ENCI wil Sint Pietersberg verder gaan afgraven AGENDA DANSSCHOOL T. GRIEK en KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO TRIUMPH DEALER Smokkelaars en dieven op een Noors schip Na Spaans uitstapje de gevangenis in Weer een huis in Groningen uitgebrand Taxichauffeur heeft Kameda niet vervoerd Nederlanders in Mauthausen herdacht Delegatie uit Korea bezoekt Nederland Het blijft buiig tij? WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1965 „Bemiddeling" of „begeleiding" Nederlands-Indonesische besprekingen lopen goed Haarlem Velsen-IJ muiden Zijlweg 49 - Haarlem - Telef. 14441 Iedere dag geopend voor inschrijving nieuwe clublessen. Beverwijk Regeling voor inter universitaire instituten Kwart ton voor Chili oei, MUM Nieuwe hoed i neve Heip - wat komt daar uit de IUCHT VAU6N Tunesiër betaalde met valse dollars HARRY OOMEN WEERRAPPORTEN ÏZ De Eerste Nederlandse Cementindu- strie te Maastricht heeft bij gedeputeerde staten van Limburg een nieuwe concessie aangevraagd voor verdere afgraving van een deel van de St. Pietersberg. De mer gel, die daarbij wordt gewonnen, is nodig voor de instandhouding van deze indu strie. Alhoewel G.S. nog geen beslissing heb ben genomen heeft deze concessie-aan vraag reeds tal van reacties uitgelokt, vooral in de kringen van natuurvorsers voor wie de St. Pietersberg een geliefd studieterrein is. De cementindustrie heeft grote betekenis voor Maastricht, De Hoge Raad heeft de zaak behandeld tegen Corinne Rotschaffer, de voormali ge „Miss World", die aan het hoofd staat van het bureau „Modelplanning" te Amsterdam. Tegen haar was destijds een vervolging ingesteld wegens overtre ding van de Wet op de Arbeidsbemidde ling, welke arbeidsbemiddeling met winst oogmerk wordt verboden. De kantonrech ter en de rechtbank te Amsterdam ont sloegen haar van rechtsvervolging. De of ficier van Justitie tekende daarentegen cassatie aan. Mr. A. G. Maris betoogde voor de Hoge Raad dat in de uit 1930 da terende wet was uitgegaan van bepaalde misburiken, die in die tijd voorkwamen. „Modelplanning" houdt zich wegens mr. Maris niet bezig met bemiddeling, maar met het geven van adviezen aan fotomo dellen en mannequins, voor wie het bu reau als secretariaat fungeert. Het zorgt ook voor opleiding, prestatie en uitrus ting. Men kan het arbeidsbegeleiding noe men. Mr. Maris achtte het logisch, dat Co rinne Rotschaffer voor het vele werk, dat zij haar opdrachtgevers uit handen neemt een vergoeding bedingt. Haar bu reau voorziet hier in een duidelijke be hoefte. De arbeidsbureaus kunnen niets doen voor fotomodellen en mannequins. De advocaat-generaal zal op 20 septem ber conclusie nemen. niet alleen als werkgeefster voor ruim duizend werknemers, maar ook omdat zij het nodige werk verschaft aan tal van toeleveringsbedrijven in Maastricht en de verre omtrek. Tevens is deze industrie van grote betekenis voor tal van trans portbedrijven te water en te land, die de twee miljoen ton cement, die de fabriek per jaar fabriceert, naar alle delen van het land vervoeren en honderdduizenden tonnen grondstoffen aanvoeren. Van de totale cementproduktje in Ne derland van 2,9 miljoen ton in het jaar 1964 nam de ENCI twee miljoen ton voor haar rekening. Wanneer G.S. een nieuwe concessie zul len verlenen betekent dit dat een groot gedeelte van het Zonneberggangenstelsel zal gaan verdwijnen. In dit gedeelte van de berg brengen jaarlijks duizenden be zoekers een bezoek aan de onderaardse gangen. Na beëindiging van de afgravim gen van de berg zal het afgegraven ge deelte een recreatiegebied worden, waar van het midden wordt gevormd door een groot meer. De directie van de ENCI heeft reeds een landschapsdeskundige opdracht ge geven een ontwerp voor dit gebied, dat ongeveer anderhalve kilometer doorsnee heeft, te maken. De besprekingen over de hangende In donesisch-Nederlandse financiële en eco nomische problemen, die zeventien dagen geleden in Djakarta zijn begonnen, „ver lopen goed en ontmoeten geen principiële moeilijkheden," aldus heeft de voornaam ste woordvoerder van het Indonesische mi nisterie van Buitenlandse Zaken. Ganis Harsono, maandagavond gezegd. Harsono, tweede plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken, zei dat er in Neder land conservatieve mensen zijn „die geen riormalisering van de betrekkingen tussen Indonesië en Nederland willen zien." De ze groepen poogden nu de kwestie-West- Irian weer op te rakelen om de ver houding tussen de twee landen te ver scherpen. c Grote Kerk (Grote Markt): donderdag 15-16 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. Concertgebouw, donderdag 20.15 u.: Zo- merconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Marinus Adam. Soliste: Jeanine Dacosta. BIOSCOPEN „In- Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: specteur Clouseau slaat toe", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „Po litiedossier zedenmisdrijven", 18 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.t „Teenagers in de zon", 14 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Nood landing in de frontlinie", 14 j. Van don derdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Hij, zij en de liefde", 18 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Heimweh nach St. Pauli", a.l. Van don derdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Het huwe lijksleven", 18 j. Minerva, vandaag 14.30 u.: „Je bent nooit te jong", a.l.; 20.15 u. „Veel liefs uit Moskou", 18 j. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Geen service bij de secret service", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De jonge leeuwen", 14 j. Roxy, vandaag 14.30. 19 en 21.15 u.: „Grens-Rivier". 14 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De laatste storm loop". 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Le bon- heur", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16-de tot en met de 19-de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u., zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van Poolse grafiek. Tot 1 oktober. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. en van 13.30-17 uur; zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylersmuseum (Spaarne 16): Exposi tie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaen van Ostade. Tot 15 oktober. Permanente expositie van schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) 10-17 u. De eerste zondag van de maand 13-17 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land); Foto-expositie van Peter Dullaart Tot 3 oktober. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum van Looy (hoek Kamperlaan): expositie van schilderijen, tekeningen en etsen van Sal Meyer. Dagelijks 1017 u en zondags 13—17 u. Tot 3 oktober, Artificia (Binnenweg 95, Heemstede) Expositie van grafiek van Kees Okx en van plastieken van Artur Varela. Tot 30 september. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 m> vember openluchttentoonstelling van voor Jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 u.; golfbaan tot 21 u. DIVERSEN Ruïne van Brederode (Santpoort): Elke avond een half uur na zonsondergang avondverlichting en klankbeeld tot 23 (Zie verder in „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 3 september. 1 WOENSDAG 8 SEPTEMBER City, 20 u: „Ontsnapping uit de Oriënt". Raadhuis Velsen, 19.30 uur: Openbare gemeenteraadsvergadering. De Rank, 20 uur: Afscheidsreceptie H. Remiëns. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DONDERDAG 9 SEPTEMBER City, 20 uur: „Ontvoering uit Boeda- pest". De Rank, 20 uur: Afscheidsreceptie H. Remiëns. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 u.; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 u. In Rotterdam werden dezer dagen de eerste stuurman en een steward van het 6600 brt. metende Noorse schip „Havjo" betrapt toen zij een partij van honderd duizend sigaretten aan wal smokkelden en in een auto van een Rotterdammer laad den. Een wachtsman, wiens taak het is ongerechtigheden te voorkomen, hielp de stuurman en de steward bij het dragen van de dozen. Het blijkt thans, dat er op de „Havjo" ook dekens waren gesto len met de naam van de rederij erop. Die dekens werden teruggevonden in een café. De caféhouder had al eens honderd duizend gesmokkelde sigaretten gekocht. De man, die de sigaretten met zijn auto vervoerde, heeft toegegeven dat hij ook bandrecorders uit de lading van de „Hav jo" heeft gestolen. Hij is, evenals de caféhouder, opgesloten. De beide Noorse zeelieden zijn op staande voet door de kapitein van de „Havjo" ontslagen. De. Vreemdelingendienst zal hen waarschijn lijk als ongewenste vreemdelingen over de grens zetten. Maar eerst zullen zij voor de tweehonderdduizend gesmokkel de sigaretten 20.000 aan belasting moe ten betalen Twee gescheiden mannen, een 28-jarige meteropnemer uit Rotterdam en een 27 jarige sportleraar uit Schiedam, zullen hun wangedrag tijdens een vakantie-uit stapje met twee jonge vrouwen naar Spanje moeten boeten met vier weken ge vangenisstraf en honderd gulden boete. In juli was het viertal per auto naar een kampeerterrein bij Barcelona ge gaan. Eén van de 20-jarige dames had daar onmiddellijk veel meer belangstel ling voor de Spaanse mannen dan voor haar Nederlandse tochtgenoten. Zij ver dween weldra met een Spanjaard en kwam pas vele dagen later op het kam peerterrein terug. De Nederlandse vrien den wilden toen echter niets meer van haar weten, sneden het grootste deel van haar hoofdhaar af en zetten haar op de trein naar Nederland, waar de vrouw ter stond aangifte deed van hetgeen haar was overkomen. Toen de mannen later uit Spanje terugkwamen, stond de politie hen op te wachten. Zij zijn veroordeeld door de Rotterdam se politierechter, die de als getuige ge hoorde jonge vrouw de raad gaf niet meer met Nederlanders naar Spanje te gaan Terwijl prinses Beatrix en haar ver loofde een rit door Groningen maakten, moest de brandweer uitrukken voor een uitslaande brand in een bovenwoning In de Fruitstraat, bewoond door een gezin met negen kinderen. De vuutzee was spoe dig bedwongen, maar de bovenverdieping brandde geheel uit. De aangrenzende hui zen liepen waterschade op. De brand is waarschijnlijk ontstaan doordat de kinde ren met lucifers hebben gespeeld. Advertentie Clubs voor BEGINNERS en GEVORDERDEN Alle leeftijden. Speciale clubs voor SCHOLIEREN, Indeling naar leeftijd etc. Onze nieuwe studio is iedere dag ter bezichtiging GEOPEND Gaarne verstrekken wij u alle gewenste inlichtingen Er ligt tevens een prospectus voor u klaar I WOENSDAG 8 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „In 90 nachten de wereld rond". Luxor Theater, 20 uur: ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld". Julianaplein, Volksfeesten. Galerie Boumans, Breestraat 122, ex positie werken van Zaanse schilders, te bezichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020. of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19-21 uur. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.k.-leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-17 uur. DONDERDAG 9 SEPTEMBER Kennemer Theater, geen filmvoorstel- ling. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De superman van de geheime dienst". Julianaplein, Volksfeesten. Galerie Boumans, Breestraat 122. ex positie werken van Zaanse schilders, ge opend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stumphiusstraat, te bezichtigen na aan vraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groene laan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, gesloten. R.-K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal, geopend van 15-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal, geopend van 15-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 uur. Krap. Het Franse weekblad „l'Express", schrijft dat de Franse spionnen, die „slecht betaald worden", boos zijn over de kleine verhoging die in de Franse be groting 1966 voor de geheime dienst is uitgetrokken. „Wij moeten proberen slimmer te zijn dan de grote Ameri kaanse, Russische, Chinese, Duitse en Britse geheime diensten, die met geld kunnen smijten," zeggen ze. Bij Koninklijk Besluit is tot stand ge komen de regeling interuniversitaire in stituten, die op de grondslag van de wet op het wetenschappelijk onderwijs in gro te lijnen aangeeft aan welke eisen bij de oprichting en de bestuursinrichting van dergelijke instituten moet worden vol daan. Met het oog op de rechtspositie van het personeel is voorzien in de mo gelijkheid dergelijke instituten de vorm te geven van instellingen met ambtelijk personeel. De in de regeling bedoelde interuniver sitaire instituten kunnen worden opge richt door een of meer openbare univer siteiten of hogescholen, eventueel teza men met een of meer van de bijzon dere universiteiten en zelfs met „der den", waarmee blijkens toelichting ande re wetenschappelijke instellingen dan uni versiteiten en hoge scholen ook indu striële ondernemingen of andere lichamen worden bedoeld die zich onder meer ook met wetenschappelijk onderzoek bezig houden. De regeling gaat er van uit dat interuniversitaire instituten, die op we tenschappelijk onderzoek zijn gericht, zich in beginsel ook met onderwijs be zig kunnen houden en het karakter heb ben van een opleidingsinstituut, waar colleges worden gegeven en examens worden afgenomen. Na controle van de rittenkaart van de Amsterdamse taxichauffeur, die meen de zaterdagmiddag 21 augustus de Japan ner Kameda in zijn taxi te hebben ver voerd, is gebleken dat dit onmogelijk is geweest. Hij zou omstreeks kwart over vier de Japanner in zijn wagen hebben gehad. Kameda is echter die middag om twaalf uur nog in zijn flatwoning in Brus sel gezien. Als hij de trein naar Amster dam had genomen die om 12.58 uur van Brussel-Zuid vertrekt, zou hij pas om 16.15 op het centraal station in Amster dam zijn aangekomen. Op dat tijdstip maakte de taxichauffeur echter een rit naar de Herengracht. Er blijft nu alleen nog over de mededeling van de dame, die Kameda die middag omstreeks kwart over vijf bij het Centraal Station zag en hem de weg wees naar een naar la ter bleek in de voormiddag al gesloten reisburêaü op het Damrak vroeg. In Brussel heeft het onderzoek geen resultaten opgeleverd. De Belgische poli tie blijft er bij dat het verongelukken van Okagaki, een van de weinige vrien den van Kameda, een ongeluk is geweest. Een zuster van Okagaki heeft verklaard, dat haar broer geen ervaren automobi list was. De Amsterdamse politie is er echter nog niet van overtuigd dat het auto ongeluk van Okagaki geen zelfmoord ge weest kan zijn. Het wrak van de sport auto wordt in Brussel onderzocht. Navraag bij garages heeft nog geen resultaat op geleverd. Zoals bekend is zei Okagaki za terdagmorgen niet aan een verzoek van de politie, om voor een nader verhoor naar de flat van Kamede te komen, te kunnen voldoen omdat zijn auto defect was. De met bloemen omgeven gedenk steen, die dinsdag in het voormalige concentratiekamp Mauthausen is onthuld ter nagedachtenis aan de Nederlandse slachtoffers van het Englandspiél. Tijdens de Duitse bezetting zijn veer tig Nederlandse parachutisten vanuit En geland boven ons land neergelaten. Zij werden door de Duitsers gevangen geno men en naar het concentratiekamp Maut hausen in Oostenrijk overgebracht. Daar zijn zij op 7 september 1944 terechtge steld. Hun stoffelijke overschotten wer den verbrand. Zuidslavische en Poolse gevangenen hebben de as begraven. Deze feiten waren kortgeleden nog onbe kend en pas een paar maanden geleden kon de plaats van dé as worden vastge steld. Gisteren, 21 jaar na de terechtstel ling, is een herdenking gehouden in Mauthausen, waarbij de as plechtig werd bijgezet. De eerste secretaris van de Ne derlandse ambassade in Wenen. rnr. J. Kneppelhout, een vertegenwoordiger van het ministerie van Defensie in Den Haag. vertegenwoordigers van "de Oorlogsgra venstichting, een groot aantal familiele den en nabestaanden van de veertig Ne derlanders en Oostenrijkse autoriteiten waren bij deze plechtigheid aanwezig. De veertig Nederlanders zijn met zeven Engelsen slachtoffers geweest van het beruchte „Englandspiél". De Nederlandse regering heeft 25000 gulden ter beschikking gesteld van de Chileense regering in verband met de watersnoodramp die dit land onlangs heeft getroffen. Ornitnphilia. De Kon. Ned vereni ging „Ornithophilia" houdt van 23 tot en met 25 september in Utrecht haar 57ste tentoonstelling op het gebied van de pluimvee- en pelsdieren. De tentoonstel ling omvat weer een bedrijfs- en een sportafdeling. Er zal dit jaar ook aandacht worden besteed aan de varkenshouderij en de kalverenopfok. Stelende Duitsers. De rechtbank in Utrecht heeft twee 21-jarige Duitse jon gemannen veroordeeld tot een gevan genisstraf van tien maanden. Het tweetal had in mei in enkele dagen tijd in gebroken in vijf benzinestations en in een Amsterdamse winkel. Een jaar voor messteek. De rechtbank in Arnhem heeft een 38-jarige varensgezel uit Nijmegen veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk, wegens een aanval met een mes op een invalide man. De va rensgezel, iemand met een avontuur lijk verleden in het Vreemdelingenle gioen, was na een hevige ruzie met zijn hospita de straat opgelopen en had de eerste de beste die hij tegen kwam met een mes gestoken. Een 48-ja- rige invalide kreeg een steek in de arm, waarbij een zenuw werd doorge sneden. Waarschijnlijk kan de man zijn arm nooit meer normaal gebruiken. Analfabetisme. De minister voor Ontwik kelingshulp, mr. 'Bot is met een dele gatie van vier leden van Schiphol naar Teheran vertrokken om daar van 8 tot met 19 september de door de sjah van Perzië bijeengeroepen wereldconferentie voor het uitroeien van analfabetisme bij te wonen. Delegatieleden zijn de di recteur-generaal voor de kunsten, mr. H. J. Reinink, de voormalige gouverneur van Nieuw-Guinea, dr. J. van Baal, dr. J. Voorhoeve, wetenschappelijk hoofd ambtenaar van de Leidse universiteit, en dr. L. A. M. Lichtveld. 335. Aan de Koning der Winden konden ze niets vragen. Die was van zorg en uitputting in slaap gevallen en zou voor lopig niet wakker worden. „Laat me toch gaan", drong Bram bij de tovenaar aan. „Ik kan heus wel met paarden omgaan en het zal niet moei lijker zijn om met die luchtslede langs de wolken te vliegen, dan het goede schip Kokanje recht op de golven te houden. Als u het me toestaat, kan ik de bloem van het Katteneiland halen en onderweg hier en daar een stormpje uitgooien. Het staat allemaal in de agenda van de Ko ning, en ik kan heus wel een zakje met oostenwind uitschudden. Lang stribbelde de tovenaar niet meer tegen. „Vooruit dan maar.de Koning moet geholpen worden en zonder het Levens- kruid lukt het me niet. In ieder geval zal ik je alles meegeven, wat je nodig hebt. Een kaartje met de goede richting, een pakje brood voor onderweg, en een zakje met toverpoeder. Dat laatste is be langrijk: je kunt er vissen mee in katten, maar ook.katten mee in vissen ver anderen. Wees er erg voorzichtig mee, Bram. Als je het goed doet, zul je van de wilde katten geen last hebben". Bram beloofde zijn best te zullen doen. Hij bond het zakje met toverpoeder bij de andere zakjes met zwakke tot matige wind, storm en tornado. Niemand had in de gaten, dat de zakjes wel érg veel op elkaar leken. AIS HET NIET-70 6ROOT WAS, 20U IK. eeóöEN, 'T IS ££N HOED RIB COPENHAGEN - t882*A Begeleid door de in Korea woonachtige Nederlandse zakenman J. J. Lensen, die voor deze gelegenheid door de Nederland se regering is benoemd tot honorair con sul, is gisteren per K.L.M. uit Tokio een uit vier leden bestaande Koreaanse re geringsdelegatie op Schiphol aangeko men, die de komende twee a drie we ken de gast zal zijn van onze rege ring. Hevige droogte (de ergste van de laat ste zestig jaren) en een daarop aanslui tende rampzalige overstroming (de zwaar ste sinds veertig jaren met honderdder tig slachtoffers) zijn de directe aanleiding tot dit bezoek aan het land, waar Korea hoopt waterbouwkundig advies en hulp te vinden tot inperking van het jaarlijkse overstromingsgevaar der vijf grote rivie ren. De man, die in een aantal winkels in de Amsterdamse binnenstad met valss Amerikaanse 20-dollarbiljetten betaalde, is aangehouden. Hij is een 29-jarige Tu nesiër. Zijn aanhouding is te danken aan de oplettendheid van een cassière in een winkel aan het Damrak, die wist dat valse dollars in andere zaken waren aangebo den. Toen een Franssprekende man haar ter betaling een dollarbiljet aanbood, wist zij ongemerkt de politie te waar schuwen, die de man in de zaak kon ar resteren. Advertentie voor Haarlem en omstreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 - TEL 19008 >/V/WWW\/W\AAAAAAWWWWWWWVWWWWWA/U MVWWWWVWIMWWWWWWWWVIAA/WWVWI/IAAIVWMWVtfWVWVWMI Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. c ■BÖ c si - c 9 Het K.N.M.I. deelt mee: Een storing, die gisteren over het mid den van de oceaan trok, is in de afge lopen nacht snel in betekenis toegenomen. De kern ervan bereikte vanmorgen de zuidwestpunt van Engeland. Het bijbeho rende regengebied reikte toen al tot Zuid- oost-Engeland. Als dit regengebied ons land gepasseerd is, volgt een buiig weer type, dat verscheidene dagen zal aanhou den. Er zal daarbij een vrij krachtige wind waaien uit zuidwestelijke tot wes telijke richting. De temperaturen blijven aan de lage kant. Den Helder zwaar bew. wzw 17 0.1 Ypenburg regenbui zzw 16 5 Vlissingen zwaar bew. z 17 0.1 Eelde regen zzw 18 0.1 De Bilt licht bew. zzw 17 0.1 Twente half bew. zw 16 1 Eindhoven zwaar bew. zzw 16 1 Z.-Limburg zwaar bew. zzw 16 0.1 Helsinki regen z 19 11 Stockholm regen ono 17 8 Oslo regen windst. 17 15 Kopenhagen zwaar bew. wzw 15 20 Aberdeen regen w 13 3 Londen regen zw 18 0.1 Amsterdam zwaar bew. zw 16 2 Brussel zwaar bew. zw 16 0 Luxemburg regenbui zzw 14 9 Parijs zwaar bew. zzw 18 0.5 Bordeaux mist zo 20 0 Grenoble zwaar bew. windst. 22 0 Nice licht bew. n 24 0 Berlijn half bew. zw 18 0.3 Frankfort licht bew. zzw 16 2 München licht bew. zzw 18 0 Zürich zwaar bew. zo 16 0.1 Genève half bew. windst. 19 0.1 Locarno zwaar bew. zo 22 0 Wenen licht bew. w 20 0.1 Innsbruck zwaar bew. wnw 18 0 Belgrado onbewolkt windst. 22 0 Athene onbewolkt windst. 31 0 Rome onbewolkt 0 24 0 Barcelona zwaar bew. n 25 0 Madrid onbewolkt windst. 29 0 Mallorca licht bew. windst. 28 0 Lissabon zwaar bew. nnw 28 0 Donderdag 9 september Zon op 6.04 uur, onder 19.09 uur. Maan op 19.14 uur, onder 03.50 uur. Maanstanden 11 sept. 0.32 uur volle maan. 18 sept. 12.58 uur laatste kwartier. 25 sept. 4.18 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 8 september Hoog water 2.23 uur en 14.46 uur. Laag water 10.17 uur en 22.34 uur. Donderdag 9 september Hoog water 3.01 uur en 15.24 uur. Laag water 11.00 uur en 23.16 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2