Aanleg verkeersplein zuid in Velsen in volle ontplooiing Afrikaanse leerkrachten komen morgen kijken in Beverwijk Kennedy-carillon Beverwijk komt eind oktober klaar Minder leden r.-k. bibliotheek maar aantal uitleningen hoger Hoe de duiven vlogen Raad Beverwijk op excursie Els Borgerding in Bloemendaal de sterkste Veilig in werk en op de weg Integratie bij Hoogovens IJmuiden Hoogoven Harmonie druk bezet in september Tentoonstelling „Herfsttooi 1965" Havenberichten Ontvangst en excursies naar scholen Mevrouw v. d. Meulen wordt statenlid van Noord-Holland Nieuwe sociëteit te Wijk aan Zee Bouw van staketsel begonnen Groenteprijzen op veiling Beverwijk Vrijdag start internationaal schaaktoernooi Finalewedstrijden clubcompetitie op Adrichem Dukel winnaar damtoernooi DCIJ DINSDAG 7 SEPTEMBER 1963 Niet meer vissen in Beverwijkse vijvers Wethouder van Heemstede Lamers prolongeerde districtstitel 57/2 H. Ottenbros wint derde Corsoronde Kleine belangstelling voor zwemwedstrijden Graafmachines die keer op keer hun stalen tanden iii de grond zetten. Zandauto s die niet moe worden hun ladingen aan te voeren en weer uit te storten. Op de rijksweg een bijna onafgebroken stroom van verkeer, opstijgend uit de Veisertunnel of flitsend daarin verdwijnend. Dat is het boeiende beeld dat zich op het ogenblik ontrolt op het Verkeersplein Zuid in Velsen. Na een gedwongen rustperiode als het gevolg van het ontbreken van de nodige gelden is de verdere aanleg van dit reus achtige verkeersknooppunt ten zuiden van de Vélsertunnel de laatste weken met grote voortvarendheid ter hand genomen. Kennelijk heeft men niet langer willen wachten op de voltooiing van de Rijksweg 6, die de IJmond rechtstreeks zal ver binden met het midden en zuiden van Nederland. Geheel links op de foto is het oostelijk deel van het viaduct in deze nieuwe autoweg te zien. Meer naar rechts is men bezig met het storten van het zand, waarmee het bestaande „gat" tussen beide viaductdélen zal worden opgevuld. Op andere plaatsen zijn andere wegen in aanleg. In het midden de rijksweg Haarlem—Alkmaardie in de nabije toekomst bij het verkeersplein een ombuiging in oostelijke richting krijgt en een nieuwe aftakking voor het zuid-noord verkeer met bestemming Beverwijk en Amsterdam. Er is niet veel fantasie voor nodig om zich voor te stellen dat dit wegennet een van de drukste verkeersknooppunten in het westen van het land zal worden. (Foto Hans de Boer) „Veilig in werk en op de weg". Dat is het motto waaronder de afdeling Ha vens van Hoogovens IJmuiden in samen werking met de veiligheidsdienst van het bedrijf een tentoonstelling heeft jgeorgani- seerd in de filmzaal van het Vrijgezellen- huis. De tentoonstelling bestaat uit twee delen. In het eerste deel valt de nadruk op de veiligheid in de havens; in het an dere deel wordt aandacht besteed aan de veiligheid in het verkeer. Bij het onder werp veiligheid in de havens is medewer king verleend door de Havenvakschool te Rotterdam, die gezorgd heeft voor onder andere scheepsmodellen en fotomateriaal. Aan het deel over veiligheid in het ver keer heeft het Verbond voor veilig ver keer zijn aandeel bijgedragen. Aan de tentoonstelling is een prijs vraag verbonden met aardige prijzen voor de beste inzendingen. Hoe staat het met de integratie bij Hoogovens IJmuiden, dat wil zeggen de éénwording van de regelingen voor arbei ders en voor beambten? In de kerstrede 1964 heeft ir. Van Delden aangekondigd dat verschillen in arbeidsvoorwaarden tussen arbeiders en beambten, die niet zinvol meer zijn, zullen worden wegge werkt; dat het onderscheid arbeiders-be ambten zal. worden opgeheven. Het antwoord, geeft het bedrijfsorgaan De Grijper: er wordt aan de voorberei ding van de integratie hard gewerkt. Niet alleen door de afdeling personeelsza ken, maar ook door bedrijfsmensen, le den van de ondernemingsraad en niet te vergeten de vakbondsbestuurders. Zeer binnenkort zal de coördinatiecom missie het eindrapport, waarin op de ver schillende onderdelen van het integratie vraagstuk uitvoerig wordt ingegaan, aan de Raad van Bestuur aanbieden. Daarmee gaat een nieuwe fase van be spreking en overleg in. Vakbonden en in terne personeelsvertegenwoordiging zul len daarbij ten nauwste zijn betrokken. Het werk aan de Hoogoven-CAO zal ver der toegespitst kunnen worden op de uit werking van de integratie - gedachte in nieuwe grondregels. Beslissingen zul len moeten worden genomen over het programma voor de verwezenlijking van de verschillende plannen in de loop van de komende jaren. Ook de Hoogoven Harmonie te IJmui den heeft weer een uitgebreid program ma voor de boeg. Op 23 september (6 uur) en op 24 september (2 uur) wordt in Velsen meegewerkt aan de feeste lijkheden ter gelegenheid van de opening van het stadhuis; enkele dagen later 29 september is er in deze gemeente een taptoe waaraan tal van korpsen mee werken. Op 2 oktober geeft de Hoogoven Harmo nie een zaalconcert in Heer Hugowaard. Dan is er op 30 oktober de feestelijke uitreiking van de prijzen, die behaald werden tijdens klaroen '65. In het Kennemer Theater te Beverwijk treden die avond het jeugdorkest West Frisia uit Twisk en de harmonie Apollo uit Zaandijk op. Rond het weekeinde 9 en 10 oktober zal weer een tentoonstelling worden ge houden van al hetgeen in die periode aan herfstvruchten, paddestoelen e.d. voor komt in het Noordhollands duinreservaat, Dit alles zal overzichtelijk en instructief worden uitgestald. Deze tentoonstelling zal dit jaar worden ingericht nabij het theehuis Johanna's Hof aan de Zeeweg te Bakkum. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Antilope, van Londen voor IJmuiden; Yew Forest, Swan sea; Prins Bernhard, Aboe, IJmuiden; Bree horn, Onega; Imber, Liverpool; Jonet, Kings- Iynn; Jozina, Lulea; Gerhard Jacobs, Koeping; Bern. Swansea; Atlas, Rotterdam; Rieta Dolling, KristinastadAmstelstroom, Rotterdam, IJmui den; Else Mueller, Arklow. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Viola, van Temeuzen; Hoegh Belle. Dakar. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Ore Crest naar Port Talbot; Gert Staerke, Kopenhagen Emsland, Harlingen; Norfolk Trader, Londen; Saint Brandan, Preston; Mare Liberum, Dagen ham-, Elisabeth Boyé, Preston; Ligovo, Gdynia Limfjord, Helsingborg, IJmuiden; Fem Domp- soe, IJmuiden; Lovesteyn, Rotterdam, Loke, Rotterdam; Tasman, Colchester; Myrem, Norr- koeping; Deborah, Londen; Castor, Faversham; Rolf Behrman, Runcorn; Hollandla, Grimsby Golina, HuU; Evaggelistra, Goole; Gazelle, Boston, Zaandam; Yewtree, Avonmouth; Jo Tor, Malmoe. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Teunika, naar Rotterdam; Tagri, Boston, Zaandam; Neth Coast, Rotterdam; Marconi, Temeuzen; Gisela Velje; Mort Lake, Avonmouth; Lancing, Vitoria Carl Lehnkering, Boulogne; Joem Witt, Lidkoe- ping; Bornrif, Belfast. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of besttemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van ®f naar Amsterdam is gegaan.) Op het stadskantoor te Beverwijk wor den morgenochtend om negen uur tachtig Afrikanen, die nu een bezoek brengen aan ons land, officieel ontvangen en toe gesproken door burgemeester Bruinsma. De buitenlandse gasten brengen daarna groepsgewijs een bezoek aan diverse on derwijsinstellingen in de gemeente Bever wijk. Het Afrikaanse bezoek aan Neder land (van 6 tot 15 september) vindt plaats onder auspiciën van de Union Internatio nale pour la Liberté d'Enseignement, (U.I.L.E.). De U.I.L.E. is een internationale orga nisatie, welke o.a. begrip wil wekken en toepassing geven aan het beginsel der op- voedings- en onderwijsvrijheid als een principe van natuurrechtelijke aard die iedere ware democratie heeft te eerbiedi gen. Eén van haar activiteiten is, dat zij voor een honderdtal Agfrikanen, als hoofd van een school of als onderwijzer werkzaam in de Franssprekende landen van Afrika, jaarlijks een pedagogische bijscholings- en oriëntatiecursus van circa drie maan den organiseert. Deze cursus wordt in Frankrijk gegeven en bestaat uit een theoretisch en een praktische (stage in diverse scholen) gedeelte. Tussen beide delen in maken de stagiaires een korte excursie naar België, Nederland en West- Duitsland. Daar worden zij door inleidin gen, werkbezoeken en discussies geïnfor meerd over de culturele, godsdienstige en economische activiteiten van deze lan den, vooral in hun betrekkingen met Afrika. Aan het begin van de zomervakanties heeft het gemeentebestuur toegestaan dat de jeugd ging vissen in de vijver aan de Warande en in Oosterwijk. Er is werke lijk naar hartelust gevist door de school- eugd. Nu de zomervakantie weer voorbij is zal het vissen in de vijvers ook weer moeten worden gestaakt. Het gemeente bestuur heeft bepaald dat dit ingaande woensdag 15 september zal moeten gebeu ren. Te Beverwijk worden morgen onder an dere bezocht: St. Petrusschool, gem. ly ceum, chr. kleuterschool „Pinkeltje", Pius X-College, Robert Schumanschool, chr. lts, De Apostel Paulusschool, open bare kleuterschool „Kleuterwereld", Oos terwijk uolschool, r.k. kleuterschool „De Kleine Apostel" en Willem van Graft- school. Om twaalf uur zal in de r.k. huishoud school „L.I.A." de lunch worden gebruikt verzorgd door leerlingen van deze school. Met ingang van 22 september is me vrouw H. van der Meulen-Houwer be noemd tot lid van provinciale staten van Noord-Holland. Op die dag zal mevrouw Van der Meulen als statenlid beëdigd wor den. Het nieuwe statenlid is wethouder van de gemeente Heemstede, waar zij de por tefeuilles sociale zaken, bejaardenzorg, jeugdzorg, sportzaken en gezondheidszorg beheert. Het is niet voor het eerst dat mevrouw Van der Meulen lid wordt van provinciale staten. Direct na de oorlog was zij enige tijd statenlid in de provincie Drente. Het echt paar Van der Meulen is enkele jaren na de oorlog naar Haarlem en nog later naar Heemstede verhuisd. De heer Van der Meulen is voormalig directeur van de Rijkskweekschool in Haarlem. Sinds 1925 is het echtpaar Van der Meulen lid van de socialistische par tij, in het begin van de S.D.A.P. en na de oorlog van de Partij van de Arbeid. In 1956 werd mevrouw Van der Meulen raadslid van de gemeente Heemstede, in 1962 werd zij tot wethouder gekozen. Donderdag 16 dezer heeft de eerste bij eenkomst van leden en het openingsfeest van de sociëteit „De Spin" in „Het Hoge Duin" te Wijk aan Zee plaats. Na de officiële opening volgt de uit voering van een programma waaraan het „Trio Hellenique" meewerkt en evenzo het jazzkwartet van Martin Haak. De aanvang van de feestelijke opening is gesteld op 20 uur. Op het President Kennedyplein te Be verwijk, schuin tegenover de ingang van het stadskantoor, is de firma gebrs. Schram begonnen met de bouw van het betonnen staketsel voor het Kennedy-ca- rillon. In juni vorig jaar verleende de ge meenteraad van Beverwijk een krediet van 60.000,- voor dit 18 klokken tellende carillon en het ornament waaraan de klokken zullen worden opgehangen. Het geheel is ontworpen door het ar- chitectei bureau van ir. H. Nefkens uit Rot terdam, welk bureau ook het stadskantoor De prijzen op de groenteveiling te Be verwijk waren als volgt: andijvie 10-25, bloemkool 60-120, sla 5-26, spinazie 45-90, bospeen 35-58, waspeen 25-60, sperzie bonen 80-140, snijbonen 81-170, pronk- bonen 45-85, tomaten 30-80, prei 45-55, komkommer 18-49, groenekool 28-40, rode kool 20-30, pruimen 60-130, aardbeien 55 85. ontwierp. Het ornament wordt 13,5 meter hoog en krijgt rond de voet een bank, De firma Eijsbouts te Asten (N.Br.) giet het anderhalf octaafs klokkenspel. Het krijgt een automatisch speelwerk en zal elk kwartier een melodie laten horen. Het Kennedy-carillon te Beverwijk zal eind oktober klaar zijn. Vrijdagavond 10 september begint in de Internationale Faculteit aan de Jans straat in Haarlem het jaarlijkse interna tionale schaaktoernooi van Het Oosten. Hoewel de termijn van inschrijving pas woensdag sluit kan nu al weer van een grote belangstelling worden gesproken. Reeds meer dan 80 schaakenthousiasten meldden zich aan onder wie 9 schakers uit Joegoslavië. De sterkste van hen is de kampioen van Bosnië Leban, die tot de twintig sterkste schakers van zijn land gerekend mag worden en dit jaar nog deelnam aan de nationale titelstrijd van zijn land. Uiteraard vindt hij een plaats in de hoogste afdeling waarin verder uitkomen schaakmeester Th. D. van Scheltinga uit Beverwijk, de georutineerde C. Orbaan uit Amsterdam, de kampioen van Noord- Holland F. O. van Maanen van de organiserende vereniging; de clubkam pioen van Het Oosten R. Faase en de Velser crack K. Steijn van de IJmuider schaakclub Kijk Uit. Uiteraard start Van Scheltinga in dit gezelschap als de grote favoriet met vermoedelijk Leban als de naaste bedreiging. Met belangstelling mo gen de prestaties van de spelers uit Ken- nemer land tegemoet gezien worden. Voor Van Maanen betekent deze strijd de vuur doop in zo'n sterk gezelschap. De samen stelling van de andere groepen zal woens dagavond plaatshebben. De speelavonden van dit wederom onder leiding van de heer C. Rothert saade toernooi zijn 10, 11, 13, 14, 17 en 18 september waarbij één avond is uitgetrokken voor het spelen van afgebroken en uitgestelde partijen. Jan Lamers uit Beverwijk heeft zijn titel in het kaderkamp'ioenschap 57/2 van het district Haarlem op voorbeeldige wijze geprolongeerd. Ook zijn laatste partij te gen de zwak spelende J. Doves wist hij in winst om te zetten. Slechts even heeft zijn titel aan een zijden draadje gehangen toen Agema in zijn slotduel tegen Pieterse op een moment in het voordeel kwam. Indien Agema deze partij zou winnen zou hij gelijk eindigen met Lamers en zou een beslissing nodig zijn geweest. Pieterse kwam met uitstekend en subtiel spel te rug en versloeg Agema op de valreep. De eindstand is: J. Lamers 1455 68 108 21.40 6 A. Agema «962 58 95 16.55 4 J. Pieterse1049 69 78 15.20 4 J. Doves 689 89 39 7.74 4 P. Dichman 689 74 46 9.31 Het ledental van de Stichting r.k. open bare leeszaal en bibliotheek te Beverwijk en het filiaal te Heemskerk is in 1964 achteruitgegaan. Het bedroeg eind vorig jaar 3052 tegen 3387 ultimo 1963. De uitleencijfers daarentegen zijn ge stegen. Dit komt voornamelijk door de jeugd, die zeer intens leest. In 1963 was het uitleencijfer 135.311, in 1964 is dit ge stegen tot 138.315. In de afdeling voor volwassenen van de HET ATOOM. Van de postduivenhouders- vereniging „Het Atoom" te Velsen-Noord namen 120 duiven deel aan een wedvlucht van Venlo af over een afstand van 162 km. De lossing van de duiven geschiedde tijdens zuidwesten wind om 8.45 uur. Een duif van D. van der Linde bereikte als eerste het hok om 10.54 uur; de laatste prijsduif om 11.33 uur. Met nog enkele vluchten voor de boeg had deze navlucht een vrij kalm verloop. De zuide lijke windrichting liep de vUegers af en toe door uitschieters dwars in de vleugels, maar des ondanks kon de eerstaankomende duif een ge middelde uursnelheid van 75.34 kilometer berei ken. Opmerkelijk was, dat de laatste prijsduif van „Het Atoom" er slechts 57.85 kilometer over deed. Er was overigens onderweg weinig regen, waardoor de vogels ook makkelijker de thuis weg vonden. Het ziet er naar uit, dat van de liefhebbers van „Het Atoom" voor de navlucht de kans om de prijzen gaat tussen Van der Linde, Schouten en Veldt, die elkaar in de pun ten niet veel ontlopen, temeer aangezien deze liefhebbers met deze vlucht in dezelfde volg orde hun vliegers binnen kregen. Het generaal- kampioensehap van „Het Atoom" kan de heer Veldt bijna niet meer ontgaan nu nog twee korte vluchten zijn te maken. De heer Schoone, die vorig jaar de grote winnaar was, zal ver moedelijk de tweede plaats zij het met weinig verschil in dit kampioenschap gaan bezetten. De uitslag was als volgt: D. van der Linde I, 13; W. Schouten 2; L. Veldt 3, 4, 7, 9, 10, 19, 20; J. Neve 5; A Kat 6; A. de Bot Jr. 8, 17, 21; A. Voorhout 11; A. Koens 12; A. Duineveld 14, 16, 23; J. Stijnman 15; J. de Boer 18; B. Schoo 22; P. Schoone 24. DE SNELVLIEGER. Van de postduivenhou- dersvereniging „De Snelvlieger" te IJmuiden Venlo af over een afstand van 162 km. De los- Venlo af over een afstand van 162 km. De los sing van de duiven geschiedde om 8.45 uur. Een duif van B Visser bereikte als eerste het hok om 11.06.04 uur; de laatste prijsduif om II.30.37 uur. Goed draaien van C. G. Zwanenburg. Waar schijnlijk door regen en onweersbuien een traag verloop. De uitslag was als volgt: B. Visser 1, 2, 11; C. G. Zwanenburg 2, 4, 9, 21, 23; L. Tervoort 5; S. Voet en Zn. 6, 26; A. J. Ham 7; W. Remmers 8; E. Sloot 10: E. Reker 12; J. v. d. Kammen 13; Joh. Broek 14; A. Koster 15, 29; F. de Boer 16, 20; H. Broek 17, 19, 28; K. Klepper 18, 25, 27; J. Koorn 22; Jac. Broek 24; J. Wijker 30. IJMUIDEN. Van de postduivenhoudersver- eniging „IJmuiden" namen 77 duiven deel aan een wedvlucht van Venlo af over een afstand van 162 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8.45 uur. Een duif van J. v. Dorp bereikte als eerste het hok om 11.10 uur; de laatste prijs duif om 11.40 uur. De uitslag was als volgt: J. van Dorp 1; J. Waal 2, 3 en 14; M. Vendel 4 en 7; K. Metzelaar 5, 9 en 12; J Koster 6 en 11; F. Piers 8, 15 en 16; D. Koffeman 10; P. Hoekstra 13; J. Raap 17. SNELLE WIEKEN. Van de postdulvenhou- dersvereniging „Snelle Wieken" te Santpoort namen 141 duiven deel aan een wedvlucht van Venlo af over een afstand van 160 km. De los sing van de duiven geschiedde om 8.45 uur. Een duif van G. Brouwer bereikte als eerste het hok om 10.58 uur; de laatste prijsduif om 11.31 uur. De uitslag was als volgt: G. Brouwer 1, 6, 7, 10, 13, 15, 18, 21, 23, 27; M. Jansen 2; J. Hoog- zaad 3, 17, 20, 24; J. van Haaster 4, 28; E. Gorter 5, 9, 12; C. van Duin 8; J. Handgraaf 11; K. Sneekes 14; P. Schot 16; H. Handgraaf 19; P. Rozemeyer 22; G. v. d. Wensch 25; Schenk 26; A. Tabemal 29. ORANJE NASSAU. Van de postduivenhou- dersvereniging „Oranje Nassau" te IJmuiden namen 65 duiven deel aan een wedvlucht van Venlo af over een afstand van 162 km. De los sing van de duiven geschiedde om 8.45 uur. Een duif van Broek-Verrept bereikte als eerste het hok om 11.4.51 uur. De uitslag was als volgt: Broek-Verrept 1, 7, 8, 9; J. van Sikkelerus 2, 3, 4, 11; A. Broek 5, 6; Ch. Prins 10; Wassenaar 12; H. de Weers 13. DE IJMONDEN. Van de postduivenhouders- vereniging „De IJmonden" (zaterdagvliegers) te IJmuiden namen 65 duiven deel aan een wed vlucht van Vilvoorde af over een afstand van 171 km. De lossing van de duiven geschiedde om 11.10 uur. Een duif van Strijker bereikte als eerste het hok om 13.01 uur; de laatste prijsduif om 13.07 uur. Door de harde ZW wind had de vlucht een snel verloop. De uitslag was als volgt: Strijker 1; Van Sloo- ten 2; v. d. Scheer 3, 4, 5, 7, 8 en 9; Verduin 6 en 11; Hoekstra 10 en 12; Suurmond 13. HEEMSKERK. Aan de wedvlucht vanaf Roosendaal over een afstand van 109 km namen 190 Heemskerkse duiven deel. Gelost om 8 uur kwam de eerste van de 38 prijsduiven om 9.12.06 uur op het hok, terwijl de laatste werd geklokt om 9.17.40 uur. Uitslag: G. Lotterman 1, 3, 9, 10; J. Duin 2, 14, 34; Ch. Beij 4, 7, 26; G. de Boer 5, 17, 27, 35; J. Castricum 6, 15, 16; A. Bruins 8, 11, 12, 20, 37; Th. Half 13; C. Limmen 18, 19; J. Knap 21, 22, 33; H. Jellema 23; G. Veldhuis 24, 30, 31, 32; P. Lotterman 25; J. van Vlaanderen 28; H. Ad miraal 29; J. Lotterman 36; A. v. d. Kolk 38. Inkorven voor de vlucht vanaf Breda zater dagmiddag van 2 tot 3 uur. DE BONTE DUIF. Van de postduivenhon dersvereniging „De Bonte Duif" namen 84 dui ven deel aan een wedvlucht van Venlo af. Een duif van A. Niemeyer bereikte als eerste het hok om 11.2.10 uur; de laatste prijsduif was om 11.25.35 uur. De uitslag was als volgt: A. Niemeyer 1; Klinge 2, 4; Verschuren 3; Wielart 5; Middel koop 6, 8, 161 Van Duyn 7, 10; Van Loon 9, 11; Minneboo 12: S. J. Heis 13, 14; Van Zutfen 15; Muideman 17. telstar. Van de postduivenhoudersver- eniging „Telstar" te IJmuiden namen 47 duiven deel aan een wedvlucht van Venlo af over een afstand van 166 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8.45 uur. Een duif van E. Schreu- der bereikte als eerste het hok om 11.12.4 uur; de laatste prijsduif om 11.57.26 uur. De vlucht had een slecht verloop met vele laatkomers De uitslag was als volgt: E. Schreuder 1, 2, 5, 7, 8, 10, 11; P. Groen 3, 6; Harms-Kok 4; De Goede 9; K. Groen 12. centrale bibliotheek daalde het aantal le den van 774 tot 639. Ook van de jeugdaf deling daalde het ledental, evenals het aantal uitleningen. In het filiaal Heemskerk, dat in maart een nieuw gebouw betrok, was ook een achteruitgang te constateren in het leden tal: bij de volwassenen van 324 naar 280 en bij de jeugd van 581 naar 568. In het filiaal Oosterwijk is het aantal volwassen leden ook wat teruggaan. Evenzo was dat het geval in de uitleenpost te Wijk aan Zee. Badgasten maakten veel ge bruik van deze uitleenpost. De belangstelling voor de uitleenpost Meerestein is nog steeds groot, aldus het jaarverslag. Geregeld komen vanuit de centrale wisselcollecties. In verband met de beperkte ruimte i~ het echter on' mogelijk aan de vraag te voldoen. On danks een kleine achteruitgang van het le dental in de uitleenpost Lommerlust, is de belangstelling daar toch ook nog uitste kend. In het Rode Kruis-ziekenhuis te Beverwijk is de jeugdstatistiek in 1964 vooruitgegaan en is de volwassenenstatis tiek gedaald. De gemeenteraad van Beverwijk gaat volgende week maandagmiddag op excur sie naar de haven De Pijp, naar de riool waterzuiveringsinstallatie en de gemeen- tegarage. Tot nu toe voteerde de Beverwijkse ge meenteraad een bedrag van ongeveer zes miljoen gulden voor verbetering van de haven. Het vaarwater is op een diepte van 6,5 meter gebracht en verbreed van 60 tot 115 meter. Er zijn loswallen aan gelegd en de westelijke zwaaikom is ook gereed. Er komt nog een tweede zwaaikom, In het kader van de verdere uitbrei ding van de rioolwaterzuiveringsinstallatie is de eerste fase bijna voltooid met de bouw van het nieuwe gemaal en het plaat sen van twee van de vier vijzelpompen, De nieuwe gemeentegarage is al geruime tijd klaar maar zal nu ook door de leden van de raad worden bezichtigd. Zondag is het tennistoernooi van de LTC Bloemendaal met de finales voor het district Haarlem besloten. Zaterdag 18 en zondag 19 september wordt zoals gebrui kelijk het tennisseizoen op „Eindenhout" officieel gesloten met de clubkampioen schappen, met als inzet de A.M.Tijsse- ling-wisselbeker. Els Borgerding bleef in het district Haarlem ongeslagen dank zij een zwaar bevochten zege op haar team- en clubge note Yvonne Koenders-Verheek met de cijfers 7-5, 5-7 en 6-4. Beide finalisten be reikten de eindstrijd door overwinningen op de zusjes Ter Metz, die dit seizoen regelmatig tot de halve finale doordron gen. Eric Verkade, die met een plaats in de halve finale van de districtskampioen schappen en een finaleplaats in het Bre- derode-toemooi, goed naar voren kwam, greep zijn kans op een toernooizege met beide handen. Hij versloeg zijn dubbel- partner Wim Meijer met 6-2 en 6-1. Met Eric Verkade versloeg Meijer met 6-4 en 9-7 de „veteranen" Barend en Titiheru, nadat dit gevestigde dubbel met veel „pijn" had gewonnen van Van Dinther en Benner, 6-0, 8-10 en 7-5. Voor de winnaars van het gemengddub- belspel Lily ter Metz en Wim Meijer, bood de halve finale meer moeilijkheden dan de eindstrijd. De finale won men met tweemaal 6-2 van Frieda Beunder en Bob Wijnands, maar de halve finale tegen Yvonne Koenders en Benner eiste drie sets; 4-6, 7-5 en 6-2. Zondag vinden op „Adrichem" belang rijke atletiekwedstrijden plaats. Suomi en DEM organiseren tezamen twee finale wedstrijden van de nationale clubcompe titie. De beste zes damesteams en de bes te zes herenploegen uit de tweede klasse zullen in het Beverwijkse sportpark om het nationaal kampioenschap strijden. De drie besten uit deze finales zullen twee weken later uitkomen in de promotie-de gradatiewedstrijden le, 2e klasse. Bij de dames behoort Suomi tot de finalisten, terwijl de heren van DEM het eveneens zo ver hebben gebracht en hun kansen zullen trachten waar te maken. De da- mesploeg van DEM trekt naar Rotter dam om met de beste damesteams ta strijden om de P.J.-beker (hoofdklasse). Op de eerste clubavond van het seizoen 1965-'66 organiseerde DCY in haar nieu we clublokaal Cultureel Centrum een snel- heidstoernooi. In de hoofdgroep won Du kel. In de 2e groep C. v. Duivenbode. In een korte vergadering werd het DCY-bestuur als volgt samengesteld. Du kel voorzitter, Van Straaten secretaris, Ott penningmeester, Gomes commissaris materiaal, Tielrooy wedstrijdleider. Voor de strijd om het clubkampioen schap van Noord-Holland speelt DCY de eerste wedstrijd op 15 september uit te Schagen. De Alkmaarder Harm Ottenbros heeft zaterdagmiddag de derde Corsoronde van Aalsmeer voor amateurs, waarvan de or ganisatie in handen was van de wielren- vereniging De Bataaf uit Halfweg, op zijn naam gebracht. Hij zegevierde in de eind sprint van een negen man sterke kop groep. Jan Timmer uit Velsen Noord, die de slag had gemist eindigde in het grote peloton. De uitslagen zijn: 1. H. Ottenbros, Alkmaar, de 100 km in, 2 uur, 25 min. en 18sec.; 2. H. den Har- tog, Utrecht; 3. H. Peters, Heemstede; 4. J. Hoogland, Aalsmeer; 5. C. Groene- wegen, Amsterdam; 6. G. Minneboo, Heenvliet; 7. Th. Oudshoorn, Waverveen; 8. L. Otte, Haarlem; 9. Th. ten Dam, Rijswijk; 10. C. Leunis, Amsterdam. Jan Timmer uit Velsen-Noord werd 18e. De zwemwedstrijden, door de Kring Noord-Holland benoorden het IJ van de KNZB in het zwembad „De Waterakkers" in Heemskerk georganiseerd, trokken slechts een minimum aan belangstelling. Circa 55 zwemmers en zwemsters bonden de strijd op de 50 meter vrije slag met el kaar aan. Bij de meisjes van 10 tot 12 jaar maakte Nelleke Kiepe de snelste tijd (54,8 sec.). De overige uitslagen luidden: jongens 10 tot 12 jaar: 1. Paul Kiepe 1.2,1. Meisjes 13-14 jaar: 1. Jannie de Vries 54,3 sec. Jongens 13-14 jaar: 1. Jan Willem de Wit 37,2 sec. Meisjes 15-16 jaar: 1. Ria Zonneveld 37,7 sec. Jongens 15-16 jaar: 1. Peter Ver bree 35,1 sec. Dames: 1. mevr. R. G. Di Giacomo RussoBand 34,9 sec. Heren: 1. J. Watertor 31,2 sec.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5