Minister Vrolijk ere-gast Sportfondsenbad Beverwijk 6 november officieel open op Sportaccomodaties Velsen Burgerlijke stand van Velsen JONGELING I 7/ GRIFFIOEN Nieuwe coaster Zwembad wordt bekleed met 650.000 tegels pmppapi Prioriteitsschema van B. en W. Gemeentebibliotheek in Velsen Kort IJ mond nieuws Havenberichten modern BALLET BEATRIX Bloemsierkunst ROND DE LOSPLANK ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1'965 5|ÏJ| Wij tonen u een grote kollektia kleurendia's van bruidsboeketten Zweefnet Grote makreel Dure kabeljauw Ontstemde lossers iPiiÉÉs; er zijn zóveel aparte geschenken in de Drukkerij P. W. Nijssen TAXI 6200 C. J. RADEMAKERS SCHILDERSBEDRIJF Advertentie /m /m A m aWHttBMWSBBgSSgg /iiiisV a.s. maandag 7.30 uur aanvang der lessen dansstudio Parklaan 6a Haarlem. DANSLES voor R.K. Inschrijven dagelijks van 7.30-9.00 uur. Op de werf de Vooruitgang van D. Boot n.v. te Alphen aan de Rijn is de derde coaster van een serie van drie, bestemd voor de rederij P. A. van Es en Co te Rotterdam, met goed gevolg tewatergela- ten. De motoreoaster werd gedoopt door me juffrouw J. A. Koster en ontving de naam „Breeveld". De motorcoaster, welke wordt ingericht voor het vervoer van gestorte lading en stukgoed heeft als hoofdafmetingen lengte over alles 66 meter, breedte 10 meter, holte tot hoofddek 3,95 meter en holte tot shelterdek 6 meter. Draagvermogen 1000 ton, ruiminhoud 57.700 ft. De hoofdmotor is een 1.000 PK „Industrie" 320 omw min. Deze zal het schip een snelheid ge ven van circa 13 knoop. Alles in en rondom het in aanbouw lijnde Sportfondsenbad in Beverwijk wijst er nu op dat de dag van de inge bruikneming niet ver meer af ligt. Op 6 november zal minister mr. Vrolijk van Cultuur, Sport en Maatschappelijk Werk Beverwijks eerste en Nederlands derde overdekte 50 meter zwembad officieel openen. In het gebouw zijn de technische voor zieningen zoals filter- en waterverwar- minginstallaties aangebracht. Momen teel zijn de tegelzetters druk in de weer om het grote zwembassin met duizenden lichtblauwe uit Engeland geïmporteerde tegels te bekleden. Totaal moeten in het De afwerking van het grote 50 meter lange bassin van het Beverwijkse Sportfondsenbad is in volle gang. Voor de betegeling zijn maar liefst 650.000 tegels nodig. Het Sportfondsenbad in Beverwijk aan de Wijk aan Zeeërweg nadert zijn voltooiing. Het is het derde overdekte 50 meter-bad in Nederland. Sportfondsenbad meer dan 650.000 te gels in verscheidene kleuren worden ver werkt. Het hoofdbassin van het Bever wijkse Sportfondsenbad heeft een af meting van vijftig bij zestien meter en het kan 1700 kubieke meter water be vatten. Het instructiebad meet zestien bij 8,75 meter en heeft een waterinhoud van 140 kubieke meter. Het zwemwater kan verwarmd worden tot een tempera tuur van 24 graden. Hoewel er nog wel een en ander aan de „finishing touch" van het zwembad moet gebeuren kan nu al vastgesteld worden dat de Beverwijkse zweminrich ting niet alleen een van de grootste maar ook een van de mooiste overdekte zwem baden belooft te worden. Het Sportfond senbad is ontworpen door de architecten J. en Jan Baanders, die hun sporen op het gebied van zwembadbouw al ruim schoots hebben verdiend. v BEVALLEN: G. Blom-van Duijvenbode, z., Pres. Krugerstraat 31, IJmuiden; E. C. Fleer-Steneker, z., Ladderbeekstraat 6, Velsen-N.; W. Andriessen-Nijkamp, d., Oranjestraat 16, IJmuiden; D. Langbroek- Pols, z., Bloemstraat 131, IJmuiden; J. Damsma-Dijkhuizen, d., Maasstraat 32, Haarlem; A. J. E. de Smit-Krabbendam, z., Molenstraat 4, Santpoort. ONDERTROUWD: T. D. van Duffelen, Laan van Kanaan 17, Beverwijk, en G. Rothe, Gildenlaan 18, Velsen-N., t.a. Be- verwijk, Laan van Kanaan 17; D. Brands, Hofdijklaan 55, Driehuis, en A. C. A. Weinberg, van Hogendorplaan 6, Velsen- Z., t.a. Velsen-Z., van Hogendorplaan 6; C. Bouterse, Venneperweg 1001, Haarlem mermeer, en A. van Kampen, J. P. Coen- straat 59, IJmuiden, t.a. IJmuiden, J. P. Coenstraat 59; C. J. van Duijn, Biezenweg 70, Santpoort, en J. P. A. Huijboom, Hya- cinthenstraat 52, Santpoort, t.a. Santpoort, Biezenweg 70; T. Dekens, Westerwijkstraat Advertentie 7, Velsen-N., en H. H. de Vries, Orionweg 71, IJmuiden. gaWWBMSKLAAM 06-58 - IEL. 8081 GEHUWD: R. F. M. Nijhuis—E. van den Boogaard, IJmuiden-O., Paulus Potter straat 30; A. J. A. van OnzenM. Bos, Den Helder, Parallelweg 107; L. N. Schaap H. Zwier, IJmuiden, Zwaanstraat 13; A. M. Smit—A. M. T. Imming, Beverwijk, Duinrand 4a; C. W. A. Langedijk—E. S. van Es, Beverwijk. Kingsford Smithstraat 40; J. P. Visser—V. Smutna, Santpoort, Westerhoevelaan 21; A. ZwartR. Pluis- ter, IJmuiden, van Leeuwenstraat 2; P. L. E. MenaisT. P. M. Allan, Driehuis, Wa- terloolaan 36; L. Zwaan— M. van de Kor- put, IJmuiden-O., Beukenstraat 6; C. H. de BlaauwA. A. de Waard, IJmuiden-O., PietHeinstraat 72; W. de Vries—E. van der Doe, IJmuiden-O., de Ruijterstraat 50; J. C. RombautJ. W. Kalkman, IJmuiden, Snel'liusstraat 65; P. A. van Kampen—P. A. Stoker, IJmuiden, A. Bellstraat 51; B. G. te Beest—A. Mulder, IJmuiden-O., Groeneweg 82; C. van Eykelen—W. J. M. Mulder, Velsen-N., de Tiendestraat 8; F. G. Vrydag—N. G. Moleman, IJmuiden, Dirk Hartoghstraat 2; P. W. J. van der Groen—J. Groot, Velsen-N., Wijkerstraat- OVERLEDEN: P. Breukhoven, 66 jr., echtgenote van: H. B. Deelder, van Leeuwenstraat 26, IJmuiden; M. Wage- mans, 64 jr., echtgenoot van: A. Novotnij, de Ruijterstraat 68, IJmuiden-O.; G. Wulp, 70 jr., echtgenote van: H. W. Stol,, de Ge- jiestetlaan 28,: Driehuis. Burgemeester en Wethouders van Velsen hebben een prioriteitsschema voor sport accommodaties opgesteld. Het tekort aan sportvelden in de ge meente Velsen is zeer groot. De gevol gen, zoals de intensieve bespeling en le denstop bij verenigingen, moeten mede bij de peiling van accommodatiebehoeften worden betrokken. Bovendien dreigen noodzakelijke onderhoudswerkzaamheden aan de grasmat ieder jaar in het gedrang te komen. Het is namelijk niet verant woord om de lessen lichamelijke oefening der scholen en de schoolsport de dupe te laten worden van het veldentekort. Overigens is de terreinennood voor alle buitensporten (voetbal, handbal, korfbal, hockey) aanwezig en betekent de aanleg van een nieuw sportcomplex in de ge meente meer armslag voor al deze tak ken van sport. Aan het prioriteitsschema is het volgen de ontleend. Schoonenberg bijvelden Aanleg half ver hard trainingsveld; verbetering ver lichting trainingsveld; verbetering afslui ting sportvelden. Schoonenberg hoofdveld. Verbetering 2e gedeelte fietsenstalling; verbetering was- en kleedgelegenheid; verbetering hekwer ken; uitbreiding staantribunes overkap ping; verlichting hoofdveld. Sportpark Waterloo. Kantine Waterloo; verbetering hekwerken. Complex Driehuis. Het afmaken van de le fase van de aanleg; realisering van het totale plan met inbegrip van school-, kleed- en kantineaccommodatie. Complex Rooswijk. Het komen tot één complex van wat nu is Rooswijk en Ko ningsveld; uitbreiding met o.a. trainings veld. Complex Duinwijk Zeewijk. Aanle tweetal velden; bouw kleed- en kantineac commodatie voor deze velden; aanleg ove rige velden; afbouw volledige plan met atletiekaccommodatie en trainingsveld me verlichting. Honkbalveld. Het ontbreken van een honkbalaccommodatie in de gemeente maakt de aanleg nodig. Complex Elta. Na de bouw van de kleed - gelegenheid met kantine via de V.S.S. zal op korte termijn hier geen verbetering of vernieuwing nodig zijn; de aanleg van een eenvoudig softbalveld op dit sportpark is zojuist voltooid. Tennisbanen. De gemeente bezit voor het gehele gebied van Velsen en IJmui den slechts 2 tennisbanen. Een spoedige realisering van 6 banen in de groenstrook langs de Heerenduinweg is urgent. Moge lijk zal de aanleg van tennisbanen in het plan Zeewijk (c.q. strandplan) nodig zijn. De voltooiing van de ijsbaan is me de afhankelijk van mogelijkheden aan de Velserweg. In hoeverre voorzieningen voor andere buitensporten moeten worden getroffen, hangt af van de plaatselijke ontwikkelin gen. Binnensporten. Scholenbouw en gymza- lenbouw hangen ten nauwste samen. Ge steld kan worden dat, bij realisering van voldoende zalen voor de scholen ook de sportverenigingen over voldoende accom modatie beschikken, mits een sporthal de wedstrijdsporten kan opvangen. Met de bouw van een dojo te Santpoort voor de judovereniging Dschen Dui is een aan vang gemaakt. Vooralsnog zijn twee gymzalen aan di- rekte realisering toe: een gymnastieklo kaal aan de Waterloolaan en een gymnas tieklokaal bij de Calvijnschool. Ook heeft de bouw van twee lokalen voor het nijverheidsonderwijs (l.t.s. en gem. huishoudschool) een aanvang geno men. Bovendien is een urgentie afgege ven voor een gymzaal bij de St. Joannes u.l.o.-school te Driehuis. IJmuiden heeft deze week zeker wel zijn deel gehad van de kuitzieke haring, die deze week werd gevangen. Er zijn hier rond 25.000 halkisten vol en 6200 kleine kistjes (plm. 25 kg.) verhandeld. De vis- meelindustrie kreeg hiervan heel weinig te verwerken: het bleef alleen bij haring van slechte kwaliteit. De meeste haring werd aangevoerd door schepen die met een zweefnet vissen. Dit net heeft de afgelopen weken zijn doelma tigheid wel bewezen. De leveranciers krijgen nu zoveel aanvragen dat ze er bij na niet aan kunnen voldoen. Voor vele schippers is vissen met een zweefnet nog iets volkomen nieuws. Er werd in voorgaande jaren wel wat mee geëxperimenteerd, maar er bleef vrijwel niemand mee doorgaan. Ongeveer drie weken geleden zagen een paar schippers hun volhouden beloond. Na ruim vier et malen gingen zij met een zwaar met ha ring geladen schip op thuisvaart. Later kregen zij uiteraard heel wat vragen van collega's te beantwoorden over hun er varingen met het zweefnet. De IJmuidense handel haalde alle aan gevoerde haring naar zich toe. De prijs vorming was deze week van dien aard, dat alle partijen tevreden konden zijn. De haring in de halkisten (met nogal wat kwaliteitsverschil) varieerde van 20 tot 16. De kleine kistjes (op de vloot Bies- heuveltjes genoemd) gingen weg voor be dragen tussen de 12 en 10. Drie IJmuidense trawlers, die in de noordelijke Noordzee vissen, voerden prachtige partijen grote makreel aan. En kele kotters brachten een wat kleiner slag op de markt. Ook in dit opzicht hadden de rokerijen deze week niet te klagen over de aanvoer. De prijs van makreel „g al naar gelang de grootte ver uiteen. De grootste soorten kwamen tot rond de 40, de kleinere lagen tussen 25 en 18. De eerste drie dagen van deze week was er een voldoende aanvoer van schel- Door de geringe aanvoer van kabel jauw en de niet imponerend grote hoeveelheid tong was het deze week rustig achter de vishallen. Daar staan de wagens om ladingen in te nemen voor België, Frankrijk, Italië of Zwitserland. vis, hoewel bepaald niet te veel. Braad- schelvis lag in prijs tussen de ƒ25 en 18. Donderdag trok de prijs aan bi] een aanvoer van slechts 150 kisten, vrijdag toen de aanvoer 500 kisten bedroeg, no teerde de schelvis tot boven de ƒ30 met een top tot ƒ42. De wijting volgde deze ontwikkeling en werd vrijdag ook al ver kocht boven de 30. De haringtrawlers brachten ook wat gul len mee. Samen met de vangsten van de kotters ontstond er voor deze vis zeker geen tekort. De geringe aanvoer van ka beljauw deed de prijzen daarvan tot gro te hoogte stijgen. Voor grote kabeljauw werd woensdag per regel van 234180 betaald. De kis ten kabeljauw gingen voor boven de 200 van de hand. Grote gullen noteerden 40 en hoger, middelgul van 35-f 30, torre- gullen schommelden in prijs tussen ƒ26 en f 15- De aanvoer van platvis bleef weer ver beneden de verwachtingen. De prijzen van schol bereikten zelfs het winterpeil. Klei ne schol noteerde steeds boven de 50, de grovere soorten gingen voor 70 of nog meer weg. De aanvoer van tong be liep 45.000 kg. Het grootste deel daarvan bestond weer uit kleine tong II. De prijs daarvan zakte vrijdag tot even boven de 2 per kg. De grotere soorten waren aan merkelijk duurder: kleinmiddel tong en tong I rond de 8 en de grootste soorten van 7 tot 6. Vrijdagmorgen waren diverse vislossers ontstemd. Ze waren reeds om twee uur 's nachts op hun werk geroepen om kot ters te lossen. Om 5 uur deden ze nog niets omdat de bemanningen van de kot ters nog prinsheerlijk in hun kooien lagen te slapen. Als de vissersschepen aan de hal afge meerd worden worden de opgeporde los sers aangewezen door de ambtenaar van de vislosregeling voor de boten. De taak van de lossers begint om 2 uur. Niets is vervelender dan om tot nietsdoen gedoemd te zijn. Dat dan wordt aange drongen op een regeling die herhaling voorkomt is begrijpelijk. Door de grote aanvoer van kuitzieke haring maken de lossers toch al lange werktijden. In ge noemd geval hadden ze in plaats van te moeten wachten kunnen profiteren van een paar uur zozeer verdiende extra nachtrust. Deze week zijn ruim 50.000 kis ten door de vishallen gegaan. Advertentie Advertentie sunart de kunst- nijverheids afdeling van GEBOORTE- VERLOVINGS- VOORHEEN FIRMANT DRUKKERIJ „NIJKO" OOSTERDUINWEG 31, IJMUIDEN - TEL. 2029 De drukker die er tevens woont, ook 'savonds geopend DAG en NACHT Verhuur met en zonder chauf feur voor geheel Europa. Ook uw adres voor trouwauto's, toer ritten en zittend ziekenvervoer. RIJNSTRAAT 91 - TEL, 6200 - 6285 Nieuwe aanwinsten van de Gemeente-biblio theek Velsen zijn de volgende boeken: Nederlandse en vertaalde romans en novellen: Lentinck, Jonkvrouw Margriet. Mons, Pa Bak ker en zijn omgeving. Schutte, René. Davis, Een moordenaar met moraal. Farrell, Het lot van anderen. Glaskin, Vlucht naar Landfall. Trevor, Detective omnibus. De Balzac, Van dolle, drieste, dwaze dingen. Brakman, Water als water. Poesjkin, De verhalen van wijlen Iwan Petrowltsj Bjelkin. Smits, Brieven en uitboezemingen. Buitenlandse romans en novellen: Schmidt- Kaspar, Der Herr Ziem. Valencak, Ein fremder Garten. Cope, The fair house. Gilbert, Blood and judgement. Johnson, Albert Angelo. Price, A long and happy life. Walder, The short list. Simmons, The optimists of Nine Elms. De Beau- voir, Le force des choses. Leclercq, Notre coeur est un malfaiteur. Parain, Joseph. Vignant, Vertige en eau profonde. De Maupassant, La petite Roque. Akkerman, De leste fan 'e Kam- penaers. Brouwer, Springtij. Studieboeken: Daniel-Rops, Het dagelijks leven in Palestina ten tijde van Jezus. Kenyon, Archeologie in het heilige land. Rahner, Con tinuïteit en verandering; 3 delen. Serafian, De pelgrim. Scheps, Kontakt en kortsluiting tussen vorst, regering en volk. Grlbble, Legendarische speurders. Frlsch, Het nieuwe atoombeeld. Het leven in de toekomst. Van Leeuwen en Eek- hardt, Neem ook tijd voor veiligheid. Aalbers, Verantwoorde gezinsvorming. Voetballen toen en nu. Amalin, De taktiek van het volleybal spel. Haver, Prisma bridgeboek. Haverman, Uit zet op stapel. Witte, De vormgeving van het boek. Maywald, Atelier. Lampe, Jaap Nanninga del, Romaanse en gonscne miniaturen, oas, Smalfilm projectie. Barband, Haydn. Kaiser, Fonetiek. Nieuwenhuys, De dominee en zijn worgengel. Rice, Minority report. Waugh, A little learning. Gorter, Twintig gedichten in handschrift. Greshoff, Wachten op Charon, nark ne mens ontdekt de wereld. Heine, cocKSdorp. Evertsenstraat 1 - IJmuiden Telefoon 4866 De Motorreddingvlet „Oudendijk" van Vlieland van de K.N.Z.R.M. is in de nacht van vrijdag op zaterdag teruggekeerd van een tocht naar de Noordzee, waar ten noorden van Vlieland een jachtje uit Lon den, de „Algaerd", in moeilijkheden ver keerde. Het scheepje was uit Helgoland naar Terschelling onderweg. Aan boord bevonden zich vier personen. De „Ouden dijk" heeft het jachtje op sleeptouw ge nomen en naar de haven van Vlieland gesleept. Daar zal het blijven tot het weer Afscheid. Maandag 6 september zal de heer H. Oudman, na ruim 36 jaar bij Hoogovens IJmuiden te hebben gewerkt, afscheid nemen van dit bedrijf wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Oudman begon zijn loop baan als constructiebankwerker bij N.V. Mekog. Enkele jaren later werd hij smel ter in de Martinstaalfabriek waar hij op klom tot hoofdsmelter. In 1961 werd de heer Oudman in deze fabriek benoemd tot opzichter. Jubileum. Dinsdag 7 september zal de heer J. Th. van Duffelen uit Bever wijk het feit herdenken dat hij veertig jaar in dienst van Hoogovens IJmuiden is. De heer Van Duffelen begon zijn loop baan in 1952 als loodgietersleerling bij de toenmalige centrale werkplaats. Na enkele jaren eerst als hulpfitter, later als loodgieter, bij de afdeling kooksovens te hebben gewerkt, werd hij in 1943 con troleur waterleiding bij de werktuigkun dige buitendienst. In 1961 volgde zijn be noeming tot opzichter zoetwatervoorzie ning bij deze afdeling. De jubilaris zal op deze dag door het bedrijf worden gehul digd. Advertentie HUISSCHILDERWERK KONSTRUKTIEWERK VERFSPUITERIJ BEHANGERIJ - DEKORATIE REKLAME ONTWERPEN KLEURADVIEZEN GLASHERSTEL GLASPLATEN GLAS IN LOOD GLASVERZEKERING Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Rubicon, van Limmerick; Afghanistan, Seven Islands! Thea, Ipswich; Vliestroom, Sheerness; Tagrl, Rochester, Zaandam; Stoertebeker, Dordrecht; Ritornel. Londen; Shoreham, Yersey: Ballade, Gdvnia; King Fisher, Felixtowe; Margareth* Hoyer, Bilbao, IJmuiden; Tanger, Hamburg, IJmuiden; Barbata, Swinoujscie, IJmuiden; Reint, Kotka; Deborah, Londen; Yewtree, Ro chester; Dinkelstroom, Dagenham; Gisela, Rot terdam: Mare Liberum, Dagenham. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Willy Hueber, van Avilez, IJmuiden; Ellen Mahler, Ventspils, Zaandam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Eildon, van Hull: Myron, Norfolk; Widar, Lulea: Gratia, Dompsoe, IJmuiden; Rondo, Simonsvik, IJmui den; Margrid, Stockholm; Merkur 2, Malmoe; Bram, Dagenham; Ali, Oskarshamn, IJmuiden; Lady Saarita, Hull; Jans, Londen; Gabrielle, Christinehamn: Nerlandia, Gothenburg; Lumi- nence, Londen; Wittekind, Kopenhagen; Mar- gretha Hoyer, Sandefjord, IJmuiden; King Fisher Felixtowe; Alouette, Londen; USA, Goole; Carrara, Goole; Brielle, Halden; El» Teekman, Goole, IJmuiden; Saarstein, Rotter dam; Hoegh Aiglonne, Hamburg. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Iberian Coast, naar Londen American Shipper, New York, Buitenhuizen; Lizard, Hull; Spaarneborg, Delfzijl; Andalusian, Dakar; Thea Danielsen, Avonmouth; Glafki, Bale Comeau; Folke Ber- nadotte, Antwerpen. Advertentie GARAGE L. v. d. LEDEN CLAESZENSTR. 1 DAG en NACHT

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5