Tiemen Groen tegenstander liep zijn Turkse twee maal in Kroons moreel volkomen stuk Munoz beslist bij Real Honkbalteam weer thuis Vodo SC en Stork zorgden voor dubbele Haagse triomf Nieuwe concurrenten omringen wereldkampioen in de kwart-finales DALER EN URSI UITGESCHAKELD IN ACHTERVOLGING Engelsman Porter maakte snelste tijd tot dusver Pellenaars niet naar W.-Duitsland Henk Vogels reed tegen Porter Schroder nog één jaar voorzitter van de KNVB Bergholtz uitblinker 'mm Degradatiekans is groot in eerste klas amateurs Roy Emerson nam wraak op Rickey DINSDAG 7 SEPTEMBER 1965 13 Jansen sterk Operatie tegen Oporto in Europees bekertoernooi Selectiewedstrijden voor de Uefa-jeugd Voetbal in Engeland Jacobson begon goed in Europese finjollenstrijd Smyslov klopte Donner Koersen in Hilversum (Van een speciale verslaggever) Vergeten en versleten. Als Tiemen Groen, wereldkampioen der amateur achtervolgers, vandaag op de kleine baan van San Sebastian toch weer in de kwart-finales start, zullen bejubelde jachtrijders als Jiri Daler en Giorgio Ursi langs da kant staan. Ja, de Tsjech Daler van het Olympisch goud. En ook Giorgio Ursi, de man die in Tokio Groen terug wierp. Nieuwe namen omringen Groen. Maar de Fries bleef overeind als de grootste kanshebber voor een nieuwe regenboogtrui. 21-jarige West-Fries, haalde zich voorna melijk de toorn van Jan Derksen op de hals. Slecht sturend degradeerde hij zijn vier kilometer tot figuratie (5.13.87). In het zeer uitgebreide gevecht van 's werelds beste amateursprinters reed de Amsterdammer Jan Jansen zich bij de laatste acht, met een allure die meer doet vermoeden. Jansen won zijn serie van de Brit op een manier zoals dat op deze kleine baan in enkele schaarse trai ningsuren snel tot juiste taktiek was ge worden. Ondervinding leerde namelijk, dat sprinten van kopaf in de steile, korte bochten winstgevend is, en uiteraard leg de de ervaren Jan Derksen dat zijn ploeg snel uit. Gelukkige dagen in Tokio voor Daler (links), die goud won, en Ursi, die zilver behaalde. In Spanje werden zij uitgeschakeld. Op het velodrome van Anoesta, dat nog niet helemaal is ingericht, reden acht coureurs naar de volgende ronde. De nuch tere Brit Hugh Porter (25 jaar) was van hen de snelste, maar even nuchter be oordeelde Tiemen Groen diens prestatie: „hij rijdt hard, maar ik kan het ook". Porter, trouwens, moest vreemd ge noeg wel hard rijden. Drie ronden voor de finish van z'n vier kilometer hoor de hij sissend de lucht ontsnappen uit zijn achterband en in een flits besloot hij: kij ken of ik het toch nog haal. Porter haalde het, en dat betekende meteen de snelste tijd: 4.59.04. Groen reed in 5.01.44 twee maal langs de arme Turk Rifat heen en vond vervolgens achter de zijne de tijden van de Rus Moskvin (5.03.26) en Isaksson, een ook al bekende Deen in de kansbe rekening (5.02.94). Daarna echter bogen coach Derksen en vader Groen zich ver baasd over de resultaten. Een eenzame Zuid-Amerikaan, Martin Rodriguez uit Columbia, raasde de kwartfinale binnen, de Rus Terechkova bleek daartoe ook in staat en de Belgische kampioen Seye sloeg de illusies van Ursi, die op dat mo ment nog bij de snelsten figureerde, aan gruizels. En, zowaar, in de slotfase van de eerste ronde verdween ook Jiri Daler uit het toernooi: zijn tijd was niet toerei kend voor de prestatie van een „nieuwe" landgenoot, Puzrla. Tegen hem zal Groen vandaag moeten duelleren voor een hal ve finaleplaats, maar het verschil van drie seconden staat vrijwel borg voor een win nende race van Groen. Gerrie Bruin, de Kees Pellenaars gaat niet naar Duits land. De Bredase ploegleider, die via Rudi Altig een zeer aantrekkelijk aanbod ontving om in Duitsland een fabrieks equipe op te zetten, meldde druk re gelend in San Sebastian dat hij nog minstens vijf jaar aan Televizier verbon den zal blijven als ploegleider. Hoe de ploeg van Televizier het vol gend jaar zal zijn samengesteld, is nog niet duidelijk. In de eerste plaats bestaat onzekerheid over Jo de Roo, die van de Italiaanse fabriek Ignis een vorstelijk aanbod heeft gekregen. Peter Post zou wellicht ploegleider Lomme Driessen vol gen. Driessen, nu nog bij Flandria, heeft nl. ook uit Italië een aanbod gekregen om ploegleider van een nieuw team te worden. Voor het toernooi om de Europese be ker zaalhandbal voor nationale kampi oensploegen zijn negentien inschrijvingen binnen gekomen, waaronder die van Ope ratie '55 uit Den Haag. Bij loting zijn zes ploegen aangewezen, die een voorronde zullen spelen. Bij deze zes is ook Opera tie '55. De Nederlanders zullen hierin uit komen tegen het Portugese Oporto. De loting voor de achtste finales heeft plaats op 17 november te Parijs. In internatio nale handbalkringen heeft het verbazing gewekt, dat Roemenië dit jaar niet aan het toernooi zal deelnemen, ofschoon Dy namo uit Boekarest bekerhouder is. In de volgende ronde stuitte de nationa le kampioen op de al jaren sprintende Rus Pahkadze, toen hij zich naar de der de positie liet verdringen, maar via 2 her- kansingsritten, waarin hij zijn snelheid duidelijk etaleerde, groeide Jansen naar de kwalificatie. De 19-jarige, nog erg on ervaren, maar onder leiding van Derksen formidabel snel groeiende Jansen, ziet in de kwartfinales om zich heen uiteraard er varen rappe mannen als de wereldkam pioen Trentin en Olympisch kampioen Moreion en verder de Italianen Torrini en Verzini, afkomstig uit een kennelijk on uitputtelijk reservoir. De Westduitser Stensel, de Pool Jelinek en de al genoem de Rus behoren verder tot het achttal. Ruikers, meer tijdrijder dan sprinter, sneuvelde al in de eerste ronde en ook een herkansing hielp hem niet meer. (Van een speciale verslaggever) Stil zat Kroon op een rustbank. Hij staarde voor zich uit, naar de beton nen baan, die na zes dagen regen einde lijk enkele uren was drooggebleven. Op die baan, realiseerde Edward Kroon zich, op die baan rust voor mij geen zegen. De Haagse stayer zuchtte en keek op, naar Gerrie Pelser. Lag er verwijt in zijn blik? Pelser, de gangmaker, die Kroon naar een nationale stayerstitel bij de amateurs voerde, draaide zich bruusk om en zocht anderen, om het allemaal nog eens te vertellen van die pech. Hij liep door het rennerskwartier, een gangmaker zonder motor. Ach, dat vlak voor Parijs zijn aanhangwagen was losgeraakt van zijn auto en dat hij midden in de nacht on derdelen van zijn gangmakermachine op een donkere Franse weg bijeen had moeten sprokkelen ach, dat was op dit moment niet zo heel erg belangrijk meer. Maar wat er hier voor de start was ge beurd. Gerrie Pelser wilde zijn machine de baan opsturen voor de eerste serie van de amateur-stayers. Roerloos zat Ed Kroon op zijn fiets, in afwachting van het startschot. Maar toen Pelser de wip van de baanrand naar het cement waagde, stortte hij met machine en al op de grond. Het stuur van de geleende reser ve-machine van gangmaker Stakenburg was gebroken. Ed Kroon nog zonder zelf vertrouwen na die bliksemsnelle car rière als stayer, zag het voor zich gebeu ren en schrok op. Het was allemaal te veel voor de jonge Hagenaar, die pas 18 jaar is en nog zo veel van het wielervak moet leren. Pijlsnel charterde men daarna in het ren nerskwartier de reserve-gangmaker. De oude Fransman Laval stuurde de baan op en hij presteerde het om in de kortst mo gelijke tijd het moreel van Kroon nog verder te breken, door onmiddellijk na de start maar een rush in te zetten, die ho peloos eindigde toen Kroon meters los raakte. Op de vierde plaats reed tenslot te de Nederlandse kampioen de race uit. Daarna rustte hij, stil. Toen Pelser kwam vragen, hoe ging het Eddy? haalde Kroon slechts de schouders op. Ook de andere Nederlandse vertegen woordiger bij de stayers, Theo Nikkesen, haalde de finale niet. In een dolle rit, waarin do amateurs hun krachten maten als betrof het een premie-wedstrijd op de Amsterdamse stadionbaan, viel Nikkesen vele malen aan Even vaak als hij terug moest, los van de rol. Kroon en Nikkesen (derde) hopen nu op de herkansingen. Voor de Hagenaar zal er dan de ver trouwde Pelser op een nieuwe machine moeten zijn en voor Nikkesen een gang maker, die zich wat meer weet in te to men dan Stakenburg gisteren deed. Uit de twee series reden de Fransen Del Piano en Mariechel, de Belg Van de Vieren en de Zwitser Lauppi zich recht streeks in de finale. Henk Vogels, Australiër, maar dit jaar naar Nederland gekomen om het wieler vak uit te oefenen, vertegenwoordigt in San Sebastian zijn (Australische) land op de achtervolging. Vogels, hij woont bij familieleden in Haarlem en is lid van De Kampioen, reed tegen de Brit Porter. De Engelsman maakte de snelste tijd (4.59.04). Vogels noteerde 5.11.70 en dat was onvoldoende voor een plaats in de kwart finales. Bruin reed de afstand in 5.13.87. Daler werd uitgeschakeld ondanks een tijd van 5.05.11, Ursi noteerde 5.06.04. Voor de kwart finales plaatsten zich wel: Porter (G.B.) 4.59.04, Groen (Ned) 5.01,44, Isaks son (Den) 5.02.94, Moskvin (Rusl) 5.03,26, Seye (België) 5.04,32, Tereschenkov (Rusl) 5.04,27, Puzrla (Tsj.sl.) 5.04,61 en Rodriguez (Columbia) 5.04,64). De inde ling voor de kwartfinales: Porter-Rodri guez, Groen-Ouzrla, Isaksson-Tereschen- kov, Moskvin-Seye. Eerste serie amateur stayers: (de nrs één en twee gaan over naar de eindstrijd, de overige renners gaan naar de herkansing): 1. Van der Vieren (België) de 50 km in 55 min. 31,2 sec.; 2. Delpiano (Fr) op 55 meter, 3 Adler (Oost Duitsland) op 1 ronde en 140 meter, 4. Kroon (Nederland) op ronde en 200 meter, 5. Weil (West-Duits- land) op 1 ronde en 245 meter, 6. Herger (Zwitserland) op 2 ronden en 140 meter, Tweede serie: 1. Lauppi (Zwits) de 50 km 45 min 20,2 sec (gem 70.171 km u) 2. Marechal (Fr) op 25 meter, 3. Nikes- sen (Ned) op 35 meter, 4. Maes (Belg) op 140 meter, 5. Averswald (O.Did) op 210 meter, 6. Vincente (Sp) op 2 ronden en 60 meter. Voor de kwart finales sprint amateurs, plaatsten zich en is de inde ling: Trentin (Fr)-Jelinek (Tsj), Moreion (Fr)-Jansen (Ned), Turing (It.)-Stenzel (W.Dld), Verzini (It.)-Pahkadze (Rusl). VOETBAL. De bekende oud-scheids- rechter, de heer A. van Leeuwen, wiens carrière door een ziekte werd afgebroken is door de KNVB onderscheiden met het bondsridderschap. In de zondag te Utrecht gehouden vergadering van de centrale organisatie voetbalscheidsrechters is de onderscheiding namens de bond hem uit gereikt door het hoofdbestuurslid, de heer D. Nüs. De commissie inzake het voorzitter schap van de KNVB, ingesteld in ver band met het voorgenomen aftreden van de heer A. Schroder, is na lang beraad tot de conclusie gekomen dat het gewenst is dat de huidige voorzitter aanblijft. De reorganisatie van de bond, noodza kelijk geworden door de grotere zelfstan digheid van de vier secties, heeft nl. in tern haar beslag nog niet gekregen. Bij voltooiing van dit werk acht de commis sie de steun van de heer Schroder met zijn grote ervaring onontbeerlijk. Het be stuur van de KNVB deelt deze mening en heeft de heer Schroder verzocht zich voor het volgende hondsjaar beschikbaar te stellen. Dit heeft deze in het belang van de KNVB aanvaard. Het bondsbestuur heeft inmiddels de stemgerechtigde leden van de bondsver gadering en de sectiebesturen schriftelijk op de hoogte gesteld. Het Brusselse blad „De Standaard" pu bliceerde maandag een foto van de Ne derlandse voetballer Bergholtz met de opmerking „hij is zijn geld waard". Bergholtz speelde zaterdagavond zijn eerste competitiewedstrijd voor de Belgi sche kampioensclub Anderlecht, die met 3-1 won van Brugge. „Pummy Bergholtz heeft zijn nieuwe supporters op aangename wijze verrast", schrijft het blad. „De Nederlander speel de een verbluffende wedstrijd en legde rechtstreeks de basis voor de overwin ning van Anderlecht. Hij speelde als een echte vedette en verantwoordde in de ogen van zijn ploegmaats, bestuursleden en supporters de hoge som die Ander lecht voor hem heeft betaald. Bergholtz was ongetwijfeld de grootste uitblinker van de eerste competitiedag." Voor de voorlopige samenstelling van de selectiegroep, die zich onder leiding van bondscoach George Kessler gaat voorbereiden op het Uefa-jeugdtoernooi, zullen donderdag in het KNVB-sportcen- trum in Zeist twee wedstrijden worden ge speeld. Twee elftallen uit het district West een team uit Zuid en een combinatie van Noord en Oost spelen hierin tegen elkaar. Dekker van RCH en Koopman, Van Straa- ten en Van Essen (allen Telstar) zullen in deze selectiewedstrijden uitkomen. -.w.yCJ Gelijktijdig kwamen gisteren op Schiphol wielrenner Peter Post en de honkbalploeg aan. Post drukte zijn bewondering voor Arindells slagprestaties in het Europese honk- baltoernooi uit met een krachtige handdruk. Overigens de beste slag man in het toernooi was geen Neder lander, maar een Italiaan. Bekers voor beste toernooiprestaties waren er overigens toch voor de Neder landse ploeg: Gostick, als beste coach, Boudewijn Maat als beste eerste honkman, Wim Crouwel beste catcher, Herman Beidschat beste pitcher, aanvoerder Hanny Urbanus met de beker van het Europese kampioenschap en Hamilton Ri chardson beste all-rounder (v.l.n.r. foto boven) Real Madrid was gisteravond bij de Spaanse ambassadeur in' Den Haag. Staande, naast de zittende spelers (links) met snor, ambassadeur Aniel Oviroga y Redondo. Naast hem de vice-voorzitter van Real Francisco Munor Luarreta. Zittend op de leuning van de stoel (links) Gento. (Van onze sportredactie) Zestien dure Madrileense voetballers hebben zich gisteren op een ontvangst te hunner ere aangeboden door de Spaanse am bassadeur in Nederland, Aniel Oviroga y Redondo, weinig ge amuseerd. Zij zaten op weelderige stoelen in de ambtswoning van de ambassadeur en keken lichtelijk verveeld toe boe de andere gasten zich te goed deden aan spijzen en dranken. Miguel Munoz had het ze, zijn geselecteerden voor de Europa Cup wed strijd tegen Fejjenoord, heel snel duidelijk gemaakt. „Afblijven had het vriendelijk, maar beslist in het Spaans geklonken. Munoz, trainer van Real Madrid werkte op die ontvangst toch duidelijk. Geen minuut te lang liet hij de voetballers in de Haagse ambassadewoning blijven. Binnen een half uur ver trokken zij, vriendelijk groetend naar de ambassadeur en de hand kussend van diens echtgenote. In het Feijenoord-stadion zien zij elkaar weer, woensdagavond. Aniel Oviroga y Redondo is dan een van de 2.500 in Nederland werkende Spanjaarden die Real Madrid steunen. Andere supporters zijn er niet. Francisco Munor Luarreta weet die anderen gerustgesteld thuis in Madrid. Hij, de zeer gezette, alleen Spaans sprekende vice-president van de club, heeft de wetenschap, dat de supporters domweg op een overwinning rekenen. Wie is Moulijn dan wel, vragen zij zich af. Wat betekent Feijenoord? Luarreta zelf is voorzichtiger, diplomatieker omdat hij de gast is van Feijenoord. De 61-jarige vice-president Bernaheu, de grote man van Real Madrid, vond het niet nodig zelf te komen praat voorzichtiger over Europa Cup-voetbal. Munoz, de trainer, doet zelfs dat niet eens graag. Hij waakt over zijn spelers, liet ze direct na de ont vangst in Den Haag trainen in Rot terdam en stelde het elftal nog niet samen. Zestien spelers heeft hij tot zijn beschikking, vanavond kiest hij. Het is de gebruikelijke manier van doen voor wedstrijden in het toer nooi om de Europa Cup, zegt Luar reta, die zelf bezwerend de handen omhoog houdt, wanneer aan hem de opstelling wordt gevraagd. Puskas, de duidelijk Hongaar zijn de persoon in het Spaanse gezel schap, reageert ook nauwelijks. „Vraag het de trainer". Munoz is een machtig man bij Real Madrid, die Puskas en Gento even snel de bus inwerkt als de anderen. Munoz is beslist, autoritair, zeker van zich zelf en van zijn doel: de Europa Cup en niets anders. Feijenoord was bij de ontvangst in Den Haag vertegenwoordigd door bestuursleden. De spelers zelf ver bleven in het KNVB-oefencentrum in Zeist. Ook Weering, die zaterdag licht geblesseerd raakte en Moulijn, die zaterdag tegen Go Ahead niet speelde. Hun opstelling voor woens dagavond lijkt niet aan twijfel on derhevig. Het bestuur van de sectie amateurvoet- bal van de KNVB heeft bepaald, dat aan het eind van het seizoen 1965-'66 de num mers laatst en voorlaatst van de le klas sen A, C, D, E. en F, naar de 2e klas se degraderen. Nummer laatst van de le klasse B degradeert naar de 2e klas. Mocht hier .de vereniging Vlissingen als laatste eindigen dan degradeert in deze klas ook nummer voorlaatst naar de 2e klas. De regeling van de competitie om het kampioenschap van Nederland is nog niet vastgesteld. Voor de districten west I, West II, Noord en Oost is bepaald, dat de kampioenen van de 2e klassen A en B naar de le klas promoveren en dat de nummers laatst van deze 2e klassen naar de 3e klas degraderen. (Van een speciale verslaggever) Beladen met souvenirs en bekers is het Nederlands honkbalteam maandagmiddag om kwart voor vier op vaderlandse bo dem weer gekeerd. In opperbeste stem ming verlieten de Nederlanders de DC-8 die hun op Schiphol terugbracht. Op Schiphol werd de ploeg ontvangen door KNII B-bestuurder Fisser, waarna af scheid werd genomen van coach Glenn Gostick, die vandaag al naar de Verenig de Staten vertrekt. Ook Han Urbanus kreeg vriendelijke woorden te horen en namens de spelers overhandigde Leo Kops zijn scheidende aanvoerder een ca deau. Tijdens het afscheidsdiner dat zondag avond in Madrid werd gehouden, werden de winnaars van de persoonlijke prijzen bekend gemaakt. Herman Beidschat werd de beste werper, Wim Crouwel beste cat cher, Boudewijn Maat beste eerste honk man, Gostick beste manager, terwijl Ha milton Richardson tot beste speler van het toernooi werd uitgeroepen. De beste slagman was de Italiaanse eerste honk man Lauri, terwijl Zweden de prijs kreeg voor het sportiefste team. De uitslagen van de wedstrijden ge speeld voor de eerste divisie van de En gelse competitie, luiden: Aston Villa-Sunderland 3-1, Blackpool Leicester City 4-0, West Ham United-Li verpool 1-5. In de baai van Cascais bij Lissabon is maandag een begin gemaakt met de strijd om het Europese zeilkampioen- schap in de finjollenklasse. De Zweed Bo ris Jacobson, titelhouder in 1963, won de eerste race. De uitslag was: 1. Boris Jacobson (Zwe den); 2. Berno Deamel (Oost Duitsland); 3. Von Alt Stutteheim (West-Duitsland) 4. Panaghiotis Couligas (Griekenland); 5. Guy Lachapelle (België). In de softbalduels HHC-Vodo SC en Storks hebben de Haagse ploegen duidelijk voor een dubbele triomf gezorgd. Lands kampioen Vodo SC, gehandicapt door drie invallers, verraste duidelijk met een klei ne 4-3 zege op favoriet HHC. EDO ver loor de kans op een hoofdklasseplaats door een duidelijke 6-3 nederlaag tegen een enthousiast spelend Storks. Wint Storks komende zondag de laatste promo tiewedstrijd tegen TIW dan zal Den Haag naast Vodo het komende seizoen een tweede hoofdklasser bezitten. In een sfeerloze wedstrijd heeft Vodo een eerste stap gezet op weg naar prolon gatie van de landstitel. Vodo begon de wedstrijd tegen HHC niet met Mary Groen op de plaat, doch met de jeugd- werpster Jos Crispijn. Het begin was dui delijk voor HHC. Els Ter Meulen, die be gon met het forceren van een vrije loop, werd direct gevolgd door hits van Janke Nijdam en Paula van der Mark, goed voor de openingsrun. Toen bovendien Han- nie Berendonk een honkslag produceerde verkreeg HHC een ruime 30 voor sprong. Fel sloeg Vodo echter terug in de tweede inning. Ilse Burger begon met een honkslag en kon ongehinderd twee berei ken toen Emmy Hofstra faalde op een tik van M. Manuël. Onverwacht slagge- weld van Jos Crispijn, M. v. d. Boon en Maureen Hoyer bracht de Haagse ploeg naast HHC. Bij Vodo SC was inmiddels Mary Groen op de werpplaat versche nen. Vanaf dat ogenblik kreeg HHC vrij wel geen kansen weer. Tactisch werpen enerzijds en anderzijds het uitstekende veldspel van derde honkvrouw Ilse Burbe waren voor Vodo in de resterende innings de sterke punten. Het bij nader inzien winnende punt scoor de Vodo reeds in de derde slagbeurt. Jean Basse begon met een honkslag en kon na een gestolen honk op honkslagen van Ilse Burger en Jos Crispijn scoren. Ook voor Vodo bleven verdere scoringskansen uit. Enigszins teleurstellend liep deze wed strijd tenslotte teneinde. Zondag zal HHC in de returnwedstrijd alsnog moeten pro beren via winst in een beslissingswedstrijd de titel te veroveren. EDO en Storks speelde voor een talrijk publiek een aantrekkelijke wedstrijd. De ze Haagse ploeg, die ongetwijfeld een aan winst voor de hoofdklasse kan betekenen speelt eenvoudig en ongecompliceerd soft bal. Vooral aan slag deed Storks van zich spreken. Had de Haagse ploeg de sco ringskansen beter uitgebuit, de overwin ning zou zeker groter dan 6-3 geweest zijn. Ook in deze wedstrijd was het begin voor de Haarlemmers. Tikken van Elly de Nieu we en Truus Rootlieb gevolgd door een opofferingsslag van Frankje Termaat openden de score. Storks echter kwam fel terug. Via 2-1 in de tweede slagbeurt lie pen de Haagse meisjes een slagbeurt la ter zelfs naar 4-1 door goed slagwerk van Mia en Ellen Vogel. Had midveldster Su ze van Breukelen in deze periode niet en kele fraaie vangen gemaakt, de Haagse voorsprong zou zeker groter geweest zijn. De vervanging van Siep Kops door Hen- ny Scheer betekende aanvankelijk een verbetering. Een driehonkslag van Nel Ton deed echter ook Henny Scheer capituleren Nog één keer kwam EDO terug. Elly de Nieuwe en Truus Rootlieb konden pro fiteren van één van de schaarse Haagse veldfouten en EDO doen terugkomen tot 5-3. Het laatste woord was weer aan de Haagse ploeg. Goed slaan van S. de Groot en Anneke van der Ham resulteerde in de zesde innings in de 6-3 eindstand. Dol gelukkig verlieten de Haagse speelsters het veld toen in de gestaag neervallende regen Truus Rootlieb als laatste EDO- speelster werd uitgevangen. Roy Emerson, de Australische Wimble- donkampioen, heeft korte metten ge maakt in het toernooi van Forest Hills met de 18-jarige Cliff Richey. Hij zege vierde met 6-3, 6-3 en 6-0 en het leek er op alsof hij revanche wilde nemen voor de nederlaag van zijn vriend en landge noot Fred Stolle, die een dag tevoren verloor van de Amerikaan Charles Pasa- rell. In de derde ronde won de Span jaard Manuel Santana met 6-4, 6-4 en 6- 3 van James Osborne (Honolulu). De belangrijkste uitslagen luiden: Ar thur Ashe (VS)-King Lambert (VS) 6-1 6- 3, 6-4, Martin Riessen (VS)-Donald Dell (VS) 6-2, 6-2 6-4, Chuck McKinley (VS)- Clark Grabner (VS) 9-11, 6-3, 6-3, 6-0, An tonio Palafox (Mex)-Jerry Cromwell (VS) 7-5 3-6 6-3 6-0. Dames: Maria Bueno (Braz.)-Janine Lieffring (Frankr.) 6-2 6- 4, Carole Grabner (VS)-Alice Tym (VS) 6-1 6-4. Jan Hein Donner leed maandag in het internationale schaaktoernooi te Havana een snelle nederlaag tegen de Rus Vassi- ly Smyslov. Deze laatste, reeds winnaar na 18 zetten, voegde zich door dit re sultaat bij de Joegoslaviër Ivkov aan het hoofd van de ranglijst met 7 punten. De overige resultaten waren: Fischer (VS) Garcia (Cuba) afg. Wade (GB)Bilek (Hong.) 0-1, Robatsch (Oost.)Parma (Z.-Sl.) %-%, Geiler (Rusl)—Lehman (W.-Dld.) 1-0, O'Kelly (B.)Cobo (Cuba) Vz-Vi. Dinsdagavond half zeven kan J. Wagenaar Jr, in het sportpark Hilversum zijn reeks successen voortzetten in de Grote September-prijs. Hij kan dit goede nummer winnen met Bento Kitty. De tips: 1. Polyantha-prUs, 1500 m: 1. Extase; 2. El Hadie; 3. Eveliene; outsider: Esculaap R. 2. Criterium voor Amateurrijders VI, le afde ling, 2040 m: 1. Benny Hollandia; 2. Calumet Bulwark; 3. Ciska G; outsider: Astrid. 3. Alain-prUs, 2440 m: 1. Boyke van Our Bonni; 2. Baronesse Rosa; 3. Benjamin Olivier; out sider: Benno Six. 4. King Boreas-pry s, le afdeling, 2000 m: 1. Bubby Six; 2. Alpenraaf S; 3. Anja Kitty; out sider: Bram Williams. 5. Grote September-prys, 2000 m: 1. Bento Kitty; 2. Z The Saint; 3. Yankee Maid; outsider: Auerhen S. 6. Criterium voor Amateurrijders IV, 2e afde ling: 1. Diomedea S; 2. Alexander The Saint; 3. Bona Dea WiLkes J; outsider: Duinpieper S. 7. King Boreas-prijs, 2e afdeling: 1. Coby Kin- ley; 2. Bentoprise; 3. Bingen Magowan; out sider: Bretteur P. 8. Frensham-prijs, 2000 m: 1. Anton. 2. Amad Kinley; 3. Zoon van Calumet; outsider: Alkestis van E. 9. Anna Wheatcraft-prys, 2400 m: 1 Cherie Spencer; 2. Zamora; 3. Axel Hollandia; out sider: Stal Middenmeer (Ysbrandine, Ballerine).

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 13