KNVB-centrum geopend DOS hield FC Barcelona tot ieders verrassing in bedwang Luchtbrug N ederland - Span j e voor Real Madrid-Feijenoord Nieuwe gezichten in het eerste team van hockeyclub BMHC Quicksilver S krijgt het moeilijk in strijd om Gouden Zweep Utrechters verdedigden zich fanatiek Zuidema houdt leiding in strijd om schaaktitel Donner nu zevende Trudy Groenman in tennisfinale Nu al vijftien chartervliegtuigen ingeschakeld Moeilijkheid hotelruimte Nederlands elftal tegen Sheffield Tennisseizoen wordt besloten VRIJDAG 17 SEPTEMBER 1965 27 Spanjaarden niet door Utrechtse defensie (0-0) Leef warmte! Vooral om de veiligheid. Bridgers nu derde Nederland-Indonesië Badmintonduel Roeibaan in Mexico wordt verbeterd (Van onze sportredacteur) Advertentie DOS heeft zich vier dagen na de zware 0-7 nederlaag tegen ADO met ere kunnen herstellen. De Utrechters slaagden daar in negentig minuten lang fanatiek met acht man verdedigend het beroemde FC Barcelona een 0-0 gelijkspel af te dwingen. Dat gebeurde donderdagavond in het met 20.000 toeschouwers gevulde Galgenwaard-stadion in de eerste wed strijd om de Europese beker voor jaar beurssteden. De leiding had het experi ment om de robuuste stopper Rooders te vervangen door „meer voetballende" verdedigers haastig laten varen. Met Roo ders scheen ook de vechtlust terugge keerd. Het ging lang niet altijd fraai. Kei hard maar zelden onsportief verweerden de Utrechters zich en het gelijke spel be tekent voor hen dan ook een goede reha bilitatie voor eigen publiek. Verbaasd eerst, vol bewondering later, keek de aanhang naar deze verdediging, die constant een soort super-beton-voetbal demonstreerde. Het middenveld werd vol komen prijs gegeven aan de Franse in ternational net van Real Madrid over genomen Muller en diens even vaardi ge secondant Gallego, zodat daar tussen De draverij om de Gouden Zweep is het jaar lijks terugkerende historische evenement in de Nederlandse drafsport. Deze gebeurtenis heeft ditmaal plaats op Duindigt, waar zich zondag middag elf paarden over het zware 2500 meter lange parcours zullen wagen. Quicksilver S, die tot nu toe de grote favoriet was, zal voor zijn vierde achtereenvolgende zege onverwachts tot aan de bodem van zijn reserves moeten gaan, omdat Young Six met twee overwinningen in zeer snelle tijden een duidelijke terugkeer van zijn grote vorm toont. De kans is zelfs groot, dat Young Six de 16-jarige Quicksilver klopt. Meer zekerheid heeft stal De Bloemert in het klassieke Criterium voor tweejarige volbloeds, waarin deze succesvolle stal met Jolly Jinks S en Lady Be Good S de eerste en tweede plaats kan bezetten. DRAVERIJEN. 1. Prijs van Zuid-Holland, 2140 m: 1. Double Six II; 2. Charly Chaplin; 3. Camillo; outsider; Dixy. 2. Prijs van Noord-Holland, 2140 m: 1. David O II; 2. Darling Adrie V; 3. Double v. d. Lente; outsider: Cisca Scotch. 3. Prijs van Zeeland, 2500 m; 1. Alchimist; 2. Zany; 3. Baron Heny; outsider: Coureur Frances. 5. De Gouden Zweep, 2500 m: 1. Quicksilver S; 2. Young Six; 3. Z the Saint; outsider: Anastasia Hanover. 6. Prijs van Groningen, 2000 m: 1. Brion v. d. Lente: 2. Butch Hollandia; 3. Annemarie Scotch; outsider: Zaïta Hanover. 8. Prijs van Limburg, 2120 m: 1. Stal N. J. van Reeuwijk (Zephyr Scotch, Anne Emilie); 2. Brian Hanover; 3. Cherie Spencer; outsider: Wilfield. 10. Prijs van Utrecht, 2000 m: 1. Carla van IJmuiden: 2. Bubby Six; 3. Amoldus; outsider: Coby Klnley. RENNEN. 4. Criterium, 1700 m: 1. Stal De Bloemert (Jolly Jinks S, Lady Be Good S); 2. Molvedo II; 3. Delferina; outsider: Cheralgo. 7. Grote Prijs van Scheveningen, 2100 m: 1. Mister Wilfred; 2. Kohinoor; 3. Poitou; out sider: Caliph S. 9. Hoefslag Wisselbeker, 2000 m: 1. Amigo; I. Fair Quota; 3. Divisio; outsider: Nina, De tips voor de koersen op zaterdag tn Hil versum (7 uur) zijn: 1. Golden Climb er-prijs, 1500 m: 1. Eric Kin- ley; 2. Eroelina; 3. Emma Quichotte; outsider: Edel van 's-Gravenhof. 2. New Dawn-prijs, 2000 m: 1. Diamantvink S; t. Diamant Dear; 3. Cyrus; outsider: Circus S. 3. Pyracantha-prijs, 2000 m: 1. Baron Hollan dia; 2. Diomedea S; 3. Blauwe Valk S; out sider: Berthus van Zelda. 4. Paul Scarlet-prijs, 2400 m: 1. Dochter van Our Bonni; 2. Boyke van Our Bonni; 3. Du- chesse Mac; outsider: Darling 'Jill. 5. Genista-prijs, le afdeling, 2000 m: 1. Corinna Hollandia; 2. Boy van Quick; 3. Bold Mac; out sider: IJselstein Belwin. 6. Pinus Montana-prijs, 2000 m: 1. Amad Kin- ley; 2. Xaverius II; 3. Zamora; outsider: Stal Middenmeer (Ballerine, Ysbrandine). 7. Genista-prijs, 2e afdeling, 2000 m: 1. Berna- dine; 2. Xenophon Scott; 3. Adua Scotch B; outsider: Benny Hollandia. 8. Juniperus-prijs, 2000 m: 1. Barones Spencer K; 2. Zahir B; 3. Woudsnip S; outsider: Apollo H. De resterende afgebroken partijen uit Pots Piet Keüeet Mevrouw H. Kramers, huisvrouw frons Halsplein, Haarlem Toen wjj vorig jaar in dit bovenhuis kwamen, was hier alleen centrale verwarming. We hebben er toen meteen een kolenhaard bij genomen, want anders zou het niet genoeg zijn hier. En doods bovendien. Maar waarom juist een kolenhaard op een bovenhuis? Ach - ik ben on-technisch, maar ik vind het gewoon een rustgevend idee. Hij sist niet en bromt niet en blaast niet Hij kan niet omgestoten worden, niet plotseling haperen, niet opeens kuren. Hij doet alleen wat-ie doen moet. Stilletjes zorgen voor fijne warmte en gezelligheid. En dat geeft een veilig gevoel, 't Is echt een vertrouwde huisgenoot Waar je zeker van bent En dat vind ik een heel ding. Vooral met het oog op onze kleine Madelon... als die straks groter^wordt Daarom voor ons leefwarmte. En anders niet!' Alleen kolen geven leefwarmte Door met een forse ruk een doek van een bronzen beeldengroep weg te trek ken heeft prins Bemhard gistermiddag in Zeist het splinternieuwe en zeer mo derne sportcentrum van de KNVB sym bolisch geopend. De plechtigheid vond plaats in tegenwoordigheid van minis ter mr. M. Vrolijk en een groot gezel schap autoriteiten op sportgebied. Zo waren er naast uiteraard 't voltallige be stuur van de KNVB en de bondsafge- vaardigden de voorzitter van het NOC, jhr. mr. H. van Karnebeek en de voor zitter van het NSF, jhr. J. Feith. Prins Bemhard na de onthulling van de beeldengroep in gesprek met KNVB-voorzitter Schroder. Links minister Vrolijk. Prins Bernhard toonde zich zeer geïn teresseerd in het sportcentrum. Hij was enthousiast over vormgeving en inrichting. De KNVB-voorzitter had vóór de sym bolische opening woorden van dank uitge sproken aan allen, die hebben bijgedra gen tot het tot stand komen van dit com plex (waarvoor nu al buitenlandse belang stelling bestaat). „Vroeger hebben we al tijd jaloers naar het buitenland gekeken. Toen hadden we geen geld. Nu hebben we de toto en hebben we dit geheel kun nen neerzetten, ter waarde van vijf mil joen". De heer Schroder hoopte dat vele verenigingen (ook van andere takken van sport dan voetbal) gebruik van het centrum zullen maken. De heer Jaspers droeg namens het co mité „Landelijk huldeblijk 75-jarig be staan KNVB" de beeldengroep over aan de bond. De groep is vervaardigd door de Amsterdamse beeldhouwer André Schal ier. de „gele muur" op deze zestien meterlijn en de drie eenzame spitsen (Wery, v.d. Linden en Loffeld) een groot gat ont stond. Het merkwaardige was dat DOS uiteindelijk nog de beste kansen kreeg. De vaak lukrake verre trappen in het nie mandsland werden niet zelden een prooi voor de agressieve en snelle buitenspe lers, van wie vooral Wery opviel. Daar om ook was het jammer dat Van der Linden zich apathischer dan ooit te voren toonde. Echte kansen kreeg FC Barcelona in Spanje favoriet voor de titel nauwe lijks. De twee gevaarlijke kopballen van Rife en Gallego, beide na een corner stopte de zich van een zwak begin knap herstellende doelman Ruitenbeek be kwaam. Hoe groot het veld overwicht van de Spanjaarden wel was illustreerde ook de cornerverhouding: 11-3. Maar zoals gezegd, de oppermachtige, snelle en tech nisch voortreffelijke roodblauwen waren zelden gevaarlijk. Kenmerkend was het dat de man die nog het meest op het doel schoot, de uit Uruguay afkomstige rechts back Benitez was. Ook voor zijn pogingen hoefde de dappere, soms met ware helden moed vechtende DOS-verded'iging niet te capituleren. Een aanval op het DOS-doel in de wedstrijd DOSBarcelona. Een doelpunt werd echter niet gescoord. de vijfde en zesde ronde in het toernooi om het Nederlands schaakkampioen schap zijn uitgespeeld. De uitslagen lui den: vijfde ronde: PrinsEnklaar remi se, HoogendoornJongsma 1-0. Zesde ronde: JongsmaPrins 1-0. De stand na zes ronden luidt: 1. Zuide ma 5 punten, 2. Kuijpers 4%, 3/4. Bre- dewout en Prins elk 4, 5/6. Jongsma en Langeweg elk 3%, 7/8. v.d. Berg en Ree beiden IVz, 9/10. Hoogendoorn en Van Wijngaarden ieder 2, 11. Enklaar lVi, 12. Bergsma 1. Jan Hein Donner is in het Casablanca schaaktoernooi afgezakt naar de zevende plaats nadat hij donderdagavond zijn te lexpartij tegen Bobby Fisher in de 16e ronde in 35 zetten verloren had. Donner heeft nu 9% punt. De Joegoslaaf Borislav Ivkov, die van de Westduitsers Heinz Lehmann won, heeft de leiding met 13 punten. Dit is een punt meer dan de Rus Smyslov wiens partij tegen de Cubaan Bilverto Garcia na 57 zetten afgenroken werd. De derde plaats wordt met 11,5 punt gedeeld door Fisher en de Rus Gelier Okker na goede start gewipt Trudy Groenman en Tom Okker, de Nederlandse tenniskampioenen, zijn het toernooi om de Trofee Bonfiglio, dat in Milaan voor spelers en speelsters bene den de 20 jaar wordt gehouden, donder dag goed begonnen. Maar voor Okker was de tweede ronde te zwaar. Trudy Groenman drong door tot de eindstrijd. Tom versloeg in de eerste ronde van het herenenkel de Italiaan Ferrarini in twee sets: 6-0, 6-1, terwijl Trudy Groen man in de kwartfinales van het dames enkel even weinig moeite had met de Engelse Shay. De cijfers waren hier 6-0 en 6-2. Later op de dag plaatste Trudy zich voor de eindstrijd door in de halve finales te winnen van de Tsjechische Pahneova. Trudy zegevierde in twee sets: 6-1 en 6-3. Zij komt in de finale uit tegen de Engelse Lloyd. Tom Okker sneuvelde in de kwartfina les. De Haarlemmer verloor met 6-2 en 12-10 van de Italiaan Pala. Okker-Groen- man versloegen in de kwartfinales dubbel Perna (It.)-Orantes (Sp.) 6-4, 6-8, 6-1. De grootste luchtbrug, ooit voor een Nederlandse voetbalclub geslagen, zal volgende week een legioen van minstens 1500 Feijenoordsupporters in staat stellen op woensdagavond de retumwedstrijd tegen Real Madrid voor de eerste ronde van de Europa-Cup in Madrid bij te wo nen. In totaal waren gisteren vijftien her en der in Europa gecharterde vliegtuigen voor de luchtbrug ingeschakeld. Zelfs tot op Majorca is het enthousiasme doorge drongen, want ook daarvandaan zal woensdag een Spaanse Viscount machine een zestigtal Nederlandse vakantiegan gers ophalen (en na afloop van de wed strijd terugbrengen). De grootste moeilijkheid die zich voor doet is het gebrek aan hotelruimte. Voor ieder toestel moesten gemiddeld bijjia 100 bedden worden gereserveerd en thans schijnt er in Madrid en de wijde omtrek van woensdag op donderdag geen bed meer vrij te zijn. Alle vliegtuigen zijn echter nog niet volgeboekt. Wie snel is kan dus nog mee. Teneinde de beschikbare hotelruimte zo Het voorlopig Nederlands voetbalelftal zal op 6 oktober a.s. als laatste voorbe reiding op de wereldbekerwedstrijd tegen Zwitserland, in het Feijenoordstadion een a vond wedstrijd spelen tegen de Engelse eersteklasser Sheffield Wednesday. Amateurverenigingen zijn bij het sa menstellen van de ploegen aan het begin van een nieuw competitieseizoen, altijd afhankelijk van het verloop onder de le den. Vooral bij hockey speelt dit een ster ke rol, want de mutaties zijn er dikwijls groot. Dit komt doordat velen in andere plaatsen gaan studeren en daarmee de band met woonplaats en de daar spelen de vereniging min of meer wordt verbro ken. Dat dit niet altijd hoeft, bewijst een spe ler bij BMHC. John Berkman, speler op de rechtervleugel in BMHC 1, treedt bin nenkort in het huwelijk en gaat dan in Bilthoven wonen. Wie dacht, dat Berk man dan wel lid zou worden van de plaat selijke eerste klasser SCHC vergist zich. Berkman blijft in BMHC spelen, al zal hij in de eerste wedstrijden tot omstreeks half oktober niet worden opgesteld. Tijdens de zaterdagavond te houden le denvergadering van BMHC zal de heer B. H. A. Schmeink de voorzittershamer voor de laatste keer hanteren. Dit betekent echter niet, dat de bekende naam Schmeink voor BMHC verloren gaat. Zijn zoon, de eind juni zeventien jaar gewor den Eric Schmeink, krijgt in BMHC 1 een kans te tonen wat hij daarin waard is. Voorzitter Schmeink wordt opgevolgd door Geurt H. Rahusen, een eerste klas se-speler uit het verleden, die vorig jaar coach van het eerste elftal was. Zijn plaats als coach wordt ingenomen door de oud-international Carel Dekker, die zelf niet meer speelt. In het eerste team van de ruim zeven tig jaar bestaande Bloemendaal Mus- schen Haarlem Combinatie komt Mart Flohil op de linksbuitenplaats. Hij is naast Paul Cats (spil) en Duco Brongersma de derde ook cricket spelende hockeyer uit het eerste van Haarlem. Rechtshalf Rinus van Zanten wordt als oudste in de ploeg aanvoerder. Met hem behoren voorts tot de oude kern doelman Roderick Jansen, Roel van de Broek, Arthur Offers, Bob Bartelds en de na geruime tijd van zijn blessures herstelde Robbie Heydeman. Aad Moolenburgh, die om studiereden twee jaar lang in het buitenland verbleef en daarom bij BMHC twee seizoenen ver stek liet gaan, gaat in oktober weer hoc keyen. Hij komt dan stellig in BMHC 1 terug. Zondag werd de oefenwedstrijd tegen een onvolledig Amsterdam met 3-0 ge wonnen. In dezelfde opstelling speelt BMHC komende zondag de eerste compe titiewedstrijd van het nieuwe seizoen te gen Laren, thuis op Aelbertsberg aan de Brederodelaan om drie uur. Deze opstel ling luidt: doel: Jansen; achter: Bartelds en Offers; midden: Van Zanten (aanvoer der), Cats en Heydeman; voor: Van de Broek, Schmeink, gebroeders Edo en Du- co Brongersma, Flohil. Door nederlagen in de zesde en zeven de ronde van het Europees bridgekam- pioenschap, dat in Oostende wordt ge houden, is het Nederlandse team donder dag van de eerste plaats naar de derde teruggevallen. Vrijdag a.s. wordt in Amersfoort een badmintonwedstrijd tussen een Neder lands en een Indonesisch team gespeeld. Het Nederlandse team ziet er als volgt uit: Heren: Pim Seth-Paul (Velsen), Her man Leidelmeyer (Iduna), Henk Weys (Kortenaer), Leo Kountul (HBC), Boude- wijn Ridder (Duinwijk), Lendert Boelen (Kortenaer) en Hans Sweep (Eindhoven), Dames: Agnes Geene, Felice en Miret- te de Nooyer (allen Haarlefn), Mar ja Ridder (Duinwijk) en Tonny Pannemans (HBC). De Indonesische ploeg: Heren: Ang Tjin Siang, Tan Bik Gwan, Tjia Khan Sien, Tjoa Tjong Boan, Ap Unong en Wong Pek Shen. Dames: Minarni, Hoo Sian Le, Megah Ipawati, Corry Kawilarang, Retno Koes tij a en Pan Pjing Ing. Op het programma staan vieren heren en drie damesenkelspelen, drie heren en twee damesdubbelspelen en twee ge mengd dubbelspelen. Zaterdag en zondag wordt op het tennis park „Eindenhout" aan de Wagenweg in Haarlem het tennisseizoen met de club kampioenschappen afgesloten. De twaalf deelnemende clubs zijn naar sterkte in drie afdelingen ingedeeld, met een ge bruikelijke promotie- en degradatierege ling. De laatste jaren vormde dit toer nooi een bijzonder aantrekkelijke afslui ting, niet in de laatste plaats door de geringe krachtsverschillen tussen de ploe gen. In de A-afdeling treffen we de HLTC, Heemstede, WOC en Groenendaal. We verwachten dat de HLTC minder overtui gend dan gewoonlijk het kampioenschap zal behalen en dat tussen het overige drietal een felle strijd om het behoud van een plaats in de hoogste afdeling gevoerd zal worden. In de B-afdeling wordt HBC zonder twijfel het kind van de rekening, hier zullen Zandvoort, Brederode en Bloe mendaal mogelijk aan elkaar gewaagd zijn. pe C-afdeling wordt gevormd door Jatiloo, Bastione, Duinlust en Bennebroek. Een speler of speelster mag slechts een maal tegen een bepaalde vereniging uit komen, zodat een clubvertegenwoordiging uit minstens vier dames en vier heren behoort te bestaan. Zaterdag beginnen de partijen om elf uur en zondag om tien uur. Om vier uur hoopt men tot de prijs uitreiking te kunnen overgaan. De A.M. Ti jsseling-wisselbekers vormen de inzet. De bestaande roeibaan in Mexico City zal voor de Olympische Spelen in 1968 aanmerkelijk verbeterd en vergroot wor den. Een Mexicaanse ingenieur heeft on langs een tournee door Europa gemaakt om zich persoonlijk van,de mogelijkhe den op de hoogte te stellen. Op 1 januari 1966 wordt de eerste spade voor de ver wezenlijking van het nieuwe project in de grond gestoken. De bestaande baan van 1500 meter zal tot 2200 m worden ver lengd en tot drie meter diep worden uit gediept. De breedte wordt verdubbeld van 60 tot 120 meter. Er komen zes wed- strijdbanen van elk 13,5 m breed. De baan zal tevens voor kanowedstrijden dienst doen. Er was eerder ernstige cri- tiek door de internationale roeifederatie op Mexico geuit. goed mogelijk uit te buiten vertrekt het eerste toestel reeds op maandag met sup porters, die woensdagavond terstond na afloop van de wedstrijd naar Nederland terug vliegen. Hun bedden kunnen dan benut worden door opvolgers, die pas woensdagmiddag in Madrid aankomen en daar na afloop van de wedstrijd de nacht willen doorbrengen. De overgrote meerderheid vertrekt ech-. ter dinsdagochtend van Schiphol en van Zestienhoven bij Rotterdam en keert in de loop van donderdag of vrijdagochtend terug. Tenslotte zijn er nog drie vliegtui gen met de haastigen, die er een ware marathondag van maken 'door woensdag ochtend te vertrekken en na afloop van de match in het holst van de nacht ter stond weer naar huis gaan. t

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 27