Kasjmirs lijkt op hoofdstad belegerde Srinagar vesting Sjastri: „Luchtaanvallen op India niet uitgesloten Interlinie Vierduizend Ne derlanders vragen vergoeding voor bezit in Indonesië Harriman sprak minister Luns United Fruitwil de vruchten blijven plukken in Guatemala Treblinka-vonnissen zijn geveld WERELDNIEUWS J Protest tegen discriminatie Nieuw kanaal in Nooi dwest-Duitsland Feisal naar Cairo Verenigde Naties heeft 350 miljoen gulden nodig Absolute apartheid in politieke leven van Zuid-Afrika Maar lange reeks van processen tegen oorlogsmisdadigers begint Beulen-„humor" Dp de <~Praatótoel 2 ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1965 II Moeilijke tijd Beleg modern beleg in Rijbewijsin België Honderdvierenveertig- jarige man overleden in Argentinië 99 Rood zien' Vijf kosmos-satellieten met één raket gelanceerd Weer vijf slachtoffers in Saas Fee geborgen Sporry N.V. MIJ. „HOLSTER" - OVERVEEN Centrale verwarming Airconditioning Aut. oliestook O 0,1 25 O 28 11 37 10 13 19 25 O 0,1 O 4 O 0 1 4 1 0,1 O O 23 O O O O SRINAGAR, (Reuter) India heeft 100.000 man aan militairen en politie aan de bestandslijn in Kasjmir, zo is vernomen in Srinagar, de hoofdstad van het Indische deel van Kasjmir. De stad lijkt op een belegerde vesting. Zandzak ken beschermen ramen en deuren van openbare gehouwen. Bruggen en be langrijke installaties worden streng be waakt. Rondom de stad liggen mili tairen. India zegt dat ongeveer 5.000 gewapende infiltranten de afgelopen maand het Indische deel van Kasjmir zijn binnengekomen. Indische troepen hebben vorige maand op drie plaatsen de bestandslijn overschreden om, zoals gezegd wordt, de infiltratiewegen af te grendelen. Pakistaanse troepen gingen twee dagen geleden de lijn over en sindsdien is er een strijd ontbrand, waar bij tanks en vliegtuigen gebruikt worden. Voor het grootste deel is de bevolking van Kasjmir mohammedaan, evenals de Pakistani. In India is men overwegend hindoe. De bestandslijn is door bemiddeling van de Verenigde Naties in 1949 getrokken, sindsdien hebben zich voortdurend scher mutselingen voorgedaan. De anti-Indische groeperingen in het In- ,-V dische deel van Kasjmir eisen vrijlating van sjeik Abdoellah, „de leeuw van Kasj mir", die premier van het gebied is ge weest. Hij wordt door de Indische over heid in Zuid-India vastgehouden. Hij is voor een onafhankelijk Kasjmir. 9 Boven Kasjmir is gisteren opnieuw ge vochten tussen Indische en Pakistaanse vliegtuigen. Van Indische zijde wordt ge meld, dat in het gebied van Chamb twee Pakistaanse toestellen geleverd door de Verenigde Staten zijn neergescho ten. Op de grond was het tamelijk rustig. Er was alleen patrouille-activiteit. Volgens een Indische woordvoerder zouden de Pa kistani nooit tot de aanval zijn overge gaan als zij niet over zo'n enorme hoeveel heid Amerikaanse tanks en hadden beschikt. Premier Sjastri van India Premier Sjastri van India heeft de be llucvccl_ volking van zijn land in een radiorede vliegtuigen gezegd dat zij zich op een moeilijke tijd moet voorbereiden. De mogelijkheid is Advertentie NV. Internationale Beleggings Unie „Interume". Postbus 617. Den Haag De Vereniging ter Behartiging van Be langen in Indonesië, die streeft naar uit kering van schadevergoeding voor in In donesië in beslag genomen bezittingen, heeft in haar jaarvergadering in Utrecht gesteld dat de duizenden gerepatrieerden door de Nederlandse overheid onrecht vaardig worden behandeld. Het gaat volgens het bestuur om onge veer 4000 Nederlanders, onder wie er zijn die soms meer dan een ton aan bezittin gen in Indonesië hebben, maar hier voor een deel moeten leven van hun a.o.w. of een beroep op Sociale Zaken moeten doen Samen hebben zij bij het Bureau Schade claims in Den Haag vorderingen inge diend van totaal 2,5 miljard gulden. De vereniging is van oordeel, dat de ge volgen van de naasting door Indonesië van particuliere Nederlandse eigendom men een gevolg is geweest van de door de Nederlandse regering gevoerde Nieuw- Guinea-politiek. Zij protesteert ook tegen discriminatie wanneer het schadevergoe dingszaken betreft. Slachtoffers van de stormramp, oesterkwekers en agrariërs kregen hun schade integraal vergoed. De Nederlanders uit Indonesië worden afge scheept met een „sociale maatregel", al dus de secretaris van de vereniging. Het bestuur heeft besprekingen gevoerd met de regeringscommissaris voor Indo nesische aangelegenheden, mr. N. S. Blom. Op 20 augustus is mr. Blom naar Indonesië vertrokken voor onderhandelin gen. Hij wordt half september terugver wacht. De vereniging zal het resultaat van deze onderhandelingen afwachten al vorens tot actie over te gaan, o.m. door na te gaan of een rechtstreeks proces te gen de Indonesische regering mogelijk is SCHIPHOL Na een gesprek van ruim een uur met minister Luns op de luchtha ven Schiphol is de rondreizende Ameri kaanse ambassadeur voor bijzondere op drachten, Averell Harriman, gisteren in Helsinki aangekomen. Harriman zei dat minister Luns de le vering van Amerikaanse vliegtuigonderde vering van Amerikaanse vliegtuigonder delen aan Fokker voor Indonesische Friendships niet had aangesneden. Onder werpen van gesprek waren onder meer Vietnam en de NAVO De kwestie-Kasjmir is nok voor de Amerikaanse afgevaardigde bij de Verenigde Naties Goldberg een uiterst netelig probleem. zelfs niet uitgesloten, aldus Sjastri, dat wij luchtaanvallen te verduren zullen krijgen. De premier riep mannen en vrouwen op zich te melden voor de burgerwacht De veiligheidsmaatregelen in New Delhi en de Pendsjaab, ook wat de bescherming van de burgerbevolking betreft, zullen worden uitgebreid. BONN (DPA) Het Westduitse kabinet heeft gisteren zijn goedkeuring gehecht aan de aanleg van een kanaal, dat een verbinding zal vormen tussen de noord kust van West-Duitsland en de industrie gebieden aan de Rijn en de Roer. Het werk zal acht jaar duren en kost 760 mil- jden mark. De deelstaten Hamburg, Bre men, Nedersaksen, Noordrijn-Westfalen en Sleeswijk-Holstein werken ervoor sa men. Het kanaal zal „Elbe-zijkanaal" he ten. Het kabinet ging verder akkoord met plannen het waterwegennet in het noord westen geschikt te maken voor het ge standaardiseerde „Europaschip" van 1350 ton. De hieraan verbonden kosten zijn twee miljard mark. De werkzaamheden hiervoor zullen ongeveer twintig jaar du ren. CAIRO (Reuter) Koning Feisal van Saoedi-Arabië komt op 8 september in Cairo aan voor een bezoek van drie da gen aan Egypte, waarvoor hij door presi dent Nasser is uitgenodigd. Na het bezoek gaat de koning naar Casablanca, waar op 13 september de derde Arabische topconferentie begint. BRUSSEL In België worden voorbe reidingen getroffen om op 2 januari 1966 te beginnen met de uitreiking van drie miljoen rijbewijzen. Alle Belgen boven 21 jaar zullen op eenvoudige wijze in het be zit kunnen komen van het bewijs van rijvaardigheid. Zij hoeven volgens de overgangsbepalingen van de wet alleen een verklaring af te leggen, dat de po litie hun rijbevoegdheid niet heeft ontno men, dat zij in staat zijn een voertuig te besturen en geen kwalen hebben, die hen ongeschikt daartoe maken. Belgen tussen de 18 en 21 jaar moeten een theoretisch examen afleggen, tenzij zij een bewijs kunnen tonen van een erkende auto-rijschool. NEW YORK (Reuter) Secretaris-ge neraal Oe Thant heeft gisteren de leden van de Verenigde Naties laten weten dat de volkerenorganisatie 350 miljoen gulden nodig heeft om haar financiële toestand gezond te maken. Hij dacht nog in sep tember leningen te moeten sluiten om de dagelijkse kosten te kunnen dekken. Oe Thant zei dit in een rapport dat hij de le den op de slotbijeenkomst van de 19de Al gemene Vergadering had beloofd. PRETORIA. Onderwijzers van ge mengde bloede mogen geen lid meer zijn of deelnemen aan de activiteit van de blanke politieke partijen in Zuid-Afrika. Volgens waarnemers is de maatregel ge richt tegen de Progressieve Partij, die één afgevaardigde in het parlement heeft. Bij de verkiezingen die eerder dit jaar in de kaapprovincie zijn gehouden, kreeg die partij veel steun van gekleurde kiezers. De Nationale Partij en de Verenigde Partij lieten al geen kleurlingen als lid toe. De regering is verder van plan een wetsvoorstel in te dienen om het blan ken onmogelijk te maken zich te bemoei en met de politiek van niet-blanken. VILLAGUUY (AP) Vrijdag is in het dorpje Villaguuy in Noord-Argentinië een Indiaan overleden, die volgens het stads bestuur 144 jaar was. De man, die alleen bekend stond onder de naam „Floro" werd herhaaldelijk door geschiedkundi gen, die inlichtingen over de 19de eeuw wilden hebben geraadpleegd. Hij zou ge boren zijn in 1821, vijf jaar nadat Argen tiniè onafhankelijk was geworden. (Van onze correspondente) MEXICO - Sinds het uibreken van de Dominicaanse burgeroorlog wordt het mode om een variant te gebruiken om op „explosieve toestanden in een of ander Latijns-Amerikaans land te wijzen, die tot een situatie als in de Dominicaanse Republiek kunnen leiden. T Nieuw zijn deze alarmerende berichten niet. Tenminste niet voor Latijns- Amerikanen, omdat de „alarmerende toestanden daar al jaren lang alarmerend zijn. De nieuwste „explosieve toestand" is nu te vinden in Guatemala. Het totaal aantal van de in Gastro-stijl in bergen en wildernis levende guer- rilla's wordt op tussen 150 en 300 geschat, met een in de hoofdstad opeiende aanhang van misschien een duizend lieden. Leider van de kleine guerrilla-bende is Marco Yong Sosa, ook wel „de Chinees" genaamd, omdat zijn vader uit GMPKS -060155 MEXICO -lood GUATEMAl HONDURAS NICARAGUA COSTA RICA China kwam. HOE DIT ZIJ, de terroristen zijn on danks hun numerieke beperking zeer ac tief, wat de vertegenwoordigers van de grote Amerikaanse maatschappijen in Guatemala, als steeds, hoogst nerveus maakt. Nu zijn die belangen niet gering. Vandaar dat deze nervositeit rond het voor de United Fruit Company zo belang rijke Guatemala haar weerslag vindt in doorgaans ietwat tendentieuze Ameri kaanse persberichten over de dreigende gevaren in dat land. Wanneer men bedenkt, dat deze maat schappij iets van een miljoen hectaren in zes Latijns-Amerikaanse landen bezit(in Guatemala, Honduras, Costa Rica, Pana ma, Equador, Columbia), plus duizenden hectaren voor suikerriet, cacao enzovoort en daarnaast een 1,500 mijl aan spoorwe gen, een stuk of zestig schepen, suiker raffinaderijen en hele havens, plus een communicatienet, dat in heel Centraal- Amerika functioneert, dan begrijpt men iets van de omvang der belangen van die ene Amerikaanse maatschappij. Duidelijker wordt het nog, als men ziet dat deze maatschappij 60 percent van de bananen-export van deze zes landen con troleert en meer dan 60 percent van de totale verkoop in Amerika zelf. HET ZIJN VOORAL deze belangen, die in Centraal-Amerika een dubieuze politie ke rol achter de schermen spelen. Het is zeker dat de United Fruit als zij dat BONN Vier van de tien aangeklaag den in het Treblinka-proces zijn tot levenslang veroordeeld, drie van hen tot twaalf jaar tuchthuis. Dat zijn de be langrijkste uitspraken in het proces te gen de beulen van het joodse vernieti gingskamp in Polen, waaraan gisteren in Dusseldorf een einde kwam. Enige we ken na afloop van het Auschwitz-proces in Frankfurt, hoopte men in Dusseldorf rustiger en koeler tot een oordeel te kun nen komen, omdat de veel grotere publi citeit in Frankfurt de uitspraken daar tot een gewetenszaak tegenover de hele wereld dreigde te maken. Tot diegenen die nu in Dusseldorf tot levenslang zijn veroordeeld behoort Arthur Miete, vroe ger leider van een raiffeisen-bank. De van nature zwijgzame Miete (bijge naamd „Engel des Doods') was er be rucht om dat hij stil door het kamp ging en passerende gevangenen aansprak met „]e ziet er slecht uit" en hen dan zonder meer doodschoot. De andere drie die levenslang kregen, zijn kampcommandant Franz, Willi Mentz, en Arhur Mattes. Zij waren Franz' voornaamste helpers. Kampbewaarder Gustav Münzberger kreeg twaalf jaar, zijn college Otto Stadie zeven jaar en Frans Suchomel zes jaar. Medeplichtige Erwin Lambert is tot vier jaar veroordeeld. Frans Rum, een nu 75-jarige kelner uit Berlijn, werd tot drie jaar veroordeeld Vrijgesproken TENSLOTTE werd Otto Horn, die na 1945 als verpleger heeft gewerkt, vrijge sproken. De openbare aanklager had le venslang tegen zeven beklaagden geëist. Het Treblinka-proces, dat in oktober van het vorig jaar begon, had al in ja nuari afgesloten moeten worden. Veel tijd ging echter verloren met het zoeken naar de weinige getuigen, die over Treblinka nog inlichtingen konden verschaffen. Van de 700.000 slachtoffers die Treblinka in de veertien maanden van haar bestaan bin nengingen, kwamen er niet meer dan 70 levend uit. Het kamp lag ten oosten van Warschau en diende met de andere drie vernieti gingskampen Maidanek, Bergen Belzen en Sobibor de zogenoemde „Eindoplossing van het jodenprobleem." De leiding van Treblinka had, even als in de andere kampen, blijk gege ven van een bepaald soort humor, ter wijl het Duitse volk verder ieder ge voel voor ware humor ontbreekt. Zo waren er een kapel van hofjuden en het Treblinka-lied: „Wir horen den Ton des Commandanten": wie het lied niet uit zijn hoofd kende, kreeg zweep slagen. Op het station van aankomst in Treblinka waren namaak dienstre gelingen opgehangen en op een van de muren was een klok geschilderd. Het rode kruis-teken werd misbruikt om het zogenaamde „lazaret" aan te duiden, waar Nentz zijn nekschoten afvuurde. En boven de ingang van Tre blinka stond in hebreeuws schrift: Dit is de poort waar de rechtvaardigen binnengaan". wenst de macht bezit tot politieke in terventie. En wanneer men in Latijns Amerika over de in 1954 met Amerika's steun om vergeworpen progressieve regering van president Arbenz spreekt, herinnert men zich met weinig sympathie de rol die United Fruit toen speelde. Want de be langen van die maatschappij waren niet gediend met Arbenz' decreet, dat een in grijpende landhervorming beoogde. Het stelde Arbenz namelijk in staat aan 180.000 doodarme boeren onder meer ook land van United Fruit te geven. „En toen," zo schrijft de Amerikaanse journa list Gerassi, „begonnen wij rood te zien. MAANDAG BEGINT in Hagen in het Ruhrgebied een nieuw proces, dat zal oor delen over de aanklacht tegen een aantal beulen van Sobibor. In Sobibor lieten ook vele Nederlanders het leven. Ook in Hamburg begint binnenkort een nieuwe serie processen tegen nazi-misda digers. Hoewel het openbaar ministerie nog geen bijzonderheden bekend wilde ma ken over de beklaagden en de comple xen, zal een van deze processen waar schijnlijk in omvang het Auschwitz-pro ces nog verre overtreffen. In Neder-Saksen loopt inmiddels een on derzoek tegen negen leden van de „Waf- fen-S.S. leidstandarte Adolf Hitler", die in de zomer van 1943 in Noord-Italië jo den zouden hebben vermoord. Zes van de beschuldigden bevinden zich al sinds 1964 in voorarrest. MOSKOU (AP) De Sovjet-Unie heeft gisteren vijf spoetniks met één draagra- ket in een baan om de aarde gebracht. Alle vijf aardsatellieten zijn van de Kosmos-serie en hebben instrumenten voor wetenschappelijk ruimte-onderzoek aan boord. De nummers van de nieuwe satellieten zijn Kosmos 80 tot en met 84. Het Kosmos programma is in begin 1962 begonnen. SAAS FEE (AFP en DPA) Vrijdag zijn de stoffelijke overschotten geboren van nog vijf slachtoffers van de lawine ramp bij het Zwitserse plaatsje Saas Fee. In totaal zijn nu de lijken van veertien slachtoffers geborgen. Het zoeken naar de vermisten vorderde gisteren zeer langzaam door het slechte weer en het gevaar voor nieuwe lawines. Na Arbenz' val was het vooruitstreven de getij in Guatemala ook ten einde. Be halve dat zijn opvolger kolonel Armas de dagbladen van de oppositie sloot, critici uit de weg ruimde, studentenopstandjes de kop indrukte, gaf hij al het door Ar benz onteigende land terug en stond de plantage-eigenaars toe de lonen met 30 percent te verlagen. Dat hij in 1957 werd vermoord, zal niemand verwonderen. Ongetwijfeld zijn er nu evenveel Ameri kaanse als Castro-, Chinese en Russische agenten in Guatemala aan het werk. Welke uiteindelijke vorm de onrust in het land gaat krijgen is niet te voor spellen. Zeker is het dat de doorbraak van een vooruitstrevend maar daarom nog geen communistisch bewind, niet lang meer is tegen te houden. Soep en seks 's Morgens zat ik in de bus achter twee onnozele schaapjes, die het tienerdom nog niet bereikt hadden, daar dit eerst met dertien jaar aanvangt, een feit dat men nog wel eens pleegt te vergeten. Maar waren reeds geheel klaar voor het volle leven. Het schuimplastiek vulde aan wat de anatomie te kort kwam. Sui ker, bier en lak hadden gezorgd voor twee torenhoge „suikerspinnen" boven hun ronde kindertoeten. Roekeloos hoge naal den onder hun spillepootjes moesten de ontbrekende lengte aanvullen. Ze waren gewikkeld in een druk en zeer geani meerd gesprek. „Meid," zei de ene, .meid, ik heb een broek gekocht. Sekste, joh! Seksie!" en ze smakte met de prille, aangezette lipjes alsof ze het over een ijsje had. 's Middags bekeek ik een wel mooi ge kleurde en ook goed gespeelde film, waar de „seks" afdroop als slagroom, en daarin werd mij uitgebreid uitgelegd, dat het verwerven van „geluk" absoluut ver antwoord is. Als het kan met moraal zijn er strubbels dan natuurlijk zonder, want zo zijn wij breedkijkende mensen van nu, En 's avonds bladerde ik in een vrolijk weekblad en daarin trof ik een erg blo te mevrouw aan in een dusdanig verwron gen houding, dat haar schriemel textiel praktisch onzichtbaar was. Deze dame moest mij er toe aanzetten om soep te kopen! Nou, dat was dan weer genoeg voor één dag. Maar ik was weer eens met mijn neus op een van die rare verschijnselen ge drukt, waaraan onze eigen tijd zo rijk is. De „seks", hoe dan ook, waar dan ook en wanneer dan ook is ons leven bin nengehuppeld. en zonder de seks blijken we niet eens meer soep te kunnen koken. Via het textiel, wat begrijpelijk is, sluipt de seks ons huis binnen tot in de keu ken. En zelfs in de braafsten van alle brave damesbladen heeft zij zich warm genesteld en niemand vindt het meer gek. Nu is er echter wel een aantal vragen bij me opgerezen en wel: hoe ver drijft ons die seks? Dwingt deze ons tot het aanschaffen van bepaalde begeringswaar- dige zaken? Kunnen we zonder de seks niet meer leven? Is zonder seks het leven waardeloos. In ieder geval vrij sma keloos? Gaan we nu vanwege de seks meer saucxjzebroodjes eten, of karnemelk drinken, of dammen of fietsen? Gaan we lammetjespap koken omdat een blote da me ons daartoe aanzet? Gaan we seksie vloeren schrobben of luiers spoelen? Geeft die seks soms een romantisch gloedje aan zeer onromantische bezigheden? Maar uitgaand van het principe dat er niets veranderlijker is dan de mens, moe ten we ook het wrede feit onder ogen zien, dat we wel eens genoeg van de seks zouden kunnen krijgen. En dan? Wat dan? Zullen we dan weer met de stren ge vinger wijzen naar de moraal, die nu (althans tijdelijk) zozeer in diskrediet is dat je direct voor moralistisch wordt uitgekreten als je zo vrij bent, die seks lichtelijk ridicuul en in ieder geval sma keloos te vinden? Wordenwe dan weer net zo ingetogen en pruimedanterig als onze Victoriaanse voorouders? Gaan dtt meisjes dan weer gewoon doen? En wor den de jongens weer jongens? Koken we dan weer soep omdat we het alleen maar lekker vinden en breien we wollen truien voor de warmte en niet omdat onze ge daanten er seksie van worden? Zuigen we dan weer stof omdat de boel vuil is en niet omdat onze benen er zo fraai door uitkomen? En gaan we dan tennissen om het plezier en niet vanwege een raar pakje? Zegt u niet, dat dat niet kan omdat we al te ver heen zijn. Het is in de geschie denis heel vaak vertoond. Herinnert u zich nog de Romeinse orgiën? De rare ge woontes van de Borgia's? De badhuis schandalen van de middeleeuwen? De in uitgewrongen natte jurken lopende da mes tijdens en na de Franse Revolutie Wat men zedenverwildering pleegt te noemen is er altijd geweest en geluk kig voor ons het gezond verstand en gevoel voor verhoudingen bleken altijd weer boven te komen. Alleen ben ik soms beducht voor de opvoeding van onze nazaten. Want afgaande op wat nu mag, moet je die stumpers beklagen om alles wat er dan vast en zeker niet meer zal mogen! Advertentie Tel. 02500 - 60002, 57290 en 57853 Diamant. In de diamantvelden van Zuid- Kalimantan (Borneo) is een steen van 166 karaat gevonden. Busongeluk. Zevenentwintig mensen zijn om het leven gekomen toen de bus, waarin zij zaten, op een bergweg op on geveer 160 kilometer ten noord-oosten van Djammoe in Kasjmir van een stei le helling naar beneden stortte. Asiel. Zestien leden van een groep van 38 Tsjechische toeristen hebben in Oos tenrijk asiel gevraagd. Opgepakt. De veiligheidspolitie van Sin gapore heeft gisteren drie leden van een communistische organisatie gear resteerd die premier Lee wilden ver moorden en een communistisch bewind vestigen. Twee anderen gaven zich eer der deze week aan de politie over. Godsdienststrijd. In Poona (India) be staan al enkele dagen moeilijkheden tussen hindoes en mohammedanen. Een betogende student is door een politie man doodgeschoten. Zes studenten wer den gewond. De politie heeft de hulp van het leger ingeroepen. Bezoek. De Britse minister van Buiten landse Zaken, Michael Stewart, zal van 17 tot 21 september Polen bezoeken op uitnodiging van zijn ambtgenoot Adam Rapacki. Sluiten. Frankrijk heeft het consulaat van nationalistisch China in Tahiti opdracht gegeven te sluiten. Parijs heeft onlangs Peking erkend. Onaardig. „Je zou bijna kunnen zeggen dat voor jonge kinderen in Engeland het woord „Engels" hetzelfde betekent als „aardig" en „niet-Engels" hetzelfde als „onaardig". Jahoda, professor in de psychologie aan de universiteit van Strathclyde in Glasgow, en Tajfel, die sociologie doceert, in Oxford, maakten onder meer deze gevolgtrekkingen op grond van een onderzoek van Britse kin deren van zes tot acht. Swastika's. Een onbekende heeft swasti kas en anti-semitische leuzen geklod derd op muren en de ingang van het Westberlijse politiebureau. Er stond: „Joden dood ga naar Israel" en „Lang leve de Führer hij had gelijk heil Hilter". Gewonnen. Zes politieke vluchtelingen uit Zuid-Afrika, die tot gevangenisstraf, fen waren veroordeeld wegens „een po ging om de Zuidafrikaanse regering om ver te werpen hebben hun zaak in ho ger beroep gewonnen. Opperrechter Benson zei dat er op het eerste proces alleen maar was komen vast te staan dat de zes een opleiding voor de guer rillastrijd hadden gevolgd in Basoeto- land. Overleden. In Toulon is de Franse gepen sioneerde vice-admiraal Emile Muselier overleden. Hij was 83 jaar oad. In het begin van de tweede wereldoorlog was Muselier commandant van de vrije Franse strijdkrachten.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3