Jaar geëist tegen soldaat, die zijn instructeur bedreigde Hond bijna bijt baas dood 4 69 I C 3 HAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO i en Met UZI-pistoolmitrailleur Katholieke studenten schrijven bisschoppen Agglomeratieraad voor Nijmegen en omgeving In gracht gevonden man is verdronken Vier jaar geëist voor poging tot doodslag Actiegroep Vietnam vraagt regering om vredesinitiatief Felle fabrieksbrand bij Hooimeijer in Barendrecht Prinses Christina op Prinsjesdag in Ridderzaal Geiten verhongerd Rijnmondraad is geïnstalleerd Weer juwelenkraak in Den Bosch „Pensioen in zicht" Doden in het verkeer Tamelijk rustig 2 tijdelijk 1*" WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1965 SOORTEN KEUS BLIJFTMAANDENLANGVERS 'er pak Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk HEERLIJK BIJ ELKE BROODMAALTIJD VERRUKKELIJK MET ALLERLEI BELEG Perpak Schade 2,5 miljoen we kunnen, terwuu we UWENT V V"i V_ Nauwelaerfs de Agi sporiacademia Bloemendaalseweg 152, Overveen iel. 53256 (02500) WEERRAPPORTEN i Een jonge dienstplichtige soldaat van het regiment intendance, die na nauwe lijks twee weken ervaring met de militai re maatschappij tijdens een schietoefe ning in woede een geladen pistoolmitrail leur op zijn instructeur had gericht, heeft voor het hoog-militair gerechtshof een jaar gevangenisstraf, waarvan zes maan den voorwaardelijk en terbeschikkingstel ling van de regering tegen zich horen eisen. De krijgsraad had hem op vier augustus wegens poging tot doodslag ver oordeeld tot twee jaar en terbeschikking stelling. De soldaat had de sergeant-instructeur met zijn wapen bedreigd toen hij na vijf gemiste schoten de eerste in zijn mili taire loopbaan te horen had gekregen, dat hij ervoor moest zorgen bij de vol gende serie wel treffers te plaatsen, om dat hem anders op zijn vrije zaterdag wel zou worden geleerd hoe hij moest richten. De jongeman was er van overtuigd dat hij de volgende schoten weer zou missen omdat hij slecht van gezicht was de militaire kwalificatie van zijn gezichts vermogen was Z3 en de schietschijf daardoor slechts als een vage vlek waar nam. In blinde woede richtte hij toen zijn UZI-pistoolmitrailleur op de sergeant, die de loop van het wapen opzij sloeg, waar na het schot afging. „Poging tot doodslag", zei de auditeur militair, die er bij het stellen van zijn eis rekening mee hield dat de soldaat zijn wapen zonder toestemming had geladen, kennelijk had gespannen en ook de hand greepveiligheid moet hebben ingedrukt. De raadsman van de inmiddels uit de dienst ontslagen soldaat, mr. M. Thoolen, achtte het onverantwoordelijk, dat een In Baarn is de 57-jarige heer O. Offrin- ga dinsdagavond plotseling door zijn hond een zevenjarige bouvier, aangevallen en levensgevaarlijk gewond. De heer Offringa liep verwondingen over zijn gehele lichaam en kreeg vier slagaderlijke bloedingen. Hij is in levens gevaarlijke toestand overgebracht naar het ziekenhuis. In het ziekenhuis bleek het slachtoffer drie liter bloed te hebben verloren. De hond is door een dierenarts afgemaakt. jongeman met een dergelijk gezichtsver mogen zonder bril heeft moeten schieten. Hij lichtte toe, dat de soldaat ook nog links had moeten schieten hoewel hij rechtshandig is omdat hij zijn lin keroog niet kan dichtknijpen. Volgens hem had de jongen niet het voornemen om te doden, maar is het wapen door de slag van de sergeant afgegaan. In dit verband wees hij nog op het on geluk, dat enige dagen geleden in de Haar lemse Ripperda-kazerne is gebeurd, waar bij een sergeant een collega met eenzelf de wapen tijdens het wekken doodschoot. De unie van katholieke studenten in Ne derland (UKSN) heeft zich in een open brief tot het Nederlands episcopaat ge richt om het aan het begin van de vierde en waarschijnlijk laatste conciliezitting te verzekeren van de steun en waarde ring van de' katholieke studenten in Ne derland. De praeses, de heer F. N. Stokman, zegt dat de bezorgdheid van vele katho lieken bij de aanvang van de conciliezit ting vooral te wijten is aan de gebeurte nissen tijdens de zogenoemde donkere week (de laatste week van de vorige con ciliezitting). Deze bezorgdheid heeft hem ertoe bewogen zijn instemming te betui gen met de door de Nederlandse bisschop pen gevolgde gedragslijn. Over de geloofsvrijheid, de joden en het gemengde huwelijk vraagt hij duidelijke uitspraken. Bij een verklaring over de huwelijksbeleving moet volgens hem slechts het doel vastgelegd worden. De concrete beleving moet aan het eigen ge weten van de huwelijkspartners worden overgelaten. De gemeenteraad van Nijmegen en de raden van de omliggende gemeenten Beu- ningen, Ewijk, Groesbeek, Heumen, Mil- lingen aan de Rijn, Overasselt, Wychen en Ubbergen hebben besloten tot het stichten van een intergemeentelijke ag glomeratieraad voor de streek rond Nij megen. De streek, die als bufferzone wordt be schouwd tussen de Randstad Holland en het Ruhrgebied, omvat thans rond twee honderdduizend inwoners, doch ontwik kelt zich op stormachtige wijze. Alle vraagstukken op het gebied van de ruim telijke ordening, werkgelegenheid, wo ningbouw, industrialisatie, verkeer, on derwijs, cultuur, recreatie, dienstverle ning enzovoorts van de aangesloten ge meenten zullen voortaan door de agglo meratieraad worden beoordeeld en van advies worden voorzien. Van de aangeslo ten gemeentebesturen wordt verwacht, dat zij niet van dit advies zullen afwij ken. Het ligt in de bedoeling dat de agglome ratieraad na een experimenteerperiode van hoogstens vijf jaar bestuurlijke be voegdheid zal krijgen. Alle betrokken gemeentebesturen heb ben de instelling van het overlegorgaan met algemene stemmen aanvaard en daarna de tocht naar Nijmegen onderno men om dit besluit gezamenlijk te vieren. De 36-jarige Londenaar Daniel Walra ven, wiens stoffelijk overschot op maan dagmorgen in het water van de Grim- burgwal in Amsterdam is aangetroffen, is verdronken, heeft een sectie aange toond. De ernstige verwonding, die in zijn schedel werd aangetroffen, moet veroor zaakt zijn door een scheepsschroef van een van de vele rondvaartboten, die langs de Grimburgwal varen. Advertentie VOLKOREN KROKANTBROOD Grote Kerk, donderdag 15-16 u.: Orgel concert door Evaristos Glassner. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: .„Inspecteur .Clouseau slaat weer toe", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Harlow, de platinablonde", 18 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „Teenagers in de zon", 14 j. Van donder dag af 19 en 21.15 u.: „Tom Jones", 18 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Sex and the single girl", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Operation Cross bow", 14 j. Luxor, vandaag 14 en 19.30 u.: „Het hu welijksleven", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Notti calde d'Oriente", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Veel liefs uit Moskou", 18 j. Van donderdag af 20.15 u.: „Cleopatra", 14 j. Rembrandt, vandaag 14 en 20 u.: „De jonge leeuwen", 14 j. Van donderdag af 14 en 20 u.: „De zwarte tulp", 14 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 U: „Onder kruisvuur", 14 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u. „Texas John", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Le bon- heur", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van druksels van Hendrik N. Werkman. Da gelijks van 10-17 u. en op zondag van 13-17 u. Tot 4 oktober. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16-de tot en met de 19-de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u., zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van Poolse grafiek. Tot 1 oktober. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. en van 13.30-17 uur; zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylersmuseum (Spaarne 16): Exposi tie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaen vai. Ostade. Tot 15 oktober. Permanente expositie van schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) 10-17 u. De eerste zondag van de maand 13-17 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land)'; Foto-expositie van Peter Dullaart. Tot 3 oktober. Bootzaal: „100 ambachten van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge sloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum van Looy (hoek Kamperlaan): expositie van schilderijen, tekeningen en etsen van Sal Meyer. Dagelijks 1017 u. en zondags 1317 u. Tot 3 oktober. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van grafiek van Kees Okx en van plastieken van Artur Varela. Tot 30 september. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 no vember openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 u.; golfbaan tot 21 u. DIVERSEN Raadhuis Overveen, donderdag 14.15 u.: Gemeenteraadsvergadering Bloemendaal. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 10 september.) WOENSDAG 15 SEPTEMBER City, 20 uur: „The ladykillers". De Rank, 17 uur: Receptie ds. H. van Niel, bij gelegenheid zilveren jubileum. DONDERDAG 16 SEPTEMBER City, 20 uur: „De bruiden van Dracula". Petrakerk, 20 uur: Concert door Jön- köping Muziekkorps van het Leger des Heils in Zweden. Cultureel Centrum, 20 uur: Praatavond Aquariumvereniging Velsen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 u.; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 u. „Pa- „De WOENDAG 15 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: trouille der verdoemden". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: ruziezoeker". Verenigingsgebouw, Van Riemsdijklaan, 20 uur: Vergadering N.V.V.-Vrouwenbond afdeling Beverwijk. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Zaanse schilders, te be zichtigen van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17-30 u. en van 19 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 uur. DONDERDAG 16 SEPTEMBER Kennemer Theater, géén filmvoorstel lingen. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Ont snapping uit de Oriënt". „Het Hoge Duin", 20 uur: Introductie avond Sociëteit „De Spin". Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 uur. Stadskantoor 19.30 Openbare Raadsver gadering. Vier jaar gevangenisstraf heeft de offi cier van justitie bij de rechtbank te Am sterdam, mr. H. G. van Everdingen, ge- eist tegen een 29-,jarige werktuigbouwkun dige wegens poging tot doodslag op een veertigjarige portier. Op 6 juli van dit jaar zou de verdach te in de omgeving van de Zeedijk op korte afstand drie schoten hebben gelost op de portier: één trof diens hand, een tweede drong in zijn rechterzij, een der de miste. Tussen verdachte en het slachtoffer be stond al sinds enige tijd een vete, die ont staan zou zijn uit een schadevergoedings kwestie. De aktiegroep Vietnam heeft erbij de Nederlandse regering op aangedrongen initiatieven te ontwikkelen om te komen tot herstel van de vrede in Vietnam. Zij doet een beroep op de Nederlandse rege ring om als eerste stap er bij de rege ring van de USA op aan te dringen de bombardementen op Noord Vietnam te- beëindigen. Onder de ondertekenaars bevinden zich veel vooraanstaande hoogleraren, predi kanten en priesters, kunstenaars en poli tici. In de Kochstraat in Groningen is het driejarig jongetje Jackie Bergman met zijn autoped plotseling de rijweg overge stoken en aangereden door een vracht auto. Het moest met zware verwondingen naar het rooms-katholieke ziekenhuis ge bracht word'-n waar het enige tijd la ter is overleden. i-^f Advertentie KROKANTBROOD VOLKOREN I (Van onze correspondenten) Een felle brand heeft gistermiddag de magazijnen van Hooimeijers beschuitfa brieken in Barendrecht in de as gelegd. Binnen een uur waren er van de grote loods slechts smeulende as, wat verbogen staal en geblakerde muren over. De brandweren van Barendrecht, Heer- jansdam en Ridderkerk hebben met advi seurs van de Rotterdamse brandweer eendrachtig de vuurzee bestreden. Zij konden voorkomen dat de produktieafde- ling van de fabriek ook een prooi van de vlammen werd. De schade wordt geschat op 2,5 miljoen gulden. De brand is ontstaan in de opslag plaats voor golfkarton. Van daaruit breidde het vuur zich snel uit over de andere delen van de opslagplaats. In het grote magazijn lagen behalve een grote partij golfkarton ook de geproduceerde artikelen zoals vierhonderdduizend pak ken beschuit en koek. Bovendien was er een opslagplaats gereserveerd voor de beschuitwikkels die uiterst brandbaar zijn doordat ze met was zijn bewerkt. Deze brand is de derde in zes jaar tijd bij Hooimeijer Barendrecht. In mei 1959 is er brand geweest in een der beschuit fabrieken. Schade een kwart miljoen. Op 21 oktober 1962 werd de fabriek door brand geheel uitgeschakeld. De politie van Barendrecht ziet geen enkel verband tussen deze brand en de Ridderkerkse branden. Het onderzoek naar de oorzaak is in volle gang. Officieel is nu bevestigd dat de konink lijke familie dit jaar niet, zoals gebruike lijk is, een rijtoer door Den Haag zal ma ken na de officiële opening van de zit ting der beide Kamers der Staten-Gene- raal in de Ridderzaal. De koningin vind een rijtoer 's mid dags niet nodig, omdat prinses Christina op 'Prinsjesdag ook meerijdt in de stoet met de gouden koets en omdat leden van de koninklrjkefamilie dit jaar enkele ma len een rit door Den Haag hebben ge maakt. De residentie heeft achtereenvol gens prinses Irene, prinses Margriet en prinses Beatrix met hun verloofden ont vangen. De rijkspolitie te Wormer heeft proces- verhaal opgemaakt tegen een Zaandamse aannemer, die acht geiten en een schaap in een weiland heeft laten verhongeren. Een aantal van de kadavers was begra ven. De politie trof nog vijf schapen aan, die zo waren ondervoed, dat zij waar schijnlijk moeten worden geslacht. Dinsdagmiddag heeft in Rotterdam een nieuwe verschijning in het Nederlandse staatsbestel zich gepresenteerd: het openbaar lichaam Rijnmond. In het audi torium van het Dijkzigt-ziekenhuis van de Maasstad presideerde mr. V. G. M. Ma- rijnen de eerste openbare vergadering van dit nieuwe bovengemeentelijke li chaam. Tijdens deze bijeenkomst, die bij na twee en een half uur duurde en goed deels een formeel karakter had, werden de geloofsbrieven van de 81 leden van de Rijnmondraad onderzocht en goedgekeurd. Daarna volgde de beëdiging van de leden Tijdens deze eerste bijeenkomst van de Rijnmondraad, die door vele provinciale en gemeentelijke autoriteiten werd bijge woond, werd onder meer het woord ge voerd door de minister van Binnenlandse Zaken, de heer J. Smallenbroek. In zijn rede zei de minister onder meer dat er geen aanleiding bestaat te twijfelen aan de bestuurskracht van het nieuwe boven gemeentelijke lichaam. „Indien in de toe komst zal blijken dat de huidige bevoegd heden van de 'raad niet toereikend zijn, dan zal niet geaarzeld worden een even tueel noodzakelijke wetswijziging te be vorderen," aldus minister Smallenbroek Opnieuw hebben juwelenrovers een be zoek aan Den Bosch gebracht en opnieuw hebben zij hun slag geslagen op de ma nier, waarop de al maanden in Brabant opererende bende patent schijnt te heb. ben. Met een zwaar voorwerp werd af- gelopen nacht in het centrum van de stad de etalageruit van een juwelierszaak in geslagen. De dieven verdwenen met een tableau vol gouden ringen en met enkele kostbaarheden, die los in de uitstalkast lagen. Het Gezins-Begrotings-Instituut, een instelling van de Bondsspaarbanken heeft een boekje uitgebracht met raadgevingen voor hen die over een aantal jaren of eerder de pensioenleeftijd hopen te be reiken. „Pensioen in zicht" geeft een groot aantal nuttige wenken, waaronder het werkwoord „begroten" een belang rijke plaats inneemt. Het boekje is aan deloketten van de Bondsspaarbanken verkrijgbaar voor f 0,75. Op de Pqlakkerweg in Maartensdijk is gisteren de 47-jarige mevrouw A. G Houpt-Honker uit Lunteren met haar bromfiets op het rijwielpad tegen een haar tegemoetkomende wielrijder gebotst. Mevrouw Houpt kwam daardoor te val len en kwam met het hoofd op de .tegels van het fietspad terecht. Tijdens het ver voer naar een ziekenhuis is zij overleden. In de Ursulakliniek in Den Haag is de 66-jarige heer P. T. Luycks overleden, die maandag op de hoek Carnegielaan-Groot- Hertoginnelaan tegen een tram opliep en met ernstige verwondingen naar de Ursu lakliniek werd overgebracht. m 341. Grote ogen gloeiden in het duister van de struiken op, terwijl Karo nietsver moedend op onderzoek uitging. De dappere scheepskat keek links en rechts om zich heen, vrolijk en opgewekt, en blij de pootjes weer eens te kunnen strekken. Eerlijk gezegd vond hij de voorzichtig heid van de tovenaar en van Bram Fok een beetje overdreven. Wilde katten wa ren natuurlijk wel gevaarlijk, maar het leek hem een klein kunstje om ongemerkt de bloem van het Levenskruid te gaan halen en er weer mee te verdwijnen, voordat er moeilijkheden kwamen. Nee ,dan waren er wel eens spannender momenten in zijn leven geweest. Stevig stapte Karo door. Hij verbaasde zich over de wonderlijke planten, die hier stonden, en over de eigenaardige boom stammen. Zoals die vier stammetjes, die vlak bij elkaar stonden en die net zo ge streept waren als de huid van een tijger. „Zeker dikke tijgerlelies", dacht Karo, die in plantkunde niet zo goed thuis was. Als hij even omhoog had gekeken zou hij hebben bemerkt, dat het wel een tijger, maar allerminst een lelie was, waar hij onderdoor liep. De tijger scheen er evenwel geen ver moeden van te hebben, dat Karo niet tot de vaste bevolking van het Katteneïland behoorde. 8 RÜ6 WACHTER WACHTEN ER VAST ONDERDOOR SCHUWEN e OP DE GOEDEN DA6, VRIENDEN, IK T 4AK06, VOID DE 6EU, IK 8E61N DE80OT iM" jV TREK DE BRUG OMHOOG,HOOR IsJ B€(,L£m 1888-B Kolendampvergiftiging. In een zomerhuis je in de De Ruyterstraat in Noordwijk heeft zich een geval van kolendampver giftiging voorgedaan dat aan de 24-jari- ge mevrouw P. van Leeuwen-Van Rijn het leven heeft gekost. Haar man en een baby van ongeveer een maand zijn in een ziekenhuis in Leiden opgenomen en zijn buiten levensgevaar. Arrestaties in houtfraude. De rijkspolitie te water in Amsterdam heeft nog vier personen gearresteerd in verband met de houtzwendel in de Amsterdamse ha ven. De aangehoudenen zijn de 36-jarige directeur van een bij de zaak betrok ken houtimportfirma, zijn 41-jarige pro curatiehouder, een 50-jarige controleur ijker en diens 39-jarige collega, beiden van de stuwadoorsfirma waarvan al eer der drie werknemers zijn aangehouden. Burgemeestersbenoemingen. Tot burge meester der gemeente Winsum is be noemd mr. J. P. Miedema te 's Gra- venhage. De heer Miedema, die 31 jaar is, is sedert 1962 assistent van de grif fier van de Tweede Kamer der Staten- Generaal. Hij is gereformeerd en lid van de A.R.P. Tot burgemeester van Bovenkarspel is benoemd de heer J. N. Stuifbergen te Uitgeest. De heer Stuif bergen, die 36 jaar is, is sedert 1959 secretaris der gemeente Uitgeest. Hij is rooms-katholiek en lid van de K.V.P. Bom in Haagse achtertuin. De twaalfja rige Dolfvan Zuidam in Den Haag heeft gistermiddag een bom opgegraven in de achtertuin van zijn woning. De bom, waarvan de ontsteking was verwij derd, lag op ongeveer een halve meter diepte. De politie zal het projectiel in het begin van de volgende week uit de tuin halen en door experts laten de monteren. Hoogleraren. Aan de universiteit van Am sterdam is prof. dr. G. de Vries te Bad hoevedorp benoemd tot gewoon hoogle raar in de experimentele natuurkunde. Dr. Ph. H. J. Houwing ten Cate is be noemd tot gewoon hoogleraar in de ge schiedenis en archeologie van het nabije oosten, in het Assyrisch-Babyloniscn, Sumerisch, Hethietisch en aanverwante voor-Aziatische talen. Advertentie Specialisten in IAWAAAB/WI/WWVMWWWWVIVWWWWW\A/WWVV\*M fWWIAIWWX/WWWWWWt/WUMWWWUUWWWWWWWW Het K.N.M.I. deelt mee: Boven het vas teland van Europa is een hogedrukgebied tot dntwikkeling gekomen, dat vanochtend' nog in betekenis toenam. De invloed van een tamelijk diepe oceaandepressie ten zuiden van IJsland reikt tot aan Ierland en Schotland. Het erbij behorende fron tensysteem veroorzaakt in de genoemde landen regen. De oostwaartse verplaatsing van de fronten ondergaat van tijd tot tijd een aanzienlijke vertraging. Dit hangt sa men met golfvormige storingen, die langs het front van zuidwest naar noordoost lo pen. Het ziet er daarom naar uit, dat het continentale hogedrukgebied het weer in Nederland het komende etmaal zal blijven bepalen. Het droge en tamelijk rpstige weer houdt aan, terwijl de middagtempe- raturen in het algemeen nog iets hoger zullen worden. Maximum-temperaturen c H binnen- en buitenland. d W H u d Neerslag: laatste 24 uur. S o a c S cj Den Helder half .bew. z 17 0 Ypenburg zwaar bew. zw 18 0 Vlissingen licht bew. z 18 0 Eelde zwaar bew. zzw 18 0 De Bilt onbewolkt zzo 18 0.1 Twente mist zw 16 0 Eindhoven licht bew. windst. 18 0 Z.-Limburg onbewolkt z 18 0 Helsinki regen n 15 15 Stockholm licht bew. nw 0 Oslo onbewolkt wzw 17 Kopenhagen half bew. w 15 0 Aberdeen regen z 16 2 Londen licht bew. zzw 19 0 Amsterdam mist z 18 0 Brussel zwaar bew. z 19 0 Luxemburg licht bew. nno 14 0 Parijs geheel bew. 0 18 0 Bordeaux onbewolkt windst. 21 0.3 Grenoble onbewolkt windst. 24 0 Nice zwaar bew. nnw 23 0 Berlijn geheel beiv. w 17 0.3 Frankfort zwaar bew. no 17 0 Müncnen zwaar bew. zzw 15 1 Zürich mist wnw 19 0.4 Genève zwaar bew. windst. 23 0 Locarno half bew. O 21 0 Wenen zwaar bew. windst. 16 1 Innsbruck licht bew. windst. 19 0 Belgrado onbewolkt windst. 22 0 Athene onbewolkt nnw 0 Rome onbewolkt on o 23 0 Barcelona onbewolkt windst. 23 0 Madrid half bew. windst. 28 0 Mallorca licht bew. windst. 28 0 Lissabon half bew. nw 26 0 Donderdag 16 september Zon op 06.16 uur; onder 18.53 uur. Maan op 21.09 uur; onder 12.27 uur. Maanstanden 18 sept. 12.58 uur laatste kwartier 25 sept. 4.18 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 15 september Hoog water 6.09 uur en 18.26 uur. Laag water 2.00 uur en 14.08 uur. Donderdag 16 september Hoog water 6.44 uur en 19.03 uur. Laag water 2.32 uur en 14.40 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2