Saunabad in Velsen-Noord zal nog verder worden uitgebreid Haarlem vier dagen congresstad voor Nederlandse artsen Tal van evenementen staan op het programma ZJ u klaart het toch beter en sneller met Philips 3-snelheden handmixer! PHILIPS 39.95 w, 44.95 m Nadere voorzieningen noodzakelijk door steeds drukker wordend bezoek Koudste september sedert 1952 Vier inbraken in Beverwijk Vlam sloeg in pan met frituurvet m Overtreding van maximumsnelheid Woonoord voor 200 Turken 't is 'n uw merk van service en vertrouwen WOENSDAG 6 OKTOBER 1965 i nm "n i •w il lil pi lil füi# I I I lil I 1 |i I ';J -- 1,' I Kinderpostzegels Suriname Dubbele capaciteit Van top tot teen Concert N.Ph.O. Wetenschappelijke dag Allerlei evenementen Examens Waarom zo moeizaam en ouderwetsTerwijl u nu voor het luchtigs te deeg uw hand niet hoeft om te draaien! s U bent toch modern? Waarom dan wél ouderwets roe ren, stampen, kloppen, mengen? Laat dat getob! Schakel Philips 3-snelheden handmixer in voor stevige stamppot of voor heerlijke hapjes, voor slagroom of voor deeg. Dat maakt uw leven heel wat plezieriger. Elke dag weer! Bij 100 en één gerechten komt hij van pas. Die handige Philips mixer hoort in uw moderne keuken! Met roestvrij stalen garden voor luchtiger dan luchtig Extra met handige kneedhaken(spelen met het zwaarste beslag) en uitgekiende ophangbeugel (altijd direct bij de p v %vsv> ""SWJ' ®««»I Het saunabad van de heer C. Smit aan de Wijkerstraatweg te Velsen-noord komt steeds meer in trek, vooral bij sportmen sen en bij degenen, die vroeger een tak van sport hebben beoefend, maar ook bij vele anderen. De toeloop van de bezoe kers is nu gegroeid tot ongeveer 250 per sonen per week. De heer Smit, die in maart de toen uitgebreide sauna officieel heropende, heeft besloten de capaciteit van deze unieke inrichting nog belangrijk te vergroten. Dit zal onder architectuur van de heer J. Bleeker uit Beverwijk in twee fasen gebeuren. Het streven is er op gericht om de nieuwe uitbreidingsplannen binnen een jaar geheel te hebben gerea liseerd. (Van onze weerkundige medewerker) Een van onze lezers, die zich als ama teur al jarenlang bezig houdt met ver wachtingen op wat langere termijn schrijft ons dat hij een vroeg invallend wintertje voorziet doordat de hogedrukge- bieden meer te betekenen krijgen. Ook breiden de hogedrukgebieden zich steeds gemakkelijker van de Poolzee via IJsland naar Scandinavië uit, een tendens die ons in oktober al wat mistsituaties brengt en in november af en toe al vorst van enige betekenis kan veroorzaken. Wij zijn dus gewaarschuwd en nu maar afwachten hoe het wordt. De grootste bijzonderheid van septem ber was de drie graden vorst op het vlieg veld Twente in de nacht van 20 septem ber. Een zo lage temperatuur zo vroeg in de herfst is deze eeuw nog niet voorgeko men. De derde week van september was met de tweede week van augustus de meest zonnige en ook de warmste van het hele jaar. En toch is september in zijn geheel een te koude maand geworden met in De Bilt een etmaaltemperatuur van 13.9 tegen normaal 15.4 C. en daardoor de koudste september sinds 1952. Ook de zon schoot tekort met totaal in De Bilt 136 uren tegen 146 uren normaal. Er werd op 16 tegen normaal 11 dagen onweer waargenomen. Veel te nat werd het in het westen van ons land en in Limburg; droog bleef het in het noorden en oosten. Aan de kop kwam Alkmaar met 152 mm. tegen slechts 21 mm. in Winschoten. Haar lem had 121, Vijfhuizen 131, Schiphol 102, Amsterdam 115, Heemskerk 110 en IJmui- den 101 mm. Normaal is 75 a 80 mm. in september. Suriname zal op 26 november een serie kinderpostzegels met bijslag uitgeven. De ontwerpen zijn van S. Robles de Medina. De zegels van 4 en 15 cent verschijnen ook in blokjes van vier, kruislings tegen over elkaar geplaatst. Bij de heropening in maart was de eigenlijke sauna vergroot tot een ruimte voor dertig personen, driemaal meer dan waarvoor voordien plaats was. Het aantal douches was gebracht van twee op drie, er kwam ook een koudwaterbak, de rust en de kleedruimte ondergingen een be langrijke verandering en de warmteregu latie in de sauna werd verbeterd. De rustruiihte zal met 6 bij 10,5 meter worden vergroot (de eerste fase van de plannen) en daarmee plaats gaan bieden aan totaal veertig personen, die daar na het verblijf in de eigenlijke sauna, een douche of een koudwaterbad, een kwartier tot een half uur gaan liggen in speciale ruststoelen. De heer Smit heeft berekend dat deze uitbreiding de totale capaciteit van zijn sauna ongeveer zal verdubbelen en zal brengen op tussen de 80 en 90 be zoekers, die tegelijkertijd kunnen worden „verwerkt". Er zal nog meer gebeuren. De kleed ruimte wordt vergroot, de huidige mas sageruimte wordt verplaatst tot achter de rustruimte en de entree tot de sauna zal worden vergroot en verfraaid. Het In de afgelopen nacht zijn op vier plaatsen in de gemeente Beverwijk in braken gepleegd. Men verschafte zich toegang tot een kantoor aan de Regu liersdwarsstraat, een zelfbedieningszaak aan de Munnikenweg, een woning in de Munnikenweg en tot een woning aan de Hofianderweg. In het kantoor werden enkele laden doorzocht, maar voor zover nu valt na te gaan wordt er niets vermist. In dezelfde zelfbedieningszaak werd geconstateerd dat daar alleen een flesje vruchtenlimo nade was leeggedronken. Uit het huis aan de Munnikenweg zijn twee damestassen en een paar portemon- naies gestolen, inhoudende een gezamen lijke waarde aan geld van ongeveer hon derd gulden. Een van de portemonnaies, waarin 25, is teruggevonden in een steeg achter de woning. In de woning aan de Hofianderweg worden uit een boeken kast enkele horloges en gouden ringen vermist. In een woning aan de Pelikaanhof te Beverwijk werd gisteravond laat nog een pan met frituurvet in de keuken op het gas gezet om nog iets te bakken. In af wachting van het heet worden van het vet was de familie in de kamer. Onderwijl sloeg in de keuken de vlam in de pan. Toen het brandje werd ontdekt, gooide de heer des huizes een jasje over de pan en droeg de pan toen naar het balkon. De keuken werd zwart geblakerd. Er was ook wat brandschade. Tot de wekelijkse bezoekers van de sauna te Velsen-Noord behoren ook de topspelers van de voetbalclub Telstar. Hier ziet u een aantal van hen in het koudwaterbad, dat op aanwijzing van trainer Gaspar voor hen echter gevuld wordt met warm water. pand is nu 16 meter diep (bij een front van 6 meter) en dat zal bij de verdere uitbreiding 36 meter worden. Straks zal men in de sauna van de heer Smit een verzorging kunnen genieten wer kelijk van top tot teen. De plannen voor zien namelijk ook in afdelingen voor mani cure en pedicure, een schoonheidsbehan deling en de inrichting van een kapsalon voor dames en heren. Ook zal in de sau na een buffet komen ten gerieve van de bezoekers. De heer Smit, heilgymnast en masseur van professie, is ruim tien jaar geleden ge start met de sauna. Vooral de laatste ja ren is het bezoek geweldig toegenomen. Binnenkort wordt de 50.000ste verwacht. Gedurende vier dagen zal Haarlem con gresstad zijn voor de Nederlandse artsen. Van donderdag 7 tot en met zondag 10 oktober wordt hier, zoals we al hebben bericht, het ledencongres van de Ko ninklijke Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst gehouden. Dat betekent, dat die dagen 1300 gasten, artsen met hun dames dit congres zullen bezoeken. De organisatie hiervan is drie jaar geleden opgedragen aan de afdeling Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij. Deze afdeling heeft de or ganisatie met voortvarendheid ter hand genomen en is thans in staat haar gasten een voortreffelijk programma aan te bie den; waarbij niet alleen het accent op het wetenschappelijke wordt gelegd, maar ook grote aandacht wordt besteed aan ontspanning .Voor de artsen zowel als voor de dames. De eerste congresdag, donderdag 7 ok tober, staat in het teken van tentoonstel lingen, een galaconcert en ontvangsten, met daarbij uiteraard de officiële ope ning als middelpunt. Om half elf worden in het Prentenkabi- De Beverwij kse politie voerde gisteren weer eens een controle uit op de maxi mum snelheid. Deze controle leverde 25 processen-verbaal op tegen gemotori seerde weggebruikers die de 50 kilometer borden niet in acht hadden genomen. De Turkse ambassadeur in Nederland, de heer Resat Erhan en de commissaris der koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz hebben in Waddinxveen een woonoord geopend, dat de n.v. Nederland- sche Kabelfabrieken daar heeft gebouwd voor 200 Turkse arbeiders. De ambassadeur dankte in een toe spraak de Nederlandse regering voor de goede zorgen aan zijn landgenoten be steed. Mr. J. Klaasesz belichtte de ver schillende banden tussen ons land en Tur kije. Vervolgens trokken beide hoge auto riteiten een doek weg, dat de naam van het kamp, „Anadolu", onthulde. Het kamp is zeer modern ingericht en omvat o.m. een ziekenzaaltje, een dok terskamer, een moskee en een leslokaal voor het geven van onderricht in de Ne derlandse taal. net van het Frans Halsmuseum twee tentoonstellingen geopend. Allereerst een van een groepje schilderende en tekenen de artsen die onder de naam „Pincet en Penseel" een expositie van hun werken geven. Een groep fotograferende artsen welke de naam „Carpe Lucem" heeft aangenomen, toont de resultaten van haar vrijetijdsbesteding. Hieraan is een prijsvraag verbonden, terwijl een jury de inzendingen zal beoordelen. Om half drie wordt in de Grote of St. Bavokerk het congres officieel geopend in tegenwoordigheid van burgerlijke en andere autoriteiten. Tot de gasten die middag behoren de commissaris der ko ningin in de provincie Noord-Holland, mr. F. J. Kranenburg, en de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. A. J. F. Bartels. De officële opening geschiedt door de voorzitter van de Ko ninklijke Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst de heer P. J. Kaiser, die later op de middag een rede zal uitspreken. Voorts spreken de voorzitter van de afdeling Haarlem en omstreken dr. J. van Mansvelt en Haar lems loco-burgemeester wethouder D. J. A. Geluk. Die middag is er tevens een muzikaal intermezzo: een concert voor orgel, twee hobo's en strijkorkest, met medewerking van Albert de Klerk als so list, het Haarlems Artsen Orkest „I Me dici" onder leiding van André Kaart. Om kwart over acht komen de congres sisten bijeen in het Concertegebouw, waar het Noordhollands Philharmonisch Orkest concerteert onder leiding van Henri Arends, met solistische medewer king van de klarinettist Piet Honigh. Dit concert is vóór tien uur ten einde, waar na in het stadhuis en in het Frans Hals museum ontvangsten zullen zijn. Vrijdag is de eigenlijke wetenschappe lijke dag. Deze begint met een plenaire zitting om negen uur 's morgens in het Concertgebouw. Het onderwerp van deze zitting is „het coma", dat zal worden in geleid en belicht door enkele specialisten. In aansluiting daarop volgt een rondeta felconferentie, met als deelnemers een in ternist, een cardioloog, een neuroloog, een huisarts, een longarts en een kli- nisch-chemicus. Dat alles zal de gehele ochtend inbeslag nemen. Gedurende de middaguren vinden er dan op verscheide ne plaatsen in de stad sectievergaderin gen plaats met als onderwerpen: auto- immunziekten; verkeerstraumatologie; de betekenis van enige moderne klinisch chemische onderzoekingsmethoden; de economische gevolgen van ziekte en onge val; hypoxemie bij pasgeborenen en hart en sport. Voor de dames van de congressisten, eventueel ook voor henzelf is een speciaal programma samengesteld van wandelin gen, rondleidingen en rondritten, waar voor grote interesse bestaat. Zaterdag morgen vindt dan de officiële slotzitting plaats in het Concertgebouw. Dan houdt professor dr. H. C. Rümke een voor dracht over „Psychische stoornissen bij de gezonde mens". De voorzitter van de maatschappij sluit dan om elf uur het of ficiële gedeelte. Verder zijn er die dag allerlei evenementen, als autosport, schie ten, handboogschieten, een golfwedstrijd, roeien, een simultaan schaak-seance met als tegenstander professor dr. Max Euwe en paardrijden. Om drie uur is er in de Nieuwe Kerk een muziekuitvoering met medewerking van het Haarlems Artsen Orkest, 's Avonds is in „Treslong" in Hil- legom het slotfeest, waaraan bijzondere medewerking zal worden verleend door het „ensemble van dokter en mevrouw E. L. Nauta". Een ieder ontvangt daar tevens een aandenken. Zondag 10 oktober is er een oecumeni sche kerkdienst in de Remonstrantse kerk aan de Oranjekade, welke wordt geleid door ds. J. W. Wery, remonstrants pre dikant en dr. H. W. J. Kuipers, kanunnik. Ongeveer 350 congressisten zullen in Zandvoort worden ondergebracht. De komst van al deze congresbezoekers zou een verkeersprobleem net zich brengen, ware het niet, dat aan de Dreef en bij „Dreefzicht" speciale parkeerplaatsen voor zo'n 300 a 400 auto's worden gemaakt. Van daaruit pendelen acht NZH-bussen naar de centrale plaatsen van het con gres. Leiden. Geslaagd voor het kandidaats examen klassieke taal- en letterkunde C, L. Heesakkers, Haarlem; voor het arts examen G. de Graaf, Haarlem- Haarlem. Aan de Rijkskweekschool in Haarlem zijn geslaagd voor het eindexa men derde leer kring de dames: L. Asin (Haarlem), A. Neuteboom (Oegstgeest), A. Pels (Santpoort), V. Willemsen (Haar lem), M. Kist de Ruyter (Velsen-N.), I. Menkhorst (Uithoorn), N. Ravestein (Aalsmeer), L. van Soest (Heemstede), T. Betlem (Bloemendaal) en de heren: M. 't Hart (Aalsmeer), R- v. Wieringen (Hoofddorp), G. Klootwijk (Nieuw-Ven- nep), Fr. Lapré (Haarlem), G. Mars (Haarlem), Fr. Ausma (Haarlem), N. v. Gelder (Heemstede), P. v. Gelder (Heem- Gelder (Heemstede), P. v. Gelder (Haar lem), T. v. Lieshout (Haarlem), K. Stieva (Rijsenhout), G. de Graaff (Halfweg), E- Geytenbeek (Haarlem), C. Bruin (Haarlem), J. Poelstra (Haarlem), H. Stillebroer (Haarlem), T. Pesch (Haar lem) en P. Flohr (Santpoort). PHILIPS 1

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4