Sloophamer in Velsen-Noord TRYL0N - TAPIJTEN van DU PONT Nylon SOI Twaalf kandidaten voor het nieuwe bestuur van Telstar A. R. de BOER&ggsq Burgerlijke stand van Velsen Clandestiene schuren worden opgeruimd Geen eerste prijs in voetbaltoto Tweede afscheids receptie van de heefr H. Remiëns Verbetering van volkstuinen in Beverwijk T. Zwikstra vrijwel zeker nieuwe voorzitter Steun van meer industrieën een grote wens Gewonde aan boord van de „Gelderland" Kort IJmondnieuws Nieuwe portofoons voor havenloodsen in Rotterdam FILM EN FILMWERELD MARKTPLEIN 38-40 - IJMUIDEN VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1965 4 IJmuiden Beverwijk CONSTANT verlovingsringen Promotie en degradatie voor de amateurclubs 1 a? In Velsen-Noord aan de Wijkerstraatweg (67), waar de heer A. A. de Waard een garagebedrijf uitoefent in een aantal bouwvallige houten schuren, is donder dagmorgen op last van het gemeentebe stuur van Velsen de sloophamer gehan teerd om deze „opstallen" te doen ver dwijnen. De heer De Waard, die de garageruim ten zonder de benodigde bouwvergunning heeft geplaatst toen hij direct na de oor log zijn garagebedrijf begon, heeft hier voor nu de tol moeten betalen aan de ge meente die donderdagmorgen enkele v-erklieden zond om op kosten van de heer De Waard tot het slopen van de schuren over te gaan. Dit geschiedde onder het toezicht van een tweetal opzichters van openbare werken en evenzoveel politie agenten die bij dit karwei een wakend oog hielden. Men kan het een trieste zaak noemen, doch de betrokkene wist al enige jaren dat het zou gebeuren. Zeven jaar geleden is het gemeentebe stuur al met de onderhandelingen over een overdracht van het door de heer De Waard bewoonde perceel, dat overigens in een goede staat verkeert, en over de amovering van de opstallen begonnen, om dat de Doelmanstraat, die vlak achter de met in elkaar in verbinding staande ste nen schuur en werkplaats, doodloopt. De gemeente wil deze straat doortrekken en aansluiten op de Wijkerstraatweg, maar ziet hiertoe geen mogelijkheid omdat de heer De Waard weliswaar geen bezwaren heeft zijn pand aan de gemeente over te dragen, doch hiervoor een zodanige prijs noemde, dat het gemeentebestuur hiervan moest afzien. In de loop van de jaren na de oorlog echter groeide het aantal stallingruimten en niet alleen op de eigen grond van de heer De Waard, doch ook op die welke de gemeente toebehoort, zonder dat de gemeente Velsen hiervoor enige schadeloosstelling is toegekomen. Reeds tijdens de begrotingsbehandeling van 1963 in de raad van Velsen werd, toen het slopen van clandestiene bouw sels aan verscheidene woningen in onder andere het zogenaamde „rode dorp" en de omgeving Noorderlaan te Velsen-Noord ter sprake kwam gewaagd van de onoge- lijke clandestiene bouwsels op en naast het terrein van de heer De Waard. De heer De Waard wordt nu in de uit oefening van zijn bedrijf geschaad, doch in feite wordt hier uitvoering gegeven aan wettelijke bepalingen en gemeentelij ke verordeningen. Dat het echter een trieste zaak blijft voor de betrokkene is duidelijk. Wethou der R. Verbeek hierover tijdens het slopen van gistermorgen benaderd door enige ambtenaren heeft alsnog verlof gegeven de bestaande stenen schuur en de daaraan verbonden werkplaats voor de sloop te sparen. Wethouder Verbeek bleek ontvankelijk voor de wijze, waarop de gedupeerde heer De Waard zijn bijdrage heeft geleverd tijdens de sloop van de oude schuren door hierbij zelf behulpzaam te zijn. Hoe lang de onderhandelingen van het gemeentebestuur met de heer De Waard zullen duren om tot een positief resultaat te kunnen komen inzake de aankoop door Geen meldingen van deelnemers aan de sporttoto met 13 goede uitslagen, zodat het prijzenbedrag voor de eerste prijs groot 193.118,75 voor tweederde naar de tweede en voor eenderde naar de derde prijs wordt overgeheveld, hetgeen een bui tenkansje is voor diegenen die wel twaalf of de eerste acht uitslagen goed voorspel den. De tweede prijs van f 234.083,33 wordt nu verdeeld tussen vijf totoïsten en dezen ontvangen bruto 46.816 60 ner deelnemer. De derde prijs 117.041,67 zal worden verdeeld tussen 71 deelnemers, die ieder 1.650 ontvangen. De sporttoto van een week geleden had een inleg van 1.064.016, waarvoor 732.448 Nederlanders hun kruisjes op het formu lier invulden. A$-. VJ:'-* r'S.'->- (CITY THEATER). Voor de avondvoor stellingen van vrijdag tot en met zondag is de keuze gevallen op „Meisjes in ver keerde handen", een Engelse film. Het ontevreden meisje Jennie wil breken met de sleur van haar eentonig bestaan in een provinciestadje en zij zoekt het avon tuur op. Dat begint dan met een drankje drinken in gezelschap van onbekenden, ge volgd door het wakker worden in een vreemde slaapkamer, ontdekken dat de vrienden van de vorige avond spoorloos zijn, het zoeken van nieuwe contacten et cetera etcetera, het hoogtepunt als dure maïtresse van een impressario, met geld, luxe en mooie kleren, en het einde: zelf moord. Zondagmiddag gaat „De dood rijdt mee" en dit slaat niet op een tutoma- niak maar op een Texas Ranger te paard die een bijzonder moeilijke opdracht moet uitvoeren: „Vang de beruchte bandiet Jim Flood." De situatie wordt alleen maar nog moeilijker, als hij Jim gevan gen heeft, want dan ontstaat een vriend schap tussen ranger en misdadiger. Het moment komt dan waarop twee vrienden moeten beslissen. Dinsdag en woensdag kan men „The ladykillers" aan het werk zien, met Alec Guiness in een vrolijke en dwaze kome die. Een onderhoudend spel waarin een stel misdadigers, geleid door de super schurk die zich „de professor" laat noe men, in een complot van satanisch ver nuft de kans krijgt hun vakmanschap te tonen. Donderdag vraagt de film „De bruiden van Dracula" aandacht voor de ver schrikkelijke belevenissen van de lerares Marianne uit Parijs, wier avonturen be ginnen na een onderbroken koetsreis door de donkere wouden van Transsylvanië. Het is de inleiding tot haar kennisma king met de duivelse Dracula, in wiens klauwen zij verstrikt raakt en waaruit zij slechts door een wonder lijkt te kunnen worden bevrijd. (STADSSCHOUWBURG). Uit de film „Winnetou keert terug" mag men conclu deren dat regisseur dr. Harald Reinl een uitstekend kenner van Karl May-lectuur en van de klassieke Amerikaanse wild westfilm is. Hij geeft in Joego-Slavië land schappen gevonden die met hetechte „Wilde Westen" kunnen wedijveren en hij verraadt een goede hand in het organise ren van groots opgezette gevechten en spectaculaire gebeurtenissen, zoals hier Het meisje dat m verkeerde handen de grote oliebrand. Zijn helden en schur ken zijn respectievelijk wit en zwart en dit zal ongetwijfeld in de smaak vallen van degenen die een genuanceerder uit beelding als „slappe kost" verwerpen. Wel, wie het daarmee eens is, die kan vrijdag, zaterdag en zondag (twee keer) z'n hart ophalen. (KENNEMER THEATER) De En gelse komiek Norman Wisdom is in „De ijzervreter" een jongeman die graag bij de politie wil komen, maar hij wordt af gewezen omdat hij te klein is. Niettemin brengt zijn brandende liefde voor het be roep dat ook zijn vader al ambieerde, hem in voortdurend contact met Scotland Yard en het lukt hem ten slotte inge schakeld te worden bij de oplossing van een misdaad, waarvoor Norman moet op treden als dubbelganger van een gevaar lijke gangster. De complicaties die deze vermomming met zich meebrengt laten zich wel ongeveer raden (vrijdag tot en met maandag, ook zondagmiddag half- vijf). Een oorlogsfilm, waarin aandoenlijke taferelen van wederzijds begrip onder de tegenstanders voorkomen, in dit geval tussen Engelse en Italiaanse marineman nen die elkaar in de buurt van Gibraltar bestrijden, kan men dinsdag en woensdag de gemeente van de woning, mitsgaders de stenen opstallen, is momenteel een open vraag. Eerst als er een voor beide partijen aanvaardbare oplossing is gevon den, kan de gemeente er toe overgaan om de Doelmanstraat, die thans nog stuit op de stenen opstallen van de heer De Waard, door te trekken naar de Wijker straatweg. Eerst dan zal ook de goedkeu ring tot het doortrekken van Gedeputeer de Staten kunnen worden tegemoet gezien Gisteravond stonden de auto's van de heer De Waard in de open lucht. Ook nu staan deze auto's op gemeentegrond vlak naast de openbare leeszaal en bibliotheek; de grond, die straks nodig zal zijn om de plannen tot doortrekken te kunnen rea liseren. Advertentie De Nutsspaarbank handhaaft een strikte geheimhouding Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen De heer Remiëns, oud-hoofd van de Comité-en Bethlehemschool te IJmuiden, heeft gisteravond op de tweede receptie in het hervormd jeugdgebouw „De Ran", afscheid genomen van vele vrien den, collega's en oud-collega's. Onder de velen die hem de hand druk ten waren wethouder H. de Boer, de rijksinspecteur van het onderwijs, de heer Holl, en de commissaris van politie, de heer Sepp. Ds. van Niel bedankte de heer Remiëns voor de prettige samenwerking in de af gelopen jaren T*'ethouder De Boer „gelast te" de heer Remiëns zich niet meer op school te tonen, hetgeen wel niet mee zal vallen, maar eindelijk eens uit te rusten van de vermoeiende jaren van opoffering, die de heer Remiëns aan de IJmuidense schooljeugd gewijd heeft. De heer Holl sloot zich volkomen bij de woorden van zijn voorganger aan. Nadat nog velen het woord hadden gericht tot de heer Remiëns en diens echtgenote, besloot de opvolger van het scheidende hoofd, de heer Alder- liefste, met de heer Remiëns te be danken voor al hetgeen hij heeft op gebouwd en achtergelaten. De heer Remiëns is, zoals wij gisteren reeds vermeldden, 45 jaar bij het onder wijs geweest, waarvan 39 jaar als hoofd van diverse scholen. De laatste 18 jaar heeft de heer Remiëns op IJmuidense scholen les gegeven. Burgemeester en wethouders hebben de gemeenteraad voorgesteld voor verbete ring en onderhoud van volkstuincom plexen 'n krediet groot 5.000 te verlenen. Het gaat om in totaal 108 tuinen van het volkstuincomplex St. Aagtenbos en het complex tussen de spoordijk en rijksweg no. 9, waarvoor in de laatste drie jaar reeds kredieten zijn verstrekt. Gebleken is, dat niet aan alle aanvragen om een volkstuin kan worden voldaan en hieruit blijkt dat de aanleg van bedoelde com plexen slechts ten dele voorziet in een duidelijke behoefte bij een deel van de bevolking. Advertentie BERGOSS PRESENTEERT U met vele nieuwe voordelen uitzonderlijk lange levensduur legklare rug dus geen ondertapijt geluiddempend en slipvrij niet spijkeren dus los leggen prachtige kleuren direkt stofzuigen kamerbreed, per meter f 158.- Dit tapijt wordt door ons getoond in de etalage van onze zaak. KOM KIJKEN EN VRAAG ADVIES. Uit eigen voorraad direkt leverbaar unie (Van onze sportredacteur) Voor het nieuw te formeren bestuur van de voetbalvereniging Telstar zijn twaalf kandidaten door bestuur, commis sie van de ledenraad en de ledenraad zelf op een lijst geplaatst. Drie van hen moeten afvallen, aangezien ook het nieu we bestuur uit negen man zal bestaan. Kandidaat voor het voorzitterschap is de heer T. Zwikstra uit Santpoort. Men mag Advertentie ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 zien onder de titel „Patrouille der ver doemden" (oorspronkelijk „Torpedo Bay"). Het verhaal speelt zich af in 1941 en de hoofdrollen zijn in handen van James Mason en Lili Palmer. Zaterdagnacht wordt „Spel met eenza me vrouwen" vertoond, een Engelse film („This is my street"), welke zich afspeelt in een morsige straat met krotwoningen. In die straat wonen goede en slechte men sen, aantrekkelijke en onaantrekkelijke vrouwen, maar allen zijn arm, op een en kele uitzondering na. Het zijn de minder goede bedoelingen van een nachtkroeghou der (waarin hij gelukkig slechts ten dele slaagt) die hier naar voren worden ge bracht. Zondagmiddag om half drie gaat de film „Konvooi als lokaas". (LUXOR) Tot en met maandag wordt vertoond „De superman van de geheime dienst", een verhaal, dat begint met de dood van een invloedrijke wapenhande laar, onder verdachte omstandigheden, in een verdacht huis in Parijs. De strijd tus sen de inlichtingendienst en internationa le spionnen die dan volgt zorgt er wel voor, dat de spanning er tot het einde in blijft. Dinsdag en woensdag draait „De ruzie zoeker", met Jack Armstrong; het zijn de belevenissen van een man die de indruk maakt van een sukkel, maar die in wer kelijkheid een rechtschapen man is, die weet wat hij doet. Voor de zondagmiddag voorstelling van kwart over twee is de keus gevallen op „De jacht op de gouden gitaar", die vooral bij tieners wel in de smaak zal vallen. (W.B. THEATER) Randolph Scott speelt de hoofdrol in „Grenspiraten", die zondagmiddag om half drie begint; in de voorstelling van half vijf kan men kijken naar „Het eiland der waaghalzen," welke vanavond en morgenavond in hetzelfde theater wordt vertoond. Zondag en maan dag gaat de lachfilm „IJscoman, kijk uit!", met Jack Carson. aannemen, dat hij de opvolger wordt van mr. Crefeld, die zich op de vergadering van de ledenraad van 24 september niet meer herkiesbaar stelt. Door het oude be stuur zijn de overgebleven zeven leden (de heer Mooy bedankte na de gerucht makende ledenvergadering van 5 mei) op de kandidatenlijst gesteld: de heren Zwart, Van Nifterick, Van der Gracht, Veltman, De Nijs, Koks en De Bruin. De commissie brengt als kandidaten naar vo ren de heren T. Zwikstra, D. Bijl, J. Wijnberg en S. Voortman. De ledenraad heeft ook de heer J. v.d. Steen nog op de lijst gezet. Het nieuwe bestuur door de commis sie van de ledenraad een overgangsbe- stuur genoemd, met welke aanduiding voorzitter Crefeld het niet eens is zal de door de ledenraad voorgestelde ingrij pende structuurwijziging moeten bestude ren en eventueel uitwerken. Met deze structuurwijziging is het oude bestuur het zoals ze nu naar voren gebracht is niet eens. Men vindt die wijziging niet steu nen op practische ervaring. De commis sie heeft voorgesteld een klein dagelijks bestuur te formeren en daarnaast een raad van toezicht. In commissies zouden de voetbaltechnische leiders hun plaats moeten vinden. Mr. Crefeld liet op een persbijeen komst, die gisteren door bestuur en com missie gezamenlijk werd belegd, duide lijk blijken, dat het nieuwe bestuur het al even moeilijk zal krijgen als het oude, wanneer niet grotere financiële armslag wordt verkregen. Hij vond het een ver eiste dat er een financieel meerjarenplan zou komen, waardoor er op langere ter mijn vooruit gekeken en gewerkt zou kunnen worden. In de bijeenkomst werd duidelijk, dat het zeer nuttig zou zijn, als er nog meer instanties (andere grote in dustrieën en gemeenten) Telstar finan cieel zouden gaan steunen. „Het belang op sociaal en recreatief terrein is er groot genoeg voor. Iedereen in de IJmond zou Telstar moeten steunen. Het past in het kader van het aantrekkelijker en leef baarder maken van de IJmond". Men wil nog meer armslag hebben. Tijdens de bespreking is gebleken, dat het oude bestuur, dat op 5 mei zijn ze tels ter beschikking stelde, ook al vanwe ge de wijze waarop de komende reorga nisatie ter tafel werd gebracht, en de le- De promotiekansen voor de vierde klas- sers van het zaterdagvoetbal in het dis trict West I zijn groot. De drie vereni gingen die de hoogste plaatsen bezetten aan het eind van het seizoen gaan over naar de derde klas. Uit die derde klas degradeert alleen de club, die als laat ste eindigt. Vanuit de afdeling Haarlem promoveert de kampioen naar de vierde klas. In de derde klasse van het zondagsvoet bal van de KNVB zijn de nummers laatst en voorlaatst tot degradatie gedoemd. De kampioen promoveert automatisch naar de tweede klas. Uit de vierde klas pro moveert de kampioen eveneens en degra deert de als laatste geëindigde club. Zo is ook de promotie-degradatieregeling voor de tweede klassers. Uit de eerste klas degraderen de laatste en voorlaatste van de eindranglijst. denraad naar elkaar toegegroeid zijn. „Wel is men het nog niet op alle punten (over het algemeen formele) eens" aldus de woordvoerder van de commissie mr. De Wolf en de heer Van der Veer, „maar men gaat gezamenlijk aan een verdere uitbouw van Telstar werken". Duidelijk werd gesteld, dat in ieder ge val door de financiële „steunpilaar" Hoogovens geen invloed wordt uitge oefend op de aankopen of verkopen in de transfertijd. Dat wordt geheel binnen het kader van een financiële afspraak door het bestuur afgewerkt. Dat het bestuur de hoogte van het financiële pla fond wat opgetrokken zou willen zien is een natuurlijke zaak. Afgehaald door helikopter De IJmuidense zeesleepboot „Gelder land" van nv bureau Wijsmuller, die maandag van Vlaardingen vertrok voor een 7000 mijl lange sleepreis met de zui ger HAM 209 naar Durban in Zuid-Afrika, meldde woensdagavond dat in het Kanaal ten zuiden van het eiland Wight tijdens stormweer met windkracht 10 de boots man H. van Zelm uit Vlaardingen op het achterdek was gevallen en gewond was geraakt aan het hoofd. De kapitein van de „Gelderland" heeft het Engelse reddingswezen verzocht de opvarende van boord te halen en over te brengen naar een ziekenhuis. De red dingboot van Torbay kwam donderdag morgen bij de „Gelderland", maar slaag de er niet in langszij te komen. Een he likopter heeft vervolgens een poging on dernomen de gewonde van boord te halen en is hierin donderdagmiddag omstreeks half een geslaagd. Bootsman van Zelm is opgenomen in het ziekenhuis. BEVALLEN: M. Willemse-Petersen, d„ Herculesstraat 17, IJmuiden; C. A. Stals- van den Berg, z., Eenhoornstraat 131, IJ muiden; J. M. Garrelts-Starreveld, z., Leeuweriklaan 12, IJmuiden; P. Kramer van Leeuwen, z., Kanaalstraat 54 rd., IJ muiden; T. M. van Dijk-Schellings, z., Bellatrixstraat 191, IJmuiden; C. S. Nan ne-Maathuis, z., Zeeweg 121, IJmuiden. ONDERTROUWD: C. J. Schouten, Croe- senstraat 28, Haarlem en O. H. Uylen- broek, Stationsweg 96, Velsen-Zuid, t.a. Croesenstraat 28, Haarlem; E. W. Bron- gersma, Wijnoldy Daniëlslaan 29, Sant poort-Zuid en J. A. W. Meijer, Wijste- laan 51, Santpoort, t.a. Lekdijk 24, Tien hoven; L. E. Musch, Thorbeckelaan 9, Velsen-Zuid en C. P. van der Vlugt, Wijk aan Zeeërweg 74. IJmuiden-Oost; B. M. Groen, Keizer Wilhelmstraat 7, IJmuiden en H. Holman. President Krugerstraat 38, IJmuiden, t.a. Keizer Wilhelmstraat 7, IJmuiden; P. A. Polderman, Ladderbeek straat 127, Velsen-Noord en A. M. Veld- huijzen, Ladderbeekstraat 127, Velsen- Noord; F. Witkamp, Narcissenstraat 36, Santpoort en A. G. W. Meenderink, Nar cissenstraat 36, Santpoort; J. C. van der Hulst, Wijnoldy Daniëlslaan 50, Santpoort- Zuid en I. Jansen, Hagelingerweg 185, Santpoort, t.a. Wijnoldy Daniëlslaan 50, Santpoort; C. Paulussen, Colensostraat 2 bv.. Amsterdam en M. P. van Duijn, Bellatrixstraat 189, IJmuiden, t.a. Boule vard 107, Katwijk; E. G. Oczylok, Korte- naerstraat 19a rd., IJmuiden-Oost en J. C. Woord, Kortenaerstraat 19a rd., IJ muiden-Oost. GETROUWD- A. J. Koning en H. C. Keijzer, Laan 25, Schagen; W. Waarden burg en E. M. van Dassen, Nieuwe Hui zenstraat 32 hs., Amsterdam; H. F. C. G. Janssen en J. A. H. Tomassen, Kluijs- kenslaan 14, Santpoort; J. A. Kroese en F. Schoone, Molenstraat 2, Sijbekarspel; J. J. M. van Asten en J. E. Luijting, Ge- nieweg 22, Velsen-Zuid; J. Punt en A. Kostermanse Le Mairestraat 10, IJmui- N.C.U.B. De afdeling Velsen-Noord van de Nederlandse Christen Vrouwenbond opent maandagavond, 13 september in het gemeentelijk vergaderlokaal aan de Smidt van Gelderstraat het nieuwe seizoen. In deze bijeenkomst zal als spreker optreden ds H. Peper uit Slootdorp, die zal spreken over „Er groeit gras op uw pad." den-Oost; J. Glas en M. J. de Graaf, Lange Nieuwstraat 152, IJmuiden; L. Müllerwerth en G. E. de Graaf, Tuinders- hofje 4, IJmuiden-Oost; J. van der Moolen en C. J. van der Steen, Stephensonplein 21, IJmuiden; W. van der Deijl en K. L. Melis, Tolsteegplantsoen 8II, Utrecht. OVERLEDEN: A. C. Wijngaard, 64 j., e. van J. Post, Waalstraat 51, IJmuiden; J. van Beek, 71 j., wed. van L. Mansvel den Willebrordstraat 39, IJmuiden; P, Uitendaal, 80 j., e. van G. W. Jansen, Driehuizerkerkweg 58, Driehuis. De rijks- en gemeenteloodsen van d# Rotterdamse haven zullen binnenkort de beschikking krijgen over nieuwe porto foons. De Rotterdamse gemeenteraad is akkoord gegaan met een voorstel van bur gemeester en wethouders om een krediet van 736.000 te voteren voor de aanschaf fing van vierhonderd van deze portofoons, communicatiemiddelen, die de verbin ding tussen schip en wal in stand moeten houden. Dit bedrag is de helft van de totaal in de nieuwe portofoons te investeren som. De minister van Defensie heeft na melijk laten weten dat hij bereid is de helft van de kosten ten laste van het rijk te willen brengen, omdat de nieuwe por tofoons in het vervolg niet alleen tijdens mist, maar permanent ter beschikking van de rijks- en gemeenteloodsen zullen worden gesteld. B. en W. van de Maasstad kwamen met dit voorstel nadat de radarcommissie voor de Nieuwe Waterweg na een onder zoek had laten weten, dat de 150 porto foons die de rijks- en gemeenteloodsen voor communicatie tussen schip en wal thans in gebruik hebben, door nieuwe ver vangen moeten worden. Bovendien varen nautische deskundigen van rijk en ge meente van mening, dat in de toekomst niet een beperkt aantal, maar alle lood sen die op of buiten de Nieuwe Water weg werk verrichten, de >eschikking moe ten hebben over portofoons.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4