Stadsbestuur van Neuwied was dit weekeinde de gast van Beverwijk "Jr f 5.575.- Ruim 400 deelnemers verreden Ponypot-rally OVER 25 JAAR... EEN LUXE Gsrage Maarschalk, Burgerlijke stand ook zaterdag dicht Oriëntatiebezoek van staatssecretaris aan Noord-Holland Trouwe chauffeurs kregen insignes Inbraak te Heemskerk Zeker f 5000 voor spastische kinderen Hulp voor bouw geref. clubhuis Diefstal in snackbar aan de Breestraat Verkeersongevallen te Beverwijk fWÈÊmm 5 MR m I MAANDAG 13 SEPTEMBER 1965 r:>. zult u zeggen: „Toen was ik nog niet grijs, maar wel wijs genoeg om naar de N.M.B. te gaan. En van dat hartelijke gesprek daar ben ik heel wat wijzer geworden." Zake lijke en financiële problemen? Bespreek ze met de N.M.B. Er is een oplossing! NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! AMI Imp.: Alimpo n.v. Parkstraat 91a, Den Haag. 110 dealers verspreid over het gehele land. B.M.W. - dealer Hoofdstraat 183 - Santpoort Telefoon 02560-8230 Zenuwen U it slagen In een gezamenlijke bijeenkomst van de gemeenteraden van Neuwied en Be verwijk, zaterdagmiddag in het Bever- wijkse Stadskantoor hebben beide raden bevestigd, dat hun gemeenten door ban den van vriendschap zijn verbonden en zij hebben daarbij het vertrouwen uitge sproken, dat deze vriendschap zich ver der zal ontwikkelen en een bijdrage zal zijn in de goede verstandhouding van de Europese staten onderling. Beide raden zijn hiertoe overgegaan in het besef, dat de rampzalige oorlogen van 1914 en 1939 bij de volken van Europa een sterk verlangen hebben opgewekt naar eensgezindheid, samenwerking en vriendschap, welke kunnen leiden tot vre de en welvaart. Ze zijn ervan doordron gen, dat er een belangrijke taak ligt bij de overheden, ook bij de plaatselijke overheid, om de onderlinge vriendschap te bevorderen, en dat deze vriendschap tenslotte dient te worden gedragen door de burgers. Met een grote autobus waren de West duitsers zaterdagochtend vroeg uit Neu wied vertrokken om tegen een uur in de middag het Stadskantoor te Beverwijk te bereiken. Daar werden zij hartelijk ver welkomd door het Beverwijkse college van burgemeester en wethouders en de waarnemend gemeentesecretaris. Voor de ze gelegenheid waren ook de dames van beide partijen genodigd. Burgemeester Bruinsma leidde Ober- bürgermeister Schön, Bürgermeister Pe ters, de raadsleden van Neuwied en de hen vergezellende ambtenaren met hun echtgenotes naar de koffiekamer, waar een koffiemaaltijd werd gebruikt. Hierna begaf men zich naar de raadzaal, die geheel was gevuld met de beide raden, gemeentelijke hoofdambtenaren en ande re genodigden. Beverwij ks burgemeester gaf een kort overzicht van het tot stand komen van het contact tussen beide stadsbesturen en de voorbereidingen welke uiteindelijk hebben geleid tot deze gezamenlijke zit ting. Hij wees erop dat Julius Caesar, Karei de Stoute, Napoleon en Hitler met wapengeweld vergeefs hadden getracht de eenheid in Europa te dwingen. Een wijze, die tot mislukking was gedoemd. Een veel betere kans is gelegen in de thans gevolgde weg. Wat de vriendschap tussen Neuwied en Beverwijk betreft, is het intussen niet bij woorden gebleven. Reeds zijn vriendschapsbanden gesmeed door uitwisselingen welke hebben plaats gehad tussen sport- en culturele vereni gingen, waarbij vooral de jeugd werd betrokken. Burgemeester Bruinsma betreurde het, dat president De Gaulle met een samen groeiend Europa heeft gebroken. Hij sprak de vurige wens uit, dat Frankrijk zo spoedig mogelijk terug zou komen van zijn misstap. De heer Bruinsma besloot zijn rede met het voorlezen van een oorkonde, die het verlangen van beide raden tot uitdruk king brengt om gezamenlijk iets bij te dragen tot een eendrachtig en gelukkiger Europa. Oberbiirgermeister Schön beantwoord de de toespraak van zijn Beverwijkse collega. Hij bracht daarin dank voor het vertrouwen dat Beverwijk in Neuwied be wezen heeft te hebben. Hij merkte op, dat na de ervaringen in twee oorlogen er bij het Nederlandse volk geen spontane wens kon zijn om vriend schap te zoeken met Duitsers. De oorlog was een gevolg van een ongelukkige po litieke ontwikkeling in Duitsland, waar door het huidige Duitsland verstrikt wordt in de medeverantwoordelijkheid. Hij sprak de vurige wens uit, dat de thans ingeslagen weg tot het beoogde doel zou leiden en besloot met de aanbie ding van de stadsvlag van Neuwied, een wijnservies en een groot aantal flessen wijn uit eigen streek. Hierna werd nog enige tijd in het Stadskantoor vertoefd, waarna een rond rit door de stad werd gemaakt, 's Avonds had een gezamenlijk diner plaats in Ho tel ter Burg. Na een samenkomst in het Stadskan toor zijn de gasten uit Duitsland naar Neuwied teruggekeerd. Advertentie o::x. v v v.x^k .v.. IJmuiden: Plein 1945 no. 46 Ter tegemoetkoming aan de regeling van de vrije zaterdag voor het gemeente- personeel is sinds eind 1961 het bureau van de burgerlijke stand te Velsen op za terdag slechts geopend van 9 tot 10 uur 's morgens. Het aantal aangiften dat sedertdien op die dag heeft plaatsgehad is zo gering ge weest, dat ze aanleiding gaven op zater dag ook het bureau van de burgerlijke stand de gehele dag gesloten te houden. Het besluit daartoe is nu gevallen, in de vorm van een wijziging van de desbetref fende verordening. De plechtige ondertekening van de oorkonde. Advertentie BMW Krachtig raspaard van «en vermaarde stal. De gemeenteraden van Beverwijk en Neuwied in buitengewone open bare gemeenschappelijke zitting in het stadskantoor te Beverwijk. Op donderdag 16 september zal de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken, drs. Th. J. Westerhout, een ontmoeting hebben met Gedeputeerd Staten van Noord-Holland teneinde zich algemeen te oriënteren over de bestuurlijke problema tiek in deze provincie. Daarbij zullen vraagstukken betreffende gemeentelijke indeling en bijzondere bestuursvormen worden besproken. Voorts zal de staatssecretaris informeel van gedachten wisselen met de burge meesters van Alkmaar en omgeving (Koe dijk), Sint Pancras, Ouddorp, Heiloo en Bergen) teneinde zich te oriënteren over de plannen die er in in deze streek met betrekking tot een gemeentelijke herinde ling bestaan. Aansluitend zal de bewindsman het gebied rondom Alkmaar bezoeken. Bij zijn gesprekken zal hij worden ver gezeld door de secretaris-generaal van het ministerie van Binnenlandse Zaken, dr. A. H. Günther en de heer J. C. Adriaan- sen, hoofd van het bureau ruimtelijke ordening van het ministerie. De staatssecretaris heeft vorige week woensdag een oriëntatiebezoek gebracht aan de provincie Zuid-Holland. Tijdens de jaarvergadering van de Ko ninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N W.B. zaterdag gehouden in Grand hotel „Gooiland" in Hilversum, werden aan be roepschauffeurs insignes-„trouwe dienst" uitgereikt. Voor 40 jaar „trouwe dienst" aan: de heer J. P. Strobbe in dienst van N.V. Autobusonderneming Maarse Kroon en de heren J. van Reenen en W. Zee, bei den in dienst van N.V. NACO Autobus diensten; voor 25 jaar „trouwe dienst" aan: de heer L. Verblaauw, in dienst van N.V. NACO Autobusdiensten. Voor 12!£ jaar „trouwe dienst" aan: de heren J. C. Vuyk, F. A. Zandvliet, H. Klink, P. C. van Eijk, A. H. van Rijn, A. van Veen, allen in dienst van N.V. Autobusonderne ming Maarse Kroon, de heren H. C. Wassink, A. G. Somers, en G. van Amers foort, allen in dienst van Noord-Zuid Hol landse Vervoersmij N.V. Bij een familie aan de Rijksstraatweg te Heemskerk is dit weekeinde ingebro ken; vermist worden; een bankbiljet van tien gulden, Nederlandse en Engelse pas munt tot een totaal bedrag van twintig gulden en een gouden polshorloge. Van de schuur bleek een glas-in-lood raam ingedrukt. Ongeveer vierhonderd deelnemers, honderd meer dan het vorige jaar, hebben zondagmiddag hun auto's en rally-(on)bekwaamheid beproefd in de traditionele Ponypot-rally, georganiseerd door de M.A.C. Haarlem en de afdeling Kennemer- land van de BOSK. Hoewel er nog geen officiële gegevens over de opbrengst van de rally bekend zijn, verwachten de organisatoren dat deze zeker 5000,— zal bedragen. Dit bedrag komt dan ten goede aan de revalidatie van spastische kinderen in Kennemerland. Klokslag één vertrokken de eerste ral lyrijders vanaf het café Kennemerland aan de Rijksstraatweg in Haarlem-Noord en bereikten pas drie uur later de finish. Niet allen waren zo gelukkig de Ponypot- rally tot de laatste kilometer uit te rij den, want voor enkele beginners bleken de hindernissen en fop-controles een zo grote wirwar van moeilijkheden op te le veren, dat zij halverwege de strijd moes ten staken. De helft van het aantal deelnemers had ingeschreven in de C-klasse, de klasse voor beginners. Het resterende deel was ondergebracht in A-klasse 1, A-klasse 2, B-klasse 1 en B-klasse 2, respectievelijk voor geroutineerde en minder gerouti neerde rally-rijders. De organisatoren hadden evenwel reke ning gehouden met de kennis van de rou terijders. De geroutineerden moesten het liefst achttien controles passeren, de min der geroutineerden konden met twaalf volstaan, wat overigens voor hen zwaar genoeg was. De drie klassen hadden in elk geval met één factor te maken, die voor alle dezelfde was: zenuwachtigheid. Op ieder De gemeenteraad van Beverwijk is voorgesteld te besluiten tot het verlenen van financiële hulp aan de Stichting Bouw en Exploitatie Jeugdgehouwen Beverwijk- Heemskerk. De stichting wil een gerefor meerd clubhuis laten bouwen in plan- Zwaansmeer. Het zal ook worden gebruikt voor jeugdclubs uit andere gedeelten van Beverwijk. B. en w. stellen voor het bedrag van de voor subsidie in aanmerking komende kosten voorlopig vast te stellen op f 101.200,en aan de stichting een sub sidie-ineens te verlenen van 25% 25^300). Ook wordt gevraagd goed te keuren dat de stichting voor eenmaal een extra-subsidie wordt verstrekt van 40% der uitgaven (ƒ40.480,—). Deze uitgave zou moeten worden bestreden uit de door de N.V. Huizenbezit Breesaap te IJmuiden voor wijkvoorzieningen beschikbaar ge stelde middelen. Tevens wordt voorge steld tijdige betaling van rente en aflos sing te garanderen van een aan de stich ting te verstrekken geldlening van f 20.240,—. Bij de politie te Beverwijk is aangifte gedaan van diefstal van een speelgoed stoommachine uit een snackbar aan de Breestraat. De benadeelde had de snack bar bezocht en had de in een doos ver pakte stoommachine naast zich neergezet. Toen hij zich even had verwijderd bleek hem bij terugkomst dat de doos was ver dwenen. De politie zoekt nu naar de da der. moment kon er namelijk een controlepost opduiken, waarbij het voor de rijders zaak was er goed op te letten dat men er ook (volgens het normale verkeersre glement) mocht stoppen. Maar door de zenuwen werd echter nog al eens een keertje een onverbiddelijk stopverbod overtreden, wat strafpunten tot gevolg had. Of het bord dat het opschrift „doorlo pende weg" droeg, wat velen aanzagen voor „doodlopende weg". Een aanduiding die voldoende was om aantallen auto's van het rechte pad af te leiden. De tocht ging overigens zonder ongeluk ken langs de gebaande paden door de Velsertunnel naar het gebied ten noorden van het Noordzeekanaal over de rijksweg Haarlem-Alkmaar en voorts door de streek ten oosten van Amsterdam. Voor de A- en B-klassers tenslotte eindigde de tocht in de Sint Bavostraat in Haarlem- Noord, tegenover het startpunt, de C-klas- sers zetten hun wagen op stal in Schalk wijk, nabij de Amerika weg. 's Avonds was er voor alle rally-rijders in één van de zalen van het café-restau rant Treslong in Hillegom een gezellige feestavond, waarbij de prijs werden uit gereikt en de uitslagen van de rally wer den bekend gemaakt. En daar was voor Op de Alkmaarseweg te Beverwijk ia zaterdagavond een bejaarde voetgangster, die onverwacht de Tij weg overstak, tegen een juist passerende personenauto ge botst. De vrouw liep een neusverwonding en waarschijnlijk een hersenschudding op. Zij is per ambulance naar het Rode- Kruisziekenhuis gebracht. Op de hoek van de Breestraat-Begij- nenstraat te Beverwijk verleende een uit de Begijnenstraat komende wielrijder za terdagavond laat geen voorrang aan een auto. De fiets werd bij de botsing totaal vernield, de auto kreeg ook schade. De wielrijder bleef ongedeerd, de automobi list kreeg een hoofdwonde. menigeen geen lot uit de loterij meer verkrijgbaar. Als volgt werd een aantal deelnemers met ereplaatsen geklasseerd (tussen haak jes zijn de strafpunten vermeld): A-klasse 1: Wittekamp (180); 2 Stork (193); 3. Wonink (238). A-klasse 2: J. van Kroezen (150) en wisselbeker)2 D. J. van Glabbeek (151); 3. A. B. Verkijk (196). B-klasse 1: J. H. v. d. Hoog (281); 2 G. v. Fekkes (304); 3 C. de Koning (314); 4 B. W. Schiv (321); 5 K. Schilkman (337). C-klasse: 1 R. A. A. Müller (125); 2 J. L. de Rave (126); 3 A. Verboom (151); 4 F. A. M. V. de Vos (151); 5 H. Broers (153). Deze beide deelnemers bekijken aandachtig de te rijden route.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5