I 1 ft a Mengsel vael tienerfilm, musicalfilm en thriller fSi^Pp DE IN DE KOMENDE WEEK «t ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1965 Erbij PAGINA ZES Pieter Goemans, tekstdichter en com ponist, de man die haast alle liedjes voor Corry Brokken maakt, is bezig een film te maken. Hij doet dit samen met Roe land Kerkbosch, een jong cineast, die in vijf jaar tijd al dertig films op zijn naam heeft staan. Het scenario is al af. De film nog titelloos is een mengsel van tie- wordt, aldus Goemans, die ook de muziek voor deze film maakt, een razendsnel ge heel, vol grapjes en muziek, spelend over de gehele wereld. Het is een internatio nale film, die dan ook gemaakt wordt in een internationale co-produktie. Er wordt in de film geen Nederlands gesproken, teneinde de zaak meer rendabel te ma- nerfilm, een musicalfilm en thriller. Het ken. Het technisch personeel bestaat uit is het verhaal van een beatgroep uit de middeleeuwen, die, omdat zij de tijd te ver vooruit is, wordt ingevroren door de duivel. Echter later weer door hem wordt ontdooid en aan het zwerven slaat. Het Nederlanders, de rolbezetting is in han den van voornamelijk buitenlanders. De kosten bedragen rond één miljoen, het ka liber is van de bekende „'It's a mad mad mad world". PIETER GOEMANS werkt aan een internationale film (Van onze radio- en tv-medewerkster) wwwv/wvwwv\A««wywwvwuwvvwwvwv tm „EEN AMBITIEUS PLAN, inderdaad, zegt Goemans, maar wel gezond. Het is geloof ik echt meer dan een her senschim, het heeft beslist kans van slagen. Temeer daar wij mijns inziens de ideale combinatie hebben gemaakt van slappe lach enerzijds en een ijzer- sterk verhaal en een grote dosis span ning anderzijds". De film komt in de tweede helft van het volgende jaar in de roulatie. Ge lukkig voor de geldschieters, die tot nu toe onbekend zijn. Wat Goemans in het hoofd heeft, komt er meestal gaaf uit. Wat hij onder handen heeft gehad, werd spoedig een suc ces. Iedereen kent bijvoorbeeld zijn succes-liedjes: „Langs de Amsterdam se grachten, Wiegelied voor Marjolein, Niet voor mij, Afscheid, Geweldig, de Ploem ploem jenka, de speeldoos, en nog vele anderen." Pieter Goemans, (40) vindt de smaak van het Nederlandse publiek slecht, maar tekent daarbij direct aan, dat er door de andere tekstdichters zo bitter weinig wordt tegenover gesteld. Men sen die de smaak van het publiek ne geren, zijn volgens hem te tellen op de vingers van een hand. Zij die het uitvoeren ook: Want dat zijn dan Corry Brokken, Lies- beth List, Ronnie Tober e.a. Goemans voelt zichzelf nog steeds in de eerste plaats platencomponist, maar ieder een, zo zegt hij, zoekt een monopolis tische concurrentie positie en daar het blijkt dat aan tekst meer behoefte be staat dan aan muziek heeft hij een tweede vak als tekstdichter. „De NEDERLANDSE MUZIEK is best, maar onze taal is hard en onpoë tisch. Bovendien wordt Nederlands slecht gebruikt. Men gooit er maar met de pet naar. Ik heb zelden in een land (en ik heb er in heel wat gewoond) zo'n stel hufters op dit gebied gezien als hier. Hier geldt „noblesse négli gé"; ja, de noblesse negliseert bij uit stek. Zelfs de mensen met capaciteiten zijn te beroerd om er iets mee te doen. Er is hier bovendien in ons land bij het publiek een groot wantrouwen ten opzichte van goede teksten: Men ge looft er niet in, en hoort men ze dan reageert men grof". „Voor Corry Brokken schrijven is zalig," aldus Goemans. Volgend jaar gaat hij weer al haar shows schrij ven. Hij voelt zich haar hofnar en be klaagt andere tekstdichters, die geen vaste mensen hebben om voor te schrij ven: ze moeten maar afwachten wie het voor ze verprutst. Vijftien jaar is Pieter Goemans al in de weer met teksten schrijven. Hij acht zichzelf niet de enige tekstschrij ver, die iets presteert, zoals een week blad weieens venijnig heeft geschre ven, maar hij rekent zichzelf wel bij de consciëntieuzen. Bovendien tekent hij ernstig protest aan tegen de „lieg en bedriegteksten", die collega's de wereld insturen, als zou liegen- en be driegen een Nederlands volksgebruik zijn. Dat Ronnie Tober met zijn „Ge weldig" en Trea Dobbs met haar „Ploem ploem jenka" niet naar Na pels zijn gestuurd, vindt hij nog steeds een treurige zaak. Hij vond, de combi natie muziek en tekst van hun liedjes beslist meer kansen maken op inter nationaal niveau dan het lied van Con- ny van den Bos. Desalniettemin is Pieter Goemans toch tevreden. Als het carillion van het Rijksmuseum in Amsterdam zijn „Speeldoos" speelt en aan de voet daarvan draait een straatorgel langt de Amsterdamse grachten, dan loopl hij blij van zin en luidkeels fluiten1 voorbij. UVVVVWMAAA/MAAAAAA/UVVVWWVVWUWVVUVVVtAfVWMIWVlAA/MAMVVVVWVVM/VVAAAAAAfVVWIA/UWUUIAAAAA/WUI/UW /|||MMIW\/l/W%#WIAIWyW\A#VWWWVVW%fl/WlA/VWV\A#lAA/WVVWt^lllAAAAAAAA/V\AA/\AI\AAAAAAAAAAAA/WI/%AAAAfWWW%#WWIAAAAAAAAAIWWWVVW%AA/W\AA/WWIAAIW\#W%AAAAAA/VWWIAA/W\AiVVW\MAAAAAAAAAAAAAAAA/W\AA/\AAAAAf%/W\AAAA#W\/^AAAAAAAAi „In gesprek metdaarin heeft de journalist W. L: Brugsma een half uur durend gesprek met de econoom dr. J. Tinbergen, specialist op het ter rein van de hulp aan ontwikkelingslan den. Landen waarin de heer Brugsma gezworven heeft. Alvorens Achter het Nieuws met de actualiteiten komt nog een aflevering van East side-West side. De sociaal werker Neil Brock kan pro motie maken maar bedankt ervoor. DINSDAG/1 Om negen uur The Saint; Roger ZATERDAG/1 Vanmiddag neemt de VARA u een uur lang mee naar buiten: naar het Aalsmeerse bloemencorso. Verder wor den de dieren bespied en kunt u met dr. Van Egeraat mee op reis naar de Provence in Frankrijk. Rond vijf uur kan er een verslag komen van de wereldkampioenschappen wielrennen Do Engelse volksliederenzanger Donovan (donderdag/2). in San Sebastian. Daardoor zal het kinderprogramma iets in gedrang ko men. Dat wordt 's avonds weer goed gemaakt door Klaas Vaak en Rawhide. Na het Journaal, de actualiteiten en een Kronkel komt Rudi Carrell aan de beurt. In een echt Amsterdams pro gramma langs dé „hoofdstedelijke grachten" en met hoofdstedelijke gein in het RAI-gebouw. Verder nog The Rogues en een muzikaal programma door de fameuze Anita Kerr-singers. ZATERDAG/2 Hier begint de avond al om zes uur met een reportage van het zwemtour- nooi in Rome. In Zero One, het eer ste programma van deze NCRV-avond, weer de nodige spanning. Ditmaal rond de dood van een passagiere in een vliegtuig. De oplossing is aan inspec teur Alan Gamett. In veertig minuten presenteert Hans van Langerak een documentaire over de dertiger jaren, die door middel van filmbeelden weer levend worden. De avond wordt beslo ten met authentieke blues door Mem phis Slim. Verder werken aan dit pro gramma mee de musici Lonnie John son, Victoria Spivey, Otis Spann en Bill Spetney. ZONDAG/1 Een hoogtepunt uit het KRO-avond- programma is het optreden van Wil- ma Driessen, Gé Genemans en Carla Remy in fragmenten uit de operette „Rosemary" van Rudolf Friml. Het zangspel speelt zich af temidden van pioniers in Canada. Een allerliefst meisje is verliefd op een jonge held, die echter door de politie van moord wordt verdacht. Een van de agenten wordt op zijn beurt weer verliefd op Rosemary. Een luchtig thema waar het echter om de romantische en vro lijke muziek (Indian love call en Ro semary) gaat. Verder op deze avond de serie Vrouwenlevens waarin Elise Homans de eenacter „Eva, het woord" van Carlo Terron speelt. Het kunst- maandorkest geeft tenslotte een zomer avondconcert m.m.v. de sopraan Karin Ostar. Op het programma: musical songs en lichte Amerikaanse werken. Van het dagprogramma vermelden we nog de mis in de ochtend en in de mid dag reportages van het concours hippi- que in Rotterdam en de wereldkam pioenschappen wielrennen. Van het avondprogramma: Kentucky Jones, waarin Ike zijn eerste Amerikaanse kerstfeest viert. ZONDAG/2 Sport om zes uur: de internationale zwemwedstrijden in Rome. Voor het journaal een filmpje over een meisje dat zich inspant om ballerina te wor- Woensdag 8 sept.: Feyenoord-Real Madrid den en na het journaal over een ander meisje: de goede bekende Margie die het te kwaad krijgt met haar vader over haar opvoeding. In „The Virgi nians" gaat het ditmaal om een avon tuurlijke knaap die naar het westen trekt om er geld, een mooi meisje en avontuur te vinden. Welnu, hij komt tragisch aan zijn trekken. Na een natuurfilmpje sluit Sport in Beeld de N.T.S.-avond af. MAANDAG/I Als hoofdfilm voor deze avond heeft de N.T.S. ,The last angry man" van Daniel Mann gekozen. In de hoofdrol len: Paul Muni, David Wayne en Bet sy Palmer. Het boek waarnaar deze rolprent is gemaakt („Dokter Abel man. de naatste nijdas") gaat over een echte ouderwetse huisarts. Hij maakt het zich niet makkelijk in de achterbuurten. Ondanks ruzies staat hij toch altijd weer voor zijn patiënten klaar. Een producer van een commer cieel televisiestation ziet iets in hem. De arts stemt toe in een uitzending maar overlijdt na hulp aan een pa tiënt aan een hartaanval. Hiermee wordt de werkwijze van de commerciële t.v. aan de kaak gesteld. In het voor- avondprogramma nog een documentaire over de rivier de Mississippi in Ame rika en Huckleberry Hound. De dag wordt besloten met The great War. MAANDAG/2 Voor het eerst sinds geruimte tijd weer een Mickey Rooneyshow van de VARA. Mickey en Ling krijgen ruzie. Ling wordt de laan uitgestuurd, maar daarmee is Mickey nog niet geholpen. Moore alias The Saint alias Simon Templer helpt een knappe vrouw die bedreigd wordt. Ze is op weg naar een industrieel die een vinding van haar vader wil kopen. Deze vinding zal consequenties hebben voor „de concur rentie". En die deinst er niet voor terug te voorkomen dat het nieuwe procédé in produktie gaat. The Saint moet weer ingrijpen. Verder op deze AVRO-avond „Eva's herinneringen" om half acht, na het Journaal volksliedjes-zingende Amerikanen: The grand old twenty- six. De avond wordt met een discus sie over een actueel onderwerp beslo ten. DINSDAG/2 De KRO presenteert allemaal vrij kor te programma-onderdelen. Er is de se rie Survival, de Bill Danah-show, de ru briek Film '65, een Solistenconcert met de pianiste Fania Chapiro in werken van Debussy, verder Onze man in Pa rijs en een documentaire over de be tekenis van het Jood-zijn. WOENSDAG/1 Deze dag wordt bepaald door de sport. In de middag al een reportage van de wereldkampioenschappen wiel rennen, waarna nog een jeugdprogram ma. De VARA gaat om half acht met de sport verder: de ouverture tot de strijd tussen Feyenoord en Real Ma drid om de Europacup. Bob Spaak, Jan Leyendekker en ir. Ad van Em- menes verzorgen het commentaar bij dit evenement. Misschien wordt er hier na wel een dronk uitgebracht op het Nederlandse elftal en dan zal er min der belangstelling zijn voor de volgen de programma's: een optreden door het ensemble van José Marcello en een gal steenoperatie in de serie Vertrouwde Handen. WOENSDAG/2 Een schril contrast met het sportge beuren op Ned. 1 vormt het klassieke gebeuren op Ned. 2. De NCRV zendt namelijk de tragedie „Elektra" van Sophocles uit, opgevoerd door het Griekse gezelschap Piraikon Theatron. Na dit Griekse drama, dat een uur duurt, het Litterair Kijkschrift met o.a. Harry Mulisch en Anne Wadman. Ter afsluiting nog wat spanning en avon tuur in Dial 999. Inspecteur Mc Guire staat voor de opgave een gewapende roofoverval op klaarlichte dag in een drukke wijk van Londen tot klaarheid te brengen. Attentie is de gebruikelijke uitsmijter. DONDERDAG/1 In het dames-middagprogramma komt de mode aan de orde. Lucille Ball heeft na de gebruikelijke pro gramma's aan het begin van de KRO- avond de taak om vrolijk te openen. „Opstand der gehoorzamen" heet het donderdagavond televisiespel van Ma- ran Gosow. Uitgangspunt is de Hon gaarse revolutie in 1956. Spanning toen; ook in het huis van de kunst schilder Martinoff in Sofia waar een belangrijk gezelschap bijeen is. Pa niek komt als er de radio-omroeper aankondigt dat de opstand zich heeft uitgebreid naar Bulgarije. De wrange ontknoping is echter dat de kunstschil der zelf het bericht heeft samenge steld. Hij wilde door deze „grap" op een bandje, zijn gasten slechts laten schrikken. Kijk op Kunst en het Con ciliejournaal vullen de rest van de avond. DONDERDAG/2 Een luchtige AVRO-avond. Na het knipoogje naar Samantha, luisteren naar volksliedjes door de jonge Engel se zanger Donovan. Hij begeleidt zich zelf op gitaar en mondharmonica. Hierna de Wide world of Sport en dan nog eens een programma met zang: ditmaal Dionne Warwick, Amerikaans negerzangeresje. Tot slot van de avond een Engelse film over het strand in de vier seizoenen. VRIJDAG/1 Aan de vooravond van het nieuwe toneelseizoen een programma door Piet Pons en Rob Mariouw Smit over al lerlei aspecten van het toneel. Dat ge beurt tussen Klaas Vaak en de Flint- stones in. Na het Journaal en Atten tie komt de NCRV met „Acht plus Theater", een luchtig muzikaal pro gramma dat afgelost wordt door „Het geheim van Edwin Drood", het enige detectiveverhaal dat Charles Dickens schreef. Waar alles om draait is het beeldschone meisje Rosa Bud. Haar rivalen leggen haar het vuur na aan de schenen. Tom Drood is een van hen; hij verdwijnt op een gegeven moment. Nadat hij terug is gekomen wakkert de rivaliteit weer aan. VRIJDAG/2 De VARA opent de avond met een uitzending waarin de jonge, Franse zanger Claude Francois hoofdpersoon is. Hierna een Belgische documentai re over de invloed van de Oosterse kuituur op o.m. de kerkbouw in Ita lië. Hoofdschotel is het televisiespel „Het gat" dat wordt opgevoerd door eindexamenkandidaten van de Amster damse toneelschool. Het is een experi menteel Engels spel. Alles speelt zich af rond een gat in de grond, gegra ven door mannen die daaromheen filo soferen. Achter het Nieuws is het laat ste programma.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 18