mtde Nieuwe televisieserie voor de jeugd IN DE KOMENDE WEEK AAPJE GEZOCHT ZATERDAG 9 OKTOBER 1965 Erbij PAGINA VIER taterda zondag dinsdag 1 woensdag donderdag donderdag Derde radio-net voorlopig alleen op F.M. maandag maantiag 2 dinsdag 2 woensdag 2 v Een stevige televisiedag die om half elf is begonnen met de Teleac-uitzen- dingen. In de middaguren een filmpje over de Beatles; verder een fotocur sus en een optreden van de beat-groep The Who. Voor de jongste kijkers is er dan nog Popeye en Vrouwtje Be zemsteel. De eerste AVRO-zaterdag- avond in het nieuwe seizoen heeft voor namelijk bekende rubrieken. Zo is er Zoo Zoo van de gebroeders Van Hooff, het tienerprogramma Studio Stalles met ondermeer Guy Mardel, Gonnie Baars en The Explosions. Dan zijn Wil ly en Willeke Alberti er weer met als gasten ondermeer Conny van den Bos, Dick Rienstra en het Bonelli Kwartet. In „Een paar apart" van Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooyer zijn gasten de mannequin Sophie van Kleef (met een rietje) en goochelaar Tel Smit. Nieuw is het panel van „Wie van de drie", dat bestaat nu uit de actrice Kitty Janssen, de zwemster Erica Terpstra, de arts-musicus Jan de Cler en reclamebureau-directeur Hendrik Janssen. Om tien uur presenteert quiz leider Nand Baert „Ik pas", een nieuw spellet.ie waarin deelnemers prijzen van gebruiks- en andere voorwerpen moe ten raden. Er is tenslotte nog een AVRO's Televizier. Het programma van de KRO begint met een muzikaal showtje rond de zan geres Rina Pia. Vervolgens het vierde en laatste deel van de Ballade van de vier Amerika's. In deze aflevering de invloed van de mulatten. In de serie „Hong Kong" weer een spannende af- Lucille Ball is gaste in de show van Danny Kay (vrijdag/2). levering. Na de epiloog nog een uurtje naar Londen waar de camera's pre sent zijn bij de Horse of the Year show waar gesprongen wordt om de Ronson Trophy. ••«-ar Voor de zondagavond komt „Mijn vriend Flieka" natuurlijk weer aan bod. Verder is er een filmpje van BBC-man Hugh Gibb over Japanse kunstenaars. Na het Journaal en Sport in Beeld een VARA-tienerfeest dat on langs op de Firato werd opgenomen. Het heet „To beat or not to beat" en hieraan werken ondermeer mee: Lulu, The Scorpions, The Motions en het VARA-dansorkest. Na de Wereld van Vandaag van dr. L. de Jong, tijd voor het toneelstuk „De minnaar" van Ha rold Pinter. De rollen worden gespeeld door Ton van Duinhoven en Andrea Domburg. In „De minnaar" heeft Pin ter de problematiek verwerkt van de verhouding tussen man en vrouw en het onvermogen van de mens tot werkle- lijk innerlijk contact te komen met zijn medemens. Tussen zeven en acht een herhaling van de Engelse les, een tekenfilmpje en Belle et Sebastian. Verder de twee de aflevering van „Farmer's daughter". Het Zweedse meisje, dat boos uit het huis van de senator wegliep, komt weer terugHoofdschotel van deze NTS-avond is een film uit de serie „The Virginians". In „De beproeving" komt de Virginian rechter Garth te hulp als deze wordt bedreigd door een stelletje boeven, die hem betaald willen zetten dat hij hen eens tot celstraf ver oordeelde. Voordat Sport in Beeld tenslotte aandacht vraagt, nog een aflevering uit de serie „De wereld is klein", een film over Hongkong. Grootste probleem bij de voorbereidingen: wie moest de rol van Remy gaan vertolken, het jongetje van rijke Engelse ouders dat in Parijs te vondeling wordt gelegd en later na veel omzwervingen, o.a. met de straatartiest Vitalis, toch bij zijn echte moeder terechtkomt? Fons Peters heeft verleden week definitief zijn keus bepaald. Men had hem gewezen op Leo van Beusekom uit Amsterdam, die in de musical „The sound of music" naast Mieke Bos een belangrijke kinderrol had. Toen hij deze jongen een auditie had afgenomen wist hij dat dit zijn Remy zou worden. ZOALS DE LEZERS van „Alleen op de wereld" zich herinneren, komt er een aapje „Joli Coeur", in het boek voor, dat met Vitalis en Rémv de dorpen langs trekt. Fons Peters vraagt of iemand een aapje heeft, dat de rol van Joli Coeur zou kunnen vertolken. Hij zoekt een klein zachtaardig aapje, dat niet met honden (komen ook in de serie voor) gaat bakkeleien en liefst een paar kunstjes kan doen.' Degene die denkt Fons Peters te kunnen helpen, stelle zich in verbinding met de KRO-televisie, tel. 02950-49141. Leo van Beusekom: de Rémy in de serie. VOOR LEO kwam de beslissing als een geschenk uit de hemel. „Na de „Sound" dacht ik: ik krijg toch nooit meer wat," zegt hij als we hem be zoeken in zijn ouderlijke woning aan de Amsterdamse Maasstraat 36. „Ik zal ontzettend mijn best doen. Het zal wel moeilijk zijn, maar met meneer Lutz (de regisseur van „The sound of mu sic", red.) is het toen ook gegaan en meneer Peters zal het me wel leren." Ook mevrouw A. van Beusekom-De Ven is erg blij voor haar zoon (een van haar zeven kinderen). Maar ze voegt er direct aan toe, dat ze wel een beetje bang is voor later, als het leven na alle leuke dingen die hij nu doet, misschien een teleurstelling voor hem zal worden. „Dit hele jaar mag Leo helemaal aan „Alleen op de we reld" besteden. Daarna zal hij toch wel iets moeten gaan leren. Liefst iets met zijn handen; want voor op school zit ten is hij toch veel te onrustig." Leo is 16 jaar en eigenlijk te oud voor de rol van Remy, maar volgens Fons Pe ters kan hij gemakkelijk voor jonger doorgaan. In de buurt staat hij bekend als een knaap, die een goede partij straatvoetbal speelt en verder graag de groenteboer om de hoek helpt. In het plakboek dat hij over zijn Sound-of- Music-tijd aanlegde, lezen we van de hand van hoofdrol-speelster Mieke Bos over hem: „Voor de luidruchtige Kurt, maar ik vergeef je, omdat je bijna elf bent." Leo was in de musical bijna elf en in werkelijkheid 14. Een moeilijkheid bij de t.v.-bewer- king was, dat „Alleen op de wereld" soms een beetje te sentimenteel wordt en dat er ook bepaalde ruwe kanten aan het verhaal zitten. „Dat hebben we wel een beetje afgezwakt," zegt Fons Peters. „Sommige dingen die in het verhaal uitgebreid voorkomen kun je echt niet maken, zbals bij voorbeeld het sterven van Vitalis in de sneeuw. Dat komt er niet in, dat laten we iemand vertellen. De bewerking van Jook Steenhof vindt Peters zeer goed. „Je zou kunnen zeggen dat het een ge heel nieuw verhaal is." Op het ogenblik zijn nog lang niet alle rollen voor „Alleen op de wereld" bezet. Er worden nog enkele jongens gezocht. Het is zeker dat de pleegmoe der en de pleegvader van Remy ge speeld zullen worden door Karin Haage en Bert van der Linden. Het Scapino-ballet met De Pasja en de beer (maandag/2). balletgezelschap van Pilar Lopez. De ze worden vanavond uitgezonden. Ver der dansen door het Scapino-ballet, dat na een programma rond de jazz-musi- cus Dave Brubeck op het scherm komt. Tot slot Ton van Duinhoven in een eigen show. Naast acteren kan hij ook nog zingen. Dat kan u zien en horen in „Dit is Ton van Duinhoven"; Kitty Courbois speelt naast hem. Jt j.\.4 In de ochtend twee uitzendingen voor de scholen. Om half zeven atten tie voor een reportage vanuit de Twee de Kamer waar men bijeen is voor de aflevering krijgt een gratieverzoek te behandelen van een jongeman die een meisje had vermoord. Echter tijdens het onderzoek blijkt dat de jongen on schuldig was. De gouverneur zet zijn carrière op het spel door de zaak uit te zoeken. Besloten wordt met een re ligieus programma. -- In de middag het kinderprogramma en de vooravond weer algemene be schouwingen. De Franse les ontbreekt voor het Journaal niet, evenals de Dick van Dyke-show. Rob gaat een talenten show organiseren. Na het nieuws en de actualiteiten de serie The Thunder- birds. Lady Penelope komt ditmaal in grote moeilijkheden. Ze is spionnen op het spoor. Voor het laatste nieuws en (weer) de algemene beschouwingen v- Via de programma's voor de vrouw in de middag, komen we bij de alge mene beschouwingen in de vooravond en het avondprogramma waarin on der meer een Lucille Ball-show, Achter het nieuws en „Het duel" naar de novelle van Tsjechow. In de hoofdrol Hans Croiset als de boemelende stu dent die het aanlegt met de mooie Na- dia (Marja Habraken). Maar hij is pri mitief, heeft geen verantwoordelijk heidsgevoel en kiest altijd de weg van de minste weerstand. Pas als hij wordt uitgedaagd voor een duel wordt hij duidelijk geconfronteerd met zijn verantwoordelijkheid jegens zichzelf, Nadia en haar echtgenoot. De VARA sluit de avond af met een documen taire over het Amerikaanse rassen vraagstuk en de algemene beschou wingen. i De NCRV begint met de sport in de huidige samenleving, een programma door Dick Houwaart. „Ik hou van Hol land" is het hierop volgende muzikale showtje met de medewerkers van In de ochtend twee schooltelevisie uitzendingen. Voor het avondjournaal geeft de KRO een TV-dansant, waarin vier echtparen elkaar de loef afsteken bij de Engelse wals. Van de ballroom naar de Olympische Spelen met Jan Cottaar. Hij laat fragmenten zien van deze sportmanifestatie in Japan. Na Brandpunt een show door de Black and White Minstrels. De bekroond* show van de BBC. De zangers die hierin optreden hebben hun gezichten zwart gemaakt. Daarnaast treden meisjes op, gewoon: wit. Vandaar de naam. Er is hierna nog een Bonanza- aflevering en een documentaire door Joop Reinboud over de missie in Afri ka. Een paar programma's op deze AVRO-avond. Er is een Danny Kaye- show met Lucille Ball als gaste, ver der het programma „Kijk" van Ageeth Scherphuis en Dr. Ben Casey. Er moet in het ziekenhuis waar hij werkt een hersenoperatie worden uitgevoerd op een negerjongen. Niemand voelt er iets voor. Echter Casey is een door douwer, Het radioprogramma Hilversum 3 wordt voorlopig alleen uitgezonden via de FM-band. Ontvangst via FM (frequentie-modulatie) is alleen mo gelijk als het ontvangsttoestel hier op is ingericht, d.w.z. als op het toestel de mogelijkheid van FM (op sommige toestellen aangegeven als MF-, OUC-, UKG- of VHF-band) aanwezig, is J In het vooravondprogramma onder meer een tekenfilm, geproduceerd door de geestelijke vaders van de Flintstones. Na het Journaal een Ja panse documentaire over het eiland Kuro Shima, het „zwarte eiland", waar in 1963 lange tijd geen regen viel. Om negen uur de hoofdfilm: „I'll cry tomorrow" met Susan Hayward in de hoofdrol. Deze film geeft het dra matische leven weer van de artieste Lilian Roth die verslaafd raakte aan alcohol. Dat gebeurde na een gefor ceerd, jong leven en de dood van haar echtgenoot. Als de zangeres in contact komt met de A.A. betekent dat ver betering voor haar. -rrtv rrrrr-rrm- vr rrr '/"Z 1 Tijdens het Holland Festival werden opnamen gemaakt van het Spaanse beschouwingen over de miljoenennota. In het verdere vooravondprogramma nog het Journaal voor gehoorgestoor den en Walter en Connie. Na het Jour naal een nieuwe parlementaire rubriek door dr. N. Cramer: Politiek bekeken. Vervolgens een kort muzikaal pro gramma met het zangeresje Joy Mar shall en het orkest Frans de Kok. Dan een cabaretprogramma met o.a. Sylvie de Leur, Ernst van Altena, Ben Ro- wold en Simone Rooskens. „Wat bezielt u" de eerste aflevering van de psy choloog drs. Greiner gaat vanavond vertellen wat psychologie is en ont hult enkele achtergronden van actue le zaken. Na de psychologie nog ac tualiteiten, weer Kamerdebatten en een Teleacprogramma. De VARA brengt een lichter avondje, te beginnen met de detective-spionage serie ..Het lek". Verder de actualitei tenrubriek „Achter het Nieuws", een show rond Louise Rettich, een afleve ring in de serie „Profiles in courage" naar het gelijknamige boek van wijlen John Kennedy. De gouverneur in deze presenteert Elisabeth Mooy de AVRO danstest 1965. Nadat de KRO-man in Parijs aan het woord is geweest komt het televisie spel „Chabichou" op het scherm, een vriendelijke komedie over twee minder vriendelijke jongens. Vervolgens een Franse documentaire over het oude en nieuwe Israel door Chris Marker, aan wie onlangs een programma was ge wijd. Twee leden van de Black and White Minstrels (vrijdag/1). „Acht plus" en een uitbreiding van acht meisjes. Na een documentaire over het zuidpöolonderzoek volgt een Vlaamse eenakter van Jos Vandeloo: „De Croton", waarin een drukbezet zakenman geconfonteerd wordt met zijn medemens waarvoor hij te weinig oog heeft. Broes Hartman speelt de rol van deze egocentrische figuur. ZE ZIJN MET Z'N VIEREN: twee vrouwen en twee mannen. Ze wonen in Amerika en ze hebben zich genoemd naar de leidster van het kwartet: The Anita Kerr Singers. Geen onbekenden in ons land. Ze traden hier kortgele den nog op in de laatste Rob de Nijs- show. De Anita Kerr Singers staan ga rant voor rustige (middernacht)- mu ziek. Over deze vier het volgende: Ani ta Kerr een sopraan komt uit Memphis waar zij piano speelde voor radiostations. Ging naar Nashville waar zij het kwartet vormde. Hun optreden werd goed ontvangen. Dottie Dillard: een zangeres uit Missouri. Gill Wright een in Nashville geboren lyrische te nor. Louis Nunley: de uit Missouri af komstige bariton. Hun nieuwe langspeel plaat, „Mellow moods of love", kwam tot stand dankzij de arrangementen en leiding van Marty Paich, die speciaal door Anita Kerr hiervoor werd ge vraagd. Hij arrangeert ook de Andy Williams televisie-shows, en heeft een vinger in de pap bij de realisatie van Yogi Bear. Op „Mellow Moods of love" staan uiteraard rustige liederen. Harmonisch en romantisch maar zeker niet te zoet. Enkele hiervan: Street of dreams, Al] of you, Say goodbye, Don't dream of anybody, Have I told you lately, People, The girl from Ipanema, The girl that I marry. (RC Victor LSP 3.322). „ALLEEN OP DE WERELD" Regisseur Fons Peters GPD - OP WIE HEEFT HET PRACHTIGE en soms zeer droeve verhaal van het jongetje Rémy uit „Alleen op de wereld" geen indruk gemaakt toen hij jong was? In ieder geval wel op het hoofd van de afdeling Drama van de KRO, Jan Willem Hofstra, en de jeugd-tv-regisseur Fons Peters. Want toen ze vorig jaar filosofeerden over mogelijkheden voor jeugd series, kwamen ze op het beroemde verhaal van Hector Malot Hun plan wordt dit seizoen verwezenlijkt. In november begint de KRO op de zaterdagmiddag met de tiendelige serie „Alleen op de wereld" in een bewerking van Jook Steenhof.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 16