IJmond bloeit na kwart eeuw J oyraM Iwiis als de vtyels aaan en... Meubelen Handbalvereniging recipieert zaterdag Nog een wedstrijd voor „de oudjes" in petto HKS De Hoop bracht zieke naar IJmuiden Dorus Rijkers wordt verkocht liftaranka Me aarlem AUTOMOBIELBEDRIJVEN de KRANT kunt Uniet missen -geen dag! net even anders! VRIJDAG 17 SEPTEMBER 19'6 5 Hard werken Moeilijke tijd WEEKABONNEMENTEN VIER ETAGES De nieuwe O.K. '66 is vanaf heden in onze SHOWROOM, Wijk aan Zeeërweg 107 - IJmuiden - tel. 4360-8210 - VRIJ TE BEZICHTIGEN - U komt toch ook even kijken BEVERWIJK-DRIEHUIS* IJMUIDEN Verkoop en showroom Vondellaan 5, Beverwijk - Tel. 02510 - 26538 V- (Van onze sportredactie) Voor de Beverwijkse handbalvereniging IJmond is het jaar 1965 tot nu toe een aaneenschakeling van feestelijke hoogte punten geweest. Een kwart eeuw geleden namelijk, om precies te zijn op 15 sep tember 1940, werd op het sportterrein Wa tervliet te Beverwijk tot oprichting van een handbalafdeling onder de toenmalige gymnastiekvereniging S(port) S(taten) H(oogovens) besloten. Twee jaar later, in december 1943 „ontkluisterde" de hand balafdeling zich van de SSH-boeien en werd zelfstandig onder de naam IJmond. In de daarna volgende periode tot he den heeft IJmond de gebruikelijke ups en downs gekend waarmee nu eenmaal iede re club wordt geconfronteerd en is tenslot te uitgegroeid tot een bloeiende, maar wat misschien nog belangrijker is, finan cieel zeer gezonde vereniging (voorna melijk dank zij de toto) die zijn ruim 270 leden alles heeft kunnen bieden wat handballers nodig hebben. Het is daarom des te heugelijker voor de leden geweest dat zij, in dit jubileum jaar, hebben kunnen genieten van gran dioze feestavonden die het IJmond-be- stuur voor hen op voortreffelijke wijze heeft georganiseerd. En dat niet alleen. Na de teenageravond (voor de jongste jeugd), na de romantische boottocht bij nacht met diner en dansen bij kaarslicht (voor de ouderen) volgt aanstaande zater dag het voorlopig slotstuk van deze tinte lende feestescapade. Tussen 4- en 6 uur wordt er gerecipieerd in het Statenhuis aan de Velserweg waarna met een gezel lige avond uitsluitend voor leden, oud-le den en donateurs wordt besloten. Al met al kunnen wij concluderen dat het IJmond momenteel voor de wind gaat. Het heeft voor het zover was echter heel hard voor moeten werken. Immers vond de oprichting niet plaats in oorlogstijd? Een tijd dus dat het bezit van velden, materiaal en dergelijke een onbereikbare illusie zouden blijven. Toch slaagden de mannen van het eerste uur, C. van Voor bergen (voorzitter) en J. ten Napel (trai ner), er steeds weer in het ene dames- en (heel toevallig ook) ene heren team bij een te houden en er wedstrijden mee te spelen. Op 3 december 1940 kwam er een of ficieel bestuur van de handbalafdeling on der voorzitterschap van de heer G. Schaar. De eerste daad van deze hij is nu ere-lid van activiteit bruisende per soonlijkheid bestond uit de aankoop van een echte leren handbal a raison van 10.19, een enorm hoog bedrag. De af deling bestond uit 36 leden, die zich in 1942 afsplitsten van SSH en onder de naam IJmond gingen spelen. Er brak een moeilijke tijd aan waarin bestuursfuncties meerdere malen van per soon wisselden. Maar in 1952 nam P. Bar biers nu ere-lid het IJmondroer in de stevige knuisten en ontketende een dusdanig vruchtdragende wervingsactie dat de secretaris in de korte spanne tijds van twee weken liefst 70 „verse" leden kon inschrijven. Het jaar daarna werd het, inmiddels traditioneel geworden, internationale Paastoernooi gehouden hetgeen een van de hoogtepunten van een seizoen beteken de. Kommervolle tijden braken in het jaar '54-'55 aan en dat leidde tot een welis waar gedwongen, maar na later bleek, zeer gelukkige fusie met de handbalafde ling van de voetbalvereniging Beverwijk. Verbetering was daarna op alle beleids- fronten merkbaar en ook de prestaties waren navenant. Zelfs bereikten de Het hospitaalkerkschip „De Hoop" is gisteren IJmuiden binnengelopen om een zieke te debarkeren. De patiënt, een Scheveningse visser, moet een langduri ge medische behandeling ondergaan, zo dat besloten werd hem niet aan boord van het hospitaalkerkschip te houden. Van- moorgen is de „De Hoop" weer naar de visgronden voor Flamborough Head ver trokken, waar een grote concentratie van onder meer Nederlandse trawlers ope reert. Bij een bespreking op het ministerie van Landbouw en Visserij te Den Haag is gistermiddag met grote waardering gesproken over het bemiddelend optreden door kapitein Rog bij een misverstand dat gerezen was tussen vissende Neder landers en een Britse politiekruiser, dat, zoals wij al hebben gemeld, in der minne kon worden geschikt. IJmond-heren (ook na de fusie bleef de naam IJmond gehandhaafd) nog de over gangsklasse de een na hoogste afdeling in Nederland maar moest na twee sei zoenen terugkeren naar de eerste klasse, tot groot geluk van de inmiddels mager (bij kas) geworden penningmeester. De meest fonkelende kroon van IJmond rust momenteel op het fiere hoofd van het juniorenteam dat zijn bestuur in dit zo glorievolle jaar verraste met het kam pioenschap van Nederland. Het huidige bestuur bestaande uit voorzitter L. Sie- bers, secretaresse L. Blom en de leden P. Siebers, J. Gaartsman (de grote man 1,98 meter voor de jeugd) J. Sleijser en C. de Vries, was echter de mening toegedaan dat zelfs dit formidabele ca deau van de jeugd niet genoeg is geweest om dit feestelijk seizoen mee te eindigen. Het ligt namelijk in de bedoeling van het bestuur dat zeer binnenkort een wed strijd zal worden georganiseerd (waar schijnlijk op een zaterdagmiddag) voor de oud-leden, gevolgd door een intiem on der-oud-onsje. Dat zal dan het feeërieke vuurwerk zijn waarmee IJmonds jubi leumjaar op grootse wijze wordt beslo ten. Met ingang van 15 september is de mo torreddingboot „Dorus Rijkers" van de Koninklijke Noord- en Zuidhollandsche Redding-Maatschappij uit de dienst geno men. De boot zal worden verkocht. De Dorus Rijkers werd in 1923 gebouwd door de Rolandwerf te Bremen en te Den Helder gestationeerd tot in 1952, toen zij werd vervangen door de „Prins Hendrik". In 1955 werd zij te Scheveningen ge stationeerd, tot in 1961, toen zij door de „Brandaris" werd vervangen. In de tussenliggende jaren deed zij als reserveboot dienst. De „Dorus Rijkers" kwam totaal 282 maal in actie, waarbij 659 mensen werden gered. In Den Helder voer zij onder schipper Coen Bot, die in 1946 door zijn zoon Piet Bot werd opgevolgd. In Sche veningen voer de boot onder schipper S.C. den Heyer. Door de indienststelling van de „Ber nard van Leer" is de „Dorus Rijkers" als reserve-boot door de „Brandaris" op gevolgd. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Uw DROOM in PALISSANDER WORDT WERKELIJKHEID bij Komt u ook eens rustig binnen kijken. Het verplicht u tot niets en u kunt rustig ronddwalen pp 55 pk voor de nieuwe Opel construeerde 2 nieuwe Kadett motoren. 55 pk en 60 pk Hogere topsnelheid en fellere acceleratie. Onwrikbare wegligging dank zij grotere spoorbreedte (achter 128 cm!). Op sommige modellen sportschakeling en schijfremmen vóór. ?fc Bij ons kunt u kennismaken met de 5 persoons Opel Kadett - die alles heeft kadett! speciaal voor U ontworpen door General Motors. B fjrv fVr j -töllU lUjjr Ol a Het gedistingeerde pak bewijst, dat klassieke lijnen tijdloos zijn. Rok is strak, recht model. Wollen Engelse tweed-ruit in bedachtzame tinten. 110. b Een ander mogelijkheid! En heel bekoorlijk. Pakje is van zuiver wollen whipcord (de stof die uitermate slank kleedt). Kantstiksels ge ven sportieve toets. Camel, flesgroen. 119. C 'De schoonheid van zuivere scheerwol, hier gevangen in een interessante grain-de-poudre. Ook hier de klassieke opvatting met kant stiksels als informele noot. Marine, flesgroen, congo. 149.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4