Arbeidsdienstplicht voor meisjes onontkoombaar A G Militaire pensioenen KAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO en bondig Beslag op inkomsten van Kamerlid Koekoek Neger opgehaald uit Amsterdamse gracht Oordeel van prof. Muntendam: Fraude berecht bij Vijff Vlieghen Tentoonstelling over fascisme van '65 Alcohol als limonade Helmond en omgeving krijgen streekraad Ss'k Iets warmer DINSDAG 14 SEPTEMBER 1965 2 Haarlem I elsen-IJmuiden Beverwijk 4" "Z Wielrijdster geraakt door autoportier een ogenblikje, pone, Baby waarschijnlijk gewelddadig om het leven gebracht WEERRAPPORTEN Bij het departement van Binnenlandse Zaken is dezer dagen door een deurwaar der beslag gelegd op de schadeloosstel ling van de lieer Koekoek, fractievoorzit ter van de Boerenpartij uit de Tweede Kamer. De heer Koekoek is door de Haagse kan tonrechter veroordeeld tot het betalen van het salaris over juni 1964 van de heer M. Faber te Den Haag, die werk zaam is geweest op het secretariaat van de boerenpartij. Tevens werd hij veroor deeld tot het betalen van rechten en kos ten. De heer Koekoek weigerde tot dus ver deze vordering te voldoen. Reeds eerder is bij Binnenlandse Zaken beslag op schadeloosstellingen van frac tieleden van de Boerenpartij gelegd. Het landbouwschap verzekerde zich op die wij ze van vorderingen, die het op de heren Harmsen en Voogd had. De heer Koekoek heeft dezer dagen minister-president Verwoerd van Zuid- Afrika een bedrag van honderdduizend gulden gevraagd ten behoeve van de slachtoffers van het landbouwschap. De Zuidafrikaanse ambassadeur in ons land. dr. J. J. Fouché, heeft hem echter verteld dat hij de ton niet krijgt omdat Zuid-Afrika zich niet met de interne aan gelegenheden van een ander land wil be moeien. Uit het water van de Grimburgwal in Amsterdam is het stoffelijk overschot ge haald van de 36-jarige Daniël Walraven, een in Brits-Guyana geboren neger, die in Londen woonachtig was. De man, een machinist, die met vakantie in ons land was, had een verwonding aan zijn sche del. Dr. Zeldenrust zal sectie verrichten. De machinist werd sinds zes septem ber vermist uit een hotel in Amsterdam, waar hij met een Engels reisgezelschap verbleef. Op de dag dat hij verdween werd zijn bagage op de Dam aangetrof fen. Leden van het gezelschap waarmee hij in Amsterdam vertoefde hebben des gevraagd verklaard dat de man kort voor zijn vermissing een afwezige indruk maakte. Advertentie Reumatische pijnen TOGAL HELPT Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT De oud-direrteur-generaal voor de volksgezondheid prof. dr. P. Muntendam betwijfelt of men steeds zal kunnen blij ven ontkomen aan een zekere arbeids dienstplicht voor meisjes. In een inter view met het orgaan van het N.K.V. „Ruim Zicht" heeft hij zich afgevraagd of men van de meisjes, die aan de uni versiteit gaan studeren en die daarmee een niet onbelangrijke aanspraak op de samenleving doen, geen relatief kleine tegenprestatie mag verwachten. Deze studenten kosten „handen vol geld" en in tal van gevallen komt het rendement er niet uit omdat zij hun studie niet voltooien, niet zelden omdat zij een aanstaande levenspartner hebben gevon den. De meisjes die medicijnen gaan stu- Voor de Amsterdamse politierechter mr. Romke de Waard hebben drie kel ners en twee koks terechtgestaan, die betrokken zijn geweest bij een fraude gepleegd in 1964 en 1965 ten nadele van de N.V. De Oude Keur. De vijf verdachten waren werkzaam in een der zaken van deze N.V., De Vijff Vlieghen, waarvan de heer Nicolaas Kroese directeur is. De kelners werden beschuldigd van verduistering. Zij deden dat door op no ta's, die in duplo aan de hand van bon nen waren opgemaakt, nadat het origi neel naar de caissière was gegaan, nog bedragen bij te schrijven die ze niet via de kas lieten lopen. Het waren meestal kleine bedragen voor nagerechten, hoofd zakelijk voor ijs, kaas, koffie en wijn Deze bedragen werden door de klanten wel betaald maar door de kelners in hun fooienpot, de zogenoemde tronk, gestort. Later werd het op deze oneerlijke wijze wijze bijeengekregen geld verdeeld over de bij het komplot betrokken personen. Tot hen behoorden ook de twee koks. Zij schreven namelijk voor de bestelde na gerechten geen bon uit en ze wisten dat de bestelling buiten de kas om zou wor den verrekend. Een 46-jarige chef de rang kreeg zes maanden gevangenisstraf, waarvan vier voorwaardelijk. Een 45-jarige kelner kreeg een voorwaardelijke gevangenis straf van vier maanden en een geldboe te van 500 gulden, een andere 45-jarige kelner kreeg drie maanden voorwaarde lijk, en een boete van 300 gulden. De twee koks werden wegens heling ieder veroordeeld tot een maand voorwaarde lijk en een boete van 250 gulden. c im'amm Grote Kerk, vandaag 20-21 u.: Orgelcon cert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: ,,In- «pecteur Clouseau slaat weer toe", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „Teenagers in de zon", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Hij, zij en de liefde", 18 j. Luxor, 14 en 19.30 u.: „Het huwelijks leven", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Veel liefs uit -Mos kou", 18 j.; woensdag 14.30 u.: „Elvis op z'n best", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De jonge leeuwen", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Onder kruisvuur", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Le bon- heur", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16-de tot en met de 19-de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u., zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van Poolse grafiek. Tot 1 oktober. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. en van 13.30-17 uur; zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylersmuseum (Spaarne 16): Exposi tie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaen van Ostade. Tot 15 oktober. Permanente expositie van schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hol landse, Italiaanse en Frarise school. Fos sielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) 10-17 u. De eerste zondag van de maand 13-17 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land); Foto-expositie van Peter Dullaart. Tot 3 oktober. Bootzaal: „100 ambachten van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge sloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum van Looy (hoek Kamperlaan): expositie van schilderijen, tekeningen en etsen van Sal Meyer. Dagelijks 1017 u. en zondags 1317 u. Tot 3 oktober. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van grafiek van Kees Okx en van plastieken van Artur Varela. Tot 30 september. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 no vember openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 u.; golfbaan tot 21 u. DIVERSEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) vandaag 20 u.: Lezing door dr. J. P. Ver- hoeff met als onderwerp „Vuile handap" van Jean Paul Sartre. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in Ac krant van vrijdag 10 september.) DINSDAG 14 SEPTEMBER City, 20 uur: „The lady killers". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Cultureel Centrum, 20 uur: Ledenverga dering en praatavond „Fauna Felisena". WOENDAG 15 SEPTEMBER City, 20 uur: The lady killers". De Rank, 17 uur: Receptie ds. H. van Niel. Voorlichtingscentrum „Stichting Rijn mond-Noordzeekanaal", Semafoorduin IJ- muiden; geopend voor individuele bezoe kers woensdag van 15 tot 16 en zaterdag van 11.30 tot 12.30 u.; aanvragen bij de stichting Havengebouw, Amsterdam, tele foon 020-220665, of Gemeentelijke Voor lichting Velsen, Raadhuis, tel, 4036. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: van 10 tot 12.30 u. en van 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u.; filiaal Vel- sen-Noord: 14 tot 17 uur (jeugd); filiaal Spaarnberg, Santpoort (ook voor r.k. bi bliotheek) 14-17 u. (jeugd). R.k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. DINSDAG 14 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Pa trouille der verdoemden". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De ruziezoeker". Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Zaanse schilders, te be zichtigen van 9 tot 13 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 uur. WOENDAG 15 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Pa trouille der verdoemden". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De ruziezoeker". Vergaderzaal Plesmanweg, 20 uur: Ver gadering N.V.V.-Vrouwenbond, afdeling Beverwijk. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Zaanse schilders, te be zichtigen van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17-30 u. en van 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 uur. deren, hebben volgens prof. Muntendam een voorsprong op de jongens, kunnen bijvoorbeeld assistentplaatsen bezetten omdat de jongens eerst in dienst moeten, en zijn zo eerder klaar voor de maat schappij. Hij gelooft niet dat een verplicht jaar werken in een ziekenhuis, bijvoorbeeld een inrichting voor zwakzinnigen of be jaarden, de animo voor deze studie zal doen afnemen. Prof. Muntendam zou het „ziekenhuis jaar" niet aan de studie vooraf willen la ten gaan, maar bijvoorbeeld willen inlas sen na het kandidaatsexamen. Om ervaring op te doen zou hij de meisjesdienstplicht voorlopig willen be perken tot de vrouwelijke medische stu denten om het „verplichte jaar" dan even tueel later, als de proef is geslaagd, ook in te voeren voor de andere academische studierichtingen. Mej. mr. dra. J. J. Marsman, consu lent van de arbeidsvoorziening vrouwen van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, kant zich in „Ruim Zicht" volledig tegen de arbeidsdienst plicht voor meisjes. Voor wat de princi piële kant van de zaak betreft zegt zij dat militaire dienstplicht voor jongens door vrijwel iedereen zonder meer aan vaard wordt. Maar, zo zegt mej. Mars man, is de verpleging van zieken of de verzorging van bejaarden of debielen ook zo'n hoog goed? Voor sommige vrouwen waarschijnlijk wel, maar anderen kunnen de voedselvoorziening wel veel belangrij ker vinden of de ontwikkeling van de techniek. Bovendien is zij er niet van overtuigd dat er in de ziekenhuizen wer kelijk van een noodtoestand sprake is. Mej. Marsman merkt ook nog op dat het gevaar groot is dat een veel hoger per centage op zeer jeugdige leeftijd zou gaan trouwen, om aan de dienstplicht te ontko men. In het Anne Frankhuis te Amsterdam wordt van 2 tot en met 10 oktober de expositie „F '65, het fascisme van van daag", gehouden, georganiseerd door de Socialistische Jeugd van Nederland, in samenwerking met het weekblad Vrij Nederand, de Anne Frank-stichting, en het Dokumentationszentrum des Bundes Jüdischer Verfolgter des Naziregimes on der leiding van ir. Simon Wiesenthal. De S.J., die dit jaar vijf jaar bestaat, wil met deze expositie aantonen, dat de op richting van de Klu-Klux-Klan in Enge land en van de nazi-partij in Denemar ken, het aan het daglicht komen van een nazi-complot in Zweden, niet op zichzelf staan. „F '65" is gecombineerd met een eveneens in het Anne Frankhuis onder auspiciën van de S.J. te houden tentoon stelling van anti-fascistische en anti-oor logskunst, welke gedurende een maand zal zijn te .bezichtigen. Drie jonge werknemers van een fust en expeditiebedrijf in Rotterdam vonden gistermiddag onder schafttijd tussen een hoeveelheid lege flessen een krat met zes flessen frambozengenever, een retourzen ding. Zonder zich lang te bedenken zetten zij de flessen aan hun mond. Het gevolg was dat twee van de drie met een zware alco holvergiftiging in het havenziekenhuis moesten worden opgenomen. Toen zij be wusteloos waren geraakt, had de derde, die het wat kalmer aan had gedaan, alarm geslagen. ''ïV«-V Prinses Beatrix en Claus von Ams- berg hebben gisteren het Provincie huis in Utrecht bezocht. Bij de aan komst van het gezelschap mocht de driejarige kleinzoon van de commis saris van de koningin, Frederik van Lynden van Sandenburgprinses Beatrix de bloemen overhandigen. Geheel onder de indruk stond hij verbijsterd naar de prinses te kijken. Een 29-jarige schilder uit Amsterdam opende gistermorgen op de Schoterweg in Haarlem zonder uit te kijken het por tier van zijn auto. Hij raakte toen een 35-jarige maatschappelijk werkster uit Haarlem die juist voorbij fietste. De vrouw viel zo ongelukkig dat zij met een hersenschudding in het St. Joannes de Deo ziekenhuis moest worden opgeno- men. undwjibqaj I". iu i1 ij i Nog dit jaar, zo ligt het in de bedoe ling, zal de streek rondom Helmond naar voorbeeld en in navolging van de streek rondom Eindhoven een streekraad krij gen, waarin naast Helmond tien gemeen ten zullen samenwerken voor een verde re ontplooiing van dit deel van Z.O.-Bra- bant. In deze streekraad zullen vertegen woordigd zijn Helmond als centrum, met de gemeente Aarle-Rixtel, Achten, Badel Beek en Donk, Deurne, Gemert, Lieshout, Mierlo, Someren en Stiphout. Vervolg van pagina 1.) Alle uitkeringen en pensioenen zijn niet alleen welvaartsvast, maar lopen boven dien nog onder bepaalde voorwaarden mee met eventuele structurele wijzigingen in de bezoldiging van actief dienende mili tairen. Gunstiger dan de oude zijn in de nieu we wetten de bepalingen voor het wedu wenpensioen en voor de kinderbijslag aan gepensioneerden. Voorts gaan nu ook de dienstjaren vóór de 18-jarige leeftijd bij het vaststellen van de pensioengrond slag meetellen. In een enkel geval zal ook de anti-cumulatieregeling vervallen. De militaire personeelsbonden zijn vooral gekant tegen de stringente verla ging van de ontslagleeftijd. Gemiddeld lag deze bij land- en luchtmacht tot dusver op ongeveer 58 jaar. Thans wordt dit 55 jaar. Bij de zeemacht vervalt echter de ontslagmogelijkheid voor korporaals en manschappen op de leeftijd van 45 jaar. Zij zullen tot hun 50ste jaar moeten blij ven. Aan het verschuiven van de ontslag leeftijd zal echter niet terstond uitvoe ring worden gegeven. Gedurende vijf jaar na het van kracht worden van de nieuwe wetten (streefdatum 1 januari 1966) zul len de militairen voor wie dit gunstiger uitkomt, een beroep mogen doen op de oude bepalingen. Daarna is er nog een aflopende overgangsregeling van nog eens vijf jaar. 340. Het leek Bram maar het beste om zo snel mogelijk verder te vliegen voor dat hij door zijn malle vergissingen nog meer brokken op Hawaii zou maken. Pijlsnel gleden de paarden door de lucht. Afstanden, waarover Bram met het goede schip Kokanje anders dagen deed, werden nu vlug, veilig en voordelig afgelegd. Boven het strand van het Katteneiland trok Bram de teugels aan, maar het was eigenlijk niet nodig. Net als het paard van de schillenboer wisten deze paarden precies ,waar ze stoppen moesten. Hun hoeven trokken een remspoor in het zand, toen ze in glijvlucht landden. Snuivend door hun wijdopen neusgaten bleven de paarden staan. „Ziezo", zei Bram voldaan, „we zijn er. Mannen ,dit is het Katteneiland. Er is nog wel geen kat te zien, maar we moeten toch voorzichtig zijn. Door mijn schuld kunnen we de wilde katten niet in vissen veranderen.ik heb niets meer van het toverpoeder over. Toch moeten we de bloem van het levenskruid be machtigen. Ik stel voor, dat Karo op verkenning uitgaat. Een kat tussen de katten trekt de aandacht niet." „In orde", zei de scheepskat.en zelfs hij ontdekte niet, dat aan de rand van het strand de struiken in beweging waren gekomen. DAT IS ZEKER DE 8RÜ6- HAAL De BRUGWACHTER OH, HIER WERKEN ZEKER MEERDERE MENSEN WACHTER J BELTREKKER WERKT PRACHTIG1. o o °r> H687-A Geen brandstichting. Na de vele branden in Ridderkerk brandde vorige maand in Dubbeldam een boerderij af. Er werd toen, evenals in Ridderkerk, aan brand stichting gedacht. Een minutieus onder zoek heeft echter uitgewezen dat de boerderijbrand door een defect in de elektrische leiding is ontstaan. De Dub- beldamse politie heeft nu de speciale nachtdiensten gestaakt. Rijnbrug Arnhem. Vrijdag 17 september zal nabij de Rijnbrug in Arnhem de jaarlijkse herdenking van de „Slag om Arnhem" gehouden worden. Het rijver- keer over de Rijnbrug zal dan tussen 18.00 en 19.00 uur geheel worden stil gelegd. Het verkeer wordt geadviseerd de route via de Rijnbrug bij Rhenen te kiezen. Nederlandse delegatie. De Nederlandse delegatie naar de twintigste algemene vergadering van de Verenigde Naties zal onder leiding staan van de minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns. Budgetonderzoek. De minister van Onder wijs en Wetenschappen, prof. mr. I. A. Diepenhorst, heeft het bestuur van de Nederlandse Studenten Raad schrifte lijk medegedeeld aan de directeur van het Centraal Bureau voor de Statistiek te hebben verzocht een nationaal onder zoek naar het studentenbudget te doen instellen. Het bestuur verwacht dat de hoogte van de rijksstudietoelage voor het studiejaar 1967-'68 aan de hand van dit budgetonderzoek wetenschappelijk verantwoord kan worden vastgesteld. Pretoria steunt Paul Roux niet. Het ge meentebestuur van Pretoria heeft ge weigerd mee te doen aan een actie van de gemeenteraad van Paul Roux in Oranje Vrijstaat tegen de bijdrage van de Nederlandse regering aan het De fence and Aid Fund," de organisatie voor financiële steun aan vervolgden on der de Zuidafrikaanse apartheidpoli- tiek. De gemeenteraad van Paul Roux had onder meer besloten 100.000 gulden in te zamelen om „blanke Nederlanders en slachtoffers van het socialisme in staat te stellen naar Zuid-Afrika te emi greren." Er is nog niets bekend over het baby lijkje van het vrouwelijk geslacht, dat da Papendrechtse politie gistermorgen langs de waterkant van de Merwede vond. Op het verzoek om inlichtingen zijn nog geen tips binnengekomen. Dr. Zeldenrust, die gistermiddag in het Dordtse gemeenteziekenhuis sectie heeft verricht, kon de doodsoorzaak niet defini tief vaststellen. Volgens een plaatselijke arts, die het eerste onderzoek verrichtte, is het kindje gewelddadig om het leven gebracht. IWWWWWAAAAAAWWWAAAIWWWWRBAIWWWWWWAI Het K.N.M.I. deelt mee: Een rug van hoge luchtdruk, die over Engeland langzaam naar het oosten trekt, is in betekenis toegenomen. Daardoor werd het weer in Nederland wat beter. Op de oceaan bevinden zich echter twee depressies, die maar langzaam bewegen. Een erbij behorend frontensysteem na derde vanochtend Ierland met lichte re gen. Het is niet waarschijnlijk dat dit regengebied op het weer in ons land mor gen reeds van invloed zal zijn. De regen kansen worden klein geacht, maar wel kan er meer bewolking komen. De tem peraturen zullen nog wat stijgen. In de nacht en ochtend komt er hier en daar mist voor. Maximum-temperaturen 00 1 c ot d binnen- en buitenland. •o» d S *5) N »- M Neerslag: laatste 24 uur. o» a Sb cj Den Helder zwaar bew. wnw 16 0.1 Ypenburg half bew. verand. 16 0 Vlissingen licht bew. zw 15 0 Eelde mist wzw 15 0.5 De Bilt mist windst. 17 0 Twente half bew. wzw 16 0 Eindhoven onbewolkt windst. 16 1 Z.-Limburg mist zzw 14 2 Helsinki mist windst. 16 0 Stockholm regenbui zw 13 1 Oslo half bew. windst. 15 0 Kopenhagen regen w 16 0.3 Aberdeen zwaar bew. windst. 16 0.1 Londen zwaar bew. windst. 17 0 Amsterdam zwaar bew. wzw 17 0 Brussel mist windst. 16 2 Luxemburg geheel bew. no 12 10 Parijs zwaar bew. windst. 18 2 Bordeaux motregen w 19 7 Grenoble regen windst. 15 13 Nice onbewolkt n 22 0 Berlijn onbewolkt wzw 15 0.6 Frankfort zwaar bew. wzw 13 3 Miincnen regen nw 17 14 Ziirich zwaar bew. zo 12 9 Genève zwaar bew. nnw 12 5 Locarno onbewolkt windst. 19 0 Wenen regen verand. 18 0.1 Innsbruck zwaar bew. windst. 17 0.1 Belgrado onbewolkt windst. 18 1 Rome onbewolkt o 22 0 Barcelona licht bew. n 23 0 Madrid licht bew. windst. 26 0 Mallorca licht bew. windst. 27 0 Woensdag 15 september Zon op 06.14 uur; onder 18.55 uur. Maan op 20.46 uur; onder 11.08 uur. Maanstanden 18 sept. 12.58 uur laatste kwartier. 25 sept. 4.18 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 14 september Hoog water 5.37 uur en 17.55 uur. Laag water 1.32 uur en 13.39 uur. Woensdag 15 september Hoog water 6.09 uur en 18.26 uur. Laag water 2.00 uur en 14.08 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2