Sta minder op uw recht wat meer op de en rem AGENDA ASPIRIN BAYER KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Doden in het verkeer Inzameling van een „ton voor Nederland" Minister Suurhoff van Verkeer: Demonstratie voor VS-consulaat Brand in paleis van kardinaal B. Alfrink Leids geschenk voor prinses Margriet Frans kaartje in koffer gevonden De kelner en de koffer Afgewezen spijtoptanten in beroep bij de Kroon Wagenvoerder moet terecht staan Het blijft buiig Bij hoofdpijn vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. Haarlems matrassenhuis DINSDAG 31 AUGUSTUS 1965 2 99 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Studenten schilderden zelf zebrapad Raad van State moet ongeveer duizend zaken behandelen uw matras te dun ef versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens om 9 uur gehaald 's avonds 6 uur weer thuis grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie f 10.- of f 25.- voor uw oude spiraal of ledikant i aween 1 De negentienjarige B. Donders uit Se- venum, die zondagavond op de Stations straat te Horst tegen een stilstaande vrachtwagen was gereden, is maandag avond aan de opgelopen verwondingen overleden. Gisteravond is op rijksweg 26 Den Bosch Utrecht bij Vianen de 43-jarige W. L. J. van Poppel uit Amsterdam bij een ver keersongeluk om het leven gekomen. Op een oversteekplaats op de Insulin- deweg in Amsterdam is de 81-jarige we duwe J. Peters-Schuurman door een zes- wielige truck met oplegger aangereden en kort daarop overleden. In het ziekenhuis te Deurne is de 21- jarige F. Janssen uit Asten overleden. Verleden week donderdag raakte hij in zijn woonplaats ogenschijnlijk niet al te zwaar gewond toen hij met zijn bromfiets tegen een auto botste. Bij het te voet oversteken van een weg In zijn woonplaats is de twintigjarige J. Janssen in het Noordlimburgse plaatsje Arcen maandagavond aangereden door een auto en daarbij zo zwaar gewond dat hij op weg naar het Venlose zieken huis overleed. Gistermiddag om kwart over twaalf is het vijfjarige jongetje A. J. van den Berg op de spoorwegovergang van de buurt schap Achtergeest in St. Pancras, door een trein overreden en omgekomen. Het kind was van de kleuterschool met een autoped op weg naar huis en kwam op de spoorbaan, toen de aanstormende trein nog slechts korte afstand van de overweg verwijderd was. De te Kaapstad gevestigde „Neder- lands-Zuidafrikaanse werkgemeenschap" is maandagavond een campagne begon nen voor het bijeen brengen van honderd duizend gulden. Dit geld, dat bestemd is voor de „Nederlands-Zuidafrikaanse werkgemeenschap" in Nederland, moet in hoofdzaak worden aangewend ,,in de strijd tegen het geven van negatieve be richten over Zuid-Afrika en het in Neder land geven van een verwrongen voorstel ling van de toestand in ons land". Een overeenkomstige campage is enke le weken geleden in de stad Paul Koux, in de Oranje-Vrijstaat, begonnen. Het doel was daar geld bijeen te brengen voor de „Slachtoffers van het communis me in Nederland". „In het verkeer moesten de mensen eens minder op hun recht en meer op hun rempedaal gaan staan". Dit zei de minister van Verkeer en Waterstaat, de heer J. G. Suurhoff, tijdens de jaarver gadering van de Nederlandse Vereniging van Wegenbouwers, welke in Schevenin- gen werd gehouden. Wegverkeer en wegenbouw noemde mi nister Suurhoff de benauwendste proble men wegens het dreigende gevaar van een verkeerschaos, die hij in ons land niet uitgesloten acht. „Elke dag grijnst ons de sinistere „dood langs de weg aan", zei hij. Het gaat echter niet alleen om we genbouw en om een vlotte afwikkeling van het verkeer langs een goed wegennet, maar evenzeer om een goede wetgeving en een goed verkeersgedrag, aldus minis ter Suurhoff, die een evenwichtige econo mische en sociale ontwikkelingen moge lijk, maar niet gemakkelijk te bereiken acht. De voorzieningen aan de wegen moeten gelijke tred houden met de ont wikkeling van bijvoorbeeld het middel baar en hoger onderwijs, dat voldoende deskundigen moet opleveren. In 1964 kwam voor de wegenbouw 170 miljoen beschikbaar, dit jaar 265 miljoen en volgend jaar zal dit bedrag boven de 300 miljoen liggen. In 1966 zal bij het in werking treden van de Wet Uit kering Wegen een ruimere financiële ba sis voor de lagere overheden ontstaan. Bij het optreden van het kabinet-Cals is voor de gemeenten in 1965 reeds wat meer financiële armslag ontstaan. Voor de verdere toekomst, aldus minis ter Suurhoff, is een flexibel structuurplan nodig, gebaseerd op de verkeersbehoef- te. Het is denkbaar, dat dan grotere pro- jekten achtereen zullen kunnen worden afgewerkt, ofschoon dit wel weer eens wrijvingen met de belangen van andere projecten zal kunnen opleveren. De minister suggereerde in zijn toe spraak niet afkering te zijn van nauwere samenwerking met de Nederlandse we genbouwers en het hun toevertrouwen van grotere verantwoordelijkheden. De voorzitter Van de vereniging, ir. D. H. Prins, gaf uiting aan zijn grote waar dering voor de opvattingen van minister c Grote Kerk, Grote Markt: vandaag 20- 21 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Fan- tómas" 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „Limelight", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Geheim agent Mr. Solo", 14 j. Luxor, 14 u.: „Abbott en Costello zwaaien af", a.l.; .19 en 21.15 u,: „Mabuse contra Acontas no. 17", 18 j. Minerva, 14.30 u.: „Tom en Jerry Festi val", a.l. 20.15 u.: Irma la Douce", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Goldfin- ger", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21 u.: „Salvo des doods". 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Le Bon- heur", 18 j. De Witte Zwaan (Zandvoort): vandaag 20 u.: „Blonde meisjes voor Havanna", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10- 17 u„ zondags van 13-17 u. Tot 4 september op zaterdagavond met kaarslicht en klas sieke muziek van 20.30-22.30 u. Prentenkabinet: Expositie van Poolse grafiek. Tot 1 oktober. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Expositie van werk van Suzanne en Joep Nicolas. Tot 1 september. Permanente expositie van oude religieuze kunst, schil derijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dage lijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 uur; zon- en feestdagen van 14-17 uur. Teylersmuseum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Holland se, Italiaanse en Franse school. Fossielen, e.d. Dagelijks (behalve zondag en maan dag) 1017 u.: De eerste zondag van de maand 1317 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein)geopend van 10 tot 18 u. en van 20 tot 24 u. Expositie van te keningen van Evert Neuteboom. Tot 1 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen en grafiek van Jan Michels. Tot 1 september. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van schilderijen en plastiek van Kees Hak en Liesbeth Sayers (op werk dagen van 9.30 tot 18 u.). Tot 3 september Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 u.; golfbaan tot 21 u. Pannekoekenhuisje (Bloemendaal): Ex- risitie over Thijsse's Hof. Dagelijks van tot 17 u. Tot 1 september. DIVERSEN De Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat) Cobi Schreijer m.m.v. Dick Poons. 's Mor gens en 's middags demonstraties van oude ambachten. Ruïne van Brederode (Santpoort): Elke avond een half uur na zonsondergang avondverlichting en klankbeeld tot 23 u, Stadhuis Haarlem: woensdag 14 uur gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Zandvoort, vandaag 20 uur Raadsvergadering. Raadhuis Halfweg, woensdag 19.30 u. Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 27 augustus). DINSDAG 31 AUGUSTUS City, 20 uur: „Eddie in de greep der vrouwen". Breesaperhof, Velsen-Noord, 20.30 uur: taptoe. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg 102, 16 uur: Afscheidsreceptie G. Gomez. Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, van 19 tot 21 uur: Expositie „Creativi teit in Kennemerland". Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon. WOENSDAG 1 SEPTEMBER City, 20 uur: „Eddie in de greep der vrouwen". Cultureel Centrum, 15.30 u.: Jubileums receptie H. G. de Boer. Theeschenkerij Velserbeek, 16 uur: Af scheidsreceptie W. J. C. Jantjes. Voorlichtingscentrum „Stichting Rijn mond-Noordzeekanaal", Semafoorduin IJ muiden; geopend voor individuele bezoe kers woensdag van 15 tot 16 en zaterdag van 11.30 tot 12.30 u.; voor groepen aan vragen bij de stichting Havengebouw, Am sterdam, tel. 020-220665, of Gemeentelijke Voorlichting Velsen, Raadhuis, tel. 4036. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek Plein 1945: van 10 tot 12.30 u. en van 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen Noord: 14 tot 17 u. (jeugd); filiaal Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.k. bibliotheek)14 tot 17 u. (jeugd). R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 u. filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u. Suurhoff. Hij wees er echter op dat als een stroom van opdrachten losbreekt, dit zou kunnen leiden tot hogere prijzen financieringsmoeilijkheden, wanneer geen behoorlijke coördinatie tot stand komt. Bij verstoring van het economisch evenwicht zal pas in de laatste plaats een oplossing gezocht moeten wor den in een beperking van de bouwpro- duktie. Veeleer zal een politiek van con- sumptiebeperking of gedwongen sparen moeten worden gevoerd. Hij bepleitte krachtdadig ingrijpen in de toenemende moeilijkheden die door het snelgroeiende autopark veroorzaakt wor den. „Wil het Nederlandse volk zich de luxe van de auto in deze mate blijven veroorloven, dan zal het er ook voor moe ten betalen", zo concludeerde ir. Prins. In Amsterdam Voor het Amerikaanse consulaat aan het Museumplein te Amsterdam heeft in de vooravond een groep van ongeveer honderd personen een rustig verlopen de monstratie gehouden, waarbij borden met- „Vrede in Vietnam" werden meege dragen. Met zachte drang heeft de politie de demonstranten verspreid. Op de zolderverdieping van het paleis van kardinaal Alfrink aan de Maliebaan in Utrecht heeft een brand gewoed, die door de brandweer met drie nevelstralen is geblust. De brandweer schat de scha de op vijfentwintig- a dertigduizend gul den. Het vuur is waarschijnlijk tussen het dak en het dakbeschot ontstaan. Omtrent de oorzaak tast men vooralsnog in het duister. Werklieden hadden arbeid op het dak verricht in verband met de uitbrei ding van het aartsbisschoppelijk paleis. Ongeveer tien politiemannen hebben al lerlei waardevolle kunstvoorwerpen uit de kamers onder de zolderverdieping ver wijderd, terwijl de brandweer van binnen uit de brand bluste. Er werden nevel- stralen gebruikt om de waterschade zo veel mogelijk te beperken. Later werden zeilen uitgelegd om het bluswater op te vangen. Burgemeester De Ranitz en kar dinaal Alfrink sloegen op straat de blus- singswerkzaamheden gade. „De een DINSDAG 31 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: hel van Duinkerken". Luxor Theater, 19.30 uur: ,,'t Is gekke, rare, dolle, dwaze wereld". Grote Kerk, 20 u.: laatste zomeravond concert. Galerie Boumans, Breestraat 122. Expo sitie werken van Zaanse schilders. Te be zichtigen van 9-13 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel 26020 of Groenelaan 21 Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur. R.-K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwij k, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-17 uur. WOENSDAG 1 SEPTEMBER „De Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: hel van Duinkerken". Luxor Theater, 19.30 u.: ,,'t Is een gekke rare, dolle dwaze wereld". Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie werken van Zaanse schilders, te be zichtigen van 918 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21 Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 1517.30 u. en /an 1921 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend 1521 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 1521 uur; r.-k. leeszaal geopend van 1521 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1517 uur; r—k. leeszaal geopend van 1517 uur De Opel Kadett 1966 heeft een gro tere carrosserie en een sterkere 1,1 liter motor dan zijn voorganger, waarvan er in drie jaar tijd 650.000 werden geproduceerd. Er is nu ook een Kadett met vier deuren en een coupé in de „fast back"-stijl. De nieuwe Kadett is 18 cm. langer en 10 cm. breder, maar iets lager dan het oorspronkelijke model. Het ge wicht is toegenomen van 670 tot 730 kilogram. De motor, 1071 cc in plaats van 986 cc, levert nu 55 pk te gen 47 pk bij het vorige model. De S-motor heeft 60 pk. Topsnelheid 130 km per uur en voor de S-motor 138 km. De nieuwe coupé haalt zelfs 146 km. per uur. Dit model, waarvan hierbij een afbeelding, heeft een nieuwe vierversnellingsbak met een korte „pook". Burgemeester en wethouders van Lei den hebben prinses Margriet bij haar ver trek uit Leiden een zilveren sigaretten doos aangeboden. Op het deksel bevindt zich een afbeelding van het wapen van Leiden. Prinses Margriet heeft drie jaar in Leiden gestudeerd en werkzaam ge weest in het Leids academisch zieken huis. Thans gaat zij naar het ziekenhuis De Lichtenberg te Amersfoort. Wegens het „bekladden van de open bare weg" zijn vannacht vier Utrechtse studenten geverbaliseerd. Het kwartet was bezig een zebrapad te schilderen op het domstedelijke Lepelenburg. Zij hadden al elf ordentelijke witte banen op het wegdek aangebracht toen de politie op bezoek kwam. De zebra was volgens het viertal noodzakelijk om een veilige verbinding tot stand te brengen tussen de mensa en het gebouw van Tivoli Advertentie DAAR STAAT ACHTER Spoor in moordzaak Tussen de bekleding in het aluminium van de koffer waarin vorige week woens dag in Amsterdam een verminkte romp werd aangetroffen, heeft de politie een kaartje gevonden met de naam van een Fransman en een adres in Parijs. Hier mee heeft zij de beschikking gekregen over een tweede belangrijke aanwijzing, die in de richting van Frankrijk wijst. Met de romp werden eerder in de koffer twee Franse geldstukken aangetroffen. Via Interpol in de Franse hoofdstad wordt een onderzoek ingesteld. Het verdere on derzoek naar de „koffermoord" heeft nog geen uitsluitsel opgeleverd over de iden titeit van het slachtoffer, dat zeer waar schijnlijk van Japanse afkomst is. Tot wat voor onmogelijke situaties gesprekken over „de koffermoord" en „het lijk in de koffer" kunnen leiden, heeft een Zandvoortse kelner ondervon den. In een café in Zandvoort, waar hij als bezoeker vertoefde vertelde de man over het lijk in de koffer, dat men in de Seine had opgevist. Dat gebeur de de dag voordat in Amsterdam ook een lijk in een koffer uit het water werd gehaald. Toen dat laatste feit bekend werd, herinnerde een van de andere cafébe zoekers zich het verhaal van de kelner. Dat die gesproken had over de Seine en niet over een Amsterdamse gracht ontging hem. Hij vond het alleen maar vreemd, dat de kelner het al een dag eerder wist, dan dat de koffer uit de gracht was opgevist en berichtte dat de Amsterdamse politie, die terstond op onderzoek toog. Na veel zoeken vonden de recher cheurs de man, die het verhaal ver teld had. Deze deed snel uit de doeken, dat hij het bericht over de koffer in de Seine gelezen had in Haarlems Dag blad. En wel de dag voordat 'uit het water achter het Wilhelmina-gasthuis in Amsterdam ook een koffer met lu gubere inhoud was gehaald. Niettemin bleef de Amsterdamse re cherche, die de tip van een Beverwij- ker had gekregen, de zaak verder on derzoeken. Zij deed huiszoeking bij de kelner en vond daar een koffer met bloedvlekken afkomstig van een ossehaas, die de man voor zijn werk gever, de eigenaar van een café-res taurant, had moeten halen. Zo viel ook die laatste verdenking weg en kon de kelner vrijuit gaan. Teleurgesteld keer den de rechercheurs terug naar het bureau Leidseplein. De Raad van State is begonnen met de behandeling van ongeveer duizend zaken van spijtoptanten en zo genoemde maat schappelijke Nederlanders, wier verzoek om alsnog uit Indonesië naar ons land te mogen komen, vorig jaar door de minis ter van Justitie is afgewezen. De klagers behoren allen tot de groep van ongeveer 4500 spijtoptanten, die vo rig jaar, nadat de betrekkingen met Indo nesië waren verbeterd, gebruik maakten van de mogelijkheid om alsnog voor ves tiging in Nederland in aanmerking te ko men. Ongeveer de helft van de verzoe kers werd evenwel afgewezen, omdat zij niet pasten in het toelatingsbeleid dat de regering in overleg met de Tweede Ka mer voor spijtoptanten had uitgestippeld. Daarna heeft een groot aantal van hen beroep aangetekend bij de Kroon. Dat was mogelijk op grond van de op 1 ja nuari 1964 van kracht geworden wet, die de gelegenheid biedt voorziening te vra gen tegen ministeriële beschikkingen. De afgewezen spijtoptanten worden allen in de gelegenheid gesteld hun belangen schriftelijk of mondeling voor de Raad van State te laten bepleiten. Velen heb ben familieleden of vrienden in Neder land bereid gevonden als hun gemach tigde op te treden. DOLE (Reuter) De wagenvoerder van de Milaan-Parijs-expres die zater dag in Dole op een andere trein reed, waardoor twaalf mensen om het leven kwamen, is maandag in staat van beschul diging gesteld wegens doodslag. Advertentie H. de graaff 328. Stuurloos dreef het goede schip Kokanje op de deinende golven rond, nadat de spelende bruinvis het roer had stukgeslagen. Met de bootshaak slaagde Bram er gauw in om het stuk roer weer op te vissen. Maar minder eenvoudig was het om het roer te repareren. Met geduld en touwtjes slaagde Bram er ten slotte in het schip weer bestuurbaar te maken. Het was echter al te laat. De goede Kokanje was op een zandbank vastgelopen. Dat is me wat moois", sputterde Bram. „Daar moet je nu weer een bruinvis voor zijn om een ander zo in moeilijkheden te brengen. Van een garnaal of een alikruik heb je nooit last, maar die bruinvissen Hij zag zelf wel in, dat dit een beetje onredelijk was. „Laten we maar eens proberen de Ko kanje van de zandbank te tillen, want ik heb niet veel zin om te wachten tot een golf me er afslaat. Eens kijken, hoe kan ik nu een schip optillen 7" Karo keek om. „Ben je vergeten, Bram, dat je mij in Oralc kunt veranderen?" vroeg hij en Bram sloeg zich verbouwereerd tegen het voor hoofd. „Natuurlijk Orak, de oersterke boots man dat is het", zei hij. „Nu is alles meteen in orde": Hier wachte hem evenwel een onaan gename verrassing 4A, HET EllANP IS EENIAAw^ Wil WONEN HMM, HIER IS Het 6EW00NTE, PÊ PEUR 6RUITJE IK. HOOP PAT ÉR IEMANP THUIS IS, AM- PERS KOMEN WÉ NOOIT TÉ WETEN OP HET HIER EENZAAM 15 NEMEN. pin BI"*" fö75-B. iWMftlWWWWMWVWWyWMWWWVWWVWWw/wvw/v aMVWMWWVIAVWMVWWWMAAMVWMAMAAAA/VVMA/VVWW Het K.N.M.I. deelt mee: In de nacht van maandag op dinsdag zwenkte een depressie tussen Noorwegen en Schotland naar het zuidoosten. De frontale regenzone nam zeer sterk in om vang toe. Eerder dan verwacht werd en niet alleen in de noordelijke provincies breidde de regen zich ook over Neder land uit. Aan de achterzijde van de de pressie stroomt met een matige tot vrij krachtige wind tussen noordwest en noord koude polaire lucht binnen. Deze is onstabiel, zodat naast ouklaringen ook op enkele buien gerekend moet worden. Sommige hiervan kunnen van onweer vergezeld gaan. WERKRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. iSt I t> - r cS Den Helder regenbui zzw 16 12 Ypenburg regen wnw 17 5 Vlissingen regen w 17 14 Eelde regen z 17 3 De Bilt regen zw 18 2 Twente regen zzw 16 0,5 Eindhoven zwaar bew. zw 18 0 Z.-Limburg regenbui zzw 17 0,1 Helsinki zwaar bew. zo 17 0,6 Stockholm onbewolkt zzw 17 0 Oslo zwaar bew. zzw 18 0 Kopenhagen half bew. zzw 17 0,1 Aberdeen zwaar bew. wnw 15 1 Londen regen zw 19 2 Amsterdam regen wzw 17 6 Brussel regen wzw 20 0.3 Luxemburg zwaar bew. windst. 18 0 Parijs regen w 20 0,2 Bordeaux mist wzw 23 0 Grenoble zwaar bew. windst. 23 0 Nice zwaar bew. nnw 24 0 Berlijn mist windst. 18 2 Frankfort geheel bew. no 20 0 München half bew. z 19 0 Zürich zwaar bew. windst. 21 0 Genève geheel bew. windst. 23 0 Locarno zwaar bew. d 24 0,1 Wenen half bew. zo 20 2 Innsbruck half bew. windst. 20 0 Belgrado onbewolkt windst. 23 0 Athene onbewolkt windst. 28 0 Rome zwaar bew. o 26 0 Barcelona zwaar bew. windst. 26 0 Madrid geheel hew. windst. 35 0 Mallorca geheel bew. windst. 28 0 Lissabon onbewolkt n 34 0 Woensdag 1 september Zon op 5.51 uur, onder 19.28 uur. Maan op 13.01 uur, onder 21.58 uur. Maanstanden 2 sept. 20.27 uur eerste kwartier. 11 sept. 0.32 uur volle maan. 18 sept. 12.58 uur laatste kwartier. 25 sept. 4.18 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 31 augustus Hoog water 6.43 uur en 19.07 uur. Laag water 2.32 uur en 14.45 uur. Woensdag 1 september Hoog water 7.25 uur en 19.46 uur. Laag water 3.11 uur en 15.22 uur. u

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2