Bevolking van Antillen enthousiast over koninklijk bezoek AGENDA 3 Nog geen definitieve datum voor bezoek van Gromyko „Damesbeurs" in Den Haag open en bondig V WW/;. M t Maar Afrikaans Congres protesteert Luchtvervuiling in Breda Zes jaar geëist voor gifmoord in Loon op Zand Vrouw zegt in een bungalow te zijn mishandeld lü s i 5 Nederlands meisje in Rome vermoord Nederland wil culturele akkoorden sluiten met Polen en Joegoslavië „Criminaliteit van buitenlanders is niet groot" Door paard omvergelopen man overleden Groninger wilde moeder doden Luchtmachttoestel neergestort, twee doden Zwakke wind mm DINSDAG 28 SEPTEMBER 1965 Iemand bedanken? DROSTE pastilles altqdwelkom! "jj. Haarlem Velsen-lJ muiden Mr. Schoch ambassadeur in Boedapest Beverwijk m - 1 Iemand bedenken? DROST E pastilles altqd weten! WEERRAPPORTEN I-C Koningin Juliana en prins Bernhard heb ben gistermiddag ieder afzonderlijk tal van objecten in Willemstad op Curasao bezocht. De koningin bezocht onder meer het St. Elisabeths Gasthuis en het sana torium van het Groene Kruis. Ook het zee manshuis van het Leger des Heils werd door haar met een bezoek vereerd. Het langst verbleef de koningin in het Cari- bisch Marien Biologisch Instituut. De prins bezocht de Antilliaanse verffabriek en het „Vormingscentrum Ascension" van de Koninklijke Marine. In het Biologisch Instituut opende de ko ningin een nieuwe vleugel op een origi nele manier. Zij sprenkelde met een gie ter water op enkele landheremietkreeften, die in een bakje zaten. De dieren begon nen toen ijverig heen en weer te rennen en belandden daardoor in een ander bak je hetgeen een mechanisme in 'werking bracht. sMorgens hadden koningin en prins een zitting bijgewoond in de statenzaal. Gezeten op crèmekleurige zetels, waarop het Nederlandse wapen was aangebracht, De bewoners van de Belcrumwijk in Breda hebben een request naar B. en W. gestuurd om zich te beklagen over de last die ze ondervinden van roetneerslag en geluidshinder. De naburige industrieën veroorzaken zo veel schadelijke neerslag, dat niet alleen het wasgoed wordt besmeurd maar de ba by's nu niet meer in de kinderwagens buiten kunnen staan. De Belcrumwijk was oorspronkelijk een industriewijk, maar later zijn er woon straten rondom enkele industrieën aange legd. hadden zij een toespraak aangehoord van statenvoorzitter Bikker, welke rede door de koningin was beantwoord. De prins zat daarna aan aan een ge zamenlijke lunch in Hotel Curagao Inter continental van de Rotary, Lions en Ki- wanis. Aan het slot bood de president van de Lions, de heer E. Dankmeijer, de prins een briefopener aan, waarin de emblemen van de drie clubs zijn verwerkt. Omdat het geschenk de vorm van een mes heeft en de prins naar hij zei bijgelovig is, aan vaardde hij het geschenk wel in dank, maar gaf aan de voorzitters van de clubs ieder een Antilliaanse cent. Dit gebaar De advocaat-generaal bij het gerechts hof te Den Bosch heeft zes jaar gevan genisstraf en terbeschikkingstelling geëist tegen een veertigjarige vrouw uit Loon op Zand. Zij wordt ervan beschuldigd op 23 augustus 1964 haar vijfjarig neefje om 't leven te hebben gebracht door parathion in een glas iimonade te mengen, toen hij op een verjaardagfeestje van een van haar kinderen aanwezig was. De rechtbank te Breda had haar ontsla gen van rechtsvervolging en ter beschik king gesteld van de regering, nadat de of ficier van justitie negen jaar gevangenis straf alsmede terbeschikkingstelling had geëist. Met de moord op het kind heeft de vrouw de moeder van 't kind willen tref fen, van wie zij naar zij zegt veel ver nederingen en plagerijen heeft ondervon den. Prof. dr. J. Kloek noemde haar tij dens de zitting niet of nauwelijks toere kenbaar. Advertentie Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: De toneelgezelschappen D.V.S. en A.D.O. met Harvey" van Mary Chase. Grote Kerk, vandaag 20-21 u.: Orgel concert door Albert de Klerk. Stadsschouwburg, woensdag 2Q uur: Haagse Comedie met „Er is een moord gepleegd" van Jack Popplewell. Regie: Eric van Ingen. Concertgebouw, woensdag 20 u.: Zang, muziek en dans door het Nationaal En semble van Senegal. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Cat Ballou", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „Ursus in de Vuur Vallei", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Incident op Cyprus", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Commando's in de vuurlinie", 14 j. Minerva, woensdag 14.30 u.: „De jon gen uit het Wilde Westen", a.l.; 20.15 u.: ,.De Kardinaal", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.30 u.: „Zorba de Griek", 18 j Roxy, 14.30 19 en 21.15 u.: „Schwarze Nylons-Heisse Nachte", 18 j. Studio, 14.15 19 en 21.15 u.: „Angélique, de markiezin der engelen", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16-de tot en met de 19-de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u., zondags van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. en van 13.30-17 uur; zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylersmuseum (Spaarne 16): Exposi tie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaen var Ostade. Tot 15 oktober. Permanente expositie van schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) 10-17 u. De eerste zondag van de maand 13-17 u. Vishal (Grote Markt): Druksels van H. N. Werkman (verzameling ds. F. R. A. Hen- kels). Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot 4 oktober. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land); Foto-expositie van Peter Dullaart. Tot 3 oktober. Bootzaal: „100 ambachten van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge «loten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (hoek Kamperlaan); expositie van schilderijen, tekeningen en etsen van Sal Meyer. Dagelijks 10—17 u. en zondags 13—17 u. Tot 3 oktober. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van plastiek van Artur Varela en grafiek van Kees Okx. Op werkdagen van 9.30 tot 18 uur. Tot 30 sept. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 no vember openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 uur; golfbaan tot 21 uur. DIVERSEN Minerva Theater (Heemstede), vandaag 20.15 u.: „De schatten bij de Dode Zee" door prof. dr. M. A. Beek (lezing met kleurendia's). Raadhuis Zandvoort, vandaag 20 uur: Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder in „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 24 september.) dient om de vriendschap niet door het ge schenk te laten afsnijden. De belangstel ling voor het koninklijke bezoek is enorm. De gehele zondag hebben mensen de trap pen van het gouvernementshuis bestegen om bloemen af te geven. Overigens heeft de permanente missie van het Afrikaans Nationaal Congres in Algiers zijn afkeuring uitgesproken over het bezoek. Het heeft het Brokopondoplan in Suri name een groot bedrog genoemd omdat dit stuwdamproject voor de opwekking van elektriciteit voor de verwerking van bauxiet een voortzetting zou zijn van de meedogenloze uitbuiting, waarvan Suri name al eeuwenlang het slachtoffer is." De koningin wordt gevraagd haar bezoek aan de west af te breken. Ter gelegenheid van het bezoek van het koninklijk paar aan de West zijn tal van ingezetenen van de Nederlandse Antillen onderscheiden. Officier in de huisorde van Oranje zijn geworden H. L. Braam, hoofd van de regeringsvoorlichtingsdienst, mr. G. Dutry van Haeften, directeur van het kabinet van de gouverneur, C. A. de Jager waarnemend hoofdcommissaris van poli tie, mr. H. W. J. van der Made, alge meen secretaris en J. S. Schouwe, com missaris van politie. Een in Gronsveld wonende Maastricht se opticien is door de rijkspolitie van Maastricht aangehouden en ingesloten omdat hij een Rotterdamse serveerster, de 37-jarige mej. H., zou hebben mis handeld en een nacht lang in zijn bunga low van haar vrijheid hebben beroofd. De echtgenote van de opticien en twee zoons van zestien en zeventien jaar zou den aan de mishandeling hebben meege daan. De vrouw was naar Gronsveld gegaan om een oude geldschuld van de opticien los te krijgen. Deze beweert dat zij vrij willig een nacht was overgebleven en ook uit een eigen vrije wil een verklaring heeft getekend waarin ze afziet van alle vroegere geldschulden. Binnenkort is de benoeming te ver wachten van mr. H. C. Schoch, thans ambassadeur te San José, Costa Rica, tot ambassadeur te Boedapest. DINSDAG 28 SEPTEMBER City, 20 uur: „Het dagboek van een ka mermeisje". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 29 SEPTEMBER City, 20 uur: „Het dagboek van een ka mermeisje". Stadhuis, 15 uur: openbare gemeente raadsvergadering; 19.30 uur: afscheids receptie wethouder R. Verbeek. Plein 1945, 21 uur: grote taptoe met me dewerking van alle Velser harmonie- en fanfarekorpsen en het carillon van het stadhuis. Cultureel Centrum, 20 uur: „Nivon"- avond: lezing over „wadlopen", met dia's, door de heer J. D. Buwalda. Voorlichtingscentrum „Stichting Rijn mond-Noordzeekanaal", Semafoorduin IJmuiden; geopend voor individuele be zoekers woensdag van 15 tot 16 en zater dag van 11.30 tot 12.30 u.; aanvragen bij de stichting Havengebouw, Amsterdam, telef. 020-220665, of Gemeentelijke Voor lichting Velsen, Raadhuis, tel. 4036. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: van 10 tot 12.30 u. en van 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u.; filiaal Vel sen-Noord: 14 tot 17 uur (jeugd); filiaal Spaarnberg, Santpoort (ook voor r.-k. bi bliotheek) 14 tot 17 u. (jeugd). R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. DINSDAG 28 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Wat een vrouw". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Gold finger". Verenigingsgebouw, Plesmanweg, 20 u. Modeshow door de N.V.V.-Vrouwenbond, Herv. Verenigingsgebouw, Schans, 20 u, Modeshow Christelijke Vrouwenbond, af deling Beverwijk. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Zaanse schilders, te be zichtigen van 9-13 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21 Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal, geopend van 15-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 uur. WOENSDAG 29 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Wat een vrouw". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Gold finger". Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie werken van Zaanse schilders, te be zichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21 Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal, geopend van 15-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 uur. 3 d>v'r v"'\ V.nC-V De Italiaan, die van de moord wordt verdacht, wordt het hoofdbureau van politie in Rome binnengebracht. in 11'iiirilÉIÉiViiM s:,is: V De 18 -jarige Cornelia Niemants- verdriet. ROME. „Ik heb haar misschien wel vermoord, ik hield zo van haar". Met die woorden heeft een Italiaanse assistent regisseur zich bij de Romeinse politie aangegeven. Hij wordt ervan verdacht een Nederlands meisje uit Schiedam te hebben vermoord. Het slachtoffer is de achttienjarige Cor nelia Sofia Niemantsverdriet, die drie we ken geleden, in gezelschap van haar moe der. naar Rome was gekomen om daar aan de Accademia di Santa Cecilia te worden opgeleid tot operazangeres. Daar had zij de Italiaan leren kennen. Hij studeert aan de toneelschool en is as sistent-regisseur. Aanleiding tot de moord zou de felle jaloezie van de jongen zijn. Zaterdag hadden de jongelui 'een kleine ruzie gehad. Het meisje had gezegd dat hij haar niet meer mocht komen be zoeken. Maandagmiddag zou hij toch weer naar het huis aan de Via Tiburtina zijn ge gaan, waar mevrouw Niemantsverdriet en haar dochter bij een kamerverhuurster een kamer hadden betrokken en daar het meisje hebben vermoord. Het beleid van de Nederlandse regering blijft erop gericht binnen het kader van de bestaande mogelijkheden een positieve bijdrage te leveren tot een geleidelijke verruiming der culturele, wetenschappe lijke en commerciële contacten met de communistische landen in Oost-Europa. Dit blijkt uit de memorie van toelichting bij de begroting van Buitenlandse Zakeif. In verband met het demissionair zijn van het kabinet en later vanwege de va kantieperiode en reeds aangegane ver plichtingen is nog geen definitieve datum vastgesteld voor het tegenbezoek aan Ne derland, waartoe de minister van Buiten landse Zaken zijn Sovjetrussische ambtge noot heeft uitgenodigd. Aan Nederlandse zijde bestaat de bereidheid met de rege ringen van Polen en Joegoslavië in onder- Staatssecretaris De Meyer: Het optreden van de buitenlanders geeft hier weinig reden tot klagen: justitiële deskundigen zijn van mening dat de cri minaliteit van de vreemde werkkrachten kleiner is dan die van de Nederlanders zelf. De buitenlandse arbeiders hebben het hier over het algemeen naar hun zin. Gezien de omstandigheden gebeuren op vang en huisvesting van vreemde werk krachten hier zo goed mogelijk. Ik heb begrip voor de klachten over te weinig so- siale begeleiding van de vreemdelingen, maar anderzijds geloof ik, dat de meesten van hen zoveel mogelijk met rust gelaten willen worden. Dit zijn enkele uitspraken die de staats secretaris van Sociale Zaken en Volksge zondheid, dr. J. F. de Meijer, die onder meer is belast met de vraagstukken van arbeidsvoorziening, heeft gedaan in een interview met het officiële orgaan van het Nederlands Katholiek Vakverbond „Ruim Zicht". In zijn woning te Haaksbergen is de 78- jarige J. Scheggetman overleden, die een week geleden door een paard omver werd gelopen. Hij stond verleden week zondag bij ma nége „De Rutbeek" in Haaksbergen te kijken naar ruiters, die daar aan het oefe nen waren. Plotseling kon een van de rui ters zijn paard niet meer in bedwang hou den. Het dier liep het publiek in. Het slachtoffer liep hard weg, maar werd toch door het paard op de grond gegooid. De artsen constateerden toen slechts lichte verwondingen. handeling te treden over de sluiting van een culturele overeenkomst. Voorts is de regering bereid tot overleg met de Sovjetrussische autoriteiten over een van Sovjetzijde ingediend voorstel in zake een culturele overeenkomst, bij welk overleg naar Nederlands oordeel tevens zullen moeten worden betrokken de Ne derlandse voorstellen, welke in het verle den werden gedaan betreffende de vast stelling van een cultureel uitwisselings programma tussen beide landen. De ontwikkeling van de Europese ge meenschap in democratische en suprana tionale richting en met een open beleid naar buiten blijft voor de regering van essentiële betekenis. De regering zal zich verzetten tegen iedere poging om desbe treffende elementen in de verdragen van Rome en Parijs te verzwakken, aldus de memorie van toelichting. De moeder van het slachtoffer. 24 standhouders hebben een plaatsje ge kregen van de totaal 120 deelnemers aan de 84ste Damesbeurs, die van heden tot en met 8 oktober in de Houtrusthallen in Den Haag wordt gehouden. De beurs is volgens de organisatie een brug tussen fa brikant en consument, die dit jaar ge bouwd is op de pijlers: koken en stoken met aardgas, mode, exclusieve verlich ting, woninginrichting, binnen- en buiten landse lekkere hapjes, ontspanning en no viteiten. Tot de nieuwigheden behoren een steek- wagentje om een vuilnisemmer, zonder deze aan te raken, gemakkelijk te ver plaatsen, een nieuw tapijtreinigingsmid del, een anti-slip-sjaal, de vier-in-één- bloes, en de koekepan waarin niets vast kleeft. Als gebruikelijk zijn er diverse wedstrij den op de Damesbeurs. De jury's wijzen De Groninger politie heeft een 24-jarige inwoner van Groningen aangehouden, die wordt verdacht van een poging tot dood slag op zijn moeder. Gisternacht zou de jongeman, die de laatste tijd in Amster dam verbleef, gepoogd hebben zijn 53-ja- rige moeder in haar woning in de Gro ningse Rembrandt van Rijnstraat te wur gen. Inbrekers gepakt. Tijdens een groot scheepse nachtelijke operatie heeft de gemeentepolitie van de Noord-Oost polder twee beroepsinbrekers uit Am sterdam aangehouden, die ervan wor den verdacht bij zes industrieën in Emmeloord te hebben ingebroken. De totale buit bedroeg bijna duizend gul den, waarvan het grootste gedeelte is teruggevonden. Utrechtenaar verdronken. De twintig jaar oude Utrechtenaar Otto Falken is in de Zuidadriatische badplaats Herceg-Novi verdronken, zo heeft het dagblad Politi- ka gemeld. Hij was met een Duitse toerist aan het zeilen toen de boot omsloeg. De Neder lander raakte met zijn voet beklemd en verdronk. Duivendrecht" in zijn element. Zaterdag middag is op de werf „France Gironde" in Duinkerken het tweede schip uit de serie van drie bulkcarriers van 38.000 ton, gebouwd in opdracht van Phs. van Ommeren NV in Rotterdam, te water gelaten. Het schip kreeg de naam „Dui vendrecht". Leningplafond. De gemeenteraad van Den Haag heeft er in een motie bij Gedepu teerde Staten op aangedrongen het le ningsplafond voor 1966 aanzienlijk te verhogen, omdat het investeringsniveau voor 1966 exclusief de woningbouw op rond 200 miljoen gulden komt, ter wijl het plafond niet verder reikt dan 140 miljoen. Alleen de Vrije Burgers waren tegen. aan: de elegantste vrouw aan de beurs, het kind met het mooiste speldjesalbum, de fraaiste foto van kinderen met dieren, en wie het beste pannekoeken bakt. Spe ciale middagen zijn gereserveerd voor de tachtigjarigen en ouderen, en voor de echtgenotes van tientallen Zuidhollandse burgemeesters, die als speciale gast in het dagelijkse cabaretprogramma, dat Alex de Haas presenteert, de wereldkam pioen goochelen Fred Kaps zullen zien optreden. Gistermiddag is een Piper Supercup- vliegtuig van de Koninklijke Luchtmacht achter de landingsstrip bij de legerplaats Ermelo neergestort en uitgebrand. De inzittenden van het toestel, dat normaal een bemanning van twee leden heeft, zijn omgekomen. Het zijn de 24-jarige vaandrig P. Schol ten, gehuwd en woonachtig in Den Haag, die het vliegtuig bestuurde, en de 24-ja- rige reserve tweede luitenant W. P. Th van der Molen, legerluchtwaarnemer bi; de Koninklijke Landmacht. Luitenant Van der Molen was eveneens gehuwd en woon achtig in Den Haag. Vaandrig Scholten was afkomstig van de vliegbasis Ypen burg. Advertentie Advertentie RED BAND ROOSENDAAL VWWWWWWWVWWWWWWWWWVWWWWWi VWWWWWWVWWWWWWWWVAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Het K.N.M.I. deelt mee: Het weer wordt thans beheerst door een gecompliceerd gebied van lage luchtdruk, waarin verschillende storingen te onder scheiden zijn. Een van deze, vergezeld van een klein stormveld, trekt over Dene marken naar de Noodzee, een volgende is vrijwel stationair en bevindt zich bij Ierland. Een derde storing koerst met grote snelheid naar Portugal en een vier de veroorzaakt veel regen in de Povlak- te. Ons land bevindt zich tussen al deze storingsgebieden in. De lucht die hier stagneert is onstabiel van opbouw, maar de buien zijn niet talrijk. Gisteravond viel in Zuid-Limburg bij een onweersbui nog 12 millimeter regen. In het weerbeeld wordt voor morgen niet veel verandering verwacht. Een onzeker punt is of de re genzone in de Povlakte, waarvan ver wacht wordt dat deze naar het noorden afzwenkt ver genoeg van de oostgrens verwijderd blijft. De komende nacht kan plaatselijk weer mist ontstaan. Maximum-temperaturen m c u T J binnen- en buitenland. tS a u a Neerslaglaatste 24 uur. S 4) w Den Helder half bew. w 16 0.2 Ypenburg mist verand. 18 0 Vlissingen onbewolkt zzw 11 0 Eelde mist zw 14 0.1 De Bilt mist windst. 19 0.2 Twente zw. bew. zw 16 0 Eindhoven zw. bew. zzw 21 0 Z.-Limburg regen z 20 12 Helsinki licht bew. O 16 0 Stockholm geh. bew. zzo 18 5 Oslo regen no 16 0.5 Kopenhagen licht 'bew. z 17 2 Aberdeen regen wnw 15 2 Londen mist windst. 16 0.1 Amsterdam mist zzw 18 0 Brussel half bew. z 21 0.3 Luxemburg geh. bew. zzw 17 10 Parijs zw. bew. zzo 19 0.2 Bordeaux regenbui w 14 15 Grenoble regen windst. 15 18 Nice zw. bew. n 20 26 Berlijn licht bew. zo 14 4 Frankfort zw. bew. zzw 19 0 München geh. bew. z 16 0 Zürich zw. bew. windst. 14 0.2 Genève geh. bew. windst. 12 14 Locarno regen O 12 67 Wenen zw. bew. z 22 0 Innsbruck regen windst. 18 0 Belgrado zw. bew. zo 28 0 Athene onbewolkt windst. 28 0 Rome geh. bew. zzo 24 12 Barcelona zw. bew. windst. 21 2 Madrid licht bew. zw 14 4 Mallorca half bew. w 24 0 Lissabon regen wzw 19 1 Woensdag 29 september Zon op 06.37 uur; onder 18.23 uur. Maan op 11.57 uur; onder 20.22 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 28 september Hoog water 5.36 uur en 17.55 uur. Laag water 1.29 uur en 13.40 uur. Woensdag 29 september Hoog water 6.15 uur en 18.35 uur. Laag water 2.05 uur en 14.13 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i» 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2