General Banden toont zich nu weer optimistisch voor 1966 Aandeel houders weigerden fabriek te bezichtigen Hoogovens werken flink aan produktie-verhoging Olieconcerns dien hun voorwaarden aan regering op te geven Sikkens Lak voor zeer grote uitbreidingen FME bepleit waardevast metaal-pensioen TRIUMPH DEALER Duidelijke scepsis tegen directie Fusie tussen twee effectenfirma's Prijsverbeteringen op dunne-plaatmarkt Den Uyl over Natte Mijnwet Den Uyl zwijgt over de nieuwe gasvondsten Investeringsbank gaat dollars lenen Geldcirculatie ƒ234 min. hoger SCHEEPVAARTBERICHTEN Kort economisch nieuws Westinghouse en G.E. schuldig aan prijsafspraken Bussenafzet sterk gedaald WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1965 13 Bod HARRY OOMEN Weekstaat Ned. Bank Gisteren op het Damrak 138.90 115.40 135.20 174 WALL STREETKLM lager in verdeelde markt Havenwerken T D-Verblifa Ondanks de zich steeds ophopende ver liezen, die na elf jaar bedrijfsvoering een stand van bijna 9.5 miljoen hebben be reikt, blijft de directie van de General Banden en Rubber maatschappij-Holland N.V. (The General Tire and Rubber Company) optimistisch gestemd, ditmaal niet voor het lopende boekjaar, maar voor 1966. Evenals vorig jaar opende de Amerikaanse directeur, Carol! L. James, de gisteren gehouden jaarlijkse aandeel houdersvergadering met een verklaring, waarin hij zei de vooruitzichten voor de verdere toekomst met duidelijk vertrou wen (clear confidence") tegemoet te zien. Vorig jaar had hij de perspectieven be slist rooskleurig (definitely bright") ge noemd. Zoals bekend werd over 1963-64 een verlies geleden van ongeveer 2.5 min., terwijl ook 1964-65 nog een verlies te zien zal geven. Eén van de lichtpun ten is echter, aldus de heer James, dat de verkopen zich snel blijven ontwikke len. Hij vertrouwt dat de stijging zich nog geruime tijd zal voortzetten. Aan het eind van dit jaar of begin 1966 hoopt het bedrijf de moeilijkheden te boven te zijn. De directeur kijkt met vertrouwen en en thousiasme vooruit naar 1966 als het jaar, waarin een keer ten goede in de resul taten moet plaatsvinden. Deze woorden van de directeur werden door de aanwezige Nederlandse aandeel houders van dit in hoofdzaak met Ameri kaans kapitaal gevoerde bedrijf met dui delijk merkbare scepsis ontvangen. „Ik vind u een „jolly good fellow", maar ge looft u nu werkelijk alles, wat u in uw verklaring zegt?" zo vroeg een der aan wezigen zich af. De directeur antwoordde positief. Deze aandeelhouder noemde het een grote schande dat een dochter onderneming van een groot Amerikaans concern na elf jaar nog geen winst heeft kunnen maken, maar vrijwel uitsluitend verliezen produceert, „en grote ook". Te voren hadden enkele aandeelhouders de suggestie van de directie om vóór de vergadering een kijkje te nemen in de fabriek, met een gemompeld protest afge wezen. Een aandeelhouder achtte dit helemaal niet nodig, „want we weten wel dat u banden kunt maken." Hij toonde zich slechts in de financiële uitkomsten geïnteresseerd. Een woordvoerder van de Vereniging „Effectenbescherming" drong aan op een bod door de Amerikaanse moedermaat schappij op de nog bij Nederlandse parti culieren uitstaande aandelen (nominaal twee miljoen gulden, bij een geplaatst kapitaal van achttien miljoen). De belan gen van de betrokkenen lopen te sterk uiteen en bij dit verlies is een winstuit kering in de overzienbare toekomst he laas niet te verwachten, aldus spreker, die een bod van 100 percent suggereerde of omwisseling van de aandelen in con verteerbare Obligaties. Van General Tire in Amerika zou dit een goede geste zijn tegenover de Nederlandse aandeelhouders die onder heel andere voorwaarden op de aandelen hebben ingeschreven, dan met Advertentie voor Haarlem en omstreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 TEL 19000 de huidige omstandigheden overeen komt. De heer James zei deze suggestie op prijs te stellen. Hij zal met de moeder maatschappij contact opnemen. „U zult nog van ons horen," zo besloot hij. In de vergadering werd nog duidelijk dat een belangrijk deel van het agio, dat inder tijd bij de Nederlandse plaatsing van aandelen General banden is gemaakt, bij de emitterende bankinstelling (de Am- sterdamsche Bank) terecht is gekomen. Zoals bekend gaf de A.B. de stukken af tegen 125 percent en later tegen hogere koersen. De bank had ze voor 105 percent overgenomen. De heer James zei de grieven van aandeelhouders te kunnen begrijpen, maar hij vroeg geduld, zoals ook de moe dervennootschap dat opbrengt. Er zijn enorme stagnaties geweest bij de uitvoe ring van de uitbreidingsplannen. Toch is een uitbreiding van de produktie dringend noodzakelijk om de kostprijs van de ban den omlaag te krijgen. Zonder de stagna tie („waarover ik na een half uur nog niet uitgepraat zou zijn") zat het bedrijf al lang in de winst, zo meende de direc teur. Bij een produktie van bijna 500.000 banden per jaar worden de produktiekos- ten juist goed gemaakt door de opbreng sten. Deze 500.000-ste band aangeduid als de „quitte-speel-band" zit echter in de ge plande uitbreiding, hetgeen de noodzaak van deze expansie illustreert, aldus de heer James. De jaarstukken werden ten slotte zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. Van vandaag af zal een nauwe samen werking tot stand komen tussen twee ef fectenfirma's namelijk Humfeld en Co. N.V. en Heyting, Roelofsz en Zoon N.V. in Den Haag. In verband hiermee is de directeur van Humfeld, de heer A. H. Holthuizen, met ingang van dezelfde da tum tot mede-directeur van voornoemde vennootschap benoemd. Bij proeven in hoogoven 5 van de hoog ovens in IJmuiden is gebleken dat met bepaalde pellets (ertsknikkers) een flin ke produktieverhoging aan ruwijzer kan worden bereikt, die gepaard gaat met verlaging van het kooksverbruik. Deze proeven worden voortgezet. Voorts wordt thans bij alle hoogovens olie-injectie toe gepast, hetgeen eveneens leidt tot veria ging van het kooksverbruik. Aldus is in de Ondernemingsraad van Hoogovens meegedeeld. e Het ziet er vooralsnog naar uit dat er in december voldoende personeel zal zijn om de 5e martinstaal-oven in gebruik te ne men. In de staaf- en draadwalserij is de produktie van hoekstaal, waarvoor een exportorder van 2000 ton was geboekt, succesvol verlopen. Demij N.V. produceerde tot de bouw vakvakantie 604.000 ton hoogovencement, evenveel als in de overeenkomstige pe riode van 1964. Aan de cementfabriek Ro zenburg zal in het 4e kwartaal 25.000 ton slak worden geleverd. Uit mededelingen in de ondernemings raad bleek verder dat het algemene marktbeeld de laatste tijd geen belang rijke wijziging heeft ondergaan. De dun neplaatmarkt ontwikkelt zich iets gun stiger: er is enige tendens naar prijsver betering merkbaar. Voor betonstaal zijn de prijzen enigszins verlaagd. Bij het C.A.O.-overleg wordt bij Hoog ovens thans o.a. gesproken over de vorm, waarin het complex van arbeidsvoorwaar den zal worden gegoten en over de ver houding tussen de C.A.O. en de individue le arbeidsvoorwaarden. Het eindrapport over de integratie arbeiders/beambten zal binnenkort worden voorgelegd aan de raad van bestuur, waarna het C.A.O.-over leg verder, mede op basis van dit rapport kan plaatsvinden. Aandacht werd ook besteed aan het feit dat enkele persorganen uit het jaarverslag van de n.v. Nederlandse Gasunie de con clusie hebben getrokken, dat mede door de houding van Hoogovens nog geen over eenstemming zou zijn bereikt omtrent de Minister Den Uyl (Economische Za ken) heeft de oliemaatschappijen die belangstelling hebben voor onderzoek in het Nederlandse deel van de Noordzee bodem, gevraagd hun wensen en opvat tingen inzake de financiële voorwaarden kenbaar te maken. De minister wil de denkbeelden van de oliemaatschappijen gebruiken bij het vaststellen van het deelnemingspercentage van de staat in de winning, zo blijkt uit zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer, in zake de Natte-Mijnwet. Drs. Den Uyl deelt voorts mee dat hij binnenkort met de oliemaatschappijen in overleg zal treden omtrent de techni sche aspecten van de aan de vergunnin gen te verbinden beperkingen en voor schriften. Basis voor dit overleg zou een gezamenlijke brief zijn, die 39 oliemaat schappijen aan de bewindsman hebben gestuurd. Over de hoogte van de finan ciële lasten zal de minister zo spoedig mo gelijk met de Kamer in overleg treden. Binnen niet al te lange tijd zal met Engeland een verdrag worden gesloten ter bepaling van de Nederlands-Britse grenslijn op het continentaal plat. De be sprekingen met de Britse regering hebben een bevredigend verloop gehad, zo deelt minister Den Uyl mee, mede namens minis ter Luns (Buitenlandse Zaken). De Ne derlands-Britse overeenkomst wordt thans voorbereid. Nederland heeft voorts contact met België en Denemarken opgenomen Sinds de geologische stichting in maart voorrekende dat in Friesland, Drente en Noord-Holland bij diverse boringen waarschijnlijk in totaal circa 73 miljard kubieke meter aardgas was aangetoond, is in Noord-Holland op twee en in Friesland zelfs op zeven plaatsen opnieuw gas aangeboord. Minister Den Uyl (Economische Za ken) moet echter degenen teleurstellen, die nu wel eens willen weten op hoe veel het Nederlands gashezit huiten Slochteren na die nieuwe successen wordt geschat. In dit stadium, zegt hij in zijn memorie van antwoord bij de Noordzeemijnwet aan de Eerste Kamer, is het niet mogelijk verantwoorde schattingen te geven. om ook met deze landen tot een afba kening van het plat te komen. Van dit contact is gebleken dat er tus sen de drie landen geen meningsverschil len bestaan omtrent de beginselen vol gens welke het plat verdeeld moet worden. Met de Duitse bondsrepubliek bestaat nog steeds geen overeenstemming over de be ginselen. omschakeling op aardgas in Noord-Hol land. In feite werd echter reeds in februari 1965 tussen de Gasunie en Hoogovens overeengekomen dat de Gasunie ook in Noord-Holland aardgas zal gaan leveren. Hoogovens zal hiervoor een vergoeding ontvangen van de Gasunie. Prof. Zij ls tra is thans doende de hoogte van deze ver goeding te bepalen. Zijn uitspraak heeft in geen enkel opzicht invloed op het tijdstip van de omschakeling op aardgas in Noord- Holland. Aan invoering van aardgas in dit gebied staat Hoogovens derhalve niet in de weg. WASHINGTON. (Reuter) De Euro pese Investeringsbank heeft het plan tot een internationale uitgifte van twintig miljoen dollars aan dollarobligaties 1965, vervallende 15 september 1985. De uitgifte zal geschieden door emitten- ten onder leiding van Kuhn Loeb and Cq Inc., de First Boston Corp., Lazard Frè- res and Co en een groep banken uit de Europese Economische Gemeenschap, be staande uit de Amsterdam-Rotterdam Bank, de Banca Commerciale Italiana, de Banque de ia Société Générale de Belgique S.A., de Banque de Paris et des Pays Bas, de Deutsche Bank en de Caisse d'épargne de l'état in Luxem burg. Rentevoet en emissiekoers der obliga ties zullen vlak voor de aanbieding aan het publiek worden vastgesteld, welke op of omstreeks 16 september zal geschie den. Het zal de tweede uitgifte van dol larobligaties ioor de bank zijn sedert haar oprichting in 1958. De Sikkens Groep neeft door de stij gende omzetten een groot gebrek aan ruimte gekregen, hetgeen dwingt tot gro te bouw-aktiviteiten bij de groepsbedrij- ven. Zo zal in Sassenheim 'n nieuw voor lichtingslaboratorium worden gebouwd terwijl bovendien een uitbreiding aldaar is voorbereid van het researchlaborato rium met 1200 m2. De bouw zal nog dit jaar beginnen. In Bergen op Zoom wordt op een ter rein van tien hectare een fabriekscomplex gebouwd voor de kunstharsfabriek Syn these. De produktiemogelijkheden worden hierdoor verhoogd met 100 percent. In Wapenveld zal bij Sikkens-Smit een op slaghal in gebruik worden genomen van 1200 m2. Drie Belgische groepsbedrijven, Sikkens Fama, Sikkens Groep België en Cetabe- ver België zullen onderdak vinden in een nieuw complex, dat wordt gebouwd in Ternat. In 1966 hoopt men het nieuwe pand te kunnen betrekken. Tenslotte nog de uitbreidingen in bui tenland en Italië. Sikkens Lak GmbH in Emmerik zal worden uitgebreid. Aan de fabriek en de kantoren van Sikkens SPA in Dormelletto (Italië) wordt nog dit jaar resp. 900 en 120 m2 toegevoegd. Ook in Zwitserland zal een nieuw gebouw ver rijzen. In Dullken zal samen met Talens in Apeldoorn een magazijn verrijzen. De weekstaat van de Nederlandsche Bank per 30 augustus staat praktisch ge heel in het teken van de grote ultimo-op- vragingen. Deze beliepen in de afgelopen week niet minder dan 234 min, waar door de chartale circulatie uitzette tot 7488 min. De banken hadden tegenover deze zware onttrekking van hun midde len slechts weinig positieve posten. Van de rekening „andere ingezetenen" kwam ƒ11 min in de markt. Hierdoor daalde deze rekening tot 29 min. Het betalingsverkeer met het rijk leverde voor de banken 45 min op. De stand van de schatkist verminderde hierdoor tot 446 min. De goud- en deviezenvoor raad geeft slechts een geringe beneden waartse richting met 3 min te zien tot 7351 min, waarvan ongewijzigd 6326 min aan goud. De banken hebben van 20 min. aan dure voorschotten opgenomen. Hierdoor is de stand van de voorschotten opgelo pen tot 30 min. Uiteindelijk zagen de banken hun tegoed bij de Nederlandsche Bank dalen met 160 min tot 99 min. Hiermee zijn ze gedaald onder het bij de centrale bank verplicht renteloos aan te houden bedrag van 153 min, wegens het overschrijden van het kredietplafond. De verkrapping van de geldmarkt werd weerspiegeld door de verhoging van het tarief voor daggeld op 30 augustus met een half percent tot 21/2 percent. De geldmarkt is aan de krappe kant doch geldkringen verwachten hierin spoe dige verbetering onder meer door het te rugvloeien van bankbiljetten. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond 10.00—10.10; Canadese dollar 3.323.37; Amerikaanse dollar 3.58—3.62: Belgi sche frank (100) 7.17—7.22: Franse frank (100) 73.20—73.70; Zwitserse frank (100) 83.10—83 60; Duitse mark (100) 89.50—90.50; Deense kroon (100) 51.30—52.30; Zweedse kroon (100) 69 00— 70.00; Noorse kroon (100) 49.80—50.80; Oostenrijkse schilling (100) 13.92—14.02; Italiaanse lire (lo'.OOO) 57.00—59.00; Portugese escudo (100) 12.45—12 60 en Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.956.10. Abbekerk 31 v. Shanghai n. Manilla. Achilles 1 te Antofagasta. Adrastus 31 v. Surabaja n. Makassar. Agamemnon 31 v. Roseau n. Pointe a Pitre. Alchiba 1 te Suez. Almdijk 31 v. Marseille n. Genua. .Alnitak 1 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Aludra pass. 31 Maceio n. Las Palmas. Amnion 1 te New York. Andijk 1 te Houston. Archimedes 31 v. Le Havre n. Hamburg. Ares 31 te Paramaribo. Arkeldijk 31 te Guaymas. Artemis 31 v. Moengo n. Paramaribo. Baarn 31 te Porto Barrios. Balticborg 1 v. Rotterdam n. Delfzijl. Banda 31 v. Singapore n. Hongkong. Batjan 31 te New Orleans. Bengkalis 31 op Groot Bittermeer n. Montreal. Bovenkerk 31 v. Barcelona n. Antwerpen. Caltex Delfzijl 31 v. Leith n. Brunsbuttelkoog. Caltex Naples 1 te Lorenco Marques verw. Caltex The Hague 1 te Balik Papan verw. Caltex Utrecht 31 v. Pladju n. Dumai. Camerounkust 31 v. Monrovia n. Freetown. Camphuys 1 te Khorramshar. Cartago 1 te Los Angeles. Charis 31 v. Curasao n. Jacksonville. Cinulia 31 v. Falmouth n. Curasao. Dahomeykust 31 v. Freetown n. Amsterdam. Dongedijk 31 te Los Angeles. Dorestad 31 v. Singapore n. Hongkong. Eenhoorn 31 v. Tripoli n. Limasol. Esso Amsterdam 31 te St. Savona. Esso Rotterdam 31 v. Bombay n. Rastanura. Gaasterkerk 31 v. Suez n. Mombasa. Gaasterland 31 v. Recife n. Rio de Janeiro. Ganymedes 1 te Bremen. Guineekust 31 v. Luanda n. Novoredondo. Gulf Holland 31 v. Porto la Cruz n. Guayanilla. Helicon 1 v. Rotetrdam n. Antwerpen. Hollands Diep 1 te San Francisco. Hoogkerk 31 te Genua. Hoogland 31 te Rotterdam. Ivoorkust pass. 31 Dakar n. Freetown. Jason 31 v. Cumana n. Port au Prince. Katendrecht 31 te Madras. Katwijk 1 te Panama. Kloosterkerk 31 v. Genua n. Port Said. Korovina 31 te Gefle. Kosicia 1 v. Rotterdam n. Gothenburg. Kylix 1 te Teesport. Laarderkerk 31 te Marseille. Ladon 1 te Antwerpen. Laertes 31 v. Bremen n. Hamburg. Leiderkerk 31 v. Antwerpen n. Rotterdam. Loppersum 31 v. Le Havre n. Nassau. Lycaon pass. 31 Sabang n. Aden. Marathon 1 te Azoren verw. Mataram 31 v. Port Elizabeth. 1 te East London verw. Memnon 31 te Porto Cabello. Mersey Lloyd 31 V. Rotterdam n. Amsterdam. Montferland 1 te Antofagasta, Moordrecht 31 v. Venetië n. Malta. Nestor 31 v. Cartagena n. Hamburg. Oberon 31 v. San Jose n. Corinto. Ommenkerk 31 te Rotterdam. Onoba 1 te Suez verw. Oostkerk 1 te Kaapstad. Oranjefontein 1 te Tenerife. Oranjestad 31 v. Paramaribo n. Georgetown. Palamedes 31 v. La Guaira n. Port of Spain. P. G. Thulin 31 v. Valparaiso n. San Nicolas. Prins der Nederlanden 1 v. Port of Spain n. Curagao. Prins Frederik Willem 1 te Liverpool. Prins Willem-3 1 te Malaga. Rondo 31 te Rotterdam. Rijndam 31 te Southampton. Schelpwijk 31 v. Saigon n. Singapore. Schouwen 2 te Tobato verw. Seine Lloyd 31 te Djibouti. Sinon 31 v. Carupano n. Bridgetown. Skadi 1 te Liverpool. Straat Colombo 1 te Singapore verw. Straat Clement 31 ten anker Beira. Straat Franklin 2 te Yokkaichi verw. Straat Malakka 1 te Fremantle verw. Straat Van Diemen 30 v. Fremantle n. Adelaide. Tahama 31 te Hamburg. Tara 31 v. Bahia n. Rotterdam. Togokust 31 v. Las Palmas n. Le Havre. Utrecht 31 v. Sukarnopura if. Biak. Van der Hagen 1 v. Beira n. Dar es Salaam. Van Heemskerck 31 v. Dakar n. Lagos. Vivipara pass. 31 Lissabon n. Rotterdam. Waterland 31 v. Bremen. 1 te Hamburg verw. Wonogiri 1 te Pisco. Zaria 31 v. Mena al Ahmadi n. Ravenna. SLEEPVAART Cycloop en Junior, 31 aug. werkzaam te Marsa el Brega. Gelderland. 31 aug. gestationeerd nabij Lands- end, Engels Kanaal. Groningen, 29 aug. 1000 mijl ten ZO van Hawaii, onderweg met Lake Palourde van Kure naar Newport News. Hector en Stentor, 31 aug. aangekomen te Rot terdam met Griekse Agioi Anargyroi van Harwich. Jacob van Heemskerck, 29 aug. 750 mijl ten ZZW van Manzanillo, Mexico, slepend met Torrey Canyon van Sasebo naar Newport News. Noord-Holland en Utrecht, 31 aug, 13 mijl ten O van Scarborough met het booreiland Endea vour. Octopus, 31 aug. nog te Malta. Simson, 31 aug. gestationeerd te Port Harcourt, Nigeria. Titan, 28 aug. aangekomen te IJmuiden met kotter WR. 51. Willem Barendsz, 29 aug. 400 mijl ten westen van Madeira, onderweg met twee pontons van IJmuiden naar Papeete, Polynesië. Het blad van de werkgevers Federa tie Metaal- en Elektrotechnische In dustrie (F.M.E.) wijdt een artikel aan de pensioenregeling in de metaalbedrijfs tak. Daarin wordt gezegd dat de aan dacht die de loononderhandelingen tel kens vragen, de noodzakelijke verbe tering van het bedrijfspensioen teveel naar de achtergrond hebben geschoven. In het artikel vraagt de F.M.E.-scribent zich af of het niet tijd wordt het be drijfspensioen waardevast te maken, zoals dat ook met de A.O.W. het geval is. Hij acht dit praktischer dan voortduren de herziening van de pensioenrechten en meent dat een algemene waardevastheid ook meer duidelijkheid zou geven over het pensioenbeleid bij ondernemingen met een eigen fonds. WH 1" fTJ .**0 -p rf 4 1 \7 48 14Ö 5hW»l T.tW W/juk« he V ./U- INTERNATIONALS LICHT VERDEELD Evenals maandag is ook gister de stem ming voor de internationale waarden licht verdeeld geweest. Het was wederom Phi lips welk aandeel door Amerikaans aan bod onder druk werk gezet, waardoor de prijs op 115.60 circa zestig cent beneden de voorgaande slotprijs bleef. Kon. Olie kwam bij de openbaring verrassend voor de dag op 140. Dit betekende een koers stijging met 2.30 ten opzichte van maan dag. Een ongekende weelde, aldus de beurs. Later liep de prijs nog even uit tot 140.20. De vraag in de oliehoek kwam hoofd zakelijk van buitenlandse zijde. Er ging in dit fonds meer om dan men vermoedde. Ook Unilever was aan de vaste kant op 135, plus een gulden. Verder bleef AKU onveranderd op 445'/», Hoogovens IV» punt beter op 500 als advieskoers. KLM was opnieuw lager, ditmaal zelfs gevoelig la ger en wel met tien gulden op 186 als advieskoers. In Wall Street onderging KLM een verdere koersreactie van lLVe dollar. Of dit iets te maken heeft met het gepubliceerde meerjarenplan van KLM, daarover had de beurs geen mening. Wall Street was voor de eigen fondsen prijs houdend, doch voor Kon. Olie hoger. De overige Europese beurzen gaven geen ver anderingen van betekenis te zien. Later op de middag vonden wat winst nemingen plaats waardoor Philips daalde van 116 tot 115.40, Unilever tot 134.70 en Kon. Olie tot 139.50. AVONDVERKEE.R VAN GISTEREN A.K.U Hoogovens I Kon. Oliej 139.20-139.80 Philips i 115-115.20 Unilever 13480 K.L.Mf.180—186 VERHANDELDE FONDSEN 30 aug. 31 aug. Totaal 417 411 Hoger 145 (34.8%) 145 (35:3%) Lager 154 (36.9%) 166 (40.4%) Gelijk 118 (28.3%) 100 (24.3%) VOORBEURS VAN HEDEN A.K.U Hoogovens Kon. Olie. Philips Unilever K.L.M Iste tijdv. 442 138.50-138.90 115-115.20 gl 135 173.90-180 2de tijdv. 442 Slot- koersen 31 aug. Slot- koersen 31 aug. Holl. Beton 354 A.K.U 443V« Intematio 300 Hoogovens 508 Kon. Ned. Papier 272 gb Philips 115.40 Kon. Zout-Ketjen 847 Unilever 134.75 Lindeteves-Jacob 16IV» Kon. Petroleum 139.40 MeNeBa 3981/» gb Amsterd. Rubber 104 347j/4 H.V.A. 1357/s Naarden 555 Deli-Mij 111.50 Ned. Kabelfab. 341 Holl.-Am. Lijn 128 Ned. Scheepsb.Mij 95Vi K.N.S.M. 128V» Nijverdal-ten Cate 1341/4 Van Ommeren 228 Ogem 90 gl Ned. Sch. Unie 148'/. Rotterd. Droogdok 233 Scholten Foxhol 495V» 3% Invest, cert. Stokvis Zonen 191 3 Vi Staff ell. '47 Texoprint 151 5'/«% Ned. 1964 II Thomassen en Dr. 490 gb Alg. Bank Ned. 275'/i Ver. Machinefabr. 148 Amro Bank 58 Vredestein Rubber Holl. Bank Unie Wilton-Fijenoord 172V» gb Nat.-Nederl. 600 gb Wyers 503 R.V.S 630 Zwanenberg-Org. 180.30 223 Aluminium Ltd. 29V» 189 American Motors 91/» 440 Anaconda 64 Albert Heijn 640 Bethlehem Steel 381/4 Van Berkel 232 Cities Service 80 Billiton II 419 General Motors 99'A Bredero Kennecott Copper 111'/. Brocades-Stheem. 848 Republic Steel 43V4 Bührm.-Tetterode 656 Shell Oil 66% Bijenkorf 60IV» U.S. Steel 50V. Centr. Suiker Mij. 415 Curag. Handel Mij. 181 Boeke Huidek. 217 Ford 975 gb Figée 176 Van Gelder Zn. 134 Spaarnestad 586 Gist- en Spir.fabr. 369 v. Waveren Gr.h. 100 Hatema Nefo 100 Heineken 482 Dordtse Petr. 645 Holec 278 Hi 30 aug. 31 aug. 30 aug. 31 aug. Atch. Topeka Baltimore Can. Pacific Illinois Cent N.Y Centr Pennsylvania South Pac Union Pac Allied Chem Am. Can A.C.F. Ind. Am. Smelting Am. T. and T. Am. Tobacco Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Aircr Dup. de Nem. Eastm. Kodak Gen. Electr Gen. Motors Goodyear T Wall Street heeft gisteren de maand augustus in een verdeelde stemming af gesloten met over het algemeen lager koersen voor staalwaarden. Zoals bekend is de staalstaking voorlopig voor acht da gen uitgesteld. Ook KLM had te Ijjden van verkoopdruk, waardoor de koers 3 3/8 punt daalde tot 57. Verliezen leden verder IBM. United Aircraft en Comsat. Gene ral Electric en Westinghouse moesten 1 3/8 331/4 324/4 Amer. Motors 9V» 9V» 32V» 33 Int. Harvester 35Vs 344/4 6D/4 61 Int. Nickel 87 86 52V» 521/4 Int. T. and T- 56 56 SU/s 581/4 Kennecott 111 IIOV4 47Vs 474/4 Mont. Ward 32 321/8 39V. 39'/. Radio Corp 371/8 371/4 41Vs 41'A Republic St 43 43Vs 47'/4 471/8 Royal Dutch 384/4 38V» 534/4 54 Sears Roeb 66*/e 66V. 80V» 8D/4 Shell Oil 67Ve 67V» 54'/. 54»/. Soc. Vacum 87 »/e 87»/s 664/4 66'/. Stand. Br. 80»/s 80Vs 40'/. 40»/. Stand. Oil N.J. 741/2 73-i/s 64V. 64^ Studebaker 19 191/8 37V. 37»/. Texaco 78V4 77'/8 82V. 82-4/4 Un. Aircraft 83Vs 8D/8 50 491/8 Un. Corp. 84/4 8-5* 58'/4 59 Un. Fruit 20V» 21 44Vs 444/4 624/4 621/4 51V. 511/4 50'/» 501/8 229®/. 230'/4 Westingh 548/8 53 954/4 94»/» 27V» 27V» 106 1044/8 Ford 54 53V» 99V. 99V« K.L.M 60Vs 57 481/» 48V»- punt prijsgeven nu beide ondernemingen zijn beboet door een federaal gerechtshof wegens prijsafspraken. Van de 1359 ver handelde fondsen waren er 563 hoger en 520 lager. De omzet beliep 5.18 miljoen shares tegen 4.4 miljoen shares maandag. De Dow Jones indices: industrie 893.10 2.53), sporen 218.67 0.10) en open bare nutsbedrijven 155.24 0.36). In de jaarvergadering van de Koninklij ke Nederlandsche Maatschappij voor Ha venwerken heeft het bestuur meegedeeld, dat de omzet over het eerste half jaar heel sterk wijst in de richting van 85 tot 100 min. per jaar. Op 1 januari 1965 had het bedrijf voor ruim 200 min. aan contracten in handen, terwijl hier in de eerste zes maanden van 1965 nog ca. 80 min. is bijgekomen. In deze periode werd reeds voor 50 min. opgeleverd. Het Zandvoort-projeet kwam wederom ter sprake. Evenals in voorgaande jaren kon het bestuur hierover nog geen zinnig woord zeggen. „Het is een beleidskwestie voor de ministers" en „we houden het warm" waren de twee opmerkingen van achter de groene tafel die aandeelhouders te horen kregen. Daarop nog werd gezegd, dat op korte termijn geen beslissing van de minister mocht worden verwacht. N.V. Gebrs. Naeff heeft over het eerste half jaar betere resultaten behaald dan die in de overeenkomstige periode van 1964 Er ls een redelijke kans dat deze gunstige ontwikkeling ook gedurende het tweede halfjaar 1965 gehand haafd zal blijven. (Over 1964 bedroeg de winst 91 ooo, terwijl het dividend werd verhoogd tot Vh (5) percent). De Norfolk and Western Railway en de Chesapeake and Ohio Railroad hebben gisteren fusieplannen bekendgemaakt. Zij hebben aan geboden op bepaalde voorwaarden in hun stel- stel vijf andere grote spoorwegbedrijven in het oosten der Verenigde Staten op te nemen. NEW YORK (Reuter) Een federaal gerechtshof in de Verenigde Staten heeft General Electric Company en Westing house Corporation in een geding, dat te gen deze maatschappijen aanhangig was gemaakt door de Ohio Valley Electrin Corporation en de Indiana-Kentucky Elec tric Coporation op grond van de anti-trust- wetgeving, schuldig bevonden aan het ma ken van prijsafspraken. De directie van Thomassen en Drijver- Verblifa n.v. maakt bekend, dat de geza menlijke omzet van Thomassen en Drij ver, Verblifa en Sobemi tot dusver teleur stellend is geweest ten gevolge van een ernstige achteruitgang in de afzet van bussen voor groente en vloeibare melk, zo wel in Nederland als in België. De terug gang kon door de toename van de afzet in de overige sectoren niet worden ge compenseerd.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 13