Guinees M. Traore gekozen tot de „gevangene van het jaar" „Amnesty International" vergaderde in Den Haag AGE B. Roolvink waardeert de plannen van de regering Kleuterleidster in Rotterdam door motorrijder overreden SLIK UW PIJN WEG MET EEN "AKKERTJE en bondig Fa. B. ENGELENBERG h Het bezoek van prins Bernhard aan Athene Tegen het spaarbrievensysteem heeft hij enige bedenkingen ASVA-bestuurder gaat in een boom wonen Weer arrestaties bij „Lieverdje" „Femina" open tot 7 oktober Arrestaties na juwelendiefstal Onderscheiding voor H. J. Cramer Minister De Jong spreekt met McNamara Enkele buien MAANDAG 27 SEPTEMBER 1965 2 Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk Griekse koning was uit persoonlijke vriendschap op het vliegveld 27 september 1965 5é9st@ STAATSLOTERIJ DERDE KLASSE Kerkelijk nieuws SF OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN OLIE- EN WATERAFSCHEIDERS WEERRAPPORTEN it De vierde algemene vergadering van de organisatie „Amnesty International" heeft zondag in Den Haag de Guinees Mama- dou Ray-Autra Traore gekozen tot gevan gene van het jaar. Alle kandidaten waren dit jaar gevangenen om des gewetenswil uit niet-verbonden landen. Traore, die met vrij grote meerderheid werd gekozen, is tot vijf jaar gevangenis straf veroordeeld omdat hij, naar voor standers van zijn verkiezing tot gevange ne van het jaar aanvoerden, zich had ver zet tegen nationalisatie van het onder wijs in zijn land. Verder werd gezegd dat de toestand van de gevangenen in Gui nea, ook die van Traore, zeer slecht is. Alle tot dusver gekozen „gevangenen van het jaar" zijn vrijgelaten na hun ver kiezing door „Amnesty International". Vorig jaar. toen men een gevangene uit een Westelijk land zocht, was de keuze gevallen op de Portugese dr. Julieta Gan- dra De vergadering besloot er bij de raad van Europa op aan te dringen aan de Europese conventie van de mensenrech- INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van hel abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u 7 Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last Probeert u het een». DE ADMINISTRATIE ten een protocol toe te voegen waarin de rechten worden vastgelegd van hen die gewetensbezwaren hebben tegen militaire dienst. Ook zou in dat protocol dienen te worden opgenomen dat iemand die gewe tensbezwaar heeft tegen militaire dienst plicht in een land waar die bezwaren niet worden erkend, recht heeft op politiek asiel. In kringen van de Amnesty Inter national wees men erop dat de Verenigde Staten geen recht op gewetensbezwaren kennen. Ook werden er een aantal rappor ten uitgebracht over gevangenistoestanden in verschillende landen. De Deense advo caat Niels. Groth zei over Midden- en Zuid-Amerika dat van de landen die hij bezocht, de toestand het slechtst was in Columbia en in El Salvador. Mexico sloeg het beste figuur. In Cuba had hij enige verbetering vastgesteld, zowel wat de toe stand in de gevangenissen als het aantal arrestaties betreft. Honduras heeft een slecht regime maar er is verbetering. De Britse Eleanor Aitken zei over Grie kenland dat daar nog 77 politieke gevan genen zijn. Het gaat hier om mensen die tijdens de burgeroorlog de communisten hebben gesteund. Zestig van hen, voor het overgrote deel burgers, zijn tot le venslange straf veroordeeld, welke straf volgens de rapportrice in geen verhou ding staat tot het feit waarvoor zij zijn veroordeeld. De Britse Bridget Mellor bracht rap port uit over Zuid-Afrika en zei dat po litieke gevangenen een aanzienlijk slech tere behandeling krijgen dan volgens de voorschriften mag. Hun behandeling is slechter dan die van de gewone misdadi gers. In de laagste categorie gevangenissen, waarin de politieke gevangenen zijn ge plaatst, mogen de gedetineerden slechts één bezoek in de zes maanden ontvangen en eveneens éénmaal in zes maanden een brief verzenden. Verder maakte zij mel ding van geweldpleging tegen arrestanten. Over de activiteit van het Defence and Aid Fund zei mejuffrouw Mellor, dat die organisatie in toenemende mate met moei lijkheden te kampen heeft. Zo komt het voor dat Zuidafrikaanse advocaten niets meer met de organisatie te maken willen c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Haar lems Toneel Ensemble met „De privé-ver- pleegster". Stadsschouwburg, dinsdag 20 u.: To neelgezelschappen A.D.O. en D.V.S. met „Harvey" van Mary Chase. Grote Kerk, dinsdag 20-21 u.: Orgelcon cert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Cat Ballou", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u. „Ursus in de Vuur Vallei", 14 jaar. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Incident op Cyprus", 18 jaar. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Commando's In de vuurlinie", 14 jaar. Minerva, vandaag 20.15 u.: „De kardi naal", 14 jaar. Rembrandt, 14, 19 en 21.30 u.: „Zorba de Griek", 18 jaar. Roxy, 14.30 19 en 21.15 u.: „Schwarze Nylons-Heisse Nachte", 18 j. Studio, 14.15 19 en 21.15 u.: „Angélique, de markiezin der engelen", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16-de tot en met de 19-de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u., zondags van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. en van 13.30-17 uur; zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylersmuseum (Spaame 16): Exposi tie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaen vai. Ostade. Tot 15 oktober. Permanente expositie van schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) 10-17 u. De eerste zondag van de maand 13-17 u. Vishal (Grote Markt): Druksels van H. N. Werkman (verzameling ds. F. R. A. Hen- kels). Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot 4 oktober. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land); Foto-expositie van Peter Dullaart. Tot 3 oktober. Bootzaal: „100 ambachten van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge sloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (hoek Kamperlaan): expositie van schilderijen, tekeningen en etsen van Sal Meyer. Dagelijks 1017 u. en zondags 1317 u. Tot 3 oktober. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van plastiek van Artur Varela en grafiek van Kees Okx. Op werkdagen van 9.30 tot 18 uur. Tot 30 sept. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 no vember openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 uur; golfbaan tot 21 uur. DIVERSEN Minerva Theater (Heemstede), dinsdag 20.15 u.: „De schatten bij de Dode Zee door prof. dr. M. A. Beek (lezing met kleurendia's). Raadhuis Zandvoort, dinsdag 20 uur: Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder in „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 24 september.) MAANDAG 27 SEPTEMBER Heden geen bioscoopvoorstellingen. Stadsschouwburg, 20 u.: Hoofdstadope rette met „Ein Walzertraum", voor Kunst kring „Voor Allen". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 28 SEPTEMBER City, 20 uur: „Het dagboek van een ka mermeisje". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 uur; ,De Duinpan", Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 uur. R.K. Openbare leeszaal en biliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 uur. Sichting Huishoudelijke en Gezinsvoor lichting, elke dinsdag en donderdag. Spreekuur leidster: van 9.30-12.00 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden. Tel. 02550-7715. MAANDAG 27 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Wat een vrouw". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Gold- finger". W.B. Theater, 20 u.: „In Marokko loert de dood". Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie werken van Zaanse schilders, te be zichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ing. Stum- phiusstraat, te bezichtigen van 19.30-21.30 uur. Openbare Leeszaal, geopend van 15-17 uur en van 1921 uur, Hendrik Burger straat 70. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.k.-leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.k.-leeszaal geopend van 15-17 uur. DINSDAG 28 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Wat een vrouw". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Gold- finger". Verenigingsgebouw, Plsemanweg, 20 u.: Modeshow door de N.V.V.-Vrouwenbond afdeling Beverwijk. Herv. Verenigingsgebouw Schans, 20 uur: Modeshow door de Ned. Christen Vrou wenbond, afdeling Beverwijk. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo. sitie werken van Zaanse schilders, geo pend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur. R.-k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal, geopend van 15-21 uur; r.k.-leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.k.-leeszaal geopend van 15-21 uur. hebben. Ook werd er nog een rapport over Rhodesië uitgebracht door de Brit Hugh Vodden. Hij wees in het bijzonder op de slechte voedingsomstandigheden in de ge vangenissen. De Britse advocaat Ian A. Macdonald zei over Portugal dat de geheime politie er grote macht heeft. De verhoormetho den variëren van subtiele psychologische druk tot mishandeling. Verder werd onder meer een rapport uitgebracht over de toestand in Oost- Europa. De rapporteur, Bruce Laird, zei daarbij dat geloofsvervolging in Oost- Europa op het ogenblik in Hongarije het sterkst is. Er werken thans 350 tot 400 groepen in twintig landen voor elke drie gevangenen. Om de objectiviteit te handhaven werkt elke groep voor één gevangene uit een westelijk land, één uit een communistisch land en één uit een niet-verbonden land. „Amnesty International" heeft sedert augustus 1964 de status van raadgevende organisatie van de Verenigde Naties. In het internationale bestuur is zondag de Nederlander drs. C. van der Vlies geko zen. „Er was voor prins Bernhard geen en kele reden om over de korte ontmoeting, die hij omstreeks eind augustus met ko ning Constantijn van Griekenland had, te voren overleg te plegen met de re gering." Dit antwoorden minister-presi dent Cals en minister Luns op vragen van het Eerste Kamerlid de heer Van Pelt (P.S.P.) Deze had gevraagd of de bewindslieden kunnen meedelen wat hen heeft bewogen de echtgenoot van het Nederlandse staatshoofd niet te ontraden een bezoek te brengen aan het staats hoofd van Griekenland, toen dat zich in een politieke en consti tutionele crisis bevond. De ministers ver klaren dat het vliegtuig waarmee de prins op terugreis was van Tanzania, evenals op de heenreis de gebruikelijke technische tussenlanding heeft gemaakt op het vliegveld van Athene. Deze tussen landing, die nodig was voor het tanken van benzine, duurde 35 minuten. Op het vliegveld heeft de prins een korte ont moeting gehad met koning Constantijn van Griekenland. Deze was, zonder dat de prins daarvan van tevoren op de hoog te was gesteld, uit persoonlijke vriend schap ter begroeting naar het vliegveld gekomen Advertentie 15 zijn gevallen op nummers eindigende op 6 50 zijn gevallen op nummers eindigende op 707 100 zijn gevallen op nummers eindigende op 240 200 zijn gevallen op nummers eindigende op 954 zijn gevallen op nummers eindigende op 411 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op 0830 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 68235 Een prijs van 2000 is gevallen op Het nummer 04189 Een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer 42421 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 23139 Een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer 99363 Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer 84735 De prijs van f 30.000 is gevallen op het nummer 79170 Prijzen van Ned. Herv. Kerk Beroepen te Voorschoten (2e pred. pl. bijz. werkz.) T. Kruine, vlootpred. te Leiden. Aangenomen naar Westzaan-Assendelft (toez.) G. J. E. Tigchelaar, kand. te Utrecht, die bedankte voor Oost- en Midwoud (toez.). Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Beverwijk J. Meilof te IJs- selmonde-Belnes-Slikkerveer; te Middel- stum G. Boersma te Alblasserdam-Nieuw- Lekkerland. Beroepen te Emmen J. Bouritius te Hoogezand. Dit is een recente foto van de dertigjarige filmregisseur Claude Berkeley, die sinds maandag wordt vermist. De politie in Amsterdam heeft een opsporingsbericht ver spreid. Signalement: lang 1.70 a 1.75 meter, bruine huidskleur, flink postuur, zwart kort golvend haar, bruine ogen, draagt bril. Gekleed in lichtgrijs kostuum met licht streepje, blauw overhemd en zwarte schoenen. De voorzitter van de Anti-Revulutio- naire fractie in de Tweede Kamer, de heer B. Roolvink. heeft zich tijdens de provinciale dag van de A.R.P. in Amster dam in het algemeen positief uitgelaten over het regeringsprogramma van het ka- binet-Cals. Hij achtte dit „zeer ambi tieus" en critiseerde de politici die het „een typisch socialisch program" heb ben genoemd. Volgens de heer Roolvink bleek uit de Troonrede dat het kabinet oog heeft voor de knelpunten in de Nederlandse samen leving, zoals de woningnood en het onder wijs. Hij noemde het democratiserings proces in ons onderwijs een belangrijk verschijnsel, omdat ten behoeve van de ontwikkeling in ons land geen stukje in tellect onbenut mag blijven. Dat de regering dekking van uitgaven zocht in belastingmiddelen, achtte de heer Roolvink een gezonde financiering. Hoe wel hij in het algemeen voorkeur heeft voor directe belastingheffing, had hij dit maal geen bezwaar tegen een indirecte vorm gezien het harmonisatiestreven bin- de E.E.G., waarin de Nederlandse be lastingbetaler de hoogste directe en de laagste indirecte belasting betaalt. Hij had echter enige bedenkingen tegen de twee miljard gulden die de overheid in de toekomst aan de Nederlandse be lastingbetalers zal moeten uitkeren door de directe belastingverlaging in de vorm van spaarbrieven. De verwachting van het kabinet dat dan de ergste knelpunten over- Het resultaat van de actie, die de alge mene studentenvereniging Amsterdam al enige weken voert voor meer kamers, is zó slecht dat een van de bestuursleden om de nood te accentueren vandaag in een boom aan het Frederiksplein zal gaan „wonen". Tot nu toe heeft de kameractie een aan bod van zeshonderd kamers opgeleverd. Hiervan zijn er slechts tweehonderd ge schikt, de andere zijn te duur of liggen te ver weg. Bovendien komt het nog al eens voor dat men tegen zeer forse huren twee studenten op één kamer wil laten wonen. wonnen zouden zijn, achtte hij een te optimistische veronderstelling. De mogelijkheid tot uitkering van de twee miljard uit inkomsten van aardgas kon de heer Roolvink ook niet geheel te vreden stemmen, omdat slechts tien per cent van de opbrengst in de schatkist zal vloeien en negentig percent naar de oliemaatschappijen en staatsmijnen zal gaan. Hoewel de staatsmijnen overheids bedrijven zijn, zag de heer Roolvink wei nig reden voor de veronderstelling dat een gedeelte van de winst eveneens aan de overheid ten goede zal komen. Als de steenkolenmijnen wellicht over enkele ja ren zullen worden gesloten moeten de staatsmijnen grote bedragen investeren voor uitbreiding van het bedrijf in een andere richting. Rond driehonderd nozems en provo's hebben in de nacht van zaterdag op zon dag bij het „Lieverdje" op het Spui weer enkele uren de orde verstoord. Veertig politiemannen, voor het grootste deel in burger, moesten enkele keren van sabel en gummistok gebruik maken om de joe lende en schreeuwende menigte in be dwang te houden. Tenslotte werden, nadat de politie drie keer in naam der wet iedereen had gesommeerd zich te verwij deren, achttien arrestaties verricht. Twee van de aangehoudenen, waaronder een toerist die geen woord Nederlands bleek te spreken, werden dadelijk weer vrijgelaten. Van de overige arrestanten zullen er elf deze week voor de politie rechter moeten verschijnen in verband met overtreding van art. 186 van het wet boek van strafrecht, waarhij tijdens een volksoploop opzettelijk niet vpldoen aan een derd.e bevel om zich te verwijderen strafbaar wordt gesteld. Dit is een ern stiger delict dan het niet voldoen aan een bevel om door te lopen. De vijf overige arrestanten, allen min derjarig, zullen te zijner tijd voor de kin derrechter moeten verschijnen. Onder de aangehoudenen bevonden zich onder meer de twee nozems, die vorige week zaterdag nacht enkele uren op het standbeeld van Van Heutsz hebben gezeten. Het Ahoy-gebouw in Rotterdam staat weer vol met de allernieuwste snufjes, die de interesse van de huisvrouw kun nen wekken. Het scala van zaken die daarvoor op deze 18de Internationale Con sumentenbeurs „Femina" in aanmerking komen, is zo mogelijk dit jaar weer uit gebreider dan vorige jaren. Daarnaast zijn er natuurlijk ook speciale zaken, zo als een regelmatig weerkerende mode show van uit breiwol vervaardigde kle ding; een doe-het-zelf-centrum; een af deling „Comfortabel "Wonen", waarbij het Bouwcentrum betrokken is; een demon stratie-apotheek; een schoenherstellersbe- drijf van vroeger en van nu; een speel- goedstad. De beurs heeft natuurlijk ook nieuwe snufjes, zoals Japanse transistor orgels; bakpapier dat voorkomt dat de cake aan de pan blijft kleven; de allernieuwste waterfilters; een nieuwe frituurpan, die het mogelijk maakt allerhande dingen te bakken zonder dat er bakwalm ontstaat, De beurs blijft open tot in de late avond van 7 oktober. De gemeentepolitie in Oss heeft in nau we samenwerking met de politie te Til burg twee mannen ingesloten, die worden verdacht van de afgelopen week gepleeg de juwelendiefstal bij de firma P. J. den Brok-Boeijen uit Oss. De waarde van de gestolen sieraden, waaronder gouden hor loges en ringen met briljanten, werd ge schat op ongeveer 150.000,-. Een gedeelte van de buit is terecht. De mannen hebben een gedeeltelijke beken tenis afgelegd. De recherche te Oss zet het onderzoek voort. Zaterdagavond is de kleuterleidster P. Sterrenga uit Rotterdam op de Heem raadsingel, waar zij op haar bromfiets reed, aangereden door een motorrijder. Het meisje kreeg dermate ernstig letsel dat zij korte tijd later in het Dijkzigt zie kenhuis is overleden. In Hooghalen (Dr) is omstreeks mid dernacht de veertigjarige mevrouw J. P. Nijhof-Bakker uit Rolde, verpleegster in een ziekenhuis te Hoogeveen, met haar personenauto tegen een boom gebotst en zo ernstig gewond dat ze kort na het on geluk in het Wilhelminaziekenhuis te As sen is overleden. In de nacht van zaterdag op zondag is de 16-jarige R. P. van der Beek uit Oir- schot op een kruispunt in het stadsdeel Stratum aangereden door een personen auto. De jongen overleed tijdens het ver voer naar het St. Jozefziekenhuis. Op de Hillenraadlaan even buiten Roer mond is zaterdag de 14-jarige jongen M. Hilgers uit Herkenbosch met zijn fiets aangereden door een personenauto en zo zwaar gewond geraakt, dat hij zondag middag in het-St. Laurentiusziekenhuis te Roermond is overleden. Op de provinciale weg bij Wijk bij- Duurstede is de 29-jarige M. Meerbeek Advertentie uit Wijk-bij-Duurstede bij een verkeers ongeluk om het leven gekomen. In de nacht van zaterdag op zondag om drie uur heeft in de Amersfoortse bin nenstad een autobotsing plaatsgevonden, waarbij één persoon dodelijk verongeluk te en elf personen werden gewond, van wie vier zeer ernstig. Op de rijksweg 31 ter hoogte van Smilde is zaterdag de 50-jarige heer A. de Vries uit Deventer bij een verkeerson geluk om het leven gekomen. Zes perso nen werden gewond, van wie drie ernstig Bij een ernstig verkeersongeval op de Steenbergseweg in Halsteren zijn gister avond laat twee personen gedood en vier gewond. De slachtoffers waren de 21-jari- ge mej. G. W. C. Goderie uit Steenber gen en de even oude heer B. F. de Jong uit Rucphen-St. Willebrord. In Oosterwolde de 58-jarige heer E. van Ek door een tegemoetkomende automobi list aangereden. Hij liep buiten de be bouwde kom aan de linkerkant van de weg. De autobestuurder reed met gedim de lichten en had de voetganger niet ge zien. De heer Van Ek was vrijwel op slag dood. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau is benoemd de heer H. J. Cramer, wonende te Haarlem, secretaris van de nationale schildersschool. Verbouwing „Ronastar". De Noorse tan ker „Ronastar", die onlangs in het Rotterdamse havengebied door een ex plosie ernstig werd beschadigd, zal ver bouwd worden tot bulkcarrier met een draagvermogen van 42.400 ton dw. De nieuwe eigenaar van het schip, de rede rij Joergen P. Jensen te Arendal in Noorwegen, heeft de oprdracht tot de verbouwing gegeven aan de dok- en werfmaatschappij „Wilton-Fijenoord" n.v. te Schiedam. Firato gesloten. De Firato, die tien dagen in het RAI-gebouw in Amsterdam is gehouden, is volgens de organisatoren in alle opzichten een succes geweest. Vooral op commercieel gebied werden de verwachtingen van veel exposanten verre overtroffen. De tentoonstelling trok 125.195 bezoekers. De vorige Firato in 1963, toen gecombineerd met de Fiarex-vakbeurs die nu volgend jaar apart wordt gehouden, werd door 137.036 personen bezocht. Vechtpartij met dodelijk gevolg. Tijdens een vechtpartij zaterdagavond laat op het Rapenburg in Amsterdam werd de 45-jarige C. van Vliet door een naar hem geworpen straatsteen zo ernstig aan zijn hoofd gewond, dat hij in het Wilhelminagasthuis moest worden opge nomen en zondagochtend is overleden. Gevolg gevend aan een uitnodiging van maanden geleden is de minister van De fensie, de heer P. J. S. de Jong, zondag middag van Schiphol naar New York vertrokken. Hij zal in Washington twee dagen besprekingen over allerlei NA- VO-kwesties voeren met zijn Amerikaan se ambtgenoot, McNamara. Daarna zal hij een rondreis van elf dagen maken langs verschillende militaire installaties, waarbij hij vergezeld wordt door vier van zijn Nederlandse stafofficieren, die ook de besprekingen in het Pentagon zullen bijwonen. Advertentie Doelstraat S9 - Haarlem - Tel. 152S2 Het KNMI deelt mee: 1 Tijdens het weekeinde kwam er een einde aan de periode met bijzonder fraai nazomerweer. Zaterdagmiddag werden nog maximumtemperaturen bereikt van 25 graden, zondag was de hoogste waar de ongeveer 18 graden. Het koufront, dat deze weeromslag bewerkstelligde, be reikte in de nacht van zaterdag op zon dag ons land en veroorzaakte plaatselijk enige regen. Het front is intussen gevor derd tot Denemarken, Polen en de Bal kan. Langs dit front verplaatst zich een kleine storing in noordwestelijke richting naar de Duitse Bocht. De regenzone van deze storing reikt tot even over de pro vincie Groningen. De depressie bij de Britse eilanden verandert weinig van plaats. Aan de flank staat een zwakke stroming, waarmee oceaanlucht Frank rijk binnengevoerd wordt. Kleine storin gen veroorzaken hierin enkele buien, maar deze worden afgewisseld door op klaringen. In de temperatuur komt wei nig verandering. W> Maximum-temperaturen B binnen- en buitenland. wind richti d K 1 Neerslag: laatste 24 uur. E S OJ H Den Helder geh. bew. z 16 2 Ypenburg mist windst. 17 0.6 Vlissingen licht bew. zo 16 0.4 Eelde mist windst. 18 1 DeBilt zw. bew. windst. 15 0.8 Twente geh. bew. z 19 0 Eindhoven zw. bew. zo 16 0.4 Z.-Limburg zw. bew. windst. 16 1 Helsinki geh. bew. O 13 O.S Stockholm geh. bew. O 14 0 Oslo motregen nno 13 0,1 Kopenhagen licht bew. ono 21 0 Aberdeen half bew. zzo 15 2 Londen onbewolkt zzo 16 4 Amsterdam zw. bew. zo 15 1 Brussel licht bew. ozo 18 1 Luxemburg mist no 17 1 Parijs licht bew. 0 17 0.8 Bordeaux regenbui wzw 19 2 Grenoble regen windst. 21 0.2 Nice regen no 21 8 Berlijn regen nno 22 0.1 Frankfort geh. bew. windst. 19 0 München licht bew. z 20 3 Zürich mist nnw 14 16 Genève regenbui windst. 19 2 Locarno regen zzw 22 46 Wenen half bew. wnw 23 2 Innsbruck zw. bew. n 23 5 Belgrado half bew. zzo 2 Athene onbewolkt windst. 28 6 Rome zw. bew. z 22 26 Barcelona half bew. w 21 4 Madrid zw. bew. zw 13 4 Mallorca regen wzw 24 3 Lissabon onbewolkt w 19 1 Dinsdag 28 september Zon op 06.35 uur; onder 18.25 uur. Maan op 10.39 uur; onder 19.58 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 27 september Hoog water 4.55 uur en 17.20 uur. Laag water 0.49 uur en 13.03 uur. Dinsdag 28 september Hoog water 5.36 uur en 17.55 uur. Laag water 1.29 uur en 13.40 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2