Stuy was hèt struikelblok MVV streed tevergeefs tegen Telstar Go Ahead ondervond grote kracht van Ajax-voorhoede Feijenoord en Sparta waren allervriendelijkst in derby Al Capone van voetballers genoemd PSV domineerde tegen matig DOS Naar slot bij FC Twente-DWS Stuy in selectie Jong Oranje en reserve in B-team Herstelde Henk Groot direct op dreef Winnende goal van v. d. Kuil Van Es (Go Ahead) zag Celtic spelen m m mm Theo Lazeroms neemt het niet proces tegen Willem Il-er" Punten bleven bij stadionclub Belgen moesten buigen voor Bulgarije MAANDAG 27 SEPTEMBER 1965 9 Elinkwijk greep zege op Heracles Real Madrid verslagen het *oor MTéM «6» Vervelend Bedreiging Tevreden DOS is er in de op laag peil staande wedstrijd tegen een sterk dominerend PSV in Eindhoven met 0-2 genadig van af gekomen. Ook nu weer ontbrak het de Eindhoven- ge voorhoede aan stootkracht om de tal rijke aanvallen op de juiste wijze af te werken. Er was zelfs een vrije trap no dig om de thuisclub in de 38ste minuut aan het van meet af aan in de lucht han gende eerste doelpunt te helpen. Nuss- baum was er de maker van, mede door dat DOS-doelman Ruitenbeek zich liet verrassen door het harde schot van de Duitser (1-0). Pas elf minuten voor het eindsignaal van deze onaantrekkelijke vertoning kwam de stand wat meer in overeenstem ming met het eenzijdige spelbeeld. Daar voor zorgde v. d. Kuylen, nadat Van Stip- pent er met weergaloos fraai solowerk de grondslag voor had gelegd (2-0). DWS heeft in het Enschedese Diekman- stadion pas laat zijn meerderheid over een bijzonder onmachtig FC Twente in doelpunten kunnen uitdrukken. Het ene doelpunt dat linksbuiten Rensenbrink uit een slimme pass van Vonhof voor de rust op zijn naam had gebracht werd toen door nog twee treffers gevolgd. De spe lers van Twente konden dit grote ver schil moeilijk verkroppen en er volgden talrijke onaangenaamheden waarbij de Amsterdammers zich overigens ook niet onbetuigd lieten. Dat scheidsrechter Roo mer het niet nodig achtte een of meer spelers naar de kleedkamer te sturen is bijna onbegrijpelijk. Voor de rust was de ontmoeting het aankijken zeker waard maar na de pau ze vielen de ontstellend slecht plaatsen de Enschedeërs ver terug en toen Plage- man na een half uur Geurtsen ten val bracht, Temming de strafschop benutte en Temming zelf meteen daarop nog maals scoorde, was de aardigheid er he lemaal af. Het Nederlandse B-elftal, dat woensdag a.s. op het ADO-terrein in Den Haag uit komt tegen Luxemburg, heeft een kern van uitgesproken A-spelers: Prins, Groot en Keizer. Verder zijn opgesteld doelman Doesburg en rechtsbuiten Coenen, die bei den een uitnodiging ontvingen voor de centrale A-training. De opstelling luidt: Doesburg (Sparta), Eykenbroek (Sparta), Lazeroms (Sparta), De Vries (FC Twente) en Pijlman (DWS), Prins (Ajax) en Burgers (DWS), Coe nen (Fortuna '54), Groot (Ajax), Keizer (Ajax) en Aarts (ADO). Reserves Stuy (Telstar), Heynen (ADO) en Quadackers (Fortuna '54). De voorbereidingen voor Jong Oranje wordt woensdag a.s. in het KNVB-sport- centrum te Zeist weer voortgezet met een centrale training onder leiding van bonds- oefenmeester G. Kessler. Hierbij bevindt zich o.m. Stuy (Telstar) tf „Wij hebben veel Stuy gehad", zei na afloop iemand van Telstar. Wij zelf von den het een bijzonder geslaagde woord speling op het feit, dat Telstar het geluk had in deze wedstrijd over een in top vorm verkerende doelman Stuy te kun nen beschikken. Men mag echter ook niet voorbij gaan aan het feit, dat Kort en Althof een zeer werkzaam aandeel hebben gehad in het consolideren van de vijf minuten voor rust min of meer for tuinlijk bereikte minimale voorsprong. Vergeefs heeft MVV bijna de gehele tweede helft storm gelopen om de 0 aan de eigen zijde van het scoringbord weg te vagen, De hele voorhoede van MVV heeft in deze periode de verdediging van Telstar het vuur na aan de schenen ge legd, evenals trouwens stopper Haenen die in het verleden al menigmaal de doorslag heeft gegeven, maar wie dit maal hetzelfde lot te beurt viel als zijn voorwaartsen. In laatste instantie was Stuy hen allemaal te glad af. De wedstrijd scheen aanvankelijk de beste perspectieven te openen voor MVV. Want al dienden de Velsenaren bij de snelle charges van de Maastrichtenaren prompt van repliek, waardoor de wed strijd een bijzonder levendig karakter kreeg, het grootste gevaar ging toch van de aanvallen van MVV uit. Afgezien van het feit, dat de waakzame doelman Kör- ver tot drie maal toe de attente Van der Kuil te glad af was bij foutief terugspe len van zijn eigen verdedigers, behoefde hij verder slechts serieus in actie te ko men, bij twee inzetten van Van der Kuil. Van Wijk, Carlos en Brom zochten het Maastrichtse doel op de verkeerde plaats. Ook al verdedigde stopper Kort nog zo De sterrenvoorhoede van Ajax heeft Go Ahead, dat in vier wedstrijden slechts een doelpunt tegen had gekregen, in de wer kelijkheid teruggebracht. Met vier tref fers toonden de Ajacieden overduidelijk aan dat de defensie van de Deventenaren toch niet zo hecht is als uit de voorgaan de resultaten had kunnen blijken. Boven dien zou de score nog hoger zijn geweest als de weer herstelde Henk Groot en zijn mannen vooral in de eerste helft niet zo individualistisch waren opgetreden. Toch was er van een „kat en muis spel letje" in deze ontmoeting geen sprake. Want ook Go Ahead kreeg wel degelijk Adelaar van Go Ahead en Prins van Ajax met elkaar in de clinch. Wie heeft de meeste reden om verbolgen te kijken? kansen maar doelman Bals stak in een grootse vorm en verhinderde de Devente naren de hatelijke nul van het scorebord te werken. Het was dan ook vaak een aantrekkelij ke strijd, waarin het technisch betere Ajax excelleerde. De Amsterdammers on dernamen vanaf de aftrap een stormloop op het Deventer doel waarbij de Go Ahead-achterhoede slechts met paniek voetbal stand kon houden. Tot Henk Groot in de 23ste minuut met een omhaal een door Keizer en Swart opgebouwde aan val afrondde. In de tweede helft werden de aanvallen van Ajax breder opgezet en dit resulteer de in doelpunten van Keizer na een flit sende combinatie met Groot Nuninga en Groot. Bij Go Ahead maakte het bin- nentrio Veenstra-Boekestein-Niehaus een goede indruk. knap, er kwam een overvloed van werk aan de winkel voor doelman Stuy, die echter al vangend, stompend en door goed getimed uitlopen de hele Maastricht se voorhoede tot wanhoop bracht. Onver biddelijk versperde hij elk schot, elke kopbal de weg tot zijn doel. Vijf minuten voor de rust viel het doel punt dat van beslissende betekenis zou worden. Met een luide schreeuw gaf doel man Körver te kennen dat men de bal voor hem moest laten lopen. Gehinderd kon hij de bal echter niet te pakken krijgen. Die werd door De Vries weer voor het doel gebracht, waar Van der Kuil prompt uithaalde. Via linksachter Brassé caramboleerde de bal onder de lat van het Maastrichtse doel, waar stop per Haenen nog 'n vertwijfelde doch een mislukte poging deed de bal uit het doel te houden: 0-1. MVV scheen meteen van repliek te zul len dienen, maar het schot van Brinkhuis ging langs de verkeerde kant van de paal. Telstar verdedigde na de rust op bekwame wijze de voorsprong. Na een onsamenhangende start kreeg MVV weer het juiste ritme te pakken. Maar een maal voor het doel gekomen en eenmaal ook stopper Kort gepasseerd, bleef altijd doelman Stuy de grote triomfator. Toch bleef een Maastrichts doelpunt in de lucht hangen. Alleen: het kwam er niet uit. Coach Cor van Es van Go Ahead heeft weinig opwekkends kunnen vertellen, na dat hij zaterdag in Glasgow Celtic met 7-1 van Aberdeen heeft zien winnen. Over de Europacup-wedstrijd voor be kerwinnaars die zijn club woensdag in Deventer tegen Celtic moet spelen zei Van Es: „Het voornaamste zal zijn een middel te vinden om linksbinnen Bobby Lennox in bedwang te houden. Van hem komt het grote gevaar. Ik vond hem een uitstekende speler. In de verdediging was Billy McNeill de grote man en wij zullen het moeilijk krijgen om doelpunten te maken." Ook niet toen stopper Haenen zich naar de frontlinie begaf. Een inzet van Hae nen werd op de doellijn door Kort ge keerd en Stuy drukte zelf na een scherp schot van Haenen de bal met de vin gertoppen buiten de palen. Intussen verzuimden Van der Kuil en Carlos om de eigen score nog een fraaier beeld te geven. De eerste door na een fraaie voorzet van Clement de bal met een onbesuisd schot naast te schie ten, de laatste door doelman Körver te passeren zonder kans te zien de bal in het doel te werken. Een schot van Van Wijk leverde nog de enige hoekschop in de tweede helft voor Telstar op, tegen 6 voor MVV. Vrijwel gedurende de gehele wedstrijd heeft Elinkwijk (dat met 1-0 won) een veldmeerderheid gehad tegen het enkele invallers tellende Heracles. Maar een maal in het strafschopgebied liepen de goed opgebouwde aanvallen vast. Boven dien toonde Heracles-doelman Conrad bij enkele goedgerichte schoten zijn klasse. Pas twee minuten voor het einde kwam het ongetwijfeld verdiende doelpunt van halfspeler Hoogenbirk. Doelman v. d. Heijden van Willem II kan hier de situatie klaren. For tuna '54 passeerde hem echter later twee keer. De Limburgse doel punten werden gemaakt door Brei- kers en Custers. Real Madrid is zondag in de Spaanse voetbalcompetitie naar de derde plaats af gezakt doordat het met 3-0 uit van Va lencia verloor dat in ieder opzicht beter was. Plaatsgenoot Atletico de Madrid heeft dank zij een beter doelgemiddelde dan Real en Barcelona de leiding in de com petitie genomen. Atletico won zondag thuis met 1-0 van Malaga en Barcelona verloor met 2-0 van Ponte Vedra. De drie ploegen hebben nu elk zes punten uit vier wedstrijden. Piet Kruiver heeft raak geschoten. Daar verhelpen geen Doesburg en Verhoeven van Sparta iets aan. zeer Feijenoord en Sparta hebben vriendelijk gevoetbald in de derby van de Maasstad. Men kan zelfs zeggen, dat Theo Lazeroms, de rechtshalf van Sparta, neemt het niet. Hij gaat een gerechtelijke actie voeren naar aanlei ding van een artikel, dat kortgeleden in de „Willem li-er" is verschenen. In dit blad, dat gratis huis-aan-huis ver spreid wordt in Tilburg en omgeving en dat grotendeels bestaat uit recla me, werd na de wedstrijd Willem II- Sparta een stuk gepubliceerd, waarin Lazeroms niet alleen beschuldigd wordt eert „onsportieveling" te zijn, maar tevens werd hij afgeschilderd als een „gangster". Bovendien stond onder een foto van Lazeroms de op merking: „wordt Lazeroms de Al Ca pone van het Nederlandse voetbal?". Lazeroms wendde zich naar aanleiding van dit artikel, dat door het hoofd van de persdienst van Willem II werd ge schreven, tot de Vereniging Van Con tract Spelers. De raadsman van de VVCS, mr. J. Janssen van Raay on derzocht de zaak en kwam tot de con clusie, dat Lazeroms met het voeren van een gerechtelijke actie kans van slagen heeft. De Spartaan („dit ge schrijf gaat me te ver") is het ook van plan. Er komen steeds meer vervelende zaken naar voren rond de voetballe rij. Bij GVAV-ADO waren de Hage naars het niet eens met de gelijkma ker. Ze verwerkten de beslissing slecht. Van Miert trapte de bal weg bij een vrije schop van GVAV, hetgeen hem op een officiële waarschuwing kwam te staan. Toen kort daarop Maassen een overtreding tegen Hordijk maakte sprong een aantal toeschouwers over de afrastering. De orde werd weer her steld. Bij FC Twente-DWS werd Flinke- vleugel onderuit gehaald. Hij sprong toen maar boven op zijn tegenstander. Scheidsrechter Roomer zou hem er Lazeroms: Dat neem ik niet". hebben kunnen uitsturen, maar er ge beurde niets. Het Enschedese publiek begon toen maar keer op keer gescan deerd penalty te roepen. Een boze, door pils onvast op de be nen staande Bossche figuur vond op een gegeven moment bij RCH-FC Den Bosch, dat een strafschop niet zwaar genoeg was. Koning van RCH was sa men met Borsten van FC Den Bosch ten val gekomen. Scheidsrechter Regt- op zag er een penalty in (na afloop zei trainer Tap van de FC: „als het an dersom was geweest hadden we ook niets gezegd"). De boze supporter sloeg de hals van een bierfles af en kwam daarmee dreigend op Koning af. Honout, Croes en Nanai overmees terden de kerel en zetten hem langs de Hjn, waar de politie het karwei over nam. Het is jammer maar waar: zo gaat dat tegenwoordig bij voetbalwed strijden. Dat Van Helvoirt van FC Den Bosch een officiële waarschuwing op liep had met die penalty niets te ma ken. Hij kwam na afloop excusus aan bieden, maar de scheidsrechter streep te zijn naam niet door in het boekje. Bij RCH ontbrak toch weer Herman Koers en het ziet er bij nader in zien niet naar uit, dat hij binnenkort van de partij kan zijn. De blessure aan een voet is ernstiger dan het zich liet aanzien. Koers is nu in behande ling bij de specialist dr. Tetzner. Bij Haarlem is men eindelijk ook tevreden. De eerste zege is binnenge haald (bij Wilhelmina in Den Bosch). Versluis was er niet bij. Deze jonge man belde om kwart over elf 's mor gens op, dat hij ziek op bed lag. Aan gezien de bus een kwartier later naar de Brabantse hoofdstad vertrok moest er snel raad geschaft worden. Die vond men in het ophalen van Vreeken. Voldoening is er nu ook bij Telstar, dat op bijna alle fronten (het eerste won van MVV, het tweede speelde ge lijk met PSV en de jeugd versloeg Zwartemeer) won. De nieuwe bestuurs leden, voorzitter Zwikstra, Van der Veer (met 21 stemmen vóór gekozen) en Voortman gaven acte de présence bij het tweede elftal. Tenslotte nog een fraai feit. Junio ren A van de zaterdagclub CSCA uit Amstelveen heeft met 49-0 gewonnen van debutant PVWA. De doelman van CSCA maakte ook drie doelpunten: strafschoppen. PVWA betekent: „Pret tige Voetballers Winnen Altijd". dit waarschijnlijk wel de tamste derby tussen de twee Rotterdamse clubs is ge weest. In deze gentlemen-wedstrijd, ge leid door Leo Horn eerder in de roem ruchte historie van deze derbies een veelomstreden figuur was Feijenoord het beste en sterkste. Na de smadelijke nederlaag in Madrid beeft Kment voor zover dat mogelijk was genoegdoening geëist. Er moest van Sparta gewonnen worden. Wel: Feijenoord maakte twee doelpunten en Sparta geen enkele (2—0). Nooit was het bij een derby zo rustig en zo zonder incidenten als nu. Leo Horn heeft het dan ook zeer gemakkelijk ge had. Hij floot wel goed, maar niet fout loos. En men kan debatteren over het feit, of Sparta kans had gehad op een beter resultaat als Horn niet gefloten had bij een aanval van Madsen. De arbiter uit Bentveld herstelde zijn fout (er was geen buitenspel), maar Madsen was zijn sco ringskans kwijt. Horn keurde trouwens ook nog een doelpunt van Mou- lijn af, waarmee velen het niet eens wa ren. Hoe dan ook, Feijenoord speelde wel be ter en verdiende de overwinning. Na goed werk van Bouman hij schoot enkele keren zeer gevaarlijk op de veste van Pieters Graafland sloeg Feijenoord via Piet Kruiver toe, 1-0. Vlak na de pauze ontnam Weering (en ten dele weer Krui ver) Sparta alle illusies door een tweede doelpunt te maken, 2-0. De Spartanen moesten genoegen nemen met de hatelij ke nul. In Sofia zag het Belgische nationale voetbalelftal de kansen op een plaats in het eindtoernooi om het wereldkampi oenschap belangrijk gereduceerd. De Belgen, ingedeeld in groep 1 samen met Israel en Bulgarije, verloren de sleutel wedstrijd zondag in Sofia met niet min der dan 3-0. Bij de rust stonden de Rode Duivels, die zonder de door Constant Van- destock gepasseerde goalgetter Jacky Stockman speelden, al met 2-0 achter. De stand in groep 1 van het voortoer- nooi om het wereldkampioenschap: 1. Bulgarije 2 2 0 0 4 7-0 2. België 2 1 0 1 2 1-3 3. Israel 2 0 0 2 0 0-5 ZWEDEN—WEST-DUITSLAND West-Duitsland heeft zondag in het Rasunada-stadion in de voorronden van het wereldkampioenschap voetbal met 2-1 gewonnen van Zweden. Bij de rust was de stand 1-1. De doelpunten in deze ontmoeting werden gescoord door Jons- son (1-0), Kramer (1-1) en Uwe Seeler (2-1). Beide naties moeten nog spelen tegen Cyprus, maar in beide ontmoetin gen zijn de Europese teams favoriet. De stand in groep 2: 1. W.-Duitsland 3 2 1 0 5 8-2 2. Zweden 3 1113 5-3 3. Cyprus 2 0 0 2 0 0-8 FINLAND VERSLOEG POLEN Een verrassende 2-0-overwinning be haalde Finland zondag in Helsinki tijdens de voorronden van het wereldkampioen schap voetbal tegen Polen. Beide doel punten werden voor de rust gescoord door Peltonen en Nuoranen. Het was de eerste overwinning van Finland in deze serie wedstrijden van de voorronden in groep 8. De stand ziet er nu als volgt uit: Italië 3 2 1 0 5 8-1 Schotland 3 2 1 0 5 6-3 Polen 3 0 2 1 2 1-3 Finland 5 1 0 4 2 5-13

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 9