Uit IJmuiden uitgezonden zendelinge Trinske Beimers weer met verlof dubbel Voordeel dubbel Voordeel M Fa. ,DE PAUW' ederland Samen met drie pleegkinderen Schutters stonden voor schut Alleen donderdag, vrijdag, zaterdag Meisjes-blouses Zifn aandachtig genieten is de beloning voor uw koffie Moccona van Douwe Egberts Een partij vakkleding Een grote partij wollen kindermutsen Rib ondergoed Heren Rib Ondergoed Stralend wit Bel-0-Fast overhemd jongens- en heren- bandschoenen Stretch breeches WOENSDAG 6 OKTOBER 1965 6 DE OUDE Zeeweg 263 - Tel. 6573 LUIDSPREKERS Een kop goede koffie is een kleine wereld. Van genegenheid. Warmte. Behaaglijke rust. En zijn aandachtig genieten beloont die goedheid van uw koffie. De keuze van uw koffie: Moccona! Pittig van smaak. Versgebrand-lekker. Echt koffie zoals Douwe Egberts die maakt! ♦*-*****> LEKKER-PITTIGE MOCCONA... KOFFIE VAN DOUWE EGBERTS! ADVERTEERT IN DIT BLAD nu 25 korting 0.98 VAN V.B.S. - DUBBELE RAMEN (Lips profiel) NIEUW! op onze SHOW Zuster Trinske Beimers van de zen dingspost Tatanda is weer voor een jaar thuis bij haar ouders, die aan de weg tussen Sint Annaparochie en Berlikum in de Friese gemeente Het Bildt wonen. En zij is wéér niet alleen gekomen: bij haar vorig verlof nu zes jaar geleden was zij vergezeld van haar driejarig pleeg dochtertje Rosa, nu heeft zij drie pleeg kinderen bij zich, namelijk Rosa, Thea Van links naar rechts zuster Bei mers, Rosa, Sammy en Thea. en Sammy, respectievelijk negen, acht en zeven jaar. Zuster Beimers, die zich „altijd ai" tot de zending voelde aangetrokken, is ruim elf jaar geleden naar de toen juist ge opende post van de Livingstone Mission vetrokken. Zij werkt daar samen met twee Amerikaanse echtparen in een ge bied, dat ongeveer even groot is als heel Nederland. Hoeveel mensen er wonen is niet bekend: volkstellingen worden er in het jonge Tanzania niet gehouden De zendingspost in Tatanda is dus een object van een buitenlandse zendingsor ganisatie: de Livingstone Mission. Met deze organisatie werken echter andere organisaties samen, zoals de Africa In land Mission en de Nederlandse Stichting Afrikazending, die in IJmuiden is geves tigd. Door deze stichting wordt zuster Beimers uitgezonden en deze stichting fi nanciert ook het door haar geleide kinder huis. Dat kinderhuis is een belangrijk onder deel van het werk op de zendingspost. Want de kraamvrouwensterfte is in dit deel van de wereld vrij groot en dat be tekent, dat het pasgeboren kind ook ten dode is opgeschreven, als er geen deskun dige hulp wordt geboden: kunstmatige ba byvoeding is daar onbekend en bovendien zou bij verstrekking van melk of iets der gelijks toch zeer onoordeelkundig tewerk worden gegaan, zodat er weinig kans voor het kind overbleef Die deskundige hulp nu wordt in het kinderhuis gegeven. De kinderen worden er opgenomen en kunnen zo lang blijven, tot zij in hun eigen omgeving weer een plaatsje kunnen vinden. Meestal is de va der na enkele jaren weer hertrouwd en kan het kind weer in het gezin worden opgenomen, want, zegt zuster Beimers: „Nergens past het kind beter dan in zijn eigen omgeving. In een kinderhuis moet het veel missen De kinderen van wie de moeder is overleden, komen meest van verre. Zij, die in de buurt van Tantala wonen, trek ken bij ziekte van de kraamvrouw ge makkelijker naar het hospitaal, dat op de zendingspost is ingericht en waarin zus ter Beimers ook een belangrijk deel van Nederlandse schutters, die in Baarn deelnamen aan schietwedstrijden tij dens het jubileumtoernooi van de schietvereniging Baarn en Omstreken zijn met het schaamrood op de kaken naar huis gegaan. Een 16-jarige Duit se jongen die met zijn vader tot de toeschouwers behoorde, vroeg of hij ook eens mocht schieten. Dat mocht en tot verbazing van scheidsrechters en schutters scoorde de jongeman 581 van de 600 te behalen punten! Toen onthulde hij dat hij jeugdkampioen van West-Duitsland was. Dameskapsalon Lust, ook v. u het juiste adres. Lange Nieuwstraat 471, IJmuiden. Tel. 8166. Roulette Beha's en Stepin's ,de mode onder de mode". Prima pasvorm en verkrijgb. bij C. Lodder, Driehuis. Heren Pullovers en vesten. Geheel nwe kollektie, prach tige kwaliteiten bij C. Lod der, Driehuis. Voor Calpamgas en Butaan- kachels. C. F. Anthonissen, R. Claeszenstraat 19. Tel. 8892 Plastic golfplaten, 1ste soort ook in fraaie kleuren, vanaf f 7.50 per m2. Zaanlandsche Houthandel, Kal verstraat 1-3, tel. 7543. haar taak verricht. Daarnaast zorgden de beide Amerikaanse families en zuster Beimers voor lectuurverspreiding (kleine boekjes en eens in de twee maanden een blaadje) en het schoolwerk. Zij, die in Tantala werken, vinden echter het eigen lijke zendingswerk, het brengen van de Blijde Boodschap, het allerbelangrijkste. „Maar natuurlijk hoort al dat andere werk er bijJe kunt die mensen moeilijk de bijbel geven en ze laten sterven van longontsteking Zo doet een handjevol mensen in dat slechts via een modderweg te bereiken Tantala een zeer zwaar werk, menslie vend werk in de naam van Christus. Zij kunnen daarbij steunen op de financiële hulp van zendingsverenigingen en instel lingen, zoals de Nederlandse Stichting Afrikazending in IJmuiden. En toch blij - ben er nog wensen over. Zo is een ideaal van zuster Beimers: een nieuw kinder huis. „Maar dat zal wel ongeveer tiendui zend gulden kostenEn de verzorging van één kind kost per dag ook al een shilling, dat is iets meer dan twee kwart jes 'n Geboortekaartje ontvan gen?? Wij hebben een over vloed van kleine en grote geschenken en zullen u graag deskundig adviseren. Kinder paleis, Kennemerlaan 54, tel. 6405. Keukens van 4 verschillende fabrieken leveren wij uit voorraad. „De Houthal" Ken nemerlaan 159. voor chemisch reinigen Bezoekt onze zelfbedieningswasserij ^™^.INGERIES - b.b.'» KanntfflgflHn 33-37 - ümuldw Autorijseh. Wim Handgraaf, Zeeweg 133, IJmuiden. Tel. 2573. Voor prettig en succes vol leren autorijden. Wij vragen een meisje v. de huish. of voor huishouding en winkel. Aanm.: Parfumerie Jung, Kennemerlaan 73. Voor direct gevr. fl. kracht voor de huish. v. 9-1 uur. Hoog salaris. Morris, Bartel- jorisstraat 20, H'lem. Soil, 's avonds na 6 uur. Telefoon 02500-15332. Momenten waarop eeri man zich zo thuis voelt Zo long de voorraad strekt in Oud-Hollandse w Stopflesjes voor dezelfde pr\js! Werkster gevraagd voor ma.- en vrijdagmorgen. J. Koste- lijklaan 8, Velserbeek. Net jong meisje v. ocht.uren Maand, t.e.m. vrijdag. Hard draverslaan 23, Santpoort. Tel. 8130. Merck Sharp Dohme n.v. Chemisch Farmaceutisch Ind. Nijverheidsweg 60-62, Haar lem vraagt een ervaren ma gazijnbediende. Lft. 23 jaar. of ouder. Pers. aanmelding, na telefonische afspraak, aan bovenstaand adres. Merck Sharp Dohme Ne derland n.v. Chem. Farma ceutische Ind., Nijverheidsw. 60-62, H'lem vr. voor spoed, indiensttr. chemische vaklie den en hulpvaklieden voor onze 3-ploegend. (ieder weekend vrij) leeft, vanaf 23 j. inl. kunt u verkr. op onze voorlichtingsav. welke zal word. geh. in hot. Lion D'or Kruisweg 36, H'lem op don- derd 7 okt. a.s. v. 19.30-20.30 u Rokkenatelier Windsor vr. modinettes en kan ook weer handige leerlingen plaatsen. U weet wel dat wij binnen kort naar een nieuw gebouw gaan, maar nü nog sollicite ren. Koningstr. 39, Haarlem H.H. Banketbakkers. Wij hebben plaats voor: le be diende, 2e bediende, 3e be diende en leerling-banket bakkers. Hoog loon, 5-daagse werkweek. Banketbakkerij Dekkers, Lange Nieuwstraat 425, telefoon 4302. Zwanenburg's Zelfbedienings bedrijven n.v.. Lange Nieuw straat 507, IJmuiden vraagt voor de vleeswarenafdeling een meisje. Sollicitaties te te richten aan bovengenoemd adres. Tel. 4910. Thuiswerk gevr. onverschil lig wat. Br. L. 5556. Gevr. nette werkster voor 2 ocht p.w., of een hele dag. Br. L. 5559. Bar „Celona" Kanaalstr. 65 heeft plaats voor een bar keeper of buffetjuffrouw. Hypotheken beschikbaar tot 90 percent op woonhuizen, woonwinkelhuizen en bedr. panden. Inl. J. Bais, Drie huizerkerkweg 100, Driehuis. Tel. 02550-5686. Ruilen vrij huis. Best. uit Enk. kam., mooie keuken, 3 sik., plaats, stenen schuur, Gevr. flat op de L. Nieuwstr. Br. L. 5558. Spoed. Heer vraagt slaapk. of zit-slaapkam. Omg. S'poort, IJmuiden, Haarlem-N. Br. L. 5562. Ruilen gr. 3 kamer-fl. Oran jestraat voor kleiner. Omg. Planetenweg. Br. L. 5570. Leeg te koop voor inwoner van Velsen: hoekhuis met garage op le stand te Sant poort-Zuid. Koops. f 70.000 k.k. Br. L. 5563. Huizen te koop gevraagd in gem. Velsen e.o. Op korte termijn leeg te aanvaarden Evt. gedeeltel. Mak.kant, „Sleutelhof", Zandv.weg 67 A'hout. Tel. 02500-43647. Lycra Corselets in wit en zwart. Prima pasvorm 19.95 P. de Ruijter Textiel, Plane tenweg 28. Tel. 5605. Zuiver wollen kinderjasjes met kapuchon. lft. 2 tot 7 jr. reeds v.a. 17.95. P. de Ruijter Textiel, Planetenweg 28, tel, 5605. Nylon gewatt. kinderdusters v.a. 9.95. P. de Ruijter Tex tiel. Planetenweg 28. Tel. 5605 Bromfietshandel „Telstar' biedt aan: Div. inruilbrom- fietsen w.o. Puch's 1963 en 1964, Sparta's, DKW, Batavus enz. enz. Zeer gemakkelijke fin. Groeneweg 37, IJmuiden. Autohandel „Telstar" biedt aan: Renault Dauphine 1960 f 1100.-; Renault Dauphine 1958 f 950.-; Anglia, zeer mooi 1958 f 825.-: Opel Rekord 1956 f 550.-; Opel Kaptein 1957 f 575.-; Morris Min )r 1000 1957 f 850.-: Simca Bestel 1960 f 750.-. Zeer gemakkelijke fin. Groeneweg 37, IJmuiden. Wij maken alle sleutels. Fa. N.P. Zwager, Kennemerlaan 77, telefoon 5607. Traningspakken Ook Helan- ca) en Voetbalkleding, t Sporthuis, Kennemerl. 94. Goede gebruikte wasmachi nes, geheel gereviseerd v.a. f 50.-. Radio A. Tol, Lange Nieuwstraat 5. Sint Nicolaas-pakketten voor familie en vrienden. Zuid- Afrika uiterlijk opgeven 16 okt. Hazenberg. L. Nieuw straat Tel. 6479. Voor uw bril naar Mr. Opti- ciën J. de Boer, L. Nieuw straat 789, Leverancier van alle ziekenfondsen. Solex, Rap, Puch. Verkoop service, reparatie. Van Bug- num, Planetenweg 40-44. tel. 5290. Slijterij '.Flora" Zeeweg 115, tel. 5307 (1 liter Fleuron cog nac f 9.10. Tijdelijk een spel kaarten cadeau. Ijzer- en metaalhandel. Fa. Veldman, Opslagplaats Vel- sen-Zuid. Tel. 5609. Postzegelverzamelaars. U kunt u bij ons abonneren op ieder gewenst verzamelge bied. Wij vragen steeds goede verzamelingen te koop. Siga ren- en postzegelhandel G. Bakker, Snelliusstraat 53, IJmuiden. Tel. 5053. Voor uw TV-reparaties D. de Vries, Steenbokstraat 9, IJ muiden, telefoon 6244 (ook 's avonds.). Verhuur v rijwielen, brom fietsen en scooters. Tev. in- en verkoop. Wielders, Rozen straat 63, Haarlem (winkel naast Ruteck's tel. 21601. Verchromen De Valk Nrd. Emmakade 23, Haarlem t/o De Kathedraal. Tel. 17115. Bekleding voor uw meubelen 100 kleuren skai-leerdoek, 130 cm br. p.m. f 9.-. Tevens alles van schuimrubber en polyether plastic. „Schuim rubberhuis" Kleine Houtstr. 120. Tel. 17983. Een T.V.-toestel huren is het voordeligst en gemakkelijkst. Huur een nieuwe T.V ontv. va. 25,- p.m. en maak bij ons keus uit: Philips, Erres, Grundig en Aristona Des- gew. door huur in eigendom. Onbeperkte serv. Vr. z. ver plicht inl. en demonstr. bij Hees Co., B. Kraay, Ste- phensonstr. 61, IJm., tel. 4325. Bruikbare mecano te kp gevr -f kinderstoel Planetenw. 9. Te kp. agb. een kappers toilettafel, Koningsplein 7. Wie heeft Ronald Opdam zijn autostep (Rood-?wart ge vlamd) Gaarne terug Ronald is zo verdrietig. L. Nieuw straat 41. Tel. 7362. Te kp. groen bankstel en ovale salontafel. J. Kostelijk laan 8. Te kp. piano f 475.-. Thor- beckelaan 28, Velsen-Zuid. Te kp. mooi ledikant 2 pers. spiraal met Pulmanbed en spiegelkast. Samen f 100.- De Noostraat 87. Te kp. grijze 3 deurs Iinnenk. hang en leg. Hoofdstraat 169 Santpoort. Te kp. kinderwagen. Gra- hamstraat 86 na 6 uur. Te kp agb. i.g.st.z. Koelstra kinderwagen. Tussenbeeks- weg 75. Te kp. agb. Erres wasmach. met elektr. wringer i.z.g.st. Van Strien, Mercuriusstraat 7 waaronder overalls .stof jassen, werkhemden, sla- gersjassen enz. Op de normale prijs lange mouw. In de kleuren wit, rose. Was zoals u wilt, want het is Bel-O-Fast blijvend zelfstrijkend. Vanaf mt. 45 A.jrb Kleine stijging per maat. in vele modellen en kleuren. Er is altijd iets voor u bij. Reeds vanaf 1 ,73 voor de meisjes met een leuk gekleurd kantje. Goed wasbaar, blijft wit, is warm en sterk. Kleine stijging per maat. Hemdje vanaf Broekje vanaf 0.98 Blijvend wit. 100Peru katoen. Elastisch, vorm- houdend. Onontbeerlijk voor hen die op brommer, scooter of fiets rijden. Borstrok, ronde hals, korte mouw; alle maten Z./b 3/4 pantalon, overkniebroek, alle maten 2.79 Manchetten en boord ex tra versterkt, prima pas vorm en afwer king. In alle O OC maten7./D Een partij Vinyl In diverse kleuren, ge voerd; heerlijk warm voor de komende winter. NU 4 tO jongensmaten 1.58 herenmaten 1.98 in diverse kleuren. Staat flatteus en is bovendien heerlijk warm. Nu EXTRA 0* AO VOORDELIG Z.Aö TEXTIELSPECI AALZAAK Marktplein 21 - IJmuiden GROTE SHOW VRIJDAG 8 OKTOBER 1965 van 10-22 uur ZATERDAG 9 OKTOBER 1965 van 10-18 uur in HOTEL-REST. „ROYAL", Kennemerlaan 93, IJMUIDEN •P Dit volledig weerbestendig en corrosievrij aluminium voor zetraam kunt u geheel vrijblijvend bewonderen op onze speciale dubbele ramen demonstratie. V.B.S. dubbele ramen constructies worden 20 jaar gegarandeerd V.B.S. dubbele ramen worden volledig geadviseerd door het „Bouwcentrum" Rotterdam. V.B.S. dubbele ramen zijn van standing en.... met Lips-profiel. V.B.S. dubbele ramen met tienvoudig voordeel ALUMINIUM RAAMHORREN en HORDEUREN (oprolbaar en uitneembaar) een produkt van Luxaflex, HUNTERDOUGLAS ALUMINIUM ZONWERING! GLAS- EN VERFHANDEL W|W ENGROS DETAIL Marktplein 27 - Telefoon 4854 - IJmuiden

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 6