Italië behaalde tweede zege Oostduitse zwemmers legden beslag op twee wereldrecords 1 Bier Nederlands favoriet voor de Dragon Gold Cup Holst, Van Steevens en Beugels in de ploegentijdrit i TOTOPROGNOSE Befaamde springpaard Killmoor van Winkler verongelukt E UR OPESE HONKBALKAMPIOENSCHAPPEN Glorioso wierp negen innings Duitsland bood goede tegenstand Madrid in cijfers Lyn uit Oslo startte goed Donner blijft aan winnende hand Ava kwam ook Fortuna '54 verloor van Barcelona Keino op de mijl bijzonder snel Wielerverslagen voor de radio Sport Akademie WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1965 15 Voetbal in Engeland Fransen raakten Europees record kwijt "fr Regen Bekend terrein Jeugdschaker Hartoch als tweede geëindigd Universiade '67 in Tokio Franse ploeg voor het wereldkampioenschap Quicksilver S boekte weer zege in Hilversum Engelse cricketers door Zuid-Afrika verslagen Nederlandse turnploeg in vijflandenwedstrijd 123231132123 M Drie Spartanen beboet met 250 gulden CVan een speciale verslaggever) Het Italiaanse team heeft zijn tweede wedstrijd met 9—0 van Duitsland ge wonnen en daardoor de leiding genomen in de strijd om het Europese honkbal kampioenschap. De Duitsers boden knappe tegenstand en speelden in het veld beslist niet minder dan de Italianen, die echter over een betere werper beschik ten. Gloriose hield de Duitse hitters op vijf honkslagen, terwijl Gerich acht honkslagen tegen kreeg. Bovendien wierp de Duitse pitcher niet minder dan tien maal wijd waarmee de 9—0 zege van Italië wel verklaard is. op de heuvel en dat tekent duidelijk de angst die Italië voor de zo verrassend ge starte Duitsers koesterden. De forse Ita liaan kwam zelden in moeilijkheden: al leen in de achtste inning, toen Schmit en Schwalm honkslagen gaven, kregen de Duitsers het derde honk bezet. Met drie maal 3-sl. hield Glorioso de thuis plaat echter schoon. De stand luidt nu: Italië 2-4, Nederland 1-2, Duitsland 2-2, Spanje 1-0, Zweden 2-0. De Duitsers hebben het evenwel negen Innings uitgehouden tegen Italië en dat is een compliment waard. Bovendien speel den de Duitsers defensief sterk. Alleen werper Gerich viel af en toe wat uit de toon: toch kan deze Duitser een goede werper worden, en als Claus Heimig nog een tweede goede werper weet op te lei den, kan Duitsland zich weer tot een vol waardige tegenstander gaan ontpoppen. In de wedstrijd tegen Italië was dat ook niet het geval, al duurde het lang eer de Azurri een beslissende voorsprong kon den nemen. In de tweede innings sloeg Savignano met één man op de honken een homerun zijn derde in dit tournooi en Italië leidde met 2-0. In de vierde innings werd het 5-0, toen Gerich zijn controle verloor en Spinosa een honkslag gaf. Vooral dank zij goed slaan van Sa vignano werd het uiteindelijk 9-0. Glorioso stond de volle negen innings 0-0-0-0-0-0-0-0-0 0 0-2-0-3-0-1-2-1-x - 9 Duitsland Italië Werpersresultaten: Duitsland, Gerich 12-10-8 (8 innings) Italië, Glorioso 12-1-5 (9 innings) Fouten: Duitsland 2; Italië 1. Homeruns: Duitsland Italië, Savignano (2). Het Noorse Lyn heeft dinsdagavond te Oslo met 5-3 gewonnen van Derry City (Noord-Ierland) in een wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om de Euro pese beker voor landkampioenen. Het was het eerste treffen tussen beide clubs. Bij de rust was de stand 3-3. In de vijfde ronde van het Capablanca- schaaktoernooi, dat in Havanna wordt ge houden, heeft de Nederlander Jan Hein Donner de Cubaan Jimenez verslagen. De uitslagen van de partijen van de vijfde ronde zijn: Garcia (Cuba)Leh- mann (W.-Dld.) 10; Fisher (VS)Trin- gov (Buig.) 10; Robatsch (Oost.)Perez (Cuba) 10; Jimenez (Cuba)Donner (Ned.) 0—1; Wade (G.B.)-O'Kelly (Belg) remise. De overige partijen werden afge broken. De Rus Smyslov heeft de leiding met 4 punten. De Amerikaan Bobby Fis her, die zijn zetten uit New York telefo nisch doorgeeft, staat met 3V2 pnt en een afgebroken partij op de tweede plaats. Donner, Cholmov (Rusl), Pachman (Tsj. SI.), Ivkov (Joegosl.) en Gelier (Rusl.) delen de derde plaats met 3 Va pnt. In de eerste divisie van de Engelse voetballeague is maandag slechts één wed strijd gespeeld. Blackpool verloor op eigen terrein met 1-3 van Burnley. Binnen een uur is Oost-Duitsland dins dag twee wereld-zwemrecords en een Europees record bij de heren rijk gewor den. Te Leipzig verbeterden Oostduitse estafetteploegen zowel het wereldrecord Halverwege de wedstrijd Italië-Duits- land kondigde de speaker iets aan in het Spaans. De goede man spreekt alleen maar Spaans. Na deze aankondiging ging het Spaans-sprekende publiek heel druk applaudiseren, enkele officials renden aan met souvenirs en iedereen ging staan, zonder zich verder om de honkbalwed strijd te bekommeren. De rede van deze opwinding? De Amerikaanse filmster Ava Gardner arriveerde in de vierde innings en liet alle opwinding en belangstelling gelaten langs zich heen gaan. In Madrid regende het vanmorgen voor het eerste sinds 4 maanden. Lange tijd was het niet zeker of de wedstrijd Italië- Duitsland door kon gaan, maar vanmid dag hield de regen op. Het was ook veel koeler dan de voorgaande dagen en dat bespaarde verzorger Otto Sterman en K.N.H.B.-voorzitter dr. Posthuma die over het lichamelijk welzijn van de ploeg waken, veel werk. Zout- en suikertablet ten werden de vorige dagen regelmatig toegediend, maar dit was vandaag over bodig toen de Nederlandse ploeg ging trainen. Dat geschiedde overigens niet op het veld maar ditmaal in de zaal vanwe ge de regen. Het veld waarop de Europese titelstrijd 1965 zich afspeelt, is bekend terrein voor de Spartaspelers Richardson, Arrindell en John, die het vorig jaar tegen Piratas speelden in de finale van de Europacup. Hoewel de drie Spartanen er toen allen tot een home-run kwamen, bleef de Euro pacup in Madrid. Ditmaal hebben de An- tillianen meer hoop op een goed resul taat, dank zij een langere periode van voorbereiding. Advertentie Nauwelaerts de Agé NIEUWE CURSUS Damesgymn. - Herenindoortraining Judo - Jeugd-,ludo - Jiu jitsu Bloemendaalseweg 152 Overveen - Tel. 02500 - 53256 op de 4 x 110 yards wisselslag als op de 4 x 110 yards vrije slag en het Europese record op de 4 x 100 m. De oude re cords stonden op naam van resp. Rusland en Amerika. Het kwartet Roland Kunze (1.02.4 rug slag), Egon Henninger, (1.09.5 schoolslag), Horst-Günther Gregor (58.6 vlindersl.) en Frank Wiegand (54.9 vrije slag) kwam met 4 min. 5,4 sec. tot een nieuwe we reldrecordtijd op de 4 x 110 yards wissel slag. Het oude record stond sinds 10 april 1964 met 4.08.0 op naam van Rusland (Ma- zanor, Prokopenko, Kuzmin en Senichen- kov). Het tweede wereldrecord, dat op naam van Oost-Duitsland kwam, was dat op de 4 x 110 yards vrije slag. Horst-Günther Gregor (54,5), Peter Sommer (55,3) Udo Poser (54,6) en Frank Wiegand (53,7) kwamen tot een totaaltijd van 3 min. 38,1 sec. en verbeterden daarmee het, welis waar nog niet erkende, wereldrecord van de V.S. met niet minder dan 3.6 sec. De Amerikanen Hoag, Cherlton, Hirdler en Edwards kwamen op 21 augustus jl. te Cardiff tot een tijd van 3.41,7 en waren daarmee 0,1 seconde sneller dan het West- duitse viertal Klein, Freitag, Von Schil ling en Kirschke, dat op 31 juli 1965 te Londen 3.41.8 voor zich liet afdrukken. De Oostduitsers verwezen met hun pres tatie op de 4 x 110 yards vrije slag ook het Europese record op de 4 x 100 meter naar de archieven. Dit stond sinds 14 sep tember 1964 met 3.39.2 op naam van Frankrijk met de zwemmers Gottvalles, Gropaiz, Christophe en Curtillet. De hockeyers zijn weer begonnen met de centrale training .tri Amstel veen Hans Kraay frechts) van Feijenoord nam de spelers flink onder handen. De Geleense ere-divisieclub Fortuna '54 heeft gisteravond in Barcelona een neder laag geleden tegen Espanol De Spanjaar den zegevierden met 2-1. Bij de rust was de score L0 in het voordeel van Espanol. Voor het Nederlandse doelpunt zorgde Piters, die tien minuten na de rust de stand op 1-1 bracht. In de laatste ronde van het toernooi om het wereldkampioenschap schaken voor junioren in Barcelona heeft de Ne derlander Hartoch een verrassende zege behaald op de Joegoslaaf Kurajica. De Joegoslavische jeugdkampioen had zich in de voorlaatste ronde al verzekerd van de wereldtitel. Hartoch eindigde op de tweede plaats. De Japanse drakenzeiler Yugi Sawano was dinsdag, op de tweede dag van de strijd om de Dragon Gold Cup, zonder twijfel de grootste pechvogel. Nadat hij maandag op het voor hem totaal onbeken de water van het IJsselmeer bij Medem- blik een onbetekenende rol speelde en met een tweentwintigste plaats nauwelijks op viel, zeilde hij op de tweede wedstrijddag bij de eerste boei trots op de eerste plaats. In het tweede rak leek het er zelfs op, dat hij zijn gehuurde Duitse draak naar n glorieuze overwinning zou sturen. Zijn voorsprong op de Nederlandse favoriet Jan Bier had de Japanner met enkele me ters vergroot. In het derde rak werd zijn illusie echter wreed verstoord. De krach tige wind, die met alle beschikbare kracht zijn spinaker vulde, scheurde dit zeil to taal aan flarden. Een grote tegenslag, maar Sawano gaf de strijd nog niet op. Zijn eerste plaats moest hij afstaan aan de uitstekend zeilende Jan Bier en de Zweed Georgii moest hij eveneens laten passeren. Doch met veel enthousiasme vocht hij zich in het volgende kruisrak te rug naar de tweede plaats. De strijd leek nog niet verloren, maar in het grote voor- dewindse rak moest Sawano een zware tol betalen voor het gemis van zijn spinaker. Acht concurrenten liepen in dit rak over hem heen, maar de onbewogen Japanner won in het laatste rak nog een plaats te rug en finishte ten slotte als negende. De Nederlander Jan Bier had inmiddels bijzonder veel winst gemaakt. Bekwaam stuurde hij zijn Marco de Plata met een voorsprong van bijna twee minuten op de Franse kampioen Sence als eerste door de finish. In de andere groep waren de buitenlan ders oppermachtig. Cor Groot, die giste ren een glanzende overwinning behaalde, zat na een slechte start bij de eerste boei verstrikt in het grote veld Draken en mis te daardoor de aansluiting met de kop groep. Van de 17e plaats bij de eerste boei kwam hij niet verder dan de elfde op de aankomstlijn. De nationale kam pioen moest hierdoor in het algemeen klassement een aantal kostbare punten prijsgeven. Voor een grote sensatie zorg de de Australiër Rose. Een stuurboord- slag naar de wal in het laatste kruisrak werd door een windschifting van bijna ne gentig graden zo gunstig, dat hij van een kansloze elfde plaats naar de overwinning zeilde. A-race: 1. Rose (Austr.), 2. Splieth (W.-Dld.) 3. Jensen (Den.), 4. Sundelin (Zweden), 5. Nielsen (Den.), T. Stein- bach (Can.) 7. Peytel (Fr.), 8. Ham- merstein (W.-Dld.) 9. Biek (W.-Dld.) 10. Visser (Ned.). B-race: 1. Bier (Ned.) 2. Sence (Fr.) 3. Georgii (Zweden) 4. Desjardins (Can.) 5. Sieber (W.-Dld.) 6. Mitchell Park (Hong Kong) 7. Boerresen (Den.), 8. Klomp (Ned.), 9. Sawano (Japan) 10. Pennel (Fr.). Het algemeen klassement luidt na de tweede dag als volgt: 1. Bier (Ned) 2661 pnt., 2. Jensen (Den.) 2485 pnt., 3. Sence (Fr.) 2360 pnt., 4, 5 Rose (Austr.) en Groot (Ned.), beiden 1921 pnt. Op het dinsdag te Boedapest gehouden congres van de F.I.S.U. (Federation Inter nationale des Sports Universitaires) is be sloten de vijfde Universiade in 1967 in Tokio te houden, nadat Lyon, Barcelona en Madrid hun kandidatuur hadden inge trokken. Kipchonee Keino (25) uit Nairobi, vrij dag doorgedrongen tot de wereldtop van de middenafstandslopers door zijn wereldre cord op de 3000 meter, heeft maandag in het Londense White City-stadion opnieuw een verbluffende prestatie geleverd. Hij won tijdens de interland Groot-Brittannië- Tsjecho-Slowakije een invitatiewedstrijd op de mijl in 3.54.2, een tijd die op de we reldranglijst goed is voor een derde plaats achter wereldrecordhouder Michel Jazy (3.53,6) en de inmiddels met atletiek ge stopte Nieuwzeelandse ster van de Olym pische spelen in Tokio, Peter Snell (3.54,1). Keino is de eerste gekleurde at leet die de mijl binnen de vier minuten loopt. De interlandwedstrijd werd met slechts één punt verschil gewonnen door de Brit ten (122-111). Het verloop op sommige on derdelen was bijzonder spannend. Olym pisch kampioen Lyn Davies leed opnieuw een nederlaag. Door een voor zijn doen zeer matige 7.28 werd zijn teamgenoot Fred Alsop winnaar met een verste sprong van 7.29 meter. De beste presta tie kwam op naam van de Tsjech Ludwik Danek, die het discuswerpen won met een afstand van 61 meter precies. Na afloop van Parijs-Luxemburg heeft Marcel Bidot de Franse prof-ploeg voor San Sebastian gecompleteerd met het drietal Jean Stablinsky, Joseph Groussard en Gilbert Bellone. Al eerder waren voor de strijd om de wereldtitel kam pioen Henri Anglade, Jacques Anquetil, Raymond Poulidor, André Zimmermann en André Foucher geselecteerd. De uitslagen van de dinsdagavond te Hilver sum gehouden draverijen luiden: Zuiderheide-prijs: 1. Emir Harvester (Nottel- man); 2. Emprit S; 3. Edsel. Totalisator: win. f 9 X), pl. 1,80, 2,70, cov. 4,90, gek. 8,70. Egelshoek-prijs: 1. Duchesse Mac (Koppejan); 2. Bayke van Our Bonni; 3. Baronesse Rosa Totalisator: win. 2,70, pl. 1,90, 1,70, S,10, cov. 4,40, gek. 3,90, trio 444,40. Kerlanden-prijs. Ie afdeling: 1. Coma M (Smit); 2. Dave Narciso; 3. Bellamia. Totalisator: win. 5,—, pl. 2,70, 2,—, 2,80, cov. 5,50, gek. J 9.30. 2e afdeling: 1. Dea Alkestia VE (Van Leeu wen); 2. Blauwe Valk S; 3. Berao Axkit. Totalisator: win. 2,10, pl. 1,10, 1,20, 1,10, cov. 3,20, gek. 4,60. Drakenburgprijs: 1. Atlas (Van Leeuwen); 2. Zinia B; 3. Zoon van Quinta, Totalisator: win. 10,60, pl. 2,30. 7,50, 2,70, cov. 26,40, gek. 15,10, trio 2689,80. Grote Augustus-prijs: 1 Quicksilver S (Wage naar Jr.); 2. Yankee Maid; 3. Pigh Life 2. Totalisator: win. 1,70, pl. 1,50, 2,90, cov. 4,—, gek. 4,40 Spanderswoud-prijs: 1. C. Alkestis van E (Van Leeuwen) 3.25.7, 1.24.3; 2. Anastasia Hanover; 3. Woudsnip S. Totalisator: win. 2.80, pl. 1,50, 3,30, 2,60, cov. f 6,40, gek. 7,10. Heidepark-prijs, le afdeling: 1. Cherie Spen cer (Wagenaar Jr.) 2.50.0, 1.25.0; 2. Bosvink S; 3. Baron Harvester G. Totalisator: win. f 2,30, pl. f 1,20, f 1,40, 2,80, cov. 3,30, gek. 3,90, trio 50, 2e afdeling: 1. Zamora (Leeuwenkamp) 2.48.0, 1.24.0; 2. Adeltraut M; 3. Adua Scotch B Totalisator: win. f 12,80, pl. f 2,50, f 1,60. f 2,40, cov. 3,70, gek. f 9,20. Totale omzet f 188.906, r i ««Ml' \mmmm (Van een speciale verslaggever) De Nederlandse ploeg voor de ploegen tijdrit van de amateurs, die in het Spaan se San Sebastian om het wereldkampioen schap wordt gehouden, is gisteren door de chef d'equipe mr. Van Ballegooyen de Jong en coach Middelink samenge steld. De keuze van Steevens en Beugels stond bij voorbaat vast, de moeilijkheden scholen in de aanwijzing van de andere twee. Dat werden uiteindelijk Daan Holst en Harry van Piere, reserve Wim Sche pers. De aanwijzing van Daan Holst wek te overigens al niet zo veel verwon dering meer. Het lid van De Bataaf is in uitstekende vorm en staat bekend als een vechter. Moeilijker lag het dan ook bij de aanwijzing van de vierde man. Van Piere en Schepers waren daarvoor kan didaat. De Limburger viel af, omdat hij tijdens de tijdrit in het Belgische Verviers vorige week teleurstelde. De aangewezen formatie heeft al enkele malen het par cours verkend. Daarbij kwamen zij tot de ontdekking, dat de strijd zwaar wordt on der meer door het slechte wegdek op gro te stukken van het parcours. Ook de andere amateurs, die in San Sebastan zijn en niet zullen uitkomen in de ploegentijdrit, trainen hard. Daarbij krijgen zij veelvuldig gezelschap van Ine ke van IJken, de 20-jarige vertegenwoor digster van de KNWU voor het wereld kampioenschap voor dames op de weg. Ineke van IJken wordt op alle mo gelijke manieren geholpen door haar mannelijke collega's. Hier zijn Van Piere (met kaal hoofd), Van Middel koop en Wagtmans in de weer om een nieuw wiel te steken. Zwaar werk tijdens de training wordt haar niet bespaard door de mannelijke collega's, die haar verder bijzonder hoffe lijk behandelen. De Nederlandse baanrenners, profs, zijn nog niet in Spanje. Alleen Henk Nijdam vormt daarop een uitzondering. De ande ren worden pas vrijdag verwacht. In samenwerking tussen AVRO, KRO, VARA en Radio Nederland Wereldom roep zal Dick van Rijn behalve verslagen van de wedstrijden op de weg, die don derdag beginnen, ook rechtstreekse repor tages verzorgen van de wereldkampioen schappen wielrennen 1965 op de baan. Maandag 6 september valt in het AVRO- programma tussen 17.50 en 18.00 uur als eerste te luisteren naar een overzicht van de wedstrijden op die dag. Dinsdag 7 september volgt om 12.50 uur in het KRO-programma een verslag van de ver schillende kwartfinales. Om 17.40 uur is Dick van Rijn die dag opnieuw in het KRO-programma te beluisteren met een verslag over de le en 2e serie stayers profs. Woensdag 8 september hoort men om 17.45 uur in het VARA-programma een verslag van de finales achtervolging amateurs en sprint amateurs. Donderdag 9 september volgt om 17.50 uur in het AVRO-programma een reportage over de sereis achtervolging profs. Zaterdag (11 september) is er om 12.55 uur verbinding met San Sebastian voor een rechtstreeks verslag in het VARA-programma van de kwartfinales. Om 17.20 uur volgt, even eens in het VARA-programma, een ver- slag van de finale stayers amateurs. Om 17.55 uur is er opnieuw rechtstreeks con tact voor de finale achtervolging profs, ook nu in het VARA-programma Zondag 12 september verzorgt Dick van Rijn tus sen 15.15 en 16.00 uur in het programma Marathon I van KRO en VARA een re portage over de halve finale ploegenach- tervolging amateurs en de finale stayers profs. Tussen 16.30 en 17.00 uur volgt in AVRO's Sportjournaal een verslag van de finale sprint profs en de finale ploegen- achtervolging amateurs. In de uitzending Marathon II van VARA en KRO kan men tussen 18.05 en 18.15 uur tenslotte luiste ren naar een nabeschouwing over de kampioenschappen wielrennen 1965. Zuid-Afrika heeft de drie wedstrijden omvattende testserie tegen Engeland ge wonnen, doordat de laatste, op de Oval te Londen gespeelde wedstrijd eindigde in een draw. Nadat de eerste testmatch even eens in een draw was geëindigd, zege vierden de Zuidafrikanen in de tweede. De scores van de laatste wedstrijd waren: Zuid-Afrika 208 en 392; Engeland 202 en 308 voor vier. Zondag 5 september wordt in Luik een vijflandenwedstrijd gehouden voor ge mengde ploegen bestaande uit drie turn sters en drie turners. West-Duitsland, Frankrijk, Italië, Nederland en België ne men deel aan de ontmoeting. Het KNGV heeft de Nederlandse afvaardiging als volgt samengesteld; Dames: Jannie Vierstra (Quick, Hui- zum), Willie Gielen (Atilla, Amersfoort), en Ria Rietveld (Hercules, Bodegraven). Heren: Gerrit ten Bos (Hercules He be, Enschede), Theo Bos (Mauritius, Vo- lendam), en Cees Pruis (DOS, Amster dam). (Van onze sportredactie) Haarlem heeft een (vermoedelijk goede) voetballer aangetrokken van ie amateurclub Renova. Aad Smit liet zijn amateurstatus voor wat het was en tekende een contract bij Haarlem. In korte tijd is hij nu voor een veel groter publiek geworden, wat bij Re- nova al bekend was. Een voetballer begiftigd met gaven, die het publiek in verrukking kunnen brengen. Een voetballer, die zich in korte tijd van een reputatie kan voorzien, die vari eert van handig tot heel bekwaam. Een speler ook, die nog lang niet in staat is alle beloftes waar te maken. Daarvoor is in ieder geval zijn routi ne nog te gering. De 23-jarige rechtsbuiten Aad Smit zijn 18-jarige broer Ton (rechtsbinnen) kwam met hem mee naar Haarlem, zijn 27-jarige broer Gé (back) had geen interesse, heeft in enkele wed strijden in het betaalde voetbal al wel ie consequenties van goed voetbal be merkt. Die bestonden voor hem in ve- ',e gevallen in trucjes tegen hem, die bijzonder onprettig waren en zijn be nen als lijdende voorwerpen beoogden. Smit Ajax, GVAV en Telstar hadden ook belangstelling voor hem is bang van die trucjes, al ondervond hij ook bij vierde klasser Renova vaak last van spelers, die naar unfaire middelen grepen om hem te stoppen. Smit studie voor heilgymnastiek en massage in Amsterdam is de ko mende twee jaar nog het belangrijk ste voelt thans nog weinig voor een fuil prof contract. Hij heeft het bij Haarlem goed naar zijn zin, evenals zijn broer Ton, die momenteel met een blessure tobt (gebroken teen). Een van hun belangrijkste supporters is hun vader, die zelf ook bij Renova naam maakte in de sportwereld; als be stuurslid gedurende acht van de tien jaar, dat Renova bestaat. De prognoses van Smit, die bij Renova nog in de voetbalpool speelt, zijn: Ajax—PSV 3 ElinkwijkTelstar 1 FeijenoordGo Ahead3 FC TwenteHeracles 1 Willem IISparta 2 GVAV—DWS 1 ADOFortuna 3 MVV—DOS 1 Blauw WitHolland Sport 1 VolendamCambuur -1 XerxesNAC 1 Velox—VW 1 RBC—DHC 2 Aan drie spelers van het Rotterdams*, Sparta, Bentson, Laseroms en Buitendijk, is door de KNVB naar aanleiding van de speelwijze in de wedstrijd Spiel Eintracht BraunschweigSparta op 17 juli, een geldboete van 250.opgelegd. Boven dien is Bentson, ingaande 19 augustus, voor drie wedstrijden voorwaardelijk ge schorst met een proeftijd van één jaar, omdat hij zich in die wedstrijd bij her haling aan ruw spel heeft schuldig ge maakt. De beide andere Spartanen wer den wegens onbesuisd spel in die wed strijd, met ingang van dezelfde datum, voor twee wedstrijden voorwaardelijk ge schorst, eveneens met een proeftijd van één jaar. Acht van de beste Duitse springpaar den zijn dinsdagavond op weg naar Rot terdam, waar ze zouden uitkomen in het internationale concours hippique te Rotterdam, bij een ongeluk betrokken geweest. De tienjarige hengst Killmoor van Hans Günther Winkler, de voormali ge Olympisch en wereldkampioen, raak te zo ernstig gewond, dat hij ondanks de zorgen van verscheidene dierenartsen en een bloedtransfusie overleed. De overige zeven paarden, toebehorend aan de Europese kampioen Hermann Schridda en Kurt Jarasinki, bleven on gedeerd. Zij zijn teruggebracht naar de stoeterij te Warendorf om van de schok te herstellen. Het is wel zeker dat ze als nog naar Rotterdam zullen komen. Het ongeluk gebeurde op de BundesstraS- se 54 bij het binnenrijden van Langen- horst bij Ochtrup. Bij het inhalen van een bromfietser raakte de speciaal voor dit vervoer van springpaarden ingerichte aanhanger van de weg en kwam tegen een boom tot stilstand. Door de schok werd Killmoor uit de wagen geslingerd. Ern stig gewond bleef het paard liggen. Het overleed daarna spoedig.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 15