Zaterdag de officiële opening Leger des Heils te Beverwijk heeft nu een eigen gebouw 7.95 In ruim zestig jaar 250 „papierjaren" in Velsen-N. Controle van autoverlichting op twee plaatsen in Velsen %mmm WÊSÊÊm Meer ruimte voor de activiteiten Havenberichten PvdA in Velsen-N. bereidt zich voor op verkiezingen DUSTER De naam Otte blijft in de papierfabriek Zoon wilde moeder van balkon gooien Groepen van ANWB hebben druk werk Diefstal van gereedschap op bouwwerk in Velsen Problemen van de ruimtelijke ordening i m, LOEKDERSLOOT, WOENSDAG 6 OKTOBER 1965 5 v-? m ill ■Klif ,imm 1 roestvrij stalen pannen ZILMETA LAGOSTINA B.K. KARAAT Ook andere huishoudelijke ar tikelen hebben wij in roestvrij- staal. Jeugdwerk Havenverkeer Amsterdam OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Veel afwijkingen WASAUTOMATEN Drukkerij P. W. Nijssen Mr. Marijnen voorzitter van adviesraad COÖP. BOERENLEENBANK De (spaar)bank 'voor iedereen AL U-W BANKZAKEN i Te Beverwijk gaat burgemeester J. G. S. Bruinsma zaterdagmiddag om vier uur aan de Geijssendorfferlaan de offi ciële opening verrichten van het nieuwe, eigen gebouw van het Leger des Heils. Voorafgegaan door de op die middag sa mengevoegde muziekkorpsen van het Le ger des Heils van IJmuiden en Bever wijk trekken de soldaten van het korps Beverwijk vanaf de v.g.l.o.-school „De Poort" aan de Laan der Nederlanden naar het nieuwe gebouw. Daar zal een jongsoldaat de burgemeester de sleutel aanbieden voor het ontsluiten van de deur. Het korps Beverwijk van het Leger des Heils maakt thans gebruik van de v.g.l.o.- school voor de diverse activiteiten, die Advertentie Lange Nieuwstraat 433 - 435 - IJmuiden Telefoon 4654 Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Bern- hard, van Falkenberg; Amyntas, Gdynia; Rote, Delfzijl; Stadersand, Antwerpen, IJmuiden; Spaarnestroom, Sheerness; Prudentia, Londen; Theano, Le Havre; Caltex Eindhoven, Stock holm; Wilma Franck, Topila; Frans van Seume- ren, Hamburg; Hooness, Londen; Helen, Lon den; Congokust, Duinkerken; Thea, Londen, IJmuiden; Eminence, Rochester; Oranjeborg, Kramfors; Arcturus. Londen; Anneliese Olt- mann, Rotterdam; La Paloma. Londen, Zaan dam; Wolanda, Londen; Muttersegen, Goten- burgh. Edda, Gefle; Neuharlingersiel, Rotter dam; Palamedes, Antwerpen; Sinon, Rotterdam; Pavonus, Rotterdam, Zaandam. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Kennemer- land,, naar Hamburg; Leo, Antwerpen; Triton, Bremen: Teunika, Scarborough, IJmuiden; Vera, Ljugam, IJmuiden; Draco, Aarhus; Pericles, Hamburg: Martha Friesecke, Ipswich: Isabel Flores, Bilbao. IJmuiden; Dania, Kopenhagen; Unitas H.. Rotterdam; Amstelstroom, Goole; Lovesteyn, Antwerpen; Skauvann, Monrovia, IJmuiden; Spree, Boulogne; Herman Sietas, Valisdal; Wiking, Dagenham: Milo, Rotterdam; Cornelia B„ Norfolk; Birka, Antwerpen; Aquila, La Guaira; Buchenstein, Antwerpen; Stad Den Haag, El Ferrol; Amberley, Londen; Hado, Londen; Senior. Vlissingen; Buka, Londen; Fin- landia, Rotterdam; Daniël, Rotterdam, Zaan dam; Artemis, Hamburg; Glafki, US Gulf; Laertes, Palermo; Catharinapolder, Leith; Jean E„ Londen; Windsbraut 2, Hamburg; IJstroom, Fecamp; Berkelstroom, Hull; Marenskou, Bilbao; Hooness, Londen; Amor, Rotterdam; Conrad, Boulogne. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Senegal- kust, van Antwerpen; Hannelore, Rotterdam, IJ muiden; Marie Christine, Caen, IJmuiden; Phile- tas, Rotterdam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Tubo, naar Oslo; Imber, Rotterdam; Saima Dan, Bar celona, IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie zich ook voor een belangrijk deel richten op het jeugdwerk. Voor dit alles krijgt men nu beschikking over een eigen ho me, dat veel meer mogelijkheden biedt. Het korps Beverwijk heeft twee vrou welijke officieren, nl. de kapiteine C. W. Ottevanger en de kapiteine A. Wouters, die speciaal is belast met het jeugdwerk. Het korps telt thans ruim veertig solda ten, onder wie ook afkomstig uit Velsen- noord, Wijk aan Zee, Heemskerk en Cas- tricum. Er is een groep van twaalf korpskadetten en daarnaast kent het korps Beverwijk twintig jongsoldaten. Het jeugdwerk neemt een belangrijke plaats in bij het Leger des Heils te Be verwijk. Ongeveer honderd kinderen be zoeken de zondagsschool, er is een jeugd- gitaargroep, een club voor handenar beid, een tamboerijngroep en een jeugd koor. De korpsbijeenkomsten en die van de diverse jeugdclubs zullen voortaan wor den gehouden in het nieuwe gebouw. Het korps Beverwijk beschikt daar over een zaal, die plaats biedt aan ongeveer 120 personen. Haaks daarop, gescheiden door een vouwwand, is een zaaltje voor het jeugdwerk. Beide ruimten kunnen desgewenst worden samengevoegd door het wegschuiven van de vouwwand. In de grote zaal staat een verplaatsbaar po dium. Het gebouw bevat verder een keu kentje, toiletten, een hal met garderobe en een kantoortje. In maart werd met de bouw begonnen. Bijdragen daarvoor werden o.a. ontvan gen uit de opbrengst van de ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan van het Leger des Heils door de NCRV gevoerde actie „Doe wat terug". Het landelijk hoofdkwartier en dat van de divisie steun den de bouw ook. Maar het korps zelf heeft toch nog een belangrijke financiële last op zich moeten nemen om de plan nen te kunnen realiseren. De opening van het nieuwe gebouw zal Met het oog op de verkiezingen in het volgend jaar voor Provinciale Staten en later voor de gemeenteraden heeft de af deling Velsen-Noord van de Partij van de Arbeid in het gemeentelijk wijkcentrum aan de Smidt van Gelderstraat een voor bereidende vergadering gehouden. Nadat de heer J. W. Meijer, voorzit ter, de aanwezigen had begroet, stelde hij de rijksbegroting 1966 aan de orde. Aller wegen wordt geageerd tegen de verhoog de belastingen op textiel en schoenen, zijn de belangrijke, onderdelen van het gezins budget. Deze materie kon ook bij de aan wezigen weinig populariteit genieten, evenmin als de contributieverhoging van de partij, die op 1 oktober is ingegaan. Voor de verkiezingen van Provinciale Staten volgend jaar werden door de af deling kandidaat gesteld mevrouw C. L. Klimp en de heren J. Harmsen en Th. Mooy, allen uit Velsen. In verband met het op 27 november te houden verkie zingscongres in Nijmegen stelde men voor het lidmaatschap van het partijbe stuur kandidaat dr. A. van Biemen te Bentveld. Tot afgevaardigden werden be noemd de heren R. Schriemer en W. J. Joosten. Met bijzondere belangstelling volgde men de causerie van drs. M. Roessingh over zijn reis naar Moskou. Zijn reisver haal werd begeleid door fraaie kleuren dia's. De grote rijkdom in de musea, die nog herinnert aan de tsarentijd, is wel in tegenstelling met het huidige leven en werken van de Russen, onder wie vrijwel alle vrouwen aan het arbeidsproces deel nemen. Duidelijk kwam tot uitdrukking dat vooral het onderwijs en speciaal op technisch gebied, zeer vooruitstrevend is. Het kerkbezoek geschiedt in hoofdzaak door oude mensen en kinderen, terwijl ve le kerkgebouwen weliswaar in stand zijn gehouden, doch als musea dienst doen. Ook de lichamelijke opvoeding staat bij de Russen in hoog aanzien. De laatste tijd is een merkbare kentering groeien de, die meer gericht is op het Westen. Maar de veranderingen voltrekken zich slechts heel langzaam. Dit is het gebouw van het Leger des Heils aan de Geijssendorffer laan te Beverwijk. Burgemeester Bruinsma gaat het zaterdagmiddag officieel openen. zaterdag worden bijgewoond door com mandant W. F. Palstra uit Amsterdam, hoofd van het Leger des Heils en ook door mr. Roos jen, voorzitter van de NCRV. Nadat burgemeester Bruinsma de feitelijke opening heeft verricht wordt een korte feestelijke dienst gehouden, 's Avonds om half acht is er de eerste openbare samenkomst. Advertentie Bedrukte in een tricot nylon kwali teit. Charmant model. Leuk dessin. Tijde lijk als sterk staaltje prijs CENTRUM GALERIJ CORNER Lange Nieuwstraat/Marktplein IJmuiden - Tel. 5205 VEILIG GEKOCHT BIJ DE VAKMAN In de week van 26 september tot en met 2 oktober zijn in de hoofdstedelijke ha ven aangekomen 189 zeeschepen (474.294 brt) en vertrokken 183 zeeschepen(481.700 brt). Advertentie KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Als zaterdag 9 oktober de heer L. Otte, overwikkelbobineur bij de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. in Velsen-Noord, wegens pensionering het bedrijf na ruim achtenveertig dienstjaren gaat verlaten, dan zal op dat tijdstip de naam Otte in totaal meer dan 250 jaar aan dit bedrijf verbonden zijn geweest, waarmede echter de familietra ditie niet wordt afgebroken. Een zoon van de heer L. Otte zet dan de „Otte"-diensttijd voort, zodat de 250 jaren bij Van Gelder nog wel een aan vulling zullen krijgen. De „Otte"-geschiedenis bij de papier-, fabriek in Velsen begon met de komst van de heer L. Otte senior uit Zeeland in 1903, die in de toenmalige buitenploeg te recht kwam. Sedertdien heeft vader Ot te zich zien opvolgen door zijn zoons, die allen het „papier" hebben gezocht om er hun bestaan in te vinden voor hun ge zinnen. Vader Otte werkte 26 jaar bij Van Gel der, maar de zoons deden er langer over. Willem maakte 42 jaren vol, waarna Herman dit record overtroefde door 45 jaar lang te blijven. Marinus vond ech ter 15 jaar en Hendrik slechts zeven jaar voldoende. Daarna maakte Jacobus een laagterecord met zijn drie jaren, doch dit werd weer helemaal goed gemaakt door De officier van Justitie bij de rechtbank in Rotterdam heeft anderhalf jaar gevan genisstraf geëist teggen een 20-jarige jon geman, die geprobeerd had zijn moeder 10 meter boven de straat van een balkon te gooien. De jongeman was laat thuisgekomen na in een café een groot aantal glazen bier gedronken te hebben. Toen zijn moeder aanmerkingen maakte werd hij kwaad. Even later ging de vrouw naar het bal kon. Haar zoon liep haar achterna en pro beerde haar over het houten hek van het balkon te duwen. De vader, die inmiddels uit zijn bed was gekomen, kon nog net op tijd ingrijpen. De rechtbank zal op 19 oktober vonnis wijzen. Op de eerste dag van de gratis ver lichtingscontrole voor auto's welke de A.N.W.B. nu in de gemeente Velsen uit voert, hebben de drie daarvoor beschik bare groepen van deze bond druk werk gehad. Twee er van hebben met hun uit rusting en materiaal tot en met za terdag standplaats gekozen achteraan op de Planetenweg te IJmuiden, de andere groep verricht de controlewerkzaamheden op het Stratingplantsoen te Velsen-noord. Deze controle is een onderdeel van een uitgebreide verlichtingsactie van de A.N.W.B., die in het winterseizoen 1964- 1965 voor de eerste keer zo'n actie hield en nu opnieuw de aandacht vestigt op het belang van een goede verlichting van per sonenauto, bestelwagen of microbusje. De drie groepen van de A.N.W.B. gaan tot het einde van dit jaar hun controle werkzaamheden verrichten in Noord-Hol land, Friesland en Groningen. In de eerste drie maanden van 1966 zal de actie worden voortgezet in Drente, Overijssel en Gelderland. Deze actie is op 28 september gestart te Hoofddorp, Badhoevedorp en Zand- voort. De speciale controle-équipes van vijf man (twee mensen van de technische afdeling en drie van de Wegenwacht) be schikken hiervoor over een uitgebreide moderne uitrusting en technische appara tuur. De gehele A.N.W.B.-caravaan om vat twee mobiele kantoren, een techno- mobiel, twee W.W.-wagens, een landrover met bagagewagen, een directiewagen en nog twee aanhangwagentjes. Buiten worden de auto's eerst aan een algehele verlichtingscontrole onderwor pen, in een tent wordt vervolgens de af stelling van de koplampen nauwgezet be zien. Verreweg de meeste gebreken wor den geconstateerd aan de afstelling van de koplampen. Ze kunnen b.v. te hoog zijn afgesteld, niet goed gericht zijn (het zgn. seheel- kijken), voorzien zijn van slechte reflec toren of de duplolampen kunnen er op de kop zijn ingezet. Bij deze actie verhelpt de A.N.W.B. de mankementen zo mo gelijk ter plaatse. Dit gebeurt koste loos. Nieuwe lampen moeten wel worden betaald. Wagens, waarvan de verlichting geheel in orde is (gebracht), krijgen een blauw raam vignet je. De controle werpt zeker zijn nut af. In de grote tenten worden de kop lampen en de afstelling daarvan gecontroleerd. Als het geen te tijd rovend karwei is worden ook defecten meteen verholpen. De A.N.W.B. heeft dat het vorige winter seizoen al kunnen concluderen aan de hand van de vele verholpen afwijkingen. De nieuwe actie wees inmiddels op één van de controledagen in Badhoevedorp al uit dat onder de 105 auto's, die ter con trole werden voorgereden en slechts 4(!) waren waarvan de verlichting aan alle eiseq voldeed. In de gemeente Velsen zijn tot en met vrijdag de verlichtingscontrolestations ge opend van 12.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Volgende week komen Beverwijk en Wo merveer aan de beurt. Stucadoors werkzaam op een bouwwerk aan de Gildenlaan in Velsen-noord zijn tot de ontdekking gekomen dat onbeken den tijdens het afgelopen weekeinde hun gereedschappen hadden gestolen. De poli tie stelt een onderzoek in. Chris, die vorig jaar na bijna een halve eeuw werd gepensioneerd, en door de man, die aanstaande zaterdag officieel een streep onder de achtenveertig jaar Van Gelder zet. Zoon Adriaan met zijn thans reeds vijftien jaren Van Gelder's papier maakt daarmee niet alleen de 250 jaren vol bij één baas, doch zet boven dien de traditie voort. Overigens is dit aantal dienstjaren van 250 bij de papierfabriek van de familie Otte niet volledig, want tot de directe familie behoort ook de zuster, wier man, de heer N. Timmer meer dan veertig jaar aan het bedrijf werkzaam is geweest en van hem zijn weer twee zoons samen ongeveer een halve eeuw bij Van Gel der's papier werkzaam, zodat de familie er zo'n slordige driehonderd vijf tig jaar werkzaam is geweest. Advertentie AEG - ZANUSSI - IGNIS - ZANKER dagelijks demonstratie MARKTPLEIN - IJMUIDEN - TEL. 4262 BURGERLIJKE STAND VELSEN BEVALLEN: H. Ploeger-Walinga, z.. Gildenlaan 211, Velsen(noord); A. van Oosten-Lok, d., Orionweg 269, IJmuiden; R. G. Alderliefste-de Blaauw, d., Orion weg 285, IJmuiden; E. Jorritsma-Ruijter, z., Bellatrixstraat 263, IJmuiden; D. J. M. van Polanen-Bruinshoofd, d., Lange Nieuwstraat 73, IJmuiden; J. I. Bonten bal-Timmerman, d„ Meeuwenlaan 35, IJmuiden (oost); H. J. ten Hoeve-Dijkhuis, d., Gildenlaan 159, Velsen(noord); M. C. Metzelaar-de Vos, z., Julianakade 58, IJ muiden; I. L. Dekker-Fröger, d., de Ruij- terstraat 87, IJmuiden (oost); G. Broek- Schreuder, d., Kanaalstraat 150, IJmuiden; C. de Cock-Davids, z., Prinses Marijke- straat 3, Andijk; M. T. Zwarter-Koele- meijer, d„ Oranjestraat 69, IJmuiden; A. J. M. Heeremans-Freijee, z., Tussen- beeksweg 56, IJmuiden(oost); B. W. van Wolferen-Thiele, z., Reggestraat 44, IJ muiden; M. Kwekkeboom-van der Vlag, d., van Riebeecklaan 53, Haarlem; G. Veerman-Groen, d., Hazevlak 74, IJmui den; W. A. de Gelder-Groen, z., Rogge veenstraat 6, IJmuiden(oost); C. Munter- Dubbelaar, z., Rijnstraat 43, IJmuiden; A. C. Kuiper-Serné, z„ Florapark 7, Haar lem; C. de Jong-Lukkien, z., Eenhoorn- straat 35, IJmuiden; G. Smit-Lenstra, d., Dinkelstraat 18, IJmuiden(oost). ■OVERLEDEN: A. de JSTiet, 81 jr., echt genoot van: G. van der Toorn, Esdoorn straat 41, IJmuiden (oost); J. van Pel, 65 jr., echtgenoot van M. J. Kurpershoek, Kompasstraat 10, IJmuiden; C. de Zeeuw, 69 jr., echtgenoot van J. van der Steen, van Leeuwenstraat 18, IJmuiden; C. Guijt, 71 jr., echtgenote van J. Spierenburg, Keizer Wilhelmstraat 50, IJmuiden; J. Iskes, 82 jr., weduwnaar van T. Olden burg, van Leeuwenstraat 42, IJmuiden; J. Minnes, 83 jr., weduwnaar van G. Kluft, Kanaalstraat 236, IJmuiden. Advertentie GEBOORTE- VERLOVINGS- HUWELUKSKAARTEN VOORHEEN FIRMANT DRUKKERIJ „NIJKO" OOSTERDUINWEG 31. IJMUIDEN - TEL. 2029 De drukker die er tevens woont, ook 'savonds geopend De minister voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, dr. Bogaers, heeft in Den Haag de raad van advies voor de ruimtelijke ordening geïnstalleerd. Deze raad zal de regering adviseren over hoofdlijnen en beginselen die voor de ruimtelijke ordening van algemeen be lang zijn. Voorzitter is oud-minister-pre sident mr. Marijnen. Minister Bogaers zei de nieuwe raad vooral te zien als een communicatieka naal tussen regering en samenleving. Enerzijds zal de raad de regering kun nen informeren over wat er in de Neder landse samenleving aan denkbeelden leeft over de hoofdlijnen en beginselen die voor de ruimtelijke ordening van al gemeen belang zijn, anderzijds kan de raad een klankbodem zijn voor de inzich ten van de regering, die ten grondslag liggen aan haar ruimtelijk beleid. De minister zei verder, dat het Cen traal Bureau voor de Statistiek berekend heeft dat het aantal inwoners van ons land rond de eeuwwisseling 21 miljoen zal bedragen. Bij een bevolkingsgroei van 60 percent zal de omvang van de stedelijke bebouwingssfeer, omdat hogere eisen wor den gesteld aan de kwaliteit van de wo ning en de omgeving daarvan, echter met meer dan 100 percent toenemen. Om streeks het jaar 2000 zal ongeveer 4500 vierkante kilometer van Nederland door bebouwing in beslag genomen zijn. Daarnaast zijn de schaalvergroting in de landbouw, de intensivering van het weg verkeer, de behoefte aan militaire oefen gelegenheid, de recreatie, de spaarbek kens voor drinkwatervoorziening mede van invloed. Volgens prognoses zullen van de acht miljoen mensen waarmee onze bevolking tot 2000 zal toenemen, er zes a zeven mil joen een woonplaats ten zuiden van de lijn Alkmaar-Arnhem moeten vinden. te Santpoort, Hagelingerweg 69, tel. 8173 Bijk.: IJmuiden, Wijk aan Zeeërweg 4. tel. 2556 - Bankgiro I1/.'/. Spaarrente tot 4 Vreemde valuta Effekten en gunstige openstéllingsuren (ook des avonds) voor

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5