Nationale economie gebaat bij wisselende prijsverhoudingen Prijsstijgingen worden in toekomst steeds geringer sigarfLlijk uitzond! s Br 1 BK.. Jj Klein deel van regenwater wordt maar gebruikt Minister Den Uyl in Maastricht: Van der Grinten koopt Zweedse onderneming Melkslijter verkoopt 9.4 liter per week aan zijn klant Mulder Confectie denkt aan notering ter beurze Omzet Cebeco 12 pet hoger Prij smaatregelen verdwijnen Kort economisch nieuws SCHEEPVAARTBERICHTEN Waarom niet de elegantste gasaansteker Bfl die er is? Prof. Huisman op Machevo '65 Consument moet meer over hebben voor kwaliteit Derde kwartaal slecht voor AKU Dood in de mist Rijksambtenaar beroofd Grondwaterverordening gevraagd in Utrecht DONDERDAG 14 OKTOBER 1965 27 SILVERMA TCH Kettingbotsing van 45 auto's bij Brussel Gisteren op het Damrak WALL STREET: Staalwaarden vast De minister van economische zaken, drs. J. M. den Uyl, heeft in de vanmid dag: in de stadsschouwburg te Maastricht gehouden algemene leden vergadering van het Verbond van Nederlandse Werk gevers gesproken over het prijsbeleid. De prijzen zijn immers in ons bestel richtsnoer en graadmeter van het econo misch leven, bepalend veel voor winst en verlies, voor het inkomen van de onder neming en het reëele inkomen van de consument. Hij zei zijn opmerkingen over de prijzen niet te willen toespitsen op de prijsont wikkeling tijdens deze maanden, die ove rigens hij constateerde dat met waar dering over het gemeel genomen binnen aanvaardbare grenzen lijkt te blijven. In het kader van zijn betoog van deze middag paste zijns inziens veeleer een visie op de langere termijn, waarbij zo wel het algemeen prijspeil als de ontwik keling van de prijsverhoudingen tussen De Chemische Fabriek L. van der Grinten N.V. heeft per 1 oktober alle aan delen van A.B. Ingenioersutensilier in Stockholm, sinds 1930 haar licentienemer in Zweden, overgenomen. Ingenioersuten silier is een bedrijf met ongeveer 175 medewerkers. De Nederlandse zelfstandige melkhan delaar verkoopt per klant per week ge middeld 9,4 liter consumptiemelk en con- sumptiemelkprodukten. Dit meldt een rapport van het produktschap voor zuivel, gebaseerd op een in maart 1964 bij 876 bedrijven ingesteld onderzoek. Van de door de standaardisatiebedrij- ven geproduceerde voor binnenlandse con sumptie bestemde melk, room e.d. wordt ongeveer 74 percent via de zelfstandige melkdetailhandel afgezet. Van deze hoe veelheid wordt ongeveer 86 percent in de wijk verkocht. De afzet van boter, mar garine en eieren geschiedt voor twee der den in de wijk. Van de in Nederland werkzame zelf standige melkhandelaren heeft 60 percent een winkel. Voorts blijkt dat 9 percent van de bedrijven geen straatverkoop heeft, 77,5 percent één wijk bedient en de rest twee of meer wijken. In 83 percent van de wijken heeft een bedrijf meestal één man aan het werk. In de wijken zon der hulp wordt in 89 percent van de ge vallen gebruik gemaakt van een door een mechanische krachtbron voortgedreven voertuig. In vijf percent van deze wijken moet de verkoper zijn voertuig nog zelf voortbewegen, in de resterende zes per cent wordt dierlijke trekkracht gebruikt. Ongeveer 61 percent van de zelfstandi ge melkhandelaren vindt zijn afzet in het stedelijke gebied, 39 percent in het lande lijk gebied. Van de melkhandelaren is 92 percent werkzaam in gebieden waar de bezorging gerationaliseerd is. de verscheidene sectoren in het geding zijn. Eerst sprak de minister over de rela tieve prijzen, waarbij hij met name dacht aan de verhouding tussen de prijzen van industriële produkten en de prijzen van de diensten. De arbeidsproduktiviteit in de dienstensector stijgt op lange termijn onweerlegbaar duidelijk minder dan in de industrie. Door de loonsverhogingen heeft dit tot gevolg gehad dat het kostenniveau in de dienstensector veel sterker is opge lopen dan in de industrie. Deze ontwikkeling heeft een grote in vloed gehad op de prijsontwikkeling. Wanneer men bijvoorbeeld de stijging van het prijsindexcijfer van het levenson derhoud van begin 1960 tot 1964 analy seert, blijkt het gemiddelde prijspeil van industriële produkten met 10 percent te zijn gestegen, doch dat van de diensten met 20 percent. Nog sprekender zijn de volgende cijfers: van 1951 op 1964 zijn de prijzen van duurzame consumptiegoe deren gemiddeld met 2 percent gedaald, daartegenover stond in diezelfde periode een stijging van de prijzen van diensten met niet minder dan 70 percent. In het algemeen gelooft hij dat deze verschuivende prijsverhoudingen onver mijdelijk en ook aanvaardbaar zijn. Zij vormen een noodzakelijke voorwaarde voor het behoud van een goed functione rende diensten-sector waarmee het be lang van ons allen en met name ook van de industrie wordt gediend. 'Voor de toe komst verbond de minister hieraan de conclusie dat ook in de komende periode ruimte zal moeten blijven bestaan voor een voortgezette wijziging van de prijs verhoudingen tussen de industrie en de diensten-sector. Wat het algemeen prijspeil betreft moet worden geconstateerd dat de prijsstijging de laatste jaren relatief groot is geweest en met name ook groter dan in de meeste van onze nabuurlanden. Dat Nederland thans geen goedkoopte-eiland meer is, in- pliceert dat een verdere uitloop van de Mulder Confectiebedrijf N.V. in Zwolle, een jonge en expansieve onderneming met een zeer besloten karakter, heeft plannen om de kring van haar aandeelhouders enigszins te verruimen. Voor de verdere toekomst denkt men zelfs aan een offi ciële verhandeling van de aandelen aan de Amsterdamse effectenbeurs, zo is tij dens een persbezoek aan de fabriek ge bleken. binnenlandse prijzen vergeleken met die van onze voornaamste handelspartners ernstige moeilijkheden kan teweeg bren gen. Een dergelijke ontwikkeling zou im mers eensdeels leiden tot een toenemende buitenlandse penetratie op de oinnenland- se markt, terwijl tegelijkertijd de export voor de binnenlandse producenten minder interessant zou worden. Dat een en ander in betalingsbalansmoeilijkheden en ver volgens in een stagnatie van de economi sche groei zou resulteren, ligt voor de hand. Mede op grond van deze overwegingen kwam de minister tot de conclusie dat in de komende jaren de prijsstijging geringer zal kunnen zijn dan de laatste tijd het ge val is geweest. Tegen vele sombere voor spellingen in, is de loonstijging van 15 percent in 1964 gepaard gegaan met een stijging van het nationaal produkt van 7,5 percent, de loonstijging van 11 pet in 1965 met een groei van 5 percent, en het Centraal Planbureau voorziet voor 1966 een groei met 5,5 percent. De Nationale Coöperatieve Aan- en Ver koopvereniging voor de Land- en Tuin bouw G. A. „CEBECO" te Rotterdam heeft in het per 30 juni afgesloten boek jaar 1964-'65 een record-omzet behaald van 707 miljoen. Ten opzichte van het vorige boekjaar houdt dit resultaat een stijging in van meer dan 77 miljoen (ruim 12 percent). De in tonnen meet bare omzet, die 2.91 miljoen beliep (v.j. 2.77 miljoen ton) bereikte eveneens een record-niveau. Mede door de aanzienlijke omzetstijging is het financiële resultaat van CEBECO in het afgelopen boekjaar gunstig geweest. Na een afschrijving van 3.265.000 (inclu sief extra afschrijvingen), sluit de exploi tatierekening met een overschot van 2.014.000. Dit saldo maakt het mogelijk om, nadat de statutair voorgeschreven reserveringen zijn verricht, een uitkering te doen aan de leden-coöperaties van 2,3 °/o (v.j. l,8°/oover de door haar bij CE BECO behaalde geldomzetten. Het Fonds voor prijsverschillen, dat dient om de door marktschommelingen veroorzaakte risico's op te vangen, geeft na aftrek van de verschuldigde vennoot schapsbelasting een toename te zien van 1.931.000. De investeringen zijn met 3 miljoen netto toegenomen. Zij betreffen naast uit breiding van de magazijnen en silo-appa- ratuur vooral een uitbouw van het servi ce- en distributie-apparaat van de afde lingen landbouwwerktuigen en aardolie- produkten. Advertentie Het ligt in het voornemen van de mi nister van economische zaken, drs. J. M. den Uyl, de in 1964 gecreëerde tijdelijke bevoegdheid tot het treffen van indivi duele prijsmaatregelen aan het einde van 1965 te laten expireren. Dit heeft de mi nister vanmiddag medegedeeld in een rede die hij op de algemene ledenverga dering van het Verbond van Nederlandse Werkgevers in de Stadsschouwburg te Maastricht heeft gehouden. De minister voegde er aan toe dit mede te doen, om dat hij vertrouwt dat het algemeen so ciaal-economisch belang dat de prijzen wet als criterium voor prijsmaatregelen kent, ook door de ondernemers wordt on derkend. Om te komen tot een doelmatiger ontwikkeling, produktie en verkoop van laagspanningsscha- kelmateriaal, hebben de directies van de firma's Kiepe, Keulen en Van Wijk en Visser. Gelder malsen, besloten tot een operationele samen' werking. Zij verwachten door deze gezamenlijke inspanning een groter marktaandeel in deze pro dukten te kunnen verwerven. Het lig) in de bedoeling tot een wederzijdse kapitaaldeelname over te gaan. Tegen de mening van de financiële commissie in heeft de Franse Nationale Vergadering woens dag haar goedkeuring gehecht aan vergroting van het Franse aandeel in het Internationale Monetaire Fonds (IMF) met 25 percent. Het bruto nationale produkt van de Verenig' de Staten heeft zich in het derde kwartaal van 1965 op jaarbasis op een peil van 676,9 miljard dollar bewogen. Dit betekent een stijging met 11 miljard dollar ten opzichte van het tweede kwartaal van dit jaar. f,\ Abbekerk 14 te Marseille. Acmaea 14 te £ort Said. Acteon 13 rede Bukom. Adonis 13 te Santa Cruz verw. Alamak pass. 13 Barcelona ni New York. Alchiba 14 te New York verW. Alcor 14 te Bremen. Alkes 14 te Damman. Alnitak pass. 13 Kaap Frio n. Salvador. Ameland pass. 13 Bornholm n. Turku. Amerskerk 13 v. Bremen n. Antwerpen. Ammon 13 te Mackenzie. Area 13 ten anker Assab. Archimedes 13 v.Bremen n. Hamburg. Argos 14 te Golf van Ismid n. Derindje, Batjan 13 v. Lattakia n. Port Said. Batu 15 te Bangkok verw. Bengalen 13 v. Colombo n. Djibouti. Bovenkerk 14 v. Genua n. Port Said. Caltex Leiden 13 v. Bahrain n. Canvey Island. Caltex Nederland 13 v. Suez n. Bahrein. Advertentie FIRST CLASS Van de 27 miljard kubieke meter regen die gemiddeld per jaar in Nederland valt, kan maar anderhalf miljard kubieke meter worden gebruikt om bevolking en industrie van water te voorzien. De wa terbehoefte wordt voor het jaar 2000 ge raamd op 4 miljard en volgens min der „conservatieve" prognoses zelfs op 6 miljard kubieke meter per jaar. Mo menteel maakt het grondwater nog 82 percent uit van de totale hoeveelheid wa ter die in Nederland wordt gedistribu eerd. Dit zijn enkele gegevens die prof. ir. L. Huisman, hoogleraar in de civiele ge zondheidstechniek aan de Technische Ho geschool in Delft, vanmiddag de Vereni ging voor Waterleidingsbelangen voor schotelde om het probleem van de water voorziening te illustreren. Hij leidde en kele deskundigen in, die op een congres dat de vereniging in Utrecht had belegd ter gelegenheid van de „Machevo" ver schillende aspecten van dit probleem be lichtten. Van de neerslag (driekwart meter per jaar) verdampt ongeveer tweederde. Er komt dus maar 9 miljard kubieke meter regenwater in het grond- en oppervlakte water terecht. In het „lage westen" kan dit niet worden gebruikt, doordat het bodemwater daar zout of brak is. Ook van de resterende hoeveelheid komt slechts een gering gedeelte beschikbaar voor de watervoorziening, omdat ook voor landbouw, veeteelt, recreatie en afvallo- zing veel water nodig is. Hij stipte ook nog enkele problemen aan, die niet op het congres werden be handeld. Eén daarvan is de versnippering bij de distributie: er zijn in ons land op het ogenblik bijna 170 waterleidingbedrij ven. Daar zijn er 90 bij met een jaar- produktie van nog geen miljoen liter. Minder dan tien percent van de bedrij ven levert meer dan de helft van het wa ter, terwijl meer dan zestig percent slechts 8 percent levert. Onder de bedrij ven zijn er 33 die een jaarinkomen van minder dan 100.000 gulden hebben. Prof. Huisman meent, dat het totaal aantal be drijven in de toekomst tot 30 a 40 moet worden gereduceerd om een efficiënt en verantwoord gebruik van middelen en mankracht mogelijk te maken. Lage prijs Hij merkte verder op, dat de prijs die de Nederlander voor water betaalt uit zonderlijk laag is vergeleken bij die in de ons omrigende landen. In 1963 kostte een kubieke meter water in Duitsland gemid deld 63 cent en in Nederland slechts 29 cent. Als we klagen over de kwaliteit van ons water, aldus prof Huisman, moe ten we ons realiseren dat die voor een belangrijk deel onze eigen schuld is, want we zijn niet bereid er geld voor uit te geven. Hij memoreerde in dit verband, dat de hoeveelheid afgeleverd water tus sen 1951 en 1963 is verdubbeld. Voor de ze grotere produktie waren hoge investe ringen nodig. De prijs van het water steeg in die jaren gemiddeld echter slechts met 3,5 percent, minder dan het percentage van de waardedaling van het geld. BRUSSEL. Mist en rook van een smeu lende vuilnisbelt zijn er gisterochtend de oorzaak van geweest dat zich op een au tosnelweg even buiten Brussel, een reeks kettingbotsingen heeft voorgedaan. Er wa ren 45 auto's bij betrokken, die in groepen van gemiddeld zes auto's op elkaar bots ten. Drie auto's zijn volkomen uitgebrand, andere zijn in 'elkaar gereden of licht beschadigd. Over een afstand van een halve kilo meter was de weg bezaaid met wrakstuk ken, verbogen onderdelen, uitgebrande auto's, glasscherven, plassen benzine en bloed. Eén chauffeur werd uit zijn auto geslingerd, hij was op slag dood. Vier mensen werden zwaar gewond. Met zeven ziekenauto's zijn de gewonden naar Brus selse ziekenhuizen gebracht. Caltex The Hague 13 v. Dumai. 14 te Pladju verw. Camphuys 14 te Mombasa verw. Cartago 14 te Los Angeles. Chiron 14 v. Freeport n. Miami. Dahomeykust 13 v. Freetown n. Monrovia. Diogenes 13 te Balboa. Dongsdijk 14 v. Londen n. Bremen. Esso Amsterdam 13 v. Las Palmas n. Aruba. Forest Hill 14 te Aden verw. Friesland 13 te Temeuzen. Geertje Buisman 14 v. Rouaan n. Dakar. Graveland 14 te Paranagua. Grootekerk 14 te Madras. Gulf Hollander 14 v. Mena n. Suez. Gulf Italian 14 te Suez verw. Gulf Swede 15 te Bandar Mashur verw. Hathor 14 te Hamburg. Hector 14 te Malta. Helicon 13 v. New York n. Savannah. Hercules 14 dw. Terceira n. Amsterdam. Holland 13 v. Macuse. 14 te Moma verw. Johannes Frans 15 te Cruz Grande verw. Karachi 14 te Bangkok verw. Karakorum 13 v. Lorenco Marques n. Tanga. Karimata 12 v. Tarawa n. Honaire. jKatendrecht 14 te Antwerpen verw. Kerkedijk 13 v. Bremen n. Rotterdam. Kloosterdijk 14 te Le Havre. Kosmatella 14 te Melhourne. Leiderkerk 14 te Melbourne verw. Liberiakust 14 te Douala. Limburg 14 te Los Angeles. Maasdam 13 v. Cowes n. Rotterdam. Minos 13 v. Kotka n. Amsterdam. Mohamed Reza the Shah 13 v. Singapore n. Mena al Ahmadi. Neder Ebro 14 te East London. Nestor 13 v. Iskenderun n. Chalkis. Nijkerk 14 te Genua verw. Osiris 14 te Willemstad. Ouwerkerk 14 te Mtwara verw. Overijsel 13 v. Manilla n. Singapore. P. G. Thulin 14 te Baltimore verw. Philippia 14 v. Banias n. Genua. Polydorus 13 v. Balik Papan n. Probolingo. Prins der Nederlanden 14 te Willemstad. Prins Maurits 13 te Alexandrië. Prins Willem-5 pass. 14 Belle Isl n. Glasgow. Purmerend 13 v. Curagao n. New Bedford. Rondo 14 v. Suez n. Penang. Rotti 14 te Los Angeles. Rijndam 13 v. Le Havre n. Rotterdam. Sarpedon 13 te/San José. Schelpwijk 12 v. Brisbane n. Townsville. Servaaskerk 14 te Kobe verw. Slamat 14 te Genua. Stad Amsterdam pass. 13 Berlenga n. Ceuta. Stad Delft 14 te Rio de Janeiro verw. Stad Kampen 14 te Baltimore. Steenkerk 13 te Las Palmas verw. Straat Johore 13 v. Durban n. Lorenco Marques. Straat Magelhaen 14 te Singapore. Themis 14 te St. Maarten. Theron 14 te Georgetown. Tjibantjet 13 ten ankere rede Beira. Towa 13 v. Boulogne n. Duinkerken. Utrecht 14 te Suez. Van der Hagen 14 te Napier. Van Heemskerk 12 v. Singapore n. Hongkong. Van Waerwijck 13 v. Beira n. Penang. Viana pass. 13 Gibraltar n. Palermo. Vivipara 13 v. Londen n. Curasao. Westertoren 13 v. Surabaja n. Djakarta. Witmarsum 13 te Bremen. Zoals na de mededeling van de Presi dent-directeur van Aku in de onderne mingsraad reeds te verwachten viel, zijn de resultaten van de bedrijven in Neder land gedurende het derde kwartaal aan zienlijk lager uitgevallen dan in het over eenkomstige tijdvak van verleden jaar. Hoewel de omzet ƒ132,3 miljoen bedroeg tegen 127 miljoen in juli/september 1964, namen de kosten toe tot 120,9 mil joen. Het gevolg is dat het bedrijfsresul taat in kromp van 19,4 miljoen tot 11,4 miljoen. Gelukkig voor de aandeelhouders is Aku niet voor één gat gevangen. De in het bui tenland gevestigde dochterondernemingen hebben het er verleden jaar zo goed af gebracht, dat zij hogere dividenden aan de moedermaatschappij konden overmaken. Uit dien hoofde ontving Aku in het derde kwartaal 15,4 miljoen tegen 13,2 mil joen. Er staat tegenover dat door het aan gaan van nieuwe leningen, welke nodig waren voor de financiering van de uit breidingen, de rentelast is verzwaard. Het nadelig saldo van de rekening diverse baten en lasten komt ditmaal uit op 2,6 miljoen tegen 1,6 miljoen. Alles bijeen genomen bedraagt het re sultaat vóór belastingen 24,2 miljoen tegen ƒ31 miljoen. De staat is niet alleen de grootste slokop van de winsten, maar moet ook het eerst het gelag betalen als de zaken minder goed lopen. Het gevolg van de vermindering van de resultaten is dan ook dat er maar ƒ4,8 miljoen voor fiscale doeleinden moeten worden afge zonderd tegen 8,6 miljoen. In dichte mist is vanmorgen in een bocht van de Waaldijk tussen Bemmel en Haalderen de zeventienjarige bromfiet ser T. Piels uit Haalderen tegen een vrachtauto (melkwagen) gereden. De bromfietser was op slag dood. •»"5 LICHT VERDEELDE EN STILLE MARKT De internationale concerns hebben gis teren op de effectenbeurs weinig van zich laten bemerken. De stemming was bijzon der ongeanimeerd en de affaire bleef ui termate beperkt. Het verloop van Wall Street had weinig stimulans geboden want de Nederlandse fondsen lagen verdeeld en in 't algemeen was de Amerikaanse markt wat lager gestemd bij vrij grote omzetten. In Amsterdam was van grote omzetten niets te bemerken. In tegendeel, de markt was uitermate klein en zowel de interna tionals als de overige rubrieken boden weinig stof tot bespreking. Met Aku wil het nog altijd niet lukken. De mededelingen van mr. Meynen werken nog altijd na en het aanvankelijke koers- peil van 415 kon niet geheel gehandhaafd blijven. In Hoogovens is tegenwoordig re gelmatig slechts één notering aan het slot. Philips stond onder lichte druk van bais siers en wist zich daaraan niet te ont trekken zodat het elektro-fonds naar 118 terugging. Unilever handhaafde zich op 135 en Kon. Olie veerde weer wat op zodat een koerswinst van een kleine halve gulden kon worden behaald. VOORBEURS VAN HEDEN A.K.U Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. VLam lste tijdv. 40572-412 146.60-146.90 118.50-118.80 239 2de tijdv. 405 147.10 119. 135.30 240 VERHANDELDE FONDSEN 12 okt. 13 okt. Totaal 412 421 Hoger 165 (40%) 165 (39.2%) Lager 158 (38.4%) 150 (35.77o) Gelijk 89 (21.67o) 106 (25.1»/o) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U4127s gb Hoogovens Kon. Olie. Philips Unilever K.L.M. 241-244 gl 146.50-146.60 118-118.60 Slot- koersen 13 okt. Slot- koersen 13 okt. A.K.U Hoogovens Philips Unilever Kon. Petroleum Amsterd. Rubber H.V.A Deli-Mij Holl.-Am. Lijn K.L.M K.N.S.M Kon. Paketvaart Van Ommeren Ned. Sch. Unie 5°/o Ned. 1964 5'/4% Ned. 1964-11 5W/0 Ned. 1965 67o B.N.G. 1965 53/4°/o Ned. G. U. 4V,% A.K.U. 574% Hoogovens. Alk. Bank Nederl. Amro Bank Holl. Bank Unie. Nat.-Nederlanden Ned. Midd.st. B. R.V.S Robeco Interunie Nefo Ver. Bezit Unitas Albert Heijn Alg. Norit Amstel Brouwerij Amsterd. Ballast. Amsterd. Droogd. Bensdorp Van Berkel Billiton II Rlaauwhoed Bredero Brocades-Stheem Bühr. -Tetterode Bijenkorf Centr. Suiker Mij Curag. Handel Mij Elsevier Erdal Fokker 413 509 118 135 146.25 103'/4 1337s 109.50 125 244 118 1867s 220 148"/! 938/4 97 997z 998/s 121 gb 1138/4 266 56 2277i 580 gb 104 585 227 191 98 117.50 438 644 208 365 448 126 402 223 395 354 833 634 591 400 185 V* 195.60 450 226 Ford 895 Van Gelder Zn. 127 Gelderl.-Tielens. 431 Gist- en Sp.fabr. 343 Grasso 213 v. d. Grinten 880 477 200 Havenwerken 263 Heineken Bier 44974 Hoek's Machinef. 5757j Holec 268 339 48.60 Internatte 29072 Kempen-Begeer. Key en Kramer 462 Kon. Ned. Papier 270 Kon. Zout-Ketjen 835 Koudijs I6OV2 Leidsche Wol 310 Lindeteves-J acob 160 Meneba 399 Muller Co. 33374 Chem. F Naarden 517 Ned. Dagbl. Unie 232 Ned. Kabelfabr. 341 Ned. Sch. Mij. 93 Van Nelle 248 Nijvera. Ten Cate 14572 Oranjeboom Bier 373 Overz. Gas 90 William Pont 274 Rott. Droogdok 221 Sch. Expl. Mij. 190 Scholten Foxhol. 455 Schuttersveld 143 Smit Transform. 250 Spaarnestad 558 Stokvis Zn. 18572 Technische Unie. 387 Texoprint 145 b Thom. en Drijver 450 Ver. Glasfabr. 230 Ver. Machinefabr. 14272 Vredest. Rubber 179 Wessanen 448 Wilt. Fijen.-B. 170 Wyers 562 Zwanenberg-Org. 178 12 okt. 13 okt. 12 okt. 13 okt. Atch. Topeka 3378 33 4274 427s Can. Pacific 62 627s Illinois Cent 5972 59 N.Y Centr 6.-P/8 63 Pennsylvania 5274 52 South Pac 4274 43 Union Pac. 40% 403/s 4972 4978 Am. Can 57 567s A.C.F. Ind. 444A 45% Am- Smelting 6272 627z Am. T. and T. 68 677s Am. Tobacco 397s 40 757s 76'A 3874 3974 108 1067s 547s 5478 617s 61% Cons. Edison 4374 4374 Dougl. Aircr 53 54 Dup. de Nem. 23774 2377s Eastm. Kodak 1041/4 1047s Gen. Electr 1177s 11772 Gen. Motors 10878 1087s Goodyear T. 477s 4778 Amer. Motors Int. Harvester Int. Nickel Int. T. and T. Kennecott Mont. Ward Radio Corp Republic St. Royal Dutch Sears Roeb. Shell Oil Soc. Vacum Stand. Br Stand. Oil N.J. Studebaker Texaco Un. Aircraft Un. Corp Un. Fruit Us. Rubber Us. Steel Westingh. Woolworth Ford K.L.M. 127/s 38V4 907s 59 1188/4 367s 48'/j 417s 41'/i 637s 66 897s 768/s 787s 207s 84 91 9 25'A 6472 491/4 587s 29 587a 727s 1274 387s 907a 58"/4 11874 357s 477a 431/4 417a 637a 6674 8974 767a 7774 20 8274 91 9 257a 6372 517s 5874 287a 591/4 7272 Wall Street sloot gisteren in een ver deelde stemming met de staalfondsen fa voriet. US Steel was 1% dollar hoger en Jones and Laughlin +2 op 68lA. Lukens kon zelfs 3 dollar hoger afkomen op 9372. De verbeterde houding staat in verband met de prijsverlaging van enkele staal soorten. Het nieuws uit het bedrijfsleven was wederom goed. Zo maakte Ford be kend dat het kwartaaldividend met 10 cent zal worden verhoogd tot 60 cent. Het fonds trok daardoor aan tot 59^4 Een uit schieter bij de elektronische waarden was American Photocopy, dat twee punten steeg bij een omzet van 240.000 shares. Van de 1403 verhandelde fondsen waren er 578 lager en 571 hoger. De omzet beliep 9,5 mil joen shares tegen 9,48 miljoen shares dins dag. De Dow Jones indices: industrie 941.01 0.11); sporen 229.13 0.58) en openbare nutsbedrijven 156.87 0.09). De 45-jarige rijksambtenaar J. K. uit Den Haag is gisteravond omstreeks kwart voor elf in het Emmapark door twee onbekende mannen met een hard voorwerp neergeslagen en vervolgens be roofd van een aktentas met bescheiden. De heer K. parkeerde zijn wagen in het Emmapark, toen hij werd aange sproken door twee mannen in een auto. Zij vroegen hem zijn wagen te verzetten zodat zij ook hun wagen konden parke ren. Nadat de ambtenaar dit had gedaan stapte hij uit zijn auto en legde zijn ak tentas op het dak. Op dat moment werd hij van achteren aangevallen en kreeg hij een slag tegen het achterhoofd. De aanvallers grepen de tas en reden snel met hun auto weg. De heer K. is voor de behandeling van een hoofdwond naar het ziekenhuis aan de Zuidwal overge bracht. Gedeputeerde Staten van Utrecht ach ten het vooruitlopende op een landelijke regeling, gewenst op provinciaal niveau voorschriften te maken, die de mogelijk heden bieden paal en perk te stellen aan de grondwateronttrekking door industrie ën en dergelijke. Aan Provinciale Staten hebben zij voorgesteld een provinciale grondwaterverordening vast te stellen. X)OOOCOOOOOOOC*XXXX)0(>X)OOOCOOOOOOOOOC)OOOOOOOC)OOOOOOOOOOq[ WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 27