V.S. staan voor groot dilemma op het Aziatisch continent Washington vermijdt keuze tussen India en Pakistan Nieuwe lawine bij Saas Fee Rol Griekse wordt steeds communisten belangrijker Felle gevechten bij Da Nang Symboliek ARACHNE J\ Wereldnieuws Van dag tot dag Onkoninklijk Tijdelijke rechtse regering niet te vormen <~Praatótoel Op de DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1965 Grote keuze in OVERHEMDEN Amerikaanse wapens Volkscongres van Tibet kiest een president De schoen van deze tijd voor jongens van deze tijd met 6 maanden schriftelijke garantie vanaf 15.90 maten 27 t/m 46 in bruin en zwart Leuzen Even ver KSS gouden schakelarmband Minister Den Uyl van Economische Za ken heeft partij gekozen vóór de Neder landse vleesconsumenten tegen het be stuur van het Produktschap voor Vee en Vlees, door de prijsbeheersingspolitiek van het produktschap aan de kaak te stellen als „in strijd met het algemeen belang". Hij heeft hiermee een precedent geschapen, dat van grote invloed zal kun nen zijn op de verhoudingen tussen rege ring en bedrijfsleven in algemene zin, om dat het een regelrecht ingrijpen betekent in de toenemende dwang van monopoli serende lichamen ten bate van de vrij heid en de economische belangen van het publiek. Afgezien van deze incidentele ingreep, die van doelbewust en kordaat be leid getuigt en door andere blijkt te wor den gevolgd, werd het hoog tijd dat een voorbeeld werd gesteld. Het is namelijk niet langer verborgen te houden dat de belangen van de Nederlandse consument vaak de kleinste rol spelen in de regelin gen, die door organiserende samenwer- kingslichamen worden getroffen bij de stabilisatie en sanering van onze econo mie. Het voorbeeld van „Vee en Vlees" was overduidelijk: zonder enige terughoudend heid werd in het produktschap gesproken over de wijze waarop de prijzen hoog zouden kunnen worden gehouden en tege lijk zou kunnen worden geprofiteerd van overheidssubsidies voor de export, subsi dies waaraan de consument indirect ook nog meebetaalt. Het is gemakkelijk om op deze manier een bedrijfstak financieel rendabel te houden of te maken, maar als dit beleid door alle produktschappen zou worden gevolgd, zou de totale econo mie uitlopen op een ontwrichting van haar eigen basis, die toch altijd nog wordt gevormd door de welvaart der gezinnen. Er zijn meer verschijnselen van tegen het algemeen belang gerichte maatrege len, die onder het mom van „publieke bedrijfsorganisatie" worden doorgevoerd en waartegen niet altijd een minister in het geweer komt. Een zeer nuttige con trole op de geldige consumentenbelangen wordt uitgeoefend door het Consumenten Contact Orgaan, dat allerminst overbo dig is gebleken. De „natuurlijke" prijs vorming van de schaal die vraag en aan bod afweegt, is helaas in de meeste ge vallen niet meer van enige invloed en kan ook niet meer werken bij een zo overge- organiseerde economie als die van van daag. Maar dat wil niet zeggen dat alle saneringen en kunstmatige „nieuwvor mingen" in de prijzen hun oplossing moe ten zoeken in een afknabbelen der gezins inkomsten. Vooral niet, omdat de rege ring toch al tamelijk lankmoedig is met haar toestemming tot doorberekening van loonsverhogingen in de prijzen, zodat de groei van. inkomsten die volgt op kunst matig hooggehouden prijzen, nog eens wordt afgestraft met nog hogere prijzen. Een uitzichtloze en afkeurenswaardige „koude oorlog" tussen de verschillende bedrijfstakken enerzijds en tussen consu ment en producent anderzijds, waaruit nooit een gezonder economie kan groeien. De wedstrijd Feijenoord-Real Madrid heeft niet bepaald een slot gekregen, waarop sportbeoefenaars trots kunnen zijn. Madrid was niet zo koninklijk als het kroontje boven het clubembleem zou doen vermoeden. Real kon zijn verlies niet verkroppen en greep toen maar naar destructieve middelen. Maar ook de Feije- noorders verspeelden in dat slot veel van hun moeizaam verworven goodwill. Er werd een compleet slagveld gecreëerd, waarbij de Spaanse falanx de Rotterdam mers trachtte te overrompelen. De Rot terdammers bleven niet achter, vooral niet toen aller lieveling Moulijn het mik punt van de Spaanse wraak werd. Dit had uiteraard niets met sport te maken (ook niet met vrij worstelen). Wel met mishandeling. Het was onkoninklijk. „Sport verbroedert" bleek weer eens een loze kreet. Advertentie Mondial Bel-O-Fast 15.90 Fablo 15.90 Kerko van ƒ15.90 tot ƒ19.75 Kenmore v. 19.75 tot 27.50 Tricot-nylon van 12.90 tot 19.75 WASHINGTON De Verenigde Staten vermijden tot iedere prijs elk initia tief of een positiebepaling in de strijd tussen Pakistan en India. De militaire hulp aan beide landen is tijdelijk stopgezet, maar niet definitief afgebroken om geen van beide landen overmatig te irriteren. Op het ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington wordt ook overwogen om een gedeelte van de economische hulp aan beide landen te stoppen, vooral de technische bijstand, om zo enigszins druk uit te kunnen oefenen op India en Pakistan voor een wapenstilstand. Daar naast vermijdt de Amerikaanse regering ieder initiatief en stelt zich volledig achter de pogingen van de Verenigde Naties speciaal van secretaris-generaal Oe Thant. Dat gebeurt enige maanden, nadat door Amerika in diezelfde V.N. overigens ook door Nederland werd verklaard, dat de inval in de Dominikaanse republiek een kwestie was voor regionale organsaties. Intussen gelooft Amerika niet dat Pakistan officieel aan de Zuidoost Aziatische Verdragsorganisatie (ZOAVO), om hulp zal vragen. De V.S. zitten volledig tussen twee vu ren waarbij het in korte tijd zowel de verontwaardiging van India als van Pa kistan heeft weten te wekken. Amerika heeft namelijk in de Verenigde Naties bij de eerste resolutie in de Veiligheidsraad Pakistan niet willen veroordelen en in de tweede resolutie, na de aanval op Laho re, niet over agressie van India willen spreken. Pakistan is al twee jaar verbol gen over de militaire steun van de V.S. aan India. Terwijl de V.S. altijd hebben volgehou den dat de wapens uitsluitend voor grens bewaking met China zouden worden ver strekt, heeft Pakistan onophoudelijk Was hington laten weten, dat India de wapens tegen Pakistan zou gebruiken. Zo wordt op het Aziatisch continent waar de V.S. in oorlog zijn tegen de Viet- cong en Noord-Vietnam, waar in Maleisië een oorlog sluimert, in Indonesië anti- Amerikaanse betogingen voortduren 'n oorlog tussen twee naties gevoerd met Amerikaanse wapens, zonder dat Washing ton enig initiatief wil of voor mogelijk houdt. De voorzichtigheid in Washington en de kapitale omzichtigheid van V.S.-ambassa- deur Goldberg in de V.N. mogen weer eens een wat andere indruk uit de Ver enigde Staten geven, het belicht het ge weldige dilemma waarin de Verenigde Sta ten zich bevinden. Er is weinig optimis me over de mogelijkheden voor onderhan delingen in Vietnam en militair succes LHASA (AFP) Ngapo Ngawang Jig- me is woensdag gekozen tot president van de autonome republiek Tibet. Dat heeft het communistische persbureau „Nieuw China" bekendgemaakt. De ver kiezing vond plaats op een bijeenkomst van het eerste Volkscongres van Tibet in Lhasa. Advertentie SUPRA SOLID daar. Washington gelooft niet veel te kun nen bereiken in een nieuwe oorlog op het meest ongrijpbare continent voor Amerika. Maar er is ook een kapitaal dilemma in de Verenigde Staten zelf. Moeten ein delijk de generaals en die politici hier gelijk krijgen, die China willen bombar deren en vooral haar jonge kernindustrie en de steden als de Chinezen besluiten Pakistan daadwerkelijk te steunen door India binnen te vallen? SAAS FEE (A.P.) Verschillende enorme ijsblokken zijn woensdag van de Allalingletsjer omlaag gekomen, waar door het zoeken naar slachtoffers van de ramp stopgezet moest worden. De blokken stortten omlaag langs de steile helling boven het waterkrachtsta tion en kwamen vlak bij de reddingsploe gen terecht. Het zoeken werd 's middags niet hervat. Tot dusverre zijn 25 lijken geborgen en geïdentificeerd. Men gelooft dat er zeker nog 63 onder ijs en sneeuw liggen. (Van onze correspondent) ATHENE De rol die de communisten in Griekenland spelen wordt steeds be langrijker. De 56-ste avond van de Griek se politieke crisis bracht iets geheel nieuws: een grote demonstratie waar de naam Papandreoe niet eenmaal werd ge hoord. Zij was georganiseerd door de pro- communistische EDA-partij en deze naam werd als hoofdleuze uitgeschreeuwd, het geen veel onheilspellender klinkt dan het vierlettergrepige Papandreoe. In plaats van diens vertrouwde beelte nis werd nu de foto meegedragen van iemand die velen niet eens herkenden. Het was een ongelooflijk jeugdige foto van de grijze EDA-leider Pasalidis. Tevoren had de EDA-woordvoerder, Iliou, een felle speech gehouden in het veelbeproefde Glo riatheater. De regering had ditmaal uitdrukkelijk elke straatdemonstratie na afloop van de bijeenkomst verboden, maar een flinke menigte had reeds tijdens de speech be zit genomen van de boulevard die van het theater naar het Omoniaplein leidt. Deze menigte met haar talloze spandoe ken was zo opgesteld dat het leek, alsof de boulevard zwart van de mensen zag. Bij nadere beschouwing was de opkomst echter beduidend geringer dan op meni ge Papandreoedemonstratie van de laatste tijd. Maar men zag vele bekende figuren. Onder de leuzen waren er ditmaal die voor legalisering van de communistische partij pleitten en verder talloze anti- Amerikaanse. Het volkomen negeren van de naam die de laatste acht weken Athene heeft beheerst was veelbetekenend. Het was een waarschuwing: „Denk erom wij kunnen je maken en breken. Als we wil len kunnen we je van morgen af weer voor „monarcho-fascist" uitschelden, zo als in 1944 toen we je ook eerst volgden." De schipbreuk van de onderhandelingen tussen Kanellopoelos en Papandreoe over een tijdelijke rechtse regering werd gis teravond ook bekend. Zij zal in de linkse pers ongetwijfeld worden voorgesteld als een buigen van Papandreoe voor de wil van de Atheense linkse volksmassa. In werkelijkheid is het waarschijnlijk meer een overwinning van de uiterste rechter zijde, die Kanellopoelos onaanvaardbare voorwaarden heeft laten stellen. We zijn nu weer even ver en wederom zal het idee van een parlementaire re gering onder Stefanopoelos veld winnen. Zijn naam vormt het rondothema in deze Griekse crisis. De situatie is echter iets veranderd. Rechts staat moreel zwakker nu het in de persoon van zijn leider Kanellopoelos toch even met de gedachte van spoedige verkiezingen heeft gespeeld. Het centrum zal het zo voorstellen dat ook Kanello poelos is gezwicht voor de eisen van het hof. Papandreoe is misschien slechts even in de steek gelaten door zijn linkse aan hang, voor wie hij nooit meer was, is en zijn zal, dan een kreet. DA NANG (Reuter) Verscheidene bataljongs Zuidvietnamese regeringstroe pen zijn de afgelopen nacht bij Da Nang in een hevig gevecht gewikkeld geweest met een bataljon van de Vietcong. Het gevecht werd het zwaarste van het afge lopen jaar in de belangrijke kustprovin cie Kwang Nam genoemd. Na verscheidene uren kregen de Zuid- vietnamezen steun van jachtbommenwer pers en tanks. Zeker 33 opstandelingen werden gedood. Een militaire woordvoerder heeft woensdag in Saigon meegedeeld dat er geen bewijs is voor berichten uit Oost- Duitsland dat zes Westduitse piloten zou den zijn omgekomen in Amerikaanse bommenwerpers die zijn ingezet bij de oorlog in Vietnam. Hij bestempelde deze berichten als com munistische propaganda. „Wij zijn dat uit Hanoi gewend. Het is niet meer dan Oost- duitse propaganda", zo zei hij. GEN.CROIMJESTRAAT40-44 HAARLEM Telefoon 54679 Moderniseren. Dr. Albert Schweitzer heeft erin toegestemd dat na zijn dood het door hem opgerichte ziekenhuis gemo derniseerd zal worden. Bijgestaan door dr. Walter Munz zal zijn dochter me vrouw Eckert, vele veranderingen gaan aanbrengen, zoals het aanleggen van stromend water en elektriciteit, maar het ziekenhuis zal het karakter van een Afrikaans dorp blijven behouden. Toen onlangs kennissen van ons het besluit namen om, in weerwil van alle maatschap pelijke barricaden die ijverige overheden opwerpen, te gaan trouwen, gaven zij de organi satie van het festijn in handen van een middelbare achter neef, die zich op deze taak wierp alsof hij er zijn hele le ven op had zitten wachten. Hij beschikte over een uit gebreide documentatie op het gebied van de huwelijksge bruiken en trouwfolklore, die hij ogenblikkelijk aanvulde met de laatste snufjes op dit gebied. Klaarblijkelijk ver keerde hij in de wonderlijke overtuiging, dat de echtver bintenis niet tot enig succes kan leiden als zij niet omge ven wordt door een overdaad aan min of meer onbegrijpelij ke ceremoniën, riten en sym boliek. Hij besteedde enkele weken aan de intensieve voor bereiding van deze plechtig heid, stelde een chronologisch afwikkelingsprogramma en een draaiboek op, sloeg enor me voorraden feestartikelen in en stuurde elke verwachte gast een lijst met benodigdhe den, gedragsregels en rolver delingen, benevens een lijvig boekdeel met liederen die op het evenement van toepassing werden geacht. Ieder lied droeg als ondertitel de woor den: „Op de wijs van Tengevplge van deze uitvoe rige voorbereidingen had op de vooravond van de huwe lijksdag een „vrijgezellen- afscheid" plaats, dat zich vol trok in een daartoe afgehuur de lokaliteit in de buurt. Op dezelfde avond speelde zich in een ander lokaal op enige af stand een „Spinsters-farewell" af, zodat de twee geliefden die avond op een afstand van ze venhonderd meter van elkaar handenvol geld kwijtraakten aan vrienden en vriendinnen, die door de achterneef in gro te getale waren uitgenodigd. De vrijgezellen werden onder leiding van de ceremonie meester volkomen dronken, de „spinsters" oftewel vrijgezel linnen raakten in een eindelo ze discussie over de voor- en nadelen van lastex onderkle- ding. De achterneef rende voortdurend tussen de twee onheilsplaatsen heen en weer om de feeststemming aan te vuren en organiseerde ten slotte halverwege tussen de beide gelegenheden een ont moeting van aanstaande bruid en aanstaande bruidegom, klokslag twaalf uur in de nacht. Omringd door de tal rijke wankelende en bekvech tende feestgangers moesten zij een kus wisselen en elkan der een bruin brood overhan digen, ten teken van hun ko mende samenleven. De om standers kregen een handvol krenten, die zij elkander in het gezicht moesten werpen als symbool van hun eensge zinde liefde voor de huwen den. Bij de twaalfde slag van de klok hieven zij onder lei ding van de ceremoniemeester het lied „Nu is het uur geko men" aan (op de wijs van het Wilhelmus) en sleurden daar na de beide gelieven naar hun respectieve ouderlijke wonin gen. Dit alles zou nog tot daar- aantoe geweest zijn, indien de fervente folklorist rekening had gehouden met de invloed van koude nachtlucht op alco hol. Nu was het gevolg dat de bruidegom zijn bruinbrood te pletter Viel in de huiselijke gang en de verdere nacht doodziek in het toilet door bracht, terwijl een aantal vrij gezellen wegens gekleed zwemmen in de gracht op het politiebureau verzeilde. De volgende dag, het eigen lijke hoogtepunt van de plech tigheid, kenmerkte zich door het feit dat des morgens om half zes op de huisdeuren der huwenden werd gebonsd alsof er brand was. Bij opening van de deur bleek deze versperd door een rood lint, dat volgens de mededeling van de cere moniemeester moest worden doorgeknipt door de moeder van de bruid enerzijds en de vader van de bruidegom an derzijds. Het scheelde niet veel of de ceremoniemeester zelf werd doorgeknipt, ver mits de vader van de bruide- gom geen oog had dichtgedaan vanwege de zieke zoon. Ver volgens was er rust tot negen uur, waarop de organisator met het bruidsboeket aan de deur van de bruidegom ver scheen. Als symbool van de afgesloten jeugd zijner bruid moest de arme jongen een anjer uit het boeket plukken en deze blaadje voor blaadje deponeren op een zilveren schaal, die vervolgens door de achterneef spoorslags naar het huis van de bruid werd ge dragen. Daar aangekomen strooide hij de blaadjes uit over de drempel, als symbool van de jonkvrouwelijke on schuld die ten offer zou vallen aan de echtvereniging. Deze gewaagde symboliek ontstem de de moeder van de bruid enigszins, maar haar ergernis verdween op slag toen de ce remoniemeester haar een boe ketje vergeetmijnietjes over handigde, ten teken van de blijvende genegenheid tussen bruid en moeder ondanks de dreigende huwelijksvoltrek king. De achterneef rende daarop welgemoed terug naar de in middels nog steeds onpasse lijke jongeling, die zich in toepasselijke kleding had ge stoken en zijn grijze hoge hoed een beetje scheef op zijn hoofdpijn had gezet. De cere moniemeester explodeerde bijna van schrik, want de hoed diende recht te staan tot na de huwelijkssluiting, als teken van de veranderde sta tus. Het tweetal begaf zich toen te voet op weg, waarbij de achterneef een pas achter de bruidegom bleef, als sym bool van diens grote waardig heid. Te bestemder plaatse aangekomen, klopte de bege leider driemaal op de deur, ofschoon deze een uitstekende bel bezat, ten teken van de driemaal herhaalde bede om de bruid te mogen wegvoeren. Dit wegvoeren kwam tamelijk vlot in orde, aangezien de ouders van de bruid het ver tikten om te elfder ure te wei geren. Per beige trouw-auto begaf het paar zich op weg, gevolgd door de familieschare in eveneens beige volgauto's. Nadat de ceremoniemeester de huwelijksvoltrekking ten stadhuize mokkig had bijge woond, omdat hij daar geen enkele activiteit mocht ont plooien, explodeerde zijn am bitie volledig bij het binnen treden van de gehuurde feest zaal. Hij stond erop de bruid over de drempel van dit eta blissement te dragen, ten te ken van het feit dat zij- er niet overheen mocht stappen. Ver volgens hieven de aanwezigen de cantate „welkom, o, wel kom nu" aan, (op de wijs van „de herdertjes lagen bij nach- te") en schoten zij hun klap perpistooltjes af, als symbool van de verjaging der boze geesten. Nadat de bruidstaart was binnengedragen en omge vallen, ten teken van het feit dat zij niet goed op haar fun dament was gebakken, hief de ceremoniemeester het mes en sneed een stuk van de bruids sluier af, ten teken van het feit dat de bruidsjapon zijn werk had volbracht. Met dit stuk sluier werd het mes af geveegd, waarmee de taart werd aangesneden, ten teken van het feit dat het vies was geworden. Vervolgens hief de ceremoniemeester het glas en bracht een stuk toast uit op het bruidspaar, waarbij hij tot de treffende en originele uit roep kwam: „Lang zullen zij leven in de gloria!" Zich niet verdiepend in de vraag of het wel leuk was, le venslang in de gloria te leven, ontstak hij een feestbom die de zaal met papiersnippers verduisterde en de slagroom onbruikbaar maakte, waarna het liederenboek ter hand werd genomen en de dag ver der werd doorgebracht met liedjes zingen op de wijs van andere liedjes, eten, drinken en gekscheren. Toen het moment was aan gebroken waarop het bruids paar ter huwelijksreis zou tij gen, haalden de gasten op een teken van de leider hun grut terswaren voor de dag, die zij volgens het programma de vertrekkende echtelieden ach terna moesten smijten. De ce remoniemeester had intussen diverse groenteblikken met touwen aan de auto gebon den. „Doperwtjes zeer fijn" en „kwetsen op sap" vormden de hoofdschotel, maar de blikken waren leeg en dat deed er dus niet toe. Op de achterkant van de auto was met ruwe letters geschilderd: „Just Married" en bij het instappen daalden wolken goedkope, ongekookte rijst op het paar neer, ten te ken van het feit dat men in het buitenland ook altijd zeer kwistig met rijst omgaat, be halve in tropische pauperlan- den. De symboliek eiste ver der, dat de aanwezigen op de stoep bleven staan wuiven tot de koffie koud was geworden en daarop een voor een naar binnen mochten, om op de drempel een gulden aan de ceremoniemeester te betalen ten teken van het feit dat deze een stuk slimmer was dan hij eruit zag. Natuurlijk is dit allemaal een beetje overdreven voor gesteld, maar het is ook maar symbolisch bedoeld ten teken van het feit, dat bij sommige gelegenheden de echte bete kenis van het evenement ver dwijnt onder het ceremonieel, waarvan niemand meer snapt waar het op slaat. De ceremoniemeester in kwestie zou, op de vraag waarom hijzelf nooit was ge trouwd, waarschijnlijk ant woorden: „Trouwen is een mooi ding, daar zit een boel symboliek in, maar getrouwd zijn is niks. Er zit geen enkele symboliek in ten teken van het feit dat het niks is". En dat is eigenlijk zijn bekentenis: van dat leven in de gloria weet hij blijkbaar niet meer dan in zijn liederen bundel staat Het is, als je er even over nadenkt, eigenlijk reuze raar voor een zo mondain persoon als ikke, die (zoujezozegge) wel alles geproefd zal hebben wat de vader landse en de internationale pot schaft, dat ik gisteren pas voor de eerste maal in mijn leven kangoeroesoep heb ge proefd. Dat wil zeggen: kangoeroe-staart- soep. Nu, om maar ineens met die soep in huis te vallen: niet onlekker, maar voor mij hadden ze er geen kangoeroe voor be hoeven te slachten. Ik heb eens, heel hoog in Zweden, rendierboeljon geslob berd en die vond ik geuriger en pitti ger, al hadden ze daarvoor, wat mij be treft, ook geen heel rendier behoeven aan te snijden. Het is eigenlijk wel gek met kangoe- roe(staart)soep dacht ik, toen mijn chauf feur-butler mij van het restaurant naar huis reed, hoe ze daartoe gekomen zijn. Hoe iemand op de gedachte is gekomen soep van een kangoeroestaart te gaan staan (of zitten) trekken. Want iemand moet ineens op dat denkbeeld gekomen zijn, net zo goed als iemand ooit heeft gedacht, wat nooit iemand anders voor hem heeft overwogen, dattie eens moest proberen slak te proeven, of een oester, of een rauwe haring nog voordat ene Beu- kelszoon uit Biervliet hét vrolijke dier een kaakslag had toegediend. Ik kan niet aannemen dat die kangoe- roemeneer ertoe gekomen is omdat het volk riep: Wij willen kangoeroestaart- soepkangoeroestaartsoepkan- goeroestaartsoepü Geloof ik niet. Geloof evenmin dat KSS in een bestaan de behoefte voorzag of voorziet. Giraffensoep, wisentboéljon en pinguin- staartconsommé zijn er ook nog niet en ik geloof dat er niemand is, die dit als een culinaire leegte voelt. Totdat er iemand komt, een onderne mend man, die daarmee op de markt verschijnt en dan moeten wij, koste wat het kosten mag, die weer hebben. Maar denk eraan ober zeggen ze dan denk vooral aan dat 't van Daho- mey'se giraf mot weze, want van die ge wone Zuidafrikaanse, die móttiknie. En dan zegt u dat even aan de kok met een snuifie dragon, een teentje knof look en twee druppels cognac want dat haalt nu juist de typische girafsmaak naar boven. En dan moet u later zeggen: in de Can- déldbre Pavoisé in l'Hameau-sur-Ourse in de Vogezen (een schattig plaatsje) heb ben ze de beste giraffensoep, die ik ooit heb geproefd. Ik geef toe dattie bij Sac- cou-Chot, je weet wel: in Tierne-Sur-Oise ook niet gek is, maar daar issie net even te sec: een kwestie van 't ozongehalte van de lucht daar geloof ik. Met pinguinbiefstuk is het altijd even oppassen geblazen, want die moet van de zuidpool zijn: die van de noordpool zijn net effe te tranig. Wisentlendenstuk luistert ook heel nauw, als je dat een minuut te lang laat op staan slatie-om en wordt draderig. Wat je daarbij moet drinken? Er zijn maar twee mogelijkheden: of een eerlijke dood eenvoudige Blancmanger 1913, óf (het an dere uiterste'n Sousbrassière 1952. Let vooral op '52, want die van '53 heeft iets te veel dépot en de neus van de 54er is net effe te hoog. Maar ik wilde u eigenlijk alleen maar vertellen, dat ik voor het eerst van mijn leven kangoeroestaartsoep geproefd heb en dat ik er niet kapot van ben. Als u het mij op de man af vraagt, vind ik een eenvoudige nijlpaardbouillan zeker zo lekker, maar dan natuurlijk met een scheutje Marsala 1893. Floris Flaneur Advertentie VW* Hans en Anneke van der Heijden edelsmid - naaldkunstenares Spekstr. 3 (achter de Vleeshal) tel. 15745 „Vuil spel". „De Indonesische regering zal het nodig kunnen oordelen haar poli tiek jegens Australië te herzien als de Australische regering haar vuile spel te opzichte van het Indonesische volk blijft spelen," zei onlangs de perschef van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken, Harsoeno. Harsoe- no noemde als voorbeeld enige opmer kingen die de Australische minister van Buitenlandse Zaken, Hasluck, op een vergadering in Adelaide zou hebben ge maakt, die beledigend voor president en volk van Indonesië zouden zijn ge weest. Groen. In de Belgische plaats Bergen is een groene telefoon in gebruik genomen om beter contact tot stand te brengen tussen het gemeentebestuur en de in woners. Via deze speciale lijn kan de burgerij grieven en suggesties kenbaar maken. Overstroming. Een groot deel van de Mexicaanse staat Nayarit is over stroomd doordat de rivier de Lerma buiten haar oevers is getreden. Een vijftiental dorpen is ondergelopen. De inwoners ervan zijn met hefschroef- vliegtuigen geëvacueerd. Beetje ziek. Tijdens het 18de wereldcon gres van de Internationale Vegetarische Unie in de Engelse plaats Swanswick gehouden, zei de 30-jarige George Bar- wick, een van de afgevaardigden, dat hij zich een beetje ziek voelde worden als hij langs een slagerswinkel liep.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3