Intercomtex opent 11 oktober de poorten in het RAI-gebouw NKV sticht een dienst voor vakantiereizen Voor hem.voor haar BRYLCREEM Volgend jaar aardgas uit Slochteren naar Duisburg Daggeld weer verhoogd mm Samengaan Dacova en FTGB EEG-commissie tegen een zandkartel Eerste lading aluinaarde Schadecommissie juicht plan-Zwolsman voor de VLAM toe Bezwaren tegen omzetbelasting Furness: onveranderd interim dividend Scheepvaartberichten Nieuwe CAO voor kappersbedienden Bouwpijpleiding vordert snel Banken stonden onder hoge druk rm Buitenlandse handel in de Benelux Kort economisch nieuws jr WOENSDAG 6 OKTOBER 1965 15 The perfect hairdressing Gisteren op het Damrak WALL STREETSterke stijging De echtgenote van burgemeester G. van Hall van Amsterdam zal op maandag 11 oktober in het RAI-gebouw de Intereontex-Amsterdam openen, die met 13000 vierkante meter expositie-oppervlakte de grootste vakbeurs van confectie en textiel wordt, die ooit in de hoofdstad is gehouden. De intereontex, die periodiek wordt georganiseerd, is een samengaan van de vakbeurzen Dacova (damescon- fectie vakbeurs) en FTGB (federatie van textiel grossiersbonden). De fusie is geboren uit bittere noodzaak, want de positie van de vakbeurzen van textiel en confectie in de grote producerende landen is de laatste jaren door de toenemende integratie dusdanig versterkt dat bet versnipperde beurswezen in Nederland nauwelijks enig tegenwicht vormde. De buitenlandse belangstelling voor de ze eerste Intereontex is groot. Er zullen zeventig buitenlandse huizen zijn verte genwoordigd. Bijna dertig ervan stammen uit Frankrijk, welk land jaarlijks bijna een kwart miljoen franks aan textiel naar ons land exporteert. De Fransen komen op de beurs met een speciale modeshow, waarin de Franse bonneterie een voorna me plaats inneemt. Tal van exposanten geven in hun stands modeshows en twee maal per dag zal in het centrum van de Europahal een collectieve show plaats hebben. De commissie van de Europese Econo mische Gemeenschap heeft een onlangs tussen Duitse, Belgische en Nederlandse producenten bereikt akkoord over de ver koop van natuurlijk zand op de Nederlan- se markt verboden in verband met de kartelbepalingen. De namen van de betrokken firma's zijn niet genoemd. Natuurlijk zand wordt ge bruikt bij de vervaardiging van cerami- sche produkten, schuurpapier, zeep, verf en emaille. Het betrof twee akkoorden, één voor de verkoopquota voor natuurlijk zand op de Nederlandse markt, en een tweede waar bij de verkoopagenten hun voorraden van de ondertekenaar van het eerste akkoord zouden moeten betrekken. In het akkoord waren ook minimum-verkoopsprijzen vast gesteld en boeten als een der onderteke naars zich niet aan het akkoord zou hpu- den. De commissie besliste dat het akkoord concurrentie tussen de Belgische en Duit se en de enige Nederlandse fabrikant uit sloot en dat het daarom in strijd is met de principes der vrije handel. De commissie heeft het recht boeten op te leggen als haar beslissing niet wordt gerespecteerd. Ondanks de door steigerbrand te Para nam ondervonden tegenslag heeft toch op zondagavond, 3 oktober, het schip „Lys- land" al met een eerste lading Surinaam se aluinaarde zee kunnen kiezen. Het schip kon het afgelopen weekeinde met een haastig gerepareerde afscheep- installatie geladen worden met de voor eerste verscheping bestemde 14.000 me trieke ton aluinaarde, uit bauxiet gezui verd in Suralco's geïntegreerde alumini- um-bedrijf te Paranam. In de komende dagen zullen niet minder dan zes schepen te Paranam moeten worden gelost en ge laden. In de glazen zaal van de RAI wordt een speciale stoffensalon ingericht, waar zestien exposanten hun collecties tonen. De Intercontex-Amsterdam is uitsluitend voor vakgenoten op uitnodiging toeganke lijk. Het is hier dat de detaillist (Neder land telt achttienduizend textiel-detail- winkels) zich kan oriënteren omtrent de nieuwste collecties en zijn bestellingen kan doen. Met de textielconsumptie in Nederland gaat het bijzonder goed. In 1964 werd meer dan 41/2 miljard gulden aan textiel en kleding uitgegeven, dat is tweemaal zo veel als tien jaar tevoren. De dames-bo- venkledingindustrie boekte een omzet van 403 miljoen gulden. In dat jaar werden 2,9 miljoen mantels gemaakt, vijf miljoen japonnen, vijf miljoen blouses, vier mil joen rokken, bijna een miljoen deux- pièces en twee miljoen pantalons. De produktiecijfers stegen in alle sec toren met uitzondering van de mantels. Hier tegenover staat echter een groter aantal mantel-costuums. De onder- en nachtkledingindustrie ondervond grote concurrentie van de importen uit de Oost- aziatische landen, maar boekte toch nog een stijging in de cijfers. De grootste groei tekende zich af bij de confectie-fa- brikanten, die zich op het maken van foundations hebben toegelegd: 11,2 mil joen stuks (meest beha's) tegen 8,1 mil joen in 1963. Het bestuur van de vakbeurs verwacht niet dat als gevolg van de per 1 januari in te voeren omzetbelasting (die voor de consument zes percent hogere textiel- en kledingprijzen betekent) een daling in de kooplust zal komen. Het Nederlands Katholiek Vakverbond heeft een dienst recreatie en vakantiebe steding gesticht, die ten doel heeft voor de NKV-leden contracten af te sluiten voor buitenlandse reizen. De dienst re creatie is bedoeld als nieuwe vorm van individuele service-verlening van het ka tholieke vakverbond. Het verbond wil de leden wegwijs maken in de wirwar van aanbiedingen van goedkope reizen, die door reisbureau's, busondernemingen en andere transportorganisaties ieder jaar over de mensen wordt uitgestort. Het is niet de bedoeling dat het NKC zelf als exploitant van vakantiereizen op treedt. Het verbond bemiddelt slechts en hoopt door het grote aantal contracten de prijs te kunnen drukken. Het verbond staat bovendien garant voor de bonafidi- teit van de ondernemingen, waarmee het in zee gaat. NKV-mensen hebben zich terdege ver- De heer Van Savooyen, secretaris van de bouwmaterialenleveranciers- en onder aannemersvereniging, heeft verklaard dat op dit ogenblik geen andere concrete mo gelijkheid voor de VLAM openstaat dan het plan van Zwolsman. „Tenzij er daadwerkelijk 'n beter voor stel komt lijkt het ons alleszins de moei te waard dit plan te overwegen", aldus deze woordvoerder van de schade-com missie. Hij heeft er desgevraagd de nadruk op gelegd dat de taak van de commissie pri mair is het veiligstellen van de belangen van de concurrente crediteuren in de VLAM-surseance. Voor de commissie is het daarbij een prettige bijkomstigheid, dat de belangen van de andere betrokke nen er in het plan-Zwolsman op dezelfde gunstige wijze afkomen. gewist van de gang van zaken, zij heb ben het materiaal geïnspecteerd en de reizen zelf gemaakt, aldus de heer H. ten Brink, hoofd van de afdeling voor lichting en personeelszaken van het NKV, die ook in de leiding van het nieuwe instituut zit. Het vorig jaar heeft het NKV via de bladen van de aangesloten bonden ge peild of er behoefte onder de leden was aan deze vorm van service. Toen is dui delijk de belangstelling gebleken. Als proef zijn de afgelopen zomer een kleine vijfhonderd mensen als betalend logé on dergebracht in het Belgische plaatsje Westouter tegen honderd gulden voor acht dagen. „Dat is enorm bevallen", vertelt de heer Ten Brink. Voorts zijn driehonderd mensen naar alle tevreden heid in Bardolino bij het Garda-meer on dergebracht. Voor het komend jaar staan voorlo pig reizen naar Zuid-Slavië, Spanje, Oos tenrijk en Italië op het programma. De reizen van deze zomer blijven gehand haafd. Het aantal deelnemers voor 1965 wordt voorlopig begroot op vijftienhon derd. De Kamer van Koophandel voor Twente en Salland heeft per brief een dringend beroep gedaan op de commissies voor Eco nomische Zaken en voor Financiën uit de Tweede Kamer om de voorgestelde we derinvoering van de omzetbelasting op textiel niet goed te keuren. De Kamer zegt in haar brief dat de textielindustrie in Nederland zich juist op dit ogenblik in een uitzonderlijk moeilijke positie bevindt. Wederinvoering van de omzetbelasting op textiel goederen zal vol gens de Kamer zeer nadelig zijn voor de afzetmogelijkheden in het binnenland en daarmede voor de bedrijfsresultaten en de werkgelegenheid in de textielnijver heid. Commissarissen en directie van Furness' scheepvaart- en agentuur mij n.v. hebben besloten binnenkort een onveranderd in terim dividend van 5 percent betaalbaar te stellen. Op grond van de thans beken de resultaten kan worden verwacht dat de concernwinst over 1965 enigszins zal achterblijven bij die van het vorige boek jaar. Aagtekerk 6 te Durban verw. Abbekerk 6 te Tripoli verw. Achilles 5 v. Rotterdam n. Amsterdam. Acteon pass. 6 Sabang n. Singapore. Alchiba 5 v. Houston n. New Orleans. Alcor 5 te Antwerpen verw. Algol 6 v. Rotterdam n. Bremen. Algorab 6 te Las Palmas verw. Alhena 6 te Antwerpen. Aludra 5 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Ameland 6 te Hamburg. Ammon 6 te Aruba. Amsteldijk 6 te Port Everglades. Amstelveen 5 v. New York n. US Gulf. Angolakust 5 v. Monrovia n. Freetown. Annenkerk 6 te Rotterdam. Argos 5 v. Valetta n. Patras. Artemis 5 v. Amsterdam n. Hamburg. Attis 6 te St. John verw. Averdijk 5 te Durban. Bat jan 5 te Tripoli. Beninkust 5 te Lobito. Caltex Arnhem 5 te Rastanura. Caltex Eindhoven 5 te Amsterdam. Caltex The Hague 5 v. Pladju n. Dumai. Camerounkust 5 v. Rouaan n. Dakar. Castor 5 te Istanbul. Celebes 5 v. Aden n. Karachi. Ceres 6 te Bridgetown. Cinulia 5 v. Liverpool n. Rotterdam. Congokust 5 te Amsterdam. Delft 6 v. Kingston n. Porto Cortes. Diemerdijk 6 v. Rotterdam n. New Orleans. Doelwijk 6 te Ravenna verw. Dordrecht 6 te Chibza verw. Dorestad 5 v. Singapore n. Santos. Esso Amsterdam 6 v. Augusta n. Las Palmas. Forest Hill 5 rede Venetië. Friesland 5 v. Penang n. Karachi. Gaasterkerk 5 te Lourenco Marques. Ganymedes 5 v. Buena Ventura n. Guayaquil. Garoet 5 v. Marseille n. Antwerpen. Giessenkerk 5 v. Brisbane. 6 te Sydney verw. Gooiland 6 te Bremen. Gorredijk 5 v. Rotterdam n. New Orleans. Gulf Hansa 5 v. Suez n. Perzische Golf. Gulf Hollander pass. 6 Daedalus Rif n. Mena al Ahmadi. Hector 5 te Kreta Hermes 6 te Georgetown verw. Hollands Burcht 5 v. Pasegoula n. Japan. James Benedict pass. 2 Wight n. Antwerpen. Karimata 7 te Tarawa verw. Kelletia 6 te Curagao verw. Kennemerland 5 te Hamburg. Kermia 5 te Kopenhagen. Kieldrecht 6 te Bahrein. Koningswaard 6 te Porto Miranda. Koudekerk pass. 5 Djeddah n. Aden. Kreon 5 ten anker Porto 'Cabello. Kryptos 5 t.h.v. n. Alexandrië. Laertes 5 v. Amsterdam n. Palermo. Loppersum 5 v. New Orleans n. Savannah. Madison Lloyd 5 te Penang. Maron 6 v. Porta Cabello n. La Guaira. Memnon 5 v. Porto Cabello n. La Guaira. Musi Lloyd 5 te Singapore. Neder Elbe 6 te Durban verw. Oostkerk 5 v. Tanga n. Aden. Oranjefontein 6 te Kaapstad verw. Oranje Nassau 5 v. Bridgetown n. Southampton. Oranjestad 5 v. Madeira n. Barbados. Osiris 6 te Houston. Palamedes 6 te Amsterdam. Pericles 5 te Bremen. Prins Maurits 5 v. Genua n. Marseille Raki pass. 6 Kaap Guardafui n. Penang. Randfontein 6 te Hamburg. Roepat 5 rede Durban. Rijndam 5 v. Montreal n. Quebec. Senegalkust 6 te Amsterdam. Simonskerk pass. 5 Gibraltar n. Marseille. Sinabang 5 t.h.v. Reunion n. Durban. Sinon 6 te Amsterdam. Slamat 5 v. Londen n. Marseille. Soestdijk 5 te Bremen. Solon 6 v. Amsterdam n. Hamburg. Stad Amsterdam 5 v. Gdansk n. Sagunto. Stad Den Haag 5 v. Amsterdam n. El Ferrol. Stad Maastricht 6 te Rijeka verw. Statendam 6 te Yokohama verw. Straat Franklin 5 t.h.v. Reunion n. Durban. Straat Frazer 6 te Durban. Straat Fremantle 5 v. Abidjan n. Monrovia. Straat Futami 6 te Montevideo verw. Straat Johore 5 te Port Elizabeth verw. Straat Van Diemen 6 v. Brisbane n. Newcastle, Tara 5 v. Lissabon n. Rio de Janeiro. Tegelberg 6 v. Penang n. Durban. Theano 5 te Amsterdam. Themis 6 te St. Vincent. Tjitarum 6 v. Dunedin n. Burnie. Towa 5 v. Safi n. La Pallice. Ulysses 6 te Curasao verw. Van Riebeeck 5 v. Bahrein n. Kuweit. Viana 6 te Rotterdam. Waardrecht 5 v. Londen n. St. Lawrence. Witmarsum 5 v. Le Havre n. Duinkerken. Wonogiri 6 v. Rotterdam n. Amsterdam. World Hill 5 v. Port Said n. Lavera. Zafra 6 te Port Said. Zuiderkerk 6 te Hamburg. Advertentie Het geheim van een goed verzorgd uiterlijk? Brylcreem - de wereld beroemde Engelse haarcrème Brylcreem houdt het kapsel de hele dag perfekt in model, Brylcreem houdt haar en hoofdhuid fris en ge zond. Brylcreem - ook voor Uw haar! Werkgevers en werknemers, samen werkend in de vakraad voor het kappers- bedrijf, hebben overeenstemming bereikt over een gewijzigde collectieve arbeids overeenkomst. De lonen, die op 31 december 1964 gol den, zullen met zeven percent worden verhoogd, terwijl voor bedienden met en zonder diploma de provisie uit eigen ar beid van vijf op zeveneneenhalf percent wordt gebracht voor eerste- en tweede jaars en van tien op elf percent voor be dienden derde-, vierde- en vijfdejaars. Vervolgens zullen de lonen met ingang van 31 mei 1966 opnieuw met drie percent van het inkomen worden verhoogd en zal ook de vakantietoeslagregeling, die thans is gebracht op vier percent van het inko men, gesteld worden op vijf percent. Voor iedere werknemer in het kappers- bedrijf zal van 18 oktober 1965 af gelden dat een aaneengesloten vakantie van twee weken moet worden genoten, terwijl naast de vijf snipperdagen voor iedere werk nemer nog twee extra vakantiedagen moeten worden gegeven aan jeugdigen tot en met de leeftijd van achttien jaar, die erkend vakonderwijs volgen. Een bovenwettelijke ziekteuitkering, doorbetaling over het volle inkomen van tenminste 26 weken bij ziekte van de werknemer, is eveneens in deze CAO op genomen. De oude CAO, die reeds op 11 juni 1965 afliep, zal met ingang van 18 ok tober 1965 worden vervangen door een nieuwe en gewijzigde collectieve arbeids overeenkomst, die zal lopen tot 31 decem ber 1966. In de tweede helft van het volgende jaar zal „Slochteren" via een pijpleiding gas kunnen leveren aan het Duitse gas- distrihutiebedrijf Thijssengas A.G. te Duisburg-Hamborn, dat een groot gebied van gas voorziet, zich uitstrekkend van Emmerich tot aan Keulen, Wuppertal en Duisburg. Het gas zal nog geen vijf cent per kubieke meter kosten. Dit gas kan in eerste instantie via de bestaande Gasunie-leiding van Hoogezand naar Heerlen worden geleverd, terwijl een nog te bouwen stukje leiding van Ne derlands gebied aansluit op de toekom stige hoofdvoedingsleiding op de linker Rijn-oever richting Keulen. Nog in de loop van deze maand verwacht men de leiding bij Emmerich door de Rijn te kunnen trekken. Zoals bekend is gaat het hier om een 25-jarig contract tussen NAM-export en Thijssengas, waarbij de gaslevering ge leidelijk zal oplopen tot vier miljard ku bieke meter in 1975 per jaar. Andere Westduitse gegadigden voor het Nederlandse gas zijn Ruhrgas A.G. en een combinatie van twee maatschappijen, de Gas-Union en Gas Versorgung Süd Deutschland, die in oplopende hoeveelhe- van respectievelijk drie miljard en vijf a zes miljard kubieke meter per jaar zijn geïnteresseerd (1975). Gisteren bracht de voltallige directie van Thijssengas met aan het hoofd ir. G. Kopf en ir. R. Kunz een bezoek aan de locatie Slochteren 1, waar ze werd rond geleid door NAM-employés, onder wie NAM-directeur ir. J. M. P. Bogaerts en NAM-exportdirecteur J. B. Schepers. De Duitsers waren de eerste buitenlandse gasafnemers, die de locatie met haar acht putten in bedrijf zagen en zij ver baasden zich erover dat er hoegenaamd geen mensen aan te pas komen. Alles verloopt volautomatisch en is hypermo dern. Tele-beveiliging van het terrein moet nog worden aangebracht. Het tarief voor daggeld (call money) is wederom met een half percent ver hoogd tot vier percent. Dit als gevolg van de steeds krapper wordende geld markt door belastingbetalingen. Bij de Nillmij heeft het totaal van de levens verzekeringsportefeuille per ultimo september de 3 miljard overschreden. De stemming voor de internationale waarden was bij de opening vriendelijk tot aan de vaste kant. Kon. Olie verbeter de op 146,60 ca. 70 cent. Philips was een halve gulden hoger op ƒ118,70, Unilever verbeterde bijna een gulden tot 135,90. De vraag voor Kon. Olie kwam wederom van het publiek met daarnaast koopor ders voor Zwitserse rekening. Philips verwerkte het geringe Amerikaanse aan bod zeer goed. Het hoge openingsniveau kon later op de middag echter niet voor genoemde fondsen behouden blijven door gebrek aan verdere kooplust. De koersen daalden een paar dubbeltjes. AKU had het wederom moeilijk met een koers op 440 (443Vi). Hoogovens en KLM onder gingen weinig verandering. De scheepvaartsector was licht ver deeld met weinig zaken. Bepaald zwak in de markt lagen aandelen Kon. Boot op 121 (12214). De overige aandelen ver anderden weinig. De leidende cultures gaven geen koersverschillen van beteke nis te zien. De staatsfondsenmarkt was opnieuw gemakkelijker door gebrek aan buitenlandse vraag. Uit de weekstaat van de Nederland landsche Bank per 4 oktober blijkt dat de banken met de maandwisseling onder zware druk hebben gestaan. Op 4 okto ber was de stand van de chartale circu latie nog 95 miljoen hoger dan vorige week. Het totaal uitstaande bedrag aan bankbiljetten is nu 7386 miljoen. Daarnaast moesten de banken zeer gro te bedragen wegens betaling van kohier en niet-kohierbelasting financieren. Er verviel weliswaar 60 miljoen aan schat kistpapier, terwijl rentebetaling door het rijk op gevestigde schuld plaatsvond, maar desondanks vloeide 329 miljoen af naar de schatkist, waardoor deze reke ning steeg tot 764 miljoen. De banken hebben deze zware onttrek kingen gefinancierd door overdracht van 45 miljoen deviezen aan de Nederland- sche Bank, plus het opnemen van niet minder dan 152 miljoen „dure voor schoten" .De totale goud- en deviezen voorraad is door voornoemde transactie gestegen tert 7390 miljoen, waarvan on gewijzigd 6326 miljoen aan goud. Het be drag aan uitstaande dure voorschotten steeg tot 157 miljoen, van de rekening „andere ingezetenen" kwam ƒ.13 miljoen in de markt. Het resultaat van deze mutaties was een vermindering van het tegoed van de banken bij de centrale bank met 220 miljoen tot 45 miljoen. Met dit bedrag liggen de banken aanzienlijk beneden het bij de Nederlandsche Bank renteloos aan te houden bedrag van ƒ111 miljoen, we gens het overschrijden van het krediet plafond. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U437»/* Hoogovens Kon. Olie145.70 144.80 Philips 118.117.60 Unilever 135.134.80 K.L.M228 gl 226 VLam .78 VERHANDELDE FONDSEN 4 okt. 5 okt. Totaal 429 417 Hoger 118 (27.5»/o) 138 (33.1%) Lager 174 (40.5%) 172 (41.2%) Gelijk 137 (32.0%) 107 (25.7»/.) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U Hoogovens Kon. Olie145.80 Philips 118.20 Unilever 135 K.L.M229 Stemming: lusteloos. Slot- koersen 5 okt. Slot- koersen 5 okt. A.K.U Hoogovens Philips Unilever Kon. Petroleum Amsterd. Rubber H.V.A. Deli-Mij Holl.-Am. Lijn K.L.M. K.N.S.M. Kon. Paketvaart Van Ommeren Ned. Sch. Unie 5% Ned. 1964 5%% Ned. 1964-11 5%% Ned. 1965 6«/o B.N.G. 1965 5%% Ned. G. U. 4%% A.K.U. 5V«% Hoogovens. Alk. Bank Nederl. Amro Bank Holl. Bank Unie. Nat. -N eder landen Ned. Midd.st. B. R.V.S Robeco Interunie Nefo Ver. Bezit Unitas Albert Heijn Alg. Norit Amstel Brouwerij Amsterd. Ballast. Amsterd. Droogd. Bensdorp Van Berkel Billiton II Blaauwhoed Bredero Brocades-Stheem Bühr.-Tetterode Bijenkorf Centr. Suiker Mij Curag. Handel Mij Elsevier Erdal Fokker 438 503 118.60 135.60 146.20 104% 132% 108 128% 224 121 217% 226 150 94% 97 fi 100% lOliS 100% 130% 115»/* 268% 55.20 227 595 104 604 226 190 98 117.50 438 645 215.10 368 449% 126% gl 406 227 405 356 511 832 642 595»/! 408 176% 196 465 235 Ford Van Gelder Zn. Gelderl.-Tielens. Gist- en Sp.fabr. Grasso v. d. Grinten Hagemeijer Hatema Havenwerken Heineken Bier Hoek's Machinef. Holec Holl. Beton Indoheem Internatte Kempen-Begeer. Key en Kramer Kon. Ned. Papier Kon. Zout-Ketjen Koudijs Leidsche Wol Lindeteves-J acob Meneba Muller Co. Chem. F. Naarden Ned. Dagbl. Unie Ned. Kabelfabr. Ned. Sch. Mij. Van Nelle Nijverd. Ten Cate Oranjeboom Bier Overz. Gas William Pont Rott. Droogdok Sch. Expl. Mij. Scholten Foxhol. Schuttersveld Smit Transform. Spaarnestad Stokvis Zn. Technische Unie. Texoprint Thom. en Drijver Ver. Glasfabr. Ver. Machinefa br. Vredest. Rubber Wessanen Wilt. Fijen.-B. Wyers Zwanenberg-Org. 920 118 440 345 221»/. 878 473 200 269 447 578 271 gb 338 50 294 gb 134% 465 278 gb 848 164% 284 153% 395 336% 524 235% 338 96 246 135 371 88.50 270 228% 170 460 138 248 561 186% 393 142% g 127% 149 185% 456 175 5451 179 4 okt. 5 okt. 4 okt. 5 okt. Atch. Topeka 32% 37% 43% 42% Can. Pacific 62% 62% Illinois Cent 54% 55% N.Y Centr. 58% 59% Pennsylvania 49 49 South Pac. 41% 42% Union Pac. 41% 40% 48% 49 Am. Can. 53'/2 54% A.C.F. Ind. 40% 41 Am. Smelting 60 60% Am. T. and T. 67% 67% Am. Tobacco 39% 39% Anaconda 73% 74 Beth. Steel 37% 38% 102% 101»/! 52% 54'/! City Bank 62 62'/! Cons. Edison 43% 44 Dougl. Aircr 55% 53% Dup. de Nem. 240% 240% Eastm. Kodak 10 U/s 103 Gen. Electr 115% 117% Gen. Motors 105% 107 Goodyear T 48% 48% Amer. Motors 10% 10»/. Int. Harvester 37% 37 Int. Nickel 91% 91% Int. T. and T. 54% 55% Kennecott 116% 116% Mont. Ward 34% 34% Radio Corp 45% 46% Republic St 41% 42% Royal Dutch 42% 42 Sears Roeb 64% 64 Shell Oil 67 67% Soc. Vacum 88% 89% Stand. Br. 76% 76% Stand. Oil N.J. 79 79% Studebaker 18% 18% Texaco 84% 84% Un. Aircraft 91% 90% 8% 8% 23% 24% Us. Rubber 64% 64% Us. Steel 49% 50% Westingh 56% 58% 28% 29 56% 57% K.L.M. 66'/! 67% De beurs van Wall Street is gisteren veel hoger gesloten bij een tamelijk grote omzet. De stijging had zich de gehele beursdag gemanifesteerd. Er was enige speculatie dat het bezoek van de paus, versterkt door de betere vooruitzichten met zijn oproep tot vrede, de markt had voor wereldvrede. De omzet was 6.98 mil joen aandelen tegen 5.6 miljoen maandag. Tegen het slot werden bij sommige fond sen, zoals ruimtevaart, winsten genomen. Onder de winnaars waren de staalfondsen. motoren, chemische produkten, electroni- sche uitrustingen en kantoorbehoeften. Van de 1373 verhandelde fondsen gingen er 723 vooruit en 409 achteruit. Het ac tiefste fonds was Amplex, dat 1 y2 steeg tot 120y2, Chrysler 2%, VS Steel 1%, Westinghouse Electric 1%, Zenith 3%, Merck 1% en Burroughs 1%. Dow Jones-indexcijfers: industrie 938.70 7.84), spoorwegen 224.63 (+1.11) en nutsbedrijven 157.78 0.39). Naar het secretariaat-generaal der Be nelux economische unie meldt hebben de Beneluxlanden in januari-juni 1965 voor een waarde van 19.652 miljoen of B.fr. 271,4 miljard aan goederen uit derde lan den ingevoerd (0,7 percent meer dan ja nuari-juni 1964). De uitvoer naar derde landen bedroeg 18.129 miljoen of B.fr. 250,4 miljard, hetgeen een stijging van 12,4 percent betekent in vergelijking met de overeenkomstige periode van 1964. De invoer in de BLEU uit Nederland bedroeg in januari-juni 1965 1.694 mil joen of B.fr. 23.401 miljoen, dat is 8,9 percent meer dan in januari-juni 1964. De invoer in Nederland uit de BLEU beliep 2.616 miljoen of B.fr. 36.133 miljoen en steeg hiermede met 6,6 percent ten op zichte van januari-juni 1964. De EEG-commissie heeft haar goedkeuring gehecht aan toekenning van bijdragen uit het Europese sociale fonds aan Duitsland en Italië van respectievelijk 470.000 dollar en 411.000 dol lar. Deze bijdragen zijn een vergoeding van de helft der kosten die in deze landen zijn ge maakt voor herscholing en verplaatsing van ruim 19.000 werklozen. De contactgroep in de metaalindustrie heeft grote bezwaren tegen het voornemen van het gemeente-energiebedrijf in Rotterdam om met ingang van 1 januari van het volgend jaar de tarieven van de grote verbruikers, al naar ge lang van de contractsoorten en van het dag- of nachtgebruik, te verhogen met drie percent. In een brief aan B en W van Rotterdam dringt de contactgroep er op aan de herziening van de tarieven geen doorgang te laten vinden. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woeoadac te betaald, daar de beioi«e>» op deoder- dac moeten afrekenen. DK AOMINISTRATI*

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 15