Parijs is wel bereid tot EEG-ministerconferentie Vliegdekschip naar Aden Russisch Centraal Comité wil meer economische vrijheid Amerikaanse gevangenen zijn voor N.-Vietnam misdadigers Hanoi reageert krachtig op Zuidvietnamese executies KAAS OM KAAS Rechtbank in Antwerpen berecht schippersdrama Morgen gesprek Rusk-Gromyko WERELDNIEUWS Van dag tot daq Meer teilen Maar niet vóór verkiezingen Vulkaanuitbarsting eist 300 levens Couve de Murville naar Moskou m <~Praatatoel f 1 GROTE HOUTSTRAAT 153 Da's brood op jonge kaas op oude kaas op brood Op de FRIDOR NAAIMACHINE 2 DINSDAG 28 SEPTEMBER 1965 3 Plan-Spaak Op Philippijnen SCHOENEN^ VOOR MOOI EN VOOR .'HONDENWEER' Sihanoek bezoekt Peking Da's hele andere kaas Da's een sneetje Bombardementen Brits standpunt over Duitse oostgrenzen Tien jaar dwangarbeid voor verlamde moordenaar Brits schip gezonken, negen man vermist Een nieuw wetsontwerp over de staats deelneming in het kapitaal van de N.V. Nederlandse Pij pleidingmaatschappi j vestigt de aandacht weer eens op het on derwerp „Mobil Oil", omvattende de ves tigingsplannen en de daarmee verbonden problematiek van een petrochemische in dustrie in de zuidelijke Noordzeekanaal- zone. Voor onze streek is deze vestiging van groot belang, ofschoon daarbij zeer ge mengde gevoelens een rol spelen. Het eco nomische belang wordt vooral door Am sterdam en nu ook door de regering op de voorgrond gesteld, ofschoon de per- goneelsintensiteit van dit soort bedrijven betrekkelijk gering is en bovendien een zeer specialistisch karakter heeft. Daar komt nog bij, dat dergelijke bedrijven door hun onvermijdelijke aantasting van de woonattractie een sterke weerslag kun nen hebben op het economische streek- belang, maar dan in ongunstige zin. Dit alles wordt door het huidige wets ontwerp op min of meer opportunistische wijze gesubjectiveerd. Het spreekt alleen maar van „het grote economische belang van de streek rondom Amsterdam", en verder van „de voorkeur van het concern voor deze vestigingsplaats, die zeer gun stig gelegen is". Dat „gunstig" slaat al lerminst op de „leefbaarheid" van deze streek, maar merkwaardig genoeg kan het evenmin slaan op de technische be drijfssituatie, aangezien er een dure pijp leiding nodig is wegens de onbereikbaar heid van deze vestigingsplaats voor de aanvoer van de grondstof. Bovendien kan „gunstig" ook niet slaan op de voorraad arbeidskracht, aangezien dit allerdrukste centrum van Nederland geen arbeidsre serve, noch vestigingsmogelijkheden voor nieuwe werkers kan bieden. Wat is er dan zo gunstig? De concur rentiepositie van de stad Amsterdam te genover haar vooruitstrevende zuster in het zuiden, Rotterdam, lijkt ons het voor naamste argument. Daaraan worden wel zeer gewichtige streekbelangen opgeof ferd. Want niet alleen komt de lucht- en wa terzuiverheid in dit kwetsbare gebied in het gedrang, maar ook moeten de toch *1 zo schaarse groenlanden van Haarlem- merliede en Spaarnwoude worden omge toverd in industriële gebieden, een be stemming die zij sinds jaar en dag in al le betrokken streekplannen nooit hebben gehad. Het provinciale bestuur van Noord-Hol land is misschien bereid deze bestemming alsnog te veranderen, maar het wordt dan toch de grote vraag of die groenlanden oorspronkelijk niet als onmisbaar voor de „ontluchting" en de scheiding der woon kernen werden beschouwd. Als die on misbaarheid plotseling verdwijnt, wan neer Amsterdamse economische concur- rentie-eisen met de nodige nadruk (en in dustriële kapitaaldruk) aan de orde wor den gesteld, wordt het algemene regionale belang wel heel gemakkelijk naar de tweede plaats geschoven Het economische voordeel voor de streek buiten Amsterdam moet nog blij ken, maar kan onmogelijk doorslaggevend zijn. De nadelen, namelijk de luchtver vuiling, de gevaren voor het duinwater, de vlucht van particulieren, de aantasting van het groenland, de aanwezigheid van een pijpleiding in de lengte door het dichtstbevolkte en meest kwetsbare gebied van Nederland dat alles maakt deze vestiging bijzonder onaantrekkelijk voor de streekgemeenten en eist in ieder geval een zo hoog mogelijke opschroeving van de garanties, die de opgesomde gevaren en nadelen tot de kleinst mogelijke pro porties zouden kunnen terugbrengen. r^nniwwtfVVVvwvvvvvvrviv***"*''uutA*<utAAAfl (Van onze correspondent) BRUSSEL Frankrijk blijft bereid deel te nemen aan een bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken van de Europeses Economische Gemeen schap, mits deze wordt gehouden na de aanstaande presidentsverkiezingen op 5 december. Dat heeft gisteravond Mau rice Schumann, voorzitter van de com missie van Buitenlandse Zaken van de Franse assemblee, tijdens een acade misch debat met minister Spaak over het weer op gang brengen van de E.E.G. verklaard. Het debat werd in Brussel gehouden. De verklaring van Schumann is niet al leen belangrijk uit hoofde \ian zijn func tie, maar ook omdat hij een gaullist van het eérste uur is en omdat hij geldt als de officiële commentator voor de Franse buitenlandse politiek. Minister Spaak heeft voor het eerst zijn verzoek aan minister Fanfani tot het bij eenroepen van een raad van ministers van Buitenlandse Zaken van de Zes zon der de aanwezigheid van de Europese Commissie, in het openbaar bekend ge maakt. Hij deed dit niet dan nadat hij een uit voerig maar uiterst gematigd verweer had gesproken tegen de verwijten die ge neraal De Gaulle tijdens zijn befaamde persconferentie tegen de E.E.G. en de Europese Commissie had geuit. Spaak nam beide in bescherming, even- LONDEN (AFP) Het Britse vlieg dekschip „Eagle" is naar Aden gediri geerd om daar aan alle eventualiteiten het hoofd te kunnen bieden. Het schip wordt vergezeld door het fregat „Lowestoft" en twee hulpschepen. De bemanning bestaat uit ruim tweeduizend koppen. De „Eagle" heeft straalvliegtuigen en helikopters aan boord.- Zaterdag ontnam Groot-Brittannië de re gering en het parlement van het protecto raat Aden hun grondwettelijke bevoegd heden omdat zij blijken van sympathie toonden voor een bevrijdingsbeweging, die volgens Engeland van buiten af wordt geleid en die verscheidene moorden op Britse functionarissen op haar geweten zou hebben. Zaterdagavond werd door sluipschut ters in Aden op Britse militairen gescho ten. De „Beweging voor de bevrijding van Zuid-Arabië" heeft inmiddels bekendge maakt dat zij een openlijke strijd tegen het Britse bestuur zal gaan voeren. Lon den wil Aden voor eind 1968 onafhanke lijkheid verlenen. MANILLA (AFP) Door een uitbar sting van de Taal, een vulkaan op het Philippijnse eiland Luzon zijn waarschijn lijk 300 mensen omgekomen. Zij bevon den zich aan boord van drie schepen waar mee zij voor de uitbarsting vluchtten. De schepen zouden zijn gekapseisd. De ongeveer honderd kilometer ten zui den van Manilla gelegen vulkaan was de afgelopen nacht plotseling gaan werken. Grote rookkolommen stegen uit de krater op. President Macapagal had reddingseenhe den opgedragen de 28.000 bewoners van het eilandje waarop de vulkaan zich be vindt, te evacueren. Bij de laatste uitbar sting van de „Taal"-vulkaan in 1911 zijn 1400 mensen om het leven gekomen. MOSKOU (Reuter) Premier Kosygin van de Sovjet-Unie heeft op de bijeen komst van het Centrale Comité van de Russische communistische partij, die gis teren in het Kremlin is begonnen, een rapport voor „economisch verjongen" aangeboden dat de industriële produktie krachtiger zal moeten stimuleren. Er was al voorspeld dat er een drastische stroomlijning van de leiding op industri eel gebied zou worden ingevoerd, alsme de toepassing van bepaalde denkbeelden over de invoering van winstmotieven in de Russische industrie. Er is echter over het rapport van Kosygin niets bekend gemaakt. Dit zal waarschijnlijk gebeuren na afloop van de zitting van het Centraal Comité, waarschijnlijk morgen of donder dag. Vrijdag komt de Opperste Sovjet, het parlement van de Sovjet-Unie, bijeen. Dit zal het rapport eveneens bespreken. Men verwacht geen wijziging in de top leiding van de partij, mogelijk wel ver anderingen op lager niveau als gevolg van de hervormingen op economisch ge bied. Als de voorspellingen uitkomen zal er voor het eerst sedert de revolutie een ze kere mate van concurrentie tussen de fa brieken ontstaan en zullen de prijzen en winsten belangrijke factoren in de econo mie worden. Het nieuwe plan is uitge werkt sedert de verwijdering van Kroesj- tsjev. Het Centrale Comité zal ook de datum vaststellen voor het volgende partijcon- als de Franse delegatie die indertijd de onderhandelingen, die hebben geleid tot het tot stand komen van het Verdrag van Rome, heeft gevoerd. Hij toonde zich een voorstander van het handhaven van het principe van de gekwalificeerde meerder heid. Hij heeft er op gewezen dat in na tionale instellingen ook geen volkomen eenheid van beslissingen wordt vereist en dat, zo deze zou bestaan, ze tot onbeweeg lijkheid zou leiden. Spaak zei nog dat hij het volkomen nor maal vond wanneer men, in de situatie waarin de E.E.G. zich nu bevindt, een dis cussie aangaat over de interpretatie van het Verdrag van Rome. Een wijziging, zo meende hij, zal wel niet nodig zijn. Hij is er trouwens zelf tegen. Bovendien scheen het ogenblik geschikt om de Fran se partner te vragen of hij wellicht nog andere punten wilde bespreken. Maurice Schumann, die zei uit zijn eigen naam te spreken maar die kennelijk wel wist hoe ver generaal De Gaulle zou willen gaan, heeft behalve de mededeling dat Frankrijk bereid was aan de Raad van Ministers zonder de uitvoerende com missie deel te nemen, zich uiterst voor zichtig over de kwestie van de gekwali ficeerde meerderheid uitgelaten. Hij meende dat deze voorlopig niet kon wor den toegepast, maar in een latere fase ze ker wel. Advertentie ZIE DE VELE NIEUWE MODELLEN BIJ - sohut 'V 'l' '--.3 ff HUSH puppies specialist 30 soorten en kleuren in voorraad. gres, het 23ste. Dit mag reglementair niet later dan in november bijeenkomen, maar men verwacht algemeen dat het la ter zal worden gehouden. Voor de huidige zitting van het Centrale Comité, dat 174 leden telt, zijn veel func tionarissen uitgenodigd. Ook de 141 kandi daatleden, die geen stemrecht hebben, zijn onder anderen aanwezig. Er zouden in to taal meer dan 500 vooraanstaande com munisten aan de besprekingen deelnemen, onder wie secretarissen van regionale partij comités, ministers en hoofdredac teuren van vooraanstaande bladen. Volgens Sovjet-kringen zal de gecentra liseerde ordening blijven bestaan, maar er zal meer ruimte zijn voor plaatselijke initiatieven. De voornaamste bedoeling is de produktiviteit te vergroten en de ar beiders meer te prikkelen tot vergroting van de produktie en verbetering van de kwaliteit. Ook zal de produktie meer wor den afgestemd op de vraag. MOSKOU (AFP) Couve de Murville de Franse minister van Buitenlandse Za ken, gaat 28 oktober naar Moskou voor een officieel bezoek op uitnodiging van de Russische regering. In april van dit jaar heeft de Russische minister van Buiten iandse Zaken, Gromiko, Parijs bezocht. SAIGON, (Reuter, AP en AFP) - „Zuid-Vietnam zal doorgaan met het executeren van terroristen. Ook als de Vietcong daarvoor wraak neemt met te rechtstellingen van gevangen genomen Amerikanen." Dit zei gisteren de pre mier van Zuid-Vietnam, generaal Ngoe- jen Cao Ky. Hij verklaarde, dat het me rendeel van de terechtstellingen in stilte zal gebeuren, maar dat men nu en dan, bij wijze van afschrikwekkend voor beeld, openbare executies zal uitvoeren. Het Noordvietnamese antwoord op Ky's verklaring is dat Noord-Vietnam gevangengenomen vliegers van de Ame rikaanse luchtmacht als „op heterdaad betrapte misdadigers" zal laten berech ten. De laatste tijd, worden gevangenge nomen Amerikaanse vliegers van de buitenwereld geïsoleerd, maar krijgen wel een humane behandeling, en medi sche verzorging. PEKING (A.F.P.) Prins Norodom Sihanoek, het staatshoofd van Cambodja, is vanmorgen in Peking aangekomen. Hij werd verwelkomd door president Lieo Tsjao Tsji, premier Tsjoe En Lai en tal rijke andere Chinese hoogwaardigheidsbe kleders. Advertentie j 4 10 In een verklaring van het Noordviet namese Rode Kruis worden de V.S. be schuldigd van „barbaarse misdaden" en „het met voeten treden van de Geneefse conventies voor de bescherming van oorlogsslachtoffers." Verklaard wordt, dat Amerikaanse vliegtuigen sanatoriums en ziekenhuizen die met het rode kruis gekenmerkt waren hebben verwoest. Er bevinden zich nog 16 Amerikanen in handen van de Vietcong. Voorts worden 38 Amerikanen vermist. In een maandag door het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken uitge geven verklaring wordt gezegd dat de executie van twee Amerikaanse krijgsge vangenen door de Vietcong een „onmen selijke moord" is. De Amerikaanse re gering zal het internationale Rode Kruis verzoeken alles in het werk te stellen om herhaling van dergelijke daden te voor komen. „De voortzetting van de Amerikaanse bombardementen op Noord-Vietnam zal geen oplossing brengen voor de oorlog in dat land", aldus heeft de Zuidvietnamese oud-ambassadeur in de V.S., Tran Van Dinh op een persconferentie in New York gezegd. Hij is van oordeel, dat deze bombarde menten eerder zullen leiden tot verlenging van de oorlog, omdat de Noordvietname- zen hierdoor nog vastberadener en ver betener zullen strijden. „De bombarde menten bewijzen de Noordvietnamezen dat de V.S. hun werkelijke vijand zijn,' aldus Tran Van Dinh. BLACKPOOL (AP) Groot-Brittannië zal zijn standpunt inzake de oostgrens van Duitsland thans de Oder-Neisse- grens pas bepalen als deze kwestie op een vredesconferentie aan de orde komt. Dit heeft de Britse minister van Buiten landse Zaken, Michael Stewart, gisteren op de Labour-conferentie in Blackpool ge zegd. Hij zei dat bij een regeling van deze grens ook rekening gehouden zal moeten worden met de verlangens van de men sen die nu in dit gebied wonen. Hij deed uitkomen dat de Duitsers, die het gebied verlaten hebben niet meer het recht heb ben geraadpleegd te worden. Stewart sprak zijn afkeuring uit over de aanspraken op een deel van Tsjecho- slowakije, die sommige Duitsers thans weer doen horen. „Het akkoord van Mün- chen is dood en kan niet gebruikt wor den om aanspraken op Tsjechisch grond gebied te rechtvaardigen", aldus Stewart. (Van onze correspondent) BRUSSEL Een 35-jarige schipper uit Venlo is gisteren door de Antwerpse rechtbank tot drie jaar voorwaardelijke gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij in maart van dit jaar zijn 34-jarige knecht S. uit Amsterdam overboord had gesla gen waarna deze was verdronken. De schipper zat op de dag van de ge beurtenis naar de t.v. te kijken. De knecht kwam beschonken terug aan boord en zette tot drie keer toe de generator af en aan, zodat het beeld op het t.v.- scherm verdween en weer verscheen. Er NEW YORK (Reuter) De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk, zal morgenavond in New York zijn Russische ambtgenoot Gromy- ko een diner aanbieden. Het is de eerste maal dat Gromyko een samenkomst zal hebben met zijn Ameri kaanse collega sinds zijn verblijf in New York, waar hij bijeenkomsten van de Algemene Vergadering bijwoont. Gisteravond had Gromyko een lang ge sprek met de Franse minister van Bui tenlandse Zaken, Couve de Murville. BRUSSEL. Een verlamde man uit Brugge, die twee jaar geleden zijn vrouw heeft doodgeschoten omdat zij hem had bedrogen, is gisteren door een Belgische rechtbank na een dramatische zitting tot tien jaar dwangarbied veroordeeld. Het openbaar ministerie had na enige meeslepende pleidooien, waaronder dat van de jeugdige advocaat René Verstrin- ghe, die de meeste vrouwen op de publie ke tribune in snikken deed uitbarsten, vijftien jaar geëist. LONDEN. De Britse sleepboot „Da nube Eight" is op de Theems in aanva ring geweest met het 2258 ton metende Britse schip „Sir Joseph Rawlinson". De Rawlinson" is gezonken. Negen opvaren den worden vermist. ontstond een worsteling waarbij een klap van de schipper hard aankwam. De knecht viel overboord en de schipper slaagde er niet in hem te redden. Verscheidene schippers werden als ge tuige gehoord, maar hun versies liepen nogal uiteen. Over karakter en moraal van de schipper waren de verklaringen echter eensluidend: uitmuntend. De be klaagde huilde gedurende de gehele zit ting. Hij verklaarde dat het nooit zijn be doeling was geweest de knecht te doden. Voor mij hoeft 't niet Ik heb kennis genomen van het nieuw ste wonder der techniek bestemd voor huiselijk gebruik, het video-apparaatje en ik zou willen vragen: Mót 't? Moet 't echt, 't is hier al zo'n herrie, 't hele huis zit werkelijk al propvol met geluid van vreemd volk. Men snatert, bromt, gilt, mompelt, huilt en schreeuwt er maar op los, terwijl ik om het meeste toch hele maal niet gevraagd heb. De voordeur en tuinpoort afgrendelen om de toeloop af te remmen heeft, zoals het dat had in goe de oude tijden, waarvan de ouden ons zo smakelijk verhalen, geen enkel effect meer. Het vreemde volk zit ongrijpbaar, stevig genesteld binnen de muren van het huis en achter een paar kleine knop jes en knipjes, klaar om de huiselijke vrede, rust en intimiteit te bespringen. Ze zitten in de radio, in twee draagbare di- tootjes, in een pickup, in de bandrecor der en in de televisiekast. Pok, zegt een knop: we staan aan de vooravond van de vernietiging! schreeuwt vertwijfeld een buitenlandse jongen achter een deur bo ven. Klik, van een knipje achter een te genoverliggende deur: Ik ben een popjt van was.' zingt een helder meisjesstem metje. Met de begeleidings- en eigen produk- tie-herrie van dit jonge goed in de rug, hol ik de trap af. Maar beneden is het niet veel beter. Een mij onbekende dame ligt breeduit op de pick-up een verhaal te vertellen.maar Moeder Geiheit die moest boodschapjes doen en ze zei tegen haar kindertjes meèèè kindertjes Moe hoeder moet mèèè.è een boodschapje doen en als nu de woööölf komt.enzovoort en als straks de befaamde slachting plaatsvindt wordt het erger, dan rukken hulptroepen aan om de dame terzijde te staan, dik vijf man sterk, schat ik, mèèè, zesvoudig. Maar tussen haakjes wat zit daar toch te juichen achter de eetkamer deur! Ach! Daar heeft iemand tussen de middag de nieuwsdienst aangehad en niet meer knip gezegd en nu looft men er de Here in een wijding, een middagwijding gezien het uur. De hemelen zingen u ter eer en ondertussen ligt er iemand laag in mijn luchtruim, pal over mijn dak, maar, ik weet 't, dat is weer zeker een tak van techniek. In ieder geval zoemt en trilt mijn huis als een geprikkeld wespennest, als een besloten kermisje, als een jungle waar de pot met vijanden boven het vuur is gehangen. Wanneer de scholen uit zijn wordt er boven en beneden gelufd, gekist en gemist dat het een aard heeft. Nieuws van groente- en fruitveilingen, eerlijke voorlichting op het gebied van litteratuur, zieken thuis bezighouden met verant woord knip- en knutselwerk, de neo figu ratieven en wat ze willen en de waterstan den van hedenmorgen worden me ach terna gedragen en als 't avond is, krijgen de stemmen er een dimensie bij, precies als spoken manifesteren ze zich in de duis ternis: de nieuwslezers, de voorlichters, de verhaaltjesvertelsters, de vertwijfelde jongelingen, de muziekjes en wijdings makers, een huis vol vreemd volk, de hele leefdag lang. Het nieuwe video-apparaatje dat zich ten doel stelt de avondlijke beelden (met hun geluid) te vangen om ze ieder mo ment weer te reproduceren, is me net te veel. Horen is een ding, zien is een twee de. 't Is zó al moeilijk, onrustig en onvrij gehoeg hier en als dat zo verder moet gaan zal ik achterin de tuin een schuilhut bouwen om mezelf es alleen te ontmoe ten, te horen, te zien, wat (maar ik kan daar ongelijk in hebben) toch ook de moeite waard is. Cri Stellweg Advertentie Koop voor 16 okt. a.s. bij ons een en win uw hele aan koopbedrag terug- J Pionier. De Ierse kolonel James Fitz- maurice, één van de drie mannen die in 1928 de eerste vlucht van oost naar west over de Atlantische Oceaan maak ten, is op 68-jarige leeftijd in een zie kenhuis te Dublin overleden. Hij maak te indertijd de 38-urige tocht in gezel schap van kapitein Kohl en baron Von Hünefeld. Vogel. Op Formosa is bijna een straal vliegtuig met 96 passagiers veronge lukt, toen het toestel in volle vaart voor de start over de rolbaan reed. Er vloog een vogel in één van de straalmotoren die daardoor defect raakte. Het vlieg tuig raakte uit de koers en alleen door sterk te remmen, waardoor alle banden van het landingsgestel sprongen, kon de piloot een ongeluk voorkomen. Aanval. In Kongo is een aanval op grote schaal begonnen op het laatste bastion van de rebellen ten noorden van Albert- stad, aan de oevers van het Tanganyika Meer. Verongelukt. Een Franse grotonderzoe ker, die met vier jonge kameraden deel nam aan een expeditie, is in het depar tement van Savoye in een grot van bij na 200 meter diepte verongelukt. Harmonie-leer. Premier Hendrik Ver woerd van Zuid-Afrika heeft in een rede in Transvaal gezegd dat men in Groot- Brittannië voorbereidingen treft om de zelfde soort maatregelen te nemen in zake de rassenvraagstukken als Zuid- Afrika. „In Amerika en Engeland ver andert de opvattingen jegens Zuid-Afri ka. De mensen in die landen beseffen dat scheiding de juiste weg is om tot een harmonische samenleving van de verschillende rassen te komen", aldus Verwoerd. „Nonsens". De Europese „ruimteclub" voert met spoed zijn raketprogramma uit, ondanks de stijgende kosten. Dit heeft een woordvoerder van de „Eldo", de European Launching Development Organisation, in Parijs gezegd. Persbe richten dat de raket „Europa-1" er niet zou komen noemde hij „absolute nonsens". Grootste. In Yokohama is een tanker van 150.000 ton de grootste ter wereld te water gelaten. Het schip heeft de naam „Tokyo Maroe". Als het is afge bouwd in december zal er 42 miljoen gulden voor zijn uitgegeven. De boot is 306,5 meter lang, 47.5 meter breed en heeft een diepgang van zestien meter. Wapenbezit. In het zuiden van Soedan is een roomskatholieke priester, pater Anglo Ambodo, tot drie maanden ge vangenisstraf veroordeeld wegens ver boden wapenbezit. Er zijn nog meer priesters in arrest. Zij zullen binnenkort terechtstaan. Complot. Volgens een Libanees blad is tijdens de afwezigheid van koning Fei- sal, toen deze zich in Casablanca be vond, een poging tot een staatsgreep gedaan. Het hoofd van het complot zou een neef van Feisal, de 24-jarige emir Chaled ben Massaad ben Abdel Aziz, zijn geweest. Hij zou gedood zijn bij een vuurgevecht tussen zijn aanhangers en Saoedi-arabische troepen. Zebrazuivering. In Diisseldorf worden de komende weken 355 van de 445 zebra- oversteekplaatsen verwijderd. De ne gentig resterende zebrapaden worden voorzien van lichtgevende markeringen en waarschuwingsborden. Tot deze maatregel wordt overgegaan omdat ge bleken is, dat het aantal ongevallen op zebrapaden de laatste jaren schrikba rend is gestegen.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3