Augustus eindigt onstuimig Waterwingebied belemmering voor recreatie aan zee? Puzzeltocht op 4 september ten bate van carillonfonds f» mmm ederland bon Nieuw raadslid voor Heemskerk Medische verzorging tijdens het weekeinde Oefenwedstrijden voor amateurs Laatste orgelconcert in Grote Kerk te Beverwijk Raad Heemskerk wil voorzieningen op en bij het Kruisbergstrand w&> Scheepvaartraad acht stuurman onschuldig aan vermissing matroos Wasmachines - Centrifuges GASFORNUIZEN TAUNUS personen-automobielen STOFZUIGERS LaOazzetta ÜP SILO KOELKASTEN Olie- en Kolenconvectors VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1965 4 flMMli—i Veteranen van VSV en Stormvogels in finale LOENDERSLOOT LOENDERSLOOT 12 M vanaf 17 M vanaf 20 M vanaf f 5725.- f 7885 - 8995.- ZWIER Kerkelijk nieuws LOENDERSLOOT ,41R?ranffHrter£ll8rm«ne M EUROPA MEUBEL0 WONINGINRICHTING hemd c f MARKTPLEIN 29 - IJMUIDEN - TELEFOON 7541 LOENDERSLOOT Havenberichten LOENDERSLOOT Na slechts twee weken zomerweer ziet het er naar uit dat augustus onstuimig zal eindigen met veel regen en wind. Woensdag zwiepte de harde wind aan de kust de golven op. Na wat schaarse zonneschijn bracht de avond onweer en fikse regenbuien. Er is niet veel hoop op een weersverbetering, want de eerste tropische cycloon van dit seizoen, door de Amerikaanse weersdienst „Anna" gedoopt, trekt nu over de oceaan naar de Britse eilanden. „Anna" veroorzaakte regen en een stormachtige wind bij Ierland en Schotland. Op haar verdere tocht naar West-Europa verliest zij echter haar gevaarlijke cycloonallures en verandert zij in een actieve oceaandepressie. De laatste dagen van augustus zijn ook veel te nat. In de Bilt viel ruim 60 milli meter in zes dagen tegen 22 millimeter van het begin tot de 20 ste van deze maand. Na vanmorgen had De Bilt nog 20 millimeter nodig om de normale hoeveelheid regen voor het gehele jaar, 756 millimeter, te bereiken. De Velser en Beverwijkse amateurvoet balverenigingen hebben voor het komend weekend weer een aantal wedstrijden op hun programma staan om zich te oefe nen voor de komende competitie. VVB gaat deelnemen aan het Meteoor-toernooi in Amsterdam waaraan verder nog deel nemen KFC, Always Forward uit Hoorn, RZC uit Zaandam, Zilvermeeuwen,, LFC uit Leiden, Veenendaal en de organise rende vereniging, De Meteoor. Velsen en ADÓ'20 uit Heemskerk spe len zaterdagmiddag de laatste wedstrijd in het nederlaagtoernooi op het Velsen- veld. Die wedstrijd begint om vijf uur. DEM gaat meedoen aan het Onze Gezel len-jubileum toernooi, dat gehouden wordt in het kader van de viering van het 40- jarig bestaan van Onze Gezellen. Aan het toernooi nemen acht verenigingen deel, die onderverdeeld zijn in twee poule's. In poule A komen uit: Velsen, WH, SDO en ZSGO. In poule B zullen uitkomen: SJC, Onze Gezellen, Zandvoortmeeuwen en DEM. VSV gaat proberen om in het tweede deel van het Foresterstoernooi haar finale tegen de organiserende ver eniging met een gelijkspel te beëindigen. Dat ene puntje is dan al voldoende om het toernooi te winnen. Beverwijk houdt zondag haar „Zilveren bokaal-toernooi" waaraan Watergraafs meer, IVV en Nautilus zullen deelnemen. Het toernooi, dat op eigen terrein wordt gehouden, begint 's morgens om elf uur. Stormvogels gaat zondag naar Heiloo om deel te nemen aan het Willem Bruul-toer- nooi van de Foresters. Het eerst staat er een wedstrijd tegen Succes op het pro gramma. Die wedstrijd begint om tien over elf. IEV gaat de komende twee zon dagen naar Badhoevedorp om deel te ne men aan het „Van Gemenwisselbeker- toernooi", dat daar door St. Pancratius wordt georganiseerd. Zaterdagmiddag worden om drie uur op het Waterloo-terrein de finales gespeeld in het veteranentoernooi dat door voetbal vereniging IJmuiden werd georganiseerd. Om de eerste en tweede plaats zullen strijden Stormvogels en VSV. Stormvo gels behaalde de beste resultaten in poule 1 waar het als tegenstanders had Terras' vogels, De Tweede Jeugd en Bloemendaal en VSV was de beste in poule 1 waar het IJmuiden, Kinheim en Waterloo versloeg. Terras vogels en Waterloo zullen, even eens zaterdagmiddag, strijden om de derde en de vierde plaats. Advertentie Lange Nieuwstraat - Tel. 4654 Dinsdagavond, aanvangende acht uur, zal in de Grote Kerk te Beverwijk het laatste zomeravondconcert van dit seizoen worden gegeven. Het programma ver meldt deze keer geen composities uit de baroktijd, maar uitsluitend werken van componisten uit de daarop volgende perio de tot en met de hedendaagse, waarvan de viool-soliste Barta de Graaf-Verdam voor haar rekening neemt het Adagio e dur KV 261 van Mozart, een preludium van Max Reger, het Andante uit het viool concert f dur van Lalo, een nocturne van Lilly Boulangers en de Elegie van Al- bert de Klerk, alle met orgelbegeleiding. De organist van de Grote Kerk, de heer G. J. Moed, zal het concert openen met een orgelsonatine van Christian Ritter en leidt de vioolcompositie van Reger in met een tweetal korte orgelwerken van de de zelfde componist, maakt de overgang naar de Franse stijl via het derde koraal van Cesar Franck en introduceert de Elegie van Albert de Klerk door enige van diens lnventionen voor orgel, waarmede dit pro gramma besloten wordt. Advertentie Lange Nieuwstraat - Tel. 4654 De „komkommeragenda" voor de ge meenteraadsvergadering van Heemskerk heeft gisteravond nog stof tot praten op geleverd over de recreatie aan het strand en de mogelijkheden daartoe. Aanleiding voor opmerkingen en vragen was een brief van Ged. Staten betreffende de toe gang tot andere voorzieningen op en na bij het Kruisbergstrand. Uit hetgeen burgemeester H. Nielen en wethouder P. de Graaf (P.v.d.A.) er in de loop van de gedachtenwisseling over zeiden bleek, dat het vraagstuk van de strandrecreatie al jaren een zaak is, waarin B. en W. trachten enige verbete ring te krijgen wat de accommodatie en nadere voorzieningen daar betreft. Maar Ged. Staten maken zich bij uitbreiding van de recreatie zorgen over 't provinciaal duinterrein omdat dit een waterwingebied is. Ged. Staten zijn voorsbands niet van plan wijzigingen hoe klein dan ook aan te brengen ter stimulering van de recrea tie. Kortzichtig De heer A. B. J. Kramer (K.V.P.) had het Kruisbergstrand nader ter sprake ge bracht. Hij vroeg zich af of een lid van Ged. Staten er wel eens gekeken heeft en er wel eens heeft gesproken met bezoe kers. De toegang tot het strand is aller- miserabelst, ook anderszins laten de voor zieningen alles te wensen over. Het Noordzeestrand wordt steeds drukker be zocht en dat bezoek betekent een belang rijke bron van inkomsten. De mensen wil len naar het water en nu is het zo dat het op een aantal plaatsen heel druk is en dat er elders delen zijn waar niemand is. Het niet beter ontsluiten van de kust De indertijd uitgestelde foto-puzzelrit ten bate van het Velser carillonfonds zal nu gehouden worden op zaterdagmiddag 4 september. De organisatie van deze rit berust bij de automobielclub „De Rij- Advertentie Vraag prospectus en demonstratie bij (OFFICIAL FORD-DEALER) Bloemstraat 34 Telefoon 42(16 monders". Deelnemers kunnen zich laten inschrijven op het VVV-kantoor, op het Marktplein te IJmuiden. Deze foto-puzzeltocht staat open voor berijders van auto's, motoren, scooters en bromfietsen. De rit zal moeten worden ge maakt aan de hand van 28 foto's. Veelal detailopnamen van grotere objecten, die zeker wel enig speuren zullen vergen, ook voor degenen, die menen de gemeente Vel sen op hun duimpje te kennen. De be doeling is de diverse gefotografeerde pun ten langs de kortste route op te zoeken. Het zal niet zo heel eenvoudig worden, maar de deelnemers zullen in elk geval een leuke tocht door de gemeente Velsen maken. Voor de winnaars heeft de Velser middenstand talrijke fraaie prijzen uitge loofd. En om de tocht, èn om de prijzen èn zeker ook om het doel van deze rit, is er alles voor te zeggen er aan mee te doen! Geref. Kerken Vrijgemaakt. Tweetal te Vrouwenpolder A. C. Haits- ma te Heerde en F. F. Pols te Huizum. Beroepen te Siegerswoude T. O. G. M. Bosma, kand. te Goes. Bedankt voor Wetsinge-Sauwerd A. Geelhoed te Zwagerveen-Zwaagwesteinde. Advertentie tussen Castricum en Wijk aan Zee is in de toekomst onhoudbaar, vond hij. Zijn Ged. Staten dan kortzichtig? Wethouder De Graaf vertelde, dat tij dens een gesprek met één van de gede puteerden drie punten aan de orde waren gekomen: 1. De mogelijkheid tot het plaatsen van een consumptietent op het Kruisberg strand en een kortere aanvoerweg voor bevoorrading dan over het strand via Wijk aan Zee. 2. De trap naar het strand. Daarbij kon als enige verbetering worden bereikt dat nu een kabelladder is aangelegd. 3. Een rijwielstalling, mogelijk in com binatie met de strandexploitatie. De gedachtenwisseling met Ged. Staten is nog in een informeel stadium, maar B. en W. blijven doorgaan al zal het een moeizame weg zijn. Geen motie De heer J. J Nijdeken (P.v.d.A.) vroeg zich enerzijds af of het wenselijk zou kunnen zijn B. en W. in hun streven te steunen met een motie uit de raad. Anderzijds wilde hij deze zaak ook voor leggen aan leden van Provinciale Staten. Burgemeester Nielen achtte in dit stadium een motie niet tactisch. Het leek hem be ter te trachten met dit probleem lang zaamaan te vorderen tot een bepaald punt. Gelet op de zorgelijke omstandighe den op het gebied' van de waterwinning kunnen Ged. Staten ten aanzien van ver dere ontsluiten van het (duin)terrein niet op korte termijn komen tot een zorgvul dig overwogen beslissing. De heer T. Wen- tink (Prot.Chr.) meende dat de vraag of ook auto's e.d. tot het natuurreservaat van de duinen toegelaten moeten worden nog een punt van discussie zou kunnen zijn. Ook voor hem stond in elk geval vast, dat de accommodatie aan het strand momenteel nog niet aan minimale eisen voldoet. Hij drong er bij B. en W. op aan te zorgen dat daarin voor het volgend seizoen op zijn minst wat verbetering komt. Advertentie Lange Nieuwstraat - Tel. 4654 OMDAT DE KEUZE ZO GROOT IS EN DE KHKS iwunBizon r jv" n. -yKV -- Jilfii XJ overweegt de aanschaf van een meubel stuk. Aarzelt U niet, komt U gerust even bij ons binnen. Wij zijn lid van de Europa Meubel organisatie, dat betekent voor U onbeperkte keus uit de meubelproduktie van 13 Europese landen. Meubelen die nèt een tikje aparter zijn, juist iets beter afgewerkt en toch voor prijzen die alles zins betaalbaar zijn. Een bezoek aan onze zaak is zeker de moeite waard, omdat de keus zo groot is en de kwaliteit zo goed. Een geslaagd voorbeeld hiervan is dit modern bankstel, voornaam van lijn, decoratief met origineel zwart skaiflor gestoffeerd. Losse schuimrubber kussens, verchroomde poten 1350.Maar komt dit boven Uw begroting, dan hebben wij voor U ook met zwart skai en ook met losse kussens, nog een bankstel van f 495.en van f 795.en van 995. M C U D t L Er ligt bij ons een rijk geïllustreerds kleurencatalogus voor u klaar. U kunt deze ook bestellen met onder staande bon-. Wij zenden hem u dan gratis toe. (in blokletters s.v.p.) naam: adres: woonplaats: (Op briefkaart plakken, of in open envelop zenden aan ons adres) In de gemeenteraad van Heemskerk wordt de heer C. J. Weber (K.V.P.) de opvolger van de heer F. J. Veraart. Laatstgenoemde bedankte voor zijn func tie wegens drukke werkzaamheden in or- ganisatieverband. Gisteravond zijn de geloofsbrieven van de heer Weber onderzocht en in orde be vonden. De gemeenteraad besloot hem als raadslid toe te laten. De heer Weber wordt de volgende vergadering geïnstal leerd. Burgemeester H. Nielen sprak woorden van dank tot de heer Veraart. Hij dankte hem voor het werk in het belang van het algemeen gedaan en voor het enthousiasme waarmee dat was ge daan. De heer Veraart hoopte, dat hij het organisatiewerk, dat hij ook in Heems kerk zal doen, zal kunnen blijven doen in een zelfstandige gemeente Heemskerk. De gemeenteraad Heemskerk was gis teravond niet compleet. De heren S. Hus- slage en W. van der Wart (beiden P.v.d.A.) ontbraken. Zij verblijven in het ziekenhuis wegens hun overkomen ver keersongevallen. Er zijn kredieten verleend voor het af werken van het derde lokaal in resp. de openbare kleuterschool aan de Ooster- streng, de r.k. kleuterschool in Kerkbeek en de chr. kleuterschool in Kerkbeek. Evenzo is een krediet uitgetrokken voor de inrichting van de o.l. school in plan „Assumburg". Er is 1700 gevoteerd voor de aanschaf van een frankeermachi ne en een brievenweger. Advertentie Lange Nieuwstraat - Tel. 4654 Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Bacchus, van Tuns; Els Teekman, Goole, IJmuiden; Zaanstroom, Grangemouth; Berkelstroom, Lon den; NeHandia, Gothenburg; Willemstad, Southampton; Patani, Antwerpen; Bern, Ply mouth; Areas, Rotterdam; Dresden, Le Havre; Aéfcieas, Rotterdam; Isis, Bremen; Vechtstroom, Goole; Vliestroom, Huil; Spurt, Swansea; Ha- mina, Plymouth, Velsen; Dinkelborg, Plymouth, IJmuiden; Dependance, Londen; Leipzig, Ant werpen; Eildon, Terneuzen; Antares, Duinker ken; Kaap Falga, Rundvik; Peter, Rotterdam; Hendrika Maria, Antwerpen; Billetal, Rotter dam; Dinkelstroom, Londen; Hecjwig Luenstedt, Rotterdam; Wienertor, Rotterdam. VrUdag kwamen in IJmuiden aan: Strom Fo rest, van Antwerpen; Ulysses, Antwerpen; Draco, Rotterdam; Margriet Anja, Pateniemi; Skaumor, Monrovia, IJmuiden; Angolakust, Antwerpen; Bruse, Kristiansand; Husaroe, Port Arthur; Lady Sonia, Ramsgate. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Tilly, naar Rotterdam; Waldeck, Rotterdam; Helicon, Hamburg; John Kruse, Brunsbuettel, Zaandam; Jan Peter, Horsens; Agnes, Bilbao; Aegir, Lon den; British Seafarer, Isle of Grain; Wiesbaden, Antwerpen; Tilla Doris, Hamburg; Hunzeborg, Delfzijl; Elsa, Delfzijl, Zaandam; Hervard, Struer; Dahra, Samos; Dinkel, Londen; Kemp haan, Waterford, IJmuiden; Firth Fisher, Bir kenhead, IJmuiden; Draka, Trondheim; Mare Liberum, Dagenham; Eos, Rotterdam; Bern, Rotterdam; Viking, Bilbao; Leonidas, Hamburg; Dux, Gothenburg, IJmuiden. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Gosport, naar Londen; Vechtstroom, Rotterdam; Joost, Skoghall, Zaandam; Anaris, Emden, IJmuiden; Vestalis, Golf van Mexico. Advertentie Lange Nieuwstraat - Tel. 4654 IJMUIDEN Artsen (met ingang van zaterdagmiddag 13 uur): P. Brouwer, Kon. Wilhelmina- kade 79, tel. 4507; P. H. J. de Weerdt, Oosterduinweg 8, tel. 6158. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen, zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: A. Konings, Vondellaan 26, Beverwijk, tel. 02510-27060. Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mevrouw E. W. Kuijk-Engelhardt, Moerbergplant- soen 143, tel. 7849; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8969; mejuf frouw G. van Zandvoort. Poolsterstraat 18, tel. 2070. Apotheek: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52. Wijkverpleging: voor IJmuiden en IJmuiden-oost, zuster C. Gomes, Leeu weriklaan 39, IJmuiden, tel. 02550-8915; voor Velsen-zuid en Velsen-noord, zuster C. Maris, Stolstraat 4, IJmuiden, tel. 02550-4183; voor Driehuis, Santpoort noord en Santpoort-zuid, zuster G. Kolk man, Delftlaan 739, Haarlem N. tel. 02500-62044. SANTPOORT Arts: A. J. Th. van Wely, Hoofdstraat 236, Santpoort-Dorp, tel. 02560-8510. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-noord. tel. 02560-8284. BEVERWIJK Artsen: Voor de artsen Fierstra sr., Fier- stra jr., Lange, Plantinga, Reddingius, Rolink, De Ruiter. Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: K. K. Visser, Zeestraat 96, Beverwijk, tel. 02510-23450; van zondag 9 tot 24 uur; M. Plantinga, Noordwijkerweg 1, Beverwijk, tel. 02510-23340. Voor de artsen Ten Harmsen van der Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zijlmans, van zaterdag 12 uur tot zon dag 24 uur, H. L. F. Peeters, Dommel- singel 2, Beverwijk, tel. 02510-25300. Tandarts: Voor Beverwijk, Velsen-noord Heemskerk, uitsluitend voor spoedge vallen) zaterdag en zondag tussen 17 17.30 uur: A. Konings, Vondellaan 26, Beverwijk, tel. 02510-27060. v Apotheek: Vanaf zaterdag 12.30 vrar tot zaterdag 4 september, ook nachtdienst, Apotheek Duin wijk, Populierenlaan 44, Beverwijk, tel. 02510-23388. Op 30 april 1964 is aan boord van het motorschip „Schie Lloyd" op reis van Christobal naar Rotterdam op de Atlan tische Oceaan de matroos J. P. J. M. van Wees vermist. Aangenomen wordt, dat hij tijdens werkzaamheden over boord is gevallen. De eerste stuurman had zich hiervoor te verantwoorden voor de Raad voor de Scheepvaart, die hem onschuldig heeft bevonden aan het ongeval. Uit het onderzoek is komen vast te staan, dat de matroos Van Wees van de eerste stuurman opdracht kreeg de sjor ringen van beide statietrappen na te lo pen. Deze statietrappen waren na op 28 april voor verfwerkzaamheden te zijn uitgeklapt op 29 april weer tegen de verschansing naar boven geklapt, zonder bevestiging van de sjordraden. Op 30 april is Van Wees tussen 14.30 en 14.45 uur voor het laatst gezien. Hij was toen bezig de bakboordstatietrap te sjor ren. Omstreeks 15.00 uur werd de vermis sing van Van Wees geconstateerd. De sjor draden van bakboordstatietrap bleken toen wel, die van stuurboordstatietrap niet bevestigd te zijn. Alle nasporingen aan boord en op zee naar de vermiste ma troos bleven zonder resultaat. Op grond van het bovenstaande acht de raad het aannemelijk dat de matroos tij dens de uitvoering van de hem opgedra gen sjorringswerkzaamheden over boord is gevallen. Hoe dit is geschied is niet komen vast te staan. De vraag dringt zich op of de stuurman er wel goed aan heeft gedaan zijn opdracht slechts aan één persoon te geven. Dit klemt te meer nu uit het onderzoek is gebleken dat men bij het vastmaken van de sjordraden der statietrappen gemakshalve buiten boord pleegt te staan. Tevens heeft de raad zich verwonderd over de verklaring van de stuurman, dat het hem niet bekend was of de sjordra den de vorige dag waren bevestigd. Hij heeft echter met de mogelijkheid dat dit niet het geval was bij het geven van zijn opdracht rekening gehouden. De raad keurt onbekendheid van de stuurman met de eigenlijke situatie af. Van een eerste stuurman mag verwacht worden dat hij dergelijke bijzonderheden weet en met de töestand van zijn schip tot in de finesses op de hoogte is. De veiligheid van de bemanning eist dat alle werkzaamheden, die buiten boord moeten worden gedaan, door ten minste twee man worden uitgevoerd. Gebleken is dat het sjorren der statietrappen geheel binnen boord kon worden verricht. Daar om acht de raad de onderhavige opdracht aan slechts één matroos niet onverant woord en verklaart de raad de eerste stuurman onschuldig aan het ongeval. Ten slotte betuigt de raad zijn medele ven met de nabestaanden van de omgeko men matroos J. P. J. M. van Wees, wiens jonge leven door dit bedrijfsongeval zo'n vroegtijdig einde heeft genomen.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4