is van aantal huizen van evenwicht „Leegstaan teken Terwarming ja r bondig AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND en Minister Bogaers over ver huur prijzen Nog geen contingentsvrijheid voor systeembouw op komst Geen studenten in commissie vierde TH België en Nederland wachten af wat Frankrijk op 25 oktober doet EEG-prijsvraag voor woningontwerp Gewest Helmond heeft nu een streekraad Vietnamees minister naar Nederland Doden in het verkeer TV-salarissen op bedrijfsleven afstemmen Koude nacht N.V. A. MERKX ZATERDAG 9 OKTOBER 1965 2 *9 KLEURENFOLDER met talloze modellen magnifiek! Op Het gebied van Centrale Verwarming kennen onze experts geen onoplosbare problemen. Hun langdurige ervaring en des kundigheid wordt gegarandeerd door dit embleem: Van Hogendorpstraat 3 Beverwijk, tel. 25655 Lammert Majoorlaan 50 Bussum, tel. I0251 Koninginnelaan 26 Apeldoorn, tel. I3879 Haarlemse tienduizendste studente in Utrecht Com missie-Nierstrasz Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk De regering is niett voornemens op korte termijn de contingentsvrijheid voor woningen, gebouwd volgens industriële bouwmethoden, uit te breiden tot de systeembouw en de gerationaliseerde bouwmethoden. Minister Bogaers (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning) antwoordt dit, mede namens zijn ambtgenoot Den Uvl (Economische Za ken) op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Van Dis (SGP) over de verhuur- en verkoopprijzen van wo ningen. Hij herinnert eraan, dat hij in de me morie van toelichting op de begroting voor 1966 van zijn departement reeds heeft opgemerkt, dat zodra er in be paalde gebieden een zeker evenwicht tus sen vraag en aanbod bestaat er voor een stringente beheersing van de bouw- Minister Diepenhorst (Onderwijs en Wetenschappen) is van oordeel dat de vraagstukken, waarvoor de studiecom missie vierde technische hogeschool zich ziet geplaatst, zich nog minder voor deel neming door studenten lenen dan die waarmee de commissie voorbereiding derde TH te maken had. Wel wil de commissie bij de daarvoor in aanmerking komende vraagstukken de studenten in het overleg betrekken. De bewindsman noemt het onjuist dat hij of zijn ambtsvoorganger studentenvertegen woordigers zou hebben verzekerd, dat zij in de studiecommissie vierde TH zouden worden opgenomen. Hij deelt dit mede naar aanleiding van schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Tans (P.v.d.A) die had geïnformeerd waarom geen ver tegenwoordigers van de Nederlandse stu dentenraad in de studiecommissie zijn opgenomen. De minister merkt naar aanleiding van een desbetreffende vraag nog op, dat hij de mening van het Kamerlid deelt, dat de studenten een waardevolle bijdrage hebben geleverd bij de voorbereiding van de derde TH. In de voorbereidingscom missie was de Nederlandse studenten raad echter niet vertegenwoordigd, aldus de bewindsman. In het onlangs te Den Haag gevoerde Belgisch-Nederlandse overleg is nimmer sprake geweest van een bijeenkomst van de zes ministers van Buitenlandse Za ken buiten het kader van de gemeen schap, heeft premier Cals meegedeeld. De beide regeringen zijn overeengekomen, dat met de regeringen van Italië, de Bondsrepubliek en Luxemburg overleg zou worden gepleegd over de navolgende procedure. Indien in de reeds vastgestelde, norma le raadsvergadering van 25 oktober zou blijken, dat de Franse regering in haar houding volhardt, zou kunnen worden overwogen een bijeenkomst van de raad van ministers van Buitenlandse Zaken van de EEG bijeen te roepen, waarbij de aan wezigheid van de commissie niet is voor zien. In dit procedurevoorstel hebben de bei de regeringen een mogelijkheid gezien om binnen het daarvoor bestaande kader, de beweegredenen te vernemen, die de Fran se regering tot haar huidige houding heb ben gebracht. Tevens zou op deze wijze worden bevorderd dat het communautaire overleg in Brussel normaal wordt voort gezet. Op de laatstbedoelde raadszitting kan niet worden gesproken over de proble men van de landbouwfinanciering. Aange zien de landbouwvraagstukken tot de on derwerpen behoren, waarover de raad op voorstel van de commissie beslist, kan be spreking buiten aanwezigheid van de com missie niet plaatsvinden. Dit deelt minis ter-president Cals mede in antwoord op desbetreffende schriftelijke vragen van de Tweede-Kamerleden Schmelzer (KVP), Nederhorst (P.v.d.A.) en Roolvink (ARP). De Hoge Autoriteit der E.G.K.S. heeft een prijsvraag met een eerste prijs van ruim 70.000 gulden uitgeschreven voor het ontwerp van een woning, geschikt voor een gezin van vijf personen. De bedoeling is, een ontwerp te krij gen dat het gebruik van staal in de wo ningbouw bevordert. Tenminste de draag constructie de vloerconstructie, de ra men en deurkozijnen zullen van staal moeten zijn en gebouwd kunnen worden met lichte, geprefabriceerde elementen. Bovendien moet de ontworpen wooneen- heid zowel voor een vrijstaand huis als voor rijen huizen en flats gebruikt kunnen worden. Alle elementen moeten in grote series industrieel kunnen worden ver vaardigd. De bedoeling is voorts dat ver schillende combinaties van basiselemen ten mogelijk zijn om aan uiteenlopende wensen van de bewoners te kunnen vol doen. Als basiselementen worden onder meer beschouwd keuken, sanitaire een heid en trappenhuis, en als aanvullende élementen o.m. balkons. markt minder reden zal zijn, omdat een grotere vrijheid in de woningbouw dan geen overspanning op de bouwmarkt be hoeft te veroorzaken. Op welke wijze deze grotere vrijheid het beste zal kunnen wor den geëffectueerd valt thans nog niet te voorzien. Het is, zo zegt de bewindsman voorts, hem bekend, dat in gemeenten als Rijs wijk, Leidschendam, Vlissingen, Tilburg, Nijmegen, Emmen, Haarlem, Amsterdam Naarden, Leiden en Zevenaar een aantal nieuwe woningen niet verhuurd of ver kocht is. Deze situatie duidt zijns inziens onder meer op een, voor bepaalde cate gorieën woningen, geleidelijk ruimer wor dende markt, welke meer mogelijkheden biedt om individuele voorkeuren tot uit drukking te brengen. Tijdelijke leegstand van woningen zal zich bij een voortgaan de vermindering van het woningtekort ongetwijfeld meer gaan voordoen. Hoewel voortdurend tegen een te grote leegstand moet worden gewaakt is zij, mits van be perkte omvang, in het licht van een goede functionering van de woningmarkt en uit een oogpunt van prijsdruk, niet zonder meer als ongewenst te kwalificeren. Van een evenwichtige situatie kan zelfs pas worden gesproken, indien de leegstand ongeveer anderhalf percent bedraagt. Voorkomen moet echter worden, dat als gevolg van een te groot huurverschil tus sen oude en nieuwe woningen dit verschil ook in de woningwet- en premiesector een belangrijke hinderpaal zou gaan worden voor het overwinnen van de wo ningnood. De door de regering in het ka der van het huur- en subsidiebeleid nage streefde harmonisering van het huurpeil moet daarom van groot belang worden ge acht. Over de huurprijzen van woningen in de ongesubsidieerde sector merkt de minis ter nog op dat naar het oordeel van de regering geen voldoende gronden aanwe zig zijn tot het in overweging nemen van een uitbreiding van de werkingssfeer van de huurwet op dat stuk. Bovendien acht de regering het niet ge wenst, nu althans voor vele streken des lands het tijdstip in het verschiet ligt, waarop tot invoering van lossere vormen van huurprijsbeheersing zal kunnen wor den overgegaan, alsnog aan de werking van de huurwet uitbreiding te geven. De verhoging van de bouwkostengrens van 35.000 tot 45.000 brengt uiteraard met zich mede, dat meer woningen wor den gebouwd, waarvan de bouwkosten meer dan 35.000 belopen, maar dit houdt geen onevenredige verhoging van ver huur- en verkoopprijzen in, aldus de mi nister. Integendeel, van een ruimer aan bod in bedoelde categorie woningen mag een prijsdrukkend effect worden ver wacht. Advertentie pendulettes, reiswekkertjes, batterij-klokken, keuken-klokken, enz. zoals deze pendulette Als op de wijzerplaat MAUTHE staat, hebt u dè tijdI Vraag vandaag nog folder aan bij Mauthe - Nederland Postbus 2140 - Utrecht Advertentie VERWARMINGS- EN STOOKTECHNISCH BEDRIJF N.V. Met algemene stemmen hebben de elf gemeenteraden in het gewest Helmond de concept-regeling aanvaard, die zal lei- den tot de vorming van een streekraad voor het gewest Helmond, waarin deze elf gemeenten zullen samenwerken. De eerste taak voor de streekraad zal zijn het opstellen van een structuurplan voor het gewest Helmond, waarin met Helmond als centrum verder de gemeen ten Aarle-Rixtel, Asten, Bakel, Beek en Donk, Deurne, Gemert, Lieshout, Mierlo. Someren en Stiphout zijn gelegen. De elf gemeenteraden hebben gisteren afzonder lijk vergaderd. De ruim honderdvijftig raadsleden aanvaardden de ontwerp-rege- ling onafhankelijk,van elkaar. Zodra Gedeputeerde Staten de regeling hebben goedgekeurd, zal de streekraad, waarin 37 leden zitting zullen hebben, de finitief worden ingesteld. Artis heeft weer twee jonge leeuw tjes, een vrouwtje en een mannetje. De moeder wilde de jongen niet verzorgen en dus heeft nu een op passer ze onder zijn hoede. De leeuwtjes zijn acht dagen oud en maken het uitstekend. De rijksuniversiteit in Utrecht telt nu tienduizend studenten. De tienduizendste was mejuffrouw Sabine Vogelaar uit Haar lem, die zich gisteren heeft laten inschrij ven als studente aan de faculteit der let teren, waar zij zich in de Italiaanse taal gaat bekwamen. Knaapje verdronken. De vijfjarige Eddie J. Metz is in een gracht in Tuindorp Osdorp te water geraakt en verdronken. De minister zonder portefeuille, belast met de ontwikkelingshulp, mr. Th. H. Bot, zal maandag 11 oktober de secreta ris-generaal van het ministerie van Bui tenlandse Zaken van Zuid-Vietnam, de heer van Thinh, ontvangen. De heer Phan van Thinh, die een dag in ons land zal verblijven, zal met minister Bot spreken over de Nederlandse hulp verlening aan Zuid-Vietnam. Later op de dag zal de heer Phan van Thinh een be leefdheidsbezoek brengen aan zijn Neder landse collega. Gistermiddag heeft in Waddinxveen een dodelijk ongeval het leven gekost aan de zevenjarige Louwrens v.d. Heijden uit Waddinxveen. Hij werd aangereden door een vrachtauto. De 53-jarige bromfietser A. Leich uit Zaandam is in zijn woonplaats om het leven gekomen bij een botsing met een scooter. De 75-jarige heer G. A. J. Jonkers uit Utrecht is overleden aan de verwondin gen die hij op 26 september bij een aan rijding had opgelopen. De salariëring van het radio- en tele- visiepersoneel dient niet op de sector van de overheid, maar op die van het vrije bedrijfsleven te worden afgestemd. Dat is de conclusie van de commissie-Nierstrasz diebegin van dit jaar is ingesteld om na te gaan welke vergelijkingsbasis voor het omroeppersoneel zou moeten worden aangehouden. De commissie, bestaande uit leden van de looncommissie van de Stichting van de Arbeid rijksambtenaren, heeft over deze zaak gerapporteerd aan de minister van sociale zaken, dr. G. J. M. Veldkamp. De minister heeft de conclusies doorgezonden naar zijn collega van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, mr. M. Vrolijk, die binnenkort een beslissing zal formule ren en voorleggen aan het kabinet. In tussen wordt reeds door de vakbonden in overleg met de omroepverenigingen ge tracht tot een plaatsbepaling voor het om roeppersoneel te komen door vergelijkba re salarisgroepen in het bedrijfsleven te zoeken. Utrechtse kazerne verdwijnt. De Van Sij- pesteyn-kazerne aan de Croeselaan zal uit het Utrechtse stadsbeeld verdwij nen. De gemeente heeft het complex nodig voor de verwezenlijking van het plan „Hoop Catharijne", dat voorziet in de reconstructie van de stationswijk en de bouw van een nieuw centraal station. Afscheid burgemeester. Aan het eind van deze maand neemt de heer D. de Loor afscheid als burgemeester van Delft wegens het bereiken van de leeftijds grens. Op 27 oktober wordt in een bui tengewone raadsvergadering afscheid van hem genomen. Op 29 oktober volgt een afscheidsavond voor de burgerij, die dan o.m. een geschenk zal aanbieden. Veerpont aangevaren. De pont, die op de IJssel tussen Wijhe en Heerde vaart, is in de mist aangevaren door de 1.330 ton metende tankboot „Charlotte F" uit Rotterdam. Hoewel de materiële schade aan de pont groot was, kon het schip nog naar de wal terugkeren. Dubbeldeksveerboten. De plannen voor Zeelands eerste dubbeldeks-veerboot zijn in een vergevorderd stadium. Begin vol gend jaar zal de kiel voor deze reuzen- veerboot gelegd worden. De eerste dub beldeksveerboot zal begin 1968 ingezet worden op een traject Kruiningen-Perk- polder. Onderscheiding. De president van Vene zuela heeft jhr. mr. J. M. Loudon, voor zitter van de raad van commissaris sen van de Koninklijke Nederlandsche Petroleum Maatschappij, die een aan tal jaren president-directeur van de Compania Shell de Venezuela is ge weest, benoemd tot commandeur in de Orde van de Bevrijder van Venezuela. Professor Nuboer. Prof. Johannes Nuboer, de chirurg van de Nederlandse konink lijke familie, heeft maandag van de universiteit van Leeds een ere-docto- raat ontvangen voor zijn „talloze bij dragen" tot de chirurgie. Professor Nu- boer's promotor, prof. J- C. Goligher, noemde de promovendus Nederlands meest vooraanstaande maagchirurg. Rapportrice. Mevrouw mr J. M. Stoffels van Haaften, lid van de Tweede Kamer voor de V.V.D., is door het parlement van de Westeuropese Unie belast met het samenstellen van een rapport over de politieke toekomst van NAVO. Dit rapport zal door de afgevaardigden uit de zeven WEU-landen (de zes der Europese Gemeenschap en Groot-Brit- tannië) besproken worden op de zitting die het WEU-parlement van 15 tot 18 november in Parijs zal houden. 25.000 schepen op de Waterweg. Gister morgen om kwart over acht is het 25.000ste schip van dit jaar de Nieuwe Waterweg ingevaren. Het was het Brit se ss „Kinpurnie Castle", dat met een lading stukgoed uit Londen kwam. In 1964 arriveerde het ms „Phebe" als 25.000ste schip op 12 oktober. Stadsschouwburg, vandaag en zondag 19.45 u.: Operettegezelschap Diogé met „Monika". Stadsschouwburg, van maandag af 20 u.: A.B.C.-Cabaret o.l.v. Wim Kan en Corry Vonk met „Wat een land, wat een land". Concertgebouw, jeugdconcert door het N.Ph.O. O.l.v. Henri Arends. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „I Tabu", 18 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.30 u. en maandag 19 en 21.15 u.: „Geheim agent O.S.S. 117", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „My fair Lady", a.l.; vandaag 23.30 u.: „Met Eva, de verboden vrouw", 18 j.; zondag 11 u.: „Jungle cat a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Blanke Venus in het oerwoud", 14 Minerva, vandaag 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: „De gevreesde speurder", a.l.; vandaag en zondag 19 en 21.30 u. en maandag 20.15 u.: „De gele Rolls Royce", 14 j. Rembrandt, 14, 18.45 en 21.30 u.: „Zorba de Griek", 18 j.; zondag 11 u.: „Gala pagos", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De held van de South-Pacific", 14 j. Van maan dag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Cesare Bor gia. de ijzeren hertog", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De heuvel der verschrikking", 18 j.; zondag 11 u.: „Im weissen Rössl", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u„ zondags van 13-17 u- Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. èn van 13.30-17 uur; zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylersmuseum (Spaarne 16): Exposi tie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaen va, Ostade. Tot 15 oktober. Permanente expositie van schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Vishal (Grote Markt): Druksels van H. N. Werkman (verzameling ds. F. R. A. Hen- kels). Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot 24 oktober. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein/ Korte Houtstraat): Expositie van reis schetsen van Poppe Damave. Dagelijks van 10-18 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. Tot eind oktober. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land); Foto-expositie van Peter Dullaart. Tot 9 oktober. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge sloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van etsen en tekeningen van Willem Snitker en beeldhouwwerken van Remco van der Gugten. Op werkdagen van 9.30-18 u. Van 9 oktober tot 5 nov. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 no vember openluchttentoonstelling v. voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 uur: golfbaan tot 21 uur. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstr.), vandaag en morgen 21-2 u.: Cobi Schreijer met haar internationaal programma. Gas ten: Dorris Henderson en de „Rhythm Singers". ZATERDAG 9 OKTOBER City, 19 en 21.30 u.: „Goldfinger". Stadsschouwburg, 20 u.: „The bridge on the river Kwai". Ned. Herv. Jeugdgebouw, Rembrandt- laan, IJmuiden-Oost, van 19 tot 22 u.: Ba zaar ten behoeve van het Jeugdgebouw. ZONDAG 10 OKTOBER City, 14.30 u.: „De tiran van het Wilde Westen"; 19 en 21.30 u.: Goldfinger". Stadsschouwburg, 15 u.: „Rusty en het blinde meisje"; 20 u.: „The bridge on the river Kwai". St. Fidelisgebouw, 20 u.: Uitvoering door Velser Operakoor Bel Canto. MAANDAG 11 OKTOBER City, 20 u.: „Goldfinger". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gemeentelijke openbare leeszaal en bi bliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal gebouw Spaarnberg, Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek Velsen, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30, 16.30 tot 17.30 (jeugd) en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaert- straat 13, van 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; uitleenpost IJmuiden-West, Venusstraat 1: 15 tot 18 en 19 tot 21 u. uur: Westend- ZATERDAG 9 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 „Baai der Begeerte"; 23.30 uur: Jungle". Kennemer Theater, 20 uur: toneel, ju bileumvoorstelling van „Havenkwartier" opgevoerd wordt „Het huis aan het meer". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Ge heim-agent op Malakka". W.B. Theater, 20 uur: „Spoor van moor dend lood". Sociëteit „De Spin", Hoeve Adrichem, 20 uur: Dansen, kwartet Rob Hoeke. Huize Adrichem, Hoflanderweg 104, schilder- en tekenlessen door het St. Lu- casgilde, om 14 uur. De Snip, 15.30 u.: Opening Korpsgebouw Leger des Heils. Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie werken van Zaanse schilders, te be zichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag, Moensplein 4. Tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 1012.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-12.30 uur en van 14-17 uur. Oosterwijk, openbare leeeszaal geopend van 10-12 uur en 13-17 uur; R.-k. leeszaal, geopend van 10-12 uur en van 13-17 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 10-12 uur en van 14-16 uur; R.-k. leeszaal geopend van 10-12 uur en van 14-16 uur. ZONDAG 10 OKTOBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „Houten koppen"; 16, 19 en 21.15 u.: „Baai der be geerte". Luxor Theater, 14.15 u.: „Duel in Texas" 16.15 u.: „Geheim agent op Alaska"; 19 en 21.15 u.: „De man met de vijf paspoorten W.B. Theater, 14,30 u.: „Geweld in Ari zona"; 16.30 u.: „Spoor van Moordend lood' 20 u.: „Een vrouw bekent haar verleden" Grenspost, 20.15 u.: Toneeluitvoering „Toi-Toi". MAANDAG 11 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Baai der begeerte". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De man met de vijf paspoorten". W.B. Theater, 20 u.: „Een vrouw bekent haar verleden". Scheybeeck, 20 u.: Toneel voor jongeren. Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie werken van Zaanse schilders, te be zichtigen van 1921.30 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstr., te bezichtigen van 19.30-21.30 u Openbare Leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 1517.30 uur en van 19 21 uur. R.K. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1521 uur. Het zwaartepunt van een hogedrukge- bied handhaaft zich bij Noord-Schotland. Langs de oostflank ervan stroomde met noordoostelijke winden geleidelijk drogere lucht van Denemarken naar onze om geving. In deze lucht, waarin slechts wei nig bewolking voorkomt, zullen de tempe raturen bij weinig wind komende nacht flink dalen waarbij hier en daar nacht vorst kan voorkomen, voornamelijk in het noordoosten van het land. Plaatselijk zal zich echter ook mist vormen, die mor genochtend wel zal oplossen. De middag- temperaturen ondergaan niet veel veran dering. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Ziirich Genève Locamo Wenen Innsbruck Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon licht bew. mist licht bew. onbewolkt onbewolkt mist onbewolkt onbewolkt geh. bew. zw. bew. licht bew. onbewolkt zw. bew. geh. bew. zw. bew. licht bew. geh. bew. motregen zw. bew. half bew. zw. bew. licht bew. geh. bew. motregen motregen motregen geh. bew. motregen geh. bew. onbewolkt mist zw. bew. regenbui geh. bew. regen wind richting temp. neerslag in mm. O 14 0 no 14 0 nno 14 0 ono 15 0 no 14 0 ono 14 0 no 14 0.2 ono 13 0.2 nnw 8 0 nnw 12 0 windst. 12 0 nno 12 0 zzo 12 0 nno 15 0 nno 15 0 no 13 0 ono 15 0 ono 23 0.1 ono 23 0 windst. 22 0 n 23 0 n 11 0.4 nno 13 0 n 14 0.1 no 14 0.1 n 16 0.1 O 20 0 n 15 0.1 O 21 0 windst. 26 0 O 24 0.2 n 23 2 windst. 21 25 windst. 28 0 zw 18 13 Zondag 10 oktober Zon op 06.56 uur; onder 17.58 uur. Maan op 18.19 uur; onder 06.23 uur. Maandag 11 oktober Zon op 06.57 üur; onder 17.55 uur. Maan op 18.34 uur; onder 07.38 uur. Maanstanden Volle maan 10 oktober 15.14 uur Laatste kwartier 17 oktober 20.00 uur Nieuwe maan 24 oktober 15.11 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 9 oktober Hoog water 3.07 uur en 15.24 uur. Laag water 11.04 uur en 23.20 uur. Zondag 10 oktober Hoog water 3.37 uur en 15.53 uur. Laag water 11.38 uur en 23.54 uur. Maandag 11 oktober Hoog water 4.08 uur en 16.24 uur. Laag water 12.11 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden,

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2