Staketsel voor het carillon kleding voor dag en nacht Boeken over voetbalsport Brit Palmer judo-voorzitter Schiphol dicht door mist Mr. Roosjen bepleitte samenwerking tussen christelijke partijen Lastige duels in zaterdagvoetbal DONDERDAG 14 OKTOBER 1965 A. r i mmmsam Uitgeslapen moeders weten het al lang: Maminette laat U zien hoe baby's en kleuters in de hele wereld 's nachts gekleed gaan, want Maminette heeft een internationale kollektie pia- maaties ponnen, dusters en ondergoed. Maminette heeft ook een eksklusieve sortering in baby- en kinderbovenkieding (tot 9 jaar). Let op - er is in elke stad maar één speciaalzaak voor moeder en kind, die het predikaat Maminette mag voeren. Nieuwe uitgaven Jong Oranje speelt tegen Jong Denemarken ilillgi LANGE NIEUWSTRAAT 415 aan tafel Elke dag opnieuw vind ik het heerlijk, als ik de krant Op het President Kennedyplein te Be verwijk vordert de bouw van het beton nen staketsel, waaraan straks het Ken- nedycarillon zal worden opgehangen. Het geheel wordt 13,5 meter hoog en het bouw sel krijgt rond de voet een bank. Het Kennedy-carillon wordt een achttien klokken tellend spel. Het wordt voorzien van een automatisch speelwerk en zal elk kwartier een melodie laten horen. De klokken worden gegoten bij de firma Eijs- bouts te Asten (N.Br.). -<< £i>.- KBOK.nt VAN HE? CEBUCO. CENTRAAl BUREAU VOOR COURANTENRUBUCITeifl krijg. Ik ga er echt voor zitten. Gezellig lezen wat er in de wereld te koop is. Figuurlijk en letterlijk. Dat laatste slaat op de advertenties. Dat nieuws over voeding en woninginrichting en kleding en speelgoed daar hèb je wat aan. 2| miljoen Nederlandse huismoeders denken er net zo over. U houdt daar toch ook rekening mee, zakenman? Adverteer in de dagbladen, die nieuwsbrenger bij uitstek en voor U: die omzetbrenger bij uitstek. In kort tijdsbestek verschenen van Hans Molenaar bij De Boekerij N.V. te I Baarn twee boeken aan voetbal. Met „Voetbal" dat het eerste verscheen, richt deze sportjournalist zich tot de jeugd, met „Topvoetbal" vooral tot de belangstellenden achter de afrasteringen. Of de jeugd het boek van Molenaar nodig zal hebben bij het beoefenen van de voetbalsport valt te betwijfelen. Prakti sche lessen halen veelal meer uit. In „Voetbal" geeft Molenaar overigens dui delijke uiteenzettingen over technieken tactiek. De geschiedenis van de voetbal sport en wetenswaardigheden over het Nederlands elftal zullen de „oefenmees- ter-stof" aan. Topvoetbal zal snel door de rijd achter haald zijn, is dat al enigszins. Want, Mo lenaar verzamelde zijn gegevens aan binnen- en buitenlandse sterren en clubs I vorig seizoen. Met een enkel regeltje tracht hij wijzigingen, die in de transfer periode ontstonden, in te werken in zijn geheel. Het effect daarvan is teleurstel lend en doet afbreuk aan de gedegen on derzoek blijk gevende inlichtingen van mensen en clubs uit het topvoetbal. De Brit Charles Palmer is gisteren in Rio de Janeiro gekozen tot president van de internationale judofederatie. Hij werd bij de tweede stemming gekozen. Palmer was de derde kandidaat die op de nomi natie kwam nadat de huidige president, de Japanner Kano door het judocongres was weggestemd. Geen spreekuur, De wethouder voor openbare werken te Velsen, de heer Ockeloen houdt op woensdag 20 oktober geen spreekuur. Zaterdagmiddag a.s. wordt in het ge meentelijk sportpark van Zwolle een wed strijd tussen Jong Oranje en Jong Dene marken (onder 23 jaar) gespeeld. De op stelling van het Nederlandse team luidt: doel: Van Straaten (NOAD); achter: Suurbier (Ajax) en Warnas (Go Ahead); midden: Van Duivenbode (Ajax), Van Gorp (NAC) en Kemper (PSV); voor: Venneker (Feijenoord), Kleinjan (DFC), Brokamp (MVV), Dullens (Sittardia) en Verdonk (P!$V). Reserves: Van Turnhout (Willem II), Vrauwdeunt (Feijenoord) en Giesen (PSV). Stuy (Telstar) kon wegens een blessure niet opgesteld worden. Schiphol heeft de gehele morgen dicht gezeten door de mist. De DC-8 van de K.L.M. uit New York met minister Luns aan boord week uit ■naar Shannon om daar te wachten tot het zicht op Schiphol zou zijn verbeterd. Twee andere DC-8 machines, uit Montreal en uit Djakarta, waren door andere oor zaken al op hun schema achter. In het Europese verkeer werden de eer ste ochtendvluchten geannuleerd namelijk de BEA-dienst van Londen naar Schiphol en terug en die van de Sabena uit Brus sel. Vele andere vliegtuigen, die uit Euro pese steden naar Schiphol hadden moeten vertrekken, bleven aan de grond in af wachting van beter zicht op Schiphol. ANDREA DOMBURG HOUDT RUST De actrice Andrea Domburg moet zeker nog twee weken rust houden, omdat zij oververmoeid is. De „Nederlandse Come- die" heeft in verband hiermee de première van Ibsens „Hedda Gabler" waarin de actrice de titelrol zou vervullen uitge steld. Andrea Domburg is direct na de pre mière van John Osborne's „Niet voor Be wijs toegelaten" ziek geworden. In plaats van „Hedda Gabler" komt nu een stuk van Shaw: „Mevrouw Warrens Bedrijf" op het repertoire. De vele belangstellenden, die woensdag avond aanwezig zijn geweest op de door de Velsense kieskringen van de A.R. en C.H.U. in hotel „Royal" georganiseerde bijeenkomst, behoefden hier niet lang in het onzekere te verkeren over het stand punt dat door de voorzitter van de N.C.R.V., mr. A. B. Roosjen wordt inge nomen ten opzichte van een eventuele sa menwerking tussen de Nederlandse chris telijke partijen. Reeds direct bij de inlei ding tot zijn betoog verklaarde mr. Roos jen namelijk tot de voorstanders te beho ren, waarvoor hij zich onder meer beriep op de woorden van Groen van Prinsterer: "Allen, die de hoofdwaarheden van de hervorming zijn toegedaan, behoren in de politieke strijd schouder aan schouder te staan". Voor de derdeklassers uit Haarlem en omgeving in het zaterdagvoetbal zit er weinig kans op winst in de komende wed strijden. Ze moeten het alle drie Zand- voortmeeuwen, Kennemerland en IJmui- den tegen hoger geklasseerde concur renten opnemen. Zo moet Zandvoortmeeu- wen in de badplaats de strijd aanbinden met het zonder puntenverlies op kop gaan de SSVU, krijgt Kennemerland bezoek van het schotvaardige Geinoord en heeft IJmuiden een uitwedstrijd tegen het ster ke CJVV. SIZO moet het in de vierde klas op nemen tegen leider OSDO en VEW krijgt Altijd Paraat op bezoek. Hekkesluiter Jong Hercules treedt als gastheer op van het onberekenbare SVJ. Voor Kinheim en SMS zijn uitwedstrijden vastgesteld tegen Spreker achtte dit ook na ongeveer honderd jaar nog altijd de juiste instel ling, omdat naast sterke rode en roomse blokken een krachtig blok van reformis tische belijders is gewenst. De bestaande verschillen behoeven hiervoor allerminst te worden verdoezeld, maar het is even min noodzakelijk dat men hierdoor van elkaar wordt vervreemd. Wanneer men zich niet blind staart op allerlei details moet ook politieke samenwerking moge lijk zijn, evenals dit reeds op ander ter rein is gerealiseerd. De voorbeelden die spreker hiervoor tot zijn beschikking had waren ondermeer het C.N.V. en de N.C.R.V., waarbij mr. Roosjen vooral met laatstgenoemde om roepvereniging een sterk argument bij de hand meende te hebben. De bijna der tig leden van de verenigingsraad bestaan immers uit hervormden, gereformeerden, baptisten en andere kerkelijke groeperin gen, welke verschillen nimmer een belet sel zijn geweest voor een hartelijke sa menwerking. Integendeel, want met haar 460.000 leden is de N.C.R.V. momenteel de sterkste omroep die, in tegenstelling tot alle andere omroepverenigingen, niet met ledenverlies heeft te kampen. Daarom zou spreker ook op politiek terrein de samenwerking niet tot de A.R. en de C.H.U. willen beperken, maar deze zien uitgestrekt tot de S.G.P. en het Ge reformeerd Verbond. Hiervoor dient dan een eenvoudig programma te worden op gesteld, dat de mogelijkheid openhoudt voor een verdraagzaam standpunt ten op zichte van afwijkende meningen. Deze samenwerking hangt volgens mr. Roos jen echter van de instelling af en of dt wil hiertoe ook aanwezig is. Deze korte inleiding van mr. Roosjen bevatte voldoende punten voor een geani meerde discussie na de pauze. Aldus moest spreker diverse vragen beantwoor den over de kabinetscrisis, blokvorming en het standpunt van de N.C.R.V. ten op zichte van moderne kunst, met welke re plieken de vragenstellers zich over het algemeen bevredigd achtten.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11