Adenauers memoires de integratie van op hameren Europa nu Fragmenten verschijnen in vele regionale kranten I Frans-Poolse toenadering Hooggeleerde jacht op Leonous handtekeningen Westduitsers naar de stembus Wereldnieuws TRIUMPH DEALER Van dag tot dag1 Russische wapens in Liberia Mars-robot Ruimtevaartcongres in Athene EEN KOU KRIJGT GEEN KANS '"Praatótoel WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1965 3 t Exact Benoeming Parlementariërs tegen de apartheidspolitiek Specialisatie Elf partijen Vier kanshebbers Overige partijen Coalitie Op c/e Maps Valk HARRY OOMEN De felle kritiek van de anti-revolutio nair Zijlstra op de „natte-mijnwet" be tekent dat zelfs nog voor prinsjesdag de zorgeloze jeugd van de nieuwe regerings combinatie is geëindigd. Misschien zal prof. Zijlstra volgende week zijn dreigen de taal wel inslikken maar dat neemt niet weg dat een tijdens de formatie be reikte compromisoplossing nu al wordt aangevochten. In de regeringsverklaring van het ka binet Cals wordt gezegd dat de mogelijk heid tot staatsdeelneming aan de oliewin ning zal worden geopend. Het ontwerp dat minister Den Uyl gisteren verdedigde is het logisch vervolg van deze aankondi ging. Prof. Zijlstra gedroeg zich echter alsof zijn partij niet heeft meegewerkt aan het bereiken van deze compromisop lossing want een compromis is het. Wie diep in het socialistische hart van drs. Den Uyl kijkt weet dat hij eigenlijk liever een volledige socialisatie wil dan „alleen maar" een staatsdeelneming. Het politieke verleden van drs. Den Uyl staat daar wel borg .voor. Het is geen geheim dat prof. Zijlstra tijdens de formatie van het kabinet op zijn zachtst gezegd niet erg gelukkig was met de terugkeer van de socialisten. Zijn bezwaren zijn gisteravond duidelijk ge bleken en zijn gedrag werpt wel een scherp licht op de situatie in zijn partij. Vorige week noemde partijvoorzitter dr. Berghuis de A.R.P. een sociaal linkse par tij en men zou zich kunnen voorstel len dat een dergelijke linkse partij geen huizenhoge bezwaren heeft tegen mogelij ke staatsdeelneming. Het betoog van prof. Zijlstra leerde echter wel anders. Loopt er een scheur door de A.R.-partij? en zal deze scheur zich kunnen voortzetten tot in het kabinet? Het zijn vragen die na het debat van gisteren plotseling actueel zijn geworden. De antwoorden zullen wel licht gegeven worden als over enige maanden het parlement zijn oordeel zal geven over de wijze waarop minister Den Uyl de mogelijkheid tot staatsdeelneming wil gebruiken. Het grote gevaar dat de Amerikaanse diplomatie in Vietnam boven het hoofd hangt een gevaar waartegen ook van Amerikaanse commentariërende zijde reeds vaak is gewaarschuwd is, dat de Verenigde Staten in Zuid-Vietnam de sympathie der bevolking verspelen, door dat hun troepen worden gebruikt om bin nenlandse stromingen te onderdrukken, die zich tegen het beleid van de rege- ringskliek durven verzetten. Dat gevaar is nu duidelijk aan de dag getreden, doordat de Zuidvietnamese rege ring oppositionele acties van bergbewo ners met bombardementen heeft ge dempt, waarbij Amerikaanse vliegtuigen zijn gebruikt, blijkbaar zelfs onder valse voorwendsels. Dergelijke acties zijn geschikt om de Amerikaanse steun tegen de communisti sche dreiging uit het noorden in het oog der bevolking het kenmerk van terreur te geven. De Amerikaanse diplomatie in Sai gon is danig geschrokken en heeft de Zuidvietnamese regering dringend ver zocht, geen Amerikaans materieel dat door Amerikanen wordt bemand voor der gelijke interne politie-acties te gebruiken. Of dat verzoek afdoende is, valt te be zien. Wanneer de situatie zou ontstaan dat het zuidelijke regime bij de publieke opi nie in ongenade valt, terwijl de Ameri kaanse vrienden dat regime door dik en dun in het zadel houden, zou de stemming van de Zuidvietnamese bevolking niet langer de basis voor die vriendenhulp zijn en zou de positie van de V.S. in politiek opzicht hachelijk worden, onhoudbaar zelfs. (Van onze correspondent) BONN Van de memoires van de Westduitse oud-kanselier Konrad Adenau er, die volgende maand in boekvorm zul len verschijnen, worden sinds gisteren door enkele Westduitse dagbladen al ge deelten gepubliceerd. Ze hebben betrek king over de eerste maanden van de ge allieerde bezetting van het verslagen Duitsland en de korte periode waarin Adenauer opnieuw Oberbürgermeister van Keulen was. De publikatie van deze memoires in de kranten begint precies zes dagen voor de verkiezingen voor de Bondsdag. De veer tien regionale bladen, die het recht op publikatie verworven hebben, moeten hiervoor samen een half miljoen mark betalen, dat komt neer op 25 pfennig per abonnee. De memoires zouden het afgelopen voorjaar verschenen zijn. Maar Adenauer toonde zoveel interesse voor de dagelijkse politiek, dat hij nauwelijks tot schrijven kon komen in het speciaal voor die be zigheid gebouwde glazen paviljoen in de tuin van zijn villa Rhöndorf. Vorige herfst, een jaar na zijn afscheid als kanselier, begon Adenauer te schrij ven. Maar het werk werd toen ernstig opgehouden door een plotselinge ziekte van Adenauers vertrouwde secretaresse, Anneliese Poppinga, die overwerkt was èn een treinongeluk dat Adenauer in mei overkwam, waarbij hij een shock opliep. Pas afgelopen juni zond Adenauer zijn manuscript aan de „Deutsche Verlagan- stalt" in Stuttgart. Het 550 pagina's om vattende tweede deel van de memoires het eerste en derde deel schrijft Adenau er later verschijnt in een oplaag van 150.000 exemplaren, een absoluut re cord in de Westduitse uitgeverswereled van de laatste tientallen jaren. Bij het schrijven van dit deel heeft Adenauer gebruik gemaakt van zijn zeer exacte gegevens van toespraken, die hij voor de partijleiding van de CDU en de fractie van de CDU in de Bondsdag ge houden heeft. Geassisteerd werd Adenau er door een historicus uit München. Bij het schrijven van het derde deel van de memoires zal Adenauer de hulp inroepen van zijn vroegere rechterhand, de om streden Hans Globke. De beide fragmenten uit het boek, die in de Westduitse kranten verschenen zijn, verraden Adenauers redeneertechniek, waarbij hij langzaam en zorgvuldig zijn woorden kiest, en gebruik maakt van het allereenvoudigste idioom. Een groot deel van de memoires werd direct in de ma chine gedicteerd. Het boek opent met het verhaal van Adenauers verblijf in de gevangenis van de Gestapo in Keulen. Hij werd er opge sloten tijdens de golf van arrestaties na de aanslag op Adolf Hilter op twintig juli 1944. Op het nippertje ontsnapte hij aan het lot dat de Gestapo voor de ge vangenen in het kamp in petto had: „Als de Amerikanen komen zullen allen tegen de muur worden gezet en neergeschoten." In zijn villa in Rhöndorf ondergaat de familie Adenauer in de kelder het Ame rikaanse granaavuur na de geallieerde verovering van de Rijnbrug bij Remagen. Opnieuw ontsnapt Adenauer ternauwer nood aan de dood als hij drie granaten op zich ziet afkomen, wanneer hij in zijn tuin een luchtje schept. n WWVVVWWWWVVVVVVVWWWWVWWMWWWWVWIIUWVWVVVVVWVVW MONROVIA (AFP) De Liberiaanse pers heeft dinsdag bericht dat de politie kisten met Russische wapens in beslag heeft genomen. De kisten zijn gevonden in het gebied van Bong, waar veel ijzer mijnen zijn. Twee Europeanen, die in de mijnen werken, zijn ondervraagd. De kis ten zouden „via een buurland" dat nau we betrekkingen met de Sovjet-Unie on derhoudt en waarvan de strijdkrachten met Russische wapens zijn uitgerust, naar Liberia zijn vervoerd. PARIJS (AFP) Frankrijk en Polen zullen de economische banden nauwer aanhalen. De Poolse onderminister van Handel, Modrzweski, heeft in Parijs een onderhoud gehad met de Franse minis ter van financiën, Giscard d'Estaing. De Poolse premier Cyrankiewicz had een gesprek met zijn Franse ambt ge noot Pompidou over alle aspecten van de betrekkingen tussen de twee landen. Van daag heeft de Poolse eerste-minister zijn derde, en laatste, bespreking met presi dent De Gaulle. Als de Amerikanen Keulen hebben be reikt, benoemen zij Adenauer tot Ober biirgermeister van de stad, een functie die hij jarenlang, tot de komst van Hitier, Dr. Konrad Adenauer ook al bekleed had. „Ik stond als num mer één op de Amerikaanse witte lijst", schrijft Adenauer trots in zijn boek. Maar als de Britten het bestuur over Keulen hebben overgenomen de stad viel in de Britse bezettingszone is het uit met de goede samenwerking. Dan volgt het beroemd geworden ontslag, dat Adenauer door de Britse generaal Barra- clouch op staande voet wordt aangezegd. Adenauer haalt in zijn boek, zoals het nu in de dagbladen verschijnt, ook een brief aan die hij op 31 oktober 1945 aan de toenmalige burgemeester van Duis burg verstuurde. Hierin bepleitte hij met klem de opname van het niet door de Russen bezette deel van Duitsland in een politieke en economische eenheid met Frankrijk, Groot-Brittannië en andere Westeuropese landen. OTTAWA (Reuter) Met 565 tegen tien stemmen en 99 onthoudingen, heeft de 54ste conferentie van de Interparle mentaire Unie in Ottawa de apartheids politiek van Zuid-Afrika een ernstige mis daad tegen de menselijkheid genoemd. „Duitsland is een integrerend deel van West-Europa", schrijft Adenauer in deze brief. „Wanneer ook Engeland zich bij een economische Europese samenvlech ting zou aansluiten, betekent dit een gro te stap op weg naar het zo zeer gewenste einddoel, de unie van Westeuropese sta ten." In het begin van dit deel van de me moires onderstreept Adenauer nog eens het grote belang dat hij ziet in een hecht verbond tussen West-Duitsland en Frank rijk. „Beide landen moeten samenwerken en beseffen dat zij Europees zijn", merkt Adenauer letterlijk op. ATHENE (AP) Als eerste bezoe ker van de aarde, zal vermoedelijk een robot naar Mars gaan, die het land schap op de planeet met televisie-ogen zal verkennen na daartoe vanaf de aarde bevel gekregen te hebben. De plannen voor een dergelijke ro bot, die binnen tien jaar op Mars zal landen, zijn aan het 16de internationa le astronautische congres te Athene voorgelegd na een studie van de (Ame rikaanse) General Electric Company. Volgens de plannen zal de robot in 1973 of 1975 door een Saturnus-5 raket naar Mars worden gebracht wanneer de aarde en Mars betrekkelijk goed ten opzichte van elkaar staan voor het maken van een dergelijke vlucht. Een bemande ruimtevaart naar Mars be hoeft niet voor 1985 verwacht te wor den. De robot zal eruit zien als een soort benzinetank met een groot radar scherm. (Van onze medewerker ruimtevaart) ATHENE De sterren van de eerste dag van 'het zestiende internationale as tronautische congres, dat in Athene wordt gehouden, waren gisteren onge twijfeld de Russische ruimtevaarders Beljajev en Leonov. Ruimtevaartdeskun digen uit de gehele wereld zijn waar- achtig'geen „fans", maar lieden die ieder jaar bijeenkomen voor heel serieuze be sprekingen. En waar het congres dan ook gehouden wordt, er is altijd een koning of president die het opent, zoals nu ko ning Konstantijn. De deelnemers zijn daarvoor dankbaar, maar zij lopen er niet voor te hoop. Noch voor de Griekse minister-president, die de eerste avond vart het congres een receptie gaf. Maar de twee Russen, van wie Leonov de eer ste was om een „wandeling in de ruimte" te maken, werden letterlijk bestormd door handtekeningenjagers: hoogleraren in allerlei technische wetenschappen, mensen die met raketten omgaan zoals u en wij met ballpoints en zo meer. Naar schatting hebben de Russen vijfhonderd Advertentie Aktieve Witte Kruis poeders helpen radikaal. Tegen griep en verkoudheid. En tegen andere pijnen. Witte Kruis maakt u vlot weer fit. ook in tabletten cachets handtekeningen moeten zetten voordat zij eindelijk konden beginnen aan het congres, waarvoor zij kwamen. De Amerikaanse ruimtevaartexpert Werner von Braun, die dinsdag een voor dracht hield waarin hij nog eens het Apollo-maanprogramma belichtte maar die verder weinig nieuws vertelde, ver klaarde ons donderdag dat ook de Ame rikaanse ruimtevaarders Cooper en Con rad in Athene ten tonele zullen verschij nen. Die mogen dan een recordvlucht ge maakt hebben, maar zij zullen ongetwij feld niet de ontvangst krijgen die de Rus sen ten deel viel. Dit congres heeft ongeveer 600 deskun digen uit de hele wereld bijeen gebracht. Men zal er gedurende een week naar ruim 350 voordrachten kunnen luisteren, die in afdelingen worden gehouden. Veel van die voordrachten zijn zeer technisch van aard en handelen over kleine détails of nevenproblemen van de grote vraag stukken. Het is zo, dat nog geen tien jaar na de lancering van de eerste kunstmaan de ruimtevaart al een zo breed uitge groeid en in de diepte gespecialiseerd ter rein is geworden, dat de vakmensen el- kaars wetenschappelijke taal nauwelijks meer verstaan. Veel deelnemers aan de ze jaarlijkse congressen, onder wie de in ternationaal erkende Nederlandse deskun digen prof. Kooy en ir. Vertregt, betreu ren deze ontwikkeling, die echter niet is tegen te houden. In de komende dagen, zullen ongetwij feld vele belangwekkende projekten voor de naaste toekomst ter sprake komen. Al tijdens de eerste dag werd gesproken over projekten als een bemande ruimte vlucht naar Mars in de jaren tegen 1980. Over langdurig bemande ruimtevaart laboratoria en over betere systemen voor communicatiesatellieten Over het algemeen heerst de indruk, dat Amerika wat terughoudender is met het verstrekken van gegevens over toe komstplannen dan in voorgaande jaren het geval was. Van Rusland kan men dit niet zeggen: de Russen hebben nooit toe komstplannen bekend gemaakt- Wanneer eenmaal voldoende ervaring met de Gemini's is opgedaan, dan zullen de Amerikanen wel weer wat scheutiger zijn met verhalen over wat ons te wach ten staat. Overigens deelde Von Braun ons mede, dat deze landing op de maan wellicht aanzienlijk kan worden vervroegd, wan neer de voorbereidingen zo vlot blijven verlopen als het laatste jaar het geval is geweest. De Russische „topman" Sedov had in antwoord daarop geen ander com mentaar dan een glimlachje, dat hij al tijd en overal met zich mee lijkt te dra gen. Zondag 19 september gaat West-Duitsland naar de stembus. 38y2 miljoen stemgerechtigden 17,6 miljoen mannen en 20,9 miljoen vrouwen kunnen dan kenbaar maken hoe zij zich de politieke samen stelling van de Bondsdag hadden gedacht. Er zijn 3,1 miljoen jonge kiezers die voor het eerst hun stem mogen uitbrengen. Bovendien zijn er ongeveer 250.000 „nieuwe kiezers", mannen en vrouwen die langer dan drie maanden in de Bondsrepubliek wonen. Dat zijn meestal vluch telingen uit Oost-Duitsland. Er bestaat voor de Westduitse kie zers geen stemplicht. Ook hoeven zij niet in het stemlokaal te verschijnen om hun oproep af te geven. Er is ook geen meldingsplicht. Toch rekent men erop dat de meer dan 60.000 stemloka len zondag doorlopend vol zullen zijn. Men gelooft niet dat er veel kiezers thuis blijven. Dat hebben zij namelijk bij de vier voorgaande verkiezingen voor de Bondsdag in 1949, 1953, 1957 en 1961 ook niet gedaan. De kiezers kunnen hun stem uitbren gen op een van de elf ingeschreven politieke partijen en op twee onafhan kelijke kandidaten (in Dortmund en Wiesbaden). In de 248 kiesdistricten zijn in totaal 67 kieslijsten ingediend. Samen vermelden zij de namen van 1433 verschillende kandidaten. Elke kiezer brengt tweemaal een stem uit, één voor de zogenaamde districtszetel en één rechtstreeks voor een Bonds dag-afgevaardigde. Elk district brengt dus in theorie twee afgevaardig den in het landsparlement. Maar door allerlei „rest-berekeningen" komt dat niet altijd precies uit. Het parlement in Bonn telde de af gelopen vier jaar 499 rechtstreeks ge kozen afgevaardigden. Maar boven dien zaten in die Bondsdag 22 afge vaardigden uit West-Berlijn. Die waren benoemd door het vertegenwoordigend lichaam van het westelijk deel van de voormalige Duitse rijkshoofdstad, het Huis van Afgevaardigden. De West- berlijners mogen niet stemmen als er verkiezingen voor de Bondsdag zijn. Het ligt in de lijn van de verwach ting dat slechts vier partijen het ver eiste aantal minimumstemmen zullen halen. Dat zijn: De Christen-Democratische Unie (CDU), de partij van bondskan selier Erhard, de voornaamste partner van de huidige regerings coalitie; Christelijk Sociale Unie (CSU), de autonome Beierse zusterpartij van de CDU, waarin Franz Josef Strauss de grote man is; Sociaal-Democratische Partij (SPD), waarvan Willy Brandt, de eerste burgemeester van West- Berlijn de lijsttrekker is; Vrije Democratische Partij (FDP) Erhard Mende Brandt De resultaten van de vier vorige verkiezingen voor de Westduitse Bondsdag zijn als volgt geweest: Percentages Zetels 1949 1953 1957 1961 1949 1953 1957 1961 CDU/CSU 31 45,2 50,2 45,3 139 244 270 242 SPD 29,9 28,8 31,8 36,3 131 150 169 190 FPD 11,9 9,5 7,7 12,7 52 48 41 67 27,2 16,5 10,3 5,7 80 45 17 O O H 100 100 100 402 487 497 499 de liberale groepering, die wordt aangevoerd door dr. Erich Mende, vice-premier in de regering Er hard, die dus werd gevormd door CDU (CSU) en FDP. Na de oorlog hebben de Westduit sers vier maal een Bondsdag gekozen. Drie maal brachten die verkiezingen een forse meerderheid van CDU/CSU- afgevaardigden in het parlement in Bonn. In 1961 echter verloor die par tij de absolute meerderheid. Zij moest toen een coalitie-regering vormen met de FDP. Dat was voor haar toenmalige leider, dr. Konrad Adenauer, en voor de leider van de FDP een moeilijke zaak. Laatstgenoemde had immers Adenauer als bondskanselier „onaan vaardbaar" verklaard. Pas toen Ade nauer besprekingen opende met de so cialisten om een „regering van natio nale eenheid" te vormen, haalde Men de bakzeil. De socialisten zijn in West- Duitsland steeds in de oppositie ge weest. W eer zien Het gebeurde op een van de weinige mooie zomeravonden in onze voorbije va kantie. Wij zaten op het terras van mijn ouderlijk huis, dat voordien van een van mijn ouders het ouderlijke was en daar voor en daarvoor weer evenzo. Wij, met onze gasten, zaten geschaard rond de ta fel en wij praatten en lachten en dronken wijn. Van het terras hingen de donkerrrode rozen naar beneden, soms steeg een wolk van geur omhoog. Vóór ons, enerzijds, lagen de heuvels met de goudgele stoppelvelden van het gemaaide koren. Hier en daar waren de stoppels al ondergeploegd en toonden de heuvelruggen banen van rulle bruine aarde. Aan de andere zijde glooiden de weiden omlaag, groen en sappig. De hooibergen waren afgedekt met glimmend plastic of met aarden wallen, waarop alweer het onkruid groeide. Uit een enkele steeg ge stadig rook omhoog, grijzer dan de licht grijze schemer en van een zoete, rotten de reuk, die op een grote afstand merk baar was. Iri de verte werden de weilanden om zoomd door een singel populieren. De rand van bomen vormde de gezichtsein der. Achter deze rij populieren liep, onzicht baar, de spoorrails en om de zoveel tijd kwam de trein voorbij, met zacht, dende rend geluid, gedempt door de dichte boomkruinen. In mijn jeugd waren de zomeravonden in ditzelfde huis niet anders geweest. Toen zaten mijn ouders met hun gasten op het terras bij de geurende rozen. De goudgele heuvels klommen omhoog en hapten grote stukken uit de hemel. En de weiden glooiden omlaag, groen en sap pig, naar de zoom van populieren. En ik hing, terwijl ik slapen moest, uit het raam, juist boven het terras, waar de grote mensen lachten en praatten en wijn dronken. Ik mocht er niet bij zijn, bij de wijn en de lauwe avond en de mensen en hun vrolijkheid. En als ik in de verte de eentonige dreun van de trein hoorde dacht ik hoopvol: „Wacht maar, later ga ik ver weg met die trein. En dan ga ik 's avonds op een terras zitten en lachen en wijn drinken". En nu zat ik, volwassen, op hetzelfde terras, in de zomerschemeringmet mijn gasten. En achter de populieren reed de trein voorbij. Het gedempte gedaver over de ijzeren rails, de klank van de laatste wagon, het wegstervend geluid in de avondlucht tenslotte, het stemde mij vol weemoed. „Omdat dit uit je jeugd is" be sefte ik, „omdat de verwachting naar het ding altijd schoner is dan het ding zelf". Advertentie voor Haarlem en omstreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 TEL 19000 Krankzinnigengesticht. Een officieel on derzoek zal worden ingesteld naar de toestanden, die heersen in het Grey- stone Park krankzinnigengesticht van de Amerikaanse staat New Jersey. Hier, zo hebben twee rechercheurs ont dekt, vloeit de sterke drank in stromen in de afdeling waar de patiënten met ernstige sexuele afwijkingen zijn onder gebracht. Twee verplegers onderhielden sexuele betrekkingen met patiënten. Greystone park, met 5.000 patiënten en 2.000 man personeel is het grootste krankzinnigengesticht van New Jersey. Herftoefeningen. De Poolse strijdkrach ten zijn herfstoefeningen begonnen in het midden en noord-westen van het land. Het Poolse persbureau PAP heeft niet bekendgemaakt of aan deze ma noeuvres wordt deelgenomen door Rus sische troepen in Polen. Stijdvaardig. Generaal Wessin Y Wessin, de rechtse militaire leider uit de Do minicaanse republiek, zal zijn post als consul-generaal in Miami niet aanvaar den. Volgens zegslieden heeft hij beslo ten „het communisme in Santo Do mingo van buiten af te bestrijden". Bezoek. De groothertog en de groother togin van Luxemburg zijn in de Brazi liaanse hoofdstad Brasilia aangekomen voor een officieel bezoek van negen da gen aan Brazilië. Staatsgreep. Volgens het Grieks-Cypri sche blad „Atlithia" wordt op het ogen blik op Cyprus een staatsgreep tegen president Makarios voorbereid. „Staan wij op de drempel van een militaire dictatuur?", zo vraagt het blad zich af. Aandacht. Op de zitting van de afdeling Europa van de Wereldgezondheidsorga nisatie (WHO), zojuist geëindigd in Is- tanboel, is besloten meer aandacht te schenken aan de hart- en vaatziekten, die als doodsoorzaak in de meeste Eu ropese landen 50 percent van alle sterf gevallen voor hun rekening nemen. Sigarettenexplosie. Een sigarettenauto maat in Rome kreeg onverwacht een royale bui. Onmiddellijk verzamelde zich een grote menigte bij de auto maat, die het ene na het andere pak je staatsmonopoliesigaretten uitspuwde. De politie was al spoedig ter plaatse, maar kon niet ontdekken, waar de fout zat. Aan de stroom sigaretten werd een eind gemaakt door de automaat open te breken en de resterende siga retten eruit te halen. Sigaretten-export. De Amerikaanse ex port van sigaretten bedroeg in de eer ste helft van dit jaar 11.378 miljoen stuks, of nog geer. percent minder dan in de overeenkomstige periode van 1964. Verbergen. „Amnesty International" een organisatie die werkt voor de vrijlating van politieke gevangenen, heeft ver klaard. dat de arrestatie verleden week van vijf mannen aan de Portugese grens een poging is om bepaalde om standigheden te verbergen van de dood van generaal Humberto Delgado. De vijf gearresteerde mannen zijn vier ju risten en een journalist.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3