Bijstandswet wordt in de geest van de Armenwet toegepast AGE KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig^ V ELEKTRICIEN C.N.V.-critiek op gemeenten TRESLONG-HILLEGOM Schiehaven wordt uitgediept voor „atoomschip" Doden in het verkeer Klachten en wensen van v.h.m.o.-leraren Straf voor matroos uit Beverwijk Weer heroïne vondst bij derde onderzoek van „Straat Lombok" Loterij met drie keer de honderdduizend Apparatuur van fotograaf in beslag genomen Koel en buiig DINSDAG 7 SEPTEMBER 1965 Haarlem J'elsen-IJ muiden Beverwijk NOORD-ZUID-HOLLANDSE VERVOERMAATSCHAPPIJ n.v. KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF. KIES DE ^.Z H Hij weigert heffing aan bedrijfschap te betalen Verbetering WEERRAPPORTEN vueee Zowel het Nederlands Katholiek Vak verbond als het Christelijk Nationaal Vak verbond hebben critiek op de manier, waarop in veel gemeenten de Algemene Bijstandswet, die op 1 januari 1965 in wer king is getreden, wordt uitgevoerd. „Wij krijgen steeds meer de indruk, dat nog heel wat gemeenten deze nieuwe wet toe passen in de geest van de oude Armen wet, wat nu juist niet de bedoeling is, aldus „De Gids", het orgaan van het C.N.V. De nieuwe wet garandeert bijstand aan diegenen, die zelf niet meer in de noodzakelijke kosten van „het bestaan" kunnen voorzien, dit in tegenstelling tot de Armenwet, waarin uitsluitend over de noodzakelijke kosten „van levensonder houd" werd gesproken. Volgens het C.N.V. blijkt echter telkens weer, dat in ver scheidene gemeenten van verruiming nog geen sprake is. Voor enkele posten (voeding, kleding en dergelijke) heeft de regering minimumbe dragen vastgesteld (die naar het oordeel van het C.N.V. overigens in verband met de stijging van het prijsindexcijfer al lang hadden moeten worden herzien) maar voor wat de hoogte van de andere bedragen betreft worden de gemeenten vrijgelaten. De praktijk wijst uit, aldus „De Gids", dat de ene gemeente haar normen vrij veel hoger stelt dan de an dere, hetgeen tot pijnlijke contrasten kan leiden. En daardoor ontstaat een onge lijkheid van behandeling, die volgens het C.N.V. niet klopt met de bedoelingen van de Bijstandswet. „De Gids" voegt hieraan toe, dat een Advertentie dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten 7.50 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. 02520 - 5347 's-maandags gesloten volledige onderlinge vergelijking waar bij wellicht nog grotere verschillen aan het licht zouden komen onmogelijk is omdat de meeste gemeenten zo geheim zinnig zijn met hun normen. Als be wijs van deze geheimzinnigheid voert het blad aan, dat niet veel meer dan vijftig van de ongeveer negenhonderd Neder landse gemeenten de door de wet niet verplichte maar wel toegestane advies commissie hebben ingesteld. Het C.N.V noemt dit bijzonder onverstandig, aange zien een dergelijke commissie van men sen die ervaring hebben in het werk van maatschappelijke organisaties, de vak beweging of de diaconie, veel narigheid en misslagen kan voorkomen. Het blad signaleert voorts de klacht, dat sommige colleges van B. en W. de aanvragen om bijstand behandelen op een patriarchale manier. Zolang die men taliteit niet verdwijnt, aldus „De Gids", zal de Bijstandswet nooit aan haar doel beantwoorden. Vakantiegeld Vakantieuitkeringen zijn een deel van het loon. Het is daarom redelijk, dat eventuele vakantieuitkeringen bij sociale renten eveneens een onderdeel van die renten uitmaken. Dit is het antwoord op vragen, die zijn gesteld aan het ministe rie van Sociale Zaken en Volksgezond heid. Deze vragen zijn gerezen in verband met verontwaardiging in organisaties van bejaarden, die de adviesaanvrage van minister Veldkamp aan de S.E.R. in zake vakantieuitkeringen bij de A.O.W de A.W.W. en aan trekkers van de inte rimwet invaliditeitsrente zien als een soort betutteling van paternale allure. De mi nister gaf als zijn inzicht bij deze aan vraag te kennen, dat ook een vakantie uitkering bij A.O.W., A.W.W. enzovoorts tot de totale, waardevaste uitkering zou moeten behoren. Van de zijde van het ministerie wordt er met nadruk op gewezen, dat geen an dere weg open staat. Een extra vakantie uitkering van vier percent zou ofwel 150 miljoen uit de algemene middelen vergen ofwel een premieverhoging der volksverzekeringen van 0,5 percent. Ge zien noodzakelijker voorzieningen, die een beroep op de totale premielast zullen doen, de verzeker) i^en tegen zware ge neeskundige risico s en blijvende ar beidsongeschiktheid, kunnen de algeme ne middelen noch de totale premielast met een vakantieuitkering worden belast c Gróte Kerk ("Grote Markt): vandaag 20- 31 u.: Orgelconcert door Klaas Bolt. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „In specteur Clouseau slaat weer toe", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „Politiedossier zedenmis drijven", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Noodlanding in de frontlinie", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Heimweh nach St. Pauli", a.l. Minerva, 20.15 u.: „Veel liefs uit Mos kou". Woensdag 14.30 u.: „Je bent nooit te jong", a.l. Rembrandt, 14. 19 en 21.15 u.: „Geen ser vice bij de secret service", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Grens- Rivier", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Le bon- heur", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16-de tot en met de 19-de eeuw waaronder Hals meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u„ zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van Poolse grafiek. Tot 1 oktober. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. en van 13.30-17 uur; zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylersmuseum (Spaarne 16): Exposi tie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaen van Ostade. Tot 15 oktober. Permanente expositie van schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) 10-17 u. De eerste zondag van de maand 13-17 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land); Foto-expositie van Peter Dullaart. Tot 3 oktober. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum van Looy (hoek Kamperlaan): expositie van schilderijen, tekeningen en etsen van Sal Meyer. Dagelijks 1017 u. en zondags 1317 u. Tot 3 oktober. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van grafiek van Kees Okx en van plastieken van Artur Varela. Tot 30 september. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 no vember openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 u.; golfbaan tot 21 u. DIVERSEN Ruïne van Brederode (Santpoort): Elke «vond een half uur na zonsondergang avondverlichting en klankbeeld tot 23 u. (Zie verder in „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 3 september), DINSDAG 7 SEPTEMBER City, 20 u: „Ontsnapping uit de Oriënt" Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 8 SEPTEMBER City, 20 u: „Ontsnapping uit de Oriënt". Raadhuis Velsen, 19.30 uur: Openbare gemeenteraadsvergadering. Voorlichtingscentrum „Stichting Rijn- mond-Noordzeekanaal", Semafoorduin IJ- muiden; geopend voor individuele bezoe kers woensdag van 15 tot 16 en zaterdag van 11.30 tot 12.30 u.; voor groepen aan vragen bij de stichting Havengebouw, Am sterdam, tel. 020-220665, of Gemeentelijke Voorlichting Velsen, Raadhuis, tel. 4036. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: van 10 tot 12.30 u. en van 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen- Noord: 14 tot 17 u. (jeugd); filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.k. bibliotheek): 14 tot 17 u. (jeugd). R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u. DINSDAG 7 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „In 90 nachten de wereld rond". Luxor Theater, 19.30 uur: ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld". Gebouw I.O.O.F., Prinsessenlaan, 14 uur: lezing voor de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Verenigingsgebouw Plesmanw., Spreek uur Stichting voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting, van 10-11 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122, ex positie werken van Zaanse schilders, te bezichtigen van 9-13 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stumphiusstraat, te bezichtigen na aan vraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groene- laan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur. R.-K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal, geopend van 15-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal, geopend van 15-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 uur. WOENSDAG 8 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „In 90 nachten de wereld rond". Luxor Theater, 20 uur: ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld". Julianaplein, Volksfeesten. Galerie Boumans, Breestraat 122, ex positie werken van Zaanse schilders, te bezichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19-21 uur. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.k.-leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-17 uur. In Rotterdam is een baggermolen be zig de Schiehaven langs de Lloydkade uit te diepen. Op 18 en 19 september zal daar het „atoomschip" „Savannah" meren tij dens zijn eerste commerciële reis tussen Amerika en West-Europa. Het is vorige week uit New York vertrokken. De eer ste aanloophaven wordt Bilbao, daarna volgen Bremerhaven, Rotterdam en Ant werpen. Van de 10.000 ton lading is 1800 ton voor Rotterdam bestemd en er ligt reeds 800 a 900 ton lading gereed om met de „Savannah" naar Amerika vervoerd te worden. Het schip zal de Rotterdam se haven zesmaal per jaar aandoen. Het bracht vorig jaar een officieel bezoek aan Rotterdam. De „Savannah" vaart thans in de gewone vrachtdiensten van de American Export Isbrandtsen Lines Ine, Hoewel het daarvoor wel accommodatie heeft, zal de „Savannah" geen passa giers vervoeren. Daardoor kon de beman ning van 159 tot 69 worden terugge bracht. Op zijn eerste commerciële reis heeft de „Savannah" o.a. 200 jeeps, 90 auto's, wegenbouw- en landbouwmachi nes, stukgoed en 2500 zakken post aan boord. In Den Dolder is de 77-jarige mevrouw E. Schuitema-Cordes, die op de fiets de nieuwe provincialeweg wilde oversteken, door een auto aangereden en om het le ven gekomen. In Kampen botste de 58-jarige W. Meu rink met zijn bromfiets tegen een auto. Hij overleed korte tijd later. De 82-jarige J. Cleuntjens, die in Hae- len de weg bij zijn woning wilde over steken, werd door een auto aangereden. Hij overleed later in een ziekenhuis in Roermond. In Drachten reed de 17-jarige Jan van der Horst op weg naar school met zijn bromfiets tegen een auto. Hij was op slag dood. De 2-jarige Christa Pieneman, die voor haar ouderlijke woning in Utrecht plotse ling de rijweg opliep, werd door een auto overreden. Tijdens het vervoer naar een ziekenhuis is het kind overleden. Tijdens de in Zeist gehouden algemene vergadering van de Algemene Vereniging van Leraren bij het Voorbereidend Hoger en Middelbaar Onderwijs is een door het bestuur ingediende motie aangeno men waarin o.m. wordt gezegd dat de uit voering van de Wet op het Voortgezet Onderwijs veel meer van de tijd en de in spanning van het docentenkorps zal vra gen dan tot nu toe reeds het geval was. De vergadering was van mening dat daardoor het voortgezet onderwijs ernsti ge nadelen zal ondervinden, waardoor het gevaar bestaat dat de doeleinden van dó nieuwe wet niet bereikt zullen worden. Aangedrongen werd op actie voor ver mindering van de omvang van de huidi ge volledige betrekking en de verlaging van de tegenwoordige klassensplitsings normen. Men wil terug tot het vroegere aantal lesuren (19 tot 23 per week), dat de norm voor een „volledige betrekking" vormde. Deze norm is thans 24 tot 29 uren per week. In een tweede motie heeft de vergade ring het hoofdbestuur voorgesteld te be vorderen dat leraren bij het bereiken van de zestigjarige leeftijd op hun verzoek met vervroegd pensioen kunnen gaan. Advertentie In de moderne hoofdwerkplaats van de N.Z.H. aan de Leidsevaart te Haarlem is een plaats vacant voor een vakbekwame die belast zal worden met het onderhoud en de montage van de elektrische installatie in de bussen. Bezitters van het V.E.V.-diploma krijgen een toelage. Geboden worden gunstige loon- en arbeidsvoorwaarden, geperfectioneerde sociale zekerheden en uitstekende pensioenvoorzieningen, vijfdaagse werk week en twee weken vakantie, gratis werkkleding en vrij vervoer, ook voor gezinsleden, op het gehele N.Z.H.-net. Inlichtingen en sollicitaties worden gaarne behandeld door de afdeling Personeelszaken van de N.Z.H., Leidsevaart 396, Haarlem. Telefoon (02500) - 18460. De politierechter te Amsterdam heeft een 27-jarige matroos uit Beverwijk we gens mishandeling en bedreiging met doodslag veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf waarvan twee voorwaar delijk. De officier van Justitie had drie maanden. De matroos werd ervan beschuldigd dat hij in- de nacht van 2 op 3 juli aan boord van de „Oranje Nassau" van de K.N.S.M. toen dat schip in Willemstad op Curagao lag, na uit passagieren te zijn geweest als een dolleman over het schip was gerend en iedereen die hem in de weg kwam had bedreigd, ge stompt en geslagen. Maar wat de officier en de politierech ter het gevaarlijkste vonden was dat hij met een brandbijl de kooien van zijn me debemanningsleden was binnengedrongen en met de scherpe kant van het wapen naar hen had geslagen. De matrozen waren door het lawaai dat de Beverwij- ker maakte klaar wakker geworden en zagen kans de bijlslagen te ontwijken. De verdachte gaf alles toe. Hij had het allemaal in dronkenschap gedaan, zei hij. In de twaalf jaar die hij vaart had hij nog nooit moeilijkheden gehad. Hij kon met zijn collega's best opschieten. Bij de K.N.S.M. was hij op staande voet ontsla gen. De verdedigster van de matroos, mej. mr. A. Menkman, noemde een aan tal factoren waardoor de matroos in een zeer nerveuze toestand was geraakt. Zij vroeg een straf gelijk aan het voorar rest. Australische douanebeambten hebben in Melbourne ongeveer twee kilo heroïne ge bonden aèn boord van het Nederlandse vrachtschip „Straat Lombok", dat voor de derde keer in tien dagen werd door zocht. Tien dagen geleden werden reeds heroï ne en opium ter waarde1 van ruim 160.000 gulden aangetroffen op het schip, dat toen in Sydney lag. Vier dagen later vond de douane enige honderden transistorradio's met een totale waarde van ruim 136.000 gulden. In Sydney kon het onderzoek toen niet worden afgesloten omdat een ruim nog vol goederen lag. Toen deze goede ren in Melbourne waren gelost vonden douanebeambten daar de heroïne en nog 150 horloges ter waarde van rond 20.000 gulden. De „Najaarsloterij 1965", waarvan gis teren de lotenverkoop is begonnen, is de grootste die tot nog toe in ons land is ge houden. Een miljoen loten van vijf gulden per stuk worden aan de man gebracht. Naast de 670 prijzen van ƒ25 tot en met 10.000 worden prijzen van 25.000 en van 50.000 uitgeloofd. Er zijn drie hoofd prijzen van honderdduizend gulden. De lo terij wordt gehouden ten bate van de Stichting Fondsenwervingsakties, Volks gezondheid en het Koningin Juliana-fonds Deze twee instellingen zijn overkoepelen de organen voor organisaties op het ge bied van de bestrijding van reumatiek, polio, tuberculose, kanker en astma, voor het Rode Kruis, de Kruisverenigingen de Federatie voor de Geestelijke Volksge zondheid en voor de Bevordering van de Revalidatie, yoor algemeen maatschappe lijk werk, bejaardenwerk, kinderbescher ming, reclassering, jeugdzorg, geeste lijk-hygiënisch maatschappelijk werk en maatschappelijk werk voor lichamelijk ge handicapten. Er zijn ook halve loten en kwartloten verkrijgbaar, respectievelijk voor ƒ2,50 en 1,25. De loten zijn verkrijgbaar bij winkeliers en bij verkoopadressen van de staatsloterij. Huis-aan-huis wordt een krant van de „Najaarsloterij 1965" ver spreid. De trekking geschiedt op 10 no vember en wordt op 15 november bekend gemaakt. Het Bedrijfschap voor de Fotografie heeft beslag laten leggen op de appara tuur van de bekende Amsterdamse foto graaf Hans Dukkers, omdat deze weigert de heffingen van het bedrijfschap te be talen. Hans Dukkers is een van de fotografen, die twee jaar geleden openlijk de strijd aanbonden met het bedrijfschap. Een ac tiecomité dat deze „vrije fotografen" op richtten, werd gesteund door een zeer be langrijk deel van hun collega's. Enkele maanden geleden heeft een van de foto grafenorganisaties de S.E.R. officieel ver zocht de regering te adviseren tot op heffing van het Bedrijfschap voor de Fo tografie. .7* '- iTC4.\» C. 334. De vurige paarden voor de lucht- slede waren zo ervaren, dat ze veilig op het eiland van de tovenaar landden. Ook al kon de Koning der Winden nauwelijks meer de teugels vasthouden. Zijn ogen waren al gesloten en hij be woog zich niet, toen Bram en de tovenaar op hem afrenden. Vlug," zei de tovenaar. „Hij is bewus teloos. Laten we hem op bed leggen." Samen tilden ze de slappe gedaante op en voorzichtig droegen ze hem naar een zachte ligplaats. „Is er dan niets, wat hem genezen kan?" vroeg Bram verdrietig. De tovenaar lachte grimmig. „Tja, er is wel iets „Wat dan?" vroeg Bram. „Er is een plant, die ver hier vandaan groeithet Levenskruid," zei de to venaar somber. „De bloem moet nu bloei en. Als ik die bloem had, zou ik de Ko ning snel kunnen helpen." „Dan ga ik die toch halen," zei Bram enthousiast, maar de tovenaar schudde neerslachtig het hoofd. „Beste Bram, je onderschat de gevaren. De bloem wordt streng bewaakt door de wilde katten van het Katteneiland. En bo vendien is het te ver. Voor je er met je schip was zou de bloem al zijn uitge bloeid." „En als ik nu eens ging.vliegen?" vroeg Bram slim. Luchtvaartschool. Met kapitaal van een aantal Zuidlimburgse sportvliegers is op het vliegveld Zuid-Limburg bij Beek de luchtvaartschool „Icarus" opgericht Het kapitaal is bestemd voor het aan schaffen van vier vliegtuigen, het in richten van een schoollokaal en van een kantoor op het vliegveld. Instructeur is de Hongaar Csizmadia, die na de revo lutie in Hongarije in 1956 naar ons land kwam. Hij was invlieger bij de Hon gaarse vliegtuigfabriek „Csepel". Antiekliefhebbers. In een antiekzaak in de hoofdstad kwamen twee Duitsers, die zich door de winkelierster het een en ander lieten tonen. De mannen gingen echter, zonder wat te hebben gekocht, weg. Toen waren ook een Louis XIV- medaillon, blauw emaille met briljant, ter waarde van 1300, een gouden 18de- eeuwse broche van 500 gulden en een Louis XIV-doosje van zilver ter waards van 400 gulden verdwenen. Meisje verdwenen. De politie van Baarn verzoekt de opsporing van de 16-jarige Sientje Dinkelman, die op donderdag 2 september uit de ouderlijke woning is weggelopen. Zij is 1.70 m. lang, heeft een rond bleek gelaat, bruine ogen en donkerblond haar. Zij droeg een blauw tweedpakje en witte schoenen en nam een bruine weekendtas mee met een rood windjack. - Nederlands huis. In Brussel komt een Ne derlands Huis voor de diensten van de ambassade en het consulaat, die thans verdeeld zijn over verschillende kanto ren. onder meer boven de voormalige stallen van de ambtswoning van de am bassadeur. Het nieuwe gebouw is bijna voltooid. Het staat aan de Wetenschaps- straat in de wijk waar vele ambassades, consulaten en diensten van E.E.G. en Euratom zijn gevestigd. Er zullen za len voor exposities van Nederlandse kunst en voor muziek of lezingen wor den ingericht. Het Brusselse kantoor van de A.N.V.V. komt eveneens in het nieu we gebouw. Ambassadeur. Binnenkort is de benoe ming te verwachten van de heer A. de Waal, momenteel ambassaderaad aan de Nederlandse ambassade in Madrid, tot ambassadeur in San José, Costa Rica. Burgemeesters. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is eer vol ontslag verleend aan de heer J. C. A. Provily als burgemeester van Krommenie en aan de heer J. L. Dreg- mans als burgemeester van Koudekerke en Biggekerke. In ons bericht van gisteren, dat mel ding maakte van een plan voor een sport en recreatiecentrum, is het woord chris telijk weggevallen bij het noemen van een van de initiatiefnemers: het Koninklijk Nederlands Christelijk Gymnastiek Ver bond. Het K.N.M.I. deelt mee: Boven een groot gedeelte van Europa is nog steeds een uitgestrekt lagedrukgebied aanwezig, waarin regengebieden voorkomen. Op het vliegveld Volkel viel gisteren 20 millime ter regen. Bij Arnhem en in Twente kwam de temperatuur niet hoger dan 13 graden, hetgeen ongeveer 7 graden bene den normaal is. In de afgelopen nacht daalde het kwik op sommige plaatsen in het binnenland tot omstreeks 4 graden. Een oceaanstoring trok vanmorgen over Midden-Frankrijk naar het oosten. Een volgende storing van de oceaan zal waar schijnlijk dezelfde baan volgen. Boven Nederland blijft de tamelijk koude en on stabiele lucht ook morgen aanwezig, zo dat de kans op buien blijft bestaan en het koele weer aanhoudt. Maximum-temperaturen c 1 d binnen- en buitenland. 'O® 52 a Neerslag: laatste 24 uur. - o Jj SP 4 cj Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven licht bew. zw 17 geheel bew. windst. 17 zwaar bew. zw 16 mist zw 17 mist windst. 15 mist zzw 13 mist windst. 15 7UM PAN IAAT IK HIER tOS BEDANKT VOOR DE l VVUCHT NEEM ME NIET KWAM4K, PETER, DAT IK 46 AtS IANDIN6S0AAN UITZOEK EEN 6EET4E ZACHTER. NEER KOMEN, PIN60-4E PtOFT TE HARD HET SCHIP Z.-Limburg geheel bew. zzw 13 Helsinki geheel bew. o 15 Stockholm geheel bew. ozo 15 Oslo zwaar bew.nno 16 Kopenhagen regen nnw 19 Aberdeen zwaar bew. n 13 Londen mist windst. 15 Amsterdam mist z 16 Brussel zwaar bew. z 18 Luxemburg regen z 11 Parijs zwaar bew. wzw 16 Bordeaux mist w 18 Grenoble zwaar bew. windst. 17 Nice licht bew. nnw 22 Berlijn regen zw 14 Frankfort regen zzw 16 München regen wzw 16 Zürich zwaar bew. zzo 14 Genève zwaar bew. wzw Locarno licht bew. ozo 20 Wenen onbewolkt veran. 17 Innsbruck zwaar bew. w .17 Belgrado half bew. wnw 26 Athene half bew. windst. 30 Rome onbewolkt windst. 24 Barcelona onbewolkt n 25 Madrid onbewolkt windst. 25 Mallorca onbewolkt windst. 28 Lissabon half bew. n 23 0 0.8 0 0.2 5 0.5 15 4 3 3 15 2 0.1 1 4 0 6 6 11 4 0 22 1 3 3 4 0 0.6 1 15 0 0 0 0 0 0 Woensdag 8 september Zon op 06.03 uur; onder 19.12 uur. Maan op 18.55 uur; onder 02.40 uur. Maanstanden 11 sept. 0.32 uur volle maan. 18 sept. 12.58 uur laatste kwartier. 25 sept. 4.18 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 7 september Hoog water 1.30 uur en 14.04 uur. Laag water 9.19 uur en 21.43 uur. Woensdag 8 september Hoog water 2.23 uur en 14.46 uur. Laag water 10.17 uur en 22.34 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden»

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2