India wenst Kasjmir niet los te laten Houd uw kind Regenkleding weg van vergif HET WEER T T J j. Drs. Den Uyl gaat scherper toezien op de prijzen Verdwenen Claude Berkeley blijkt te zijn vermoord v matras MORRIS AARDGAS ONDER WESTERSCHELDE EXTRA Grensschenditigen houden niet op Overstekende jongen in Haarlem verongelukt BOAC ontziet de Duitsers Wateier Vredesprijs voor de Eduard van Beinum Stichting te Breukelen Loodstarief wordt 30 pet. hoger Op Philippijnen dodencijfer tot 630 gestegen ym UW W. A. VERWOERD en ZONEN 50e JAARGANG NUMMER 276 WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1965 in rfi Uittreden Het woord is aan SPECIAALZAAK VOOR DAMES EN HEREN Weinig verandering Prinses Christina krijgt gitaarlessen Sanering van de middenstand pagina 7 KOLEN Lichaam gevonden in het Amsterdam-Rijnkanaal NEW DELHI, (Reuter en AP) - Pre mier Sjastri van India heeft gisteren naar aanleiding van de laatste VN-resolutie gezegd dat de Indische troepen de op dracht hebben zich te verdedigen als ze worden aangevallen. „Wij hebben de be- standsvoorstellen van de Veiligheidsraad wel onvoorwaardelijk, maar niet eenzij dig aanvaard", zei Sjastri. Volgens de Indische minister van Buitenlandse Za ken, Swaran Singh, is India bereid zijn troepen terug te trekken. Maar dan moet deze maatregel niet gekoppeld worden aan politieke kwesties, zoals het geschil over Kasjmir. India blijft, met andere woorden, vasthouden aan Kasjmir. Intussen worden vrijwel aan de lopende band grensschendingen van beide partijen gemeld. Volgens India hebben Pakistanen de plaats Khem Karan, in de buurt van Amritsar, in brand gestoken. Ook zouden enkele dorpen in brand zijn gestoken op door Pakistanen veroverd gebied. De 35 waarnemers van de Verenigde Naties die toezicht moeten houden op de naleving van het bestand staan voor de gigantische taak incidenten te voorkomen langs de 1600 kilometer lange grens tussen India en Pakistan. Maar vandaag krij gen zij versterking van 34 verse VN-col- De zesjarige Andreas Keur uit de Wou- wermanstraat in Haarlem is dinsdag avond overleden aan de verwondingen van een aanrijding. De jongen stak in de Santpoorterstraat in Haarlem de weg over van achter een geparkeerde vracht wagen met aanhanger. Hij liep tegen een personenauto, die bestuurd werd door een 46-jarige Haarlemse tandarts. De jongen werd verscheidene meters meegesleurd. Tijdens vervoer naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo overleed de knaap. Naar het schijnt, zou de jongen samen met een vriendje nabij de vrachtauto heb ben gespeeld. Een onbekende dame zou de beide jongens hebben weggejaagd, waar op zij de straat oprenden, met het nood lottige gevolg. De verkeerspolitie ver zoekt thans deze dame zich te melden voor nadere inlichtingen. De straat was ter plaatse slecht verlicht, doordat de lan taarn aldaar defect was geraakt. legas en binnenkort zullen nog 39 ande ren naar Voor-Indië vertrekken. De Chinese troepen aan de noordgrens van India blijven volgens het Indische mi nisterie van Defensie hun stellingen ver sterken. Door het Chinese persbureau is een nieuwe waarschuwing aan India be kendgemaakt. Daarin worden de „Indische reactionai ren" ernstig gewaarschuwd hun „infiltra ties en provocaties" in het grensgebied te staken „China behoudt zich het recht voor zelf het vraagstuk op te lossen van de bezetting door India van meer dan 92.000 vierkante kilometer Chinees grondgebied. Eens komt een einde aan ons geduld. U bent reeds te ver gegaan. Wie wind zaait zal storm oogsten", zo luiden de Chinese dreigementen. In de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft Pakistan bij mon de van de minister van Buitenlandse Za ken Bhoetto opnieuw gedreigd uit de vol kenorganisatie te treden als niet spoedig een oplossing wordt gevonden voor het al achttien jaren oude geschil om Kasjmir. Bhoetto bracht hulde aan China en Indo nesië om de „belangeloze steun aan Pa kistan". Bhoetto zou liever zien dat de samen stelling van de vredesmacht van de Ver enigde Naties was samengesteld uit Afri kaanse-, Zuidamerikaanse- en Aziatische contingenten. De Veiligheidsraad komt vanmiddag om drie uur opnieuw bijeen om de In- disch-Pakistaanse kwestie te bespreken. Advertentie In Nederland wordt gemiddeld per dag 180 maal alarm geslagen, omdat een kind van iets „gesnoept" heeft dat gevaarlijk is. Elk jaar sterven in Nederland dertig kleuters door een vergiftiging uit on achtzaamheid. In tachtig percent van alle vergifti- gingsgevallen in Nederland zijn kinde ren beneden de vijf jaar het slacht offer. Tristan Bernard: De hemel heeft het beste klimaat, maar in de hel zijn interessantere mensen. De BOAC zal in West-Duitsland geen gebruik maken van een advertentie waar op Mariene Dietrich is afgebeeld, haar beroemde benen voor zich uitgestrekt om aan te tonen hoe comfortabel het vliegen met de BOAC is. De advertentie is wel reeds in andere landen gebruikt, maar de BOAC heeft er, wat Duitsland betreft, van afgezien om dat Mariene Dietrich, die de Tweede We reldoorlog voor de Amerikaanse troepen optrad, in haar geboorteland (ze werd ge boren in Berlijn) niet erg populair meer is. Ze zou volgens de Duitse pers vele anti-Duitse uitlatingen gedaan hebben. De publiciteitsagent voor de BOAC in Duits land nam de proef op de som bij 75 Duit sers. Het bleek dat er meer dan 60 Mar iene identificeerden met „haat voor Duitsland". Alleen enkelen noemden haar „de beroemdste grootmoeder". Sommigen herinnerden zich nog met genoegen haar rol in „De Blauwe Engel" uit 1929. Het hoofdkantoor van de BOAC in Londen zag toen van de publikatie van de adver tentie in Duitsland af. De klant is koning.... Advertentie Barteljorisstr., Haarlem, tel. 15332 Leidsestraat (bij Koningsplein) Telef. (020) 22 35 96 - Amsterdam In 98 percent van deze gevallen zou de vergiftiging te vermijden zijn ge weest als er niet zo slordig met de giftige stoffen was omgesprongen. Vijfendertig percent van deze gevallen zijn het gevolg van „snoepen" uit de medicijnkast en 37 percent van „snoe pen" uit het gootsteenkastje. Rondscharrelende kleuters mogen niet de kans krijgen iets giftigs op te eten. Zorg dat hij er niet bij kan komen. W eerrapporten 1, 2 Agenda van IJmond en Haarlem 2 Uit het binnenland 2, 7 Van Dag tot Dag3 Buitenlands nieuws 3, 7 Achtergrond: Sjastri en Khan 3 Uit stad en omgeving .4, 5, 10 Radio en tv 9 Kunst 9 Langs sluizen en havens10 In de Vishal en op zee10 Feuilleton 11 Beeldverhalen 11 Topsy 12 Beurs 13 Economisch nieuws13 Scheepsberichten 13 Ferdinand 14 Sport 15 Luidsprekers 12 Dit nummer bestaat uit zestien pagina's Verwachting tot morgenavond: Veranderlijke bewolking mef plaatselijk een bui. Overwegend matige wind uit zuidelijke richtin gen. Weinig verandering in tem peratuur. Volledige weerrapporten op pagina twee. Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, ITrmiiden. 1 T 11 B f Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Geopend van 9-12.30 en 2-5 u. Zat 9-11 u. 1 i Ejl I I I Abonnement per week 80 cent per kwartaal Tel. adm. 5437, chef bezorging tot 7 u. 7519. 10,40, franco per post 11,65 Losse Tel. redactie 5389, na kantooruren 02560-6484. DAGBLAD VOOR VELSEN - IJ MUIDEN, SANTFOOR T, DRIEHUIS, BEVERWIJK EN HEEMSKERK nummers, afgehaald aan ons bureau, 20 cent Uitgave: Grafische Bedrijven Damiate N.V. Girorekening IJmuider Courant no. 129288. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Adjunct Hoofdredacteur: E. Koning Chef van de redactie: H. Landré Directeur: Mr. H. G van der Mije De aardgasverbinding door de West'erschelde is nagenoeg voltooid. De enorme pijpleiding behoeft nog slechts op enkele plaatsen gelast te worden, waarna de pijp op zijn plaats in de bodem van de Wester- schelde kan worden neergelaten. Op de foto is te zien hoe de pijp door een aantal lieren wordt opgehesen, opdat hij kan worden gelast. Minister Den Uyl acht het dringend noodzakelijk dat de huidige spelregels van het prijsbeleid voorshands blijven gelden. Omtrent eventuele wijzigingen stelt hij zich voor te zijner tijd contact op te ne men met vertegenwoordigers van het georganiseerde bedrijfsleven en de consu menten. Hij gaat na of een beleid dat gericht is op het behoud van een bevre digende middellange termijnontwikkeling de noodzaak met zich brengt tot conti nuering van de tijdelijk verleende be voegdheid om in individuele gevallen prijscorrigerend op te treden, zo schrijft hij in zijn toelichting op de begroting van economische zaken. Hij acht het ook van groot belang er nauwlettend op toe te zien, dat de prijs- gedragsregels worden nageleefd. Daartoe is de controle op dit punt verscherpt. Deze houdt in, dat op een breed terrein onderzoekingen worden ingesteld. Als strijdigheid met de prijsgedragsregels wordt geconstateerd, wordt met de be trokkenen hierover contact opgenomen, teinde hen de gelegenheid te geven dui delijk te maken dat de toegepaste verho gingen passen in het kader van de spel regels van het prijsbeleid. Hij stelt zich voor de vaste commissie van economi sche zaken van de Tweede Kamer op de hoogte te stellen van de resultaten van de genoemde reeks onderzoekingen. De nadere uitwerking van de voorgenomen generieke maatregel met betrekking tot in kartelverband gestelde toelatingseisen is ter hand genomen. Prinses Christina, de jongste van onze prinsessen, gaat gitaarlessen nemen bij Julien Coco te Utrecht. De heer Coco is als gitarist verbonden aan het Utrechts Stedelijk orkest. Vandaag heeft zij de eerste les gekregen. Dertigduizend gulden voor Queekhoven Deze waarschuwing is gegeven op het congres van de apothekers in Rot terdam. De loodsgeldtarieven voor schepen met bestemming alle Nederlandse havens en de Belgische havens aan de Westerschel- de en het kanaal van Terneuzen worden met plusminus dertig percent verhoogd. Dit zal in twee etappes geschieden: een verhoging van plusminus vijftien percent met ingang van 1 oktober en een ver hoging met een zelfde percentage per 1 april 1966. Bovendien zal met ingang van 1 oktober een éénmalige verhoging plaatsvinden van het tarief van een loodsreis. Deze ver hogingen, diie in overeenstemming met de Belgische regering tot stand zijn ge komen, zijn noodzakelijk gebleken in ver band met de sterk gestegen exploitatie kosten. Advertentie De Wateler-vredesprijs voor 1965 is toe gekend aan de Eduard van Beinum Stichting in huize Queekhoven te Breuke len voor haar verdienstelijk streven om, door het tezamen brengen van toonkun stenaars uit verschillende landen in een internationaal cultureel centrum, bij te dragen tot een beter internationaal begrip en internationale toenadering. De Wateler-vredesprijs is ingesteld door de heer J. G. D. Wateier, in leven direc teur der Oranje-Nassau-Hypotheekbank te 's-Gravenhage. die bij zijn overlijden zijn vermogen heeft vermaakt aan de Carne- gie-stichting, onder beding dat uit de re venuen jaarlijks een vredesprijs zou wor den toegekend aan degene, die op eniger lei wijze de zaak van de vrede het beste zou hebben gediend of die zou hebben bij gedragen tot het vinden van de middelen ter bestrijding van de oorlog. De toeken ning geschiedt beurtelings aan een Ne derlander en aan een buitenlander. De prijs werd voor het eerst toegekend in 1931. De prijs bedraagt ƒ30.000,-, waar voor de Nederlandse regering vrijstelling van schenkingsrecht heeft verleend. UITSLUITEND DE BETERE SOORTEN Let op het juiste adres Alléén KENNEMERLAAN 166 hoek Napierstraat - Telefoon 4420 (47 jaar Rijksleverancier) Voor de derde keer in korte tijd is de Amsterdamse politie geconfronteerd met een mysterie van een in het water ge vonden stoffelijk overschot. Het in zeil doek gewikkelde lichaam van een man, dat gisteren met ingeslagen schedel bij Weesperkarspel uit het Amsterdam-Rijn kanaal is opgevist, is geïdentificeerd als dat van Claude Berkeley, een dertigjari ge Engelse filmregisseur. Berkeley was ongeveer vijf jaar ver bonden aan de in de hoofdstad gevestig de Oscarfilms n.v. Sinds vorige week maandag werd hij vermist. Op 25 augustus kwam de nog steeds onopgeloste „koffermoordzaak" aan het rollen. Op 13 september werd uit het wa ter het lichaam opgevist van een 36-jari- ge in Brits Guiana geboren en in Londen woonachtige toerist. Deze heeft vermoe delijk zelfmoord gepleegd. Ernstig letsel aan zijn schedel kon toegeschreven wor den aan schroeven van rondvaartboten. Claude Berkeley was vrijgezel. Voor Oscarfilms verzorgde hij ondermeer op namen voor een aantal reclamefilms. Voordat hij bij Oscarfilms kwam had hij enige tijd bij Joop Geesink gewerkt. Kort geleden heeft Berkeley een reis gemaakt naar Polen en Rusland. Tijdens deze trip heeft hij filmopnamen gemaakt. MANILLA (A.F.P.) De politie op de Philippijnen heeft meegedeeld, dat het aantal slachtoffers bij de vulkaanuitbar- ting tot 630 is gestegen. De reddingswerk- veel mensen vermist. De reddingswerk zaamheden worden door dichte wolken van rook en stof gehinderd. De vulkaan is weer rustig, maar deskundigen ver wachtten elk moment een nieuwe uit barsting. Een reusachtige stof- en rookwolk stijgt op naar het zwerk boven de Philippijnse vulkaan de Taal. Ang stige bewonbrs van dorpen uit de omgeving van de vulkaan vluchten weg naar veiliger oorden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 1