Praalwagens met schonen uit 19 landen „bemand" DANSSCHOOL T. GRIEK AGE KRAMMETJE FOK POLLE, PEL LI EN PINGO Fa. B. ENGELENBERG Aalsmeers bloemencorso Vrouw sloot zich bij brand op in douchecel In drijfzand gevangen Protest tegen taptoe in Assen Slachtofffer van kolendamp Engelse parachutisten herdachten de slag bij Arnhem Probleem in Berkel „Economist" ziet voor KLM goede toekomst Doden in het verkeer 4/ Het blijft somber MAANDAG 6 SEPTEMBER 1965 Zijlweg 49 - Haarlem - Telef. 14441 Iedere dag geopend voor inschrijving nieuwe clublessen. Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Betalen voor opsporingswerk Rusthuis voor paarden Twist over kruis voor vermoorde Christelijk sport- en recreatiecentrum mm*, kijken! handen OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN „CATALOY" metaalvuller <-! c& (Van onze correspondent) AMSTERDAM Het leek er aanvanke lijk niet op, maar zaterdag, toen het Aalsmeerse bloemencorso door Amster dam trok, bleef het droog tot grote op luchting van de organisatoren en een dui zendkoppig publiek. Niet alleen wat de weersomstanddigheden betreft is het cor so, dat dit jaar onder het motto „Bloemen uit Europa's Hof" het internationale ka rakter van het bloemisterijcentrum Aals meer accentueerde, geslaagd. Zevenen twintig prachtig versderde personenwa gens en eenentwintig praalwagens ontlok ten zelfs de Amsterdammers uitroepen van bewondering. Bewondering was er ook voor het vrouwelijk schoon, dat luch tig gekleed op de praalwagens een kille wind trotseerde. Er waren meisjes bi„ uit negentien landen, die door de KLM en het corsocomité waren uitgenodigd om op de aan hun land gewijde wagens mee te rijden. De fraaist versierde personenauto was die van de fa. Kalmthout en Van Niel uit Hoofddorp, die er de door prins Bernhard beschikbaar gestelde zilveren medaille mee verwierf. De ereprijs voor de praalwagens ging naiar „Spanje" met een prachtige patio met fonteinen waar op mej. Presetacion uit Madrid haar land vertegenwoordigde. De ereprijs, een bron zen medaille, was geschonken door konin gin Juliana. De directeur van het bureau Voorlichting en representatie van de ge meente Amsterdam, mr. P. J. Mijkse- Bij een brand in haar woning is zater dagavond de 60-jarige mevrouw I. Hielke- ma-Beersma uit Ens in de Noordoostpol der om het leven gekomen. De brand was ontstaan in een slaapkamer. Toen haar zoon, die naar het huis van zijn moeder was gesneld, samen met brandweerlieden de vrouw in het brandende huis ging zoeken, bleek zij zich in de douchecel te hebben opgesloten. De mannen slaagden erin de vrouw naar buiten te brengen, maar zij overleed tijdens haar overbren ging naar het ziekenhuis. De 54-jarige veehouder C. van der Holst uit Rotterdam heeft zaterdagavond een angstig avontuur beleefd, toen hij in het zand van een in aanleg zijnde weg in Rot terdam wegzakte. Steeds dieper zoog het zand de man naar beneden, die geen kans meer zag er op eigen kracht uit te komen. Met touwen hebben toegeschoten voorbijgangers de heer Van der Holst, die al tot aan zijn middel weggezakt was, gered. naar, die dit jaar voor de derde keer het corso voor de microfoon op de Dam van commentaar voorzag, was na afloop tij dens de traditionele receptie vol lof voor de ontwerper van het corso, de 43-jarige KLM-piloot H. J. Bouwmeester, die ook het volgende corso zal ontwerpen. Ook in Zundert Zondag was er enorme belangstelling voor het bloemencorso in Zundert. De eerste prijs werd gewonnen door „Car rousel" van de buurtschap Klein-Zun- dert, die daarvoor de medaille van het ministerie van Economische Zaken ver wierf. De tweede prijs kreeg „Het Chine se sprookje van de vogel Feng" van de buurtschap Wernhoutsburg Terrijck. Hiervoor was een gedenkpenning door de stad Antwerpen uitgeloofd. De derde prijs werd toegekend aan „Maja, godin van de Zon" van de buurtschap Veldstraat. De praalwagen „Spanje" van het Aalsmeerse bloemencorso kreeg de eerste prijs van de jury en een ere medaille, beschikbaar gesteld door koningin Juliana. Advertentie Clubs voor BEGINNERS en GEVORDERDEN. Alle leeftijden. Speciale clubs voor SCHOLIEREN. Indeling naar leeftijd etc. Onze nieuwe studio is iedere dag ter bezichtiging GEOPEND Gaarne verstrekken wij u alle gewenste inlichtingen Er ligt tevens een prospectus voor u klaar I „Vandaag marsmuziek, morgen treur muziek", „Eerst herstel en dan de hel" en „Vandaag uw goedwil, morgen uw le ven" stond op de borden waarmee drie mannen door Assen liepen om te protes teren tegen de taptoe die donderdag avond in Assen zal worden gehouden. Lei der van het groepje is een 26-jarige on derwijzer in het kamp „Aekinga" voor bij zondere jeugdzorg van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk in Appelscha. Hij is dienstweige raar en heeft in het kamp een protest comité gevormd waarvan de leden deze week nogmaals met de borden door As sen gaan lopen. Volgens de politie zijn de teksten niet beledigend, zodat de mannen ongemoeid werden gelaten. Het publiek meende dat het reclame betrof. c "fo\fjfi Grote Kerk (Grote Markt); dinsdag 20-21 U.: Orgelconcert door Klaas Bolt. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „In- «pecteur Clouseau slaat weer toe", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Politiedossier zedenmisdrijven", 18 j Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Noodlanding in de frontlinie", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Heimweh nach St. Pauli", a.l. Minerva, 20.15 u.: „Veel liefs uit Mos kou", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Geen ser vice bij de secret service", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Grens- Rivier", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Le bon- heur", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16-de tot en met de 19-de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u„ zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van Poolse grafiek. Tot 1 oktober. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Expositie van schilderijen, tekeningen en etsen van Adriaen van Ostade. Per manente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. en van 13.30-17 uur; zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylersmuseum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen uit de 19-de en 20ste eeuw. Tekeningen Holland se, Italiaanse en Franse school. Fossielen, e.d. Dagelijks (behalve zondag en maan dag) 10-17 u.: De eerste zondag van de maand 13-17 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land); Foto-expositie van Peter Dullaart. Tot 3 oktober. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum van Looy (hoek Kamperlaan): expositie van schilderijen, tekeningen en etsen van Sal Meyer. Dagelijks 1017 u. en zondags 1317 u. Tot 3 oktober. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van grafiek van Kees Okx en van plastieken van Artur Varela. Tot 30 «eptember. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 no vember openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 u.; golfbaan tot 21 u. DIVERSEN Ruïne van Brederode (Santpoort): Elke avond een half uur na zonsondergang avondverlichting en klankbeeld tot 23 u. (Zie verder in „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 3 september). MAANDAG 6 SEPTEMBER Heden geen bioscoopvoorstellingen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DINSDAG 7 SEPTEMBER City, 20 u: „Ontsnapping uit de Oriënt" Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: van 10 tot 12.30 u. en van 14.30 tot 17.30 u.: filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 u. Wijkcentrum „De Duinpan", Sant poort: 16 tot 18 u. en 19 tot 21 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 u. MAANDAG 6 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Buffalo Bill, de held van het Wilde Westen". Luxor Theater, 20 uur: ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld". W.B. Theater, 20 uur: „De moordenaar en de brunette". Geref. Kerk, Julianaweg, 20 uur: Film avond door de Christelijke Filmactie. Galerie Boumans, Breestraat 122, ex positie werken van Zaanse schilders, te bezichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen van 19.30-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19-21 uur. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.k.-leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerstein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-17 uur. DINSDAG 7 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „In 90 nachten de wereld rond". Luxor Theater, 19.30 uur: ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld". Gebouw I.O.O.F., Prinsessenlaan, 14 uur: lezing voor de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Galerie Boumans, Breestraat 122, ex positie werken van Zaanse schilders, te bezichtigen van 9-13 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stumphiusstraat, te bezichtigen na aan vraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groene- laan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur. „De Opgang", 20 uur: Najaarsverga dering Smalfilmclub „IJmond Dubbel Acht". R.-K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal, geopend van 15-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal, geopend van 15-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 uur. Zondagmiddag kregen kleinkinderen, die bij hun grootouders in de Tuinstraat in Amsterdam op bezoek gingen, op hun bellen geen gehoor. Zij waarschuwden bu ren die de grootvader, de 75-jarige heer H. J. Buskens, levenloos aantroffen. De 60-jarige mevrouw Buskens lag bewuste loos op de vloer in de woonkamer. De kachel in de huiskamer brandde. De poli tie vermoedt, dat de bejaarde mensen door kolendamp bedwelmd zijn geraakt. Zestig parachutisten van het tiende Britse parachutistenbataljon onder leiding van hun commandant, luitenant-kolonel J W. Lloyd, zijn zaterdagmiddag boven de Ginkelse heide in Ede gedropt ter her denking van een onderdeel van de slag bij Arnhem in september 1944. De wind was zo sterk, dat een aantal parachutisten aan de overzijde van de oude rijksweg Arnhem-Ede in de bomen belandde, zon der evenwel noemenswaardig letsel op te lopen. Twee van de parachutisten waren veteranen uit de tweede wereldoorlog, die ook in 1944 aan de luchtlandingen bij Arn hem deelnamen. Na de landing volgde een korte herdenkingsplechtigheid bij het Airbornemonument waarbij een Engelse predikant de gevallenen herdacht. Ook burgemeester Platteel van Ede voerde het woord waarna het Britse en het Neder landse volkslied weerklonken. Ieder van de zes Nederlandse toeristen, die in de tweede week van augustus in het Oostenrijkse Imst enige dagen ver mist zijn geweest, zal voor de kosten van het opsporingswerk 76 gulden en 43 cent moeten betalen. De bergwachters, die aan het zoeken hebben deelgenomen hebben afgezien van een beloning. Zes tien van hen hebben de 76 gulden we gens loonderving in rekening gebracht. Voorts is in dit bedrag nog begrepen de telefoonrekening en een rekening van een hotel in Imst voor de mondvoorraad, die aan de bergwacht werd meegegeven. Alle verdere kosten voor het zoeken naar de toeristen zijn door de Oostenrijkse staat betaald. Bijna duizend paardenliefhebbers zijn zaterdagmiddag in Soest bijeen geweest bij de opening van het rusthuis voor be j aarde paarden, het tweede tehuis van dien aard in Europa. De afdeling Soest van Dierenbescherming heeft daarvoor de beschikking over een boerderij met stal len en weilanden. Er zijn negen paarden in ondergebracht. Het rusthuis telt thans 3200 begunsti gers. Op de plaats waar in de nacht van zondag 18 juli de 21-jarige Piet Frijns uit •Schimmertis vermoord, wilde het ge meentebestuur naar oud-Limburgs ge bruik een eenvoudig houten kruis plaat-, sen. Toen arbeiders van de gemeentelijke plantsoenendienst daarmee bezig waren, maakte een landbouwer bezwaar, omdat het kruis precies aan de rand van zijn akker zou komen te staan. Hij vreesde dat de toeristen, die in grote getale deze plek komen bezoeken, schade aan het gewas zouden toebrengen. Hij stelde zulke hoge eisen, dat loco-burgemeester Heijnens het kruis liet weghalen en twintig meter verder op gemeente-eigendom plaatsen. Ook de bank, waarop Piet Frijns de laat ste uren met zijn verloofde heeft doorge bracht, werd afgebroken en verplaatst, om onaangenaamheden met de boer te voor komen. In Berken en Rodenrijs is, zoals reeds werd bericht, een ambtenaar van de Burgerlijke Stand wegens ongeschiktheid door de raad ontslagen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland lieten echter de termijn verstrijken waarbinnen dit raads besluit moest worden goedgekeurd. De ambtenaar beschouwde daardoor zijn ont slag als vervallen en ging terug naar het raadhuis, waar hij bijna drie maanden niet meer had mogen werken. Hij zat een hele morgen weer op zijn oude plaats achter zijn bureau en maakte onder meer een geboorteakte op. Maar bij die ene morgen is het geble ven, want toen hij 's middags weer ver scheen weigerde de dienstdoende ambte naar van de Burgerlijke Stand hem de toegang tot de secretarie, ook toen de geschorste ambtenaar later met een deur waarder terugkwam. Er werden zelfs twee processen-verbaal tegen hem opgemaakt, één wegens locaalvredebreuk en één we gens het onbevoegd opmaken van een ge boorteakte. De afgewezen ambtenaar liet het er niet bij zitten. Daar hij zich niet als ontsla gen beschouwt heeft hij bij de rijkspolitie aangifte gedaan van het feit, dat hij zijns inziens op onwettige wijze wordt verhin derd zijn openbaar ambt uit te oefenen. Hij staat op het standpunt dat niet een secretarie-ambtenaar bevoegd is hem de toegang tot de dienstlokaliteiten te ontzeg gen, maar alleen de gemeenteraad, en dat alleen de officier van justitie, door wie hij als ambtenaar van de Burgerlijke Stand werd beëdigd, bevoegd is om maatrege len te treffen. Het Engelstalige, internationale blad The Economist levert deze week (4 sept. pag. 919) commentaar op het verslag over het financiële jaar 1964-65 en de laatste kwartaalcijfers van de K.L.M. en meent dat degenen die verantwoordelijk zijn voor de koersstijging van K.L.M.-aandelen op de New Yorkse beurs kennelijk betere resultaten verwachten dan slechts het in halen van het geaccumuleerde verlies. Het verlies over de afgelopen vijftien maanden is het gevolg van de inkrimping van Personeel. „Dit is de grondoorzaak van de moeilijkheden van de K.L.M. ge weest: een te sterke personeelsbezetting, een te grote vloot, bestaande uit een mi serabele collectie vliegtuigen, uit politie ke overwegingen gebonden aan routes die niet langer winstgevend waren. Het heeft veel tijd gekost dit op te lossen: er zijn momenten geweest dat een kapitaals reconstructie de enige uitweg scheen. De vooruitzichten zijn thans zo gunstig dat men kan veronderstellen dat het geaccumu leerde verlies geleidelijk kan worden in gehaald. Maar het is duidelijk dat de ko pers in New York meer verwachten en eerder" aldus besluit het blad. trrHffm oH Op een zaterdag gehouden vergadering hebben bestuursleden van de Vereniging tot Verspreiding van de Heilige Schrift en het Koninklijk Nederlands Gymnas tiek Verbond overeenstemming bereikt over een plan voor een christelijk sport en recreatiecentrum. Het ligt in de bedoe ling het plan tot werkelijkheid te laten komen op een plaats in „het centrum van het land". Verwacht wordt niet, dat met de bouw al volgend jaar zal kunnen wor den begonnen. Grootscheepse acties zul len aan de bouw voorafgaan, teneinde de nodige financiële middelen te verkrijgen Vanmorgen omstreeks half zeven is de 23-jarige R. Sikkema uit Irnsum om het leven gekomen, toen de veeauto waarin hij als bijrijder meereed, bij Heerenveen tegen de achterkant van een rechts van de weg geparkeerd staande melkauto waarvan de achterlichten brandden, bot ste. De bijrijder, die op slag dood was, zat zodanig in de cabine beklemd, dat zijn stoffelijk overschot door de brand weer moest worden uitgezaagd. De 17-jarige bromfietser D. van Duu- ren is vanmorgen in Driebergen bij het inhalen met zijn stuur in aanraking geko men met een andere bromfietsrijder, op de rijweg gevallen en door een achterop komende tractor overreden. De jongeman is kort daarna overleden. Bij een aanrijding op de weg van Utrecht naar Den Bosch bij Vianen is de 65-jarige mevrouw Van der Velden-Da Wit uit Amsterdam om het leven geko men. Zij zat in een door haar zoon be stuurde auto. Op het moment dat een Duitse auto met grote snelheid wilde in halen week de zoon naar links uit, waar door een hevige botsing ontstond. De in zittenden van de Duitse auto, een echt paar uit Hom en de echtgenote van de bestuurder van de Nederlandse auto wer den ernstig gewond. De 31-jarige G. de Wilde uit Twijzeler- heide is zaterdagavond in Suameer (Fr.) op zijn motorfiets met grote snelheid uit een bocht gevlogen en tegen een lan taarnpaal gebotst. Hij overleed in het zie kenhuis in Drachten. De motorfiets had hij enkele uren vóór het ongeluk gekocht. Hij had geen rij bei js. In Onstwedde is zaterdagavond een bromfietser tegen een auto gebotst. De duo-passagiere, de 17-jarige Harmke Kruize, is kort na het ongeluk overleden. In het Wilhelminagasthuis te Amster dam overleed de 32-jarige heer G. Jur- riens, die in Osdorp op de fiets vlak voor een auto langs de rijweg wilde over steken, waarbij hij werd overreden. In de afgelopen nacht is de 20-jarige soldaat A. J. J. Haverkamp uit Vorden op de rijksweg Arnhem-Nijmegen bij El- den om het leven gekomen, toen hij met zijn bromfiets een verkeerde afrit nam, waardoor hij op de linkerrijbaan kwam. Daar werd hij aangereden door een per sonenauto. Hij was op slag dood. Advertentie 333. Na de eerste vreugde over het weerzien met zijn oude vriend Brammetje Fok betrok het gezicht van de tovenaar. Jammer, jammer, jammer," zei hij tel kens weer. „Ik dacht, dat ik het ditmaal had gevonden.dat ik de Koning der Winden zou kunnen helpen.maar mijn toverkracht schijnt ontoereikend te zijn." „Komt het daardoor, dat ik Karo niet meer in Orak kan veranderen?" vroeg Brammetje en de tovenaar knikte. „Tja, Bram, ik word er niet jonger op en de toverkrachten nemen een beetje af. Je moet weten, de Koning der Winden is ziek en hij kan nog slechts met de grootste moeite het weerbericht bijhou den. Om hem te helpen had ik al mijn kracht nodig, en daardoor kon ik niet blij ven zorgen dat Karo in Orak verander de." „Tjonge, dat is vervelend, dat de Ko ning ziek is," zei Bram, want als zeilende zeeman was hij erg in storm en wind ge ïnteresseerd. „Hoe moet dat nu, als hij erger ziek wordt?" De tovenaar haalde de schouders op Antwoord kon hij niet geven. Door de lucht klonk een hevig geruis en opkijkend zag Bram de luchtslede aankomen, waar mee de Koning de wereld afreisde. „Wat ziet-ie er slecht uit," zei Bram metje meewarig. „Zeker een zware de pressie uit Noordelijke richting, die hij doormaakt. Is er niets, wat ik voor hem doen kan?" OHO, WAT IS DAT SCHIP ZWAAR OM TE SIEPEN 1 MAAR HET TEMPO IS PRIMA JA, WAAR IS HET NU n I 666AAN TERU6 MOETEN HET SCHIP IS ÊR HEIEMAAD NIET MEER1. IK WEET HET NIET, IK DURF NIET NAAR BENEDEN TE MIJN 188Ó-C. Doelstraat 3» - Haarlem - Tel. 13232 •tA/VWWWWWWWVWVWV/SAAAAAAAAA/VWWWfWVI AA/WWWWWWUWWWWlAAAIlAAAA/tAMAIWWVAA/WWWVWWVA/WVI .Het KJM.M.I. deelt, mee: Een haven de Noordzee aanwezig gebied van lage lucht druk is tijdens het weekeinde geleidelijk opgevuld. Daardoor is in ons land de wind zwak geworden en handhaafde zich de enigszins onstabiele polaire lucht, die zaterdag werd aangevoerd. Het weer heeft daardoor een onvast karakter. Plaatselijk ontstaan buien, die een enkele keer van onweer vergezeld gaan. Ook morgen zal dit het geval zijn. De situatie verandert namelijk niet veel. Een ten westen van de Britse eilanden aanwezige depressie trekt naar het zuidoosten en wordt mor gen boven West-Frankrijk verwacht. Zij zal het weer in Nederland nauwelijks be- invloeden. De luchtdrukverschillen blijven klein en het sombere weer met plaatse lijke buien houdt aan. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon licht bew. mist half bew. mist B t- So SC l a S a 16 windst. 16 2ZW 16 ivindst. 17 zwaar bew. ivindst. 16 mist windst. 16 regen regen wzw wzw 16 15 geheel bew. ono 17 geheel bew. 10 18 regen windst. 15 licht bew. w 18 zwaar bew. wnw 13 zwaar bew. wnw 19 mist windst. 16 geheel bew. zw 18 zwaar bew. wzw 10 geheel bew. zw 15 zwaar bew. zzw 19 regen windst. 16 onbewolkt nnw 21 regen wnw 23 regen windst. 17 zwaar bew. zzw regen regenbui onbewolkt half bew. zwaar bew. regen licht bew. wzw wzw ono wnw w z 24 13 14 14 24 21 18 windst- 31 zwaar bew. windst. 24 licht bew. n 22 onbewolkt windst. 22 half bew. windst. 28 onbewolkt nnw 21 1 1 0 2 1 5 9 10 0 0.2 7 0 0.4 0 0.4 0.4 9 2 7 17 3 0.1 3 3 4 6 37 0 5 0.1 0 1 0 0 0 0 Dinsdag 7 september Zon op 06.01 uur, onder 19.14 uur. Maan op 18-31 uur, onder 01.33 uur. Maanstanden 11 sept. 0.32 uur volle maan. 18 sept. 12.58 uur laatste kwartier. 25 sept. 4.18 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJpiuiden Maandag 6 september Hoog water 0.13 uur en 12.57 uur. Laag water 8.04 uur en 20.36 uur. Dinsdag 7 september Hoog water 1.30 uur en 14.04 uur. Laag water 9.19 uur en 21.43 uur. Het hoog 10 tot 15 en laag water te min. vroeger dan Zandvoort is te IJfnuiden. 4

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2