Groen had het niet eenvoudig Rus Moskzvin plaatste zich ook voor finale Dames van De Blinkert krijgen Micrometers op bezoek Inter velde Indepediente in strijd om de wereldbeker DE NIEUWE OPEL KADETT1966 OfTOA1 Jwiis 6. KOSTUUMS REID AND TAILOR PLASTIC PACKING N.V. MNL. KRACHTEN PHILIPS - ERRES - ARIST0NA SCHOONMAAKSTER GR.HOUTSTRAAT 96 Columbiaan dwong Nederlandse stayers nikkesen en wereldkampioen tot het uiterste kroon niei geplaatst Resultaten in San Sebastian Piet van der Touw in de cel gezet Schaakstrijd om nationale titel Dynamo Kiev in volgende ronde Weer wereldrecord van Oostduitse zwemformatie III Kennemer Confectie Industrie DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1965 19 Fransen uitgeschakeld Begrensd Toernooi om Europa Cup voor bekerwinnaars Odlozil ontnam Jazy wereldrecord op 2 km VANAVOND OM ZEVEN UUR KUNT U IN ONZE SHOWROOM VONDELLAAN 5 BEVERWIJK KOMEN BEWONDEREN AUTOMOBIELBEDRIJVEN 3 merken van naam bij een zaak met een uitstekende naam op RADIO- en TELEVISIEGEBIED PHILIPS TELEVISIE met 2e net v.a. 728.- ■fe Machinestiksters De wind hielp Tiemen Groen bij de wereldkampioenschappen wielrennen in San Sebastian. De Fries kreeg een onvermoede bondgenoot in zijn duel tegen de meest gevreesde in het kwartet der laatst overblijvende achtervolgers. Maar Jan Derksen langs de baanrand heeft hardop geschreeuwd in ongecompliceerde vreugde, toen Miguel Rodriguez eindelijk was bedwongen. En hij dankte de wind die bleef. Het rekensommetje was eenvoudig geweest: een lichtere ver snelling monteren omdat, in de middaguren van deze woensdag, weer meer wind was gekomen over de wielerbaan. Rodriguez, een gerijpt wielertalent in zon en windstilte, zou nu verslagen kunnen worden. De man uit Zuid-Amerika zou zijn fabelachtige tijd slechts opnieuw kunnen verwezenlijken door minstens een grote versnelling te kiezen. Maar angstig wezen vader Groen en Jan Derksen elkaar de vlaggen op de tribunes tijdens de rit. Stonden ze niet minder strak gespannen? Verdween de wind weer? Minder, inderdaad, wapper den de doeken, toen Tiemen bezig was zijn in de eerste ronden opgelopen ach terstand decimeter voor decimeter in te lopen. Maar de wind bleef en Groen voel de zijn bondgenoot in die razende clotron- den die tenslotte de opeens naar de top geklommen kleermaker uit Bogota velden. Ach, klein was het verschil. Maar Rodri guez bleek dan ook inderdaad niet de coureur die maar één dag hard rijden kan. Daarin hadden Jan Derksen en vader Groen zich dan wél vergist. Daarna heeft Tiemen Groen zijn jacht op de wereldtitel een nacht moeten uit stellen. Regen deed opnieuw de organisa tie stilstaan op een moment, dat San Se bastian eindelijk was gaan beloven wat in alle reisgidsen staat vermeld: zon. Van daag rijdt Groen tegen veteraan Stanislav Moskwin uit Rusland de finale. Hij zal het met een gerust hart doen, want de trouwe Stanislav kon aan het eind van zijn gesleten krachten nog maar net de Deen Isaksson bedwingen in een tijd, die drie seconden boven die van Groen lag Groen heeft trouwens al eerder Moskwin verslagen: in Parijs vorig jaar toen hij stormenderhand naar een wereldtitel reed. De sprinters vorderden tot een merk waardige en allerminst verwachte finale: de Italiaanse kampioen Torrini tegen de grote, zware Rus Pahkadze. Geen Trentin dus, en geen Morelon. De Franse hege monie bij de amateurs is voorbij. De Ita liaan mocht dan een eerste rit van Tren tin verliezen, nadat hij ondermeer hoog uit de bocht was getuimeld nadat er ook al viermaal opnieuw was gestart wegens allerlei onregelmatigheden. Tweemaal daarna bleek zijn slotsprint toch rapper dan die van de Fransman. De Rus Pah kadze is behalve zeer sterk ook nog slim. Enkele jaren ervaring in wereldtoernooi- en bleken voldoende voor een aantal schijnbewegingen, die de toch zeer snel le Morelon tweemaal in drie ritten kans loos maakten. Tiemen Groen leverde gisteren een prachtige prestatie door in de halve finale de verrassend sterke Colum biaan Rodriguez te kloppen, die in de kwart finales een aanzienlijk snellere tijd op de klokken had getoverd dan de Fries. De resultaten van de wereldkampioen schappen wielrennen in San Sebastian zijn: Eerste halve finale achtervolging ama teurs: 1. Moskvin (Rusl.) 5.01.11, 2. Isaks son (Den.) 5.05.88. Tweede halve finale: 1. Groen (Ned.) 5.02.35, 2. Rodriguez (Col.) 5.03.78. Stayers amateurs eerste herkansing: 1 Ad Ier (Oost-Dld.) 50 km. in 46.32 gemid delde 64,491 km. per uur, 2. Eifler (W. Did.) op 65 meter, 3. Vicente (Spanje) op 95 meter, 4. Pain (Fr.) op 3 ronden en 210 meter, opgegeven Eddy Kroon (Ned.) en Maes (Belg.). Stayers amateurs 2de herkansing: 1. He ger (Zwits.) 50 km. 44.08.1 (67.973 km uur). 2. Nikkessen (Ned.) op 250 meter, 3. Maistrello (It.) op 3 ronden en 200 me ter, opgegeven Kaminski (O.-Did), Weil (West-Did.), Averswald (O.-Did.). Halve finale amateursprints. Eerste manche, eerste serie 1. Trentin (Frankr) (12,5), 2. Turrini (It.)., Tweede serie: 1. Morelon (Frankr) (11.6), 2. Padkeuze (Rusl). Tweede manche eerste serie: 1. Turri ni (11.), 2. Trentin. Tweede serie: 1. Padkadze (11.-)-, Morelon. Derde manche, eerste serie: 1. Turrini (11,3), 2. Trentin,. Tweede serie: 1. Padkadze (12,1), Morelon. kunnen „lenen" tegen betaling van een vast bedrag. Pelser leidde Kroon, na een slechte start, kundig naar een aanvalspo sitie, maar toen het ogenblik van de be slissende attaque was aangebroken, bleek de Hagenaar al te veel te hebben gegeven. Ontmoedigd stapte hij tenslotte af en Pel ser maakte een nijdig gebaar: „alles toch voor niets geweest". Nikkesen sneuvelde meer eervol, maar ook zijn kunde bleek niet tot internatio naal niveau te komen. Hij veroverde de kop in een soort afvalwedstrijd waarin drie van de zes concurrenten voortijdig naar het middenterrein verdwenen. Maar gangmaker Stakenburg verschafte de Ne derlander niet voldoende rust om de lei derspositie ook te kunnen behouden, zodat het kon gebeuren dat in de laatste kilo meter de Zwitser een achterstand van bijna een ronde goed maakte en Nikkesen kwam aanvallen. Toen had onze tweede vertegenwoordiger bij de amateur-stayers niet meer de kracht om terug te slaan. De talenten van de Nederlandse ama teur-stayers Eddy Kroon en Theo Nikke sen blijken toch wel erg begrensd. In de herkansingen reikten zij niet tot een ar eeptabele prestatie, ofschoon dat er in het geval van Nikkesen lang naar heeft uitgezien. Kroon stapte voor het einde van zijn race af, gebroken, ontmoedigd. Toch had hij deze herkansing kunnen rijden achter zijn „eigen" gangmaker Pelser, die van col lega De Graaf een reservemachine had De Haagse wielrenner Piet van der Touw, die voor eigen rekening aan het wereldkampioenschap wielrennen deel neemt, heeft gisteren een vreemd en bij zonder pijnlijk avontuur beleefd. Van der Touw is, samen met de Australische sprinter Ron Baenseh, door de politie in San Sebastian gearresteerd, geslagen, in de boeien en vervolgens in een cel gezet, terwijl hij volkomen onkundig was van de rede daarvan. In Van der Touw's auto doorkruisden de renners gisteren rond het middaguur San Sebastian, totdat men op een kruispunt bij een afzetting belandde. Op vorige da gen hadden op dat punt nooit agenten ge staan, zodat Van der Touw de wagen iets doorreed, vervolgens parkeerde en naar een agent stapte om naar de rede van de afzetting te vragen. Prompt werden hij en Baenseh door een aantal agenten besprongen en in de boeien geslagen, boeien, die zo vast werden aangelegd, dat Van der Touw's linker hand daar na nog uren gevoelloos is geweest. De wielrenners werden ook vele malen hard geslagen en vervolgens uren in een cel gezet. Toen ze daar weer uit mochten, werden ze weggestuurd. Daarna is Van der Touw erachter gekomen, waarom dat rumoer allemaal was ontstaan: generalis simo Franco zélf was van zijn eiland in de baai van San Sebastian gekomen en om die rede werden de straten, waardoor hij zou rijden, afgezet. Wanneer de weergoden de handballers komende zondag niet in de steek laten, kunnen zij werkelijk aan de competitie beginnen. Het aantal teams, dat deze start afgelopen zondag al meemaakte was gering. De kans dat de damesploeg van De Blinkert nu wel in aktie komt is vrij groot, aangezien het Noordersportpark in een uitstekende staat verkeert. Microme ters uit Arnhem zal dan de tegenstander van de Haarlemse dames zijn. Wanneer de krachten niet al te veel afwijken van die van het vorige seizoen, mogen, we een spannende, open strijd verwach ten. Ook voor Micrometers wordt het zon dag de eerste wedstrijd (aanvang 2 uur). Voorafgaande aan deze ontmoeting spe len de heren van De Blinkert tegen het Amsterdamse Unitas. De start in de eer ste klasse van de Haarlemmers was niet daverend. Hopelijk komen zij voor eigen publiek beter voor de dag, al is de kans op een zege gering, (aanvang 12.45 uur). De Niloc-reserves zijn gastheren van Rapiditas. Wanneer de Haarlemmers vol ledig kunnen uitkomen, zullen zij het de Amsterdammers ongetwijfeld moeilijk maken. De Rapiditas-dames brengen een bezoek aan Julianadorp om JHC te be strijden. Ondanks de (onnodige) neder laag van afgelopen zondag tegen Vriend schap hebben de Haarlemse dames de beste kans op beide punten. Voor Concordia staan uitwedstrijden op het programma. De dames zullen op Schoonenberg in Full Speed wel hun meerdere moeten erkennen. Rina de Voogt lijkt ons voor de gasten een bijna niet te nemen barrière, tenzij de rood witte aanval haar vizier wat stelt. Tegen Tonegido werd te veel en te slordig ge schoten. De heren gaan op bezoek bij AHC 2 in Amsterdam. De Haarlemmers moeten geen grote waarde hechten aan de mon sterzege op Zandvoortmeeuwen. De Am sterdammers beheren de laatste jaren tot de toonaangevende ploegen in de twee de klasse. In ieder geval zijn de Concor- dianen goed ingespeeld; de gastheren kwamen nog niet in aktie. De IJmonddames startten tegen Full Speed teleurstellend. Mogelijk kunnen zij zich tegen Tonegido revancheren. De Vel ser heren ontvangen om 12 uur het Hoornse Always Forward. Wij geloven niet dat de gastheren zich de zege zullen laten ontnemen. Zandvoortmeeuwen krijgt bezoek van Tonido uit de hoofdstad Een nederlaag lijkt onafwendbaar, (aan van 12.30 uur). Gisteravond is in Den Haag een begin gemaakt met het toernooi om het schaakkampioenschap van Nederland, dat tot 22 september zal duren. Jan Hein Donner neemt niet aan het toernooi deel aangezien hij in Havana verblijft. Bouw meester is in verband met zijn werk zaamheden verhinderd. De uitslagen van de partijen van de eerste ronde zijn: Van Wijngaarden-Bergsma, 1-0, Kuij- pers-Jongsma 1-0, Langeweg-Enklaar 1-0, Zuidema-Ree afg„ Van den Berg-Brede- wout 0-1, Hoggendoorn-Prins 0-1. Dynamo Kiev, de eerste Russische club die deelneemt aan een Europees beker toernooi, heeft zich woensdagavond op eigen terrein geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars. De Russen zege vierden met 4-0 over het Noordierse Co- leraine. Bij de rust was de stand al 3-0. De eerste ontmoeting was met 6-1 even eens in een Russische overwinning ge ëindigd. Standard Luik, de Belgische ver tegenwoordiger in dit Europa Cup toer nooi, won in Cardiff met 2-1 van Cardiff City. Bij de rust was de stand nog 1-0 in het voordeel van Cardiff City. In de tweede helft zorgde Claessen met twee doelpunten voor de overwinning van de Belgen. De Tsjech Josef Odlozil, winnaar van het zilver op de 1500 meter tijdens de Olympische Spelen van Tokio, heeft woensdag in Hoystka het wereldrecord op de 2000 meter verbeterd en ge bracht op vijf minuten en 1 seconde. Het oude wereldrecord stond met 5 minuten en 1.6 seconde op naam van de Frans man Michel Jazy. Voor de vijfde maal in veertien dagen hebben Oostduitse zwemmers woensdag in Leipzig een wereldrecord verbeterd. Het kwartet Alfred Müller, Udo Poser, Horst Gregor en Frank Wiegand zwom de 4x220 yards vrije slag in 8 min en 7.3 sec. De Oostduitsers waren daarmee precies een seconde sneller dan een West duits viertal, dat op 1 augustus in Londen 8 min 8.3 sec liet afdrukken. De tussentij- waren Müller (2.02.4) Poser (2.02.8) Gre gor (2.00.7) en Wiegand (2.01.4). In de eerste van de twee wedstrijden om het officieuze wereldkampioenschap voor clubteams heeft Internationale woensdagavond in het met 80.000 toe schouwers gevulde Milanese San Siro-sta- dion met 3-0 gewonnen van de Zuidame- rikaanse bekerhouder Independiente. De Italianen, die het vorig jaar pas na een beslissingswedstrijd de trofee hadden ver overd, toonden zich nu technisch en tac tisch veruit de meerderen van de tegen vallende Argentijnen. Alle spelers van In- ter waren over het algemeen sneller en zij buitten de kansen veel beter uit dan de veel te lang combinerende Argentij nen. Na de rust trachtte Independiente met aanvallen over links de 2-0 achterstand in te lopen maar de sterke Italiaanse ver dediging hield goed stand. Linksbuiten Corso had Inter reeds na 3 minuten op 1-0 gebracht. De twee andere doelpunten wer den gescoord door rechtsbinnen Mazzola, die eerst na 23 minuten raak schoot en verder in de 51e minuut doelpuntte. De zege van Inter had nog groter kunnen zijn wanneer midvoor Piero in de 26e mi nuut niet tegen de paal had geschoten en zeven minuten later twee doelrijpe kansen had benut. De beste spelers van Inter waren Picchi en Bedin, terwijl Mazzola en Corso even eens grote indruk maakten. Linksback Pavoni en de linksbuiten Rollan waren de beste Argentijnen. Volgende week wordt in Buenos Aires de tweede wedstrijd gespeeld. BOKSEN. Op donderdag 28 oktober zal een Nederlandse boksploeg in Cardiff uitkomen tegen Wales. De ploeg is nog niet samengesteld. In Den Haag is gisteren het toernooi om het Nederlands schaakkampioen schap begonnen. De grote afwezige is wel Jan Hein Donner, die momen teel deelneemt aan het interzoniale toernooi te Havana. De foto toont een van de jongste deelnemers. Ree, in gespannen afwachting kijkend naar de openingszet van tegenstan der Coen Zuidema. De nieuwe O.K. is groter (nu 5 pers.), heeft méér ruimte, méér kracht en een geheel nieuwe lijn. General Motors De showroom is open tot 22.00 uur BEVERWIJK*DRIEHUIS* IJMUIDEN e ra a Bijzonder chic en up-to-date is onze NAJAARSKOLLEKTIE „Stijlgroep Groningen" is hierin weer onze grote troef. Speciale aandacht vragen wij voor ae superbe kwaliteit van Voor een persoonlijke bediening slaagt u zeker bij vraagt nog enige voor werkzaamheden in 3-ploegendienst. Zondags vrij. Gemiddeld 43-urige werkweek. Hoog loon ploegentoeslagen en aantrekkelijke premieregeling. Inlichtingen betreffende verdere arbeidsvoorwaarden verstrek ken wij u gaarne aan ons kantoor Jagerstraat 4, IJmuiden of telefonisch 8346. Na 18.00 uur 7908 nnnnnnnnnnnnnnvinnr,""""","*"""aM"*M*lt*"*ll**"*Ma*** LAAT U ZICH VAKKUNDIG VOORLICHTEN 100 °/o service - 100 garantie KENNEMERLAAN 78 hoek Moerbergplantsoen Betaling in overleg. TEL. 5726 AUTO TE VERKOPEN! Waarom niet Wellicht Heeft iemand een hobby voor oude modellen. En als uw auto niet zo oud is, hebben honderden belangstelling voor uw wagen. Wat het ook zij, plaats een LUIDSPREKER in de IJmuider Courant GEVRAAGD voor de Del Court van Krimpenschool, Stra- tingplantsoen 5, Velsen-Noord. Zo spoedig mogplijk. Aanmelden bij het hoofd der school: W B. Kley- wegt, Koningsweg 163. Tel. school 02510 - 24294. tel. huis 24252. BAANSTRAAT 32-34 - BEVERWIJK - vraagt HOOG LOON - Aanmelden dagelijks.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 19