Dr.A. la Fleur meent: Greep van overheid op het bijzonder onderwijs wordt gaandeweg sterker 1 HAARLEM EN DE IJMOND en OTTGERING 11 Slachtoffer van kolendamp Boete van 10.000.- voor overtreding Uitverkopenwet Melk in plastic zakjes Doden in het verkeer Inbreker stal ƒ600.- uit huis van politieman Postambtenaar hield ƒ12.000.- achter Vermoorde Brit begraven Koninklijk paar zag op Aruba oud altaar uit Scheveningen Werelddierendag Geen eenheid bij het schrijfonderwijs Tussen kraan en stapel buizen doodgedrukt Lift stortte neer; monteur gedood Iets warmer 2 van duivenboden n.v. van duivenboden n.v. Wie kinderen heeft, moet Norit in huis hebben -STOMEN VAN GORDIJNEN ZATERDAG 2 OKTOBER 1965 de permanente meubelshow Ziekenfondswet voor „buitenshuisstudent" ongunstig Kinderzegels met dieren voor Suriname Politie fotografeerde belangstellenden Havenverkeer Amsterdam Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk WEERRAPPORTEK "(J ..s „Via allerlei subsidiebepalingen is de greep van de overheid op het bijzonder onderwijs gaandeweg sterker geworden", aldus de rector van het Marnix van St. Aldegondelyceum te Haarlem, dr. A. la Fleur, in de jaarvergadering van de Bond van Verenigingen voor Christelijk Middel baar en Voorbereidend Hoger Onderwijs, die in Utrecht gehouden werd. Soms lijkt het gemakkelijk om maar een beroep op de overheid te doen, maar wij moeten onszelf zijn en blijven, zei dr. la Fleur, die hierbij o.m. dacht aan de tijdrovende berekening van de salarissen, welke het verleidelijk maakt om de me chanische administratie van het departe ment maar in te schakelen. Hij meende echter dat de christelijke scholen zelf in dergelijke gevallen beter samen een uit weg voor de problemen kunnen zoeken dan een beroep doen op de overheid. Over de invoering van de Wet op het Voortgezet Onderwijs zei hij, dat bij de „inpassing" van de nieuwe schooltypen het aantal leerlingen waarschijnlijk een rol zal spelen. In dat geval zal het soms alleen door combinatie van een aantal kleinere scholen mogelijk zijn zowel een h.a.v.o. als een v.w.o.-afdeling te creëren. Dr. la Fleur was tegenstander van wat hij „compromisscholen" noemde. „Die passen", zei hij, „misschien wel in deze tijd, waarin veel mensen graag bereid zijn hun eigen standpunt overboord te gooien en het te zoeken in de dialoog, maar opvoeding en onduidelijkheid zijn gezworen vijanden en niemand kan de verantwoordelijkheid voor een lergelijke „ontmoeting" in de school ten opzichte van de jeugd dragen. Dr. la Fleur meende dat het christe lijk onderwijs landelijk en regionaal uit gebreide plannen op touw zal moeten zet ten voor een verantwoord nationaal chris telijk scholenplan. Zijns inziens zal de re gering via de „inpassing" en de finan- Advertentie 1 i t.o. damstraat en s p a a r n e 11 tey,ermuseum MUSTERRIN6 ©fficial dealer van international artifort - bovenkamp - leolux - tessi - gelderland zitmeubelen wandmeubelen fristo - formule mah. yongg pastoe royal systeem deco k.l.m. ged. oude gracht 108-110 - spaarne 11 kruisstraat 22 afd. woningtextiel kleurrijke katalogus (68 p.) ligt voor u klaar, 's maandags de gehele dag gesloten. In een woning in de Bestevaersweg in Katwijk aan Zee heeft zich vannacht een geval van kolendampvergiftiging voorge daan, dat aan de 74-jarige W. Schaap het leven heeft gekost. Hij woonde in een ach terkamer waar een kolenkachel stond. In het huis woont ook een echtpaar met vier kinderen. Ook bij hen werden vergifti gingsverschijnselen waargenomen. Zij zijn naar het academisch ziekenhuis in Leiden overgebracht. In een brief aan de minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid schrijft het landelijk bestuur van de Nederlandse Studentenvakbeweging over de nieuwe Ziekenfondswet, die 1 januari 1966 in wer king zal treden, dat door de vervanging van het woord „gezin" in „huishouden" een groot aantal „buitenshuisstudenten", die nu nog kosteloos met de ouders me deverzekerd zijn, buiten de nieuwe wet komt te vallen. De S.V.B. hoopt dat de vrijwillige ziekenfondsverzekering open gesteld wordt voor alle studenten, onge acht het inkomen van de ouders. De pre mie voor die verzekering zou dan gesteld moeten worden op 3 percent van het stu denteninkomen, gelijk aan de werkne merspremie in de verplichte ziekenfonds verzekering. Op 26 november zal de Surinaamse post administratie een serie kinderpostzegels met bijslag uitgeven. Deze serie is ont worpen door de heer S. Robles de Medi na. De frankeerwaarden, bijslagen en voorstellingen zijn: 4 4 cent (meisje met luipaard), 10 5 cent (jongen met aap), 15 7 cent (meisje met schild pad), 25 10 cent (jongen met konijn). De verkoopprijs van de serie in Neder lands geld is 1,60. De zegels van 4 4 cent en 15 7 cent verschijnen ook in blokjes, waarop twee zegels van 4 4 en twee zegels van 15 7 kruiselings tegenover elkaar zijn geplaatst. De prijs per blokje in Ne derlands geld is 1,20. De verkoop- en de geldigheidstermijn van de zegels zijn nog niet bekend. ciering daarvan en bij haar streven naar een efficiënte spreiding van de scholen over het land een nog „fiksere greep" op alle scholen krijgen. Tekenend noem de hij het in dit verband, dat minister Diepenhorst heeft medegedeeld, dat hij zal onderzoeken of de vierde T.H. in Noord-Holland niet zou kunnen functione ren in samenwerking met de gemeente lijke universiteit van Amsterdam en met de Vrije Universiteit. De economische politierechter in Arn hem heeft vanmiddag C. en A. aldaar tot 10.000 gulden boete veroordeeld we gens het overtreden van de Wet op de Uitverkopen. C. en A. had destijds in een plaatse lijke krant een advertentie geplaatst waarin werd aangekondigd, dat de vol gende morgen de „Pinksterfinale" en een .prijsexplosie" aan de orde zou zijn. Volgens het vonnis wekte dit bij het pu bliek de indruk van een uitverkoop. De wettelijk uitverkoop was pas twee weken later geoorloofd. Een Haags consumptiemelkbedrijf gaat binnenkort melk leveren in plastic zakjes. De zakjes worden door een ma chine gevuld; iedere seconde een zakje van een liter. Het verpakken van melk in plastic zakjes is een Franse vondst, maar de machine die door het Haagse bedrijf zal worden gebruikt is van Zwitserse make lij. Het zakje bestaat uit twee lagen po lyethyleen: een witte en een zwarte. De witte buitenkant beschermt de melk te gen warmte, de zwarte binnenzijde geeft bescherming tegen licht. In Dwingelo is de 75-jarige T. Nijland die links van de weg fietste, aangereden door een auto, ten gevolge waarvan hij het leven verloor. In Vorden werd de 49-jarige A. van den Berg achter het stuur van zijn auto on wel. Hij was op slag dood toen de wa gen tegen een boom botste. In Alphen aan de Rijn is de 14-jarige Dirk van Veen uit Boskoop, die met vier vriendjes naar school fietste, door een bestelauto aangereden. Hij overleed later in een ziekenhuis in Leiden. In Enschede is ingebroken in de wo ning van een hoofdagent van politie. Uit een kast op de slaapkamer nam hij 600 weg. De politieman en zijn vrouw waren 's avonds uitgegaan en hadden de sleutel van de achterdeur onder een mat bij die deur gelegd, daar in de loop van de avond twee zoons moesten thuis komen. Een van deze zoons ontdekte bij zijn komst dat in de slaapkamer, waar het licht brandde, de kast opengebroken was. De inbreker had de gordijnen dicht gedaan om ongezien zijn gang te kun nen gaan. Ook op andere plaatsen had hij naar geld gezocht, want in de woon kamer was een dressoir overhoop ge haald. Advertentie Norit is een befaamd middel bij gewone maag- en darmstoornissen. Maar Norit is meer: Als kinderen ver giftige stoffen hebben gedronken of gegeten kan Norit levens reddend zijn.Bel in zo'n situatie direct de dokter, maar begin alvast Norit te geven, véél Norit. Vraag Norit bij Uw apotheker of drogist. De postale recherche heeft in Amster dam een 45-jarige loketambtenaar bij de posterijen aangehouden wegens het ach terhouden van gelden, die door het pu bliek aan het hoofdpostkantoor in Amster dam op de giro werden gestort. Hij heeft zich op deze wijze ongeveer 12.000 gulden toegeëigend. De zaak kwam aan het licht toen een rekeninghouder bij de giro dienst ging informeren wat de reden kon zijn van het lange uitblijven van een door hem overgemaakt bedrag. Toen bleek dat de ambtenaar zich maanden lang had schuldig gemaakt aan het „schuiven" met gestorte giro-gelden. In zijn woning trof de recherche daarvan de bewijzen aan. Hij was begonnen met geld van girostortingen achter te houden en de stortingsopdracht niet uit te voe ren. Wanneer er later weer een grote stortingsopdracht kwam gebruikte hij een deel van dit geld om de achtergehouden opdrachten uit te voeren. Van het bedrag van ruim 12.000 gulden is niet veel meer over. Het wordt niet uitgesloten geacht dat de ambtenaar zich van nog meer gestorte bedragen heeft meester gemaakt. De man is ter be schikking van de justitie gesteld. Het stoffelijk overschot van de ver moorde Engelse filmregisseur Claude Berkeley is gisteren op de Portugees-Is raelitische begraafplaats in Ouderkerk begraven. Er waren ongeveer tachtig be langstellenden. Allen werden groepsge wijs door drie politiefotograf en gefotogra feerd. Voorts waren een hoofdinspecteur en een rechercheur van de Amsterdamse zedenpolitie en enkele leden van de dis trictsrecherche van de rijkspolitie in bur ger aanwezig. In september zijn in de hoofdstedelijke haven aangekomen 805 zeeschepen 1.825.451 brt.) en vertrokken 803 zeesche pen (1.870.586 brt). In de afgelopen maan den van 1965 zijn er 165 zeeschepen meer de Amsterdamse haven binnengelopen dan in dezelfde periode van 1964. Koningin Juliana en prins Bernhard hebben gisteren Aruba bezocht en een rondrit over het eiland gemaakt. Zij be zochten o.a. het nieuwe gebouw voor de overheidsdiensten en bezichtigden in de St. Annakerk een houten altaar uit de vo rige eeuw, dat tot 1924 in de St. Antonius- kerk in Scheveningen heeft gestaan. Het werd toen de bisschop van Curacao aan geboden. Men kon echter de transpostkos- ten ad 3000 niet bijeenbrengen. Het al taar verhuisde toen naar de St. Annakerk op Aruba, want pastoor Tobias Jansen kon het transport wèl betalen. Vervolgens ging het gezelschap naar de Nutriculture Farm, waar met behulp van chemische stoffen groenten worden ge kweekt. De wortels van de planten wor den van tijd tot tijd in water gezet, waar in bepaalde chemische stoffen zijn opge lost, waardoor de planten tot groei ko men. Omdat het hiervoor gebruikte drink water kostbaar is op Aruba, wil men een zuiveringsinstallatie bouwen zodat de kwekerij gebruik kan maken van het af valwater van de Arubaanse hotels. Voor de gekweekte planten hadden niet alleen de koningin en de prins, maar ook de minister van Landbouw, mr. Biesheu vel, veel belangstelling. Na de rondrit bood het bestuurscollege van Aruba een lunch aan, tijdens welke de koningin ge schenken ontving. V-H+- ÏY De beeldhouwer Arie Teeuwisse vervaardigde dit beeld van een zit tende hond. Het zal maandag ter gelegenheid van Werelddierendag in een bijeenkomst van dierenvrien den in Amsterdam worden onthuld. Maandag 4 oktober wordt weer wereld dierendag gevierd. De Vereniging tot Be scherming van Dieren voor Haarlem en Omstreken is echter dit jaar niet in de gelegenheid de gebruikelijke collecte te houden. Deze heeft in Haarlem en Heem stede al plaats gehad. Toch besteedt de vereniging ook dit jaar aandacht aan werelddierendag. In het asiel in de Rid derstraat is een tafel geplaatst, waarop diverse artikelen staan tentoongesteld die gekocht kunnen worden ten bate van het zwerfdier. De Nederlandse Bond tot Bestrijding van de Vivisectie vestigt vandaag ander maal de aandacht op haar doelstellingen en op de onoirbare handel in dieren ten bate van cosmetica en dergelijke. Van daag, zaterdag 2 oktober heeft de bond hij het hoofdpostkantoor aan de Gedemp te Oude Gracht en bij het Julianapark in Haarlem-noord een stand ingericht. Hier worden ondermeer gratis folders uitgereikt. Advertentie GR. HOUTSTR. 5 TEL. 10771 BINNENWEG 137 A'DAMSE VAART 30 TEL 84373 TEL 11561 De Vereniging van Leraren in het Schoonschrijven, stenografie en machine- schrijven bestaat zestig jaar. Het schrijfonderwijs heeft altijd grote aandacht van de vereniging gehad. Om dat de veelheid van methoden die in de loop der jaren werden ontwikkeld tot een chaos leidde, heeft een normalisatiecom missie die voor 't grootste deel uit le den van de vereniging bestond zes jaar geleden op verzoek van het ministerie van Onderwijs de mogelijkheden bestu deerd om meer eenheid in het schrijfon derwijs te brengen. Na twee jaar van in tensieve studie kwam er inderdaad een aan de praktijk getoetste en op de psy chologische consequenties beoordeelde methode uit de bus: het normalisatiealfa bet, dat bestaat uit gebonden schrift, iets minder schuin dan het „ouderwetse", maar ook niet helemaal recht zoals het blokschrift. De vereniging betreurt het, dat de overheid deze methode nooit verplicht heeft durven stellen. De scholen kunnen nog steeds zelf beslissen welk soort schrift zij hun leerlingen willen bijbrengen en de verschillen zijn dan ook nog even groot als vroeger, ondanks het vele werk van de normalisatiecom- Op het fabrieksterrein van een buizen- handel in Zwijndrecht is de 61-jarige J. Haameete uit Melissant met zijn hoofd be klemd geraakt tussen een rijdende kraan en een stapel buizen. Hij werd zo ernstig gewond, dat hij enkele ogenblikken later is overleden. In het centraal laboratorium van TNO in Delft was gistermiddag de 38-jarige chef-monteur H. Witteveen bezig met de reparatie van een lift, toen deze van onge veer tweeënhalve meter hoogte neerstortte De heer Witteveen raakte met hoofd en armen bekneld. Hij werd in zorgwekken de toestand overgebracht naar het zie kenhuis in Delft, waar hij is overleden. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Centrum met „Recht op moord", van Yves Jamiaque. Regie: Luc Lutz. Stadsschouwburg, zondag 20 u.: Zie za terdag. Teylermuseum, zondag 15 u.: Orgelcon cert door Wim Daim. Daarna Jeanne Vos (viool) en Bouw Lemkes (viool). Stadsschouwburg, maandag 20 u.: Werk groep Katholiek Amateurtoneel: concours (fragmenten uit 8 toneelstukken). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 en zon dag ook 16.15 u.: -.Op een mooie zomer morgen", 18 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u. en maandag 19 en 21.15 u.: „In 90 nachten de wereld rond", 18 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „De heuvel der ver schrikking", 18 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 en zon- u.: „Rozen voor Marika", a.l. Van maan dag ook 16.15 u-: „Majoor Dundee", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 en zondag 14 en 16.15 u. „Vrijbuiters van het woud", a.l.; zaterdag 19 en 21.15 u. en maandag 20.15 u.: „Rozen voor Marike", a.l. Van maan dag af 20.15 u-: „De dame met de came lia's", 14 j. Rembrandt, 14, 18.45 en 21.30 u.: „Zor- ba de Griek", 18 j.; zondag 11 u.: „Gala pagos", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 2115 u.: „Terreur van de rode mantels", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het zwaard van Zorro", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Op de bodem van de hemel", a.l-; zondag 11 u.: „Im weissen Rössl", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u„ zondags van 13-17 u- Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. en van 13.30-17 uur; zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylersmuseum (Spaarne 16): Exposi tie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaen vai. Ostade. Tot 15 oktober. Permanente expositie van schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) 10-17 u. De eerste zondag van de maand 13-17 u. Vishal (Grote Markt)Druksels van H. N. Werkman (verzameling ds. F. R. A. Hen- kels) Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot 4 oktober. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein/ Korte Houtstraat): Expositie van reis schetsen van Poppe Damave. Dagelijks van 10-18 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. Tot eind oktober. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land); Foto-expositie van Peter Dullaart. Tot 3 oktober. Bootzaal: „100 ambachten van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge sloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (hoek Kamperlaan): expositie van schilderijen, tekeningen en etsen van Sal Meyer. Dagelijks 1017 u. en zondags 13—17 u. Tot 3 oktober. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van grafiek van Kees Okx. Op werkdagen van 9.30 tot 18 uur. Tot 7 okt. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 no vember openluchttentoonstelling v. voor- jaars- en zomerbloemen. Tropen tuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 uur; golfbaan tot 21 uur. ZATERDAG 2 OKTOBER City, 19 en 21.15 uur: „Some like it hot." Stadsschouwburg, 20 uur: „Meisjes zon der remmen." St. Fidelisgebouw, 1422 uur: Fancy-fair ten bate van het ontwikkelingswerk in Chili. ZONDAG 3 OKTOBER City, 14.30 uur: „Tarzan en de verloren Safari"; 19 en 21.15 uur: „Some like ik hot." Stadsschouwburg, 15 uur: „Het mysterie van de slangenhuid"; 20 uur: „Meisjes zon der remmen." „Du Commerce", Marktplein 2, 20 uur: Dans- en ontspanningsvereniging „Arosa", dansen op muziek van „The Bandits". MAANDAG 4 OKTOBER Heden geen bioscoopvoorstellingen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21 u. filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.-k. openbare biblotheek en leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u. en 19 tot 21 u. ZATERDAG 2 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ur- sus in de vuurvallei"; 23.30 uur: „Bloedbad in de Sidney Street." Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Gold- finger." (tweede week). W.B. Theater, 20 uur: Tarzan de gewel dige." Huize Adrichem, Hoflanderweg 170, schilder- en tekenlessen door het St. Lucas- gilde, om 14 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Zaanse schilders, te be zichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- ohiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat, geopend van 1012.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1012.30 uur en van 1417 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 1012.30 uur en van 1417 uur. R.-k. leeszaal geopend van 1012 uur en van 1417 uur. Meerestein, openbare leeszaal, geopend van 10—12 uur en van 1416 uur. R.-k. leeszaal geopend van 1012 uur en van 1416 uur. ZONDAG 3 OKTOBER Kennemer Theater, 14.30 uur: „De won derbaarlijke belevenissen van de Robin sons"; 16.30 uur: „Ursus in de vuurvallei"; 19 en 21.15 uur: „La Ronde". Luxor Theater, 1415 uur: „De wraak van de Saraceen"; 16.15, 19 en 21.15 uur: „Goldfinger". W.B. Theater, 14.30 uur: „Operatie tor telduif"; 16.30 uur: „Tarzan de gewel dige"; 20 uur: „Vergelding". MAANDAG 4 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „La Ronde". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Gold finger." (tweede week). W.B. Theater, 20 uur: „Vergelding". Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie werken van Zaanse schilders, te be zichtigen van 918 uur. „De Opgang", 20 uur: Vergadering P v.d.A., Beverwijk en Wijk aan Zee. Café „Sport", 20 uur: Vergadering „Vo gelvreugd", spreker Dommerholt. Kennemer Oudheidkamer ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal, geopend van 15-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 uur. Nieuwe luchtlijn. Canadian Pacific Air lines opent een nieuwe luchtlijn tussen Amsterdam, Montreal en Toronto. De nieuwe dienst begint op 2 november van Montreal naar Amsterdam en op 3 november van Amsterdam naar Mon treal. Er zal van Amsterdam uit op woensdagen en zaterdagen en van Montreal uit op dinsdagen en vrijdagen worden gevlogen. Na 23 maart wordt drie maal in de week in beide rich tingen gevlogen. Nieuwe Stations. De opening van 't nieuwe station in Tilburg is vastgesteld op 16 november. De nieuwbouw van het stati on in Zwijndrecht wordt op 26 novem ber geopend en het nieuwe station in Emmen gaat op 22 december open. Hoogleraren. Tot hoogleraren in de ge schiedenis na de middeleeuwen zijn be noemd dr. E. H. Waterbolk, thans we tenschappelijk hoofdmedewerker aan deze universiteit, en dr. E. H. Kossmann, thans hoogleraar in de Nederlandse ge schiedenis aan het „University College" te Londen. VWW\AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAfWVAAAA/WWU\AA/\/\AAA/l Het K.N.M.I. deelt mee: Een oud buiengebied uit West-Frankrijk naderde vanmorgen ons land. Het is een restant van een depressie die over Schot land in noordelijke richting wegtrekt. Het buiengebied zal morgen ons land gepas seerd zijn. Er zal dan een zuidelijke lucht stroming ontstaan tussen een hogedrukge- bied boven Midden- en Oost-Europa en 'n diepe depressie ten westen van Ierland. In de zuidelijke stroming zullen opklaringen voorkomen en de temperaturen zullen daardoor over het algemeen iets hoger zijn dan vandaag. De kans op buien neemt af. 00 Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. d u q Neerslag: laatste 24 uur. <d a lc3 SS Den Helder half bew. zzo 17 0,4 Ypenburg zw. bew. zzo 18 0 Vlissingen mist zzo 17 0 Eelde zw. bew. ozo 19 0,2 De Bilt zw. bew. zzo 18 0 Twente mist z 19 0,4 Eindhoven regen zo 10 0,3 Z.-Limburg zw. bew. zzo 18 0 Helsinki onbewolkt wnw 12 0 Stockholm mist windst. 14 0 Oslo geh. bew. ono 16 0 Kopenhagen licht bew. O 17 0 Aberdeen zw. bew. zo 13 12 Londen mist windst. 15 0,2 Amsterdam zw. bew. zo 18 0 Brussel half bew. zzo 19 0 Luxemburg zw. bew. z 17 0 Parijs geh. bew. zw 16 0,3 Bordeaux mist windst. 17 14 Grenoble mist windst. 20 3 Nice licht bew. n 19 29 Berlijn zw. bew. 0 23 0 Frankfort mist windst. 20 3 München motregen wnw 20 0,1 Zürich regen zzo 19 0,7 Genève zw. bew. wnw 17 4 Locamo zw. bew. windst. 13 44 Wenen mist windst. 18 0 Innsbruck licht bew. windst. 23 0 Belgrado onbewolkt windst. 29 0 Rome onbewolkt windst. 26 0 Barcelona licht bew. n 20 0 Madrid licht bew. windst. 27 0 Mallorca onbewolkt windst. 27 0 Lissabon licht bew. no 23 11 Zondag 3 oktober Zon op 06.44 uur; onder 18.14 uur. Maan op 16.00 uur; onder 23.20 uur. Maandag 4 oktober Zon op 06.45 uur; onder 18.11 uur. Maan op 16.34 uur onder uur. Maanstanden Eerste kwartier 2 oktober 13.37 uur Volle maan 10 oktober 15.14 uur Laatste kwartier 17 oktober 20.00 uur Nieuwe maan 24 oktober 15.11 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 2 oktober Hoog water 8.24 uur en 20.50 uur. Laag water 3.49 uur en 16.05 uur. Zondag 3 oktober Hoog water 9.29 uur en 22.03 uur. Laag water 4.39 uur en 17.03 uur. Maandag 4 oktober Hoog water 10.53 uur en 23.37 uur. Laag water 5.53 uur en 18.28 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2