AR, CHU en ARP in Hoorn zoeken samenwerking 1!P V f IN DE GREEP y VAN DE GRIEP? Kort en bondig Tweede Kamer akkoord met wijzigingen in de Kieswet Eerste-Kamerlid wil nationalisatie prof. Mazure van de grond „Grotendeels het werk van jongeren Hoorris raad nü Auschwitz-comité protesteert tegen SS-bijeenkomst Opkomstplicht bij verkiezingen zal gehandhaafd blijven P.v.d.A.-Amsterdam tegen het huwelijk van Beatrix f - WITTE KRUIS Rustig herfstweer WOENSDAG 6 OKTOBER 1965 Beslissing: 15 oktober Zetelverdeling Niet ongeschikt KVP nam initiatief Christelijke volkspartij Botsing in de mist; meisje dood „SI JOL IE" M O L E N D IJ K, Examens poeders helpen u eruit! WFERRAPPORTEN Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk s-g Kerkelijk nieuws (Van een onzer verslaggevers) Het stille IJssehneerstadje Hoorn, met zijn prachtige gevels, fraaie musea en zijn standbeeld van Jan Pieterszoon Coen, met zijn veelbewogen geschiedenis ook, is wederom in het nieuws gekomen. In het politieke nieuws namelijk, nu drie politieke partijen het besluit hebben genomen samen te gaan werken in het belang van de gemeente. Zo mogelijk zelfs willen zij met een gezamenlijk pro gramma komen en wellicht met een gezamenlijke lijst voor de gemeenteraads- vei kiezingen in 1966. Deze drie politieke partijen zijn de plaatselijke afdelingen van de C.H.U., de A.R. en de KVP. Het contact hierover stamt reeds uit februari. De Anti-Revolutionnaire Kies vereniging „Nederland en Oranje" en de afdelingen Hoorn van de CHU en de KVP begonnen toen contact met elkander te zoeken. Voor twee van hen, de CHU en de AR, was dat niet zo moeilijk; doch de derde partner blijkt de initiatief nemer te zijn voor de te vormen drie-eenheid, die hier een stuk oecumene de monstreert, welke uniek genoemd mag worden in ons land - en wellicht lande lijk navolging zal krijgen. De drie partijen hebben zich met een circulaire tot de leden gewend. Deze had de volgende inhoud: „De ontwikkeling van Hoorn vraagt een krachtig beleid gedragen door brede, eensgezinde bevol kingsgroepen. In de afgelopen maanden zijn de Hoornse besturen van de AR, Kiesvereniging, de CHU en de KVP met elkaar in contact getreden teneinde te on derzoeken, hoe zij gezamenlijk de gemeen telijke belangen het best zouden kunnen dienen. Dit contact werd gezocht en geschraagd door hun gemeenschappelijke overtuiging, dat het christendom, als beginsel ten grondslag gelegd aan politiek handelen, van fundamentele betekenis is voor de op bouw en het leven van een gezonde plaat «elijke gemeenschap. De besturen van de drie afdelingen me nen tevens, dat de bindende kracht van dit beginsel groter is, en ook behoort te zijn dan de verschillen van inzicht die in de politiek tussen mensen vanzelf sprekend bestaanbaar zijn en blijven. Zij zijn tevens van mening, dat het be sturen van de stad Hoorn ten zeerste ge diend zal zijn met een hechte samenwer king van allen, die het woord van God ook in de politiek als richtsnoer nemen, De drie besturen verklaren zich tot de ze samenwerking bereid en zij wensen haar gestalte te doen krijgen bij de in 1966 te houden gemeenteraadsverkiezin gen. Zij leggen deze conclusies daarom voor aan de leden van hun partijen, die nu op hun beurt worden verzocht daarover hun mening uit te spreken en hun besturen te machtigen tot het nemen van verdere stappen. Die beslissingen zullen genomen worden op vrijdag 15 oktober gedurende drie ge lijktijdig te houden vergaderingen in Hoorn voor de leden van de CHU. de AR en de KVP. Aan het slot van de circulaire spreken de drie besturen het vertrouwen uit, dat de leden hen zullen willen volgen en ac tief steunen in hun streven om door deze samenwerking in eensgezindheid vernieu wing te brengen in de stedelijke politieke verhoudingen, tot zegen en bloei van Hoorn De voorzitter van de afdeling Hoorn van de CHU, de heer C. A. Potter, ver klaarde ons desgevraagd, dat de zetelver deling voor de CH-AR combinatie, de pro testant-christelijke partij dus, steeds een grote rol heeft gespeeld. Dankzij het sa mengaan van deze beide partijen lukte het meestal zetels te krijgen. Voor de partijen afzonderlijk was het telkens een zware strijd, waarbij men op het nipper tje aan een zetel kon toekomen. Soms door resten van stemmen, soms door ver schuivingen. Het ging steeds om slechts enkele stemmen. Het doel van het samengaan is hier dus het verkrijgen van een sterkere zetelbe zetting. De CH-AR kon het in de gemeen teraad altijd vrij goed met de KVP vin den. „Zij zijn bepaald niet ongeschikt" merkte de heer Potter op. „Nu echter is er door de KVP aangedrongen op nau were samenwerking. Als reden gaf men onder meer op, dat de jeugd het gescheiden optrekken niet goed kan hebben. Zij houdt niet van hok jesgeest en van schuttinkjes. De jeugd ziet de toestand breed. Wat links is, is links en wat rechts is, is rechts. En die jeugd is het, die straks ter stembus gaat." De wethouderskwestie speelt geen rol. De moeilijkheden rond de wethoudersze tels, welke vorig jaar tamelijk groot wa ren, zijn nu uitgeziekt aldus de heer Potter. „Het loopt nu rustig en overigens staat deze zaak geheel buiten ons initia tief". De heer W. H. van Noortwijk, voorzitter van de A.R. Kiesvereniging in Hoorn, leg de er de nadruk op dat er geen ander dan een zuiver levensbeschouwelijk stand punt aan het initiatief ten grondslag ligt. De zetelverdeling wilde hij op dit ogen blik nog niet in het geding brengen. Dat komt later aan de orde. Natuurlijk wilde de AR-voorzitter de kwestie wel zakelijk zien, doch wie kan op dit ogenblik al zeg gen hoe de verdeling zal zijn bij de ver kiezingen voor Provinciale Staten voor Noord Holland? Temeer, omdat straks ook de 21-jarigen komen stemmen. „Het initiatief tot het contact is uitge gaan van de KVP. In het vroege voor jaar, in februari is men begonnen met contact te zoeken en te leggen tussen de AR, CHU en de KVP. Maandenlang is er over gesproken; de besturen zijn ervóór. En omdat men niet eeuwig kan blijven praten moest eindelijk een daad gesteld worden. Het antwoord op het voorstel is nu aan de leden. Zeer zeker deelt de AR-Kiesvereniging het standpunt van de KVP met betrek king tot de jeugd. De jongelui wensen wel samenwerking. Dat ziet men ook bij het samengaan tussen de AR en de CHU. Dit is grotendeels het werk van de jongeren. Echter, de top wenst het niet!" Hoe het nu landelijk zal gaan, blijft voor de heer Van Noortwijk een open vraag. Ook hij ontkende dat de wethouders- „Hoe zal in 1966 de samenstelling zijn van de gemeenteraad in Hoorn?" dat is de vraag welke de politieke partijen in de Coenstad thans bezig houdt. Momenteel is die als volgt: K.V.P. 6 zetels P.v.d.A. 6 zetels Prot.-Chr. groep 2 zetels V.V.D. 2 zetels P.S.P. 1 zetel Doch hoe zal het worden als de K.V.P., de A.R. en de C.H.U. volgend jaar samen met één lijst uitkomen? kwestie enige rol had gespeeld. De zaak is uitsluitend principieel gesteld. „Er is meer dat ons bindt dan dat ons scheidt, En inderdaad wordt hier wel duidelijk een oecumenische gedachte tentoonge spreid" zo besloot hij ons gesprek. De voorzitter van de Hoornse afdeling der KVP, de heer J. M. Onstenk zette uit een, dat de beslissing van de besturen der drie politieke partijen, louter op grond van ideële overwegingen genomen is. „Alom in het land wordt gepraat over samenwerking en wordt erop aangedron gen samen te doen, wat samen gedaan kan worden. Zeer zeker bij de levensbeschou welijke groeperingen kan men samen doen wat niet gescheiden behoeft te geschie den. Hoorn heeft nu gemeend plaatselijk te moeten beginnen. Bij de AR en de CHU was dat al gelukt, ook al is men er daar in de top niet zo content mee. Ook de KVP dacht er aan en men heeft elkan der nu gevonden". „Deze samenwerking betekent, dat men met een gezamenlijk programma zou kun nen uitkomen. Wellicht zelfs een geza menlijke lijst voor de gemeenteraadsver kiezingen van volgend jaar. Dat houdt dan in, dat de drie partijen elk volgens het reglement hun kandidatenlijsten moeten samenstellen. Ieder voor zich dan, waar na deze drie lijsten in samenspraak tot één lijst ingevoegd kunnen worden. Inderdaad zouden wij dan niet een nieu we partij moeten komen. Wij hebben er nog niet lang bij stilgestaan, maar „Christelijke Volks-Partij" (C.V.P.) zou een aanvaardbare naam zijn. In die rich ting zullen wij wel moeten denken. Natuurlijk hebben wij ook aan 't stand punt van de jeugd gedacht, al is die in de ze gang van zaken vanzelfsprekend niet gekend". zo sprak de heer Onstenk. Hij zei in dit initiatief een stuk prakti sche oecumene te zien. „Niet gericht te gen deze of gene; niet negatief dus; maar positief, gericht op de stad, waar wij wonen". De zittende christelijke wethouder, al dus de KVP-voorzitter, staat ook zeer po sitief tegenover het plan. Hij maakt ove- In Maastricht heeft prinses Mar griet de nieuwe school van de Jan Baptiststichting geopend, de eerste school in Nederland die speciaal is ingericht voor het onderwijs aan geestelijk onvolwaardigen. De Jan Baptiststichting heeft voor de nieuwe school een miljoen gulden van de gemeente Maastricht ge kregen. De prinses kreeg een door een leerling zelf vervaardigd bor duurwerk en bloemen aangeboden. Een auto-ongeluk dat vanmorgen in de mist in Wageningen gebeurde heeft het leven gekost van de 12-jarige Monica Zaat uit Rhenen. Het meisje werd per auto naar school gebracht door haar va der, de 38-jarige heer J. C. A. Zaat. Om streeks acht uur botste de auto in de mist tegen een stilstaande melkauto en schoof er circa twee meter onder. Het meisje was op slag dood. Haar vader werd zwaar gewond naar een ziekenhuis ge bracht. Het Nederlands Auschwitz-Comité heeft aan de burgemeester van de Duitse stad Rendsburg een brief gestuurd, zo deelt het mee, waarin het, „nog verontrust over de milde vonnissen in het Frank- fortse Auschwitz-proces, met ontsteltenis protesteert tegen de voorgenomen bijeen komst van voormalige „höhere S.S.-und Polizei-Führer op 24 oktober in Rends burg, waar hun notabene een grote hal ter beschikking is gesteld. De opmars in plaats van vervolging en berechting van deze aarts-misdadigers is een hoon voor de slachtoffers en een bedreiging voor de levenden", aldus de brief van het Neder lands Auschwitz-Comité. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De opkomstplicht bij de verkiezingen blijft. De Tweede Ka mer heeft met 98 tegen 30 stemmen het voorstel van de heer Schakel (A.R.) ver worpen om deze plicht uit de wet te schrappen. Vóór zijn voorstel stemden behalve zijn eigen fractie nog de P.S.P. de S.G.P., het G.R.V., de Boerenpartij en de heren Franssen, Bommer, Daams en Scheps van de P.v.d.A. DEN HAAG. Prof. dr. J. P. Mazure, lid van de Eerste Kamer voor de PvdA, meent dat de tijd langzamerhand rijp is voor nationalisatie van de grond. Hij noemde gisteren bij de behandeling van de Ontgrondingenwet in de Eerste Kamer de particuliere grondeigendom een ver ouderde rechtsvorm, die hij binnen niet al te lange tijd wilde vervangen door de gemeenschapseigendom van de grond. De Delftse hoogleraar zag in de indie ning van de Ontgrondingenwet, welke al Advertentie DE NIEUWE LIJN geeft U een vlot elegant kapsel. Haute Coiffure - Salon de Beauté Santpoorterplein 1, Haarlem, Tel. 60643 rigens kans om bij de volgende gemeen teraadsverkiezingen op zijn zetel terug te keren. Dat is niet het geval met de zit tende KVP-wethouder, voor wie dit zijn laatste zittingsperiode is, omdat hij, vol gens de KVP-richtlijnen, aan de pensioen gerechtigde leeftijd toe is. Voorts verklaarde de neer Onstenk, dat de raadsleden over het plan van de drie politieke partijen zijn ingelicht. Dat kon niet anders, ook al omdat enkelen van hen zitting hebben in de besturen van de plaatselijke afdelingen. En voor het ove rige: afwachten hoe de leden op 15 okto ber zullen beslissen! gemene regelen stelt voor de afgraving van zand, klei en grint om de belangen van landbouw, waterstaat en natuurbe- schenning te dienen, het bewijs voor zijn stelling dat de particuliere grondeigen dom uit de tijd is. Minister Suurhoff van Verkeer en Wa terstaat die het reeds in 1961 ingediende wetsontwerp verdedigde, viel zijn partij genoot niet bij. Onder verwijzing naar zijn deelneming aan een coalitieregering, zei hij, geen uitspraken te kunnen doen over in de toekomst wenselijk geachte vormen van grondeigendom. Dat ontlokte de heer Sidney van den Bergh (VVD) de opmerking ,dat hij dan maar blij is dat ons land door een coalitieregering moet worden bestuurd, ook al stond de samen stelling van de huidige coalitie hem niet aan. Minister Suurhoff deelde wel bezwaren tegen enkele onderdelen van de regeling, maar hij had echter besloten het nog door de regering-De Quay ingediende wetsontwerp te verdedigen, gezien de ver gevorderde staat van behandeling waarin hij het had aangetroffen. Hij kondigde aan, meer systeem in het beleid te zul len brengen door „wilde" ontgrondingen tegen te gaan. Grote projecten met een recreatieve bestemming zou hij stimule- leren. De Eerste Kamer zal over veer tien dagen over de Ontgrondingenwet stemmen. Amsterdam. Geslaagd voor het docto raal examen geneeskunde H. F- Oei, Bad hoevedorp en H. J. Bos, Haarlem. Utrecht. Geslaagd voor het kandidaats examen fysische geografie J. F. Th. Schoute, Bloemendaal. Zowel de katholieke als de socialistische fractie liet weten het nu niet de tijd te vinden zich principieel over deze op komstplicht uit te spreken. De beide frac ties stemden in meerderheid tegen om dat er nu een aantal technische verande ringen in de Kieswet aan de orde waren en geen principiële kwesties. De Kamer heeft deze technische veran deringen in de kieswet met overgrote meerderheid goedgekeurd. Deze verande ringen betreffen in hoofdzaak de verlaging van de kiesgerechtigde leeftijd van 23 tot 21 jaar en de mogelijkheid tot invoering van stemmachines. Alleen de Boerenpartij, de S.G.P. en het G.P.V. stemden tegen deze veranderingen. Dtfor aanvaarding van een amendement van de heer Alberding (K.V.P.) zal bij de gemeenteraadsverkiezingen geen waar borgsom worden geheven, wél bij de ver kiezingen voor de Provinciale Staten, zoals door de regering was voorgesteld. De waarborgsom voor de Kamerverkie zingen wordt verhoogd van 500 tot 1000 per kieskring. Ook de weten schappelijke titels van de kandidaten zul len in de toekomst op de kandidatenlijs ten worden vermeld. Een socialistisch voorstel om de bestaande toestand niet te veranderen en dus geen wetenschappe lijke titels bij de namen van de kandida ten te plaatsen- werd met 69 tegen 59 stemmen verworpen. AMSTERDAM. De afdeling Am sterdam-Noord-West van de Partij van de Arbeid heeft de socialistische Tweede- John Glenn komt. De Amerikaanse ruimtevaarder John Glenn, die op 9 ok tober in Nederland aankomt, zal die zelfde dag 's middags om zes uur een bezoek brengen aan het internationale perscentrum Nieuwspoort op uitnodi ging van de raad van bestuur van deze instelling. Sigarettensmokkel. De douane in Rotter dam heeft aan boord van het Portuge se vrachtschip „Braga" bijna 1,1 mil joen gesmokkelde sigaretten in beslag genomen. Vier opvarenden zijn aange houden. De kapitein van het schip zal een ton boete moeten betalen. Ton voor twaalf. Negen jaar lang heeft een groepje officieren, onderofficieren en burgers van de Inspectie Intendance, een in de Haagse Frederikkazerne ge legen legeronderdeel, meegespeeld in de Staatsloterij. Nu zijn deze negen jaar bekroond: het groepje van 12 won de honderdduizend. Aanrander. De politie in het Brabantse Kaatsheuvel heeft een 18-jarige gehuw de jongeman gearresteerd, die de afge lopen maanden geprobeerd heeft zich te vergrijpen aan tientallen vrouwen die alleen thuis waren. Hij koos vrou wen uit die pas in Kaatsheuvel wonen en die hem dus niet kennen. Slechts vier vrouwen deden aangifte bij de po litie. Dreigement. De exploitant van een café in Berkel-Enschot, waar sinds de op heffing van de Tilburgse honden- en kattenmarkt een min of meer clande stiene handel in deze dieren wordt ge dreven is per anonieme briefkaart be dreigd met brandstichting. De kaart is in Utrecht afgestempeld. Advertentie De hogedruksituatie boven het Europese vasteland blijft nog steeds voortduren. De kern van het hogedrukgebied lag vanmor gen boven Polen. Bij Portugal ligt nog steeds een depressiegebied. Deze lucht drukverdeling veroorzaakt over onze om- .geving een zuidoostelijke luchtstroming. Kamerfractie verzocht haar toestemming I Deze wind is echter niet sterk genoeg om te» nnthniiHor» oot» KniTmliilr I te onthouden aan het huwelijk van prin ses Beatrix met de heer Claus von Ams- berg. Een motie in deze zin zal ook in de andere Amsterdamse afdelingen van de PvdA worden voorgelegd. Een van de ar gumenten hierbij is, „dat de heer Von Amsberg niet overtuigend heeft doen blijken van een diepgewortelde afkeer van het naziregime." In de brief aan de Tweede-Kamerfrac tie wordt voorts gevraagd een duidelijke verklaring van misnoegen af te leggen omtrent de „eigengereide houding van prinses Beatrix bij de overrompelende bekendmaking van haar verloving en het opdringen van de huwelijksplechtigheid aan Amsterdam." Voorts is de Amsterdamse raadsfractie van de PvdA gevraagd, in het openbaar te doen blijken dat zij geen prijs stelt op de huwelijksvoltrekking in Amsterdam. mistvorming te voorkomen. Vanmorgen kwam in bijna het gehele land mist voor, die plaatselijk zeer dicht was. In de algemene weersituatie wordt ook de komende 24 uur weinig verandering verwacht. Het weer zal dus hetzelfde ka rakter behouden. Vannacht zal weer op vele plaatsen mist ontstaan, maar de kans dat deze overdag zal blijven hangen is niet groot. In de temperatuur komt niet veel verandering. Stadsschouwburg, vandaag 20.15 uur: Het Haarlems Artsen Toneelgezelschap met „De kunst om te leven". Stadsschouwburg, donderdag 20 uur: Toneelgroep Ensemble met „Zo zwart als een kanarie" van Aldo Nicolaj. Regie: Pietro Privitera. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Op een mooie zomermorgen", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „I Tabu", 18 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „In 90 nachten de wereld rond", 18 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „Geheim agent O.S.S. 117", 18 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De heuvel der verschrikking", 18 j. Van don derdag af 14 en 20 u.: „My fair lady" a.l. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Ma joor Dundee", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Blanke Venus in het oer woud", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 u.: „Vrijbuiters van het woud", a.l.; 20.15 u.: „De dame met de camelia's", 14 j. Van donderdag af 20.15 u.: „De gele Rolls Royce", 14 j. Rembrandt, 14, 18.45 en 21.30 u.: „Zor- ba de Griek", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: Het zwaard van Zorro", 14 j. Van don derdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De held van de South-Pacific", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Op de bodem van de hemel", a.l. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „De heuvel der verschrikking", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u., zondags van 13-17 u- Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. en van 13.30-17 uur; zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylersmuseum (Spaarne 16): Exposi tie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaen va, Ostade. Tot 15 oktober. Permanente expositie van schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Vishal (Grote Markt): Druksels van H. N. Werkman (verzameling ds. F. R. A. Hen- kels). Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot 24 oktober. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein/ Korte Houtstraat)Expositie van reis schetsen van Poppe Damave. Dagelijks van 10-18 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. Tot eind oktober. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land); Foto-expositie van Peter Dullaart. Tot 9 oktober. Bootzaal: „100 ambachten van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge sloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van grafiek van Kees Okx. Op werkdagen van 9.30 tot 18 uur. Tot 7 okt. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 no vember openluchttentoonstelling v. voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 uur: golfbaan tot 21 uur. DIVERSEN Raadhuis Halfweg, vandaag 19.30 uur: Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer- liede-Spaarnwoude. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 1 oktober). WOENSDAG 6 OKTOBER City, 20 uur: „Some like it hot". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 7 OKTOBER Stadsschouwburg, 20 uur: Rotterdams Toneel voert op: „De Tijger" en „Zeg 't in m'n goede oor", voor Velser Kunst kring. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 u.; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 uur; Kanaalstraat 228c, IJmuiden-West: 16-17.30 uur. uur: WOENSDAG 6 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 „La Ronde". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Gold- finger". Hoeve Adrichem, Hoflanderweg 104, Stichting Huishoudelijke Voorlichting: 19.30 uur: Cursus eenvoudig emaillewerk. Galerie Boumans. Breestraat 122: Expo sitie werken van Zaanse schilders, te be zichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal, geopend van 15-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 uur. DONDERDAG 7 OKTOBER Kennemer Theater, geen filmvoorstel lingen. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Geheim agente op Malakka". Stadskantoor, 20 uur: opening expositie fotografie en houtplastieken. Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie werken van Zaanse schilders, te be zichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, gesloten. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 uur. Maximum-temper a turen QC i - m m j binnen- en buitenland. a M 9 Neerslag: laatste 24 uur. g u i'C 2 c 3 Den Helder mist ozo 18 0 Ypenburg mist zo 20 0 Vlissingen mist ozo 20 0.2 Eelde mist ozo 20 0 De Bilt mist ozo 22 0 Twente mist zo 21 0 Eindhoven mist ozo 22 0 Z.-Limburg onbewolkt zo 22 0 Helsinki geh. bew. windst. 12 1 Stockholm regen zw 14 0.1 Oslo regen z 11 7 Kopenhagen zw. bew. z 13 0 Aberdeen mist windst. 20 0 Londen motregen no 23 0.1 Amsterdam mist zo 21 0.1 Brussel onbewolkt zzo 24 0 Luxemburg mist ono 19 0 Parijs onbewolkt O 22 0 Bordeaux mist windst. 24 0 Grenoble mist windst. 23 0 Nice onbewolkt n 24 0 Berlijn geh. bew. ozo 16 0 Frankfort mist no 18 0 München geh. bew. O 17 0.1 Zürich geh. bew. zo 16 0 Genève onbewolkt windst. 19 0 Locarno mist O 20 0 Wenen geh bew. n 18 0 Innsbruck mist windst. 21 0 Belgrado licht bew. nnw 26 0 Athene licht bew. n 31 0 Rome mist windst. 25 0 Barcelona mist windst. 22 0.2 Madrid licht bew. windst. 17 0 Mallorca licht bew. windst. 25 5 Lissabon regen nno 32 Geref. Gemeenten Beroepen te Vlissingen A. Hofman te Zeist; te Amsterdam-C. C. Molenaar te Moerkapelle; te Tholen P. Blok te Dirks- land. Beroepen te Ameide en te Tienhoven G. J. Jansen te Benschop. Aangenomen naar Oudeschoot W. K. Kansil te Wanserd (Fr.). Bedankt voor Poortvliet (toez.) S. de Jong te Houten (U.)- Beroepen te Oudelande en Ellewouds- dijk (toez) C. Hoogendoorn, kand. te Woerden; te Westerbork (toez.) D. Mie- dema te Dokkum. Benoemd tot bijstand in het pastoraat te Heemse A. H. Nij- kamp, a.s emeritus te Kampen. Bedankt voor Franeker (vak. W. Reezigt) (toez.) A. M. Arntzenius te Enkhuizen; voor St. Johannesga-Delfstrahuizen (toez J. Ju- kema te Holwierde. Donderdag 7 oktober Zon op 06.50 uur; onder 18.04 uur. Maan op 17.38 uur; onder 02.46 uur. Maanstanden Volle maan 10 oktober 15.14 uur Laatste kwartier 17 oktober 20.00 uur Nieuwe maan 24 oktober 15.11 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 6 oktober Hoog water 1.00 uur en 13.34 uur. Laag water 8.51 uur en 21.09 uur. Donderdag 7 oktober Hoog water 1.55 uur en 14.19 uur. Laag water 9.46 uur en 22.01 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2