Wereldrecords bleven uit bij zwemwedstrijden in Rijswijk Voetballen is zwaar Tiemen Groen rijdt revanches in Amsterdam na etappe van de Ronde om het IJsselmeer V oetbalscheidsrechters hun conditie goed op houden peil |gSj 'm i VERMOEIDHEID DRUKTE OP RUSSISCHE PLOEG FD zeiler Verhagen vooraan in strijd om wereldtitel Ada Kok opnieuw onbereikbaar Aarts vervangt Henk Groot Duits onderzoek heeft duidelijk uitgewezen: De Graafschap en TNO werken aan experiment Revanches in het Olympisch Stadion Etappewedstrijd gaat van start in Beverwijk In prachtige dojo van Nauwelaerts de Agé Leban en Orbaan aan de leiding in Haarlem Selectie voor de draversinterland Volleybalteam verloor -weer Kick Langeweg lid van Het Oosten Zuidema bezorgde kampioen Kuijpers schaaknederlaag DINSDAG 14 SEPTEMBER 1965 15 Vier spelers leiden in provinciale damstrijd Jan Hein Donner niet opgewassen tegen Ivkov 1 WF CITROENBRANDEWIJN FOCKINK êf Doel Jour de Java favoriet in Hilversum WF GITROENBRANDEWIJN FOCKINK De wereldrecords, waarop de Rijswijkers tijdens de eerste grote internationale wedstrijden met het Russische touringteam in hun prachtige nieuwe overdekte zwembad hoopten zijn er niet uitgekomen. Wel werden gisteren enkele tijden van wereldformaat op de chronometers gebracht, maar door te weinig onder linge strijd misten de topzwemsters en -zwemmers de impuls om juist dat schepje er op te gooien dat hen naar een nieuwe plaats op de wereldrecordlijst zou kun nen brengen. Of waren zij misschien vermoeid? De Rotterdammer Ben Verhagen is de strijd om het wereldkampioenschap in de Flying-Dutchmanklasse, dat in Alassio wordt gehouden, goed begonnen. Met zijn „Daisy" eindigde Verhagen als tweede achter de Italiaan Mario Capio. De uitslag van de eerste race luidt: Capio-Sartori (It.), 2 Verhagen-De Jong (Ned), 3 Cochius-Wemer (ODld), 4 Korik ka-Aikala (Finl), 5 Pitcher -McCormick (G.B.) en 6 Fogh-Gunnar (Den). Na drie ronden leiden in de provin ciale damstrijd, die in de weekeinden in Uitgeest wordt gehouden, vier spelers. Dat zijn J. de Boer, A. Groteman, Th. Tielrooy en C. Westerveld, die ieder vier punten uit drie wedstrijden hebben. Ton- nie Sybrands volgt met 3 uit 2. De Haarlemmer W. de Jong koos in de derde ronde tegen E. Holstvoogd zeer in gewikkeld en riskant spel. Holstvoogd vond echter het juiste tegenspel, dat hij uitstekend afwerkte, met een zege als beloning. H. Laros, IJmuiden, ondervond tegen A. Groteman veel hinder van een halve hekstelling, bekwaam door Grote man gehanteerd. Toen Laros in tijdnood het sterkste tegenspel miste, was Grote man er onmiddellijk bij om toe te slaan en de winst binnen te halen. J. Verhey voerde in het middenspel een dure dam- zet uit tegen W. C. Beeke. De overblijven de stand bood echter nog perspectieven voor Beeke, maar hij wikkelde zwak af en moest tenslotte capituleren. T. Sy brands had geluk toen zijn tegenstander, J. de Boer, in tijdnood een eenvoudige winnende voortzetting over het hoofd zag. De partij eindigde in een puntenver deling. Ook de IJmuidenaar Th. Tielrooy verzuimde in het middenspel de zich plot seling voordoende winstgang te benutten, waardoor C. Westerveld later remise kon afdwingen. H. Beliën en M. Jonkhart ble ken tegen elkaar opgewassen en deelden na aantrekkelijk spel de punten. A. den Doop en N. v. Hal kwamen na een goede positiepartij eveneens tot remise. Zaterdag 18 september zal in Uitgeest de vierde ronde worden gespeeld. VOETBAL. Het elftal van Jong Oranje (spelers tot 23 jaar) speelt op zaterdag 16 oktober in Zwolle een wedstrijd tegen Jong Denemarken. De Russische leider gaf vermoeidheid wel als motief op voor het terugtrekken van zijn ploeg voor de 4 maal 100 meter wisselslagestafette dames. De lange reis en de kort op elkaar volgende wedstrij den moesten het motief dekken. Niette min bleef Svetlana Babanina met 1.17.5 slechts een seconde boven haar eigen wereldrecord op de 100 meter schoolslag, zwom Tatiana Devjatova met 1.09.1 een nieuw Russisch record op de 100 meter vlinderslag, waarmee zij tweede werd achter Ada Kok (1.05.9) en was wereld recordhouder Georgi Propkopenko met zijn korte driftige armslag met een tijd van 1.08.3 onweerstaanbaar op de 100 me ter schoolslag heren. Ook de 200 meter vrije slag dames werd een Russische zege namelijk voor Tamara Sosnoa, die in 2.19.2 Towos Beumer met zes seconden voorsprong naar de tweede plaats ver wees. Van de Nederlanders leverde, be halve natuurlijk Ada Kok, Bert Sitters met 57.2 op de 100 meter vrije slag een zeer acceptabele prestatie en Peter Schil- lemans met 1.04.6 op de 100 meter rug slag heren. 200 meter vrije slag: 1 Tamara Sosnoa (Rusl.) 2.19.2, 2 Toos Beumer 2.25.2. 100 meter schoolslag: 1. Svetlana Babanina (Rusl.) 1.17.5, 2. Klenie Bimolt 1.19.5, 3. De blessure, die Henk Groot zondag in het competitieduel Telstar-Ajax op liep, blijkt ernstiger dan verwacht. De Amsterdamse rechtsbinnen kan in ieder geval niet meespelen met het voorlopig Nederlandse elftal, dat morgen in Eindho ven tegen het Belgische Standard Luik uitkomt. Op zijn linksbinnenplaats komt nu zijn clubgenoot Piet Keizer, die aan vankelijk als linksbuiten stond opgesteld. De ADO-speler Kees Aarts wordt linksbui ten. De voorhoede ziet er dus als volgt uit: Coenen (Fortuna), Geurtsen (WDS), Keizer (Ajax) en Aarts (ADO). De Joegoslaaf Boris Ivkov heeft de lei ding in het internationale Casablanca schaaktoernooi behouden door in 21 zet ten te winnen van de Nederlander Jan- Hein Donner. Ivkov, die met wit speelde, heeft nu 11 punten uit 13 partijen. Met een halve punt minder volgt op de twee de plaats de Rus Smyslov die in 42 zet ten won van de Roemeen Victor Cioacal- tea. Advertentie f7,- per hele liter Voetballen is een zware sport. Duits onderzoek heeft uitgewezen, dat de lichaamsinspanning, bij voetbal vereist, groter is dan bij de lange afstand skiloop en in dit opzicht slechts door het wielren nen wordt overtroffen. Maar hoe zwaar is nu precies voetbal, uitgedrukt in maat en getal. Linkshalf Ger Bosveld van de Doetin- chemse semi prof-club de Graafschap is ingeschakeld bij de beantwoording van deze vraag. Dat gaat heel onopvallend, als je het niet weet zie je het bijna niet. Onder zijn shirt, in een sponsverpakking op het lichaam bevestigd, bevonden zich tijdens zijn oefening twee doosjes met in strumenten en op zijn huid aangebracht drie elektroden. De sterk wisselende frequentie van de hartslag werd draadloos doorgegeven naar het hokje, waar de sportarts van de Graafschap samen met deskundigen van het medisch-fysische instituut T.N.O. waren gezeten achter een ingewikkelde apparatuur, waarmee de hartslagfunctie van Ger Bosveld in curven zichtbaar werd gemaakt. Tegelijkertijd met die sig nalen werd op een band een commentaar vastgelegd, uitgesproken met monotone stem: nu loopt hij, hij holt, hij staat stil, hij botst., gesproken toelichting bij dit elektro-cardiogram van een druk be wegende sportfiguur. De Graafschap beschikt over een sport arts, dr. A. Leuftink, die tevens hoofd is van de bedrijfsgeneeskundige dienst in Doetinchem. Hij nam voor deze zaak con tact op met ir. J. Kuiper, werkgroeplei der bij het T.N.O.-instituut, waar men al over een apparatuur van het draadloos vastleggen van elektro-cardiogrammen van bewegende mensen beschikte. Waarom Ger Bosveld, 29 jaar, 69 kg., voor het experiment uitgekozen? Bij het periodiek conditie-onderzoek bleek Bos- Galina Prozumenschikova (Rusl.) 1.19.5. 100 meter vlinderslag: 1 Ada Kok 1.05.9, 2 Tatjana Devtajova (Rusl.) 1.09.1. 400 meter wisselslag: 1. Betty Heukels 5.37.8. Heren; 100 meter vrije slag: 1 Bert Sit ters 57.2, 2 Aad Oudt 58.5. 100 meter rug slag: 1 Peter Schillemans 1.04.6 2 Peter Jonker 1.05.8. 100 meter schoolslag: 1 Georgi Prokopenko (Rusl.) 1.08.3, 2 Hans Spijkerman 1.14.5, 3 Hemmy Vriens 1.15.5 100 meter vlinderslag: 1 Valentin Kuzmin (Rusl.) 1.00.6, 2. John Pabbrume 1.03.8. 800 meter vrije slag: 1. Dick Langerhorst 9.25.8, 2 Tino Janssen 9.55.5. Een waterpolowedstrijd gespeeld tussen militaire teams van Nederland en België eindigde met 8-1 (2-0, 3-0, 0-0, 3-1) voor Nederland. Drie wereldkampioenen zullen donder dag bij de revanches in het Olympisch Stadion in Amsterdam hun opwachting maken: onze landgenoot Tiemen Groen, de nieuwe kampioen der prof-sprinters Beghetto en Guillermo Timoner. De laat ste zal in een wedstrijd over een uur het opnemen tegen onze landgenoten Jaap Oudkerk, Piet van der Lans en Jan Le grand, de Belg Proost de Duitser Rudolph, de Fransman Vamajo en de Spanjaard Gomilla. Naast Beghetto zijn gecontracteerd de Belg Sercu, de Australiër Baensch en de Nederlandse kampioen Joop Captein. In de sprint voor amateurs zal onze landgenoot Jan Jansen uitkomen tegen de Italiaan Turrini en de Fransen Moreion en Trentin. Jan Derksen heeft gepro beerd de Russische wereldkampioen Pha- kadze te contracteren, maar deze kon on mogelijk naar Amsterdam komen omdat hij vrijdag in de Kaukasus zijn natio nale titel moet verdedigen. Zoals bekend zal voorts tijdens deze revanches Tiemen Groen de Deen Isaaksson ontmoeten. Op de Wijkerbaan in Beverwijk gaat woensdagmiddag om kwart voor twee de veertiende ronde om het IJsselmeer een driedaagse wegwedstrijd voor ama teurs van start voor de eerste etappe naar Sneek over een afstand van 158 ki lometer. Daags daarna rijden de renners van Sneek naar Meppel (140 km) en vrij dag worden zij eerst met bussen naar Zwolle vervoerd om vandaar de tocht weer op de fiets voort te zetten naar de finish in Amsterdam (156 km). Alles bij een hebben zij er dan 454 kilometer op zitten. Vrijwel alle favoriete vaderlandse ama teurs gaan in deze driedaagse van de Amsterdamse sportclub „De Germaan" van start. De ronde om het IJsselmeer belooft dan ook met sterke knapen als Eef Dolman, André van Middelkoop, Har ry St.eevens, Eddy Beugels, Wim Sche pers, Jan Fransen, Henny Schouten, Joop Hoogland, Bert Boom, Jan Boode, Hans den Hartog, Daan Holst, Rinus v.d. Kloos ter en Tiemen Groen een sportief succes te worden. De tweevoudige wereldkam pioen der achtervolgers zal donderdag avond in Meppel met een snelle wagen op gehaald worden om 's avonds in het Olympisch Stadion nog eens vier kilome ter extra te rijden in een revanche van het wereldkampioenschap met de Deen Isaaksson als tegenstander. Daarna wordt Tiemen weer naar Meppel gebracht. De Beverwijkse rennersclub „Kenne- merland" wordt in deze ronde door slechts twee renners vertegenwoordigd, t.w. Jan Serpenti en Wim Bas. Van het Haarlemse „De Kampioen" behoren Jan v.d. Horst, Henk Vogels en Ted Blom tot de deelnemers. Mogelijk dat ook de jonge Loe Otte nog een kans krijgt om in een of andere ploeg ondergebracht te worden. De twaalf ploegen zijn alle door het be drijfsleven geadopteerd. Het totaal aantal deelnemers bedraagt 84 man. Voordat de amateurs aan het zware karwei beginnen - met meteen op de eerste dag de Afsluitdijk al als scherp rechter zullen zij morgen door Ooster- wijk, Zwaansmeer en Meerenstein in Be verwijk een voorstellingsronde rijden. Daarna volgt om kwart over twee het startsein. De permanence is in het sport park „Adrichem" in Beverwijk. In het internationale schaaktoernooi van Het Oosten zijn de afgebroken partijen in de invitatiegroep overeenkomstig de verwachting beslist. Twee duels werden zonder verder spelen beëindigd. Th. D. van Scheltinga en K. Steijn besloten tot remise terwijl R. Faase van verdere strijd in zijn treffen met C. Orbaan -afzag. De partij SteijnLeban werd na een zestal zetten afgerond met een zege voor de Slavische schaker. Met C. Orbaan voert deze sterke schaker nu de ranglijst aan. Deze luidt: 12. Leban 2 2 Orbaan 2 2 3. v. Scheltinga 2 1 1 - 4. Steijn 2 1 56. Faase 2 (Van onze sportredactie) In de prachtig geoutilleerde dojo van Jacobus Nauwelaerts de Agé (eerbied waardig bezitter van de vijfde dangraad) gelegen aan de Bloemendaalse Weg te Bloemendaal, is het sinds twee weken iedere donderdagavond tussen 8 en 9 uur raak. Dan kreunen en (hoe later het wordt) steunen steeds heser wordende stemmen „dat is het einde". Het zijn de stemmen van... de scheidsrechters van de KNVB uit het district Haarlem en om streken. Zij onderwerpen zich op basis van vrijwilligheid aan de straffe conditie training van de bekende sportleraar T(heo) van Houdt, 32 jaar, docerend aan het CIOS te Overveen. Zij worden daar toe, a raison van 5,- per jaar door de C entraleO rganisatie V oetbal S(cheidsrechters), in de gelegenheid ge steld. velds toestand twee jaar lang vrij stabiel. De polsfrequentie toonde twee jaar lang nauwelijks veranderingen. De nerveuze invloeden, die storingen bij het elektro- diografische beeld kunnen opleveren, zijn bij hem gering. Kortom, de kleine Does burger beantwoordt aan een ideaal van de onderzoekers: de mens als een geijkt meetinstrument. Aan het experiment gingen andere vooraf. De 20 contractspelers van de Graafschap moesten op een fiets met een bepaalde remkracht met opklimmen de belasting trappen. Voortdurend werd de frequentie van de polsslag gemeten. Daaruit is de belasting van het hart af te lezen en op grond daarvan kan men de hoeveelheid verbruikte zuurstof vaststel len. Een ding staat volgens dr. Leuftink vast. De trainer, die zijn voetballers in het veld toeroept, dat zij moeten blijven bewegen, ook als de bal niet in de buurt is, doet daaraan niet altijd verstandig. Het stilstaan, al duurt dat kort, geeft een Bosveld drijft de bal op (links). Clubarts dr. Leuftink (rechts) kan door middel van het langs radio grafische weg overgebrachte signaal het cardiogram lezen. betere rust. Het is een van de feiten, die van belang zijn. Dit alles is nl. geen vrij blijvend geëxperimenteer. Het concrete doel is naast het verkrijgen van inzicht in de fysiologische verrichtingen van de voetballer het opstellen van een trainings schema, dat op dit inzicht is gebaseerd. In feite zou voor iedere voetballer af zonderlijk een schema moeten worden op gesteld. In de praktijk zou dat veel te ver voeren. Uiteraard kan men niet veel an ders doen dan streven naar een optimaal gunstig gemiddeld programma voor een gehele ploeg van spelers of van groepen spelers in die ploeg. Niet alleen in Doetin chem wint deze gedachte veld. Het nieu we sportcentrum van de KNVB in Zeist overweegt de aanschaf van een soortge lijke meetapparatuur. Een actiemoment in de dojo van Nauwelaerts de Agé waar de KNVB- scheidsrechter uit het district Haarlem o.l.v. de heer Van Houdt trainen. Velen maken daar gelukkig dan ook ge bruik van. De groep die de heer Van Houdt onder het mes heeft bestaat uit ge middeld 30 man per trainingsavond in leeftijd variërend van 16-48 jaar. Een om vangrijke groep, dat is waar, maar toch waren lang niet alle scheidsrechters aan wezig. En dat was wel jammer. Immers (we zagen het zo overduidelijk in het Europa-Cup duel Feijenoord-Real Ma drid): de conditie van een scheidsrechter mag niets te wensen overlaten. Hij moet altijd daar zijn waar de bal is. En dat vergt heel wat van 's mans energie. Der halve is deze training vooral een uit komst voor die scheidsrechters, die de eisen welke het moderne voetbal aan hen stelt het hoofd willen bieden en daardoor de kans op eigen promotie te vergroten. Want na 9 maanden (in mei '66) kan een proef van bekwaamheid (op snelheid een duur) worden afgelegd dat medebepalend kan zijn voor promotie van de scheids rechter. Omdat dit voor de scheidsrechter van eminent belang is heeft instructeur Van Houdt een interval-trainingsprogramma opgesteld waardoor hij hoopt dat niet al leen de conditie van de scheidsrechter die hij door de trainingen verkrijgt gestabi liseerd wordt maar zelfs, indien mogelijk verhoogd. De scheidsrechters zelf (som migen doen het al voor het zesde jaar) zijn er enthousiast genoeg voor. Dat lie ten ze gisteravond in de dojo duidelijk zien. Voor de meesten echter ging het niet van Woensdagmiddag zijn op Duindigt de selectie wedstrijden voor de draversinterland Nederland- België, die op zondag 26 september wordt ge houden. De belangstelling van de zijde der trai ners is hiervoor bijzonder groot, want voor zes tien plaatsen zullen 42 paarden aan de start ko men. Wagenaar Jr. zal zich vrij zeker kunnen plaatsen met Deter d'Aster en Bruno, evenals C. Alkestis van E bij de vierjarigen. Het nummer voor de oudere sprinters is ech ter volkomen open, doch daar Yankee Maid over 1600 meter van internationale klasse is zal zij het vermoedelijk wel kunnen bolwerken. De prognoses: DUINDIGT, woensdag 15 september (2.30 uur). DRAVERIJEN: 1. Prijs van Antwerpen, 2140 m. 1. Danny Kaye. 2. Diejo K. 3. Cisa Axkit, outsider: Diamant Dear. 2. Prijs van Namen, 2000 m. 1. Keuze J. Wage naar Jr. (Deter d'Aster, Diana R). 2. Doortje Dartel. 3. Darling Hollandia, outsider: Diogen. 4. Prijs van Leuven, 2140 m. 1. Boudewijn B. 2. Corna M. 3. Crisante, outsider: Comte du Commerce. 5. Prijs van Luik, 2100 m. 1. C Alkestis van E. 2. Crony v. d. Lente. 3. Comte du Commerce, outsider: Corinna Hollandia. 7. Grand Prix l'Assocation Internationale le la Presse Sportive, 1600 m. 1. Yankee Maid. 2. Ax kit Hollandia. 3. Bravour S, outsider: Ybertlöte. 9. Prijs van Bergen, 2120 m. 1. Keuze J. Wage naar Jr. (Boy van Quick, Brahmapoetra S). 2. Boy Scotch. 3. Xaverius II, outsider: Zampa van Papenhoef. 10. Prijs van Charleroi, 2600 m. 1. Bruno. 2. Zanto. 3. Xuthus T, outsider: Young Six. RENNEN: 3. Patisha-prijs, 2e afdeling. 1. Sambo. 2. Nina. 3. Rex Mundi, outsider: Toumando. 6. Patisha-prijs, 2e afdeling. 1. Cambrousard. 2. Tudor Boy. 3. Mambo, outsider: Aquilian. 8. Patisha-prijs, 3e afdeling. 1 Beautiful Girl. 2. Telstar S. 3. Royal Flas, outsider: Ex Gratia. een leien dakje. Al dat geloop, gehup en gespring in een steeds hoger tempo uit gevoerd deed reeds rap enige slachtoffers vallen, die dan op het reservebankje wat op adem konden komen. Het mooiste was wel steeds het com mentaar (ze kunnen het immers toch niet laten) dat de scheidsrechters hadden bi; iedere nieuw aangekondigde oefening, Doch daaraan is de heer Van Houdt wel gewend. „Zo lang ik over de hoeveel heid verrichte arbeid, door één scheids rechter geproduceerd, niet heb te klagen, zit alles goed. Tenslotte wil je na een zware oefening ook wel eens afreageren, nietwaar." Daar waren de heren scheids rechters het roerend mee eens... De Nederlandse volleyballers hebben in het toernooi om de wereldbeker voor he ren hun tweede nederlaag moeten incas seren. In de Poolse plaats Szcecin verlo ren zij met 1-3 (13-15, 15-11, 3-15, 4-15) van de Tsjechen. De uitslagen van de overige ontmoetingen in de voorronden luiden: Warschau: Polen-Frankrijk 3-0 (15-3, 15-5, 15-9); Rusland-Hongarije 3-0, (15-5, 15-7, 5-8). Mielec: Japan-Bulgarije 3-2 (15-11, 16-18, 6-15, 16-14, 15-12) Szcze cin (Oost-Duitsl.)Joegoslavië 3-1 (12-15, 15-11, 15-7, 15-13). De Nederlandse schaakmeester Kick Langeweg die momenteel in het nationa le schaakkampioenschap een belangrijke rol speelt, heeft zich als lid aangemeld bij de Haarlemse schaakvereniging Het Oosten. In het komende seizoen zal hi; ook de kleuren van deze vereniging in de bondscompetitie gaan verdedigen. De Grote Prijs van Hilversum, die vanavond in het sportpark wordt gehouden, zal ongetwij feld eindigen in een harde strijd tussen de plaat selijke favoriet Z The Saint en Jour de Java, die dit nummer al meer dan eens heeft gewon nen. Daar Z The Saint niet zo imponerend meer eindigt als in de periode van zijn grote vorm zal de Franse hengst opnieuw beslag kunnen leggen op de fraaie wisselprijs van het gemeen tebestuur. De prognoses: HILVERSUM, dinsdag 14 september (7 uur.) 1. Witte Hull-prijs, 1500 m. 1. Keuze M. Vergay (Evelyn Hollandia, Enterprise Hollandia). 2. Eric Kinley. 3. Extase, outsider; Elan Vital. 2. Wethouders-prijs, 2020 m. 1. Bubbu Six 2 Benny Hollandia. 3. Baron Heny, outsider: Coby Kinley. 3. Raadhuis-prUs, 2400 m. 1. Darling Adrie V, 2. Catherine. 3. Dox van Rood en Noot, outsider Camillo. 4. Grote prijs van Hilversum, 2400 m. 1. Jour de Java. 2. Z The Saint. 3. Yucatan, outsider Zahir B. 5. Carillon-prijs, 2040 m. 1. Donald van Hiddum, 2. Berno Axkit. 3. Captain Kinley, outsider: Bel lamia. 6. Amateurkampioenschap (finale), 2020 m. 1. Zephyr Scotch. 2. Yvonne Heny. 3. Alpenraaf S, outsider: Amor Hollandia, Calumet Bulwark. 7. Burgemeester-prijs, 2400 m. 1. Anne Emilie, 2. Zamora. 3. Axel Hollandia, outsider: Stal Middenmeer (Ballerine, Youki Axkit). v. Maanen 2 2 2 l'/i 0 0 In de eerste hoofdgroep kwam H. Bos- scher met het winnen van de afgebroken partij tegen de Joegoslaaf Mehidic op de eerste plaatse met twee gewonnen partijen. Coen Zuidema In het toernooi om de nationale schaak titel, dat in Den Haag wordt gehouden, heeft Coen Zuidema door een fraaie ze ge op de kampioen van vorig jaar Frans Kuijpers en een remise in zijn afgebro ken partij uit de vierde ronde tegen Van Wijngaarden, de leiding in het alge meen klassement met een totaal van 4 punten. Prins volgt hem echter op de voet met 3% punt en een afgebroken partij. Kuijpers staat derde met 3 pun ten. De uitslagen van de vijfde ronde zijn: Langeweg - Bergsma afg.; Zuidema - Kuijpers 1-0; v. d. Bergv. Wijngaar den 1-0; Hoogendoorn - Jongsma afg.; Prins - Enklaar afg.; Bredewout - Ree remise. Afgebroken partij vierde ronde: v. Wijn gaarden - Zuidema remise; Stand: 1 Zuidema 4 pnt.; 2 Prins 3(4 1 afg.; 3. Kuijpers 31/»; 4. Bredewout 3; 5.-6. Langeweg en Jongsma 1 afg.; 7.-8. v. d. Berg en Ree 2V2, 9. v. Wijngaar den IV»; 10. Enklaar 1 1 afg.; 11. Hoo gendoorn (4 1 afg.; 12 Bergsma 0 1 afg. GEWICHTHEFFEN. De Hongaar Imre Foeldi heeft zaterdagavond in Boedapest het wereldrecord drie Olympische oefe ningen in het vlieggewicht verbeterd en gebracht op 362,5 kg (120-150-137,5). Het oude record stond sedert oktober van het vorig jaar met 357 kg al op zijn naam. f7,- per hele liter

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 15