Koffermoordmysterie dreigt onopgelost te zullen blijven AGE J> WAT IS BUISMAN Conferentie in Noordwijk over wereldpolitiek en bondig) KRAMMETJE FOK I POLLE, PELLI EN PINGO „HET HOGE DUIN" Sterke voorkeur voor wonen op de begane grond Propaganda in de V.S. met Nederlandse Greyhoundbus Woningzoekende voor 6000,- opgelicht Breuk in P.v.d.A.-fractie in Doetinchem Aardgasexplosie verwoest kantine van fabriek Doden in het verkeer Koud en buiig I! VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1965 2 In de steden willen jongeren ook wel zeer hoog Haarlem Prins Bernhard naar F.A.I.-congres in München Velsen-IJ muiden Beverwijk Hoe komt het, dat BUISMAN mijn koffie echt pittiger, lekkerder maakt? Mr. J. A. Jonkman weer voorzitter Eerste Kamer DIRCK DIRCKZ KIP IN 'T PANNETJE DUIN WEERRAPPORTEN Rond 95 percent van het Nederlandse volk geeft de voorkeur aan wonen op de begane grond. In ons land bestaat 77 per cent van de huizenvoorraad uit parterre woningen. Dit staat te lezen in een pas versche nen boek „Woningsituatie en woningvraag- in Nederland" geschreven door ir. A. Hei mans en dr. D. de Jonge, beiden ver bonden aan de afdeling Bouwkunde van de Technische Hogeschool in Delft. Het NIPO kon voor deze auteurs een onder zoek instellen naar de woonwensen van het Nederlandse volk. In Amsterdam, Rotterdam en Den Haag wil 80 percent van de inwoners gaarne een parterrewoning. Maar slechts 40 percent van de woningvoorraad in de grote steden bestaat uit huizen op de be gane grond. Kan het niet laag, dan maar zeer hoog: in de grote steden tonen met name de jongeren belangstelling voor het wonen in de hoogste woonlagen van flatgebouwen. De middenlagen zijn het minst in trek. De toenemende welvaart doet het ver langen stijgen naar aparte vertrekken voor liefhebberijen, studie en televisie. Het meest in trek zijn vier- en vijfkamerwo ningen. Van de ondervraagden was 64 percent bereid eeen hogere huur te betalen voor een betere woning. Maar de geringe huur- spreiding maakt de overgang naar zo'n betere woning in feite onmogelijk. Duur dere woningen zouden dus de zo gewen ste doorstroming kunnen bevorderen vol gens de auteurs, die menen dat het hui dige bouwprogramma in teveel middel matige woningen met midelmatige hu ren voorziet. (Het boek is uitgegeven bij Ten Hagen in Den Haag). Het begint ernaar uit te zien dat het mysterie van de Amsterdamse „koffer moord" in ieder geval voorlopig onopge lost zal blijven. Na ongeveer zestien da gen van intensief onderzoek komt de ken nis van de politie er nog slechts op neer dat het slachtoffer de 32-jarige Japanse In Rotterdam was gisteren een luxueu ze VAVO-Greyhoundbus te zien, die in slechts twaalf weken is gebouwd. Met dit bijzonder fraaie voertuig gaat een groep je Nederlanders naar tien steden in de Verenigde Staten en naar Toronto in Ca nada om propaganda te maken voor Ne derland. De Holland Amerika Lijn, de KLM, V.V.V.-Rotterdam en V.V.V.-Am- sterdam werken met VAVO-Greyhound samen. De naam Greyhound is voor de Amerikanen een begrip, zodat ze niet vreemd zullen opkijken als daar Jan Kra mer uit Schoonhoven met de Nederland se Greyhoundbus over de „highways" rijdt. De wagen is voorzien van film-pro jectors, geluidsinstallaties en een koel kast met echt Nederlandse dranken. Maan- ig wordt de Nederlandse Greyhound bus aan boord van de „Sloterdijk" ge bracht om naar Amerika te worden ver scheept. De „bemanning" van de bus .gaat per vliegtuig. In de laatste week van sep tember begint de grote reis, die zes we ken zal duren. Er gaan ook twee fietsen mee en de voorlichters en voorlichtsters zullen de Amerikanen en Canadezen ver tellen dat er in Nederland zulke mooie fietstochten te maken zijn. Veel Ameri kanen durven in ons land niet te gaan autorijden, vooral niet in de grote steden wegens de voor hen chaotisch lijkende verkeerssituaties. c Stadsschouwburg, zaterdag 20 u.: To neelgroep Centrum met ..Recht op moord" van Yves Jamiaque. Regie: Wal ter Kous. BIOSCOPEN Cinema Palace 14, 19 en 21.15 u.: „In specteur Clouseau slaat weer toe," 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en zaterdag 14, 19 en 21.15 u.: „Teenagers in de zon," 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Sex and the single girl", 18 j. Zaterdag 23.30 u.: „Spel der driften," 18 j. Luxor, 14 en 19.30 u.: „Het huwelijksle ven", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: „Veel liefs uit Moskou," 18 j. Zaterdag 14.30 u.: „Elvis op zijn best," a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De jonge leeu wen", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De laat ste stormloop", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Le bon- heur", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16-de tot en met de 19-de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u., zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van Poolse grafiek. Tot 1 oktober. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. en van 13.30-17 uur; zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylersmuseum (Spaarne 16): Exposi tie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaen van Ostade. Tot 15 oktober. Permanente expositie van schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) 10-17 u. De eerste zondag van de maand 13-17 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land); Foto-expositie van Peter Dullaart. Tot 3 oktober Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge sloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum van Looy (hoek Kamperlaan): expositie van schilderijen, tekeningen en etsen van Sal Meyer. Dagelijks 1017 u. en zondags 1317 u. Tot 3 oktober. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van grafiek van Kees Okx en van plastieken van Artur Varela. Tot 30 september. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 no vember openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 u.; golfbaan tot 21 u. DIVERSEN Ruine van Brederode (Santpoort): Elke avond een half uur na zonsondergang avondverlichting en klankbeeld tot 23 u. (Zie verder in „Uitgaan in Haarlem" in de krant van heden). Prins Bernhard zal dinsdag de officiële opening bijwonen van de algemene leden vergadering van de „Féderation aeronau- tique internationale", die in München wordt gehouden. Hem zal het „Certificat de patronage" van de F.A.I. worden aan geboden. Een dergelijk certificaat, dat de prins als eerste ontvangt, wordt verleend als erkenning van persoonlijke verdiens ten voor de internationale luchtvaart. VRIJDAG 10 SEPTEMBER City, 20 u.: „Meisjes in verkeerde han den". Stadsschouwburg, 20 u.: „Winnetou keert terug". De Rank, 20 u.: Afscheidsreceptie H. Remiëns. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Politienachtrit, 19 u.: Start van Hoofd bureau. ZATERDAG 11 SEPTEMBER City, 19 en 21.15 u.: „Meisjes in verkeer de handen". Stadsschouwburg, 20 u.: „Winnetou keert terug". Patronaatsgebouw, 20 u.: Dansavond ten bate van de Stichting Ontspanning Invaliden en Gehandicapten. Wandeltochten, aanmelding bij secreta ris Kennemer Jagers, Lange Nieuwstraat 408, IJmuiden. Ruïne van Brederode, klank en licht spel, bij gunstig weer. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Voorlichtingscentrum „Stichting Rijn- mond-Noordzeekanaal" Semafoorduin, IJ muiden, geopend voor individuele bezoe kers woensdag van 15 tot 16 en zaterdag van 11.30 tot 12.30 u.; voor groepen aan vragen bij de stichting Havengebouw, Amsterdam, tel. 020-220665 of Gemeente lijke Voorlichting Velsen, Raadhuis, tel. 4036. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 10 tot 12 u- R.-k. openbare bibliotheek en leeszaal, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u. VRIJDAG 10 SEPTEMBER „De „De der Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: ijzervreter". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: superman van de geheime dienst". W.B. Theater, 20 u.: „Het eiland waaghalzen". Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Zaanse schilders, te be zichtigen van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17-30 u. en van 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. ZATERDAG 11 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De ijzervreter"; 23.30 u.: „Spel met eenzame vrouwen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De superman van de geheime dienst". W.B. Theater, 20 u.: „Het eiland der waaghalzen". Huize Adrichem, Hoflanderweg 170: Schilder- en tekenlessen door het St. Lu- casgilde, 14 u. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Zaanse schilders, te be zichtigen van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 10 tot 12.30 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 14 tot 17 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 10 tot 12 u. en van 14 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 10 tot 12 u. en van 14 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 10 tot 12 u. en van 14 tot 17 u-; r.-k. leeszaal geopend van 10 tot 12 u. en van 14 tot 17 u. vertegenwoordiger Yutaka Kameda is. Het antwoord op de vragen waar hij is vermoord, waarom hij werd ver moord, wanneer hij werd vermoord en door wie hij werd vermoord kan nog niet worden gegeven. In Amsterdam heeft de politie nog steeds geen nadere aanwijzingen kunnen vinden over het verblijf van Kameda daar op 21 augustus. Ook in Brussel zijn na de raadselachtige dood van een van Kame- da's weinige kennissen, de 27-jarige Ta- kechi Okagaki, die zich afgelopen zater dag met zijn auto te pletter heeft gere den tegen een van de pijlers van een spoorbrug in het centrum van de stad, geen nieuwe sporen gevonden die zouden kunnen leiden tot de ontmaskering v: de moordenaar. Hoofdinspecteur J. Vrijburg van het bureau Leidse Plein in Amsterdam is on dertussen nog steeds van mening dat de dood van Okagaki in verband zou kunnen staan met de moord op Kameda. Pleeg de Okagaki zelfmoord en zo ja waarom? zo vraagt hij zich af. De Belgische poli tie houdt het echter op een ongeluk. Ook de attaché van de Japanse ambassade in Parijs, Nakajima, die in de Belgische hoofdstad is geweest om de Brusselse en Amsterdamse politie te helpen bij het on derzoek, is deze mening toegedaan. Deze attaché komt vandaag naar Nederland. Advertentie Bij het branden van koffie gaan enkele smaakbestanddelen verloren. Buisman herstelt dat. Buisman vult dit tekort op natuurlijke wijze san. Buisman geeft nog meer pit, nog meer smaak, ook aan de beste koffie. Gebruik daarom altijd Buisman. Hoe U Uw koffie ook zet.. Met Buisman smaakt ze beter (ook poederkoffie f) «OFFIE Bij Koninklijk Besluit is mr. J. A. Jonk man opnieuw benoemd tot voorzitter van de Eerste Kamer voor het zittingsjaar dat op 21 september begint. Een 23-jarige chauffeur uit Rotterdam heeft, misbruik makend van de woning nood, een 19-jarige vloerenlegger" voor 6000,- opgelicht. De vloerenlegger had per advertentie woonruimte te huur ge vraagd, op welke advertentie de chauf feur reageerde met de mededeling dat zijn woning te huur was. Hij zou van zijn werkgever in Doetinchem een huis hebben gekregen. Zijn vrouw woonde daar al, vertelde hij. De vrouw lag echter in het ziekenhuis. Voor overneming van inboedel en verbouwingskosten ontving de chauffeur 6000,- waarvan de vloeren legger 4000,- had moeten lenen. De chauffeur had gezorgd voor een verkla ring van volkshuisvesting, waarop hand tekeningen waren vervalst. Met het geld ging hij naar Rome, waar hij in dure hotels logeerde. Na ook be zoeken aan Palermo en Napels te hebben gebracht kwam hij platzak terug naar Rotterdam. Omdat hij niet naar huis durfde, zwierf hij door de stad. De vloe renlegger had inmiddels ontdekt dat hij bedrogen was en aangifte gedaan bij de politie, die de chauffeur op straat aan hield. In Doetinchem is een breuk ontstaan in de raadsfractie van de Partij van de Ar beid. In de donderdagavond gehouden vergadering van de raad hebben twee raadsleden van de P.v.d.A. hun zetel be schikbaar gesteld, namelijk fractievoor zitter J. A. M. van der Veen en mevrouw Krijnen-Wagenaar. Zij zijn afgetreden in verband met het dictatoriale optreden van hun partijgenoot, wethouder Cornelis van der Grijn. Enkele maanden geleden zonden ge noemde raadsleden met enkele andere le den van de raad een brief aan het college van B. en W. van Doetinchem, waarin zij opmerkten dat de handelingen van wet houder Van der Grijn ondermijnend zijn. Met enkele ambtenaren had wethouder Van der Grijn namelijk een n.v. gesticht ter ontwikkeling van 'n bepaald handels object. Dit object werd in produktie ge geven bij de sociale werkplaats „De Ko renbloem" waarover wethouder Van der Grijn zelf de supervisie heeft. In de ver gadering waarin deze brief behandeld werd, verklaarde de wethouder dat hij het contact met de sociale werkplaats zuiver op zakelijke basis tot stand had gebracht en dat hij geen verantwoording aan de raad wenste af te leggen over privékwes- ties. Thans is wel gebleken dat deze af faire aanleiding is geweest tot een breuk in de fractie van de Partij van de Arbeid. Van 13 tot en met 18 september zal in Noordwijk de vijfde internationale confe rentie over wereldpolitiek plaats hebben onder auspiciën van het Nederlands ge nootschap voor internationale zaken en het instituut voor sociale studiën te Den Haag. De conferentie wil de wetenschappelij ke gedachtenwisseling van vooraanstaan de deskundigen op het terrein van het communisme en de betrekkingen binnen het communistische blök (economie, his torie, politiek, cultuur, recht, enz) bevor deren. Het initiatief tot voorgaande conferen ties in West-Duitsland, Oostenrijk, Ja- Bij een ontploffing op het terrein van de Radium-rubberfabriek in Maastricht is het grote kantinegebouw dusdanig be schadigd, dat het waarschijnlijk zal moe ten worden afgebroken. De ontploffing ontstond toen iemand in een kleedkamer onder de kantine een si garet aanstak. Twee mannen, die daar aanwezig waren, liepen vrij ernstige brandwonden op. Een op de weg passe rende schooljongen werd door rondvlie gend glas getroffen. Op het moment van de ontploffing be vond zich alleen het kantinepersoneel in de kantine. De acht dames en hun chef werden tegen de grond gesmeten, terwijl glas, puin en meubilair hen om de oren vlogen. Deuren werden met de sponnin gen uit de muren gerukt. Enkele meisjes liepen brandwonden op door een steek vlam die dwars door de kantine schoot. De explosie is veroorzaakt door een lek in de aardgasleiding. De fabriek was een dag tevoren op aardgas aangesloten. Door het zware verkeer over de oprit naar de fabriek waarin de toevoerleiding was gelegd, is een lek ontstaan. Via de grond drong het gas door tot de ruimte onder het kantinegebouw. Dat werd niet gemerkt doordat het aardgas reukloos was. De installatie bij het gemeentelijk gasbedrijf, die het gas een „luchtje" geeft, werkte namelijk niet. pan en Griekenland gehouden en ook tot deze bijeenkomst, is uitgegaan van prof. dr. K. L. London, dircteur van het instituut voor Sino-Soviet studies van de George Washington-university te Washington DC en prof. dr. K. Mehnert, directeur van het instituut voor politieke wetenschappen van de technische hoge school te Aken. Het thema van de conferentie in Noord wijk zal zijn: de ontwikkeling in Oost- Europa van centralisme naar polycentris- me. Overige onderwerpen die ter tafel zullen worden gebracht zijn: in ter-oost- blok organisatie na 1957, de invloed van het Sino-Soviet conflict sedert 1956 en de ideologische, politieke en sociale situatie in Oost-Europa vandaag. Op maandagmorgen 13 september zal de conferentie worden geopend door de minister van Onderwijs en Wetenschap pen, prof. mr. I. A. Diepenhorst. Deelnemers en toehoorders komen, be halve uit Nederland, uit Argentinië, Ca nada, Frankrijk, Groot-Brittannië, West- Duitsland, India, Indonesië, Israel, Japan, Pakistan, de Verenigde Staten, Zweden en Zwitserland. De 77-jarige Evert Jan van der Wal uit Den Haag is gisteravond in het zie kenhuis Zuidwal overleden aan de gevol gen van een verkeersongeluk, dat hem vrijdag is overkomen. De 36-jarige sergeant C. J. Compier uit Heiden is gistermiddag om kwart over twee bij een verkeersongeval op de rijksweg Den Haag-Utrecht om het leven gekomen. Gistermiddag is de dertienjarige Johan van der Griek uit St. Annaland, leerling van de lagere technische school te Sint Maartensdijk, met zijn fiets onder de aanhanger van een vrachtwagen geko men. De jongen werd zo ernstig gewond dat hij enkele ogenblikken later over leed. In Barnflair-Oost bij Ter Apel is van mogen om half negen bij een botsing tussen een vrachtauto en een personen auto de bestuurder van de personenauto, de 66-jarige heer B. Wimberg uit Wal- chum-Siedlung (West-Duitsland) om het leven gekomen. Met namaakpistolen. De officier van Jus titie bij de rechtbank in Maastricht heeft twee jaar gevangenisstraf en ter beschik- kingstelling van de regering geëist te gen twee 33-jarige inwoners van Maas tricht, die, enkele weken nadat zij uit de gevangenis waren ontslagen, met na maakpistolen roofovervallen hadden ge pleegd op wisselkantoren in België, waarbij zij 150.000 francs buitmaakten. Toen zij in een auto met valse num merplaten terugreden haar Maastricht werden zij aan de grens gearresteerd. Geraamte gevonden. Bij werkzaamheden bij Dwingelo in Drente, is een geraam te gevonden. Vermoedelijk is het het stoffelijk overschot van een beman ningslid van een Amerikaanse bommen werper, die op 22 november 1943 daar brandend is neergestort. Enkele inzit tenden wisten zich met hun valscherm te redden, de anderen kwamen om het leven. Een of twee bemanningsleden werden nog vermist. Advertentie 337. „Ziezo", zei Bram, „we zijn boven Hawaii aangekomen. Nu zullen we de mensen eens verkoeling brengen. Even het zakje met frisse bries uitschudden." Op hetzelfde moment, dat hij het ge opende zakje omkeerde bemerkte hij zijn vergissing en ook de paarden hinnikten van schrik. „Lieve helpriep Bram. „Het to verpoederik heb inplaats van de fris se bries het poeder uitgestrooid, waarmee vissen in katten, en katten in vissen wor den veranderd. Goeie-mensen-nog-an-toe wat zal er nu gaan gebeuren?" Er was niets, wat hij doen kon. Het poeder dwarrelde omlaag en verspreidde zich over Hawaii. En spoedig bleek, dat de tovenaar niet voorniets Bram voor de sterke uitwerking van het poeder had. ge waarschuwd. Een vriendelijke hengelaar was de eerse, die er iets van merkte. Hij wilde juist een vis uit het water op scheppen, toen ineens de vis in een poes veranderde. En overal in de sloot versche nen plotseling de kopjes van poezen bo nen water, klaaglijk miauwend en met de pootjes krabbelend om aan land te komen. De rest van het toverpoeder had inmid dels ook het deftige tuinfeest bereikt. WIL 46 MET ONS ROEIEN, PLOMP f) 6RAA6, DAT HE6 IK N06 NOOIT 6EDAAN NOEMEN 401/11E DAT NO ROEIEN?) IK VIND ER NIETS AAN 1 presenteert nu ook in naast de befaamde visschotels gebraden halve kip met garnituur van doperwtjes, worteltjes, spek, aardappeltjes en fruitmix4.25 PORT - SHERRY - VERMOUTH - ook voor recepties 0.75 (zaalhuur wordt niet in rekening ge bracht). VOOR DINERS GOEDE WIJN op fles v.a. 4.00 Menusuggesties zenden wij u op aan vraag gaarne toe. In ons specialiteitenrestaurant serve ren wij als bijzondere gerechten: exclusieve VISSCHOTELS WUK AAM ZEE 't Sprookje van de Noordzeekust - 40 meter boven zee - boeiend pano rama - tel. 02517-322. *A#WWU\/VWUMWW4i%#WMMWMUMWWVWI#UIAfWWWWMWMMWUWWMy Het K.N.M.I. deelt mee: De depressie boven het noordelijk ge deelte van de Noordzee blijft het weer in geheel West-Europa beïnvloeden, 't Front ervan veroorzaakte de afgelopen 24 uur zware regen in Zuidoost-Frankrijk, Zwit serland en Oost-Duitsland. In Locarno viel in de afgelopen nacht 120 mm. Een minder intensief regengebied trok over Schotland naar Ierland. De onstabiliteit van de atmosfeer geeft aanleiding tot buien, waarbij donderdagavond in ons land ook hier en daar onweer voorkwam. Ook het komende etmaal zullen in de vrij koude en onstabiele lucht boven ons land opklaringen en buien voorkomen. De tem peratuur blijft aanzienlijk beneden nor maal. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. ÖC ■O-M a S Jf Den Helder half bew. zw 15 2 Ypenburg licht bew. zzw 16 0 Vlissingen onbewolkt z 16 0 Eelde onbewolkt zzw 16 0 De Bilt onbewolkt zzw 16 0 Twente onbewolkt z 17 0 Eindhoven onbewolkt zw 17 0 Z.-Limburg onbewolkt zzw 16 4 Helsinki zwaar bew. zzw 18 1 Stockholm licht bew. z 16 1 Oslo regen z 15 6 Kopenhagen regen 0 16 0.3 Aberdeen geheel bew. wnw 11 4 Londen zwaar bew. zw 16 0.1 Amsterdam onbewolkt z 16 7 Brussel onbewolkt z 17 2 Luxemburg geheel bew. z 15 0.1 Parijs onbewolkt w.st. 18 0 Bordeaux regenbui w 20 14 Grenoble geheel bew. w.st. 20 27 Nice zwaar bew. nnw 25 0 Berlijn regen wnw 20 14 Frankfort geheel bew. zzw 17 0 München regen wnw 21 1 Zürich regen w.st. 15 13 Genève zwaar bew. wzw 17 25 Locarno regen o 17 135 Wenen regen z 23' 0 Innsbruck regenbui ono 22 0.3 Belgrado onbewolkt w.st. 0 Athene Rome geheel bew. zzo 26 0 Barcelona Madrid half bew. w.st. 22 0 Mallorca zwaar bew. ono 27 0 Lissabon licht bew. zw 22 0 Zaterdag 11 september Zon op 06.07 uur; onder 19.05 uur. Maan op 19.45 uur; onder 06.13 uur. Maanstanden 11 sept. 0.32 uur volle maan. 18 sept. 12.58 uur laatste kwartier. 25 sept. 4.18 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 10 september Hoog water 3.35 uur en 15.55 uur. Laag water 11.37 uur en 23.52 uur. Zaterdag 11 september Hoog water: 4.07 uur en 16.18 uur. Laag water: 12.12. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden-

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2