Bakker vervangt Van Egmond als achterspeler van Telstar DE OPSTELLINGEN Honkbalploeg van Spanje boekte zege Handbalteams beginnen zondag aan competitie Nederlandse ploeg verdeeld op jacht naar regenboogtrui Jacques Anquetil wil nu wel eens de wereldtitel. Kathy Kusner en Pessoa winnaars in een nat CHIO De Vries is gepasseerd Madrid in cijfers Onze Gezellen in promotiestrijd Donner derde in Havanna Real komt morgen al Marjan Thomas leidt in vijfkamp tegen Frankrijk Arie van Vliet vice-president van prof-sectie Sterke dammers dingen naar de Noordhollandse titel ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1965 Blessure Ter Neuzen is tegengevallen Interessant 11 Ren St. Leger op baan van DuindigJ: Met zessen Geen eenheid (Van onze sportredactie) Telstar-trainer Gaspar maakt zich zor gen over zijn achterspelers. Rechtsachter Liptak kan nog niet spelen (al trainde hij deze week wel weer), diens vervanger Van Egmond is ziek en linksachter Piro- vano trainde deze week minder dan ge bruikelijk in verband met griep. Pirova- no speelt zondag tegen Elinkwijk echter wel; voor de rechtsbackplaats heeft Gas par Bakker aangewezen. Ook Haarlem heeft een andere achterspeler. Kroon maakt zijn rentree, hetgeen mogelijk werd doordat wijzigingen in de ploeg noodzakelijk waren daar De Kluiver ge blesseerd is. Haarlem speelt uit tegen Helmondia. RCH en EDO zijn de thuis- spelende clubs. RCH bracht geen wijzi gingen aan voor de wedstrijd tegen DFC. EDO verving Breeuwer door Van Segge- len, en wijzigde onderling. Behalve de gedwongen wijziging op de rechtsachterplaats, meende Gaspar ook De Vries te moeten vervangen bij Tel star. Daardoor was het mogelijk Clement weer op te stellen. Van der Kuil werd rechtsbuiten. De opstelling van Bakker als achterspeler is overigens ook opmerke lijk, weliswaar speelde hij al enkele wed strijden in de achterhoede, maar Bakker werd tot en met vorig seizoen toch geken merkt als een typische voorhoedespeler. Elinkwijk ontvangt dit gewijzigde Tel star met een elftal, dat als basisopstelling voor dit seizoen wordt gezien. De opstel ling daarvan is; De Bree; Sülzle en Blaauw; Gademans, Van Tamelen en Hoogenbirk; Van Laatum, Nieuwenhuis, Van Egdom, Van Straalen en Voorn. EDO heeft Van Seggelen opgesteld als linksbuiten, maar zeker is het niet dat deze jonge voetballer zal spelen. Van Seg gelen was deze week namelijk betrokken bij een bedrijfsongeval. EDO rangschikte voorts de spelers, die vorige week tegen Roda speelden op een andere wijze. De tegenstander van zondag, Hermes DVS, speelde tegen RCH en hield daaraan een onaangename stemming over, omdat het spelpeil sterk tegenviel Het elftal bleef ondanks dat ongewijzigd: Bezem; Mon ster en Heikamp; Flaas, Rijke en Van der Kooi; Van Ede, Van de Burg, Van der Griend, Van Mullem en Smit. Als voorwedstrijd wordt zondag gespeeld EDO 2-RCH 2. De 24-jarige Piet Kroon is geen onbe kende in Haarlems eerste. Zondag speelt hij voor de eerste maal dit seizoen weer mee, als linksachter. Wentink ver liet die plaats om morgen, uit tegen Hel mondia, in de halflinie de positie van Kruyer in te nemen. Kruyer is naar vo ren gegaan. De Kluiver maakt nu geen deel uit van het elftal, hij is geblesseerd. Helmondia heeft belangrijke aderlatin gen ondergaan in de transferperiode. Top scorer-middenvoor Van der Linden ging naar Sittardia, rechtsbuiten Van de Kerk hof naar Sparta. De opstelling van Hel mondia is: Hendriks; Van Duijnhoven, Van de Boogaard, Voorjans en Vermulst; Chatrou en Heesakkers; Clynck, v.d. Weelen, Krekels en Dankers. TELSTAR (uit tegen Elinkwijk); Stuy; Bakker, Kort, Brom en Pirovano; Althof en Van Wijk; Van der Kuil, Carlos, Dikstaal en Clement. RCH (thuis tegen DFC): Van de Meeren; Croes en Honout; Nanai, Ko ning en Koers; Doesselaar, Fransz, Hendriks, Maslo en Meijer. EDO (thuis tegen Hermes DVS): Dekker; Disselköter, Van der Zon, Krooder en Van der Putten; Krijgs man en Koek; Hup, Slisser, Zoeteman en Van Seggelen. HAARLEM (uit tegen Helmondia): Van 't Kruis; Van Duffelen, Koster, Berendrecht en Kroon; Wentink en Versluis; Smit, Couperus, Kruyer en Jonker. RCH staat voor een belangrijke wed strijd. DFC werd vorig jaar kampioen en men kan aannemen, dat de Dordtenaren ook dit jaar weer van de partij zijn op het voorste plan. De racing heeft Koers toch weer kunnen opstellen (zijn blessure viel dus mee), zodat de Heemstedenaren op volle kracht verschijnen. Bij DFC treft men o.a. de oud-Feijenoorders Feijt en Bennaars aan. De opstelling luidt: Feijt Van de Bos, Brouwer en Punt De Visser en Van Sluysdam De Blok, Kleinjan, De Vos, Bennaars en De Kreek. (Van een speciale verslaggever) Het Spaanse team heeft zijn eerste waarschijnlijk laatste overwinning ge boekt. Tegen de Zweden behaalde het een 14-16 zege, die na twee en een half uur kleurloos honkbal tot stand kwam. Anto nio Pedrosa, zijn broer Javier en Ivan Bloegen homeruns voor Spanje, dat na de eerste innings tegen een 2-0 achterstand opkeek. In de tweede en derde slagbeurt overmeesterden de Spanjaarden het wer pen van Strand en dat bracht de beslis sing: het werd toen 10-2 voor Zweden. De wedstrijd werd een langdradige ver toning. Voor de Zweden betekende deze wedstrijd echter een verademing. Voor het eerst hielden zij het negen innings uit te gen de Spanjaarden. De opvolger van Glenn Gostick, Howard Fetz zat ver momd in een Zweeds uniform bij de Zwe den en de jonge Amerikaan gaf de Zweden een geduchte training voor de wedstrijd. Misschien kwam het wel daardoor dat de Zweden een fraai dubbelspel maakten. Scheidsrechter Hans Schotel kreeg in de vijfde innings een hard geworpen bal te gen zijn hoofd, knikte even door de knieën maar bracht de wedstrijd tot een goed einde. Evenals collega Van Deenen, die zijn beslissingen op het tweede honk nam. Dit zijn de enige vermeldenswaardige feiten van deze wedstrijd, die werd beij- gewoond door 125 toeschouwers. Spanje: 0-5-5-1-1-0-2-0-0 14 Zweden: 2-0-1-0-3-0-0-0-0 6 Werpersresultaten: Spanje: Ramos: 5-4-9 (5 innings); Merono: 6-1-0 (4 in nings). Zweden: Strand: 3-5-7 (3 innings); Leander: 1-2-5* (6 innings). Fouten: Spanje: 4; Zweden: 5. Homeruns: Spanje: A. Pedrosa (2), S. Pedrosa (3); Zweden: Ivan (5). De knieblessure van werper Ton ter Neuzen valt tegen. De lange Zwanenbur ger zal niet meer kunnen werpen in dit toumooi. Het betekent een geduchte te- gevaller voor de Nicols-werper, die zich bijzonder veel van dit toumooi had voor gesteld. De belangrijkste honkbal wedstrijd, die voor het komende weekeinde op het pro> gramma staat, is die tussen Onze Gezel len en Schiedam. Dat is een wedstrijd voor promotie naar de eerste klas en Onze Gezellen heeft in deze thuiswed strijd, die om vier uur begint, aan één punt voldoende voor promotie. Voor promotie naar de derde klas wordt gespeeld: DVHDonar, TerriersDrach ten en JenkaSRA. Promotieduel voor de reserve eerste klas is: Ajax 2ADO 2. In de tweede klasse B wordt gespeeld OVVO 3—Schoten 2, HVA 2—Schiedam 3, RCH 2Kennemerland 2; promotie naar tweede klas: HCK 2—ABC 2, VUC 2— Sparta 4. Haarlem Nicols en Sparta spelen weer oefenwedstrijden. Zij doen dat beide in Haarlem. Sparta speelt tegen HHC, dat zich hierin voorbereid op de promotie duels tegen HCK. HHC en Sparta spelen hedenmiddag op het terrein aan het Badmintonpad en beginnen om vier uur. De Nicols spelen een lichtwedstrijd om acht uur vandaag. Tegenstander is een Haags team. Deze wedstrijd wordt het afscheid van Nico van Heemskerk. Onze landgenoot Jan Hein Donner is in het sterk bezette internationale schaak toernooi van Havanna goed op dreef. Vrij dag won de Amsterdammer van de Pool Zbigniev Doda. De Joegoslaaf Boris Ivkov behield de leiding. Hij dwong de Belgi sche kampioen O'Kelly tot overgave, Iv kov verzamelde 5% punt. Donner staat met 4 Vi punt ex aequo derde. Morgen 5 september komen de veldhandballers weer in aktie. De ver schillende competitieleiders hopen voor de aanvang van de zaalhandbalcompetitie toch minstens de helft van hun program ma afgewerkt te hebben en zij kunnen daarin alleen slagen als het weer niet al te veel roet in het eten gooit. Gezien de grote veldennood in Haarlem en omge ving is het inderdaad zaak, dat de eerste helft van de competitie vlot afgewerkt wordt, daar men in mei praktisch niet meer over velden beschikt. De damesploeg van De Blinkert die het vorig seizoen met een zeer beschei den klassering genoegen moest nemen is wederom ingedeeld in de overgangs klasse A, waarin behalve de Haarlemse dames de volgende ploegen uitkomen: Ac- tief-Eelde; Amstel-Amsterdam; DES'57- Enschede; E en O-Emmen; Micrometers- Arnhem; SEW-Nibbinxwoud en UDI-Arn- hem. Nieuw in deze klasse zijn Actief en DES'57. In de tweede klasse B (dames) is bijzonder weinig veranderd. Vliegens Vlug verdween en maakte plaats voor JHC uit Julianadorp. Ook dit jaar staan er weer veel plaatselijke en semi-plaatse- lijke ontmoetingen op het programma, aangezien behalve JHC de volgende ploe gen in deze klasse spelen: ADO-Heems- kerk; Concordia-Haarlem; Full Speed- IJmuiden; Rapiditas-Haarlem; Tonegido- Wieringerwerf; IJmond-Velsen en Vriend- schap-Amsterdam. Bij de heren promo veerde De Blinkert naar de eerste klasse en ontmoet daar de volgende ploegen: UD-Utrecht; Unitas-Amsterdam; Rapidi tas-Haarlem; A A V-Amersfoort; Niloc 2- Amsterdam; Amersfoort; Aalsmeer 2. De overige distriktsploegen uit Haarlem en omgeving zijn ondergebracht in de twee de klasse B. Doordat Amstel zich terug trok uit deze klasse promoveerde alsnog Zandvoortmeeuwen. De titel zal dit sei zoen betwist worden door: Far West-Am sterdam; Tonido-Amsterdam; Always Forward-Hoorn; Concordia- Haarlem; IJmond-Velsen; AHC 2- Amsterdam; Vriendschap - Amsterdam en Zandvoort- meeuwen-Zandvoort. De eerste competitiezondag geeft direkt al een paar interessante ontmoetingen Wat te zeggen van de dameswedstrijd IJmond-Full Speed? Beide ploeggn voer den het vorige seizoen een hevige strijd om het kampioenschap en we geloven dat ze ook nu weer hoge ogen gooien. Een voorspelling is zo'n eerste dag uitermate moeilijk. Bij IJmond zal waarschijnlijk Gerda Groenhof niet meer beschikbaar zijn en dat is zeker een verzwakking in de Velser aanval. De oefenwedstrijden verliepen echter niet onbevredigend. (IJmond-Full Speed-„Koningsveld" in Velsen-Noord 11 u.). De herenploegen van Rapiditas en Aalsmeer 2 deden het vorig seizoen een geslaagde poging om degradatie te ontlopen. De eerste compe titiezondag brengt beide ploegen op het veld aan de Van Oosten de Bruynstraat (aanvang 10.45 uur) tegenover elkaar en ook nu weer verwachten we een spannen de strijd, waarin de krachten weinig uit een zullen lopen. Van de Blinkert-heren verwachten we zeker dat zij in de eerste klasse behoorlijk zullen meedraaien. De eerste tegenstander is AAV in Amersfoort en de Haarlemmers zijn zeker niet kans loos. De dames van de Blinkert ontmoe ten in Enschede DES '57 en van de ooste lijke kracht is weinig bekend. De dames en heren van Concordia spe- Real Madrid komt morgenmiddag kwart over vier per vliegtuig op Schiphol aan. Van de luchthaven gaat het linea recta naar het Hiltonhotel te Rotterdam waar het Spaanse gezelschap logeert. Maandag avond is er een receptie bij de Spaanse ambassadeur in Den Haag waar wel de Spanjaarden maar niet de Feijenoord spelers zullen verschijnen. Zij vertrekken maandagmiddag naar het KNVB-centrum in Zeist, waar ze tot woensdagmiddag zul len vertoeven. Vandaag speelt Real Madrid voor de competitie tegen Espanol. Willie Kment, de trainer van Feijenoord, zal bij de wedstrijd zijn. len op eigen veld tegen respectievelijk Tonegido en Zandvoortmeeuwen (14 en 15 uur). De rood-witte dames en Tonegido ontliepen elkaar het vorig seizoen weinig in kracht en ook nu zal er waarschijnlijk nauwelijks krachtsverschil zijn. De heren van Concordia zijn gehandicapt doordat zij het de eerste wedstrijden zonder Hans van Rheenen moeten stellen, terwijl Ad Siemons het gehele seizoen uitgeschakeld is. Het is ook de vraag of Ruud Verdam regelmatig kan spelen. Zandvoortmeeu wen was kansloos in de promotiewedstrij den, promoveerde toch doordat Amstel zich terugtrok, maar zal een zwaar sei zoen tegemoetgaan. Ook IJmond speelt tegen een nieuweling in de tweede klasse en wel Far West .We rekenen op winst voor de Velser ploeg. De Rapiditas-dames ontvangen aan de Van Oosten de Bruynstraat om 11 uur het Amsterdamse Vriendschap. Het Heems- kerkse ADO tenslotte ontmoet in eigen huis het gepromoveerde JHC. Onder stromende regen is vrijdag avond in het stadion Charlety te Parijs een bescheiden begin gemaakt met de damesatletiekinterland FrankrijkNeder land. Slechts de 80 meter horden, het ko gelstoten en het hoogspringen van de vijf kamp werden verwerkt. Na deze drie nummers heeft Marjan Thomas van DEM de leiding met 2718 pnt. voor de Fran- gaises Roux en Bonnaire die 2434 pun ten vergaarden. Na de eerste dag luidt de stand: 1. Marjan Thomas (Nederland) 2718 pnt. (horden: 12,2 sec., kogel 11,2 m., hoog 1.50 m.), 2. Roux (Fr.) 2434 pnt. (11,6 sec., 9,91 m., 1.45 m.) en Bon naire (Fr.) 2434 punten (12,3 sec., 11.29 m., 1.45 m.), 4. Hillie Gankema (Neder land) 2384 pnt. (11.8 sec., 9,64 m„ 1,45 m.) 5. Ellen Joacim (Nederland) 2381 punten (12,2 sec., 10,35 m., 1,45 m.), 6. Paranty (Fr.) 2321 pnt. (13,2 sec., 11,29 m., 1,45 m.) Jan Janssen moet zijn verdedigen. wereldtitel Op de renbaan Duindigt gaat zondagmiddag de 27ste editie van de Nederlandse St. Legér. Een ongemeen zware ren over 2900 meter voor driejarige volbloeds. De beide cracks Right Royal en Derby-winnaar Independent S ont breken door blessures en ziekte op het appèl. Dit behoeft voor entrainement Van Dijk geen beletsel te zijn om ook op deze rijke prooi be slag te leggen met Evian, die na een weinig hoopvol begin zich toch nog ontpopt heeft als een uitstekend paard. Mangano, die eveneens in sterk opgaande lijn loopt en Miss Pixie zijn zijn grootste concurrenten. Voor de draversenthousiasten zijn de Generaal van Heemstra-beker met Quicksilver S. Jour de Java, Olivier B, Bruno en de Grote KLM-prijs over 2500 meter boeiende nummers, om dan nog maar niet te spreken van de Vliegende Hollan der-prijs, een draverij die haar naam met recht draagt, omdat over de 1600 meter lange afstand het weer snel zal gaan. De tips: DRAVERIJEN. 1. Golden Circle-prUs, 2140 m: 1. Cisca Scotch; 2. Dutch Master; 3 Boyke van Our Bonni; out sider: Darling Adrie V. 2. DC 8-prijs, 2000 m: 1 Carla van IJmuiden; 2. Baron Hollandia; 3. Arizona; outsider: Bril liant Heny. 4. Generaal G. J. A. A. Baron van Heemstra- beker, 2600 m: 1. Jour de Java; 2. Olivier B; 3. Quicksilver S; outsider: Bruno en Auerhen S. 6. Produktendravery E, 1400 m: 1. Eronica W; 2. Emberiza S; 3. Elisabeth Hollandia; outsider: Eric Kinley. 8. Grote KLM-prys, 2520 m: 1. Allstar Boy; 2. Curano Silk; 3. Baron Heny; outsider: Stal Epe (Charlotte Six, Caroline). 10. Vliegende Hollander-prys, 1600 m: 1. Ab dullah Hanover; 2. Amigo; 3. A. Reine Kinley; outsider: Apollo H. RENNEN. 5. Mr. H. Albarda-prUs, 1800 m.: 1. Beautiful 2. Happy Jane; 3. Fair Quota; outsider: Grift of Courage. 5. Mr. H. Albarda-prys, 1800 m: 1. Beautifull Girl; 2. Royal Flash; 3. Ex Gratia; outsider: Remus II. 9. Prys van Duindigt, 2600'm: 1. Mister Wil fred; 2. Miss Willy; 3. Iliona; outsider: Mag- maspic. TENNIS. De Nederlandse tenniskam pioen Tom Okker zal waarschijnlijk een uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan de tijdens de winter in Australië te houden toemooienreeks. Een Spaans toeristenstadje wacht. Steeds nog valt de regen en de Spanjaar den zijn bang. Want wat, vragen zij wanhopig, wat moet er terecht komen van het toernooi om de wereldtitels voor de baanrenners? Op de fonkelnieuwe pis te van Anoesta reden gistermiddag cou reurs, gretig gebruikmakend van een schaarse droogteperiode. Ook de Neder landse baanploeg snelde naar het velo drome om kennis te maken met de bochten, die oprijzen als betrof het een optrek op een kermisterrein. Ja, San Se bastian vreest de regen. Maar eerst kijkt het, gevuld met een kosmopolitisch wie- lerleger, uit naar de omloop van Lasar- te, het circuit even buiten de stad waar vandaag de amateurs en morgen de professionals hun jacht naar de wegtitels zullen inzetten. Vooral naar zondag kijkt de wielerwe- reld uit. De beroepsrijders zullen hun ge vecht om de regenboogtrui aanbinden on der de grootst mogelijke geheimhouding. Iedereen gist naar de verhoudingen in het veld. Maar niemand stelt zich een strijd der naties voor. Ach, hoeveel jaren al regeren fabrieksploegen het wereld kampioenschap? Zie, in deze dagen, hoe de ploegleiders hun contacten leggen. Het wereldkampioenschap wordt een strijd der merken. En Nederland speelt daarin zijn rol. Maurice Demeur, in het dage lijks leven vriendelijk Fransman met de duidelijke opdracht het teammerk Pel- Het internationale concours hippique te Rotterdam heeft vrijdag met moeite het hoofd boven water kunnen houden. De overdadige regenval in de morgenuren maakte de beslissing moeilijk: afgelasten of door laten gaan. Ofschoon het terrein schier onbegaanbaar was werd tot het laatste besloten, echter met die restric tie dat het springconcours „Speel uw spel'' zou vervallen en dat zowel voor het springconcours der amazones als dat om de prijs van de haven, het puissance springconcours, de parcoursen zouden worden verlegd naar het „droge", het geen wil zeggen hogere gedeelten van het terrein. Nadat met een grote hoe veelheid zand en zaagsel de meest kwets bare plekken voor en achter de hin dernissen waren gedicht, kon de strijd beginnen. Het werd een strijd tegen de elementen, die paard en ruiter voor een zeer zware opgave stelden. Want de re gen. die aanvankelijk door een, welis waar vals, zonnetje was verdreven, kwam terug. En hoe bij bakken kwam het regenwater uit het loodgrijze wolkendek. Het was om te huilen De amazones moesten het spits afbij ten. De Amerikaanse Kathy Kusner werd met haar Olympisch paard Un touchable de glorieuze winnares. Zij reed als eerste een foutloos parcours in de tijd van 82.4 seconden en was daarmee 0.2 seconde sneller dan de Braziliaanse mevrouw Givaudan op Huipil. Met „That's right" eiste Kathy Kusner ook de derde prijs voor zich op, terwijl de Britse Allyson Westwood, die tot nu toe in Rotterdam geen enkele hindernis fout sprong, met Maverick Seven door een aanzienlijk slechter tijd (90.0) vierde werd. De heren reden hetzelfde parcours om de Prijs van de Maas, die gewonnen werd door de Braziliaan Nelson Pessoa op Cangaceiro met 0 fouten en een tijd van 77.5 seconde. Hij onttroonde daarmee de Brit Harvey Smith als leider, die met eveneens 0 fouten en een tijd van 78.1 se conde lange tijd het klassement aanvoer de. De Nederlanders konden op dit zware terrein geen rol spelen en wisten zich niet onder de eerste tien te plaatsen. Het puissancespringconcours, altijd een der hoogtepunten van een concours hip pique, viel ook ditmaal ten dele ten offer aan de terrein- en weersomstandigheden. Van de vijftien combinaties, die zich in het strijdperk waagden, kwamen er acht met succes door het eerste parcours, Het terrein van het concours hippi que in Rotterdam zag er gisteren enkele uren voor de wedstrijden uit als een zwembad. waarop zes hindernissen uitgezet waren met als hoogste de grijze muur op 1.70. In de eerste barrage, waarvoor de muur was opgetrokken tot 1.90, kon onze land genoot Anton Ebben zich met Kairouan handhaven met Schockemöhle en de Zwit ser Blickenstorfer (beiden met 2 paar den). Na onderling overleg werd besloten toch nog in een tweede barrage de be slissing te laten vallen. Met de roodwitte oxer op 1.85 en de muur op 2 meter zag Ebben van verde re deelneming af om Kairouan niet aan gevaren, verbonden aan deze hoogtespron gen, bloot te stellen. Schockemöhle en Blickenstorfer waagden het wel, maar kwamen slechts met een paard, resp Exakt en Apache aan de finish, beiden met vier fouten. Met hun andere paard haalden zij de finish niet eens. Zij deel den samen de 2500 gulden, die beschik baar waren voor de eerste tot en met de vierde prijs. Ebben werd vijfde en moest zich tevreden stellen met 250 gulden. Het doek was daarmee gevallen over een tries te hippische dag voor iedereen die er ge tuige van was geweest. Prijs van de Haven: 1. ex aequo Blickenstorfer (Zwitserland) met Apache en Schockemöhle (West-Duitsland), met Exact, beiden 4 strafpunten; 3. ex aequo Blickenstorfer (Zwitserland) met Eiko en Schockemöhle met Athlet, beide combi naties maakten het parcours niet af; 5. Ebben (Nederland) met Kairouan, voor de tweede barrage teruggetrokken. Prijs van de Maas: 1. Pessoa (Brazi lië), Cangaceiro, 0 fouten, 77.5 sec.; 2. Smith (G.-B.), Harvester VI, 0, 78.1; 3 Maud (Fr.), Le Voila, 0, 90.2.; 4. Blicken storfer (Zw.), Marianka, 0, 94.7.; 5. Bar ker (G.-B.), North Flight, 0, 100.9. Prijs der amazones: 1. Kathy Kusner (V.S.) met Untouchable, 0 strafpunten, 82.4 sec.; 2. mevr. A. Givaudan (Braz.), met Huipil, 0, 82-6; 3. Kathy Kusner (V.S.) met That's Right, 0, 83.8; 4. mej. A. Westwood (G.-B.) met The Maverick IV, 0, 90.9; 5. mej. A. Roger Smith (G.-B.) met Rockwell, 4, 80.2. Tijdens het congres van de internatio nale wielrenunie (UCI) te San Sebastian is vrijdag besloten over te gaan tot instel ling van een gescheiden prof- en een ama teurssectie, waarvan de UCI het overkoe pelende orgaan is. De Italiaan Adriano Rodoni is zowel tot president van de UCI als van de amateursectie gekozen. De Belg Duchateau is president van de prof afdeling geworden. Dr. P. van Dijk is be noemd tot bestuurslid van de amateur organisatie. Oud-wereldkampioen Arie van Vliet is één van de vier vice-presi- denten van de organisatie der beroeps renners. forth via de wielersport een imposante omzet te bezorgen, speelt in San Sebasti an de belangstellende toeschouwer. Maar inmiddels laat hij zeer nauwgezet zijn ogen dwalen over de deelnemerslijst, ten einde zich te verzekeren van een aantal helpers voor een gebrilde jongeman uit Holland, die brutaalweg vorig jaar een regenboogtrui greep. Brutaalweg? Ach, was ook vorig jaar niet een groot deel van de Franse ploeg „in dienst" van Jan Janssen? En reed niet de complete Ne derlandse equipe precies zó, dat juist hij de wereldtitel wel moest winnen? Dit jaar zal die eenheid in de Neder landse ploeg ver zijn te zoeken Arie den Hartog zei gisteren: „we zijn met zes in de course". Wie gedacht mocht hebben, dat de blonde jongen vkn de Zuidholland se eilanden een eenvoudige rekenfout maakte, heeft het mis. Want Den Hartog bedoelde niet het aantal Nederlanders in de titelstrijd, dat acht bedraagt. Nee, Den Hartog rekende vlotweg uit hoeveel over verschillende landenteams verdeel de coureurs het merk Ford-Gitane en dus Jacques Anquetil zullen steunen. Zes ren ners zijn dat: Den Hartog en Lute in de oranjeshirts, Elliot voor Ierland, Denson voor Engeland en Anquetil zelf plus on afscheidelijke vriend Stablinski in de Franse ploeg. Jacques Anquetilde naam wordt met ontzag uitgesproken, daar in het klei ne dorpje even boven San Sebastian, waar een hotel wacht op de wielervorst. Hij heeft, vele weken geleden al, vier maal te voet de negentien kilometer rond Lasarte gewandeld, samen met zijn vrouw Jeanine, pratend over de kansen, Géén eenheid in de Nederlandse ploeg. Daar zijn bijvoorbeeld de drie Televizie- ren, die van ploegbaas Pellenaars zeer duidelijk maar één opdracht hebben mee gekregen: rijden voor De Roo. Ja, ook Pellenaars speelt mee in het spel. Had hij niet graag wat meer mannen van zijn ploeg in de vertegenwoordiging ge zien? „Uiteraard", zegt de Pel rustig" „want als er dan een Nederlandse ploeg is, dan moet dat toch die van mij zijn", Zo hebben de selectieheren van de KNWU niet gedacht en zij hebben daarmee de nationale equipe gebroken. Post, de ko ning van de winterbanen, de grote vedet te van de Nederlandse wielersport, de enige coureur in Nederland, die klasse aan artisticiteit paart, is, zo zegt men, geen vriend van Pellenaars. Peter Post kan beter dan wie ook, een wereldtitel gebruiken bovendien. Dit seizoen is voor de man uit Amstelveen, die duizenden toucheert bij een Belgisch merk, mis lukt. Niemand beter dan Peter Post kan ditmaal de wereldtitel gebruiken. En dus rijdt Peter Post, met assistentie van Jos van der Vleuten uitsluitend voor zich zelf. De strijd om het persoonlijk damkam pioenschap van Hoord-Holland zal van daag beginnen in restaurant Brandjes in Uitgeest. Het is een sterk bezet toernooi, waar aan de zestienjarige Tonny Sybrands uit Amsterdam voor het eerst deelneemt. Deze jeugdige speler heeft reeds verschil lende opvallende prestaties geleverd. O.a. was hij de enige speler die in het dit jaar gehouden derde internationale Brinta- toernooi de Rus W. Tsjecholew, de 24- jarige wereldkampioen, versloeg. Da viervoudige kampioen van Nederland, de Haarlemmer W. de Jong, behoort ook tot de deelnemers. Zijn kansen worden hoog aangeslagen. Voorts is 'de sterke positiespeler H. Laros uit IJmuiden van de partij, die, evenals de jeugdige E. Holstvoogd uit Zaandam, onder de favo rieten gerangschikt dient te worden. Spe lers als W. C. Beeke, Amsterdam: J. de Boer, Bovenkarspel; en N. v. Hal, Abbenes, zullen zeker een beslissende rol spelen bij de bezetting van de bovenste plaatsen. Naast de reeds genoemde spelers wordt deelgenomen door H. Beliën, Heemstede, A. Grooteman, Wervershoof, A. den Doop, Amsterdam, M. Jonkhart, Zaandam, T. Tielrooy, IJmuiden, J. Verhey, Amster dam en G. Westerveld, Purmerend. Van deze 14 spelers verwerven de eerste en tweede aankomenden het recht in het voorjaar van 1966 mede te dingen in de strijd om de Nederlandse damtitel.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11