Kantorengebouw in Rijswijk naar hoogste punt gevijzeld AGE 3 OTTGERING Kort en bondig KRAMMETJE FOK i POLLE, PELLI EN PINGO Afbouw van huizen op stelten Doden in het verkeer Diabetescentrum voor Nederland Zes jaar geëist voor doodslag op kind vloerkleden reinigen f2.75 Van Heutzmonument in hoofdstad beklad Bijbelcursus van het IKOR Onderwijzersverenigingen gaan fuseren Comité vriendenkring AR/CHU actief P.v.d.A.-delegatie naar Joegoslavië Zorg voor gehandicapten wordt goed aangepakt Buiig van TAPIJTEN Laat nu Uw ZATERDAG 11 SEPTEMBER 1965 Griek van 3000 beroofd Haarlem I elsen-IJmidden Beverwijk „SI JOL IE" MOLENDIJK liet reinigen naar door U zelf gebracht en gehaald f2.50 per m2 Zij, die een belangrijk aandeel hebben In de afbouw van woningen en gebouwen, zoals schilders, stukadoors, behangers en installateurs, gaan in de toekomst wel licht de zaak op stelten zetten. Een En gels bedrijf heeft namelijk dit in de laat ste jaren in onbruik geraakte kinder speelgoed geperfectioneerd en geschikt gemaakt voor hen die hun werk in hoger sferen in de nabijheid van plafonds e.d. moeten verrichten. Het nieuwe gereedschap, dat door het Engelse bedrijf is ontwikkeld, is voorzien van zodanige constructies dat er nor maal mee gelopen kan worden zonder dat de gebruiker vreemde handelingen uitvoeren om zich voor omvallen te be hoeden. De stelten, die verstelbaar zijn, kunnen de gebruiker een extra lengte tot maximaal zeventig centimeter geven. Volgens de vervaardiger kan het gebruik van het nieuwe gereedschap een tijdsbe sparing tot 25 percent opleveren. Advertentie Met een gespannen gezicht drukte Rijs wijks burgemeester drs. A. Th. Bogaardt gistermiddag herhaalde malen op een verlichte knop .Het resultaat was verras send: het kantorengebouw in het winkel centrum „In de Bogaard" met een ge wicht van meer dan 25.000 ton werd van de onderste verdieping in totaal tien millimeter opgevijzeld en bereikte daar mee het hoogste punt. Zoals bekend is zal in dit gebouw, dat achttien verdiepingen telt en het hoogste kantoorgebouw (bijna 65 meter) in het westen des lands is, het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk worden gehuisvest. Tegen het eind van dit jaar is het gebouw geheel gereed Voor het eerst op het Europese conti nent is bij deze bouw het „jack-block' systeem toegepast, waarbij gewerkt wordt in de kelder, van waaruit steeds complete verdiepingen omhoog worden ge vijzeld. Dit systeem biedt tal van voor delen. De bouwtijd van het Rijswijkse kantorengebouw: twee jaar en één Een 28-jarige Griekse zeeman is des nachts in het Rotterdamse Katendrecht beroofd van een portefeuille met 3000.- Nadat de zeeman een café had verlaten werd hij aangevallen door vier mannen Eén van de vier zag kans de Griek zijn portefeuille te ontfutselen. De politie hield korte tijd later drie mannen aan, die echter van niets zeiden te weten en het geroofde geld niet in hun bezit hadden. c Stadsschouwburg, vandaag en zondag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Recht op moord" van Yves Jamiaque. Regie: Walter Kous. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Inspecteur Clouseau slaat weer toe", 14 j. Frans Hals, vandaag, 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.30 u. en maandag 19 en 21.15 u.: „Teenagers in de zon", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Sex and the single girl", 18 j. Vandaag 23.30 u.: „Spel der driften", 18 j. Zondag 11 u.: „Jungle cat", a.l. Luxor, 14 en 19.30 u.: „Het huwelijksle ven", 18 j. Minerva, vandaag 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: „Elvis op zijn best", a.l.; vandaag en zondag 19 en 21.15 u. en van maandag af 20.15 u.: „Veel liefs uit Moskou", 18 j. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De jonge leeu wen", 14 j. Zondag 11 u. „Galapagos, die- renparadijs der Zuidzee", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De laatste stormloop", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Onder kruisvuur", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Le Bonheur", 18 j. Zondag 11 u.: „Im weissen Rössl", a.l. TENTOONSTELLINGEN Vishal. Grote Markt: werken van Hen drik N. Werkman, geopend van 10-7 u. en zondags van 13-17 u. Tot 4 oktober. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16-de tot en met de 19-de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u., zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van Poolse grafiek. Tot 1 oktober. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. en van 13.30-17 uur; zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylersmuseum (Spaarne 16): Exposi tie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaen van Ostade. Tot 15 oktober. Permanente expositie van schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) 10-17 u. De eerste zondag van de maand 13-17 u. Stadsschouwburg: In de wandelgangen expositie van aquarellen en tekeningen van Mies Deinum. (Tot 1 oktober). Ruïne van Brederode (Santpoort): van daag een half uur na zonsondergang Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land); Foto-expositie van Peter Dullaart. Tot 3 oktober. Bontzaal: „100 ambachten van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge sloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum van Looy (hoek Kamperlaan): expositie van schilderijen, tekeningen en etsen van Sal Meyer. Dagelijks 1017 u. en zondags 1317 u. Tot 3 oktober. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van grafiek van Kees Okx en van plastieken van Artur Varela. Tot 30 september. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 no vember openluchttentoonstelling van voor- Jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 u.; golfbaan tot 21 u. DIVERSEN Ruïne van Brederode (Santpoort): Elke avond een half uur na zonsondergang avondverlichting en klankbeeld tot 23 Dreef. Haarlem. Vandaag 19.30 uur: Marswedstrij den. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 10 september.) ZATERDAG 11 SEPTEMBER City, 19 en 21.15 u.: „Meisjes in verkeer de handen". Stadsschouwburg, 20 u.: „Winnetou keert terug". Patronaatsgebouw, 20 u-: Dansavond ten bate van de Stichting Ontspanning Invaliden en Gehandicapten. Ruïne van Brederode, klank en licht spel, bij gunstig weer. ZONDAG 12 SEPTEMBER City, 14.30 uur: „De dood rijdt mee"; 19 en 21.15 uur: „Meisjes in verkeerde handen". Stadsschouwburg, 15 en 20 uur: „Win netou keert terug". Du Commerce, Marktplein, 20 uur: Dansavond „Arosa", op muziek van „The Sparks". MAANDAG 13 SEPTEMBER Maandag geen bioscoopvoorstellingen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.k. bibliotheek): 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.k. openbare leeszaal en bibliotheek Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; parochiezaal, Venusstraat, 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. ZATERDAG 11 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De ijzervreter"; 23.30 u.: „Spel met eenzame vrouwen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: ,De superman van de geheime dienst". W.B. Theater, 20 u.: „Het eiland der waaghalzen". Huize Adrichem, Hoflanderweg 170: Schilder- en tekenlessen door het St. Lu- casgilde, 14 u. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Zaanse schilders, te be zichtigen van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 10 tot 12.30 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 14 tot 17 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 10-12.30 u. en van 14-17 u. r.k. Lees zaal geopend van 10-12.30 uur en van 14.30- 17 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 10 tot 12 u. en van 14 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 10 tot 12 u. en van 14 tot 16 u. ZONDAG 12 SEPTEMBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „Konvooi als lokaas"; 16.30 u.: „De Ijzervreter"; 19 en 21.15 u.: „De Ijzervreter". Luxor Theater, 14.15 u.: „De jacht op de gouden gitaar"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „De superman van de geheime dienst". W.B. Theater, 14.30 u.: „Grenspiraten"; 16.30 u.: „Het eiland der waaghalzen"; 20 u.: „IJscoman, kijk uit". MAANDAG 13 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De ijzervreter". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De superman van de geheime dienst". W.B. Theater, 20 u.: „IJscoman, kijk uit". Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Zaanse schilders, te be zichtigen van 9 tot 18 u. Gerpf. Kerk, Julianaplein, 20 u.: Film avond door de Christelijke Filmactie. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- Dhiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17-30 u. en van 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. maand. Bij traditionele bouw zou drie jaar nodig zijn geweest. De heer R. Zwolsman, president-com missaris van de Nederlandse Grondbrief- bank n.v. (opdrachtgeefster) onthulde dat opdracht is verleend voor de bouw van een tweede twintig verdiepingen tellend kantorengebouw, ook in Rijswijk. „Wan neer de staat dat wil kan in dat gebouw ook een ministerie komen", aldus de goedgeluimde heer Zwolsman. De 87-jarige mevrouw T. de Kiewiet- van Damm uit Den Haag is op de Die- renselaan hoek Nunspeetlaan door een tram aangereden. Zij viel tegen een paal en overleed ter plaatse. Op de Groenendaalseweg onder Apel doorn is de 66-jarige H. Kroonberg uit Leiden verongelukt, toen hij na zijn auto aan de kant van de weg te hebben gezet, de rijbaan overstak om een bos hei te gaan plukken. Hij werd bij het oversteken aangereden door een auto. De voorzitter van de Nederlandse ver eniging van suikerzieken ir. B. Wilton heeft plannen aangekondigd tot voorbe reiding van de bouw van een Nederlands diabetescentrum, waar alle maatregelen op het gebied van suieerziekte te coördi neren zullen zijn. Een dergelijk centrum zal een unicum voor Europa een waar schijnlijk zelfs voor de gehele wereld be tekenen. Voor noodzakelijke uitbreiding van het reeds bestaan kindertehuis hebben leden en donateurs een bedrag van bijna veer tigduizend gulden bijeengebracht. Ir. Wilton deelde dit mee op de algemene vergaderin in Apeldoorn, waar het twin tigjarig bestaan werd herdacht. Voor de Zutphense rechtbank is tegen een 25-jarige steenhouwer uit Winterswijk zes jaar gevangenisstraf geëist. Twee maal zware mishandeling van zijn twee jarig zoontje Dikkie en de derde maal doodslag waren hem ten laste gelegd. Dit laatste misdrijf is pas eind januari aan het licht gekomen, anderhalf jaar na dat het was gepleegd. De echtgenote van de verdachte kon toen niet langer voort leven naast de man die haar kind had gedood en lichtte de politie in. Begin januari 1963 was de man on danks verzet van zijn ouders getrouwd met een jong meisje, dat een kind van een Ambonnees had. Toen hij een paar keer op wandelingen met het jongetje door Ambonnezen was uitgejouwd groeide in hem haat tegen het kind. die eerst in mishandeling en later doodslag tot uit barsting zou zijn gekomen. Advertentie De nieuwe lijn geeft u een vlot elegant kapsel Haute Coiffure - Salon de Beauté Santpoorterplein 1 - Haarlem - Tel. 60643* Advertentie per m2 Haarlem Amsterdamsevaart 28-32 - Tel. 11561 Grote Houtstraat 5a - Tel. 10771 Heemstede Binnenweg 137 Tel. 84373 Onbekenden hebben vrijdagavond het Van Heutszmonument in Amsterdam- Zuid beklad. De bronzen beeldenaar in reliëf van deze oud-gouverneur-generaal van het voormalig Nederlands Oost-Indië werd met witte verf besmeurd. De kladderaars werden verrast door een langsrijdend surveillancebusje van de Amsterdamse politie. Zij namen de benen en lieten een bus witte verf en enige doe ken achter, die door de agenten in be slag werden genomen. Het monument is onlangs ook al beklad. Zondagavond om half zeven kondigt het Ikor via de zender Hilversum zijn twin tig afleveringen tellende cursus „Mens en Bijbel" aan, die wil voorzien in de ken nelijke behoefte van radio-luisteraars aan kennis van de Bijbel. De cursus is sa mengesteld door ds. H. Noordermeer uit Noordwolde. Als de Nederlandse onderwijzersvereni ging (NOV, ruim 22.000 leden) en de Nederlandse bond van leerkrachten bij het nijverheidsonderwijs (NBVLNO, circa 5000 leden), op de congressen, die zij aan het einde van dit 'jaar zullen houden, daartoe besluiten, zal op 1 mei 1966 de fusie dezer organisaties een feit zijn. Van de nieuwe vereniging, die alge mene bond van onderwijzend personeel (ABOP) zal heten, zijn reeds ontwerpsta tuten geformuleerd. Volgens deze streeft de bond naar een stelsel van onderwijs en opvoeding, een democratische staat en maatschappij waardig, en stelt hij zich ten doel de behartiging van de belangen van zijn leden en hun nagelaten betrekkin gen en de behartiging van de belangen van het onderwijs en de opvoeding in het algemeen en die van het openbaar en daarmee gelijk te stellen onderwijs in het bijzonder. Het landelijk comité vriendenkring A.R.C.H. heeft thans het aangekondigde schrijven naar alle antirevolutionaire en christelijk-historische kiesverenigingen in ons land verzonden. Bij de brief is inge sloten een „statuut van de federatie A.R./C.H.". Dit statuut is een regie mentje, dat de plaatselijke A.R.- en C.H.-kiesverenigingen kunnen gebruiken, wanneer zij zouden besluiten tot oprich ting van een plaatselijke federatie A.R. C.H. Het comité wil de eenheid van beide protestantse partijen van onderop langs organisatorische weg bevorderen. Tot elke prijs wil het voorkomen, dat er, naast de twee bestaande, een nieuwe pro- Nijverheidsorganisatie TNO. Het voorzit terschap van de nijverheidsorganisatie TNO, dat sinds het vertrek van prof. ir. L. Troost vacant is geweest, zal voorlopig worden waargenomen door prof. ir. H. W. Slotboom, lid van het dagelijks bestuur van deze organisatie. Brandweercongres. Van 24 tot en met 28 september zal in de Veemarkthallen in Den Bosch door de Nederlandse Vereni ging van Brandweercommandanten een grote brandweertentoonstelling en een brandweercongres worden gehouden ter gelegenheid van het vierde lustrum van deze vereniging. Jongetje verdronken. Uit het water van de Entrepotdoksluis te Amsterdam is het stoffelijk overschot opgehaald van de vierjarige Robert Mintjes, die daar 's middags tijdens het spelen te wa ter was geraakt en verdronken. Voorts heeft de rijkspolitie te water uit het open havenfront het stoffelijk overschot opgehaald van een pasgeboren jongetje. Puzzelrit voor blinden. Ter gelegenheid van het vijftig-jarig bestaan van het Zeister blindeninstituut Barthimeus, dat donderdag 21 oktober in de Expohal te Hilversum wordt gevierd, wordt zater dag 2 oktober een autopuzzelrit gehou den, waarbij de leerlingen van het in stituut met een routebeschrijving in braille als kaartlezers zullen fungeren. Dertien mille. In Rotterdam is een 40- jarige administrateur aangehouden die van de verbruiksverengiing waarbij hij werkzaam was 13.000 zou hebben ver duisterd door kasbewijzen en kasstaten te vervalsen. Orang oetangs voor Blijdorp. Een mode magazijn dat zich binnenkort in Rotter dam gaat vestigen zal burgemeester W. Thomassen van Rotterdam een volwas sen orang oetang paar en een orang oetang jongetje van twee jaar aanbie den, voor de koninklijke Rotterdamse diergaarde in Blijdorp. Morgen zullen de heren P. Dankert, in- ternationaal secretaris van de Partij van testants-christelijke partij zou ontstaan. I -Arbeid, dr. C. de Galan, directeur van De kiesverenigingen worden opgewekt °,e ^r- iardi Beekman Stichting en mr. dit in het oog te houden. Th- J- A- M- var* Liar, Bd van de Twee- Ontraden wordt de plaatselijke A.R.- en de Kamerfractie van de Partij van de C.H.-kiesverenigingen tot een te doen Arbeid, zich voor een tiendaags bezoek samenvloeien. De ene kiesvereniging, die naar de Federale Socialistische Republiek na zo'n samenvloeiing zou ontstaan, zou J°6g°slavië begeven, immers noch bij de ARP noch bij de De reis wordt gemaakt op uitnodiging CHU aangesloten kunnen zijn en dienten- ^an Socialistisch Verbond en zal het gevolge van alle invloed binnen deze par- karakter dragen van een studie- en oriën- tijen zijn beroofd. Onder de comitéleden Fatlerels- zijn mr. dr. J. van Bruggen (C.H.) uit "wwwwwww'wvwvwvuwwwwwvwwwwmvwww Heemstede en de heer J. J. J. Jansen 'MWWWWWWWMWMWWWWW~,W<A~W"WAWW (C.H.U.) uit IJmuiden. Het K.N.M.I. deelt mee: Midden boven de Noordzee ligt een de pressie, die zich langzaam naar het zuid oosten verplaatst. De depressie beheerst Als 98ste lid van de Nederlandse een- I het weer in geheel west-Europa. Restan- trale vereniging ter bevordering van de ten van een regengebied boven zuid-En- revalidatie is in het gebouw van het Ge- geland zijn ook in Nederland doorgedron- westelijk Arbeidsbureau in Den Haag ge- gen. De depressie zal ook het komende installeerd de Nederlandse federatie van etmaal nog onvast en voor de tijd van voorzieningscentra voor lichamelijk ge- het jaar koud weer veroorzaken. Ver- handicapten. wacht wordt dat er morgen van tijd tot De heer C. D. Moulijn, directeur van de tijd enige regen zal vallen, die een buiig NCVR, beschreef de nood van de gehan- karakter heeft. De opklaringen zullen dicapten, die niet meer thuis verzorgd schaars zijn. Boven de oceaan, ten wes- kunnen worden. De NCRV wil voor deze ten van Ierland, ontwikkelt zich een nieu- mensen opkomen en de autoriteiten op we storing, waarvan de baan gericht is deze toestanden opmerkzaam maken. op de kanaalzone. In het Alpengebied is Dp heer M. van Veen, voorzitter van de de afgelopen dagen weer veel regen ge- NCVR, besprak de mogelijkheden de ge- vallen. Bij het Comomeer viel in twee da- handicapten zoveel mogelijk zelfstandig gen tijd ongeveer 200 mm. te laten wonen. Als laatste redmiddel zag hij opneming woonoord. in verzorgingstehuis of WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. oo c "O +-> C-S SP a c3 338. Je kunt je niet voorstellen, hoe de stemming op het tuinfeest plotseling ver anderde. Het ene moment zat iedereen nog warm en loom bijeen, deftig pratend en thee drinkend met de pink omhoog..en het volgende moment was het een chaos van schreeuwende en vluchtende mensen. Geen wonder. Het toverpoeder was in het vij vertje gedwarreld en inplaats van de goud vissen zwommen er eensklaps rode en witte, gestreepte en zwarte katten rond, die krijsend de vaste wal opzochten. Het was een herrie van jewelste, alle maal door de vergissing van Brammetje Fok. In een woning vlakbij zat de bejaarde mejuffrouw Sterrekers vredig met haar poesje op schoot. „Hoe is het mogelijk", zei ze tot haar tevreden spinnende poesje, „hoe kan het bestaan ,dat de mensen op zo'n warme dat geschreeuw eens horen. het is vre selijk, werkelijk af-schu-we-lijk." Sterrekers slaakte was nog veel harder dan alle lawaai van buiten, toen ze inplaats bolle ogen dom aanstaarde. „Miauw", zei hij nog, uit gewoonte. Den Helder regenbui .zzw 16 24 Ypenburg regen z 16 2 Vlissingen regen z 15 7 Eelde half bew. z 16 2 De Bilt regen z 16 0 Twente zwaar bew z 17 0 Eindhoven half bew. z 16 0 Z.-Limburg zwaar bew z 16 0 Helsinki zwaar bew z 18 1 Stockholm zwaar bew. w 15 14 Oslo geheel bew. ono 15 8 Kopenhagen mist wzw 17 1 Aberdeen zwaar bew. nw 13 7 Londen regen w 14 3 Amsterdam regen z 16 2 Brussel half bew. z 17 1 Luxemburg mist zzw 15 0 Parijs zwaar bew. zzw 17 0 Bordeaux zwaar bew. zzw 17 2 Grenoble zwaar bew. n 16 0.3 Nice licht bew. wnw 23 0 6 Berlijn regen nno 18 7 Frankfort mist z 17 0 München geheel bew wzw 11 20 Zürich zwaar bew. ozo 12 10 Genève zwaar bew. nnw 14 4 Locarno licht bew. O 16 72 Wenen regen wnw 24 0.3 Innsbruck regen O 13 24 Belgrado half bew. z 30 0 Rome onweer wzw 26 0 Barcelona licht bew. nnw 22 5 Madrid onbewolkt windst. 20 0 Mallorca half bew. windsl .27 4 Lissabon onbewolkt nnw 21 I» 6A U&öEN, 40N6ENS, ANDERS STOOT -IE JE HOOFD AAN DIE ÖROTETAK I DIE TAK IS UITERMATE GESCHIKT OM EEN PAAR BUIKEVI/AAIEN AAN TE MAKE IK WIST NIET, DAT IE VANDAAö 8ADDA6 HAD, PIN60 Zondag 12 september Zon op 06.09 uur; onder 19.03 uur. Maan op 19.58 uur; onder 07.24 uur. Maandag 13 september Zon op 0.6.11 uur; onder 19 00 uur. Maan op 20.12 uur onder 08.37 uur. Maanstanden 18 sept. 12.58 uur laatste kwartier. 25 sept. 4.18 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 11 september Hoog water 4.07 uur en 16.28 uur. Laag water 12.12 uur. Zondag 12 september Hoog water 4.37 uur en 16.56 uur. Laag water 0.30 uur en 12.42 uur. Maandag 13 september Hoog water 5.06 uur en 17.26 uur. Laag water 1.01 uur en 13.11 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden,

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2