PRESS (IE) - GROEP ZORGDE VOOR NIEUWE RECORDS Russische atletes grepen Europacup Prachtige race van Ilja Laman I NEDERLANDS TEAM I EINDIGDE OP I LAATSTE PLAATS RESULTATEN IN KASSEL ED DE NOORDLANDER BEVESTIGDE ZIJN REPUTATIE OP DE TIENKAMP BMHC speelde opmerkelijk goede wedstrijd tegen Laren ATLETIEK IN CIJFERS Rotterdammer bereikte grandioze climax tijdens recordsprong over hoogtelat (1.96) Periode Kamerbeek ten einde Rudi Mol behaalde titel 25 km-loop ADA—AAC Amsterdamse jeugd eist clubtitels op Debutant Voordaan versloeg BDHC op verrassende wijze ZAL FEIJEN00RD DE HEKSENKETEL WINNEN? MAANDAG 20 SEPTEMBER 1965 11 Zenuwachtig Ervaring opgedaan Uit Poolse hoek Geen gevaar Theo Reitsma OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD I Indonesische badminton spelers veruit superieur i M Als een raket waarvan de hoogste versnelling pas als laatste mogelijkheid in noodsituaties kan worden gebruikt liep Ilja Laman zondag de 800 meter tijdens de finale om de Europacup voor landenteams dames in Kassei, zij, de tengere Nederlandse, die haar land een individuele overwinning had kunnen bezorgen door een onvoorstelbaar krachtige eindsprint uit een zo hopeloos lijkende positie. Het meisje, dat haar eigen krachten nog onvoldoende durft te gebruiken, moest alleen de Oostduitse Suppe voor laten gaan. Toch zorgde de IJmuider atlete voor het Nederlandse hoogtepunt in Kassei waar de Russinnen onbetwist de sterksten waren. De Russische ploeg benadrukte dat door het winnen van de Europacup met ruime voorsprong in het puntenklassement en door een reeks prestaties van de stevige gezusters Press. Tamara, de meest volumineuze, en Irina, de iets rankere, zorgden bijna gelijktijdig resp. voor een nieuw wereld record bij het kogelstoten en een nieuw Europees record en evenaring van het wereldrecord op de 80 meter horden. Maar niet alleen bij het kogelstoten en groots: 12.59 meter, een verbetering van op de 80 meter horden waren de Russi sche dames het sterkste. Individuele over winningen kwamen er ook van speer- werpster Gorschakova, verspringster Schelkanova, hoogspringster Tsjentchik en 400 meter-loopster Itkina. En dat laat ste ging dan ten koste van Hilda Sla- man. Zaterdagavond was deze ranke Am sterdamse een nieuwsgierig bekeken mooie vrouw tijdens het diner, dat werd aan geboden door het gemeentebestuur van Kassei. De zelf van vrouwelijk schoon gespeende Itkina ging haar tafelgenote voor in het opmerkzaam maken op de Nederlandse verschijning. Zondag kon It kina weer haar aandacht richten op Hil da Slaman, die in de vijfde baan alleen de Oostduitse Schmidt voor zich had en in baan drie achter zich Itkina. Hilda Slaman ging snel van start (de eerste 200 meter binnen 25 seconden), maar Itkina, langzamer vertrokken, had haar krachten bewaard voor de laatste 500 meter. Die krachten waren groot en een sterk winnares waardig. Hilda Sla man bekende het 60 meter voor de eind streep, maar hield wel vast aan haar tweede positie. Hilda was niet Nederlands enige troef die alle kansen bezat op een eerste plaats. Die konden ook worden toebedacht aan Ilja Laman, het tengere nerveuze IJmuider meisje, dat vorige week de Beverwijkse Marianne Thomas nog telefonisch toever trouwde erg zenuwachtig te zijn en dat rich stilletjes in hoekjes terugtrok nog voor de strijd begon. Een 800 meter-strijd die fantastisch werd. Wie gaf haar nog kans op de laatste 100 meter toen ze enkele meters achterstand had op Suppe (Oost- Duitsland), Gleichfeld (West-Duitsland), Muchanova (Rusland) en Nogy (Honga rije). Zij, het 21-jarige meisje, dat daar voor verre van economisch de tweede baan achter de Poolse Sobieska had ge lopen. Een Poolse die niet mee wilde in dit veld. 200 meter voor de finish ging Il ja Sobieka pas voorbij en werd toen gedwongen enkele meters achterstand goed te maken op de overigen, die voor een eerste ronde van 60,6 seconden had den gezorgd. De raket-achtige versnelling uitgevoerd in een boog buitenom, werd tot de laatste 25 meter bewaard. Nogy, Muchanova en Gleiehfield (op de streep) capituleerden in deze volgorde. Suppe had het geluk dat Ilja nog altijd een te gering gevoel van eigenwaarde heeft. Zij kan nog sneller dan haar 2.04.6 van gis teren. Ze zei het overigens zelf al na haar race: „Zo had het nog best 10 me ter gegaan". Met Ilja Laman en Hilda Slaman zijn de grootste Nederlandse atletes uit Kassei wel genoemd. Ze hebben daar die erva ring opgedaan die hun in hun nu nog kor te atletiekcarrière volgend jaar bij de Europese kampioenschappen in Budapest van pas kan komen. Daar in Budapest wil de goedlachse Lia Hinten, ook aanwezig zijn als 400 meterloopster. Zij deed dit seizoen afstand van de 80 meter horden, maar toch evenaarde zij in Kassei haar Nederlands record op deze afstand van 10.8, dank zij vooral een enorme verbe tenheid. Irina Press zorgde in dat eerste loop nummer dus voor een evenaring van het wereldrecord met 10.4 sec. (Pamela Kil- born uit Australië maakte die tijd ook al) en schrapte Gisela Birkemeyer (O.-Duits- land) Betty Moore (Groot-Brittannië), Karin Balzer (Oost-Duitsland) en Dra- ga Stamejcic (Joegoslavië) van de Euro pese recordlijst). Irina had met die atle ten het record van 10.5 sec. Zus Tamara, breedgeschouderd als een worstelaar, was haar jongere familie lid echter net te snel afgeweest. Bij het kogelstoten kwam zij als tweede aan bod en haar eerste stoot was onmiddellijk De Noorlander verbeterde het „oer"-record hoogspringen. haar eigen wereldrecord met 4 cm., dat uit 1962 dateerde. En wie durfde toen nog te beweren dat de gezusters Press oud zijn geworden? Trouwens ook Itkina, de 400 meter meter-loopster, behoort niet meer tot de jongsten. Van die jongere generatie kwam de kracht vooral uit Poolse hoek. Eva Klobukowksa was een blonde schicht, die de 100 en 200 meter in fraaie stijl voor treffelijk won (11.3 en 23 sec.). Klobu- liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiil kowksa ontnam Rusland ook de zege op de 4 x 100 meter estafette, door op de laatste 100 meter een achterstand van enkele meters furieus goed te maken. Diq estafette leverde het organiserende West- Duitsland, gesteund door 15.000 toeschou wers in hett fraaie „Ave-stadion" de groot ste teleurstelling op. Een slechte eerste wissel werd toen bij de laatste nog eens overtroffen. Het stokje viel en West- Duitsland werd hopeloos laatste. Een be reikbare derde plaats in de eindrang schikking ging daardoor verloren. Polen (38 punten), vorige week nog verslagen door de Westduitse ploeg in een interland, werd nu derde achter Oost-Duitsland (42 punten) en Rusland (56 punten). West- Duitslands tekort bedroeg één punt. Hon garije en Nederland vertoefden op een lager niveau, waarop Hongarije zich iets beter thuis voelde, getuige de puntento talen van resp. 30 en 26. Dat verschil van vier punten was be- vvwvwvviwrvvvvvvvwvwwvvvv%A#uwvwwwwvwvwww»rwwwvwwwwwvwwwwwwvwwvwwwvwvwiA#w\ 80 meter horden: 1. Irina Press (Rusland) 10.4 sec. (evenaring wereldrecord en nieuw Europees record); 2. Gundula Diel (O.Did.) 10.5; 3. Inge Schnell (W.Dld.) 10.6; 4. Lia Hinten (Ned.) 10.8. 100 meter: 1. Eva Klobukowska (Polen) 11.3 sec.; 2. Erika Pollmann (W.Dld.) 11.6; 3. Galina Nemeshazi (Hong.) 11.6; 5. Lydia Vonk (Ned.) 11.9. 400 meter: 1. Maria Itkina (Rusland) 54.0 sec.; 2. Hilda Slaman (Ned.) 54.6; 3. Gertrud Schmidt (O.Dld.) 54.9. Kogelstoten: 1. Tamara Press (Rusland) 18.59 meter (nieuw wereldrecord); 2. Renate Garisch (O.Dld.) 16.96 m; 3. Gertrud Schafer (W.Dld.) 16.18 m; 6. Loes Boeling (Ned.) 14.37 m. Speerwerpen: 1. Elena Gortschakowa (Rus land) 58.49 meter; 2. Marta Rudas (Hong.) 55.79 m; 3. Anneliese Gerhards (W.Dld.) 53.00 m; 6. Greet Versterre (Ned.) 45.03 m. 200 meter: 1. Eva Klobukowska (Polen) 23 sec.; 2. Ingrid Beckër (W.Dld.) 24; 3. Vera Popkowa (Rusland) 24.1; 5. Truus Cruiming (Ned.) 24.3. Vèrspringen: 1. Tatjana Schelkanowa (Rus land) 6.68 meter; 2. Irena Kirszenstein (Po len) 6.34; 3. Helga Hoffmann (W.Dld.), 6.30; 6. Hillie Gamkema (Ned.) 5.45. Hoogspringen: 1. Taissa Tsjentsjik (Rus land) 1.70 meter; 2. Karin Rüger (O.Dld.) 1.70; 3. Jaroslawa Bieda (Polen) 1.64; 4. Marjan Thomas (Ned.) 1.64. 800 meter: 1. Hannelore Suppe (O.Dld.) 2 min. 4.3 sec.; 2. Ilja Laman (Ned.) 2.04.6; 3. Antje Gleichfeld (W.Dld.) 2.04.7 Discuswerpen: 1. Jolan Kleiber (Hong.) 56.75 meter; 2. Tamara Press (Rusland) 54.83; 3. Ingrid Lotz (O.Dld.) 53.89; 6. Loes Boling (Ned.) 43.10. 4 x 100 meter estafette: 1. Polen 44.9 sec.; 2. Rusland 45.2; 3. Oost-Duitsland 45.7; 5. Nederland 46.9. De eindstand luidt: 1. Rusland 56 pnt.; 2. Oost-Duitsland 42 pnt.; 3. Polen 38 pnt.; 4. West-Duitsland 37 pnt.; 5. Hongarije 32 pnt.; 6. Nederland 26 pnt. |#VWWWVWWW1#WWWWWWVWWWWWWWWWVW1#»#1#VWWWWWWWVWWVWWWW»/WVWWW1 slist kleiner geweest, indien Corrie Bak ker deel had uitgemaakt van de Neder landse ploeg. De Utrechtse, ziek thuis, was bij het verspringen vervangen door de 19-jarige Hillie Gankema en deze Drentse kleuterleidster is nog van onvol doende klasse om zich hier in hoger mi lieu te bewegen. Op het nummer waar op met Corrie Bakker een vierde of zelfs een derde plaats te bereiken viel, kwam Nederland gisteren niet verder dan een troosteloze zesde plaats. Lidy Vonk was op de 100 meter (11.9) een vervangster met minder klasseverschil dan bij het verspringen. Zij vocht zich vinnig naar een vijfde plaats. Ook op de 4 x 100 meter was de absentie van Corrie Bakker geen onoverkomelijk be zwaar. Met en zonder (nu met Hilda Sla man) de Utrechtse had er niet meer in gezeten dan een vijfde plaats, verkregen bovendien door de wisselfouten van de Westduitse ploeg. Marianne Thomas was niet het ge vaar zoals zij was afgespiegeld na haar 1.70 meter in de halve finale in Fontaine- bleau. In Kassei was 1.64 haar hoogste sprong en daarmee bleef zij achter op Ruger en Tschentink, die beiden wel 1.70 sprongen. Loes Boling en Greet Verster re lagen met hun prestaties op discus- werpen-kogelstoten en speerwerpen op Nederlands niveau, dat op de technische nummers in dit gezelschap nu eenmaal volstrek onvoldoende is. De sfstanden van Boling (14.37 en 43.10) en van de Haarlemse Greet Versterre (45.03) steken schril af tegen de 18.59 van Tamara Press, de 56.75 van de Hongaarse Klei ber en de 58.49 van de Russische Gor schakova. Dan zit de pittige Haagse Truus Cruiming dichter bij de Europese top. Zij heeft een sterke finish als ver rassend wapen op de 200 meter. Maar dat bleek in Kassei toch ook niet meer in 24.3 sec. - -i r i n Edward de Noorlander, die zich in het voorjaar al aankondigde als de opvolger van Eef Kamerbeek, heeft het afgelopen weekeinde tijdens het Nederlands kam pioenschap tienkamp, zijn grote klasse nog eens bevestigd. De twintigjarige Rotterdammer maak te op het prachtige sportcomplex de Vijf sluizen in Vlaardingen, dat opnieuw zijn grote geschiktheid voor een dergelijke wedstrijd bewees, een einde aan de pe- riode-Eef Kamerbeek. Met 7087 punten kwam de Noorlander als tweede Neder lander boven de 7000 punten, waarbij zijn verbetering van het ruim 29-jarige Ne derlandse record hoogspringen tot 1,96 m het hoogtepunt was. De Noorlander, die tijdens de nationa le kampioenschappen in Groningen ook titelhouder werd bij het hoogspringen, sprong zaterdag bijzonder gemakkelijk. toen hij de 1,90 ruim passeerde, zag men ineens de mogelijkheid van een record verbetering. De lat ging naar 1,94 m. maar zonder dat De Noorlander het merkte, werd de lat evenwel nog twee centimeter hoger gelegd. Bij de eerste poging faalde hij maar bij de tweede was het raak. Daar daarna zijn sprong op 2 meter, toen de spanning gebroken was, misluk te, laat zich gemakkelijk verklaren. Het peil bij het hoogspringen lag trouwens toch hoog, met liefst vijf atleten boven De tienkamp in Vlaardingen heeft een serie uitstekende resultaten te zien gege ven en het feit dat de eerste negen al le boven de 6000 punten-grens kwa men, toont nog eens duidelijk aan, hoe het peil op dit zwaarste nummer uit de atletiek in korte tijd vooruit is gegaan. Eef Kamerbeek, die van 1954 af elf maal de Nederlandse titel behaalde, heeft zich in Vlaardingen op waardige wijze verdedigd. Van te voren stond al vast, dat de Eindhovenaar, als alles nor maal zou gaan, zijn titel kwijt zou raken. Het pleit daarom voor de enorme spor tiviteit van deze klasse-atleet, dat hij strijdend ten onder is gegaan. Met een derde plaats (6538 pnt) bewees Kamer beek, dat hij ondanks het gebrek aan snelheid toch nog tot zeer goede presta ties in staat is. j* de 1,83 m. De eerste dag werd met en kele knappe totalen afgesloten. De Noor lander stond op 3752 pnt., de Haas op 3473 en Jan van Heek, die zich later bij het polsshoog zodanig blesseerde dat hij de strijd moest staken op 3385 pnt. Jaap Noordenbos, die toen nog de vierde plaats bezette, zakte echter de tweede dag weg. Eef Kamerbeek loste zondags zijn be lofte, die hij daags tevoren had gedaan („Ik eindig als derde") knap in. De Eindhovenaar schoof dankzij een goede hordenrace en uitstekende resultaten op discus en speer inderdaad van de negen de naar de derde plaats. Freek Stam en Hubert van Lieshout, kunnen eveneens De Amersfoortse atleet Rudi Mol is in Assen onbedreigd Nederlands kampioen op de 25 km geworden. Van de in totaal 58 lopers kon in de eerste tien kilometer al leen Fons Veldhuizen zijn tempo volgen. Toen moest ook deze atleet lossen en liep Mol de laatste vijftien kilometer alleen. De uitslag was: 1. R. Mol (Altis Amers foort) 1.23.28,2; 2. F. Veldhuizen (Volt Til burg) 1.26.00,8; 3. H. van Kasteren (av '40 Delft) 1.26.26,4; 4. F. Hessels (volt) 1.26.49,6; 5. J. Smits (AAV 36 Alphen a/d Rijn) 1.27.34,8. op een uitstekende tienkamp terugzien De donkere Zaanlander kwam via een elfde plaats op de vierde terecht terwijl de krachtige van Lieshout, die zich twee jaar geleden al als een goed tienkamper ontpopte maar door studie en militaire dienst terugviel op een goede vijfde plaats eindigde. De jonge Eindhovenaar De Kort en de Haarlemmers Krijnen en Knol schaarden zich eveneens onder de beste Nederlandse tienkampers aller tij den. De vijfkamp voor dames, die zondag gelijktijdig met de tienkamp werd ver werkt, leverde een overwinning op voor Liberia Lansink. De blonde Enschedese, die vorig jaar derde werd, kon nu dank zij het ontbreken van favoriete Marjan Thomas, die in Kassei de Nederlandse kleuren verdedigde en de blessures van Ellen Joacim Ort (vorig jaar kampioe ne) en Corrie Bakker haar eerste titel behalen. Haar totaal van 4113 punten is zeker voor verbetering vatbaar. De strijd om de vijfkamptitel had uiteraard door het ontbreken van de pro minenten veel van zijn waarde verloren. Desondanks of misschien juist daarom hebben de dames hard om de punten ge vochten. Liberta Lansink en de blonde Haagse Tilly van Houten waren voor het gezelschap toch te sterk. Liberta dankte haar overwinning vooral aan haar goede resultaten op de springnummers (hoog 1.53 m. en ver 5.72 m.). Een aanwinst betekent ongetwijfeld de Rotterdamse Nel van de Veen. Wanneer zij kans ziet haar kogelstoten in de toekomst op. hoger peil te brengen, dan openen zich voor haar goede perspec tieven. In de strijd om het meisjes-clubkampi oenschap van Nederland inzet is tevens de Gerritsen van Kempenbeker is titel- houdster Sagitta zondagmiddag in Am sterdam door stadgenote ADA onttroond. ADA Amsterdam eindigde in het totaal klassement met ruime voorsprong op de eerste plaats, namelijk met 70 punten te gen Sagitta 48 punten. Derde werd Olym- pia Den Haag met 38, vierde DEM met 29 en vijfde Atmodes met 15 punten. Enkele goede prestaties waren: hoog springen: 1. Katrien Kruk (ADA) 1,60 m; kogelstoten: 1. mej. Oosterhuis (DEM) 12,50 m; 100 meter: 1. Martha Klasen Bos (Sagitta) 12,2 sec.; 600 meter: 1. Willy Wokke (ADA) 1.41.4. De jongensploeg van AAC heeft even als de senioren van deze Amsterdamse club vorige week, beslag gelegd op de Ne derlandse club-titel. De AAC-junioren verzamelden zondag op de sintelbaan aan het Langepad in Rotterdam 87 punten, waarmee zij opnieuw de Wouter Groen- steynbeker veroverden. Het Haagse Vlug en Lenig eindigde met 66 punten als twee de, terwijl Kimbria met 43 punten op de derde plaats beslag legde. De beste prestaties kwamen op naam van De Winter (AAC), die 3,80 m met de polstok sprong, Jutte (V.^en L.) en Van Beek (Haarlem) liepen dê 110 m horden in 14,8 sec., terwijl Berkhout (V. en L.) op de 100 m 10,9 sec. noteerde. De eindstand was verder: 4. Pro Patria 41, 5. Haarlem 40, 6. Kometen 37 punten. Advertentie Over de aanstaande wedstryd te gen Real Madrid is nog niets met zekerheid te zeggen. Dat het nogal „heet" zal toegaan is wel waarschijnlijk en beide partyen zullen het elkaar zeker niet ge makkelijk maken. Inmiddels ver keert men over de uitkomst ln het onzekere. Wat een verschil met een geheel Ander soort winstkansen die bU voorbaat al vast staan en waarbU nooit onberekenbare factoren een rol spelen. Op de markt ls winst voor het kopend publiek een vast staand feit. Ieder die op de markt koopt, weet absoluut zeker dat hy steeds voordeliger uit is en dat het hele maal geen vraag is „hoe een bal letje rollen kan". Marktkoopman en straathande laar bieden een ruime keus uit honderden artikelen. Zy staan in voor hoge kwaliteit en weten het vertrouwen van hun klanten elke dag opnieuw wAAr te maken. Wie de voordeligste kansen wil be nutten, koopt op de markt, het gezelligste koopcentrum, want ZEILEN. De Britten Pitcher en Cormi< zijn zaterdag op de Middellandse Zee vooi Alassio wereldkampioen in de FD-klass< geworden. Het Nederlandse duo Verhagei De Jong werd achtste. Drie van de vijf westelijke eerste klas- sers heren hebben de eerste twee pun ten binnen. Tijdens de eerste competitie zondag boekten BMIIC (tegen Laren 1-0) en HDM (tegen SCHC 4-3) overwinningen in thuiswedstrijden. HHIJC won de uit wedstrijd tegen Leiden met 0-1. Amster dam, de kampioensploeg van het vorige seizoen, moest in Utrecht tegen Kampong een punt achter laten (1-1) en op de Haagse Roggewoning verdeelden HGC en Hilversum de punten (2-2). Op Aelbertsberg trad BMHC onder de meest ideale weersomstandigheden en op een goed verzorgd veld aan tegen het als sterk bekend staande Laren. De strijd ging vrijwel gelijk op tot vijf minuten voor tijd. Toen benutte Arthur Offers een strafpunt. Laren heeft ook kans gehad op gelijke wijze voor de rust de score te openen, maar Laren-speler J. P. Fok ker miste de strafpunt. Beide ploegen hebben overigens in de aanval veel kan sen onbenut gelaten. BMHC, in enigszins vernieuwde opstel ling met jonge spelers, bleek deze eer ste ontmoeting best te voldoen. In de eerste klasse dames ging de volle winst naar Gooi, RBC en Amsterdam, die wonnen van resp. HDM (4-2), Be Fair (2-0) en Kieviten (1-0). Opmerkelijk hierbij is, dat de Overwinningen gingen ten koste van sterke teams als Be Fair motieklasser HBS 1 het tot volle winst gebracht. Dit geschiedde op Bleek en en Kieviten. Nog opvallender was de ne derlaag, die kampioensploeg BDHC op eigen terrein leed tegen de nieuwe eer ste klasser Voordaan. Nadat linksbuiten Liesbeth Lieve de score voor BDHC had geopend, maakte Voordaan gelijk. Daar na liep BDHC opnieuw uit door een su bliem schot van rechtsbinnen Laura Dek ker, ontstaan na een solorush. Voordaan bleef echter feller spelen en het Bloe- mendaalse team, dat niet op zoveel tegen stand had gerekend, kwam pas los, toen het 2-3 en dus te laat was. De gedetailleerde uitslag van de tien kamp luidt: (resp. 100 m, ver, kogel, hoog, 400 m, 110 m h„ discus, polshoog, speer, 1500 m, totaal): 1. D. Noorlander (DOS) 11,3, 7,05, 13,11, 1,96, 52,6, 15,5, 39,48, 3,50, 50,92, 4.36.6, 7087 p. 2. De Haas (Hellas) 11,5, 6,68, 12,56, 1,86, 53,4, 4.15.4, 36,12, 3,70, 47,71, 4.448.8, 6702 p. 3. Kamerbeek (PSV) 11,7, 6,32, 14,01, 1,65, 55,6 15,2, 46,49, 3.60, 59,17, 5.24.7, 6538 p. 4. Stam (Zaanland) 11,8, 6,09, 12.04, 1,65, 52,7, 16.2, 34,74, 3,40, 55,86, 4.39.7, 6266 p. 5. Van Lieshout (ALO) 11,7, 6,30, 13,22, 1,60, 52,2, 16,6, 36,97, 3,00, 45,38, 4.32.0, 6210 p. 6. De Kort (PSV) 11,7, 6,92, 10,94, 1,70, 55,-, 16,6, 36,50, 3,80, 42,34, 5.02.5, 6149 p. 7. W. Krijnen (Haarlem) 12.3, 6,22, 10,94, 1,75, 53,4, 15,5, 34,73, 3,50, 40,44, 4,38,1, 6078 p. 8. Knol (Haarlem) 12,1, 6,33, 13,28, 1,83, 55,3, 16,4, 34.07, 3,20, 46.09, 5,06, 6037 p. 9. Noordenbos (Minerva) 6033 p. 10. Zijl (Zaanland) 5995 p. De gedetailleerde uitslag van de vijf kamp luidt: (resp. 80 m h., kogel, hoog, ver en 200 m, totaal): 1. Liberta Lan sink (Memphis) 12,-, 9,49, 1,53, 5,72, 27,1, 4113 pnt. 2. Tilly v. Houten (Meeuwen) 12,5, 11,20, 1,45, 5,61, 26,8, 4080 p. 3. Nel v. d. Veen (Minerva) 11,8, 9,45/ 1,40, 5,22, 25,7, 3984 p. 4. Ma ry v. d. Raadt (Holland) 12,4, 9,97, 1,53, 5,18, 27,8, 3913 pnt. 5. Rita van Slooten (ADA) 11,8, 10,73, 1,40, 4,71, 26,4, 3895 p. 6. Ada Blok (Hollandia) 12,1, 9,45, 1,40, 5,24. 26,8, 3859 p. 7. Anneke Stal man (AV 40) 3774 p., 8. Martha Ley- deckers (Minerva) 3504 p. Doelman Jansen van BMHC kan gerust zijn. Zijn clubgenoot heeft de bal te pakken, terwijl de drie Laren-spelers de verkeerde kant uitkijken. Van de teams van HBS heeft alleen pro- Berg tegen Strawberries. De overwin ning werd 4-0 met evenveel doelpunten voor als na de rust. Jacqueline Pijl en Pien Immer scoorden voor de rust, An- nelies Nieuwveld en John Mommers in de tweede speelhelft. Misschien moet men bij deze ruime zege in overweging ne men, dat HBS twee seizoenen geleden in de eerste klasse speelde en Strawberries dit seizoen voor het eerst in de promo tieklasse uitkomt. Heren promotieklasser HBS verdeelde op eigen terrein de punten met de reser ves van Hilversum. Bij rust was de stand gelijk (1-1). Voor de rust opende linksbinnen Paats de score. In de twee de helft nam Hilversum de leiding en dankte HBS de gelijkmaker aan het door zettingsvermogen van rechtsbinnen Theo Londo. Als enige HBS-er rende hij de bal achterna, wist deze enkele centimeters voor de doellijn in zijn bezit te krijgen en langs de verbouwereerde Hilversum- se doelman in te schieten. In uitwedstrijden tegen SCHC hebben zowel de dames als de herenploeg van Alliance met 0-1 verloren. Bij Alliance- heren werd na een zwakke start een doel punt wegens sticks afgekeurd. Overal op de eerste competitiedag heeft de nieuwe stickregel het spel vaak in negatieve zin beïnvloed. Ook na rust werd een uit een korte hoekslag gemaakt doelpunt van Alliance wegens sticks afgekeurd. Het enige geldige doelpunt kwam van de stick van Wim Passtoors, die een voorzet van rechtsbinnen Meyer benutte. Bij de da mes was de eindstand al bij de rust be reikt. Debutante Hetty- Sips zorgde er voor. Een krachtig offensief van thuis club SCHC in het laatste kwartier leidde niet tot een tegendoelpunt. Deze zaterdag en zondag wordt in Den Haag een internationaal badmintontoernooi gehouden, waaraan wordt deelgenomen door spelers en speelsters uit Indonesië, West Duitsland, België en Nederland. De belangrijkste uitslagen van de eerste dag waren: Herenenkelspel: achtste finales Ang Tjin Siang (ind.) Leendert Boelen (Ned.) 15-0, 15-1; Walter Huyskens (Did.) Herman Leidelmeyer (Ned.) 15-3, 15-12; Friedhelm Wulff (Did.) Palee Wong (Thailand) 15-2, 15-3; Tsjia Khan Sien (Ind) Fred de Jong (Ned.) 15-2, 15-0; Herman Balk (Did.) Herman Moens (Belg.) 15-12, 15-11; Wong Pek Shen (Ind.) Henk Weys (Ned). 15-8, 15-4; Tan Bik Gwan (Ind.) Ronnie van der Wijck (Ned.) 15-2, 15-0; Wolfgang Bouchow (Did.) Herman van Hemert Stakenburg (Ned.) 15-1, 15-6. Damesenkelspel: achtste finales: Irmgard Latz (Did.) Mirette de Nooyer (Ned.) 11-2, 11-3; Megah Iwapati (Ind.) Kitty Denessen (Ned.) 11-1, 11-3; Corry Kawila- rang (Ind.) Gerda Moens (Belg.) 11-0, 11-5; Pan Pjing Ing (Ind.)Lore Hawich (Did.) 11-2, 1-11, 11-6; Retno Koestija (Ind.)Felice de Nooyer (Ned.) 11-2, 11-5; Agnes Geene (Ned.)Bep Verstoep (Belg.) 11-2, 11-2; Hoo Sian Le (Ind.) mevr. R. Balk (Did.) 11-4, 11-0; mej. Mi- narni (Ind.)mevr. Van Meerbeek (Belg.) 11-0, 11-0.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11