Pierrot le Fou" van Jean-Luc Godard bleek een kruiswoordpuzzel in beelden Het weekeinde Franse tegenvaller in het festival van Venetië NEGEN MUZEN Tweede Nationale Orgelconcours voor Amateurs besloten WIJ ONTVINGEN Het exclusieve nieuws achter het nieuws Elke week in De Spiegel MAANDAG 30 AUGUSTUS 1965 6 Draaiorgelconcours Dutch Swing College WILLEKE ALBERTI De organist Feike Asma benoemd te Maassluis Kijkers en luisteraars - -• mm s Oud-SS-er in film over opbouw van Berlijn nabeschouwingen TV-team voor Multatuli- biografie naar Indonesië De radio geeft dinsdag T elevisie pro gramma DE REGISSEUR Jean-Luc Godard filmt even produktief als Simon Vestrijk schrijft sneller dan God verwerken kan, zoals Roland Holst het zei. Begin van dit jaar bracht hij drie films mee naar Amsterdam toen hij een filmtheatertje kwam openen („Le Mépris", „Une Femme mariée" en „Bande a part"), Berlijn toonde zijn „Alphaville" en Venetië heeft nu zijn allernieuwste film „Pierrot le Fou" mogen begroeten. Een activiteit, die werkelijk opmerkelijk is in een tijd dat belangrijke filmers steeds langer nodig hebben om een werkstuk af te leveren. De tijd dat Bergman twee films per jaar maakte is voorbij, Fellini voltooide „Giulietta" ruim twee jaar na „8V2" en Antonioni is nu niet aan de markt omdat hij vorig jaar pas „Deserto Rosso" opleverde. Die vele films van de „nouvelle vague"-regisseur vertellen meteen waar het bij hem om gaat. Hij heeft wel eens gezegd dat hij voornamelijk beïnvloed is door de Amerikaanse film: „De Amrikanen fil men met hun hart, de Europeanen met hun hoofd". Met zijn strijd tegen het verstandelijke, het niet-spontane voert hij een strijd tegen zichzelf, de inventieve intellectueel in optima forma. KENMERK VOOR HET DIRECTE in Godard's filmen is het improviserend werken. Voordat de opnamen beginnen, is nauwelijks meer dan een schema bekend. De eeuwige drang naar bevrijding is een andere uitingsvorm van dit streven. Het ongebonden willen zijn doet zich niet al leen voor bij vele helden uit zijn films, het geldt voor Godard zelf evenzeer als hij ruime draaiboekoverdenkingen ont vlucht. Het blijkt een ontsnapping zonder zin, want het bloed kruipt misschien waar het niet gaan kan, maar komt in de hersenen in ieder geval terecht. Wat Godard's hersenen in eerste instantie vin den is evenwel niet interessant genoeg. Bij niemand. Dat mag hij dan willen ca moufleren door zijn onderwerp in kleine stukjes te hakken zodat de analyse nooit ingewikkeld worden kan, het gevolg blijft dat de toeschouwer met een aantal agendawijsheden blijft zitten, al heeft hij natuurlijk ook vele knappe vondsten ge waardeerd. GODARD IS ZONDER TWIJFEL de be langrijkste vormvernieuwer van de Fran se film. Het is dus jammer dat hij zich zo gemakkelijk aan iedere zelfdiscipline onttrekt, want hij zou tot werkelijk groot werk in staat zijn. Fossiele oude vormen over boord, uitstekend, maar daar mag niet wat eenvoudig metselwerk tegenover staan ook al zijn de aangedragen stenen nog zo fraai. De architectuur van een bouwwerk telt, de karakteristiek van zijn onderdelen kan hoogstens een stap zijn op weg naar het geheel dat bepalend is. Ook een filmer moet bouwen op een hecht fun dament om van de grond te komen. In zijn jongste film (gebaseerd op de thril ler „Le démon de onze heures" van Lio nel White) houdt Godard zich vlak bij de grond op met zijn spielereien. Het ver haal in cinemascope en kleuren laat zich nauwelijks vertellen zonder dat de indruk gewekt wordt van een gooi- en smijt- feuilleton. „Pierrot le Fou" wordt hier en daar genoemd als een remake van „A Bout du Souffle", maar in feite is het een hutspot van'al zijn vorige films. De drieste vlucht van Parijs naar de Rivièra, waar een onafhankelijkheid lonkt voor Bel- mondo, die met een vroeger vriendinne tje (Anna Karina) de ene auto in en de andere uit door Frankrijk vlindert, is in derdaad op zijn eersteling terug te voe ren, de gewelddadige dood van Godard's ex-echtgenote in dit verhaal roept herin neringen op aan „Vivre sa Vie", de linge rie-advertentie is al eens vertoond in „Une Femme mariéé", de plechtstatige noodlots- muziek liet in „Le Mépris" al aanleiding tot meesmuilen en ga maar door. Nieuw is dat de Fransman met assistentie van zijn voortreffelijke cameraman Raoul Cou- tard er ook nog een kleurig kijkfeest van heeft gemaakt. Er is een blije behuizing aan zee in het verschiet, die zich schilder achtig ligt te koesteren tussen prille paar debloemen. Ondertussen wordt afgere kend met gangsters, die lakoniek-bloede- rig in het beeld blijven liggen. DE BURLESKE TOON en het pittige tempo verlaten Godard halverwege de film weliswaar, doch het oog komt niets tekort. De machteloze strijd van Pierrot tegen het mysterieuze leven maakt de re gisseur filmisch niet waar, het is voor hem een even machteloze strijd gewor den met zeer filmische middelen, die even wel de kern niet kunnnen raken. Hij plaatst losse woorden in een kruiswoord puzzel. Raymonds Devos komt als een Franse Toon Hermans een cabaretnum mertje op een havenpier doen, onze Ne derlandse DAF krijgt een mooie beurt en de Amerikaanse regisseur Samuel Fuller zegt enkele gemeenplaatsen, die sommi gen wel als diepe wijsheden zullen onder gaan. HET WEEKEINDE HEEFT Venetië voornamelijk films van achter het IJze ren Gordijn gebracht. „Fedelta" was de eersteling van de Rus Todorovski, die erg braaf heeft geleerd van zijn oudere colle ga's. De vorming van jonge recruten in 1944 en de liefde, die een van hen opvat voor de dochter van een officier is tradi tioneel en lief in beeld gezet. Het lijkt wel of na Tsjechov niemand meer in Rusland een oorspronkelijk verhaal heeft kunnen bedenken. De Russische cinematografie blijft in hetzelfde kringetje ronddraaien. DE POOLSE FILM „SAlto" deed meer. Zbigniev Cybulski speelt de ontwortelde die terugkeert naar de plaats waar oor logsherinneringen hem aan hebben ge kluisterd. De hoofdrolspeler heeft moeite met de juiste toon en overtuigt niet. Voor het demasqué eindelijk komt, tast Kon- wicki te lang rond in een ongrijpbare we reld. Goede fotografie is ook nu weer niet genoeg, men voelt zich bedrogen met een Kafka-spellejte. De Hongaar Zoltan Fabri werd in Mos kou voor zijn „Twintig Uren" bekroond met de grote prijs. De geacheveerde filmtechniek verdoezelt dat het in feite In Tiel is zaterdag een nationaal draai orgelconcours gehouden, waaraan elf or gels uit het gehele land hebben deelgeno men. In de afdeling concertorgels ont ving een eerste prijs met het hoogste aan tal punten het orgel „De gouden Engel" uit De Koog (Texel) met 248 punten. Ook verwierf in deze afdeling „De Waterpoor ter" uit Schiedam een eerste prijs met 245 punten. In de afdeling grote straator gels kreeg een eerste prijs „De Hinden burg" uit Zaltbommel en de „Bot" uit Rotterdam. Bij de kleine straatorgels ging de eerste prijs naar „Cello" uit Utrecht; bij de curiosa won „Krulleke" uit Tiel een eerste prijs. De bassist Bob van Oven verlaat zijn plaats in de band van Graeme Bell, de populairste dixielandband van Australië, om weer bij het orkest van Peter Schil- peroort „The Dutch Swing College Band" te gaan spelen Koos Serierse heeft de band verlaten. Ook de drummer Lu Ssa- net heeft de D.S.C. vaarwel gezegd. Zijn plaats zal worden ingenomen door Peter Ypma, die de laatste tijd drummer was van Roef ie Hueting's „Down Town Jazz Band." Scene uit de Poolse film „Salto" Een dwerggangster spookt rond bij Anna Karina in Pierrot le Fou". een eindeloze praterij is tussen landbou wers uit een dorpje. Na de oorlog gaan zij hun communistisch ideaal waar maken, maar daar ontstaat diepgaand verschil van mening over zodat één zelfs zijn par tijdiploma inlevert. Een journalist onder kent hun pijnlijke tragedie bij een enquê te. Misschien boeide de film minder dan hij zou hebben kunnen doen als het fes tival er andere dan Italiaanse ondertitels bij had laten plaatsen. Maar de Venetia- nen zijn chauvinistisch genoeg om het Italiaans tot de wereldtalen te rekenen. „Twintig uren" is in zoverre opvallend dat hij in Moskou gelauwerd werd. En dat nog wel terwijl de Hongaar op kleine schaal laat zien hoe in het communisti sche kamp tot in het Kremlin toe met de ellebogen kan worden gewerkt. Advertentie boeiende reportages interessante feiten prachtige foto's spannende verhalen Komende weken: Muzikale kleuren-reportages over' uw favoriete Edison winnaars. Deze week: Ik vind het allemaal zo fijn De organist Feike Asma is met ingang van 1 oktober 1965 aangesteld als vast organist van de Hervormde Kerk (1639) te Maassluis. Sinds 1943 is Feike Asma organist van de Evangelisch-Lutherse kerk in Den Haag, van 1933-'43 was hij verbonden aan de hervormde Hooglandse kerk te Leiden. Het orgel van Maassluis is gebouwd door Rudolf Garrels, een leerling van de Noordduitse orgelmaker Arp Schnitger en is op 4 december 1732 in gebruik genomen. In de loop der jaren is het orgel enkele malen gerestaureerd. Op 27 augustus waren bij de Dienst Luister- en Kijkgelden 2.011.235 televisie toestellen aangegeven tegen 1.983.875 per 1 juli en 1.995.654 op 1 augustus. Er waren op 1 augustus 2.674.485 ge registreerde radiotoestellen tegen 2.674.235 op 1 juli j.l. Het aantal aansluitingen op de Draadomroep bedroeg op 1 augustus 417.179 tegen 419.583 op 1 juli j.l. Filmliga Delft. Op initiatief van de Cen trale Commissie voor Studiebelangen aan de Technische Hogeschool te Delft is in samenwerking met de Delftse Stu denten Kunststichting opgericht de Stichting Filmliga Delft. De bedoeling ervan is films van culturele waarde te gaan vertonen, zowel voor studenten als voor burgers. Voor het komende seizoen zijn zeven avond- en veertien nachtvoorstellingen geprojecteerd. r - yï O -v TJ-" DE STICHTING „PRO ORGANO" heeft, aangemoedigd door het succes van het verleden jaar gehouden eerste Nationale Orgelconcours voor Amateurs ook dit jaar een wedstrijd georganiseerd. Na de vóórselecties en de demi-finales in juli en augustus werden zaterdagmiddag in de Goede Vrijdagkerk te Den Haag de eind- wedstrijden in interpretatie en improvisatie gehouden. De heren H. P. van Gent (interpretatie) uit Den Haag en H. B. Langenkamp (improvisatie) uit Hengelo hebben het tweede Nationaal Orgelconcours voor Amateurs gewonnen. Voor de finale plaat sten zich naast de winnaar in de afdeling interpretatie mej. H. van Berchum uit Alblasserdam, mej. A. M. Kamphuis uit Zutphen en de heer M. J. Slagboom uit Vlaardingen, die het concours vorig jaar won. Met de heer Langenkamp die ook in 1964 winnaar was, kwamen in de finale uit in de afdeling improvisatie de heren H. van Dijk uit Hilversum en R. Cannemeijer uit Den Haag, die een aanmoedigings prijs kreeg. De heer Van Gent ontving met de zilveren legpenning van de gemeente de wisselprijs, een koperplastiek van Aart van den IJssel uit Voorburg. De heer Langenkamp ontving behalve de penning een plastiek van Heide Daamen uit Am sterdam als wisselprijs. „Pro Organo" is voornemens in 1966 een orgelweek in Den Haag te organiseren met onder meer een cursus improvisatie. ZEVEN VAN DE ongeveer dertig organistes en organisten, die zich als kandidaten hadden opgegeven, traden dus op als derepresentanten in de finale van de zeer talrijke Nederlandse ama teur-organisten, die een functie als kerk- oranist vervullen en van hen, die de orgelspelkunst buiten dit dienstverband beoefenen. Het is bekend, dat vele van deze amateurs tot behoorlijke, ja zelfs zeer loffelijke prestaties komen, welke de keuze van een beroepsloopbaan zou den rechtvaardigen. Bij de wedstrijd te Den Haag is dat opnieuw en overtui gend aangetoond, ondanks enkele be denkingen, die principieel tegen de interpretatie- en improvisatie-trant aan gevoerd kond enworden. VOOR DE VERTOLKINGEN betroffen deze in hoofdzaak de registerkeuze en de thematische of melodische formuleringen. Bij de registratiekeuze kon bijvoorbeeld duidelijk de invloed van de orgelklank- dictatuur geconstateerd worden, die oor verscheurende hardheden en dominerende tonaliteitvertekenende „kwinterige" vul- stemmen als ideaal aan jonge organis ten tracht op te dringen. Niet allen had den zich aan die dwang onderworpen, ze ker niet de organist, die bij zijn knappe uitvoering van de veeleisende eerste Trio sonate in Es van Johann Sebastian Bach het polyfone lijnenspel niet liet ondergaan in een harde klankmassaliteit, maar door een overwogen registratie verrassend transparant hield. De melodische „decla matie" was eveneens prijzenswaardig. De andere drie kandiaten demonstreerden een opvallend vaardige techniek, die ik echter gaarne verenigd had gehoord met muzikale verdieping. Niettemin past voor hen een compliment voor het doorzet- tingsvermogn, dat zij getoond hebben voor het verkrijgen van deze belangrijke be drevenheid. DRIE KANDIDATEN waren er voor de improvisatie-finale. Hun taak was het improviseren van een partita op een door de organist Johan van Dommele verstrek te koraal-melodie. Er kwamen twee im provisaties tot stand volgens het begin sel van de ongebreidelde vrijheid, het „kijk-grijp"-principe van alles is goed, waarvoor de binding aan het thematische gegeven met de verstandelijke „uitwer king" op zijn best in tweede instantie, maar meestal in het geheel niet geldt. De bizarre uitkomst heet dan te getuigen van „inventie". ER WAS bij deze finale ook een impro visatie te horen, die uitmuntte door even wicht, beheersing en gebondenheid aan de gegeven koraal-melodie, een improvisatie, die sprak van polyfone gerichtheid en gevoel voor het wezenlijke van de orgel klank. Maar deze prestatie werd niet be loond met een eerste prijs. Voor het stimuleren van de amateuristi sche beoefening van de orgelkunst in ons land is het streven van de stichting „Pro Organo" van bijzonder grote betekenis. Men mag slechts hopen, dat dit streven steeds mede gesteund zal worden door ge- zond-muzikale beoordelingsprincipes. P. Zwaanstvijk böëkënböëkënböëkënböëkënj boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboeken boekenboeken boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl Muziekgeschiedenis door Prof. Dr. Pli. K. Bernet Kempers. Uitg. A. G. Strengholt, Amsterdam. Van dit boek van de hoogleraar mu ziekwetenschap aan de Amsterdamse universiteit is onlangs een zesde druk uitgekomen. Het voornaamste verschil met de voorafgaande edities is de toe voeging van een (beknopt) extra hoofdstuk over de gebeurtenissen sinds 1945 die in de muziek al even complex zijn als op andere terreinen. De schrij ver onthoudt zich van een oordeel: „Het is practisch ondoenlijk thans reeds te zien wie de bouwers van een nieuwe kunst, wie de slopers, wie de knoeiers en charlatans zijn". Verder is het boek vrijwel aan zichzelf gelijk- gebleven met dien verstande dat men, evenals reeds in de voorgaande druk, ook nu een litteratuurlijst aan het eind van ieder hoofdstuk vindt, terwijl de opgave van de grammofoonplaten up- to-date gebracht is. Bij het grote ver loop op d'e platenmarkt heeft de schrij ver zich wijselijk beperkt tot enkele musicologische standaardseries (waar onder D.G.G. „Archiv"), die langer aan de markt zullen blijven. „Oogst van het Verleden", de documen taire van Jan van Hillo, die onder N.T.S.- vlag naar het Berlijnse televisiefestival werd opgestuurd en daar om nog steeds duistere redenen is geweigerd, heeft een staart gekregen. De deining rondom de weigering van de Nederlandse documen taire strekt zich nu ook uit over Duitsland zelf. Duitse journalistencritici hebben vragen gesteld naar aanleiding van het feit, dat de helft van de vertoonde inzen dingen bepaald niet het gestelde thema „Vrijheid en Gerechtigheid" betrof, maar toch toegelaten werd tot dit festival. Een fel protest is er aangetekend tegen het vertonen van de film „L'Allemagne Fantóme" (een film over de opbouw van Berlijn en West-Duitsland), omdat daar in de hoofdrol, zoals achteraf gebleken is, werd gespeeld door Harry Back, Belg van origine, maar in de oorlog genatura liseerd Duitser en actief S.S.-officier. Een vraag: mag een omroep een be staande wel te verstaan op de televi sie reclame maken voor zichzelf? Een voorbeeld: zou de K.R.O. bij de wed strijd FeijenoordReal Madrid een extra bord in het stadion mogen zetten, dat bij bepaalde spelmomenten niet door de ca mera's ontweken zou kunnen worden en waarop in dikke letters zou staan: „K.R.O. 40 jaar" (of nog erger: „K.R.O., 40 jaar, wordt lid, blijft lid")? Ik kom op dit kleine probleem omdat de K.R.O. za terdagavond een sportuitzending op de te levisie verzorgde, die over de marathon in Enschede ging, maar waar ook een grote ballon in voor kwam. En wat stond er op die ballon? „K.R.O. 40 jaar". Ter wijl we dat breeduit zagen, kennelijk een speciale zwaai van de camera's, was de toch al vriendelijke K.R.O.-sportredacteur Jan Cottaar zo vriendelijk om ons te ver tellen dat we het geenszins mis hadden, dat er inderdaad „K.R.O., 40 jaar" stond. Nu de K.R.O. aangekondigd heeft dat ze het nieuwe bestel als een competitie ziet, dat wil zeggen zoveel mogelijk mensjes wil winnen en daartoe met een leden werf-campagne begonnen is die gelijk loopt met een rijkelijk te vieren jubileum, kan men benieuwd zijn of er nog meer jubileum-reclame-prikken als zaterdag op het scherm komen. Ik geef op deze plaats de K.R.O. enige tips om het „K.R.O. 40 jaar" op een leuke manier kwijt te kun nen: op speciale petjes voor de omroep- sters, op asbakken in t.v.-spelen, op speld jes bevestigd op de revers van Brand punt-redacteuren (even in close up die speldjes) en misschien is er ook nog wel één of andere goocheltruc mee te doen in „Piste" (de „K.R.O. presenteert 40 jaar „Piste", maar dat is natuurlijk niet waar). Het weekeinde bood behalve genoemde reportage van de marathon en de twee traditionele „Sport in Beeld" en nog meer sport, te weten een lange reporta ge op de zondagmiddag van het roeien in Duisburg. Helaas was de uitzending niet van zo'n goede kwaliteit als verleden jaar toen de Europese kampioenschappen op de Bosbaan werden gehouden en de camera's op auto's de boten volgden. In Duitsland werkte men met camera's op een vaste positie, waardoor er meestal een vertekening in het beeld zat en we dus niet konden zien wie voor lag. Ook Aad van Leeuwen kon ons dat niet ver tellen want hij zat naar de monitor te kijken. Op zo'n manier heeft het natuur lijk allemaal niet zo erg veel zin. „Brandpunt" kwam zaterdagavond met een eigen reportage van haar Amerikaan se man Willibrord Nieuwenhuis over de onlusten in de negerwijk van Los Ange les. Volgens hem is de rooms-katholieke kerk aldaar in sociale zorg tegenover de negers zeer tekort geschoten. Dit schijnt vooral te liggen aan de aartsbisschop van Los Angeles, kardinaal Macintyre. Een niet nader genoemde Nederlandse pater, die les geeft aan een highschool in deze stad, merkte voorzichtig over kardinaal Macintyre op: „Men zegt dat hij meer op de penning uit is dan op het zieleheil van zijn mensen." „Brandpunf'-redacteur Ed van Wester- loo interviewde ter gelegenheid van de na derende Duitse verkiezingen de leider van ningen door zijn deskundige verhalen het gemis aan beelden over de vlucht van de Christelijk Sociale Unie, Joseph Strauss. Met alle respect voor Van Wes- terloo, maar hij is niet helemaal van het kaliber om de omstreden Beierse politicus uit zijn tent te krijgen. Strauss had men selijk gesproken overwicht en dat mag eigenlijk niet in een scherp interview. Persoonlijk vind ik zomerse lichte mu- ziek-programma's een straf. Er waren er in de afgelopen twee dagen weer twee: „Zomercarrousel" en „Zeg maar René". Het eerste had tenminste nog het voordeel dat er verschillende artiesten in optraden, dan kan je nog eens denken: straks krij gen we weer wat anders. René Frank heeft echt niet de theaterpersoonlijkheid om een heel programma te dragen, hoe wel de N.C.R.V.-regisseuse Kitty Knap pert zich geen moeite voor zijn program ma gespaard had. Je zag een schaduw als hij over een schaduw zong, een mooi tuil tje rozen toen het over rozen ging en zelfs een meisje met een bord waarop stond Ipanema toen René de beroemde song „The girl from Ipanema" bracht. In een extra-uitzending op zondagmid dag drie uur maakte Gerton van Wage- Conrad en Cooper goed. Naast hem zat Fred Oster die de leek die van niets weet vertegenwoordigde en zich o.a. afvroeg hoe de ruimtevaarders een grote bood schap doen. Aan de gruwelijkheid van de koffer- moord in Amsterdam werden we herin nerd door een politiebericht na het N.T.S.- journaal, op zondag, waarin een etalage pop was aangekleed met kleding van het soort dat de vermoorde waarschijnlijk had gedragen. In een selectie van „Litterair Kijk- schrift" van het afgelopen jaar hoorden we o.a. een verhaal van J. Bernlef en zagen we tevens de zwarte schimmen van Kentering-redacteuren Harry Scholten, Wim HaZeu en Peter Berger (omdat de mensen van dit litteraire tijdschrift tegen persoonlij kheidsverheerlij king in de litte ratuur zijn wilden ze hun gezichten niet laten zien voor de televisie). Ten slotte wil ik er nog mijn verbazing over uit spreken dat het Internationaal Agrarisch Nieuws soms op zondag te zien is, zoals nu ook weer. Het ging over konijnen fokken. Een typisch doordeweeks onder werp, dacht ik. Ad Interim Een televisieteam bestaande uit de re gisseur Hans Keiler, de samensteller H. Gomperts en de cineast Ed van der Els- ken vertrekt woensdag 8 september voor enige weken naar Indonesië. Men zal in dit land opnamen maken voor een tv-bio- grafie van de schrijver Multatuli. De reis wordt gemaakt in opdracht van de N.T.S. en de Belgische televisie. Vandaag zijn bij de N.T.S. de visa voor Keiler, Van der Elsken en Gomperts bin nengekomen. Hoewel aangenomen kan worden dat de Indonesiërs Multatuli niet ongenegen zijn (vanwege zijn protesten in het midden van de vorige eeuw tegen mis bruik van de koloniale macht) was er toch nog wel enige ongerustheid over de vraag of de regering van Soekarno de reis zou toestaan. Enige tijd geleden weigerde de Indonesische regering visa voor een Nederlandse filmploeg, onder leiding van Fons Rademakers, die een film zou ma ken over Couperus. HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Meditatie. 7.05 Lichte gram- mofoonmuziek (7.30-7.40 Nieuws; 8.00 Overweging). 8.30 Nieuws. 8.40 Lichte grammofoonmuziek met vakantietips en informatie voor de vrouw. (9.00 Weer- overzicht). 9.35 Waterstanden. 9-40 Voor de jeugd. 10.00 Sextuool: klassieke gram mofoonmuziek. (10.30 Weeroverzicht). 11.50 Volaan vooruit, praatje. 12.00 Angelus. 12.03 Lichte grammofoonmuziek. 12.20 Voor de boeren. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Het Koningin Wilhelminafonds, toe spraak. 12.45 Aktualiteiten, eventueel grammofoonmuziek. 12.50 Evergreens en chansons (opn.). 13.30 Lichte grammo foonmuziek voor de tieners. 14.00 Voor de plattelandsvrouwen. 14.10 Drie voor Elck wat wils: gevarieerd muziekprogramma. 15.10 Lichtbaken, lezing. 15.20 Musiësta: licht muziekprogramma. 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Onderweg: Gebedsdienst. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Lichte orkestmuziek en zangsolisten (opn.). 18.20 Uitzending van de Partij van de Arbeid. Bij de tijd. Een 14-daagse radio-uitgave van de Par tij van de Arbeid, onder redactie van Ga- bri de Wagt. 18.30 Lichte grammofoonmu ziek. 18.45 En nu mijn geval: vragenbe- antwoording. 19.00 Nieuws. 19.10 Aktuali teiten. 19.30 Bekendmaking geheim Pleis teractie. 19.35 Promenade-orkest en zang soliste (opn.): operamuziek. 20.20 Mijn vrouw is een gangster, hoorspel (1). 21.25 Radio-Filharmonisch orkest en solist (opn.): klassieke muziek. 22.00 Geestelij ke liederen (opn.) 22.20 Aktualiteiten of grammofoonmuziek. 22.25 Boekbespreking 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 Hart, hoofd en hand vragen om woord en wijs. want leven moet je met een lied. 23.25 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws 8.10 Lichte grammofoonmuziek (Om 8.25 De groenteman). 8.45 Morgenwijding. 8.55 Klassieke grammofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Lichte grammofoonmuziek (Om 11.00 Nieuws). 12.00 Dansorkest en zangsolis ten. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorlichting: Uitzending voor de landbouw. 12.40 Licht instrumentaal ensemble en zangsolisten. 13.00 Nieuws. 13.10 Actualiteiten en gram mofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 't Muzikantenuur: klassieke kamermuziek en koorzang. 14.30 Voor de kinderen. 15.30 Lichte grammofoonmuziek (Om 16.00 Nieuws). 16.30 Licht instrumentaal ensem ble en solisten. 17.00 New York calling, praatje. 17.05 Lichte grammofoonmuziek voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Actua liteiten. 18.25 Licht ensemble. 19.05 Ste reo: Klassieke kamermuziek. 19.30 Game lan, Indonesisch programma. 20.00 Nws. 20.05 Leg eens aan in Loosdrecht, geva rieerd programma. 21.40 Kunstrubriek. 22.00 Lichte muziek (gr.). 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Stereo: Opera muziek (gr.) 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Grammofoonmuziek. 12.15 Gevarieerde muziek. 12.40 Weerbe richt, mededelingen en SOS-berichten. 12.45 Cadenza. 12.50 Beursberichten en programma-overzicht. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.20 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Otello, opera. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Operaconcert. 17.00 Nieuws, weerbericht en mededelin gen. 17.15 Gevarieerde muziek. 17.45 Blaaskapel. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Lichte muziek. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Zang. 19.00 Nieuws, weerbericht en radio kroniek. 19.40 Deemsterdeuntjes. 20.00 Spi rituals. 20.50 Klassieke muziek. 22.30 Nws. en berichten. 22.40 Zuidamerikaanse volksmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Stemmig gemengd avondprogramma. 23.55 Nieuws. 24.00 Voor de zeevaart. VOOR MAANDAG NEDERLAND I NTS: 19.00 Nieuws in 't kort. 19.01 Voor de kleuters. C VK/IKOR/RKK19.06 Kenmerk, de veertiendaagse informati-e rubriek van de kerken. NTS: 19.35 Huck leberry Hound, tekenfilm. 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Politieke partij: C.H.U. 20.30 Misdadig zwijgen (Angry Si lence), film. (Beide keuringen 14 jaar). 22.00 De Eerste Wereldoorlog, documen taire (deel 22). 22.25-22.30 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. KRO: 20.01 Mooi weer vandaag, gevarieerd pro gramma. 20.30 Europees Panorama :actu- aliteiten. 21.20 In de schaduw der oud heid, een Spaanse filmimpressie. 21.40- 22.10 NTS: Amsterdams Kunstmaandor- kest en solist: klassieke muziek. VOOR DINSDAG NEDERLAND 1 NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Voor de kleuters. 19.06 Journaal voor ge hoorgestoorden. 19.33 Jackie Gleason Show. 20.00 Journaal. VPRO: 20.20 Instru mentaal combo. 20.38 De vriendelijkste kerel van de wereld, cabaretprogramma. 21.10 De anatomische les, balletprogram ma. 21.35 Korte film. 21.40 Ziek zijn beter worden, medische rubriek. NTS: 22.30-22.35 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.01 Nul één, TV-film (dl. 4). 20.25 Dzjes-zien (dl. 13). 20.55 De lange weg, documentaire. 21.50 Pianoduo: klassieke muziek. CVK- IKOR: 22.10-22.35 De Rabbi en zijn Rab bi, film verslag (herhaling van 2 mei jl.).

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 6