l M Diploma's uitgereikt aan Hoogoven-leerlingen H. Spanjaard bij afscheid koninklijk onderscheiden ZWIER Anti-reklame voor de beat l 09: WK Al 't El NOG een trein komë 9 O Iets van U bij? Dierendag en Kerbertasiel Havenberichten mmmn 898.— Uw leverancier voor KOLEN en OLIE TAUNUS Personen-automobielen Toneelcursus op „Scheybeeck" ZATERDAG 2 OKTOBER 1965 BBS TELEVISIE RADIO BECKER 12 M vanaf 5795.— 17 M vanaf 7885.- 20 M vanaf 8995.— In de grote ontspanningszaal van het opleidingscentrum van Hoogovens aan de IVenckebachstraat in Velsen-Noord zijn vrijdagavond in het bijzijn van achthon derd familieleden en andere belangstellen den aan 138 leerlingen totaal 403 diplo ma's uitgereikt. Deze avond was de of ficiële afsluiting van een opleiding voor het diploma van de bedrijfsschool en voor die van het landelijke leerlingenstelsel Bemetel en V.E.V. Het hoofd van de afdeling Onderwijs, de heer De Reeper, zei in zijn welkomst woord dat de jongelui, die nu zijn gedi plomeerd, een plaats zullen gaan inne men in het bedrijfsleven. Ir. W. Bakker, lid van de Raad van Bestuur van Hoog ovens, sprak o.m. over de snelle en gro te technische ontwikkeling en zei, dat de geslaagden na verloop van jaren tot de overtuiging zullen komen dat ze eigenlijk nog lang niet genoeg hebben geleerd. In een vlot tempo werden daarna de ruim vierhonderd diploma's uitgereikt. De heer De Reeper gaf de jongelui nog een laat ste instructie mee voor zij het werkelijke leven zullen ingaan als werknemer in de industrie. Hij zei onder meer dat de tijd van de elektronica nu is aangebroken en dat de jeugd van vandaag zal moeten le ren hiermee om te gaan. Het tweede, niet-officiële deel van de avond had ook een feestelijk karakter. Onder leiding van conferencier Kees Schilperoort en met medewerking van Alice Williams en andere artiesten werd aan attractief amusementsprogramma uitgevoerd. re: i. ->j Tot de geslaagden behoren onder ande- Bankplaatwerkers klas B2a H. J. Akker man, IJmuiden, J. C. Beentjes. Bever wijk, L. J. M. de Boer, Beverwijk, C. G. Bolczek Santpoort, J. G. M. Dirks Wijk Advertentie Met een toestel van RADIO BECKER bekijkt u het goed. Een voorbeeld uit onze kollektie: Super ontvanger met 59 cm beeldbuis, gradatiefilter, UHF en rapidovision- druktoets. Keus uit vele andere modellen in de merken PHILIPS - ARISTONA - ERRES - BLAUPUNKT TRAWLERKADE 64 - TELEFOON 6490 aan Zee, J. H. Gerber IJmuiden, C. Jan sen Heemskerk, L. A. v. Slooten IJmui den, J. C. L. v. Swaal Heemskerk, J. Vin- ke Beverwijk, R. J. Wijker IJmuiden. Bankplaatwerkers klas B2b C. L. J. Beentjes Beverwijk, W. C. Booy, IJmui den, H. Gorsonius Heemskerk, M. J. W. v. Keulen Beverwijk, C. A. Konijn Bever wijk, H. Koopmanschap Beverwijk, E. P. R. v. d. Laan Beverwijk, G. L. T. Tie- bosch Beverwijk. Bankplaatwerkers klas B2c S. Bakker IJmuiden, J. Bijmholt Heemskerk, H. Donders Beverwijk, J. v. Goor, Beverwijk G. C. T. M. Hoenderdors Beverwijk, K. J. v. d. Klooster Beverwijk, C. J. Nieuwen- huis Santpoort, R. A. J. Ooteman Heems kerk, M. T. Peters Velsen, P. Spits Be verwijk. Bankplaatwerkers klas B2d J. K. Bak ker IJmuiden, J. G. de Boer Heemskerk, E. v. Dijck Haarlem, S. Groeneveld Heemskerk, J. M. Jurg IJmuiden. S. H. Korringa Beverwijk, A. A. J. Nelissen Haarlem, G. C. Struik IJmuiden, K. Woudstra Beverwijk. Draaiers klas B2e H. P. Wiersema Vel sen. Pijpbewerkers 2e jrs. klas B2c P. L. Altena Heemskerk, J. H. Peekei Velsen, J. Smits Haarlem. Elektriciens klas E2a J. G. Bobeldijk Heemskerk, G. T. Bos Heemskerk, H. v. Duyn Velsen, H. J. v. d. Kolk Santpoort, H. J. Peschar, Haarlem, N. Sneekes Velsen, C. Vermaning IJmuiden, R. R. Weysters Beverwijk, C. v. d. Wint IJmui den. Elektriciëns klas E2b J. J. G. Boerwin kel Beverwijk, M. H. M. Croese Haar lem, H. Diederiks Beverwijk, C. v. d. Giessen Santpoort. E. V. Hoek IJmuiden, T. M. Homberg Velsen, R. J. H. Kof man Beverwijk, G. v. d. Kolk, Beverwijk, H. Lodewijk Haarlem, B A. Millenaar Heemskerk, L. J. Paap IJmuiden, F. .J Posthumus Heemskerk, P. A. C. Smit Heemskerk, J. C. M. v. Vianen Bever wijk, B. J. v. d. Zee Heemskerk, W. J. Zeilinga Santpoort. Deze opname werd gemaakt tijdens de massale uitreiking van de diverse diploma's. 138 jongelui kregen ge zamenlijk meer dan 400 papieren uit gereikt, waarop vermeld staat dat zij de opleiding met succes hebben gevolgd. Instrumentenvaklieden klas IV2 P. J. de Haas Heemskerk, J. N. Heynen Be verwijk J. G. Jochems IJmuiden. A. J. Jonker Beverwijk, H. v. Lieshout Haar lem, R. H. Meyer Velsen, C. J. Sernee Haarlem, J. F. U. Smit Heemskerk, P. J. Snijders IJmuiden, H. F. A. Sweers Heemskerk, T. G. Visser IJmuiden, W. de Vries Heemskerk. Elektronicavaklieden klas EV2 W. Beun der Haarlem, C. Brethouwer Beverwijk, P. G. Dekker IJmuiden, J. A. Duin Heemskerk, J. Kartman Beverwijk, T. B. Kwaak Velsen, H. P. Markslag Haarlem, J. P. Nijman Beverwijk G. Posthumus Beverwijk A. C. Rooyers Haarlem, A. B. v. Vught Driehuis. Bedieningsvaklieden klas BV2 Y. Hoek stra Haarlem. Advertentie WILLEMSBEEK WEG 88 - TELE F. 4627 Vrijdag arriveerden te IJmuiden: Zeeburgh. van Rotterdam; Bruse, Kristiansand; Santa Margherita. I.ulea; Svealand, Antwerpen; Birka, Delfzijl; Dollard, Swansea; Anda, IJstad, IJ muiden; Traviata, Le Havre; Saima Dan, Dublin, IJmuiden: World Seafarer. Pepel, IJ muiden; Esso Emden, Hamburg; Timo, Roches ter IJmuiden; Mitropa, Rimouski, Westzaan; Cantick Head. Rochester; Quo Vadis, Par; Cor nelia B. I. Gdynia; Dania. Usteinvik; British Cormorant, Antwerpen; Hertha. Boston, IJmui den: Ares. Ryeka; Magas. Rotterdam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Hebe, naar Rouaan; Heinrich Wessels. Kopenhagen; Bernd Gunda, Norresundet; Mittel Rhein, Antwerpen, Alkmaar; Ostara, IJstad. IJmuiden; Res Nova, Boston. Zaandam; Monte Espedan, Bilbao, IJ muiden; Athel Beach. Alexandrië; Gerd Staerke. Storugus, IJmuiden; Vaxholm, Aal- borg: Prins der Nederlanden. Cowes Roads; Brunla. Toensberg; Mynias, Tripoli, Buitenhui zen; Tarzan. Rotterdam, Zaandam: Gea M., Im- mingham, IJmuiden; Bornrif, Rotterdam; Jans, Londen; Eminence, Rochester; Wien, Antwer pen; Luminence. Londen; Fortuna, Helsingborg; USA, Goole; Alouette, Londen; Loke, Stock holm; Atlas. Gyon; Camerounkust, Rouaan; Nerlandia. Gothenburg; Kylix, Mena el Kamenl; Helen. Londen; Harm. Odense; Hunzeborg, Delf zijl, Zaandam; Dalbek, Madeira; Warma, Wis- mar, Velsen. Vandaag arriveerden te IJmuiden: Pericles, van Antwerpen; Hado, Swansea; Emsland, Felixtowe; Hontestroom, Sheerness. Vandaag vertrokken uit IJmuiden: Lies, naar Odense; Clothilda M.. Visby; Esso Denmark, Briega Trica, Stockholm; Rio Primero, Ant werpen; Zeeburgh. Vasteras, IJmuiden; Mithras. Algiers, Hilversum. Bremen; Thea, Londen, IJ muiden; Teneriffa. Antwerpen. Gedurende zijn zesendertig jarig dienst verband bij de gemeente Velsen heeft de heer H. Spanjaard zoveel verdienstelijk werk verricht in het zijzonder als chauffeur van de schoolbus, dat er bij zijn afscheid wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd maar liefst twee bijeenkomsten moesten worden ge organiseerd om deze sympathieke en po pulaire figuur te kunnen uitluiden. Zoals bekend heeft de eerste kort geleden in het Patronaatsgebouw plaatsgehad, waar hem de genegenheid van de schooljeugd en onderwijzers bijzonder duidelijk moet zijn geworden, hetgeen vrijdagmiddag in het gemeentelijk vergaderlokaal aan de Abelenstraat eveneens het geval is ge weest, toen hij zich te midden van zijn (thans) voormalige directie en col lega's bevond. Bij deze gelegenheid werd de seheidende chauffeur er door wethou der J. van Leeuwen van in kennis gesteld dat hij op grond van zijn vele verdiensten voor de gemeenschap door H.M. de konin gin was onderscheiden met de ere-me- daille in zilver van de Orde van Oranje- Nassau. Daarvoor had de wethouder er reeds op gewezen dat de heer Spanjaard in Velsen als een legende is geworden, een ieder kent hem immers, vooral de moeders van de vele kleuters, die hem haar kinderen gaarne toevertrouwden met de zekerheid dat „wanneer Spanjaard het stuur in han den had, de kinderen goed verzorgd wa ren". Spreker vestigde er tevens de aan dacht op dat de heer Spanjaard niet al leen zijn materieel voorbeeldig verzorg de, maar ook een vader voor de jeugdi ge passagiers is geweest. Voor dit alles is het gemeentebestuur hem buitenge woon erkentelijk en de wethouder was bijzonder verheugd over het besluit van de heer Spanjaard, voorlopig het vervoer van gehandicapte kinderen nog voor zijn rekening te nemen. Spreker wenste hem dan ook nog een gelukkige levensavond en overhandigde hem namens het ge meentebestuur als afscheidsgeschenk een fraaie droogpot plus een kist sigaren, om het cadeau voorlopig gevuld te houden. Maar het grootste genoegen bestond voor de wethouder uit het feit, dat hij in staat was de heer Spanjaard de koninklij ke onderscheiding op de borst te spelden, welke hij een volkomen verdiende erken ning achtte voor zijn werk voor de ge meenschap, dat steeds in alle eenvoud des harten is verricht. De wethouder compli menteerde hem hier dan ook hartelijk mee. Ook de directeur van de gemeentelijke reinigings- en plantsoendiensten, de heer J. H. van der Burg begon zijn korte toe spraak met een gelukwens voor de zojuist uitgereikte onderscheiding, om hieraan toe te voegen dt hij deze als prettig mens, vriend en collega volkomen heeft verdiend. Het bewijs van de populariteit van de heer Spanjaard meende spreker niet beter te kunnen aantonen dan met de vermelding, dat hij op zijn ritten door Velsen genoodzaakt was het grootste deel van deze tochten zijn bus met één hand te besturen, omdat de tweede altijd voor een wedergroet was opgeheven. Hierna werd de heer Spanjaard nog toe gesproken door de heer J. Böhn, die hem namens het jubileumfonds een elektrisch reisgarnituur kwam overhandigen, waar door de heer N. de Beer namens de K.A.B.O. nog een fles met geestrijk vocht aan werd toegevoegd. Ook ontving hij een geschenk uit handen van een deputatie namens het personeel van openbare wer ken. Ook ditmaal was het laatste woord weer aan de heer Spanjaard, die hiermee op een bijzonder prettige werkkring heeft te rugzien, om dan tenslotte zijn erkentelijk heid te betuigen voor de koninklijke on derscheiding, de mooie geschenken en de vele, tot hem gerichte vriendelijke woor den. Advertentie Vraag prospectus en demonstratie bij (OFFICIAL FORD - DEALER) Bloemstraat 34 - Telefoon 4208 Waarschijnlijk met ergens in hun achterhoofd de stille hoop eenmaal de zelfde roem en fabelachtige banksal do's te verwerven als de door hen verafgode Beatle's en Rolling Stones, zijn de laatste tijd overal soortgelijke beat-groups als de spreekwoordelijke paddestoelen uit de grond verrezen. Zij tooien zich met allerlei extrava gante namen, zoals de Heavy Beats, Maestro's, Tickets en Bintangs, namen waar uiteraard geen woord Nederlands bij te pas mag komen, omdat de imi tatie anders niet volledig zou zijn. Tot dusver kan een ieder met een dergelijke hobby genoegen nemen, waarbij de jeugd haar recht op eigen tijds amusement volleddig wordt er kend. En wanneer dit plezier bestaat uit het produceren van een kakafonie van oorverdovende klanken, die nau welijks nog iets met muziek uitstaande hebben, dan is dit geheel ter beoor- ling van de betrokkenen. Anders wordt dit echter wanneer ook deze liefhebbe rij weer in excessen ontaardt, waar bij opnieuw het eigendom van anderen niet wordt ontzien. En dit dreigt de laatste tijd in deze omgeving het ge val te worden. „Prettig" bijvoorbeeld voor de om wonenden van een perceel aan de Broekbergenlaan in Santpoort, die zich onlangs zagen „verrast" met het ge dwongen uitzicht op een slordig ge kalkte aanbeveling voor de Heavy Beats. Dat het de eigenaar van het perceel weer geld gaat kosten om dit ontsierende opschrift te laten verwij deren is voor de vandalen natuurlijk bijzaak. Zoals gewoonlijk hebben dergelijke initiatieven de gewoonte om in ijltem po de nodige navolgers te vinden, want de fans van andere bandjes kunnen 'n dergelijke uitdaging vanzelfsprekend niet onbeantwoord laten. Zij kwa men aldus onmiddellijk in actie door hun favoriete orkestje eveneens aan de nodige publiciteit te helpen, waar bij zij zich niet altijd even correct be toonden als de fans van de groepjes, die hun aanbevelingen op het waar schuwingsbord bij een spoorwegover gang slechts met krijt hebben aange- w V Bij de Velsense politie zijn weer de volgende voorwerpen als gevonden aan gegeven: paar bruine herenhandschoe nen, portefeuille, autoped, driewielig kinderfietsje, rechter rubberlaars, schoolétui, linker herensandaal, sjaal, bos sleutels, damesportemonnee, heren paraplu, bruin-zwart hondje, twee tu bes plastic lijm, damesbril, broche, herenhorloge, kinderpantoffels, blauwe bal, kinderlakschoentje, kartonnen doos met grijze winterjas en drie paar kin derschoenen, nylon regenjas, regenjack met capuchon, pullover, dameshorloge, transistor-radio, schoudertas, zilveren bedelkettinkje, fietstas met sportschoe nen en trainingspak, badhanddoek met zwembroek, paar beige dameshand schoenen, oorbel, jekker .meisjes bla zer, knot wol, paar oorbellen, slaap zak en trouwring. Inlichtingen over deze voorwerpen kunnen dagelijks worden verkregen aan het hoofdbureau van politie te Vel sen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 eventueel zullen worden afgegeven. bracht, zodat deze dus weer gemakke lijk kunnen worden verwijderd. Min der scrupules bezaten andere anonie me „muziekliefhebbers", die het b.v. hebben bestaan in een der lijnbussen van de N.Z.H.V.M. op IJmuiden zoda nige vernielingen aan te brengen .dat hier rustig van een grof schandaal kan worden gesproken. Er wordt wellicht wel eens teveel publiciteit gegeven aan de huidige con troverse tussen jong en oud, welke ont aardt in botsingen met zogenoemde nozems en provo's. De oude generatie is aan dergelijke uitwassen waar schijnlijk niet geheel onschuldig, maar aan de andere kant zal de rijpere jeugd zich toch bij haar vernielzucht enigs zins in toom moeten houden, wil zij een kritischer ingestelde generatie niet het gelijk aan haar zijde bezorgen. De door onze fotograaf ontdekte uitschie ters moge de jeugd aldus tot naden ken stemmen. mm m Het bestuur van de afdeling Velsen en omstreken van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Dieren heeft als beheerder van het Kerbertasiel gemeend, dat de week rond de jaarlijkse Dierendag de aangewezen periode is om weer eens de aandacht op dit tehuis voor dieren te vestigen. Vandaar dat van maandag 4 tot zaterdag 9 oktober in de gemeenten Velsen, Beverwijk en Heemskerk een collecte zal worden gehouden, met welke opbrengst het be stuur de kosten hoopt te bestrijden die met de afronding van de verbouwing van het asiel nog zullen zijn gemoeid. Het betreft hier namelijk een bedrag, dat schommelt tussen de tien- en vijftienduizend gulden. In dit verband willen wij er nog even aan herinneren, dat de inwendige verbouwing van het Kerbertasiel in het begin van 1964 gereed is gekomen,,, waardoor het gebouw van centrale ver warming werd voorzien en er voorts veertig dieren in betegelde hokken kon den worden ondergebracht. Doordat met deze verbouwing echter duizenden guldens meer waren gemoeid dan oor spronkelijk was begroot, moest een zelfde verbetering van de buitenac commodatie weer enige jaren worden uitgesteld. Het ontbreken van deze uitwijkmoge lijkheid belet het bestuur nog altijd in zijn voornemen, de ter huisvesting aan geboden dieren overdag buiten en des nachts binnen onder te brengen, zodat zij bij slecht weer voldoende tegen kou, regen en wind kunnen worden beschermd. Daarnaast wil men nog de beschikking verkrijgen over een aantal grotere, open rennen, waar de elkaar verdragende" honden zich betrekke lijk vrij kunnen bewegen. Voor dit doel zijn nog twee terreinen beschikbaar, namelijk een open terrein van 20 bij 50 en een bosterrein van 30 bij 70 me ter. Het ligt in de bedoeling het open ter rein te voorzien van een veertigtal één persoons rennen, die overdekt en wind- beschut zullen worden gemaakt, bene vens drie of vier open rennen. Het bos terrein zal daarnaast als zodanig blij ven gehandhaafd, met dien verstande dat het in drie gedeelten wordt be stemd als „recreatieruimte" voor de dieren, waarvan is gebleken dat zij el kaar goed zullen verdragen. Na deze voorziening beschouwt het bestuur het De Beverwij kse Sociaal Culturele Raad heeft een voor jongeren bestem de toneelcursus georganiseerd, waar van de eerste les maandag 11 oktober om 20 uur op de zolder van „Schey beeck" zal worden gegeven. Ook niet- leden van toneelverenigingen zijn op deze cursus van harte welkom. De heer Gelijn Molier, provinciaal toneeladvi- suer van N.A.T.U. en W.K.A. in Noord- Holland heeft zich met de leiding be last. De kosten bedragen voor de cur sisten vijftig cent per avond. Inschrijf formulieren kunnen telefonisch bij de B.S.C.R. worden aangevraagd onder nummer 02510-27647. Kerbertasiel als voltooid en bij de hui dige eisen aangepast, tenminste wat betreft de capaciteit om gedurende de winter veertig dieren en gedurende de zomer ongeveer zeventig dieren onder te brengen. Een en ander vereist echter nog een vrij aanzienlijk bedrag, waarvoor het bestuur alle hoop heeft gevestigd op de komende collecte. Men vertrouwt er echter op dat de IJmond over voldoen de dierenvrienden beschikt, om het be stuur in staat te stellen deze plannen nu eindelijk eens ten uitvoer te bren gen.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4