Lopik-radio in ereklasse I de beste ploeg PTT brandweer r Xjorw nieuws! onder de K herfstzon Betaling abonnementsgeld per giro Landelijke wedstrijd te Veisen Havenberichten Floralia no 38 in Beverwijk Bestelauto tegen bromfietsberijder Eerste prijs voor Velsens Gemengd Koor in Nijmegen ...net even anders! MAANDAG 27 SEPTEMBER 1965 Moeilijke opgave rcïïKi&fSüjna André Courrèges ontwierp een opzienbarende verschijningsvorm voor het jonge, lenige silhouet. Pakje hier is er sprekend voorbeeld van. Zuiver wollen Shetland, korte rok. Wit of aqua of groen, steeds met zwart 59.75 Courrèges' gedachten - hier teruggekomen in een wollen jurkje met spectaculaire grijswitte garnering. Kleur is een warm anthraciet. 54.75 Er is veel te zeggen voor de verlaagde taille. Staat jong, lenig, ontspannen. Ook hier zijn de lijnen van Courrèges dominerend. Ruitje mengt grijs en wit. 49.75 §1 A m - terdam/Kalverstraat - Eindhoven - Maastricht - Utrecht - Amersfoort - Nijmegen j- Haarlem - Rotterdam - Amstelveen - Amsterdam/Osdorp - Den Haag sinds 15 sept. j.l. m m Het oefengebouw van de Velser brand weer is zaterdag het object geweest voor de jaarlijkse landelijke wedstrijd van brandweerploegen, die zijn geplaatst in de ereklasse van de P.T.T. Twaalf ploegen, afkomstig uit alle delen van ons land, hebben er aan deelgenomen: acht die al in de ereklasse waren geplaatst, vier die via regionale wedstrijden naar deze hoog ste afdeling van de postale bedrijfsbrand weer waren gepromoveerd. De ploeg Lo- pik-radio I is met 300 1/6 punt eerste ge worden en daarmee winnaar van de wis selbeker, alsmede van negen medailles be stemd voor commandant en leden van de ploeg. Amsterdam, districtspostkantoor II, vorig jaar eerste, werd ditmaal tweede met totaal 267% punt. De wedstrijd werd gehouden onder aus piciën van de inspectie bedrijfsveiligheid van P.T.T. De organisatie berustte bij het postdistrict Haarlem. De heer W. A. M. van Beeck, directeur van dit district, heeft na afloop de prijzen uitgereikt. De ploeg van het telefoon-district Hengelo II kreeg de speciale prijs voor de beste aanvals ploeg. De vier laagst geplaatste ploegen degra deerden naar de eerste klasse. Dat waren Almelo telefoondistrict met 217^4 Pnt-, Venlo PTT (226 1/6), Meppel PTT (229%) en Groningen telefoondistrict III (234)4). De verdere uitslag was: 3. Kootwijk-radio (265 5/12), 4. Hengelo telefoondistrict II (262%), 5. Maastricht telefoondistrict II (257 7/12), 6. Lopik-radio II (256 19/); 7. Rijksautomobielcentrale Den Haag I (2522/s) en 8. Rijkspostspaarbank (236 11/12). De wedstrijd was een moeilijke opgave zowel voor de deelnemende ploegen en hun commandanten, voor degenen, die twaalf keer een prima „fikkie" stookten in het oefengebouw als ook voor de zeven juryleden. Onder hen waren zes mensen van de rijksinspectie voor het brandweer wezen. Het andere jurylid was de heer M. Verhoeff, plaatsvervangend commandant van de Velser brandweer. De voorzitter van de jury, de heer Schuitenmaker uit Den Haag, gaf na af loop een bijzonder pittige nabeschouwing, Hij vertelde hoe de opdracht tot het be- Hier ziet u een van de twaalf deel nemende ploegen in actie bij het bestrijden van de brand in het oefengebouw. Juryleden keken nauwkeurig toe. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Bertz van Swansea; John V, Ipswich; Oosterburgh, Antwerpen: Diana, Immingham, voor IJ muiden; Offshore 1, Harwich, IJmuiden; Waverstroom, Londen; Polarvik, Fowley; Deborah, Londen; Sonny, Port of Spain, Vel- sen; Viola, Swansea, IJmuiden; Bjorkaas, Middlesbro; Oranjestad, Antwerpen; Pol- chow, Swansea; Emsland, Felixtown: Britta Onstad, Hamburg: Axel, Londen, IJmuiden; Hontestroom, Londen; Stella Maris, Ham burg; Triumph, Dagenham;' PernilleMaersk, Newcastle; Trica, Tolkis; Hongkong Banner, Le Havre; Othonia, Rainham, IJmuiden; Buxtehulde, Stettin; Clotilda M. Koeping; Hoe Vinces, Londen: Bram, Dagenham; Prins derNederlanden, Southampton; Lizard, Lei- xoes, Zaandam; Palamedes, Paramaribo; Ja- ques Bingen Rouen; Wolanda, Londen; Per- go, Par; Atland, Lulea, IJmuiden; Yorkshire Coast, Newcastle; West Riding, Goole, Chrisanthi K, Archangel; Jean E, Londen; Efploia, Rotterdam: Setubal, Bremen, IJ muiden; Vega, Swansea. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Vela naar Stavanger; Delfzijl, Selby; Batavier, Stade, van Zaandam; A. K. Fernstroem, Cu racao; Martha Frieseke, Londen, IJmuiden; Balticborg. Delfzijl; Gazelle, Boston, Zaan dam: Dahomeykust, Rouen: Oosterburgh, Stockholm; Fivelborg, Domsjoe, IJmuiden; Stad Amsterdam, Gdynia, IJmuiden; Viola, Trollhattan, IJmuiden; St. Patrick. Spire Islands: Pommen, Lidkoeping: Hinde, Lon den: Mare Liberum, Dagenham; Dorogobush, Moermansk: Zaanstroom, Leith: Argos, Mal ta; Voosi, Zeebrugge; Dinkelstroom, Shore- ham; Ceres, Barbados; Urumea, Stettin. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Thea van Ipswich: Juno, Mantyluoto; Bovenkerk, Bremen; Hilversum, Savannah; New Fron tiers, Narvik: Draco, Aalborg; Glafki, Baie Comeaux; Minos, Kopenhagen; Fleth, Wor kington, voor IJmuiden: Heino, Vastervik; Tim S., Mantyloto; Belfort, Bremen; Navi- gare, Sikea, Zaandam: Catharinapolder, Grangemouth; IJstroom, Plymouth; Geertje Buisman, Hamina; Anneliese Wehler, Gra- velinde; Kennemerland, Cabedello: Agia Sophia. Kotka Velsen; Ruhr, Norsbrunn; IJmuiden: Windsbraut 2, Kolding; Loudima, A. Jungerhans. Stettin: Louise, Dordrecht, Le Havre; Warma, Kotka, Velsen: Bouca, Le Havre; Strabo, Aarhus: Pulp Thader, Vel sen: Wally, Gothenburg. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Willi Hueber naar Avilez van IJmuiden: Waver- nis, Bilbao: Nedereems, Hamburg: Nordpol, stroom, Londen; Stella Maris, Londen; Paph- Zeebrugge: Vliestroom, Sheerness: Kyra, U.S.A.; Spaarnestroom, Huil; Buxtehude, Waddingsveen. Maandag vertrok uit IJmuiden: Mutter- segen naar Gothenburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming, geen nadere aanduiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). strijden van de brand had dienen te wor den uitgevoerd, inclusief het zo snel moge lijk verwijderen van de „levensgevaarlij ke acetyleenfles" van een lasapparaat. De heer Schuitenmaker concludeerde dat de ze middag de waterschade in het gebouw belangrijk groter was geworden dan de brandschade. Een goede straalpijpvoerder houdt de straalpijp meer dicht dan open, vond de voorzitter van de jury. Maar, zo zei hij ook, de eerste brandweerman moet nog geboren wor.den, die een brand pre cies zo blust als het volgens het boekje moet. In het Hervormd Verenigingsgebouw aan de Beverwijkse Schans is zaterdag de 38ste Floralia-tentoonstelling gehouden. In het voorjaar waren 1851 potplantjes aan kinderen uitgereikt; thans lieten 676 jongelui het resultaat zien. De wisselbeker voor de beste school- inzending, die vorig jaar door de H. Hart- school was gewonnen, ging ditmaal naar de Zeewijkschool. De jury heeft de ge hele morgen druk werk gehad om de prijswinnaars aan te wijzen. Naast een drietal schoolprijzen waren er een aantal eervolle vermeldingen. Op 20 oktober zullen, tijdens een fees telijke bijeenkomst in de K.S.A. de prij zen aan de kinderen worden uitgereikt. De uitslagen van de eerste drie prijswin naars van de verschillende scholen wa ren als volgt: H. Hartschool, meisjes eer ste prijs Lia Burger, tweede prijs Rika Louwe, Ina Groenland, derde prijzen Marga Teeling, Connie de Wit en Ria Hoogland. H. Hartschool, jongens: 1. Hans Welbers en K. Ruyvoorn, 2. E. Zonne veld en Rudi Groenland, 3. H. van Noort en Theo Zonneveld. St. Casiusschool, 1. H. Rumping, 2. F. Broekhuis. St. Bavo- school, 1. J. Zijp en F. Schager. St. Aga- thaschool, 1. T. Zijp en Henny Niissen, 2. Karrina Mooy en Tineke Fenger, 3. Lia Meyer. Margrietschool, 1. Ria van Eg- mond, 2. Carla Duiker en Agatha Hom- minga, 3. M. Nijssen. St. Josephschool, 1. G. Homminga, 2. J. Stokkelaar, 3. G. van Egmond. DcJh Boscoschool, 1. Robbi Hen- neman, 2. Lia Kerssens en Lia de Ridder, 3. Marco van Doorn en Jac. Noordemeer. Apostel Paulusschool, 1. P. van der Mey, 2. Hilda Pannevis en Maryke Knaap, 3. J. Aardenburg en Jeroen Lommerse. St. Franciscusschool, P. de Segher, Ton Wie- ring. St. Petrusschool, 1. Geert Pikker en J. Steur, 2. M. Zonneveld en José Moonel, 3. Ans Wilbrink. Noorderschool, 1. Hennie Crombeen, 2. Corrie van Blanken en Ge rard Rabbers, 3. Mirie Hoogland en Jan- nie Hoitinga. Julianaschool, 1. Jacky Stoelman, 2. J. Scholts en Wim Bloem, 3 Bennie Rooth, Ellen Sanderse en Hans Adrichem. Zeewijkschool, 1. Erica Hoo- yenga en Lyca Loonstra, 2. Gerda Acda en Dirk Brantjes, 3. Anton Lubbers, Jan Luchies en Jan van der Winden. Vondel school, 1. Kees van Ingen en Dick Los, 2. Frank van Dijk en Martin van der Sluis, 3. Alex van Luyn. Willem van der Graft- school, 1. W. Nijboer, 2. J. Pasveer, 3. A. Stoffers. Jan Ligthartschool, 1. Hans Pe reboom, 2. R. Pereboom. Meisjesschool Sancta Maria, 1. Tineke Bouwhuis. Irene- school, 1. Hetty van Gastel, 2. Kees van Gastel. Willem Hovyschool, 1. Alie Kal- verda, 2. Ab Stam, 3. Evalien van Goor, Maarten Lutherschool, 1. Sander van Monsjou, 2. Ivone Worst, 3. Anneke Stru- ve. Bethelschool, 1. Ellie Nieman, Her man Kuiper en Bert van den Berg, 2 Corina Valkenburg en Martin Stoel, 3. Jaap Noteboom en Carla Venhuis. Vrije inzendingen: 1. Kees de Goede, 2 Henk van Duyn, Connie Zonneveld en Paul La Meyer, 3. Maryke Hartog, Lika van Ham en Elly van Ham. Op het kruispunt Breestraat-Velserweg- Koningstraat-Stationsplein te Beverwijk heeft zich gistermorgen een botsing voor gedaan tussen een bestelauto en een be rijder van een bromfiets. De bestuurder van de bestelauto, een 'inwoner van Amsterdam, zou vanaf de Velserweg linksaf het Stationsplein op draaien. Hij verleende toen geen voor rang aan de bromfietsberijder, een inge zetene van Beverwijk, die hem op da Velserweg tegemoet kwam. Bij de aan rijding liep de bromfietsberijder diverse schaafwonden op. Hij werd in het Rode Kruis-ziekenhuis nader behandeld. De bromfiets werd bij de botsing totaal ver nield. In het te Nijmegen gehouden nationaal concours voor zangkoren heeft het Vel sens Gemengd Koor in de eerste afdeling A de eerste prijs gewonnen. De Velsena- ren behaalden 345 punten. Het Velsens Gemengd Koor kan nog heel wat dames- en herenleden gebruiken. Men kan zich elke dinsdagavond opgeven voor en tijdens de repetities, die te acht uur aanvangen in de Abeelenstraat, achter de Willem de Zwijger-ulo, in IJmuiden- Oost. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 10.40, post- abonnees 11.65. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formulieren op aanvraag gaarne ter beschikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE. MisvannEszx'.m

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4