Feijenoord en Real Madrid vrezen elkaar zeker niet Hughes eist trainerslicentie Vader en zoon Groen verontrust door de snelheid van de Colombiaan Rodriguez Brit Porter uitgeschakeld door onbekende Zuidamerikaan TOTOPROGNOSE RUSTEN WAS HET PAROOL Rotterdammers in Zeist Spanjaarden in Rotterdam Surinamer trainde mee Yvonne Reynders wereldkampioene bij de dames Competitie-indeling korfbalteams in afdeling Haarlem ZONDAG A.S. 2.30 UUR: WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1965 13 BETANCOURT DEFELIPE PACHIN TEJADA ZOCCO PUSKAS Optimistisch Vreemd 123231132123 J ij' lillilli Op volle oorlogssterkte zal Feijenoord aantreden tegen Real Madrid. De bles sure, die rechtsbuiten Henny Weering zaterdag j.l. opliep in het competitieduel tgen Go Ahead, is minder ernstig dan aanvankelijk werd gevreesd. Weering ondervindt van de bloeduitstorting op zijn dijbeen slechts hinder wanneer hij zijn knie opheft. Schieten en lopen gaan zonder moeite. „Nee, daar ben ik niet bang voor", verzekerde Feijenoord nieu we aanwinst dinsdagmiddag in het mag nifieke KNVB-sportcentrum te Zeist, waar de landskampioenen die het zeer naar hun zin hebben tot op de middag van de wedstrijd nog zouden verblijven „Aanvankelijk zat ik in de put. Het ging net zo goed en toen kwam die blessure. Achteraf valt het nogal mee en als de wedstrijd eenmaal aan de gang is, merk ik er waarschijnlijk niets meer van." Ner veus is Henny Weering totaal niet. Hij weet na de eerste drie competitiewed strijden dat zijn sobere, directe spel in de Feijenoordvoorhoede goed tot zijn recht komt en is nuchter genoeg om te beseffen dat hij ook in de bekerstrijd van waarde kan zijn en dat hij zich zeker niet de mindere behoeft te voelen van zijn me despelers. De laatste training van Feijenoord voor de wedstrijd tegen Real Madrid werd ook meegemaakt door een buiten staander. August Wooter, een 30-jarige Surinamer, genoot deze eer. Hij toon de zich een nuttige schakel in dit oefenpartijtje, waaraan het feit dat hij ruim 30 wedstrijden voor het Suri naamse elftal heeft gespeeld, niet vreemd is. August Wooter is momenteel in Ne derland om zijn trainersdiploma te ha- en. Hij zal de B-cursus volgen, tot wel ke hij is toegelaten op grond van een in Trinidad uitgeoefend trainerschap, volgend op een opleiding van zes we ken in Brazilië. Wat de Surinamer gaat doen na de cursus gevolgd te heb ben weet hij nog niet. „Veel hangt er van af of ik aanbiedingen krijg. Mis- ichien kom ik wel bij Feijenoord," lach te Wooter om er ernstig aan toe te voegen „dat zou ik graag willen. Wat is dat een enorme club." REAL MADRID MIERA AGUERRA PIRRI GROSSO MOULIJN BOUWMEESTER VENNEKER KRUIVER HAAK FRANSEN VELDHOEN KRAAY ROMIJN PIETERS GRAAFLAND GENTO WEERING FEIJENOORD De tweede nieuweling in Feijenoords eerste, Piet Fransen, ziet de komende strijd eveneens met vertrouwen tege moet. „Cupvoetbal heb ik nog nooit mee gemaakt, maar door mijn wedstrijden met het Nederlands elftal heb ik wel inter nationale ervaring gekregen", aldus de ex-GVAV'er, die meent dat Feijenoord een goede kans heeft nu sterspeler Aman- cio voor Real niet beschikbaar is. „Jam mer overigens dat Santamaria er niet bij is", vond Fransen verder, „tegen hem had onze voorhoede een goede kans, want hij schijnt de laatste tijd nogal wat blunders te maken." De stemming in het Rotterdamse kamp was zeer zeker optimistisch. Feijenoord vreest Real niet meer zoals het dat deed kort nadat de loting bekend was gewor den. De landskampioenen kregen gisteren van trainer Willy Kment een lichte trai ning 'in Zeist, maar mochten zich ver der ontspannen voorbereiden op het ko mende duel. Zij amuseerden zich best in Zeist wat wel bleek uit de woorden van Hans Kraay, die overigens de ko mende tijd nog meer z orgen aan zijn hoofd heeft dan louter Cupvoetbal. Vrij dag wacht hem een belangrijk tentamen en ten tijde van de uitwedstrijd verwacht zijn vrouw een derde kind. Rust was ook het parool van Real Ma drid op de dag voor de wedstrijd. De er varen Spanjaarden, voor wie ook Europa- «KL Scheidsrechter Karol Galba, die vanavond de wedstrijd leidt. Cupduels reeds een routinezaak zijn. be hoeften zich dinsdag van trainer Miquel Munoz geheel niet meer in te spannen. Een training werd niet noodzakelijk ge acht, de spelers maakten een boottocht door de Rotterdamse havens de Madri- lenen waren over het algemeen zeer in genomen met wat zij zagen en waren verder vrij om te doen en laten wat zij wilden. De meesten benutten hun tijd voor wat sight-seeing en het doen van inkopen. De Realploeg vreest Feijenoord allerminst, maar wil wel in ieder geval te Rotterdam alle risico's vermijden. „Het niet meespelen van Amancio en Santa maria heeft ons ongetwijfeld verzwakt", geeft veteraan Ferenc Puskas toe. „Een gelijk spel zou hier al mooi zijn, in Ma drid zien we dan wel verder." Feijenoord bracht de afgelopen da gen door in het KNVB-sportcentrum in Zeist. Bouwmeester, Kraay en trainer Kment vonden daar onder meer afleiding aan de biljarttafel. De Tsjechische scheidsrechter Galba tenslotte wilde niets voorspellen omtrent de komende strijd. „Feijenoord heeft het voordeel van eigen terrein en moet wel iets kunnen, want het heeft eenmaal de halve finales bereikt, en Real is niet meer zo sterk als enkele jaren geleden. Dus is alles mogelijk", aldus de Tsjech, die evenals de beide ploegen Europa- Cupvoetbal als een routinekwestie be schouwt. Per slot van rekening draait ook hij al wat jaartjes mee. In een kort geding, dat gistermorgen voor de vice-president van de Haagse rechtbank, mr. G. Philipse, diende, is na mens Barry Hughes, onder contract bij eerste-divisieclub Alkmaar, geëist dat de KNVB hem zal toestaan op te treden als trainer van Alkmaar. Zoals bekend, heeft de KNVB geweigerd Hughes, gehuwd met TV-omroepster Ellis Berger, toe te laten als trainer. Weliswaar heeft de En gelsman, die ook enkele jaren als voet baller voor Alkmaar en Blauw-Wit is uit gekomen, het Engelse „full award certi ficate for coaching", maar de voetbal bond vindt dat niet voldoende. Hughes dient het Nederlandse A-diplo ma te halen, pas dan kan hij als trainer optreden. Wel mag hij dienst doen als hulptrainer van Alkmaar. Mr. B. As- scher uit Alkmaar pleitte voor Hughes in het kort geding, dat twee en een half uur duurde. Hij meende dat Hughes vol doende kwaliteiten heeft om als trainer op te treden. Naar zijn zeggen is het En gelse getuigschrift dat Hughes heeft be haald het hoogste, dat er in Engeland be staat. Namens de KNVB zei mr. J. ter Kuyle dat de eis moet worden afgewezen. Het Engelse diploma dat Hughes heeft is niet gelijk te stellen met het Nederlandse A- diploma. Bovendien heeft Hughes een straflijst: hij is voor drie ernstige over tredingen als voetballer vijftien weken ge schorst geweest. Ook heeft hij niet eerder als hoofdtrainer gewerkt, hetgeen even eens een voorwaarde is. Mr. Asscher zei ten slotte nog dat de indruk bestaat dat in deze zaak druk op de KNVB is uitge oefend door de Nederlandse vereniging van oefenmeesters, wier voorzitter de heer J. van Asten, ook had gesollici teerd bij Alkmaar. Hij werd echter afge wezen. Uitspraak op 14 september. De Belgische Yvonne Reynders behaal de dinsdag de wereldtitel achtervolging dames. De resultaten zijn; finale: 1 Yvonne Reynders (België) 4 min. 6,24 sec. (gem. 43,884 km./u.), 2. Hannelore Mattig (W. Did.) 4.11.78, Om de derde en vierde plaats: 1. Aina Puronen (Rush), 4.09.85, 2. Elizabeth Eicholy (W. Did.) 4.12.08. Eerste serie prof stayers: (De eerste drie gaan over naar de finale, de overi gen komen uit de herkansingen), 1. Ti- moner (Sp.) in een uur 69,999 km., 2 Oudkerk (Ned.) op 15 meter, 3. De Loof (Belg.) op 210 meter, 4. Escalas (Sp). op 4 ronden en 200 meter, 5. Pelligrini (It.) op 9 ronden en 120 meter, 6. Luginbuhl (Zwits.) op 10 ronden en 150 meter, 7. Raynal (Fr.) op 12 ronden en 130 meter, De Westduitser Horst Staudachter gaf op. De uitslag van de tweede serie van de prof-stayers luidt: 1. Proost (Belg.) in een uur 68.856 km., 2. Rudolph (W. Did.) op 45 meter, 3. Varnajo (Fr.) op 80 me ter, 4. Gomilla (Sp.) op een ronde en 145 meter, 5. Retrain (Fr.) op 4 ronden en 100 meter, 6. De Lillo (It.) op 5 ron den en 200 meter, 7. Galatti (Zwits.) op 6 ronden en 20 meter, 8. Van der Lans (Nederland) op 7 ronden en 40 meter. De uitslag van de derde serie voor amateurstayers, de eerste twee waren maandag al gereden, luidt: 1. Mas (Sp.) 50 km. in 44 min. 49.1 sec. (gem. 66.936 km/u), 2. Koch (Zwi.) op 1 ronden en 145 m., 3. Eifler (W. Did.) op 2 ronden en 200 m„ 4. Maistrelo (It.) op 3 ronden en 260 m., 5. Pain (Fr.) op 11 ronden en 80 m„ 6. Kaminski (O. Did.) op 11 ron den en 90 m. De nummers een en twee plaatsten zich voor de finale. De Neder landse amateursprintkampioen Jan Jan sen uit Amsterdam werd in de kwartfi nales van het sprinttoernooi in twee rit ten geklopt door de Fransman Daniel Mo reion, vorig jaar tweede. Met Moreion kwamen bij de laatste vier: Trentin (Fr.) die de Tsjech Jelinek de baas bleef, Tur- rini (Italië) die de Westduitser Stenzei versloeg en de Rus Phakadze, die te sterk was voor de Italiaan Verzini. Alle kwart finales vergden slechts twee ritten. „Dit", zei vader Groen, „dit doet die jongen natuurlijk nooit meer". Die jongen, dat is de Columbiaanse wielrenner Martin Rodriguez, een eenzame en vrijwel onbereikbare Zuid-Amerikaan in de woelige wereld rond de wielerbaan van San Sebastian, fyfartin Rodriguez snelde in de kwartfinales van het achtervol- gingstournooi vooruit als was hij uit boeien bevrijd. Ook Hugh Porter, groot Brits favoriet, heeft zich vinnig maar onvoldoende voorbereid op deze vier jachtige kilometers niet tegen hem kunnen verzetten. Acht seconden sneller dan de dag daarvoor was de man, die vandaag Tiemen Groen in de halve finale zal ontmoeten. Martin Rodriguez was ook de snelste van de vier allersterksten. Drie en twintig jaar is Martin Rodri guez uit Bogota, Columbia, en hij verte genwoordigt zijn land helemaal alleen. Ach ja, twee uitsluitend Spaans spreken de mannen zijn met hem meegereisd, om de fiets vast te houden en om Martin te masseren. Martin, de snelste wielrenner van Columbia, en misschien wel van heel Zuid-Amerika. Maar Europa weet dat nog niet. Vrijwel niemand in San Sebastian wist tot nu toe, wat die gebruinde jongen allemaal kan en dat is veel. Hugh Por ter heeft het ondervonden en vader Groen kon enige angst in zijn stem niet verher- gen, toen hij zei: „Dit doet die jongen natuurlijk nooit meer." Acht seconden sneller (4.56.20) dan in de plaatsingsronden reed Rodriguez tegen Porter, die door een omzetting in pro gramma eerst haastig naar de start ge sleept moest worden. Rodriguez, zo ver zekerden insiders op deze dinsdagmiddag, had dat eigenlijk allemaal willen doen. „Ik wil nu wel tegen die Porter rijden", schijnt de jongeman uit Bogota te heb ben gezegd toen hij na de kwalificatie ronden van de fiets stapte. De organisa tie van een wereldtoernooi, hoe chaotisch als ditmaal ook, laat dat uiteraard niet toe. Maar Rodriguez maakte een dag la ter wel waar, wat hij grijnslachend had gezegd: „Ik versla die Engelsman". Al dus werd Porter verslagen. En aldus ■werd Porter gewipt uit het toernooi, of schoon hij als verliezer toch nog de twee de snelste tijd van alle acht renners maak te in zijn heftig verzet. Rodriguez, gela den, wegschietend als een sprinter uit de startblokken, bedwong de Brit, in drie, vier zeer snelle ronden. Toen hij Porter eenmaal in de rug keek. regelde hij zijn tempo naar zijn tegenstander. Dat was Advertentie TELSTAR - AJAX Bij de voorverkoopadressen zijn nog kaarten verkrijgbaar. Afgifte seizoenkaarten (ook zitplaatsen) donderdagavond 7-8 uur in Paviljoen Schoonenberg - IJmuiden. voldoende. Porter kon nog slechts enkele tientallen meters terugkomen, en in Bo gota hoorde gisteravond een doodarme moeder van zes zonen, dat haar jongste ver weg in Europa een zeer kansrijk man was geworden in het wereldkam pioenschap. „Wel vreemdhad vader Groen ge mijmerd. Maar toch niet zo vreemd als de zaak lijkt. Veroverde niet Tiemen Groen uit het niets vorig jaar de wereld titel der achtervolgers? Wellicht moet hij vandaag, in de halve finale, erkennen dat zijn greep naar de macht niet kan blij ven duren. De Fries kon in zijn serie te gen de niet helemaal terecht gevreesde Tsjech Puzrla net beneden vijf minuten blijven (4.59.66) in een wat bonkig, wei nig overtuigend gereden race, die in de eerste ronden overigens wel aan de dag bracht, dat hij de snelle starttechniek, vereist voor deze piste, onder de knie be gint te krijgen. „Geen zorgen," zei va der Groen daarna, gretig levend in zijn rol als woordvoerder voor zijn zoon, „geen zorgen, want zulke renners als Rodriguez leveren zo'n prestatie altijd maar één keer." En hij zette Tiemens fiets zorgvul dig in de cabine om daarna een gezond heidscommuniqué uit te vaardigen: „Tie men heeft last van de drukkende lucht hier." Vandaag zal Tiemen daarvan geen last mogen hebben, om te kunnen door dringen in de finale van het wereldkam pioenschap. De andere deelnemer daar aan zal hoogst waarschijnlijk de verba zend rappe Deen Isaksson zijn. Hij ver sloeg in vijf minuten de Rus Terechen- kow en ontmoet in de halve finale diens landgenoot Moskwin, die minder overtui gend (5.02.72) de Belg Seije wipte. In de vroege ochtend van dinsdag kwa men reclamemannen een toch al zo wan ordelijk verlopend kampioenschap nog verder verstoren. IJlings werd, wegens re gen, het toernooi eerst naar de middag uren verschoven, maar toen bleek weer, dat de op de baan geverfde leuzen ter aanprijzing van verfrissende dranken en dergelijke zaken, nog niet waren opge droogd. Hugh Porter moest ergens buiten de baan, waar hij zich wat lósreed, wor den opgevist, omdat men de achtervolgers dan maar eerst aan de beurt liet. Die snelle afwikkeling van zaken was bepaald niet bevorderlijk voor het moreel van de Brit, die daarna dan ook de ontmoeting tegen Rodriguez zeer roemloos zag eindi gen. t (Van onze sportredactie) Hij is 45 jaar, importeur van ban dages, heeft een uit 5 kinderen be staand gezin, is levenslustigsoms impulsief en.is manager bij EDO. Ziedaar enige van de voornaamste antecedenten van G(erard) van der Oest, die dit seizoen na een afwezig heid van ruim 5 jaar weer op „zijn" oude (EDO)-nest is teruggekeerd. Niet meer zoals destijds in de func tie van voorzitter van de commissie betaald voetbal maar als manager. Hij is derhalve een soort vader voor de spelers, vooral van het eerste elftal. Berispen en loven en al de fa cetten tussen deze twee uitersten behoren logischerwijs tot de instru menten die hij „ambtshalve" dient te hanteren. Om deze taak 100 per cent goed te kunnen vervullen volgt hij „zijn" jongens op de voet en is hij ook zondags aanwezig bij de wed strijden. Een presentie die vooral na de wedstrijd van afgelopen zondag duidelijk is opgevallen. Want tijdens de zomermaanden werkte hij een idee uit met het volgende resultaat: Van der Oest schafte zich een hok v' 4 v< aan buiten de afrastering van het veld (binnen de lijnen mogen mana gers niet meer komen) om van daar uit het elftal te coachen. Het geheel verkeert echter nog in een experi menteel stadium. De heer Van der Oest is dan ook zeer benieuwd hoe de KNVB op deze unieke primeur zal reageren en of zij hiertegen stap pen gaat ondernemen. Wel, de reac tie van het secretariaat van de KNVB was in eerste instantie posi tief. Het gaf toe dat er tegen deze zonderlinge gang van zaken theore tisch (nog) geen stappen konden worden ondernomen. De heer Van der Oest zit wat dat betreft voor lopig veilig. Maar zo stelde de zegs man van het secretariaat, „er zal zeker nog het nodige over wor den gediscussieerd zodra de heer L. Brunt, secretaris-penningmeester der KNVB, terugkeert van vakantie. Op het moment zal er dan pas kun nen worden opgetreden indien de scheidsrechter in zijn taak wordt be lemmerd. Hij is daarom ook bevoegd om iedere toeschouwer, die een be lemmering veroorzaakt, van het veld te verwijderen. Ook de heer Van der Oest is een toeschouwer. De prognoses van Van der Oest voor de totowedstrijden zijn: PSV—MVV 1 TelstarAjax 3 Go AheadElinkwijk1 HeraclesFeijenoord 2 SpartaFC Twente1 DWS—Willem 2 - 2 F or tuna'54GVAV 2 DOS—ADO 1 Holland SportSittardia 2 CambuurBlauw Wit1 NACVolendam 3 VVVXerxes 2 DHC—Velox 1 De amateursprinters konden vervolgens voorzichtig tegen de nauwelijks gedroog de letters blijven kleven, maar selecteer den toch volgens tevoren voorspelde lij nen, de halve finalisten. Daarbij behoor den niet de verrassend vaardig tot de laatste acht doorgedrongen Nederlandse kampioen Jan Jansen. De Amsterdam mer, hoe voorbereid ook door de oude meester Derksen, kwam ten slotte in twee ritten snelheid tekort tegen Daniel More- Ion, de pupil van een andere oude rot in het sprintersvak: Toto Gerardin. Jansen gleed in de eerste rit over een vochtig plekje in de baan uit de bocht naar beneden, en kon na een nieuwe start een vroege aanval van Moreion vanuit tweede positie niet pareren. In de tweede serie hield de Amsterdammer, van kop af furieus sprintend, de Fransman tot het laatste rechte einde boven zich, maar in de slotrace maakte Moreion een zo'n rap pe sprong naar de streep, dat men hem op slag tot de grote favoriet voor de we reldtitel verklaarde. Pierre Trentin, zijn land- en clubgenoot, plaatste zich ook weer voor de halve finale, maar of beide Fransen, evenals vorig jaar ook de fina le met elkaar zullen uitvechten, valt te betwijfelen, want zowel de Italiaanse kam pioen Torrini als de zeer grote en zware Rus Pahkadze legden een even grote dosis snelheid als tactisch inzicht aan de dag. Jaap Oudkerk zal Nederland in de fina- 'e van de prof-stayers vertegenwoordigen. De verrassing bij de wereldkam pioenschappen op de baan: de Columbiaan Rodriguez. De bejubelde Guillermo Timoner, die Spanje ten slotte toch nog aan een we reldtitel zal moeten helpen, reed tegen het eind van de middag zijn serie winnend uit. Als gewoonlijk loodste de Belgische gangmaker Meuleman de titelverdediger, die tot de gevorderde veteranen behoort, zeer verstandig naar een nauwelijks te bedreigen koppositie. De enige, die Timoner dicht in het spoor volgde was Oudkerk en dat bete kent ook een compliment voor Norbert Koch, die Oudkerk op de gangmaakma- chine vooraf ging. Koch sloeg snel na de start enkele aanvallen van de Spanjaard Escallas, de Belg De Loof en de Zwitser Lüginbuhl af en reed na een rustperiode met Oudkerk muurvast aan de rol ge kleefd de Fransman Raynal voorbij, om aldus in de tweede positie de finale rechtstreeks binnen te dringen en Timo ner een rustige rit naar de eerste plaats te gunnen. De Hagenaar Van der Lans zal via een herkansing naar die finale moeten terug zien te komen, maar veel succes lijkt voor hem niet aanwezig. In de serie die de Belg Proost en de Duit ser Rudolph in de finale bracht, eindigde hij ver in de achterhoede: achtste en laat ste op zeven ronden. Met de Haarlemse Korfbal Bond gaat het momenteel crescendo. Op de zeer druk bezochte jaarvergadering liet voor zitter H. Arends dit duidelijk uitkomen. Het ledental steeg het afgelopen jaar met ruim tien percent. In het komende sei zoen kan worden gestart met pupillen- korfbal. Op de vergadering was er 't afscheid van scheidsrechter Hogepoel. Hij heeft een periode van 25 jaar arbitrerenachter de rug en gaat van een welverdiende rust genieten. De competitie-indeling ziet er dit seizoen als volgt uit: Eerste klasse: Animo Ready 2, Auro ra 3, Nieuw Flora 3, Oosterkwartier 3 en 4 en Zand voort 1. Tweede klasse: Haarlem 4, Neptunus 2. Nieuw Flora 4, Oosthoek 2, Parkwijk 1, Watervliet 3, Zandvoort 2, IJmondia '64 1, Derde klasse: Animo Ready 3, Aurora 4, Haarlem 5, Neptunus 3, Nieuw Flora 5, Oosthoek 3, Parkwijk 2, Zandvoort 3. Junioren: Aurora, Haarlem, Neptunus, Oosthoek, Oosterkwartier, Watervliet. Jeugdafdeling. Eerste klasse: Animo Ready a, Aurora a, Haarlem a, Neptunus a, Nieuw Flora a, Oosthoek a, Water vliet a. Tweede klasse: Aurora b, Haarlem b, Neptunus b, Nieuw Flora b, Oosthoek b, Oosterkwartier b. Derde klasse A: Aurora c, Neptunus c, Oosthoek c, Oosterkwartier c, Parkwijk a, Watervliet a. Derde klasse B: Haarlem c, Neptunus d, Nieuw Flora c, Oosterkwartier d en c, IJmondia '64 a.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 13