ZWIER ederland Burgerlijke stand Beverwijk Tentoonstelling bij Hoogovens Havenbedrijf en Veilig Verkeer gaan werknemers voorlichten Havenberichten Vragen over positie binnenschippers Schepen, rederijen en werven Europees toernooi jeugdbiljarters in Haarlem Komverordening voor centrumgebied van Beverwijk Rioolverbetering in Breestraat te Beverwijk De „Utrecht" op vast station Kort IJmondnieuws TAUNUS Personen-automobielen slaap als 'n vorst op KAPOK, maar... VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1965 Ook een quiz 12 M vanaf 5725.- 17 M vanaf 7885.- 20 M vanaf 8995.— Er is hout en hout. Voor EM-meubelen tellen alleen de beste soorten. De Europa-Meubel organisatie staat daar garant voor, zij selecteert het mooiste meubelmakerswerk uit de dertien aangesloten landen. Maar EM betekent nog méér voor ugrote keuze, EURO PA interessant-lage prijzen, perfecte service en MEUBEL hoogste kwaliteit. Voldoende redenen dus om bij ons, als EM-specialist, eens te komen kijken. Voorbeeld van EM-kunnen: dit zeer royale wandbergmeubel is vervaardigd van „edel" teakhout. Zeer veel bergruimte en bovendien nog een ingebouwde secretaire, 850.-. WONINGINRICHTING Burgerlijke Stand Velsen STOFZUIGERS DE VILDER W'MWyi In het „vrijgezellenhuis" van Hoogovens IJmuiden is in het kader van de diverse veiligheidsacties nu een expositie inge richt door de sector havens. Althans de ene helft van de beschikbare ruimte is beschikbaar voor deze tentoonstelling. Het andere gedeelte is ingericht door het Verbond voor Veilig Verkeer. Het Verbond richt zich nu met een mo biele tentoonstelling voor het eerst direct tot de werknemers van een groot Ne derlands bedrijf en wil hiermee doorgaan. Aan de hand van panelen worden de be zoekers die in werktijd de expositie gaan bekijken geconfronteerd met de verkeersveiligheid en met de wijze waarop weggedrag en rijvaardigheid kunnen wor den verbeterd. Veilig Verkeer bedient zich hierbij voornamelijk van visuele midde len en vertoont ook een kort filmpje. Het roept aan de hand van vreselijke ver keersongevallen op een willekeurig week einde op tot bezinning en laat aan net slot zien hoeveel nu eigenlijk 2003 men sen zijn (gefilmd op sportpark Schoonen- berg te IJmuiden) die in 1964 door ver keersongevallen om het leven zijn geko men. De op de panelen geëxposeerde fo to's zijn deels genomen in eigen ver trouwde omgeving, waardoor ze meer aanspreken. havenbedrijf gaan ook andere sectoren er een expositie inrichten, die betrekking zal hebben op hun werkzaamheden. Behalve naar het geëxposeerde gaa.t de belangstelling uiteraard ook uit naar de prijzen, die zijn uitgeloofd voor de quiz op het gebied van de veiligheid in het bedrijf en in het verkeer. Dit is het door het Verbond van Veilig Verkeer ingerichte gedeelte van de tentoonstelling. Veilig Ver keer is van plan deze expositie om meer grote Nederlandse bedrijven aan de werknemers te tonen, deels aangepast aan de plaatselijke om standigheden, onder andere wat de foto's betreft. v I. m ■vi ..'1-. 'i Het andere deel van de expositie richt zich in het bijzonder op de veiligheids maatregelen, die de mensen in het ha venbedrijf dienen te nemen. Medewerking hieraan verleenden ook het Veiligheidsin stituut en de Havenarbeidsinspectie te Am sterdam alsmede de havenvakschool te Rotterdam. Aan de tentoonstelling is tevens een quiz verbonden in de vorm van het be antwoorden van vragen op een formu lier. Voor deze quiz is een aantal leuke prijzen uitgeloofd. De expositie van Veilig Verkeer bij Hoogovens zal niet alleen door mensen van het havenbedrijf, maar ook door an deren worden bezocht, totaal een paar duizend mensen. Ze komen in groepjes van ongeveer vijftien personen. Na het Advertentie Vraag prospectus en demonstratie bij (OFFICIAL FORD - DEALER) Bloemstraat 34 - Telefoon 4208 ME UB E L MARKTPLE1N 29 - IJMUIDEN - TELEFOON 7541 Er ligt bij ons een rijk geïllustreerde kleurencatalogus voor u klaar. U kunt deze ook bestellen met onder staande bon-. I Wij zenden hem u dan gratis toe. (in blokletters s.v.p.) naam: adres: woonplaats: (Op briefkaart plakken, of in open envelop zenden aan ons adres) Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Hertha, van Londen, IJmuiden; Nerlandia, Gothenburg; Ida D., Boston; Hondsbosch, Huil; Spaarne- stroom, Huil; Zwaantiena, Mantyluoto, Bever wijk; Yorksand, Kemi, Zaandam; Alouette, Londen; Vechtstroom, Goole; Lindborg, Ar changel, Zaandam; Danfodio, Antwerpen; Leip zig, Antwerpen; Frey, Hamina; Loke, Rotter dam; Berkelstroom, Shoreham; St. Louis, Le Havre; Skaraas, Kopenhagen; Emsworth, Leith; Ostrobotnia, Gent, Velsen; Hoogland, Stettin, IJmuiden; Arkadia, Londen; Dinkelstroom, Dagenham; Els Teekman, Goole, IJmuiden; Karimun, Londen; Thea, Ipswich; Stefanokrzeja, Port Said; Juno, Rotterdam; Wieb Boehmer, Rotterdam. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Slesvig, van Port Churchill; Zaanstroom, Grangemouth; Gerry S., Rotterdam; Breda, Antwerpen; Cal- chas, Antwerpen; Batu, Antwerpen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Tanger, naar Landskrona, IJmuiden; Ramon de Larri- naga, Hamburg; Darmstadt, Bremen; Hector, Rotterdam; Helena, Otterbacken; Alcetas, Rot terdam; Marenskou, Rotterdam; Barlby, Key West, IJmuiden; Prins Bernhard, Turku, IJ muiden; Dependance, Rochester, Zaandam; Angelo Scinicariello, Canada; Militence, Ips wich; Hammelwardersand, Temeuzen; Lumi- nence, Londen; Inga, Constanza; Arbon, Rot terdam; Pulp Trader, Gent, Velsen; Gillian Everard, Londen; Iberian Coast, Londen; Ruby, Goole, IJmuiden; Patria, Rostock; Ceres, Bre men; Andreas Boyé, Aarhus; Reestborg, Delf zijl; British Seafarer, Duinkerken; Alfonso Ter- cero, Londen; Arkadia, Bremen; Pergo, Poole, IJmuiden. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Atlas, naar Rotterdam; Skauborg, Norfolk; Vechtstroom, Rotterdam; Liberiakust, Hamburg; Stella Maris, Avilez; Suzanna Fritzen, Hamilton, IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) De heer Van der Peijl, lid van de Twee de Kamer voor de C.H.U., heeft de staats- lecretaris van Verkeer en Waterstaat schriftelijk gevraagd waarom nog steeds geen uitvoering gegeven is aan de op 4 november 1964 gedane toezegging van zijn ambtsvoorganger om op zeer korte termijn maatregelen te nemen ter verbe tering van de positie van bepaalde catego rieën binnenschippers in het noorden van het land. Twee loggers, de Bertha KW.38 van de N.V. Visserij Mij. Noordster en de Nelly Maria KW.70 van de Fa. Joh. Schoonen- berg Azn, die enige tijd in de Haringha ven opgelegd zijn geweest, zijn voor de sloop verkocht en inmiddels uit IJmuiden vertrokken. De motorkotter Jacoba KW. 107 van M. van Duijn C. de Jong is naar Zuid- Afrika verkocht. Het vaartuig, dat Dur ban als thuishaven krijgt, is in 1961 in Zaandam gebouwd, meet 97 bruto reg. ton en heeft als hoofdmotor een 300 pk Bol nes diesel. De motorkotter Hermes KW.10, ex Mag- da IJM.172, kortgeleden verkocht aan J. Hoek te Katwijk aan Zee, is weer van eigenaar veranderd. Het schip behoort nu toe aan J. de Waal te IJmuiden en zal de naam Noordzee IJM.3 krijgen. De kotter Ria IJM.3, welke is overge gaan aan J. Lourens te IJmuiden en voor de sportvisserij is ingericht, heeft het nummer IJM.32 gekregen. Het vaartuig heet thans Zwaardvis. Het vorige hospitaal-kerkschip De Hoop, dat in 1955 is gebouwd te Zaan dam door de Zaanlandse Scheepbouw Mij. en enige maanden geleden naar Frankrijk werd verkocht, heeft de naam Florence gekregen en heeft thans La Ro- chelle als thuishaven. Het schip behoort toe aan het Institut Frangais du Pétrole. C. Schoen; Annette J., d. v. J. A. Stengs en A. J. van Balen; Gerrina B., d. v. J. van den Akker en H. van 't Hoog; Gesiene J., d. v. J. E. van Buuren en L. L. Onderdelinden; Jan-Willem, z. v. E. J. Naafs en M. M. Hartmans; Cornelia, d. v. J. Zwart en A. M. Teeling; John, z. v. C. Groenland en J. van der Weide; Brigitte, d. v. A. H. Löcher en D. M. Sluymer; Maarten, z. v. H. Veldhuij- zen en K. Mooy; Linda, d. v. N. J. Rijkhoff en C. M. Tamis; Theodorus L. G., z. v. T. L. G. van der Voort en M. S. Stobbelaar; Dirk W., z. v. C. J. Oort en H. Dengerink; Rosalinda, d. v. J. Verkaik en C. P. Veuger; Joseph C., z. v. F. Kuijl en C. G. Duiker. ONDERTROUWD: B. J. Sinnema en C. Allan; H. Hennen en M. Steijn; P. Gijzen- berg en W. Lokhorst; Q. E. G. Schram en M. A. Niesten; A. J. Dijkman en C. Th. de Vries; B. M. L. Marchbank en A. M. C. Tukker. In Haarlem wordt 28, 29, 30 en 31 okto ber het Europees kampioenschap voor ju nioren gehouden. De jonge biljarters hun leeftijd loopt tot 22 jaar min één dag spelen libre en 47/2. De wedstrij den worden gehouden in de Kroonzaal van Brinkman n. GETROUWD: R. C. Goijers en N. G. Weijsters; C. M. Schmidt en C. T. S. Gel dermans; D. Bestenbreur en B. Amse; M. Groeneveld en C. S. W. Appel; D. Bosscher en M. A. G. Band; A. N. Schaaper en J. M. Koekenbier; T. Cuperus en G. de Ridder. OVERLEDEN: N. Ooijevaar, 87 j.; A. C. ter Smitten, 65 j.; J. J. Piek, 69 j.F. van der Wel, 60 j.; J. W. G. C. Marsman, 69 j.; T. A. Eusman, 71 j., geh. gew. m. J. Arts; M. A. H. D. Wolters, 27 j., geh. m. G. J. Meesters; A. P. Schoorl, 55 j.; A. Sluis, 41 j.; P. A. Neeft, 51 j. Gedurende de vereiste tijd heeft voor een ieder ter inzage gelegen het ontwerp van een verordening tot regeling van de aard van de bebouwing en het gebruik van gronden gelegen in het zo genoemde centrumgebied van Beverwijk. Tegen de vaststelling van de verorde ning zijn enige bezwaren ingediend. Het onderzoek daaromtrent is nog niet geëin digd. Over de vaststelling moet voor 17 september worden beslist; een beslissing kan echter (voor ten hoogste drie maan den) worden verdaagd. Het college heeft de raad thans voorgesteld tot een zoda nige verdaging te besluiten. GEBOREN: Alida, J. M. A., d. van J. A. Boots en J. M. Deen; Mariëtte d. van B. H. van Meurs en J. E. M. Westerop; Karim M., d. van A. A. van Alphen en M. Bun dels; Marcel T. H., z. van C. A. Tak en A. M. Jongkind; Wilhelmus M., z. van J. I. M. Ellerkamp en E. A. M. Keukens; Jo- landa, d. van D. Gelein en C. A. Ouwens; Werner G., z. van H. van Huisstede en M. Steimar; Elisabeth M. J., d. van P. G. Wester en J. H. P. Sinnige; Frank, z. van H. Verschuur en D. Bos; Edward J., z. van F. J. Karten en A. S. Out; Monica, d. van A. J. Neelen en A. M. Heijnen; Frank E., z. van J. J. Doornbos en M. Tiemann; In- ger, d. van O. Ott en A. Kooijman; Eduard F. J., z. van J. Bakkum en M. M. van Keu len; Cornelia A. M., d. van C. J. Baltus en M. A. C. Duin; Johannes P. M., z. van A. Rodenburg en M. M. Veldt; Luis, z. van L. Lopez Toledo en J. Garrido Navarro; Ri chard A., z. van P. de Wit en J. Tibbert. ONDERTROUWD: Theodorus J. Met selaar en Anthonia A. E. Boergonje; Pieter Scholten en Jetske de Vries; Jacobus G. M. Zonneveld en Cornelia A. Laan; Petrus J. Koning en Geertruida J. van Hoesel; Pieter J. Franssen en Catharina W. Veld huis; Pieter van der Linde en Johanna E. Wenning. GETROUWD: Efisio Matteu en Sjoerdje Pitstra; Johan W. P. Hoeke en Maria A. W. Ruighaver. OVERLEDEN: Anna Braak, 72 j.; Hen- drika A. M. Haverman, 88 j. Advertentie let op de beroemde kwaliteitsmerken Keur-Kapokmatrassen Woninginrichting BORST Planetenweg 38 - 42, tel. 5991 Het riool in de westzijde van de Bree straat tussen de Hobbesteeg en de Blok- steeg te Beverwijk, daterende van voor 1910, moet worden vervangen. Dit is even eens het geval met een uit dezelfde tijd daterend rioolgedeelte tussen Bloksteeg en Begijnenstraat. De totale kosten van de vernieuwingen en bijkomende werken worden geraamd op 33.500, waardoor B. en W. de raad een krediet hebben verzocht. Wijsmullers bergingssleepboot „Utrecht" is uit IJmuiden vertrokken om onder commando van kapitein H. Bronsdijk de uitoefening van haar vaste taak te begin nen: de bezetting van het bergingssta tion Landsend voor de hulpverlening aan de zeescheepvaart in het Engels Kanaal, de Atlantische Oceaan, de golf van Bis- caye en de Ierse Zee. De 3750 ipk sterke „Utrecht", die na de officiële Nederlandse meting als bru- to-tonnage 638 ton, als lengte over alles 52.80 meter, als breedte 9.75 meter en als holte 4.29 blijkt te hebben, wordt vandaag op haar station nabij Landsend verwacht. Advertentie Electrolux - H.E. - Excelsior e.a. vanaf 63.50 Betaling in overleg. Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 Geen spreekuur. De wethouder van onderwijs te Velsen, de heer H. de Boer. en de wethouder van financiën, de heer J. Kolkman houden op woensdag 15 septem ber geen spreekuur. Kunst. De heer J. C. van der Waals uit Heemstede zal voor de Gemeenschap van het Humanistisch Verbond te Bever wijk op dinsdag 14 september te 20 uur in de recreatiezaal van de Humanitasflat aan de Warande een inleiding houden over „De mens in de kunst." N.V.V.-vrouwen. De N.V.V.-Vrou- wenbond, afdeling Beverwijk, komt bijeen op woensdag 15 september in de grote zaal aan de Plesmanweg, om 20 uur. Advertentie IMIMHMffl moinsn HouianH

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5