„Amsterdamse politie tracht bevolking te intimideren" AGE sigflr^erlijk uitzied! Botsing tussen auto en koe kost een baby het leven Betoging in Djakarta Barones Van Heeckeren dierenvriendin nummer 1 KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig V moe van maagzuur? Oranjesteden vierden feest in Diest Verdovende middelen op Nederlands schip g0C Slachtoffer koffermoord vermoedelijk Japanner Geen ontgroening op T.H. Twente Jongen omgekomen onder zakken cement neem natuur-grijze Nieuwe depressie MAANDAG 30 AUGUSTUS 1965 2 CPN-raadsleden schrijven B. en W. Haarlem Velsen-l J muiden Beverwijk Directeur „Praktische Dierenbescherming" krijgt gouden sterren op de mouw wetuw/eN de mensen hier vragende - we hebben een boot met een Wees goed voor uzelf en uw maag) WEERRAPPORTEN Het Belgische Diest kreeg zondag een Bredase invasie te verwerken. In tiental len bussen en honderden auto's waren duizend inwoners van Breda naar Diest getrokken om de oranjefeesten bij te wo nen. De festiviteiten van de Unie van Oranjesteden werden ook bijgewoond door de gemeentebesturen üan Dillenburg en Orange. Dr. R. Geuljans, burgemeester van Bre da en voorzitter van de twee jaar geleden opgerichte Unie van Oranjesteden, zei in een rede, dat opnieuw aan datgene wat de unie historisch verbindt, gestalte wordt gegeven in een oranjefestijn van Europees gehalte. De burgemeesters van de vier oranje steden legden een krans op het graf van prins Philip Willem in de Diestse kerk. Een hoogtepunt van het feest was het grote kleurige défilé van duizenden jon geren van Diest en Breda. De douane van Sydney heeft meege deeld dat heroïne en opium ter waarde van 100.000 Australische ponden (223.000 dollar) in beslag is genomen aan boord van het Nederlandse schip Straat Lom bok. Het schip, dat een Aziatische beman ning heeft, arriveerde zaterdag uit Singa pore in Sydney. De verdovende middelen zouden bestemd zijn geweest voor de Verenigde Staten. Nog nooit is zo'n grote partij verdoven de middelen in Australië in beslag ge nomen. Twee Amsterdamse raadsleden, de he ren L. Seegers en W. F. H. van het Schip (beiden CPN) dringen er in een brief bij B. en W. op aan in een der eerstkomende raadsvergaderingen ope ning van zaken te geven over de inciden ten in de Amsterdamse binnenstad van de afgelopen weken en het optreden van de politie daarbij. Door dit optreden, aldus de raadsleden, waarbij in grootscheeps opgezette acties gebruik werd gemaakt van gummiknup pels en blanke sabel, raakten toevallige voorbijgangers en omstanders gewond, terwijl op één punt in de stad enkele middenstanders schade ondervonden. Zij vervolgen: „Binnen het raam van het politie-optreden hebben een aantal ar restaties plaatsgevonden die weer gevolgd zijn door een snelle veroordeling, waarbij de „aangeklaagden" niet in de gelegen heid werden gesteld zich naar behoren op een verdediging voor te bereiden. Na het uitspreken van het vonnis werden de ver oordeelden op demonstratieve wijze naar de gevangenis gevoerd." Volgens de raadsleden werpt deze gang van zaken duidelijk de vraag op welke doeleinden met dit politionele optreden worden nagestreefd en deze vraag dient met des te meer klem te worden gesteld omdat de politie-autoriteiten wel in staat waren tot een overleg met enkele „pro vo's", die bekend zijn als organisatoren van happenings en als zodanig gepopula riseerd en de hand boven het hoofd wor den gehouden door enkele dagbladen. „Deze houding moedigt de organisato- c Grote Kerk (Grote Markt): dinsdag 20— 21 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Fan- tömas" 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 en dins dag 20 u.: „Limelight", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Geheim agent Mr. Solo", 14 j. Luxor, 14 u.: „Abbott en Costello zwaaien af", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Mabuse contra Acontas no. 17", 18 j. Minerva, 14.30 u.: „Tom en Jerry Festi val", a.l. 20.15 u.: Irma la Douce", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Goldfin- 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21 u.: „Salvo des doods", 14 j. „Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Le Bon- heur", 18 j. De Witte Zwaan (Zandvoort): vandaag 20 u.: „Zij wisten te ontkomen", 14 j. Dins dag 20 u.: „Blonde meisjes voor Havana", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10- 17 u„ zondags van 13-17 u. Tot 4 september op zaterdagavond met kaarslicht en klas sieke muziek van 20.30-22.30 u. Prentenkabinet: Expositie van Poolse grafiek. Tot 1 oktober. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Expositie van werk van Suzanne en Joep Nicolas. Tot 1 september. Permanente expositie van oude religieuze kunst, schil derijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dage lijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 uur; zon- en feestdagen van 14-17 uur. Teylersmuseum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Holland se, Italiaanse en Franse school. Fossielen, e.d. Dagelijks (behalve zondag en maan dag) 1017 u.: De eerste zondag van de maand 1317 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): geopend van 10 tot 18 u. en van 20 tot 24 u. Expositie van te keningen van Evert Neuteboom. Tot 1 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen en grafiek van Jan Michels. Tot 1 september. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van schilderijen en plastiek van Kees Hak en Liesbeth Sayers (op werk dagen van 9.30 tot 18 u.). Tot 3 september Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 u.; golfbaan tot 21 u. Pannekoekenhuisje (Bloemendaal): Ex positie over Thijsse's Hof. Dagelijks van 9 tot 17 u. Tot 1 september. DIVERSEN De Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat) Cobi Schreijer m.m.v. Dick Poons. 's Mor gens en 's middags demonstraties van oude ambachten. Ruïne van Brederode (Santpoort): Elke avond een half uur na zonsondergang avondverlichting en klankbeeld tot 23 u. Raadhuis Bennebroek, vandaag 20 u.: Gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Zandvoort, dinsdag 20 u.: Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 27 augustus). MAANDAG 30 AUGUSTUS Geen bioscoopvoorstellingen. Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DINSDAG 31 AUGUSTUS City, 20 uur: „Eddie in de greep der vrouwen". Breesaperhof, Velsen-Noord, 20.30 uur: taptoe. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg 102, 16 uur: Afscheidsreceptie G. Gomez. Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, van 19 tot 21 uur: Expositie „Creativi teit in Kennemerland". Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: van 10 tot 12.30 u. en van 14.30 tot 17.30 u.: filiaal Velsen-Noord: 10 tot 21 u. Wijkcentrum „De Duinpan", Sant poort: 16 tot 18 u. en 19 tot 21 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 u. KERKELIJK NIEUWS Dr. Carl E. Lundt-Quist, voormalig voor zitter van de Lutherse wereldfederatie, is in een ziekenhuis te Minneapolis overleden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ameide en Tienhoven K. Exalto te Melissant. Bedankt voor Stad aan 't Haringvliet (toez.) J. G. v. d. Vlist te Ochten. Geref. Kerken. Beroepen te Vorden Th. P. v. Belzen te Mariënberg (O). MAANDAG 30 AUGUSTUS „De Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: hel van Duinkerken". Luxor Theater, 19.30 u.: ,,'t Is een gekke, rare, dolle dwaze wereld". W. B.-Theater, 20 u.: „Marco Polo". Grote Kerk, 20 u.: laatste zomeravond concert. Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie werken van Zaanse schilders, te be zichtigen van 918 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 1517.30 u. en /an 1921 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend 1521 uur. Oosterwjjk, openbare leeszaal geopend van 1521 uur; r.-k. leeszaal geopend van 1521 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1517 uur; r-k. leeszaal geopend van 1517 uur. DINSDAG 31 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De hel van Duinkerken". Luxor Theater, 19.30 uur: ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld". Galerie Boumans, Breestraat 122. Expo sitie werken van Zaanse schilders. Te be zichtigen van 9-13 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4. tel 26020 of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur. R.-K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwük, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-17 uur. ren aan, die zich thans voorbereiden hun activiteit uit te breiden tot plaatsen en standbeelden van grote betekenis voor de arbeidersbeweging en de gehele Amster damse bevolking (de beelden van Domela Nieuwenhuis en de Dokwerker)". Dit alles wekt de indruk, zo zeggen de raadsleden, dat sommige politie-autoritei ten van deze in de hand gewerkte situa tie gebruik maken om de politie in staat te stellen veel krachtvertoon ten toon te spreiden en de Amsterdamse bevolking te intimideren. „Deze gang van zaken heeft in brede kring groot onbehagen veroorzaakt en de indruk gewekt dat hierbij anti-democratische opvattingen van invloed zijn." De twee CPN-raadsleden menen dat volledige opening van zaken over de ge beurtenissen -en achtergronden daarvan moet worden gezien als de enige manier om de groeiende 'onrust onder de bevol king weg te nemen. Advertentie De Amsterdamse politie gaat er bij haar onderzoek naar de „koffermoord" sinds het weekeinde van uit dat het slachtoffer een Japanner is. Bloedonder zoek heeft uitgewezen dat de kans twin tig keer zo groot is dat het een Japan ner is dan een Europeaan. Ook de vijf in de koffer gevonden stalen katoen, waar van de makelij eerst in de richting van Frankrijk of Spanje wees, zijn waarschijn lijk uit het land van de rijzende zon af komstig. Vast stond al dat de koffer en de resten van kledingstukken, die er in aangetroffen werden, uit Japan kwamen. De manier waarop het slachtoffer ver minkt is, is in Japan zeer gebruikelijk, aldus de politie. De kans is groot dat het slachtoffer een textielagent is geweest, die op weg was naar de internationale textielbeurs van 26 tot en met 29 augustus in Keulen. Zeven losgebroken koeien zijn er de oorzaak van geweest dat een auto in de nacht van zaterdag op zondag op de Rijksstraatweg tussen Doorn en Ameron- gen is verongelukt. De auto, bestuurd door de heer E. uit Rhenen, botste in volle vaart op één van de koeien. De heer E. en zijn echtgenote liepen vrij ernstige verwondingen op en moesten naar het ziekenhuis in Rhenen worden vervoerd. Hun baby, een meisje van één jaar, vond bij het ongeval de dood. De koe moest worden afgemaakt, de auto werd vrij ernstig beschadigd. Tij dens een hevige regenbui is de 42- jarige chauffeur G. Wiersma uit Blija, ge huwd en vader van drie kinderen, zondag avond door een verkeersongeval in het dorpje Ried om het leven gekomen. Hij stond met zijn auto met pech langs de weg. Zijn twee dochters waren net uitge stapt om de auto te duwen, toen een andere automobilist, de twintigjarige J. Groeneveld uit Berlikum, met een enor me klap op het autootje van de heer Wiersma reed. Deze wagen werd tegen een boom gedrukt en totaal vernield. De heer Wiersma was op slag dood, zijn dochters bleven ongedeerd. De auto van de heer Groeneveld schoot tegen een boom, na eerst nog een acht tienjarige wielrijdster te hebben geraakt, die zware verwondingen opliep. De heer Groeneveld en een elfjarig jongetje, dat bij hem in de auto zat, liepen verwon dingen op. Bij het oversteken van de ringbaan-oost in Tilburg is de zeventigjarige mevrouw A. C. Quispel-Vlielander, afkomstig uit DJAKARTA (Reuter) Een duizendtal Indonesiërs heeft vanochtend een half uur lang betoogd voor de Amerikaanse ambassade in Djakarta. Zij schreeuwden „verpletter Amerika". Enkele betogers overhandigden op de ambassade een pe titie, waarin verbreking van de betrekkin gen tussen de V.S. en Indonesië werd ge- eist. Vóór de betoging was de militaire wacht voor de ambassade met tweehon derd man versterkt. Den Haag, door een auto aangereden en zo ernstig gewond, dat zij ter plaatse is overleden. Op de rijksweg Eede- (Belgische grens) -Aardenburg is een auto-ongeluk ge beurd waarbij de 23-jarige, ongehuwde C. A. Schouten uit Zuidzande op slag dood was. De 21-jarige A. J. C. Bogaert uit Graauw (Zeeuws-Vlaanderen) is dodelijk verongelukt toen zijn auto ten gevolge van het slechte weer begon te slippen en tegen een woning in Hulst reed. In het Sint-Canisiusziekenhuis te Nij megen is zondag het achtjarig meisje A. E. Huiskamp uit Nijmegen overleden, dat vrijdagavond zwaar gewond is bij een autobotsing. De 46-jarige H. A. Biemans uit Nijmegen is vanochtend om zeven uur op het kruis punt Hate'rtsewegJonkerbosch weg met zijn bromfiets tegen een uit een zijstraat komende vrachtauto gereden. De man was op slag dood. Voor de veertiende maal is het jaarlijkse fruit- en bloemencorso, de „Oogststoet"door het Westland getrokken. De foto toont prinses Leni Bruinsma 1 De technische hogeschool „Twente" zal niet ontgroenen. Evenals het vorig jaar is een introductieperiode van veertien da gen vastgesteld, welke vanmorgen is be gonnen met de aankomst van plusminus 220 eerstejaars, die met de 190 twee dejaars de campus zullen gaan bewonen. Er zijn acht vrouwelijke studenten. Telegrammen naar Franco om het stie- renvechten te verbieden, naar prinses Irene om haar koninklijke invloed bij Franco aan te wenden voor het verbieden van die gevechten, naar prins Rainier van Monaco om het duivenschieten te verbie den en naar minister-president Cals om een spoedige wettelijke regeling van de vivisectie, dat is praktische dierenbe scherming, zoals de stichting met die naam die sinds haar oprichting twee jaar geleden bedrijft. Een van de successen: het verbod van het gemeentebestuur van het Italiaanse Catolica om op zangvogeltjes te schieten. Dat vertelde de voorzitter, oprichter L. Fokkema, zaterdag in Amersfoort op de dierenvriendendag-1965. Tijdens een bij eenkomst in het dierenpark te Amersfoort werd mevrouw A. A. barones van Heeckeren van Molecaten-Groenix van Zoelen uit Molecaten bij Hattem gekozen tot dierenvriendin nummer één. De heer Fokkema zei in zijn jaarrede. dat de onlangs benoemde directeur B. Hamstra uit Zwolle (met drie gouden ster ren op de mouw) zich ten doel heeft ge steld de stichting binnen twee jaar tot de sterkste op dit gebied in Europa te ma ken. Daartoe zullen 47 hoofdconsuls in Nederland worden benoemd (met drie zil veren sterren) en 470 consuls. Op het programma tot het maken van „een springlevende club van de daad" staan voorts het oprichten van een die renhuis in het centrum van het land on der het motto „een ton in de kluis voor het dierenvriendenhuis" en het instellen van een jeugddierenwacht. 327. Op die zonnige, zomerse dag waren de bruinvissen door het dolle heen. Ze sprongen hoog op uit het water, sloe gen met hun staarten dat het spatte en deden baarsje-over, wat voor de vissen hetzelfde is als haasje-over voor de kin deren op het land. Na een tijdje ging dat vervelen. Maar juist was het goede schip Kokanje nader bij gekomen en nu vonden de bruinvissen een nieuw spelletje uit. Ze kwamen heel uit de verte aan, verhieven zich krachtig uit het water en zweefden rakelings over Bram.Karo en Tutu heen, die de grootste schik van de wereld hadden. „Bravo", riep Brammetje. „Het lijkt wel een zee-circus. Vooruit, jongens, doe je best". Dat zweepte de bruinvissen tot steeds gevaarlijker kunsten op. En één van de bruinvissen, die een beetje een opschep- pertje was, wilde een salto boven het goede schip Kokanje maken. De salto luk te wel, maar inplaats van in het water sloeg de bruinvis op het roer van de Ko kan je neer. De bruinvis deed zich alleen maar zeer. Maar het roer van de Kokanje was finaal afgeknapt! HET HIKT HIER OP EEN EILAND1. NU tWN WE SCHIPBREUKELINGEN 6&T ER IN J HOPELIJK GEEN EENZAAMlrt! U PIB 1874-A Bij een ernstig ongeluk in Tricht (Gld) is de negenjarige jongen H. Heij- koop uit deze gemeente omgekomen. Een vriendje werd zeer ernstig gewond en twee broertjes minder ernstig. De jongens reden mee op een tweewie lige aanhangwagen van een tractor, gela den met zakken cement. In een scherpe bocht verloor de zeventienjarige tractor bestuurder de macht over zijn voertuig en botste tegen een hek. De aanhangwagen sloeg om en de kinderen werden bedolven onder de zakken cement. De gewonden zijn overgebracht naar het ziekenhuis te Culemborg. Kleuter verongelukt. Da driejarige Pau- lientje Appeven uit Ooi-Herten bezuiden Roermond, jongste van drie kinderen en enig meisje is zaterdag tijdens maai- werkzaamheden op het land van haar vader zo ernstig gewond, dat zij later in het ziekenhuis te Roermond is overleden. De kleuter, die tegen de maaimachine stond, kreeg een ijzeren pin daarvan in de borst, toen haar vader de tractor in beweging zette. Ballonrace. Bij de jaarlijkse ballonrace om de Trophée du Ballon libre, waarvan de start zondag in het Diekman-stadion in Enschede plaats had, landden me vrouw Nini Boesman en de Duitser Eckert na 90 kilometer. De Haagse no taris Demenint legde 87 kilometer af, de Zwitser dr. Iselin 80 km en de Fransman Ladevese 35 km. De Duitser Haueisen werd gediskwalificeerd. De meeste bal lons landden in de omgeving van Osna- brück. De officiële uitslag zal pas over enige weken worden bekend gemaakt. Mevrouw Boesman werd het vorige jaar eerste. Hoogleraar. Dr. A. Kemp is benoemd tot gewoon hoogleraar in de neurologie in Utrecht. Bedrijfsongeval. Bij werkzaamheden met een hooitransporteur of jacobsladder is zaterdagavond de zestigjarige landbou wer J. van Vliet uit de buurtschap De Loet, gemeente Lekkerkerk, om het le ven gekomen. Zijn zoon werd ernstig gewond opgenomen in een ziekenhuis te Gouda. Door het knappen van een draad sloeg de arm van de transporteur dubbel. Man verdronken. De politie in Rotterdam is er in geslaagd het stoffelijke overschot van een man te identificeren, die in de nacht van 21 op 22 augustus in het water van de Nieuwe Maas aan de Parkkade is verdronken. Het blijkt de 22-jarige worstmaker C. van Zeist uit Rotterdam te zijn. Brand. Waarschijnlijk door hooibroei is zondagmiddag een felle brand in de ka pitale boerderij van de landbouwer J. Philipsen te Sevenum in Noord-Limburg ontstaan. Vijf drachtige zeugen kwa men in de vlammen om. Advertentie Stop met slikken van middelen die geen blijvende verlichting geven. Vraag de apotheker of drogist NORAC, Niets anders. NORAC brengt het maagzuur in gezond evenwicht. li® Norac is 'n NORIT pro'dukt tAAAAAAA/VWVUtfliVWAAAA/W'JIAnMAAAfVVVVViVWVVVV «VVVWMMVVVtfVM/WWWVVWVWWMMVWWVWVWWMfWVWVVW Het K.N.M.I. deelt mee: Zondagavond kwamen op veel plaatsen buien voor, sommige met onweer en zwa re windstoten. De komende 24 uur trekt een kleine depressie langs Schotland naar het noordelijk deel van de Noordzee. Een tweede storing koerst in de richting van Ierland. De wind wordt zuidwestelijk, waarbij iets minder koude lucht wordt aangevoerd. Na een periode met opkla ringen zal later de bewolking toenemen met in de noordelijke provincies wat re gen. 0A Qfi Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. a Neerslag: laatste 24 uur. S o M 4 i' - eS Den Helder zwaar bew. wnw 17 1 Ypenburg licht bew. wnw 17 0,1 Vlissingen zwaar bew. w 17 4 Eelde regenbui zw 18 9 De Bilt zwaar bew. zw 17 3 Twente zwaar bew. wzw 18 0,4 Eindhoven licht bew. wzw 19 1 Z.-Limburg licht bew. zzw 19 0,4 Helsinki zwaar bew. z 16 6 Stockholm half bew. zw 18 1 Oslo onbewolkt windst. 18 0 Aberdeen zwaar bew. wzw 17 0,3 Londen licht bew. wzw 19 0,1 Amsterdam regenbui w 17 5 Brussel mist zw 21 0 Luxemburg zwaar bew. w 19 0 Parijs half bew. windst. 22 0 Bordeaux zwaar bew. windst. 22 0 Grenoble zwaar bew. windst. 25 0 Nice zwaar bew. n 25 0 Berlijn half bew. zw 18 1 Frankfort zwaar bew. zw 21 0 München zwaar bew. w 20 21 Zurich zwaar bew. nw 21 0 Genève zwaar bew. windst. 25 0 Locarno zwaar bew. o 24 0 Wenen zwaar bew. wnw 21 0 Innsbruck regen windst. 21 2 Belgrado onbewolkt z 20 0 Athene onbewolkt n 27 0 Rome licht bew. o 26 0 Barcelona half bew. nnw 27 0 Madrid onbewolkt windst. 36 0 Mallorca onbewolkt windst. 29 0 Lissabon half bew. nnw 35 0 Zon- en maanstanden Dinsdag 31 augustus Zon op 5.50 uur, onder 19.30 uur. Maan op 11.43 uur, onder 21.37 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 30 augustus Hoog water 6.00 uur en 18.25 uur. Laag water 1.53 uur en 14.08 uur. Dinsdag 31 augustus Hoog water 6.43 uur en 19-07 uur. Laag water 2.32 uur en 14.45 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 to 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2