Nieuwe kraamkliniek voor het Rode-Kruis ziekenhuis IUISKER Opnieuw jeugdfestival in Noord-Holland Geschenk van vakorganisaties voor het stadhuis van Velsen ZWANENBURG OLIEHANDEL Neem nü een kwartaalabonnement! Eerste fase ingrijpende modernisering Hoe de duiven vlogen Harriët Freezer bij de Plattelandsvrouwen Marmeren bloembak met initialen Aanwinsten van de bibliotheek Velsen Strandstoelen overwinteren in kerkgebouw Gemeentebibliotheek te Velsen Afscheid J. Verhorst bij de Kennemers Havenberichten Havenverkeer van Amsterdam GOEDKOPE PETROLEUM i v Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 oktober gratis L0ENDERSL00T, WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1965 5 *1 r?T i m fm** - Twaalf bedden WASAUTOMATEN Ab Geldermans 36ste in ronde van Catalonië Ook aan de overkant Ook zilveren legpenning voor jubilaris L. Sweers wjp OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY roestvrij stalen pannen Receptie van ds. Van Niel lil ii«Ninnii C* 1 ITl 1 I !?i rffi'iSr»* m f>m jt Het nieuwe paviljoen, waarin de kraamafdeling zal worden onder gebracht. Aan de Vondellaan te Beverwijk na dert nu de bouw van een nieuw pavil joen van het Rode Kruis-ziekenhuis de voltooiing. Dit paviljoen dat is verrezen aan de westzijde \<an het voorplein is be stemd als kraamafdeling. Het is verbon den met het herenhuis er naast, dat zal worden ingericht als kantoorruimte. De bouw van de kraamafdeling is de eerste fase van een modernisering en uitbrei ding van het ziekenhuis. De werken daarvoor zullen in zes a zeven jaar wor den gerealiseerd. De entree tot het Rode-Kruis- ziekenhuis zal ingrijpend gaan ver anderen. Bij de uitbreiding aan de oostzijde (rechts) zal het voorplein aanzienlijk worden versmald. Links van het plein is nu de nieuwe kraamafdeling. Het oude middenge deelte van het ziekenhuis zal straks ook plaats maken voor nieuwbouw. Advertentie AEG - ZANUSSI - IGNIS - ZANKER dagelijks demonstratie MARKTPLEIN IJMUIDEN - TEL. 4262 TELSTAR. Van de postduivenhoudersver- «niging „Telstar" te IJmuiden namen 36 duiven deel aan een wedvlucht van Roermond af over een afstand van 170 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8.30 uur. Een duif van Harms-Kok bereikte als eerste hel hok om 11.43.49 uur; de laatste prijsduif om 12.8.11 uur. West tot N.W. wind. De uitslag was als volgt; Harms-Kok 1, 3, 8; P Groen 2, 5; E. Schreuder 4, 7, 8, 9. BONTE DUIF. Van de postduivenvereniging „De Bonte Duif" namen 78 duiven deel aan een wedvlucht van Roermond af. Een duif van Klinge bereikte als eerste het hok om 11.41 uur; de laatste prijsduif om 12.0.27 uur. De uitslag was als volgt: E Klinge 1, 3, 5, 11, 14: G. van Zutfen 2, 10; SJ. Heis 4. 6, 7; Van Vliet 8, 12; R. Middelkoop 9; J. van Duyn 13; Niemeyer 15; R. Wielart 16. Advertentie Dat er goedkope benzine is, weet u, maar dat er is, weet u dat ook Vraag prijs Leeuweriklaan 35 - IJmuiden-O. Telefoon 5404 Ab Geldermans, die deelneemt aan de ronde van Catalonië is er tot nu toe niet in geslaagd zich onder de eersten te plaat sen. 'Na drie etappes staat de Beverwijker op de 36e plaats. Leider van de ronde is de Spanjaard Carlos Echevarria die gisteren een zware aanval moest pareren van zijn landgenoot Massignan. Deze bracht de etappe op zijn naam. Zijn tijd over deze kilometer van Tarragona naar Lerida bedroeg 2.56.54 uur. Massignan won de sprint van de kopgroep, bestaan de uit 25 man, die een voorsprong had van 2 minuten op het peloton. De Provinciale Jeugdraad en de Cultu rele Raad in Noord-Holland hebben voor deze provincie opnieuw een jeugdfestival in voorbereiding, dat is bedoeld voor de werkende jeugd van 16 tot 20 jaar en op donderdag 21, vrijdag 22 en zaterdag 23 oktober in de IJ mond zal worden ge houden. Men herinnert zich wellicht dat het eerste festival in 1963 in Hilversum heeft plaatsgevonden, met als thema „Radio en televisie". Het Jeugdfestival 1965 begint donder dag 21 oktober met een ontvangst van de deelnemers op een nog nader bekend te maken plaats van samenkomst in de lJmond, des middags gevolgd door groepsbezoeken aan diverse bedrijven en instellingen in dit gebied. Ook wordt on der leiding van enige jonge kunstenaars een tentoonstelling ingericht over de in drukken, die deze bezoeken hebben ach tergelaten. De eerste dag wordt des avonds besloten met een concert, waarop door het omroeporkest van de N.R.U. een aantal moderne werken zal worden uitge voerd. Tevens treedt het volksdansthea ter „Terpsichore" op, om onder leiding van Ferdinand van Altena een program ma te'verzorgen van Israëlische en Sla vische dansen. De vrijdag begint weer met de be zichtiging van maquettes van huizen en stadsgedeelten, waarover na afloop on der leiding van de architecten de moge lijkheid tot discussie wordt opengesteld. Des middags gaat een gespreksgroep de artistieke waarde van diverse films be handelen, gevolgd door een optreden van het bekende „Lurelei-cabaret". De avond wordt dan rondgemaakt door een toneel groep, onder het motto „Het leven is een schouwtoneel". De laatste dag zijn de deelnemers de gast van Hoogovens, waarbij nog een na bespreking volgt over het verloop van dit festival. Het evenement wordt dan be sloten met een gezamenlijke maaltijd, met als attractie het optreden van ver scheidene bekende tiener-artiesten. De ta felrede wordt uitgesproken door Pierre Jansen, die hiervoor het onderwerp „Beeldende kunst nu" zal behandelen. De afdeling Beverwijk van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen heeft het winterseizoen geopend met een voordrachtsavond, verzorgd door Harriët Freezer. Mevrouw Freezer heeft haar ge hoor enige uren plezierig beziggehouden met te vertellen over de man, de vrouw en de mens. Mevrouw Freezer benader de dit onderwerp op vaak humoristische wijze. Zij wist de man, de vrouw en de mens ten voeten uit te tekenen. Het is een zeer goede start geweest van het winterprogramma. Het nieuwe semi-permanente paviljoen aan de westkant heeft een vleugel van 42,5 bij 12,5 meter. In die vleugel komen vier zaaltjes, waarin plaats is voor to taal twaalf bedden. De nieuwe kraamaf deling krijgt ook twee verloskamers, een kamer voor tien baby's, isoleerboxen, linnenkamer, keuken, spoel- en wasruim ten e.d. Langs de gang, die een doorverbinding geeft naar het ziekenhuis zelf, liggen ad ministratieve ruimten en een portierslo ge. De nieuwe kraamafdeling van het Rode Kruis-ziekenhuis te Beverwijk zal waar schijnlijk begin november in gebruik kun nen worden genomen. Aan de andere zijde van het plein aan de kant van garage Van Lent wordt bin nenkort begonnen met een volgende (per manente) uitbreiding van het ziekenhuis, aansluitend op het gedeelte, dat een jaar of tien geleden gereed kwam. Door deze uitbreiding (in drie etages) zal het voorplein aanzienlijk worden ver smald. De entree naar het ziekenhuis zal er dan al heel anders gaan uitzien en ook zal het niet meer mogelijk zijn op het voorplein rond te rijden met auto's. Deze volgende fase, die vermoedelijk binnen een maand in uitvoering komt, zal tezijnertijd worden gevolgd door het slopen van het oude middengedeelte van het Rode Kruis-ziekenhuis. Ook daarop zal een geheel nieuw gedeelte van het ziekenhuis worden gebouwd. In een peri ode van zes a zeven jaar zal dit zieken huis dan zijn uitgebreid en geheel zijn vernieuwd. De heer L. Sweers, die dinsdagmorgen te zijnen huize aan de Heemskerkerweg te Beverwijk wegens zijn veertigjarig ju bileum bij de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Velsen de bronzen eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, ontving, is daarna op het bedrijf hartelijk gehul digd. In het directiekantoor werden de jubilaris, zijn echtgenote en kinderen ont vangen door de bedrijfsdirecteur, de heer J. H. Smidt van Gelder Jr. Als blijk van erkentelijkheid ontving de heer Sweers van de directie een envelop met inhoud, alsmede de draagmedaille, behorende bij de pas verworven koninklij ke onderscheiding. Mevrouw Sweers ont ving de gebruikelijke foto in lijst. De langdurige trouw vond ook zijn erkenning in het namens de Maatschappij van Nij verheid en Handel aanbieden van het vererend getuigschrift en de grote zilve ren legpenning. Van de afdeling waarin hij werkzaam is en van het jubileumfonds ontving de heer Sweers eveneens geschenken. Het interieur van het nieuwe stadhuis van Velsen zal dinsdagavond 28 septem ber worden verrijkt met een fraai wit marmeren bloembak. Het is een gesrhenk van de afdelingen Velsen-IJmuiden van de grote vakorganisaties; het Nederlands Vakverbond, het Nederlands Katholiek Vakverbond en het Christelijk Nationaal Vakverbond. $P|||P De ondergetekende naam straat plaats wenst met ingang van 1 oktober a.s. een abonnement op IJmuider Courant per kwartaal 10.40 Handtekening V kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijk. De teenagerafdeling van de gemeentebi bliotheek Velsen te IJmuiden is aangevuld met de volgende aanwinsten: Nederlandse romans: Heyermans, Droomkoninkje; Hinzelman, Mijn moeder en ik; Lentinck, Van een joffer en een jonker; Stone, Het leven van Vincent van Gogh. Buitenlandse romans: Gast, Junger Wind in alten Gassen. Studieboeken: Legrix, Gehandicapt ge boren; Eipper, Woeste wereld; Prochazka en Moucha, De mooiste dagvlinders; Hack, Pele, het voetbalwonder; Hupkes, Treinen, spoorwegen van stoom tot stroom Kruizinga, Tussen papyrus en paperback; Beaton, Fair lady; Ceulaer, de., Te gast bij Vlaamse auteurs; Clerck, de., Uit het leven van P. C. Boutens; Robbin, Het hoe en waarom boek van de verdwenen steden; Schmid-Tannwald, Puzozo, vergeten in het oerwoud. De zomer van 1965, die de geschiedenis zal ingaan als een van de natste van deze eeuw, loopt ten einde. De strandexploi- tanten houden het zoetjesaan voor ge zien en zijn al begonnen een deel van hun bezittingen voor de winter op te bergen. De strandstoelen van Wijk aan Zee overwinteren in een bijzonder on derkomen, namelijk in het gebouw van de gereformeerde kerk aan de Juliana- straat. In deze kerk worden in de win termaanden geen diensten gehouden. Maar het blijft een vreemd gezicht, wan neer een kerkgebouw gebruikt wordt als opslagplaats voor strandmeubilair. De afdelingen zijn voor de uitvoering van hun plan gezamenlijk een passend en waardevol geschenk aan te bieden, gehol pen door de desbetreffende hoofdbesturen. In de bloembak, die 28 september wordt overgedragen aan het gemeentebestuur, worden de initialen van de drie vakorga nisaties gebeiteld. Welke plaats dit geschenk zal krijgen in het nieuwe stadhuis is nog niet bekend. Daarover is dezer dagen al wel contact geweest met het gemeentebestuur, dat zich zeer ingenomen toonde met dit geschenk van ongeveer 35.000 vakbondsleden. Advertentie KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Nieuwe aanwinsten van de gemeente bibliotheek te Velsen zijn de volgende boeken. Nederlandse en vertaalde romans en novellen: Rutgers van der Loeff, Als je zou durven; Vervoort, Moord onder de mantel der liefde; Jenkins, De man die niet bestond; Lartéguy, De huurlingen; Lartéguy, De Pretorianen; Garnett, De tweelingen en de ark van Noach; Mro- zek, De olifant; Simenon, De pijp van Maigret. Buitenlandse romans en novellen: An derson, Trader to the stars; Cleary, The fall of an eagle; Halls, The silk project; Johnston, The far face of the moon; Gen- nard, L'étoile Napoleon; de Keyser, Le chien; Simenon, Maigret se defend. Studieboeken: Worden wij wel juist voorgelicht; Bezieling en overtuiging Van Baaren, Scheppingsverhalen; Gene sis; Waar gaat het om; Adolfs, De kerk is anders; Meyendorff, De orthodoxe kerk; Arbeid op de tweesprong; Bollen, Fiscale wegwijzer; Scheepmaker, Orga nisatie en automatisering; Drucker, Ma nagement in de praktijk; Duverger, De overheden; Nijkamp, Sint Nicolaas en Zwarte Piet in kleuterland; De Korte, Te levisie bij onderwijs en opleiding; Le grix, Gehandicapt geboren; Ronan, De mens ontdekt het helal; Makatsch, Tuin- en parkvogels; Makatsch, Vogels in de winter; Kindier, Poppen en dieren maken; Van Rheenen, Wonen met die ren op een flat; Waldorp, Onze Neder landse stoomlocomotieven in woord en beeld; Barjot en Savant, Wereldgeschie denis der zeevaart; Van der Werf, Be stemming maan; Van der Klis, Hoogfre- quentverhitting; Zandstra, Shell boerde- rijengids; Adhémar en Cogniat, Mees ters der prentkunst in de 20e eeuw; Bou- courechlev, Schumann; Van Westering, De mens achter de musicus; Herman Gorter; Kouwenaar, Sint Helena komt la ter; Lucebert, 1948-196 gedichten; Be- han, de Man van morgen; Risseeuw, Overal Hollanders; Zeven revoluties; Eg- mond en De Poel, Mens en muze; Sluy- ser, Daar zaten wij; Brinkman, Zuid- Afrikaans samenleven; Schevill, De Me dici; Davids, Clemenceau; Van Wijk, Delft; Wouters, Mensen van Azië. Advertentie ZILMETA LAGOSTINA B.K. KARAAT Ook andere huishoudelijke ar tikelen hebben wij in roestvrij- staal. Lange Nieuwstraat 433 - 435 - IJmuiden IJmuiden - Telefoon 4654 In intieme kring heeft De Kennemers gisteravond in het sportpaviljoen Adri- chem afscheid genomen van de heer J. C. Verhorst, die na 45 jaar deel te heb ben uitgemaakt van de vereniging on langs als bestuurslid bedankte. Zijn grote verdienste jegens het ama teurvoetbal werd gisteravond nog eens naar voren gebracht en naast de ver schillende versierselen die hem reeds eer der werden uitgereikt, werd hem nu nog de gouden erespeld verleend door de Haarlemse Voetbalbond, de hoogste on derscheiding die men heeft. De voorzitter van De Kennemers, de heer P. Tegel sr., bracht nog eens naar voren, dat men de heer Verhorst niet zon der meer als bestuurslid wilde laten gaan, maar zelf is hij wars van elk uiterlijk vertoon en daarom fêteerde men hem nu in intieme kring. Mevrouw Verhorst kreeg bloemen aan geboden. Als aandenken en als blijk van erken telijkheid voor zijn clubtrouw werd de heer Verhorst een verrekijker aangebo den. De heer H. W. van Turnhout, voor zitter van de afdeling Haarlem van de KNVB deelde mede dat het afdelingsbe stuur besloten had de heer Verhorst te onderscheiden met de gouden erespeld, die hij onder luid applaus opspeldde. Daarna kwamen nog verschillende commissies van De Kennemers afscheid nemen, hetgeen gebeurde onder aanbieding van cadeaus. De heer Verhorst sprak een dankwoord. De receptie van ds. H. van Niel in „De Rank" wordt vandaag niet gehouden van 17-19 uur, maar van 19-21 uur. Dinsdag arriveerden in IJmuiden: Arvo, van Gent; Archon Seraf ïm, Antwerpen; Spika, Swansea; Advent, Hudiksvall voor Zaandam; Rita Dolling, Londen; Trito, Le Havre; Marin, Londen; Ardgarvel, Portsmouth; Mare Bonum, Rochester; Spaarnestroom, Sheerness; Gazelle, Boston voor Koog a. d. Zaan; Hoe Vinces, Londen; Calchas, Hamburg; Bonaire, Rotterdam voor IJmuiden; Bernard Howaldt, Rotterdam; Norfolk Trader, Rotterdam; Camroux 3, Londen voor IJmuiden; Spes, Swinemunde, voor IJmui den; Royal Wood, Koeping; Seefalke Gothen burg; Maron, Rotterdam; Togo, Antwerpen. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Skander- borg, naar Avonmouth; Canopus, Solvesborg, van IJmuiden; Dashava, Spitsbergen; Esso Em- den, Hamburg; Ubbergen, Klaipeda; Carebeka, Rotterdam; Jetty, Delfzijl; Strabo, Aarhus; Sloughy, Duinkerken; Dongeborg, Stade; Fram- tondyke, Bilbao van IJmuiden; Minos, Kopen hagen; Ragni, Rotterdam; Ramsdal 1, Gdynia; Amstelstroom, Shoreham; Stevensland, Zee- brugge; Bertsz, Ellesmerport; IJstroom, Sheer ness; Rodenkirchen, Gothenburg, van IJmui den; Lydia W., Helsingborg, van IJmuiden; Basel, Duisburg; Alstern, Rotterdam; Waterland, Las Palmas; Merwestad, Rotterdam; Aria, Rot terdam; Westriding, Goole; Amor, Rotterdam: Jean E., Londen; Wolanda, Londen: Mare Li- berum, Dagenham; Kruszwica, Stettin; Catha- rinapolder, Leith: Dahomey kust, Hamburg: Marsund, Gefle; Rejowiec, Stettin; Philetas, Rotterdam; Hop Arendal, van Zaandam; Trans globe, New York. Woensdag arriveerden in IJmuiden: Draco, van Sevilla; Klaus Jegemann, Numansdorp. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Waver- stroom, naar Londen; Beira. Antwerpen; Honte- stroom, Hull; Nordsee, Le Havre. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) In de week van 5 t/m 11 september zijn in de hoofdstedelijke haven aange komen 184 zeeschepen (470 800 brt) en vertrokken 195 zeeschepen (434 145 brt).

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5