Haarlem Nicols sterker dan de Rest Herman Beidschat blonk uit in de ere-wedstrijd THB en WH hielden elkaar in de HYB goed in evenwicht Dames van De Blinkert waren ruim de meerderen van Actief V „Haarlem" moest in de laatste minuut gelijkmaker toestaan Manchester United door intelligent spel van Arsenal kansloos geklopt Geel Wit speelde 'n goede wedstrijd Jeugdteams EDO en Telstar aan winnende hand GVAV en ADO fel tegen elkaar Pelforth sterkste in ploegenrit Jos v. d. Vleuten de snelste in Leiden Winst van Aurora tegen Nieuw Flora Benfica in mineur in Portugese competitie Surtees maakt het redelijk goed na ernstig ongeval MAANDAG 27 SEPTEMBER 1965 11 IJMOND VERSLOEG STERK TONEGIDO Mevrouw Vreeken klopt Rinder in Danlontoernooi Dames-bridgers elfde I talië Portugal Frankrijk Spanje De erewedstrijd die de Haarlem Nicols zaterdagmiddag als kampioen van Nederland tegen de Rest van Nederland speelden, heeft de landskampioenen een verdiende 4—2 zege opgeleverd. Voor 1600 toeschouwers namen de Nicols in de eerste innings al de leiding door een homerun van Beidschat, waarvan ook Boudewijn Maat profiteerde. Een homerun van Simon Arrindell in de tweede slagbeurt bracht de achterstand van de Rest terug tot 2—1, waarna de strijd wat minder interessant werd. Herman Beidschat wierp de gehele wedstrijd voor de Nicols en hield de Rest op zes honkslagen. Rest-coach Urbanus gebruikte drie werpers: Van de Bovenkamp, De Brouwer en Dom die gezamenlijk slechts vier hits toestonden. Coach Urbanus moest het in deze wedstrijd zonder de Sparta- spelers Hamilton Richardson en Jos Faneyte stellen. De traditionele wedstrijd tussen de kampioen van Nederland en de Rest is in ere hersteld. Sinds Sparta landskam pioen werd is deze wedstrijd niet meer gespeeld. Moeilijkheden met de Rotter damse honkbalaccommodatie en slecht weer waren daarvan de oorzaak. De ac tieve Nicols hebben er geen gras over la ten groeien en hebben zaterdag laten zien dat het hun ernst is met honkbaltra dities, ook al bestaat de vereniging slechts twee jaar. Met één traditie hielden de Haarlemmers echter geen rekening: in het verleden verloor de Nederlandse kam pioen meestal van een fanatiek Rest- team en ditmaal wonnen de Nicols. De man die zijn stempel op de veelbe lovend begonnen, maar over het alge meen nogal sfeerloze wedstrijd drukte, was Nicols-werper Beidschat. Omdat Ton Ter Neuzen nog steeds geblesseerd is, moest Beidschat de volle negen innings werpen. Bovendien hanteerde de Haar lemmer de knuppel bijzonder vaardig, want van de (slechts) vier Nicols-honk- slagen nam hij er twee voor zijn rekening. In de eerste innings sloeg Beidschat op het werpen van Van de Bovenkamp een homerun met Boudewijn Maat op de hon ken (2-0). Simon Arrindell kopieerde Beidschats voorbeeld en zorgde voor 2-1. De Rest-werper Ben de Brouwer eer der in dit seizoen in het nieuws, omdat hij wegens disciplinaire redenen niet naar de Europese kampioenschappen in Madrid mocht maakte in de drie Blom van de Rest kan binnenlopen. Beidschat krijgt de bal te laat toe geworpen. innings dat hij op, de heuvel stond, een beste indruk. Wel scoorde Leo Kops in de vijfde innings op zijn werpen 3-1 na een honkslag van Beidschat, maar de Tilbur- ger werd toen door zijn velders in de steek gelaten. In de z evende innings v/erd het weer spannend toen Beidschat even in moeilijkheden kwam en drie honkslagen moest incasseren, maar ver der dan 3-2 kwam de Rest, waarin Ri chardson en Faneyte niet meededen, niet. De eindstand 4-2 werd in de achtste in nings bereikt, toen Rest-werper Dom achtereenvolgens Placidus en Heemskerk een bal op het lichaam wierp en Robert Maat een korte tik gaf, waarop Placidus kon scoren. Herman Beidschat noteerde 6-2-6, de drie Rest-werpers kwamen gezamenlijk tot 6-4-4. Beide teams maakte twee fou ten. Na de resultaten op de tweede compe titiezondag kunnen we al vaststellen dat het krachtsverschil in de eerste klasse van de HVB niet bijster groot is. Clubs die verleden week zegevierend uit het strijdperk traden moesten nu punten af staan, maar de marge van de uitslagen was zo gering dat we mogen verwachten dat het weer een uitermate spannend seizoen zal worden. De twee elftallen die verleden week zo verrassend van stapel waren gelopen, THB (middels een 3-0 zege over DIO) en WH (7-1 tegen DCO) kwamen tegen elkaar. Na een boeiende kamp werd de eind stand^^, nadat de rust met 1-0 voor THB^as ingegaan. Holland scoorde het doelpunt voor de THB-ers. WH was na de hervatting aanvankelijk wat sterker, hetgeen Smit en Van Schaick op het sco- ringbord tot uitdrukking brachten. WH leidde dus met 2-1 maar 13 minuten voor het einde bracht Boesser de balans weer in evenwicht. Met 3 punten uit twee wedstrijden heeft WH dus een uitstekende start gehad in de hoogste afdeling van de HVB. Daar- Telstar heeft zijn opmars in het be taalde jeugdvoetbal voortgezet door het gevreesde Zwartemeer op eigen veld een 3-1 nederlaag te bezorgen. Ook de jonge ren van EIIO bleven in de running door ZFC in de Zaan met 2-0 te kloppen. RCH verloor met 5-2 van Tubantia en Haar lem moest beide punten aan Hilversum laten: 0-1. Ondanks de .verre reis bleek de jeugd van Telstar in Zwartemeer tot goed voet bal in staat. Alleen met het maken van doelpunten wilde 't niet best vlotten: drie keer trof de anders zo trefzekere Geels het houtwerk. Bakker van Telstar moest in de eerste helft vervangen worden door Van Dirven. Kort na de rust had Geels eindelijk succes (0-1), maar de door hem behaalde winst werd door een misser in de achterhoede weer prijsgegeven: 1-1. Dé betere conditie van Telstar gaf ten slotte de doorslag en het greep met doel punten van Verschoor en Glas de zege: 1-3. ZFC en EDO speelden in de eerste helft een matige partij voetbal. Verder dan een schot van Koene tegen de lat konden de Haarlemmers het in die speel periode niet brengen. Na de rust drukten zij met enthousiaster spel flink door en dat leverde doelpunten op van Le Noble (kopbal) en Koene: 0-2. Haarlem is in de strijd met Hilversum vrijwel doorlopend in het offensief ge weest, maar de versterkte achterhoede van de gasten gaf geen krimp. Het verre opdringen werd de roodbroeken in de eindfase van de strijd fataal en met een snelle uitval greep Hilversum de zege: 0-1. RCH moest het in de uitwedstrijd tegen Tubantia zonder spil Dekker stellen en dat gemis kwam de rust in de achter hoede niet ten goede. De gastheren na men kort voor rust een 1-0 voorsprong en liepen daarna uit tot 5-0. Met twee doel punten kon Hansen de nederlaag een dra gelijker aanzien geven: 5-2. De stand in 2A van het betaalde jeugd voetbal: Telstar EDO Zwartemeer Hilversum Graafschap Veendam Haarlem RCH PEC Tubantia FC Zaanstr. Alkmaar Zwolse Boys Gooiland ZFC op mag ook nieuweling Geel Wit bogen, want in de tweede wedstrijd klopte de club DIO met 3-2, hetgeen na de 1-1 sco re van de vorige week tegen EHS we derom een verdienstelijke prestatie is. Het zag er zelfs naar uit dat Geel Wit een grote overwinning zou gaan behalen, want bij de rust had de ploeg al een 2- 0 voorsprong door doelpunten van Van Berkel. Het werd zelfs 3-0 door Samson, maar toen hadden de Geel Witters blijk baar hun kruit verschoten. DIO sloeg hef tig terug, echter niet heftig genoeg, want verder dan twee goals van De Nieuwe en De Jong bracht DIO het niet. DCO revancheerde zich na het échèc van de vorige week en wist thans van Spaarndam met 2-1 te winnen. Huis in 'tVeld gaf DCO de leiding. Boender maakte gelijk en in de tweede helft scoorde Hoogland voor DCO het winnende doelpunt. DSOV kon de goede beurt van de vorige zondag tegen EHS niet bevestigen. De club van Piet Pirovano versloeg de Vijfhuizer club met 2-0 dank zij doelpunten van Kops (penalty) en Van Dusschoten, die in de eerste helft al werden gescoord. Terrasvogels herstelde zich van de nederlaag van de vorige zon dag door met 2-1 van BSM te winnen. Glas had voor BSM de score geopend, maar nog voor rust werd het door Dille wijn en De Klerk 2-1 voor de Vogels. In de tweede klasse schijnt DIOS weer grote plannen te hebben, want tegen SVY werd de tweede zege behaald dank zij doelpunten van Schrama en Wasse naar, die voor een 2-0 score zorgden. Ook Vogelenzang behaalde de tweede ze ge waarvan Vliegende Vogels met 1-0 het slachtoffer werd. Heemstede stelde jam merlijk teleur. Het verloor met 1-0 van Spaarnestad. Nieuw Vennep bleef met flinke cijfers over SHS de meerdere (7-4) terwijl DSK met 3-1 over Spaarne- vogels de baas bleef en zich dus herstel de van de nederlaag van de vorige week tegen SVY. Alliance en TZB deelden de punten (1-2). «aHgasgg :>:z De dameshandbalploeg van de Blinkert behoeft zich, ongeacht de plaats die zij aan het eind van de competitie zal inne men, geen zorgen te maken over degra datie. De ploeg van E en O trekt zich namelijk terug uit de Overgangsklasse A, waardoor alle tegen de Emmer ver eniging te spelen wedstrijden uiteraard komen te vervallen. Wij geloven overi gens niet dat de Haarlemse dames op de onderste plaats zullen eindigen. Op een zeer pover spelend Actief, dat zeker geen Overgangsklassespel liet zien, werd een overtuigende 8-2 overwinning behaald. Al na drie minuten leidden de Haar lemse dames met 2-0 door Noor Bos en Ans Lenaarts. De zwakke Groninger- verdediging wist meermalen geen raad met de lang niet in topvorm verkerende Haarlemse aanval. Noor Bos en Mieke Rubach brachten de stand op 4-0. Het eerste schot van enige betekenis dat Jan- nie Meinema te verwerken zou krijgen, liet haar tevens kansloos (4-1). Twee mi nuten voor de rust bleef de Actief-keep- ster zeer passief bij een schot van Ans Lenaarts (5-1). Even later werd het 5-2. Na de hervatting had de Blinkert weinig moeite om de voorsprong te vergroten tot 8-2. De Blinkert-heren leden tegen het goed spelende UD een verdiende nederlaag (5-10) Aanvankelijk had UD het beste van het spel. Het speelde sneller en schoot beter, hetgeen in een 3-0 voor sprong tot uiting kwam. De stug dekken de gasten gaven hun tegenstanders wei nig kansen. Bovendien bleek Cobi Weth- ly een zeer betrouwbare doelman. Uit een strafworp scoorde de goed spelende Henk Driessen met een slimme stuitbal bal (1-3). Toch verkleinde de Blinkert de achterstand door v.d. Geest, die z'n te- tegenstander omspeelde en Wethly kans loos liet. UD liep uit tot 4-2 maar kort daarop mocht Henk Driessen weer een strafworp nemen. Nu faalde hij jammerlijk. Een goed schot van Cor Molenaar betekende 4-3 en Kick Matla zorgde na een snelle aanval zelfs voor de gelijkmaker. Tien seconden voor het rustsignaal van scheidsrechter Brouwer schoot UD nog maals raak. (4-5). In de tweede helft voerde de Blinkert (waarin Deen 2 nog ontbrak) z'n aanval len steeds maar weer door het centrum uit, waardoor UD goed kon ingrijpen. Via de paal trof UD voor de zesde keer doel. Toen v.d. Geest wat hardhandig „gegre pen" werd mocht Honkoop een straf worp nemen. Met zijn slappe schot had Wethly geen moeite. Nog éénmaal kwam de Blinkert op korte afstand van de gas ten, toen Henk Deen een snelle aanval doeltreffend afrondde. In 't laatste kwar tier scoorden de gasten nog vier maal: 5- 10. De heren van Rapiditas behaalden op Amersfoort de halve winst (3-3). In de tweede klasse B (dames) gaat het er spannend aan toe. Concordia verrichtte een knappe prestatie door Vriendschap een gelijkspel af te dwingen (3-3). Het zelfde deed Rapiditas met Full Speed (1-1). Ymond behaalde de eerste winst ten koste van JHC, terwijl ADO wat te leurstellend van Tonegido verloor. Bij de heren bleef Concordia de enige nog onge slagen ploeg dank zij een 11-0 overwin ning op Vriendschap. In een goed en spannend duel won Ymond met 12-11 van Tonide. In de eer ste helft waren de Amsterdammers iets beter en drukten dit uit in een 6-5 voor sprong halverwege. Na de hervatting wa ren de rollen aanvankelijk omgekeerd. Ymond liep uit tot 11-8. Een eindsprint bracht Tonide dichtbij (11-10) maar weer vergrootte IJmond de voorsprong tot 12- 10. Verder dan 12-11 kwamen de gasten niet. De Amsterdammers misten twee strafworpen. De heren van Zandvoort- meeuwen verloren opnieuw, al was de nederlaag draaglijk (11-14) Far West hield aan deze ontmoeting twee punten over. De uitslagen van de partijen gespeeld voor de derde ronde van het Danlon schaaktoernooi voor dames luiden: Lazaerevic Heemskerk 10, Rinder Vreeken 01, Nicolau Jovanovic 10, Bilek Zatoelovskaja 01. Afgebroken partijen tweede ronde Heemskerk Bilek remise, Zatoelovskaja Nicolau remise. Stand na drie ronden 1. Zatoelovskaja 21/2, 2 tot 4. Lazarevic, Nicolau, Jovano vic 2, 5. Vreeken 1 en 1 afgebroken, 6. Bi lek 1, 7. Heemskerk 1/2 en 1. 8. Rinder 0. GVAV en ADO hebben weliswaar de punten broederlijk (1-1) gedeeld, maar bepaald broederlijk hebben beide ploegen toch niet tegenover elkaar gestaan. Nadat Heijnen de Hagenaars in de vijfentwintig ste minuut de leiding had gegeven kopte Koeman zes minuten voor de rust de ge lijkmaker langs Van Vianen, 1-1. Dat le verde fel protest van ADO en wat on geregeldheden op. Beide teams konden daarna niet meer tot scoren komen. De ploeg van ex-wereldkampioen Jan Janssen, het door Maurice de Muer ge leide Pelforth, heeft zondag in de omge ving van Parijs de vijfde Grand Prix Parisien gewonnen. De „Pelforths", ver tegenwoordigd door de Belg Willy Monty, de Fransman Henri Anglade en de Neder landers Jan Janssen en Pierre Braspen- ninckx (die debuteerde) bleken in deze ploegentijdrit over 125,8 kilometer verre weg het sterkst. Zij hadden voor de af stand 2 uur 51 minuten en 41 seconden nodig en waren daarmee bijna 2 minuten sneller dan het Belgische Soloi Superia met Eddy Merckx, Ward Seis en Bernard Vandekerkhove. De roodwitte Televizieren legden beslag op de eervolle derde plaats. Gerben Kar stens, Kees Haast en Leo van Dongen lieten een tijd afdrukken van 2 uur 55 minuten en 10 seconden. De winnaar van het vorig jaar, Ford Gitane (zonder An- quetil) kwam ditmaal niet verder dan de vijfde plaats (2.59.04,3). De Brabander Jos v. d. Vleuten heeft zaterdagmiddag de ronde van Leiden voor profs en onafhankelijken met voor sprong gewonnen. Hij was in zijn eentje uit het peloton ontsnapt en kreeg steun van Henk Cornelisse en Cees Lute. Zij waren door pech achterop geraakt en kon den met Van der Vleuten het opgelopen verlies ongedaan maken. De „Vleut" kwam door deze verwikkelingen alleen met een ronde voorsprong aan de leiding. De eindzege kon hem toen vrijwel niet meer ontgaan. Ook de leidersprijs ging naar de Brabander. De opbrengst van deze Leidse profronde die op een parcours achter het Acade misch ziekenhuis werd gehouden en waar voor veel belangstelling bestond, was be stemd voor het geestelijk gehandicapte kind. Mede voor het goede doel waren de beroepsrenners zonder een cent startgeld of reisvergoeding te eisen naar de Sleu telstad gekomen. De uitslag was: 1. J. v. d, Vleuten, Mier- loo-Hout, de 100 km. in 2 uur 21 min. en 10 sec.; 2. P. Post, Amstelveen in 2.22.37; 3. R. de Jongh, Amsterdam; 4. H. Nij- dam, Zundert in 2.22.35; 5. J. Boog, La ren in 2.22.40; 6. C. Lute, Beverwijk op 1 ronde; 7. H. Cornelisse, Amsterdam; 8. J. de Haan, Huybergen; 9. J. Tummers, Geulle; 10. M. van Ginneken, Schijff, 11. B. Zoet, Sassenheim. De dames van Frankrijk heroverden definitief de Europese bridgetitel door Ierland in de 13de ronde van het Euro pese toernooi, dat te Oostende werd ge houden, te verslaan. Tweede werd het Britse team en derde West-Duitsland, dat in de 13de ronde met 105-55 (6-0) over het Nederlandse team zegevierde. De Ne derlandse dames eindigden als elfde. KM- De korfbalclub Haarlem is geabonneerd op gelijke spelen, want ook deze zondag kwam het in zijn thuiswedstrijd tegen DEVD niet verder dan 33. In de tweede klasse zette Animo Ready zijn eerste thuiswedstrijd tegen MEO in winst om De verrassingen volgden elkaar op in het Engelse voetbal. Na iedere speeldag is er een nieuwe leider, die overigens dit weekeinde Burnley heet. Met 2-0 werd van West Bromwich Albion gewonnen, terwijl Leeds United door een 3-0-zege op Blackburn Rovers nu de tweede plaats bezet en evenals verleden jaar bijzonder goed te voorschijn komt. Daarentegen wil het bij Manchester United niet lukken. Met 4-2 werd van het Londense Arsenal verloren en dat betekende nu reeds de derde nederlaag van het nog zo jonge sei zoen. Burnley heeft overigens alleen maar een voorsprong op doelpuntenge- middelde want zowel Leeds United als Sheffield United hebben beide 14 punten uit tien wedstrijden. De „glamour" match van zaterdag was ongetwijfeld de ontmoeting tussen kam pioen Manchester United en Arsenal. Een bijzonder spannend duel waarbij beide doelen herhaaldelijk onder vuur werden genomen. Het intelligentere voetbal van Arsenal gaf echter de doorslag. Het be gon sensationeel toen Manchester door een magnifieke kopbal van Bobby Charlton de leiding nam, maar Joe Baker, John Radford, George Armstrong en George Eastham scoorden prachtige doelpunten. Opvallend in deze match was het dat Dennis Law door de jonge Arsenal-half David Court werd uitgeschakeld en slechts zelden gevaarlijk kon worden. De uitslagen waren: ArsenalManchester United 4-2, Aston VillaTottenham 3-2, BurnleyWest Bromwich Albion 2-0, ChelseaNew castle 1-1, LeedsBlackburn 3-0, Liver poolEverton 5-0, NorthamptonShef field Wednesday 0-0, Sheffield United- Leicester 2-2, StokeNottingham Forest 1-0, Sunderland—Fulham 2-2, West Ham Blackpool 1-1. In de Italiaanse competitie leed „we- reldkampioen'Tnternazionale Milaan de eerste nederlaag. De uitslagen luiden: Napels—Bologna 1-0, Brescia—Atalanta 2-0, FiorentinaCatana 3-0, Foggia-Lazio 1-1, LanerossiSpal Ferrare 3-1, AC Mi lan—Sampdoria 2-0, AS Roma—Inter 2-0, TorinoCagliari 0-0, VareseJuventus 0-0. Na vier wedstrijden (alleen Inter en Lanerossi speelden er twee) hebben Fio rentina, Napels en AC Milan alle met ze ven punten de leiding. De uitslagen van de dit weekeinde voor de Portugese competitie gespeelde wed strijden luiden: PortoBenfica 2-0, AcademicaSetubal 4-1, Guimaraes—Belenenses 3-2, Spor tingBeira Mar 1-1, LusitanoBarrei- rense 3-0, VarzimLeixoes 2-0, CufBra- ga 1-1. Na drie wedstrijden hebben Guimaraes en Academica met vijf punten de leiding. Benfica staat met 3 punten op een ge deelde zevende plaats. De uitslagen van de wedstrijden voor de Franse competitie luiden: Stade FrancaisLille 1-1, Angers Saint Etienne 1-1, NantesNice 3-1, So- chauxNimes 3-1, StrasbourgRennes 3-1, MonacoRed Star 2-1, CannesVa lenciennes 0-1, LyonSedan 2-1, Toulouse Rouen 6-5, Lens—Bordeaux 0-1. Na zeven wedstrijden leidt kampioen Nantes met 12 punten, voor Saint Etienne met 11. De uitslagen van de voor de Spaanse competitie gespeelde wedstrijden luiden: CordobaAtletico Bilbao 1-0, Ponteve- draBarcelona 2-0, EspanolSevilla 1-0. BetisMallorca 1-2, ZaragoaElcher 6-1. Atletico MadridMalaga 1-0, Valencia- Real Madrid 3-0. Atletico, Real en Barcelona hebben ge zamenlijk de leiding met 6 punten. (53). Doch Oosterkwartier stelde wel zeer teleur om na een aanvankelijke 40 voorsprong met 65 van Hespa te ver liezen. Een minuut vóór tijd leidde OKV nog met 43 tegen Watervliet; toen zorgde de speelster B. Hoen nog voor de gelijk maker. De derby in de derde klasse tus sen Aurora en Nieuw Flora bracht de thuisclub een 65 zege. Oosthoek verloor met 83 van Biko en RDZ versloeg Nep- tunus in IJmuiden met 43. De wedstrijd HaarlemDEVD werd in een hoog tempo gespeeld. Er werd spor tief gestreden, zodat vaak zeer fraaie staaltjes van korfbal te genieten waren. De thuisclub was in de eerste helft tech nisch iets beter, waardoor het door L. Reyns en Carla Hendriks 20 werd. In de tweede helft kwamen de gasten zeer snel terug en spoedig werd het door C. de Laat 21. Kort daarna schoot C. Otte van grote afstand in (31). Door een verdedigingsfout verkleinde D. Aldenberg op zeer fraaie wijze de ach terstand tot 32. Het derde aanvalsvak van Haarlem liep niet goed. Het werk moest teveel door de dames worden op geknapt, waardoor DEVD, ondanks over wicht van Haarlem, toch nog gelegenheid kreeg, op de valreep naast Haarlem te komen. Met een fraaie worp schoot D. Aldenberg één minuut voor het einde de gelijkmaker door de korf. Rohda 2 3 6 Haarlem 3 3 DEVD 3 5 ZKC 2 2 Luto 2 3 5 AW 3 2 DTV 3 4' DDV 2 0 Blauw Wit 2 3 3 KVD 2 0 BEP 3 0 Oosterkwartier nam door I. v. d. Waals 12x) en A. Loppersum (2x) een 40 voorsprong tegen Hespa. Bij rust was de voorsprong reeds tot 42 verkleind. Even na de rust werd het zelfs 43. Doch I. v. d. Waals zorgde voor 53. Daarna zakte de ploeg geheel in elkaar. Niets lukte meer, en de gasten profiteerden er van, om tenslotte met een 65 zege naar Amsterdam terug te keren. Animo Ready versloeg MEO met 53 en bij rust hadden de Haarlemmers Een spelmoment uit de korfbalwed strijd HaarlemDEVD, die in een gelijk spel 33 eindigde. reeds met 31 de leiding. De zege was dik verdiend. N. Langereis, Schoon en de gebr. Winterink (3x) zorgden voor de doelpunten. II A II B Altius 3 4 KCO 3 6 KCN 3 4 Landlust 3 3 Hespa 3 4 OKV 3 3 Excelsior 3 4 Victoria 2 2 Animo Ready 2 2 BFC 2 2 Olympia 2 2 Amersfoort 2 2 ZKV 2 2 Vogel 3 2 O'kwartier 1 0 Tovers 3 2 MEO 3 0 Watervliet 3 2 De ontmoeting AuroraN. Flora is zeer spannend en enerverend geweest. De thuisclub beschikte over iets betere tech niek en dit leidde in de eerste helft tot een 52 voorsprong. Na de rust kwamen de gasten terug en liepen in tot 64. Zelfs werd het nog 65, maar daarna stond de Aurora-defensie pal. Voor de winnende ploeg scoorden Br. Sybrandi (2x), M. Tjeertjes, R. v. Maren, Merken- steyn en J. v. Eeken. Bij de bezoekers waren A. Blauw en R .v. Bree topscorers met elk twee doelpunten. De coureur John Surteees, de vroegere wereldkampioen, maakt het redelijk in het ziekenhuis van Scarborough waar hij vrij dag moest worden opgenomen na een on geluk met zijn Lola sportwagen tijdens de training te Mosport, 65 km. ten oosten van Toronto in Canada. De toestand van Surtees gaat langzaam vooruit. De chirurg Paul McGoey ver klaarde dat de coureur binnen afzienbare tijd weer kan rijden, aangezien on danks een breuk van de wervelkolom en het bekken er geen zenuwen zijn ge raakt. De ex-wereldkampioen Sterling Moss heeft zijn landgenoot reeds mogen bezoeken. De grote prijs van Canada werd ge wonnen door de Amerikaan Jim Hall met een Chevrolet-Chaparral die een automati sche transmissie heeft, voor Bruce McLa ren (Nw.-Zeeland), de" Mexicaan Pedro Rodriguez en de Amerikaan Charlie Hayes. De wagen van Surtees stalgenoot Jackie Stewart mocht niet deelnemen, omdat men vermoedde dat een construc tiefout het ongeluk van Surtees heeft ver oorzaakt. In een bocht vloog nl. een van de wielen van Surtees wagen eraf en dat was de reden dat de Lola-T/70 van Ste wart uit de strijd werd genomen. 1

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11