T ankslag het voor bij Lahore beslissend verloop van de strijd Turkije belooft Pakistan lichte wapens te sturen Samenzwering in Bolivia Grootscheepse Amerikaanse landing in Zuid-Vietnam WERELDNIEUWS r Van dag tot dag I J Grahams toestand niet zo goed Chloorgas-gevaar voor Baton Rouge Kanunnik Evans omgekomen In totaal 128.000 militairen van VS in Zuidoost-Azië Honderden doden in New Orleans VS-„visnet" spoort onderzeeërs op Oder-Neisse grens in het geding Diepzeeploeg gezond boven water gekomen „Bom" van Soekarno zou van Chinese zijn Op de <~Praatótoel MAANDAG 13 SEPTEMBER 1965 GRENSGEBIED INDIA-PAKISTAN 15 september vangt ons 65 ste naaimachine seizoen aan. Elke koper ontvangt een leuke verrassing. Let op onze speciale aanbiedingen. VS op vinkentouw QOEI NONH, (Reuter en AP) - Zon dagzijn de Amerikanen bij de Zuidviet- namese kustplaats Goei Nonh de groot ste landingsoperatie begonnen sinds de Koreaanse oorlog. De militairen die daar aan land worden gezet maken deel uit van de eerste Amerikaanse luchtcavale- riedivisie die beschikt over 428 zware helikopters waarmee zwaar materieel kan worden vervoerd. De „vliegende di visie", de eerste van dit soort, is speciaal uitgerust voor een taktiek van oorlogvoe- maandag 13 september 1965 569ste STAATSLOTERIJ EERSTE KLASSE 4 640 082 211 575 7689 99308 81533 33053 26274* 92600 15429 30871 Bombardementen Cyrankiewicz in Parijs Formatie-opdracht voor Stephanopoelos? Actie in Sovjet-Unie tegen antisemitisme M. Mok Nauwelaerts de Agé sportacademie Bloemendaalseweg 152, Overveen iel. 53256 (02500) 9 Opnieuw is een jong leven ten offer ge vallen aan zijn militaire verplichting, die omgeven is door gevaren welke de bur germaatschappij nauwelijks kent. In de Haarlemse Ripperda-kazerne is een pis toolmitrailleur onverhoeds afgegaan, toen de sergeant van de wacht een collega wilde wekken. Dit tragische voorval heeft eigenlijk twee slachtoffers gemaakt, want de wachtcommandant draagt zijn leven lang de afschuwelijke herinnering aan dit voorval mee. Het is en blijft nog steeds de vraag, waartoe eigenlijk die uiterst gevaarlijke en onbetrouwbare handwapenen in volle vredestijd worden meegedragen. In welke situatie kan een wachtcommandant van een Haarlemse kazerne komen te verke ren, dat hij moet kunnen grijpen naar een met scherp geladen mitrailleur? Een eenvoudig pistool of een dienstrevolver, veilig opgeborgen in een holster, kan nooit dergelijke ongelukken veroorzaken. Onze politie-agenten, die allen gewapend zijn, schieten elkander nooit dood, ook niet per ongeluk. Zij weten op welke manier een wapen kan worden gedragen zonder dat er enig risico voor henzelf of hun om geving ontstaat. Kunnen onze militairen als zij tenminste per se geladen wape nen moeten meedragen niet op dezelfde afdoende manier worden beschermd? De formele toepassing van voorschriften is nu eenmaal basis voor een disciplinaire orde in de militaire samenleving, maar als de formaliteit levens gaat eisen, wordt het tijd er van af te wijken. Eenvoudig geredeneerd is er geen en kele noodzaak om met scherp geladen wapenen in een kazerne in omloop te brengen. In een burgerbedrijf loopt de be drijfsleider ook "niet met een mitrailleur rond. Het schieten begint pas als het mili taire apparaat in actie moet komen tegen de vijand. Het schieten op dienstplichti gen die zich ondisciplinair gedragen be hoort niet tot de methoden in onze krijgs macht. Waartoe dan dat levensgevaarlij ke tuig in een ordelijke, rustige, vriende lijke kazemesfeer? IWWUVWVWWWWWWUWWAAWWVWWWWWWWWWVt iAAAAAAAAAA/UVAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAl ROCHESTER (Minnesota) (AP) In de toestand van de evangelist Billy Gra ham, die donderdag een operatie heeft ondergaan, zijn complicaties ingetreden. Dr. Grady Wilson, een medewerker van Graham, zei dat de artsen hopen, dat de complicaties niet ernstig zijn. Zondag had Graham een telefoongesprek met presi dent Johnson. Het was de tweede keer tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis dat de president de evangelist opbelde. BATON ROUGE (Louisiana) (AFP) In de Mississippi, in de omgeving van Baton Rouge, wordt gezocht naar het wrak van een aak met zeshonderd ton chloor aan boord, die in de orkaan „Bet sy" is vergaan. Er bestaat gevaar dat het ontsnappende chloorgas de inwoners van de hoofdstad van Louisiana be dreigt. De scheepvaart op de rivier is nu over een lengte van honderd kilometer verbo den. De burgemeester van Baton Rouge heeft bekendgemaakt dat aan de militai- re autoriteiten honderdduizend gasmas kers zijn gevraagd om op alles voorbe reid te zijn. Hij vroeg de bevolking naar de radio te blijven luisteren voor het ge val tot evacuatie moet worden overge gaan. LONDEN (AP) De 53-jarige kannu- nik Stanley George Evans, een leidende figuur in de Britse campagne voor kern ontwapening, en dr. Mary Barber, hoog leraar in de klinische bacteriologie, zijn zaterdag bij een auto-ongeluk om het le ven gekomen. Evans was voorzitter van het huis voor Brits-Russische vriendschap en had tien jaar geleden de leiding van een groep Britse geestelijken die een bezoek aan Moskou brachten. Hij schreef een boek, „de kerken en de Sovjet-Unie". In 1949 maakte hij voor de „Daily Worker" een verslag van het proces tegen kardinaal Mindszenty in Boedapest. NEW DELHI, (Reuter AP en AFP) In de omgeving van Lahore, dicht bij de grens tussen Pakistan en India heeft een zo verwoede tankslag gewoed dat de Indische radio deze vergeleek met de tankveldslagen in Noord-Afrika tijdens de tweede wereldoorlog. Volgens India zouden van de 400 tanks die Pakistan had ingezet er 246 zijn vernietigd, beschadigd of buitgemaakt. Er zijn geen neutrale berichten te krijgen over deze slag, maar diplomatieke zegslieden in de Indische hoofdstad verklaarden dat het er naar uitziet dat de Pakistaanse troepen zwaar getroffen zijn. Het artillerievuur kon in Lahore gehoord worden. De Indische troepen schijnen tot op 16 kilometer van de stad verwijderd te zijn. Er is een avondklok ingesteld. De oorlog tussen India en Pakistan gaf internationaal in het afgelopen weekeinde de volgende ontwikkelingen te zien: Turkije heeft Pakistan beloofd voor een bedrag van 17,5 miljoen gulden lichte wapens te zenden. De Sovjet-Unie deed op beide landen een beroep de strijd onmiddellijk te staken. India heeft China een scherpe nota gestuurd zich niet te bemoeien met „het ongelukkige conflict." Ceylon verbood Indonesië militaire vliegtuigen bestemd voor Pakistan via Cevlon te laten reizen. Indonesië is bereid Pakistan een miljoen vrijwilligers te sturen. leveranciers, de VS en Engeland, zal het Indische overwicht naar de mening van Pakistaanse functionarissen minder wor den. Bij de tankslag bij Sialkot hebben de Indiërs het grootste deel van hun tanks in de slag geworpen menen de Pakista- nen. Aan beide zijden zijn de verliezen groot, maar volgens de Pakistaanse func tionarissen zijn de Indische verliezen niet meer aan te vullen en de Pakistaanse wel. De Pakistaanse militairen hopen ook op hulp van China en Indonesië te kunnen re kenen. China zou niet alleen wapens kun nen zenden maar ook schijnbewegingen kunnen maken aan de grens met India. Gevreesd wordt echter dat de VS hun embargo op wapenzendingen naar India in overweging zullen nemen wanneer de balans teveel in het voordeel van Paki stan zou overslaan. KASJMIR Srinogar Lahore Nev^ Delhi Karachi Bombay ND A 621Q3|v PELT Advertentie De Indische minister van Buitenland se Zaken, Swaran Singh, heeft vanmor gen zijn besprekingen met secretaris generaal Oe Thant uitgesteld. „Hij had het te druk met parlementszaken." Dit heeft 'n VN-woordvoerder in New Delhi meegedeeld. Ook in zijn gesprekken met premier Sjastri bereikte Oe Thant geen resultaat. Oe Thant had wel een bespreking met de Sovjet-zaakgelastigde in New Delhi, Alexei Rodionov. Onderwerp van ge sprek was de mogelijkheid voor Thant via Moskou naar New York terug te keren. Pakistan hoopt zijn verliezen in de strijd met India aan te vullen met ma teriaal uit Iran en Turkije. Militaire des kundigen vertrouwen erop dat dit mate riaal spoedig de grens tussen Pakistan en Iran zal passeren. Omdat India nu geen wapens meer krijgt van zijn voornaamste LA PAZ (Bolivia) (AP) De militaire junta in Bolivia heeft bekendgemaakt een samenzwering ontdekt te hebben tegen de twee generaals, die samen het voorzitter schap over de junta uitoefenen: Rene Bar- rientos en Alfredo Vando. De samenzwe ring zou georganiseerd zijn door commu nisten en leden van de revolutionaire na tionalistische beweging. In het communiqué over ae samenzwe ring wordt betoogd, dat communistische agenten en volgelingen van de afgezette president Victor Paz Estenssoro groepen onverantwoordelijke avonturiers ophitsen tot terreurdaden tegen Barrientos en Vando. Adverfentie Prijzen van: f. 5 zijn gevallen op nummers eindigende op f. 50 zijn gevallen op nummers eindigende op f. 100 zijn gevallen op nummers eindigende op f. 200 zijn gevallen op nummers eindigende op f. 400 zijn gevallen op nummers eindigende op f. 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op Een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer Een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer Een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer Een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer Een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer Een prijs van f. 5000 is gevallen op het nummer De prijs van f. 20.000 is gevallen op het nummer Let wel: Op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. ring, die snelle concentratie en versprei ding van troepen op elke plaats vereist. Zij staat onder bevel van generaal-ma- joor Harry Kinnard en omvat ruim 20.000 man. Naast de hefschroefvlieg- tuigen beschikt ze nog over zes ver kenningsvliegtuigen. De landing was tot het laatste moment geheimgehouden. Het totale aantal Ame rikaanse militairen in Zuid-Vietnam zal met de aankomst van deze divisie op on geveer 128.000 komen, ongeveer 3000 bo ven de vorige maand door president Johnson vastgestelde sterkte. De troepen arriveerden in de baai van de stad aan boord van een groot aantal schepen. In verband met de landing waren in het gebied van Qoei Nonh strenge veiligheids maatregelen getroffen. Amerikaanse ma riniers en Zuidvietnamese militairen had den de laatste weken de streek al uitge kamd op zoek naar guerrillastrijders. Drieëntwintig Amerikaanse vliegtuigen hebben belangrijke militaire kazernes in Noord-Vietnam gebombardeerd, terwijl Amerikaanse straaljagers hun massale aanvallen landinwaarts tegen versterkin gen van de Vietcong in de wildernis en de Mekong-delta voortzetten. Zware schade werd toegebracht aan kazernes ten noordwesten van Hanoi. In Zuid-Vietnam ondernamen Ameri kaanse toestellen aanvallen op een bas tion van de Vietcong 80 kilometer ten wes ten van Soc Trang. Volgens het Amerikaanse weekblad Newsweek hebben bommenwerpers van de V.S. verscheidene „afdoende" aanval len gedaan op luchtafweerraketbases rond de Noordvietnamese hoofdstad Hanoi Deze aanvallen, „die niet waren bekend gemaakt, zijn uitsluitend uitgevoerd op verplaatsbare lanceerinstallaties", aldus het blad. NEW ORLEANS (Reuter) In New Orleans, waar dezer dagen door de orkaan „Betsy" woedde, dringen tientallen kro kodillen het zuidelijke stadsdeel binnen. De dieren, die zeker anderhalve meter lang zijn, komen uit het moerasgebied aan de rand van de stad. In de stad en omgeving zijn zeker 250 doden geborgen. De ruim 45.000 inwoners die bijtijds hun woningen hadden verlaten, hebben tijdelijk onderdak gekregen in posten van het Roode Kruis. Aan het red- dings- en herstellingswerk nemen ook militairen en leden van de Nationale Garde deel. De typhoon „Shirley" die zaterdag cen traal- en noord-Japan teisterde heeft 48 mensenlevens geëist. Er worden zestien mensen vermist en achthonderd mensen werden gewond. De schade wordt geschat op ongeveer vijf miljoen dollar. 46 schepen meest kleine vissers boten zonken, kapseisden of werden op de kust geworpen. NEWARK (NEW JERSEY) (AP) De .Newark Sunday News" meldde zondag dat een elektronisch „Visnet" de Ameri kaanse Atlantische kust beschermt tegen een onverhoedse aanval door kern-onder zeeër. Volgens het blad is dit nieuwe verde- digsmiddel een van geheimste militaire projecten sinds de kernbom gereed kwam. Het werd ontwikkeld door Bell Telepho ne Laboratories in samenwerking met Western Electric. In Washington heeft het ministerie van Defensie bevestigd dat er een project met de codenaam „Cesar" bestaat, dat be schreven wordt als een systeem om vijan delijke onderzeeërs voor de Amerikaan se kust op te sporen en te identificeren. PARIJS (Reuter-AFP) De Poolse premier, Cyrankiewicz, die een bezoek aan Frankrijk brengt heeft na een ont moeting met president De Gaulle ver klaard dat de westelijke grens van Po len door de geallieerden werd vastge steld op de Oder-Neisse linie. Dit be sluit is later geratificeerd door Oost- Duitsland. „De grens is ook goedgekeurd door Frankrijk", voegde hij er aan toe. Regeringswoordvoerders in Bonn hebben dat „beslist onwaar" genoemd dat vier geallieerden uit de tweede wereldoorlog de Oder-Neisse linie hebben vastgesteld als de westelijke grens van Polen. Willy Brandt, kandidaat voor het kan selierschap van de socialistische partij zei, dat West-Duitsland „niet met berus ting" de besprekingen tussen de Gaulle en Cyrankiewicz kan volgen. De tweede voorzitter van die partij, Herbert Wen- ner, beschildigde Erhard ervan niets te doen met betrekking tot de verklaringen die in Parijs zijn afgelegd. De woorden van de Poolse premier zouden „het hoog ste alarm" hebben moeten veroorzaken" aldus Wehner. De Vrije Democratische Partij, die deel uitmaakt van de coalititeregering van Er- hard, reageerde eveneens scherp, ze meent dat West-Duitsland recht heeft op een Franse reactie op de beweringen van Cyrankiewicz. LA JOLLA (CALIFORNIE) (AFP) - Negen mannen die vijftien dagen in het stalen „Sealab-2" 68 meter onder het zee oppervlak hebben doorgebracht, zijn zon dag in goede gezondheid boven water ge komen. Een tweede ploeg van negen man staat klaar om twee weken onder de zee spiegel door te brengen. ATHENE (REUTER) Koning Kon stantijn zal, naar men in Athene verwacht, dze week de voormalige vice-premier Ste phanopoelos opdracht geven een nieuwe regering te vormen. Volgen de welingelichte kringen zou een tiental afgevaardigden van de „Unie van het Centrum" die tot dusver oud-premier Papandreoe steunden, bereid zijn him stem aan Stephanopoelos te geven. Deze zou kunnen rekenen op de steun van de 99 afgevaardigden van de „Nationale Ra dicale Unie", acht progressieven, 46 le den van de „Unie van het Centrum" die niet langer op de hand van Papandreoe zijn en één onafhankelijke. Daarmee zou hij met 154 van de driehonderd stemmen het vertrouwen van het parlement kun nen krijgen. Secretaris-generaal Oe Thant van de Verenigde Naties heeft zondag een gesprek gehad met de minister president van India Sjastri. Het brandende conflict tussen Pakistan en India was onderwerp van gesprek. (Telefoto). MANILLA (Reuter) Volgens een Phi- lippijnse krant zal China de kernbom maken en beproeven, die Indonesië zijn eigen bom zal noemen. Op grond van een overeenkomst tussen Peking en Djakar ta zal de bom volgens de „Philippines He rald" mogelijk nog aan het eind van de ze maand „onder water buiten West-Irian" tot ontploffing worden gebracht. Het zou dus China's derde kernproef zijn. Maar president Soekarno zal het de eerste van Indonesië kunnen noemen. De krant zegt deze informatie te hebben ver kregen uit kringen van de Philippijnse ge heime dienst. MOSKOU (Reuter) De Russische pro- paganda-instanties hebben een nieuwe waarschuwing gekregen op hun hoede te zijn voor tekenen van anti-semitisme. Deze waarschuwing maakt deel uit van een campagne om af te rekenen met chau vinistische tendenzen onder de nationale groeperingen binnen de Sovjet-Unie. Onlangs kwamen er aanwijzingen dat het Kremlin gevoeliger is geworden voor de Westelijke critiek op de positie van de drie miljoen joden in de Sovjet-Unie. De „Pravda" publiceerde zondag j.L de waar schuwing, die slechts een paragraaf vorm de van een lang hoofdartikel over natio nale eenheid. Het viel niet erg op. Maar sindsdien is het artikel herdrukt in een aantal provinciale kranten. Er staat o.a. in dat Lenin het anti-semitisme heeft ver oordeeld. Twee reuzen Op hetzelfde ogenblik waarop wij ver nemen dat Albert Schweitzer gestorven was, vlogen India en Pakistan elkaar in de haren op een wijze die veel van een complete oorlog weg heeft. Is het ver ge zocht om tussen het ene en het andere bericht verband te leggen? Het lijkt mij van niet. Schweitzer was een van de gro te figuren van onze eeuw, een grootheid van zuiver morele aard. Te midden van alle gewelddadigheid waarop wij de laat ste vijftig jaar zo ruim onthaald zijn, kon het gekwelde gemoed steun zoeken in het voorbeeld van die werker in het Afri kaanse oerwoud die dag in dag uit be wees dat de mens zich nog een ander ideaal kan stellen dan een zo groot mo gelijk aantal van zijn naasten over de kling te jagen of te knechten. Wanneer ik naar een twintigste-eeuwse figuur zoek die met Schweitzer op één lijn kan staan, denk ik onvermijdelijk aan Gandhi. En hier komt dan het ver band aan het licht tussen de oude medi cus-theoloog in Afrika en de oorlog in Azië. Zonder Gandhi's toedoen zou de on afhankelijkheid van India zeer waar schijnlijk niet langs geweldloze weg tot stand zijn gekomen. Gandhi heeft op zijn wijze een even voorbeeldig leven geleid als Schweitzer. Dit heeft niet kunnen voorkomen dat Gandhi door moordenaars hand is gevallen en dat zijn ideaal van een eenheidsstaat heeft moeten plaats maken vqor de werkelijkheid van twe» staten die dan nu, naar maar al te be kende trant, met elkaar overhoop liggen. Men zou het als een symbool kunnen zien dat terwijl Schweitzers tijd ten einde ging, Gandhi's erfgenamen elkaar op le ven en dood bestreden. Op hetzelfde ogenblik waarop een morele reus voor goed de ogen sloot, werd het ideaal der geweldloosheid van een andere reus niet met voeten getreden, maar met wapens te schande gemaakt. Het zijn gebeurte nissen die moeilijk aanleiding kunnen ge ven tot optimisme. Toch is het ook weer niet zo dat we nu maar met een honend „Zie je nou wel!" alle idealen op de vuil nisbelt moetexi werpen. De jonge Mars man heeft eens over een andere grote figuur, een Nederlandse ditmaal, ge schreven: „Zonder haar zou het leven in dit land, in deze tijd, volslagen onmoge lijk zijn geweest." Deze woorden sloegen op Henriëtte Roland Holst, inderdaad een vrouw van indrukwekkend moreel for maat. En al mag deze uitlating van de jonge schrijver niet vrij zijn geweest van overdrijving, in de grond van de zaak had hij gelijk. We zouden verdrinken in de golven van kleinmoedigheid, eigenbe lang en gewelddadigheid die door talloze grote en kleine baatzoekers worden opge jaagd, als er niet telkens weer mensen opstonden die dwars tegen alles in hun rechte, rechtschapen weg gaan. Ik heb in de laatste jaren, na vele uitingen van onvermengde bewondering voor Schweitzers levenswerk, ook een aantal critische opmerkingen aan zijn adres gelezen. De critici zullen niet hele maal ongelijk hebben. De grote man was oud geworden, hij zal wat men het tem po van de tijd noemt, niet hebben kun nen bijhouden. Aan zijn wezenlijke waar de doet dit natuurlijk niets af. Misschien is er iemand die hem kan vervangen, niet zozeer op de geografische plek waar hij geleefd heeft, maar op de unieke plaats die hij in het bewustzijn van zijn medemensen heeft ingenomen. Zonder hem en zijn weinige gelijken zou het le ven hier immers „volslagen onmogelijk" zijn? Advertentie U n£i opgeven voor de nieuwe cursus per 1 oktober Damesgymnastiek en indoortralning Heren IJs en vis. China zal Indonesië helpen bij de bouw van vier ijsfabrieken, die voor de visserij gaan werken. In Air Tembaga op Noord-Celebes zal een vis- conservenfabriek worden gebouwd. Opvoeding. President Soekarno heeft een „Nationale Raad van Opvoeding" geïn stalleerd die 61 leden telt. De raad past in een politiek om een nieuwe In donesische natie op te bouwen, aldus Soekarno die zei dat van de Raad wordt verwacht dat hij de opvoeding tot het socialisme zal bevorderen. Aviatrice gedood. Het blad „Sovjet Pa triot" meldde zondat dag de 38-jarige Soseliza Mikhailovna Zanojina, die ver schillende wereldrecords voor straal vliegtuigen op haar naam had staan op tragische wijze om het leven is geko men. Het blad gaf geen bijzonderheden over het ongeluk. Nederlander moet Italië uit. Een 55-jarige Rotterdammer zal uit Italië worden uit gewezen. Hij heeft geen verklaring kun nen geven voor de hoeveelheid van on geveer 25 kilo aan gouden sieraden, die is aangetroffen in twee tassen die hij op het station te Milaan droeg. Hij heeft verklaard dat hij er niet de eigenaar van was, maar dat iemand hem vroeg ze even vast te houden. Economische dood. In Oost-Java zullen economische misdrijven, in het bijzon der zwendel met rijst, met de dood ge straft worden. De overtreders zullen in het openbaar terechtgesteld worden. Reis. Gordon Cooper en Charles Conrad, de ruimtevaarders van de Gemini-5, zul len een reis door zes landen maken: Griekenland, Turkije, Ethiopië, Malaga - sie, Kenia en Nigerië. Pil-leed. Een rechtbank in Cairo heeft een moeder van vijf dochters een echt scheiding toegekend, omdat haar echt genoot weigerde haar de pil te laten ge bruiken. Hij wilde ook nog een zoon. Demonstratie. In Oost-Berlijn hebben zon dag meer dan 150.000 mensen meege daan aan een demonstratie ter nage dachtenis van de slachtoffers van het fascisme. Aan de betoging, waarin com munistische banieren werden meege voerd, namen vertegenwoordigers uit de Verenigde Staten, Engeland en Frank rijk deel. Geboorten. Een 25-jarige Joegoslavische boerin heeft binnen 25 dagen twee kin deren ter wereld gebracht. Veertien augustus schonk het leven aan een zoon en op 8 september opnieuw een zoon. Moeder en kinderen maken het goed. Busongeluk. In het zuiden van Formosa is een autobus, die een motorrijder wil de ontwijken, van de weg afgeraakt en in zee gestort. Vijftien inzittenden kwa men om het leven en dertien werden gewond. Protest. Trawlervissers uit de Franse plaats Boulogne hebben zondag gedreigd de haven met hun schepen te blokkeren voor de tussen Engeland en Frankrijk varende veerboten als protest tegen de Londense conventie waarbij hun het vissen binnen de nieuwe Britse visserij- grenzen wordt verboden. Volgens de vissers bevinden de grote haringscholen zich binnen deze grenzen. Vissers uit an dere Europese landen zouden wel bin nen deze grenzen mogen vissen. Protest. In de Oostenrijkse plaats Feld- kirch hebben zaterdag 15.000 mensen uit Oostenrijk, Liechtenstein en Zwitser land geprotesteerd tegen plannen om in het dal van de Rijn aan de oostkant van de grens tussen Zwitserland, Oos tenrijk en Liechtenstein, een warmte krachtcentrale, een raffinaderij en een petro-chemisch bedrijf te stichten. Vol gens de demonstranten zal het dal, dat rijk aan natuurschoon is veranderd worden in „een Ruhrgebied".

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3